Která strunová sekačka je lepší benzínová nebo elektrická?

Elektrické nebo benzínové vyžínače trávy: Zjistěte, které jsou lepší

Starší generace u nás donedávna vídaly hladké trávníky jen v zahraničních filmech. V poslední době se však v naší zemi objevilo velké množství sekaček a vyžínačů. V tomto článku jsme se vám pokusili podrobně popsat rozdíl mezi elektrickými a benzínovými vyžínači trávy a zjistit, který je vhodnější koupit.

Sekačky na trávu jsou těžké stroje schopné sekat trávu na hladkém povrchu. Sekačky na trávu jsou také velmi hlučné a rychle se rozbíjejí. Stačí malý kamínek a čepel se může zlomit

která, strunová, sekačka, lepší, benzínová, nebo

Vyžínač trávy je kompaktnější, lehčí a funkční nástroj. Sekat lze nejen trávu, ale i větve silné až 3 cm. o průměru.

Sekačka umožňuje nastavit výšku sečení, sekat kamenitý nebo nerovný terén.

Výhody a nevýhody benzínových vyžínačů trávy

Benzínová sekačka na trávu je zařízení, které v sobě skrývá velkou funkčnost, v poslední době se těší velké oblibě mezi uživateli. Své úkoly plní pomocí speciální hlavice a rybářského vlasce. Takové zařízení je vybaveno spalovacím motorem, navíc opatřeným plastovými kotouči nebo speciálními kovovými lopatkami.

Existují dvě verze benzinových vyžínačů trávy: jedna s dvoutaktním motorem a druhá se čtyřtaktním motorem. První funguje na směsné palivo. olej a benzín v nádrži. Druhá je výkonnější, ale olej a benzín se musí plnit zvlášť. má také tu zvláštnost, že může být hlučnější než ostatní.

Dvoutaktní strunovou sekačku je obtížné naplnit kvůli její velikosti, ale je lehká a snadno ovladatelná.

 • Snadná údržba a snadné používání. Vnitřní struktura a způsob fungování je nekomplikovaný. není třeba, aby se s ním někdo vyrovnával.
 • Spolehlivost. Benzínová sekačka může pracovat 24 hodin bez vypnutí. Během této doby se příliš nezahřívá a může majiteli zaručit dokonalý výkon v naprosto jakýchkoli podmínkách použití.
 • Vysoký výkonnostní index. Jeho vysoký žací výkon vám umožní kvalitně a v co nejkratším čase posekat i těžko přístupná místa.
 • Snadné přemístění z jednoho pracoviště na druhé. Benzínová sekačka na trávu je nezávislá na zásuvce, což znamená, že se můžete volně pohybovat po zahradě.
 • Hladina hluku při používání. Sekačky na trávu produkují velké vibrace a hluk, což se samozřejmě některým zákazníkům nelíbí.
 • Znečištění životního prostředí. Takové zařízení, které funguje na palivo, může během svého provozu produkovat velké množství emisí, které mají v této době negativní dopad na přírodu a znečišťují ji.
 • zvýšené náklady. Benzínová strunová sekačka je poměrně drahá, což lze vysvětlit její vyšší produktivitou a pozitivními technickými vlastnostmi.

Benzínové vyžínače trávy jsou k dispozici v různých verzích a konfiguracích. Sada vyžínače může obsahovat různé typy nožů a nástavců: na trávu, na silnější větve a na odklízení sněhu. Kupujícím lze doporučit, aby se zaměřili na výrobce, jako jsou Kawashima, Kasei, Dolmar.

Benzínové vyžínače trávy: výhody a nevýhody

Sekačka na trávu je multifunkční zařízení, které se v poslední době stalo velmi oblíbeným. Své úkoly plní pomocí speciální hlavice s vlascem. Se spalovacím motorem, volitelně s plastovými kotouči nebo kovovými lopatkami.

