Jak si vlastnoručně vyrobit pás na vyžínač trávy

Pásové vyžínače trávy z Číny. vlastnosti a konstrukce výrobku, cena, video

Práce se zastřihovačem je mnohem pohodlnější a snadnější díky speciálnímu pásu. Umožňuje obsluze sekat velké travnaté plochy po celé hodiny bez bolesti kloubů a svalů. Dvouramenný pás je navržen tak, aby sekačka držela za upevňovací prvky sama. bez pomoci rukou. Musí jen ukázat správný směr a zbytek nechat na vás. V tomto materiálu je vysvětleno, jak správně připevnit postroj ke střihacímu strojku a jak jej přizpůsobit svému tělu, aby se snížila zátěž.

Obsluha sekačky na trávu je poměrně obtížná bez řady volitelného příslušenství, jako je náhlavní souprava, ramenní popruh a kryt nože, který chrání nohy obsluhy před kameny a trávou. Každé z těchto zařízení hraje v konfiguraci vyžínače trávy důležitou roli, proto je třeba věnovat zvláštní pozornost zkoumání jejich vlastností a výběru.

Klasifikace prořezávacích zařízení

Místní majitelé pozemků často používají různé nože a kotouče pro terénní úpravy. Jejich hlavní funkce. Likvidace velkých plevelů a starých uschlých keřů. Ve většině případů používají výrobci pro čepele tyto materiály:

Nože sekaček na trávu se také rozlišují podle typu břitu. Na náhlavní soupravě mohou být 4, 8 nebo více zubů, všechny ve stejné výšce nebo jeden nad druhým. Čepele jsou k dispozici také s karbidovým hrotem nebo s otvory uvnitř zubů.

Řezací souprava může být také vyrobena z několika nožů nebo může mít podobu pevného kotouče s připevněnými kovovými zuby.

Výběr nože podle podmínek použití

Při výběru řezací soupravy byste měli věnovat pozornost materiálu, ze kterého je vyrobena. Obecně se kovové pomůcky používají k likvidaci obzvláště velkých plevelů. Plastové nože si nicméně poradí s většinou planě rostoucích rostlin. Plast je také mnohem lehčí a pružnější a nože a disky vyžínače méně zatěžují motor a hnací nástroj.

Strunové sekačky. levná varianta kultivátoru

Křovinořez je nástavec určený ke kultivaci měkké, kypré půdy na malých zeleninových zahrádkách a záhonech. Mezi jeho výhody patří nízká hmotnost, snadná obsluha a kompaktní rozměry. Navíc je bezúdržbový. to je výhoda, kterou u běžných zahradních kultivátorů nenajdete.

Při výběru zařízení mějte na paměti, že pouze některé modely křovinořezů jsou vhodné pro montáž na křovinořezy. Rozhodující roli přitom hraje výrobce. Pokud používáte vyžínač Champion, měly by se používat pouze nože stejné značky. Důvodem jsou různé závity a způsoby upevnění jednotlivých výrobců fréz.

vyrobit, vyžínač, trávy

Nástavec se nasazuje na standardní hřídel sekačky na trávu. Každý kypřič je standardně vybaven převodovkou se správným převodovým poměrem z výroby. Zahradník pak jen nastaví rotační nářadí a začne zpracovávat půdu.

Při používání motorového kultivátoru je třeba dodržovat několik pravidel. Mějte na paměti, že nástavec je určen pouze pro kypření měkké půdy. Při nárazu frézy na kámen by mohlo dojít k jejímu pokřivení nebo prasknutí. Kromě toho by kypřič neměl být zcela zabořen do země. Příliš zatěžuje motor a může způsobit jeho poškození.

