Lis na seno pro jednonápravový traktor vlastníma rukama

Klasifikace

Kromě dvou výše uvedených typů se slamníky dělí podle:

 • tvar balíku;
 • hustota. pohybuje se od 100 do 300 kg/m3;
 • Různé typy podávání sena do lisovací komory;
 • Mohou být nesené, polonesené, samojízdné nebo tažené.

Ruční lis na slámu nebo seno

Ruční lis lze také vyrobit mnohem jednodušším způsobem. Pokud je třeba slisovat malé množství slámy nebo sena nebo pokud není možné použít mechanické zařízení, je vhodný ruční lis. Takové zařízení se vyhne vysokým nákladům a potřebné materiály pro jeho konstrukci jsou k dispozici téměř v každé domácnosti.

Jednoduchý sběrač balíků sena lze vyrobit s kovovým nebo dřevěným tělem. Nejlehčí a nejjednodušší je dřevěný ruční lis. Lze ji vyrobit i bez svářečky.

Lis na seno pro motorový rumpál s rukama video

Alexander (Demetrios) Poprvé jsem měl tento válec.

Skvělé (Zahara) Ano, zajímalo by mě, jaká je cena

Alexander (Demetrios) To je nejhorší část všech příloh. Bohužel. )))

(Zahara) Pánové, jsem tu od telefonu. Prosím, poraďte, jaký typ MB a jaký druh jednotky v tomto zařízení.

♊ (Teleri) Němci jsou Němci, drží se své značky.Jedním slovem dobrá práce!ale tenhle stroj jsem sledoval s velkýma očima a otevřenou pusou, super!

Vladimír (Everard) Co když je tráva dlouhá jeden metr?

seno, jednonápravový, traktor, vlastníma, rukama

Alexander (Demetrios) Prostřednictvím berlínského přítele podal žádost společnosti o tom, jak v Rusku koupit takové zařízení a za kolik. Cenu zjistí a dá vám vědět. Myslím, že ne méně než 200 000 pes, ne-li více))))

Skvělé (Zahara) Hm. Nebudu kupovat drahé.

Alexander (Demetrios) Zde je cena za stroj. Na MR 550. Řekl, že to stojí 12138 eur poštovné. Stroj se prodává ve spolupráci s Ruskem. Dali jste jim e-mailovou adresu odpovědné osoby?

Alexander (Demetrios) Jaká je cena?? Opravdu ohromující? Nemají stejné platy jako my.

Alexander (Demetrios) Správně! Je to Španělsko. Mají eura.

Alexander (Demetrios) Pokud se slušně zeptáte, mohou vám dát slevu na chudobu, ale ne více než 20 %. Nemůžeme si dovolit ani 50 %. Pokud neprodáte všechno.

Velký (Zahara) Ne. Za tyhle peníze bych si raději koupil mini auto

Alexander (Demetrios) Souhlasím! Tyto ceny nejsou podle našeho kapitalismu

Vaneok (Adaia) Takže to stojí jen jeden lis? nebo všechny dohromady?

Tagy: Hay press pro power tiller vlastníma rukama video

Lis na seno vlastníma rukama. od jednoduchých po složité

V závislosti na způsobu tvarování briket existují dva typy lisů na seno na jednonápravovém traktoru: lis na balíky a lis na rohlíky. Lis na seno vlastníma rukama lisuje seno na speciální mřížku, čímž vzniká válcový blok s nízkou hustotou uprostřed. Balík je svázán provázkem, aby se snadno přepravoval a skladoval.

Ruční lis z dřevěné bedny

Lis na balíky lze vyrobit z obyčejné dřevěné bedny. Vložte do něj seno, co nejtěsněji ho svažte do balíků, přiklopte víkem a zavažte. O pár dní později vyndáme balík sena z bedny a uděláme z něj úhlednou briketu.

Chcete-li si vlastnoručně vyrobit domácí lis na seno, můžete použít princip lisu na česnek.