 • snadná údržba a obsluha. Jeho vnitřní struktura a fungování jsou jednoduché. nikdo se jimi nemusí zabývat;
 • spolehlivost. Benzínová strunová sekačka může pracovat 24 hodin „bez spánku a odpočinku“. Nezahřívá se a zaručuje dokonalý výkon za všech podmínek;
 • vysoký výkon. Záviděníhodný výkon umožňuje sekat i těžko přístupné plochy co nejrychleji a ve velmi vysoké kvalitě;
 • snadný pohyb po staveništi. Benzínové vyžínače trávy nejsou závislé na elektrické zásuvce, takže máte volnost pohybu.
 • provozní hluk. Strunové sekačky dělají velký hluk a vibrují, což není každému po chuti;
 • znečištění přírody. Jednotky spalující palivo produkují emise, které znečišťují životní prostředí;
 • Drahé. Benzínové vyžínače trávy jsou vzhledem k vysokému výkonu a technickým vlastnostem drahé.

Vybírají si je ti, kteří se nebojí ceny. Jejich „konkurenti“, elektrické vyžínače trávy, však mají také mnoho výhod.

Blok: 2/5 | počet znaků: 1497

Výběr strunové sekačky na trávu

Než se vydáte do obchodu, musíte se rozhodnout, zda si vyberete vyžínač na trávu. elektrický nebo benzínový. Rozhodněte se, kolik práce chcete, aby dělal. Důležitým předpokladem je, zda je na místě k dispozici elektřina. Věnujte pozornost tomu, jaká tráva roste na trávníku, louce, plevelu.

Čím byste se měli řídit při nákupu:

která, strunová, sekačka, lepší, benzínová, nebo
 • Volba typu motoru: elektrický nebo benzinový.
 • Rozhodněte se pro jmenovitý výkon.
 • Výběr výrobku s polohou motoru (nahoře nebo dole). Pro elektrické modely.
 • Objem palivové nádrže (benzínové modely).
 • Možnost volby tvaru rukojeti (k dispozici jako T-rukojeť nebo D-rukojeť).
 • Rozhodněte se pro typ řezného nástroje (vlasec pro zastřihovač, kovové nebo plastové nože, kotouče). Drátěné modely jsou levnější, ale vyžadují nákup cívek. Čepele a kotouče vyrobené z kovu mají delší životnost, není třeba je tak často vyměňovat.

Kvalita práce a její pohodlí závisí také na následujících funkčních detailech

 • Šířka pokosu, který přístroj seče;
 • Délka kabelu (elektrického);
 • Snadné používání zařízení;
 • Hmotnost;
 • bezpečnost;
 • Vzhled;
 • V případě potřeby jsou k dispozici další nástavce;
 • Výběr výrobce;
 • Cena.

Před nákupem si můžete přečíst recenze populárních modelů na internetu. Nejlepší je vybrat si model od důvěryhodného výrobce. Výkonná zařízení stojí více, ale také déle vydrží. Benzínové sekačky na trávu jsou dražší než elektrické modely, ale mají mnoho výhod. Musíte se také rozhodnout, zda jsou zapotřebí další přílohy. Pokud je nepotřebujete, nemá cenu přeplácet, je lepší zvolit jednoduchý model.

Odrůdy elektrických skupinových zastřihovačů

Sekačky této kategorie se používají snadněji: stroj spustíte a zastavíte stisknutím tlačítka start/stop. Rozlišují se bezdrátové a šňůrové modely. První funguje s domácí elektrickou zásuvkou, druhá s baterií, kterou je třeba před použitím sekačky dobít.

Vezměte prosím na vědomí! Elektrické vyžínače se dělí do dvou podskupin podle místa, kde je sekačka namontována. Tato jednotka může být umístěna nahoře. na konci trubky a dole. u žací hlavy. V nízké poloze není převodovka, ale výkon takového přístroje je nižší než 700 W. Nejvyšší výkony mají modely s horní montáží. až 1,2 kW a více.

Výkon strunové sekačky závisí na tom, jak dobře si poradí s trávou, od měkké trávy až po hustý plevel, keře a větve. Stroje s výkonem do 0,9 kW sekají trávu jako na běžícím pásu. při vyšším nastavení použijte nůž nebo kotouč s ostrým břitem, abyste posekali silnější stébla plevele.

Doba nepřetržitého provozu elektrických sekaček na trávu nepřesahuje 20 minut. Poté stroj potřebuje stejnou dobu na vychladnutí motoru. Akumulátorové stroje pracují tak dlouho, dokud mají dostatek energie v baterii, obvykle asi 20 až 25 minut.

Vezměte prosím na vědomí! Na konci nabíjení akumulátoru se sníží rychlost otáčení žací hlavy a při sekání tvrdé trávy nebo ořezávání větví se akumulátor vybije rychleji.