Ramenní popruh na vyžínač trávy. účel

Mnoho modelů vyžínačů je vybaveno běžným žacím pásem. Nejlepší je však pořídit si postroj, který je určen speciálně pro křovinořezy. Díky své důmyslné konstrukci rovnoměrně rozkládá hmotnost zařízení na celé tělo. Polstrované ramenní popruhy pomáhají zmírnit těžkost a bolest předloktí. Tuhá zádová opěrka rozkládá zátěž mezi horní a dolní část zad a eliminuje tak zátěž dolní části zad. Nárazuvzdorný chránič stehen zabraňuje dotyku křovinořezu s nohou a zabraňuje jeho tření nebo přenášení vibrací. Popruh také zajišťuje

 • pohodlnou přepravu vyžínače trávy;
 • Pohodlná obsluha díky ergonomickému umístění sekačky vzhledem k tělu;
 • Bezpečné používání. popruh na batohu zabraňuje vyklouznutí křovinořezu z rukou, když se pod nožem zachytí tvrdé předměty.

Co potřebujete:

Nový nárazuvzdorný chránič proti stříkající vodě lze vyrobit ze dna myčky nádobí nebo z nádrže staré pračky se svislou náplní. Je vyrobena z kovu a je vyrobena z nerezové oceli. Nezklame vás a vydrží mnohem déle než samotná sekačka.

Vlastní kryt nože se připevňuje k liště křovinořezu stejným způsobem jako standardní kryt nože. Uděláte do něj stejné otvory a přišroubujete ho ke stávajícímu hliníkovému nebo plastovému držáku stejnými šrouby.

Protože je domácí nůž o něco širší než standardní, můžete na křovinořezu nastavit větší dosah vlasce. Pokud je výkon motoru dostatečný, umožní vám díky prodlouženému záběru sekat rychleji.

Bezpečnostní opatření

Mezi nejbezpečnější a nejoblíbenější zastřihovače patří zejména výrobky německých výrobců (včetně společnosti Denzel), kteří věnují zvláštní pozornost kvalitě a spolehlivosti. Bez ohledu na značku a model však existuje několik pravidel, která je třeba při používání strunové sekačky znát a dodržovat.

 • Před použitím strunové sekačky si přečtěte návod k použití.
 • Nesekejte při únavě, nemoci nebo pod vlivem alkoholu.
 • Sekačku nepoužívejte v oblastech s nebezpečím výbuchu nebo požáru.
 • Nesekejte za bouřky, deště nebo když je tráva mokrá.
 • Lze provozovat pouze za denního světla a za dobrých světelných podmínek.
 • Používejte pouze správný typ paliva a maziva pro váš konkrétní model vyžínače trávy.
 • Nepokoušejte se nářadí opravovat sami.
 • Během provozu se nedotýkejte žádných rotujících nebo zahřívaných prvků.
 • Při sekání nekuřte a nerozdělávejte oheň.д.

Důležité! S prací s vyžínačem trávy jsou spojena další zdravotní rizika: zvýšená hlučnost, vibrace, výfukové plyny, vysoká teplota některých částí, odletující větve atd. Pro minimalizaci rizik používejte ochranný oděv, ochranu očí a chrániče sluchu.

Pokud máte stále otázky ohledně nastavení postroje u konkrétního modelu křovinořezu, můžete se pokusit najít odpovědi v návodu k použití dodaném s výrobkem nebo se podívat na video na internetu, které jasně a snadno ukazuje, jak postroj spolu s křovinořezem nastavit a seřídit.

Řemen sekačky na trávu. Jak nastavit pás k vyžínači trávy

Nastavte výšku háku ramenního popruhu strunové sekačky tak, aby byl nůž strunové sekačky spuštěný k zemi rovnoběžně se zemí (dokonale vodorovně). Při práci s pilovým kotoučem strunové sekačky nastavte výšku háku (utažením ramenních popruhů) tak, aby byl pilový kotouč strunové sekačky mírně nakloněn k zemi.