Seno se vkládá do lisu a shora se lisuje. Zatímco jeden drží lis v pevné poloze, druhý svazuje seno provázkem, aby se nerozpadlo.

Automatický, mobilní lis na balíky

Při výrobě sena je lis na balíky velmi užitečným nástrojem. Balík sena se mnohem snadněji a rychleji nakládá, přepravuje a skladuje. Kromě toho si tento typ sena lépe uchovává své nutriční vlastnosti.

Rozměry nakládací komory jsou: délka 250 cm, výška 50 cm, šířka 40 cm. K jeho výrobě se používá čtvercová trubka o rozměrech 20 x 40 mm a 1,8 mm silný železný plech. Ke konstrukci pístu se používají trubky o průřezu 20 x 40 mm. Pro získání tyčí svaříme dvě trubky 30×30 mm k sobě. K pohybu pístu se používají vodicí válečky. K tažení táhla navijáku přes kladku se používá ocelové lano o průměru 5 mm.

Po dotažení sena se píst vrátí do výchozí polohy pomocí kapronového lana. Ke konstrukci navijáku používáme zkrácený válečkový dopravník. Šířka cívky navijáku je 130 mm. Jedná se o cívku se dvěma částmi. s navinutým ocelovým drátem na jedné části a kapronovým drátem na druhé. Na boku navijáku je přivařeno řetězové kolo se 45 zuby. Tloušťka hřídele navijáku je 30 mm. Naviják se otáčí pomocí kuličkových ložisek.

Na ručním kole je hnací hvězdice se 14 zuby. Délka páky ručního kola je 1680 mm. Pro jeho výrobu vezmeme trubku o rozměrech 20 x 40 mm a příčně ji svaříme k sobě. K přenosu otáček na naviják použijte válečkový řetěz ze zemědělského zařízení. Pro nabíjecí dvířka použijte stejnou profilovou trubku 20 x 40 mm.

Po zhotovení rámu se sešije dřevem a přední strana se obloží železným plechem. K pohybu lisu se používají kola z motocyklu IZh.

Ručně vyrobený lis na seno vlastníma rukama. výkresy:

Lis se skládá z těchto hlavních částí: vřeteníku, který je základnou, na níž jsou namontovány všechny součásti, a montážního prvku pro upevnění k traktorové jednotce. pojezdové ústrojí se základnou pro lisovací komoru a dvěma koly pro pohyb stroje po poli; sběrač s dopravním pásem pro sběr hmoty sena nebo slámy z pole; válcová skříň komory s lisovacím mechanismem; hnací hřídel s minipřevodovkou pro zvýšení rychlosti.

Je třeba poznamenat, že lisovací jednotka je nejdůležitější součástí lisu vlastní výroby. Pohonná jednotka se skládá z následujících částí: válce, přítlačný rošt, tvarovací deska na pružině, která nahrazuje hydraulický lis ve stroji vlastní výroby.

Popis práce krok za krokem

Abyste si mohli vyrobit vhodný kulatý lis pro motorový kypřič, musíte postupovat podle následujících kroků:1. Nejprve je třeba sestavit podvozek. jedná se o základnu na dvou pneumatických kolech.2. Poté namontujte hlavovou skříň a sběrač s dopravním pásem.3. Sestavte samostatnou lisovací komoru se skrytými válci a přítlačnou mřížkou v dolní části a pružinovou deskou v horní části, která působí tlakem na zhutněné vrstvy tak, aby byl balík pevně svinutý.4. Sestavte pohonnou jednotku, která pohybuje pracovními částmi stroje. Připojte kardanovou hřídel a dvourychlostní převodovku. odtud půjde řetězový převod na válečky a sběrací dopravník.5. Mechanismus nástroje, který sbírá seno, vybavte pastorky o větším průměru, než mají pastorky na shrnovači. Tím se zvýší rychlost sběru a síla současného lisování.