Jaký vybrat vyžínač trávy?

Strunová sekačka (nebo sekačka na trávu/elektrická sekačka, v závislosti na motoru) je určena k sekání a zastřihávání trávy a malých keřů. Než si pořídíte strunovou sekačku, měli byste přesně vědět, kde s ní budete pracovat a co budete dělat.Pokud plánujete obdělávat větší plochy, sekat vysoký plevel a keře nebo připravovat seno pro hospodářská zvířata, možná dáte přednost modelu s benzinovým motorem. Benzínové vyžínače jsou výkonnější, snadno si poradí i s hustým porostem, vydrží pracovat delší dobu a nejsou omezeny prodlužovacím kabelem. Elektrické vyžínače trávy jsou ideální pro váš trávník. Jsou lehčí než modely s benzinovým motorem, méně hlučné a mnohem méně náročné na údržbu. Jejich nevýhodou je, že s sebou musíte stále nosit obrovský prodlužovací kabel, a když musíte zastřihnout větší množství trávy, musíte dát stroji čas od času pauzu. Modely s dolní montáží jsou nejvhodnější pro sekání měkké trávy na holých trávnících.

Elektrický, příkon 1400 W, strunová sekačka, kovový nůž, průměr nože 2.7 mm, šířka řezu 38 cm s linkou, šířka řezu 25 cm s ostřím.5 cm, hmotnost 5.6 kg.

Technické a uživatelské funkce

Při výběru vyžínače na trávu je třeba zvážit řadu ukazatelů, z nichž jedna část souvisí s kvalitou provozu zařízení a další. s pohodlím samotného uživatele.

která, strunová, sekačka, lepší, benzínová, nebo

Power

Objem se pohybuje od 0,5 do 3 litrů.с. u benzínových modelů a 350 W až 2,2 kW u elektrických vyžínačů. Čím vyšší, tvrdší a silnější jsou dříky, tím výkonnější by měl být motor.

Objem nádrže

Toto kritérium platí pro řetězové pily a pohybuje se od 0,5 do 2 l. Průměrná hodnota. 0,8 až 1,6 litru. Profesionální modely mají vyšší kapacitu.

Výkon

Tento parametr udává, jak velkou plochu může stroj za hodinu zpracovat (obvykle jednu hodinu). Souvisí s výkonem, kapacitou nádrže, kapacitou baterie. To je uvedeno v dokumentaci ke stroji. Větší trávníky vyžadují sekačku s vyšším výkonem.

Šířka řezu

Vyžínač má záběr 25 až 40 cm a závisí na výkonu a typu nástavce.

Jen poznámka na okraj! Šířka sečené brázdy má vliv na výkon stroje.

Mechanismus podávání drátu

Podle této klasifikace existují tři typy ručních sekaček bez ohledu na to, zda jsou poháněny elektřinou nebo palivem:

 • s ručním podáváním. zastaví motor, vyndá cívku a vymění vlákno;
 • Poloautomatické podávání. šňůra se uvolňuje během provozu zatlačením hlavy na zem;
 • s automatickým posuvem. šňůra se při snížení otáček nebo spuštění motoru natáhne na správnou délku.

Průměr linky

Pro trávu různé výšky a tuhosti budete potřebovat různé tloušťky šňůr. Volba řezného materiálu je však ovlivněna také výkonem pohonu. Doporučený průměr naleznete v návodu k obsluze stroje a na cívce.

Hmotnost jednotky

Hodnoty tohoto kritéria se pohybují od 1,5 kg u elektrických vyžínačů do 9 kg u křovinořezů (s prázdnou nádrží).

Vezměte prosím na vědomí! Při výběru sekačky je důležité zachovat rovnováhu mezi technickými údaji sekačky a fyzickými možnostmi majitele a při výběru zařízení se spalovacím motorem byste měli navíc zohlednit hmotnost paliva.

Ergonomické

Toto kritérium závisí na tvaru tyče, rukojeti a typu trubky (pevná, skládací, teleskopická). Některé modely jsou vybaveny kolečky/odnímatelnými podstavci, takže nemusíte sekačku na trávu dlouho přenášet.