Posuňte nůž strunové sekačky na popruhu dopředu nebo dozadu a vyvážení strunové sekačky tak, aby byl nůž strunové sekačky po uvolnění řídítek těsně nad zemí, ale nespočíval na trávě. Ke řezání keřů a mladých stromků pomocí nože křovinořezu () řezačka keřů a větví) sekačka na trávu by měla být vyvážená tak, aby po uvolnění řídítek visela na háku vodorovně na zemi. Připojit.

Nastavte ramenní popruhy vyžínače (popruhy postroje) tak, aby bylo přetížení rovnoměrně rozloženo na ramena (zkontrolujte rukou na háku vyžínače).

Tyto řemeny k vyžínačům Husqvarna (Balance 35/55, Balance X, Balance XT) lze použít na všechny vyžínače, benzínové kultivátory, křovinořezy, elektrické křovinořezy, křovinořezy a další výrobky.

Nastavení výšky háku

Nejdůležitější je nastavit popruh tak, aby byla sekačka na trávu ve správné výšce vůči zemi. Za tímto účelem je třeba zvýšit nebo snížit výšku háku zatažením za ramenní popruhy, dokud není hák 10 až 15 cm (na šířku dlaně) pod stehny. Čepel přiložené kobylky musí být rovnoběžná s povrchem, tj. zcela vodorovná.

Tip! Pokud je strunová sekačka nasazena příliš vysoko, značně omezuje záběr trávy.

Co je batohový pás

Nezapomeňte, že plně zastrčený křovinořez váží v průměru 6-9 kg. A toto zařízení musí být neustále zavěšeno. Ramenní popruh obepíná tělo ze všech stran, aby byla hmotnost rovnoměrně rozložena. Hvězdicové kolo je silně zatěžováno na ramena a záda, a proto je vybaveno širokými pěnovými vložkami a textilními ramenními popruhy na horní straně. Popruhy se pak spustí podél těla a spojí se navzájem v oblasti hrudníku nebo břicha pomocí rychloupínací spony. Široké a silné polstrování zabraňuje tomu, aby se pás při zatížení zařezával do těla. Plastová ochrana nohou připevněná k pásu. Má karabinu pro připojení k trimru a je odpružená. Rychloupínací západka na horní straně křovinořezu usnadňuje jeho otevírání a zavírání.

Vedlejší poznámka! Různé modely batohových pásů se od sebe mohou lišit konstrukcí zámků, karabin, přídavným polstrováním a západkami. Princip je však stejný.

Instalace řemene

Abyste mohli pracovat pohodlně, musíte vědět, jak správně nasadit postroj. Tento proces vyžaduje určitý cvik, ale jakmile si batoh při prvním nasazení upravíte, půjde vám nasazení mnohem rychleji a snadněji.

Nastavení výšky háku

Nastavení výšky kobylky posunutím koncovky

Tip! Pro vysokou trávu je nejvhodnější vzdálenost 20 až 30 cm nad zemí, pro sekání trávy je vhodná vzdálenost 5 až 10 cm.

Nastavení ramenních popruhů

Ramenní popruhy by měly být dobře nastaveny, aby se zátěž rovnoměrně rozložila na ramena a záda. K tomu stačí popruhy utáhnout nebo povolit. nesmí vás táhnout ani viset na těle. Abyste pochopili, jak je hmotnost rozložena, můžete rukama stisknout závěsný hák na sekačce.

Připevnění strunové sekačky k ramennímu popruhu

V závislosti na modelu může být benzínová sekačka připevněna k pásu pomocí tyče nebo závěsu. V druhém případě je nutné jej přesunout nad výložník, abyste dosáhli požadovaného výsledku. V některých případech jsou k dispozici tlumicí mechanismy, které vyrovnávají vibrace a zmírňují ostré skoky v sekačce na trávu.

Bezpečnost na prvním místě!

Při práci s vyžínačem dbejte na bezpečnost! Keř je vymrštěn do velké vzdálenosti a s velkou silou. Používejte osobní ochranné prostředky. Použijte speciální masku a ujistěte se, že v okolí nejsou lidé ani zvířata.