Další přílohy

Kromě navijáku vlasce a kotouče/čepele jsou vyžínače vybaveny křovinořezy, rotačními kultivátory, kartáči, řetězovými pilami a dalšími nástavci pro specifické použití. Ty obvykle nejsou součástí standardního balíčku, ale lze je vybrat a zakoupit samostatně.

Bezpečnost

Kryty na žacích hlavách chrání sekačku před ostrými hranami křovinořezu a nože nože/disku. Existují různé stupně ochrany proti vlhkosti, což je důležité zejména u elektrických vyžínačů. Většina výrobků však není vhodná do deště nebo na mokrou trávu. Profesionální sekačky jsou nejlepší do vlhkého počasí. U elektrických sekaček se spodním pohonem lze sekat pouze suchou trávu.

Hluk, vibrace, emise výfukových plynů

Tyto nevýhody jsou častější u benzínových sekaček, zejména u těch s dvoutaktními motory.

Tip! Při používání výkonných křovinořezů si chraňte uši. Mnozí výrobci dokonce doporučují nosit při sekání trávy speciální brýle.

Vlastnosti elektrických sekaček

Lehké a kompaktní elektrické křovinořezy jsou napájeny buď síťovým kabelem, nebo vestavěným akumulátorem. Existují levné modely s výkonem pouhých 250 W. Nejoblíbenějšími modely jsou však elektrické sekačky na trávu s příkonem od 800 W, výkonnější s motorem umístěným v horní části stroje.

Záleží také na konstrukci výložníku. Rovné kovové verze se používají pro elektrické sekačky s noži. Většina modelů dostupných v obchodech je však určena pro šňůry.

Jednou z nejlepších vlastností motorových kypřičů je

 • nízká hmotnost. nezatěžuje záda ani ruce;
 • všestrannost. mohou je používat starší lidé a mladí lidé
 • cenově dostupné;
 • snadné uvedení do provozu bez jakýchkoli dalších fines;
 • nízká hladina hluku. není třeba nosit chrániče sluchu;
 • žádné emise výfukových plynů do atmosféry
 • nízké vibrační zatížení, které není zdraví škodlivé;
 • žádné zvláštní požadavky na skladování;
 • u bateriových modelů. nezávisle na umístění elektrické zásuvky.

Nevýhody jsou také dostatečné. bateriové sekačky vyžadují prodlužovací kabel, zásuvku a přístup k elektrické zásuvce. Neměly by se používat po dešti nebo ráno (po orosení): hrozí nebezpečí zkratu. Nízký výkon značně omezuje rozsah použití elektrických zahradních sekaček. musí odstraňovat pouze tenčí stonky travnatých rostlin.

Další vážnou nevýhodou je slabší konstrukce stroje, je mnohem pravděpodobnější, že se porouchá, a motor i výložník se mohou stát zranitelnou jednotkou. Akumulátorové výrobky jsou mnohem těžší, váží až 4,5 kg a musí se nosit na speciálním popruhu přes rameno.

Elektrické vyžínače obtížně sekají na nerovných plochách. jednoduše si s nimi neporadí.

Hlavním kritériem výběru je to, co plánujete s vyžínačem sekat

Dobrý vyžínač není vyžínač s velkým výkonem, ale vyžínač, který odvede práci efektivně a produktivně. Abyste dosáhli takových výsledků, je třeba se rozhodnout, jaký druh trávy plánujete se zakoupeným nástrojem sekat. Může se jednat o mladou okrasnou trávu, která nedorůstá délky více než 10-15 cm. Elektrická strunová sekačka je tou správnou volbou. nepotřebuje velký výkon, a přesto dokáže účinně sekat mladou a čerstvou trávu.

Pokud plánujete sekat velkou, hustě stébelnatou trávu, potřebujete nejen výkonný, ale také vysoce výkonný nástroj poháněný benzínovým motorem. Relevantní jsou nákupy benzínových vyžínačů při práci na sekání trávy mimo soukromý dům, takže je nutné zvolit tyto jednotky.

To je zajímavé!Upozorňujeme, že elektrické a benzínové vyžínače trávy se dělí na domácí a profesionální. Mohou mít stejný jmenovitý výkon, ale liší se přípustnou dobou provozu. Domácí spotřebiče nesmí být v provozu déle než 1 hodinu denně s přestávkou 20-30 minut. Profesionální sekačky jsou navrženy pro provoz 10-15 hodin denně (přesné údaje uvádí výrobce v technickém popisu).