Pro dosažení lepších výsledků při sklizni sena pomocí motorového kypřiče je možné provést jednodušší, dlouhodobější a efektivnější alternativu. rozdělit si práci. Nejprve se travní hmota shromáždí pomocí motorových hrábí a poté se lisuje samostatným ručním nebo elektrickým nářadím.

Zde je video s ručně vyrobeným lisem.

Kulatý lis pro motorové kypřiče: typy, principy fungování a výroba vlastníma rukama

Motorový kombajn je zařízení, které umožňuje rychlý sběr slámy a její stlačení do kompaktních balíků pro další přepravu a skladování. Umožňuje zemědělci ušetřit čas a námahu a získat slušný zisk prodejem sklizené píce.

Princip fungování

Existují dvě verze lisů: lis na balíky a lis na balíky. První z nich svinuje seno do velkého a těžkého balíku, zatímco druhý tvoří obdélníkový balík, který může jeden člověk snadno přenášet. Sběrač může být také stacionární nebo mobilní. Stacionární typ stojí na místě, kde se seno ukládá a vytváří se balík, zatímco mobilní typ obvykle balíky na poli válcuje.

Mohou být také vyrobeny jako mobilní lisy, které kombinují dvě operace: lisování sena nebo slámy a výrobu balíků. Skládá se z následujících hlavních částí:

 • Hlavice je hlavní díl, ke kterému jsou připojeny všechny ostatní díly;
 • Podvozek s koly;
 • Zařízení na sbírání slámy;
 • Transportér;
 • Pracovní komora s lisovacím mechanismem uvnitř;
 • Převodovky.

Účinnost lisu závisí především na lisu, který se skládá z hřídelí, kovových a ocelových pružin a lisovacího roštu. Mechanismy, jako jsou převodovky, ozubená kola, pastorky, hřídele a kola, je lepší koupit hotové.

Následující schéma znázorňuje konstrukci lisu na balíky pro jednonápravový traktor

rám;. podávací pás; 3. válečky; 4. přední komora; 5, 6, 7. pracovní dopravníky přední komory; 8. lisovací komora; 9. řemenový pracovní prvek; 10. napínací zařízení; 11. snímač tlaku; 12. propichovací zařízení; 13. opěrná závaží; 14. opěrné válečky; 15. hnací buben; 16. těleso lisovací komory; 17. opěrné válečky; 18. elektromotor; 19. bezpečnostní spojka; 20. převodovka.

Většina těchto objektů je určena pro velké a těžké minitraktory, takže pro systém motorového bloku nejsou zakoupené lisy příliš vhodné, protože je poměrně obtížné táhnout objemný díl a dodávat mu velký výkon. Proto se vynalézaví řemeslníci rozhodli vlastnoručně vyrobit praktický lis na seno pro rumpál.

Před výrobou domácího lisu na seno musíme pochopit princip jeho fungování. Tyto stroje jsou poháněny minitraktorem nebo kypřičem, ke kterému jsou připojeny. Zachytává a sbírá posekané plodiny a přírodní plodiny, směřuje je do komory k lisování. Seno je díky lisovacím válcům a roštům srolováno do balíků nebo senáže a ovinuto motouzem.

Jakmile je motouz přeříznut, balík se vyloží na zem.

Lisování sena s lisem SOLIS SL-RB-0.8

Lisy se dělí na 2 typy:

Kulaté lisy tvoří na výstupu válcovité balíky, brikety mají obdélníkový tvar a malou velikost.

Domácí jednotky se vyrábějí ve 2 variantách:

Stacionární lisy nesbírají seno na poli, jsou instalovány na stojanech nebo podpěrách. Mobilní lisy jsou určeny ke sběru pokosů slámy pomocí minitraktoru nebo motorového kypřiče. Jsou agregovány pomocí adaptérového závěsu a pohybují se na kolech. Nejčastěji řemeslníci vyrábějí balicí stroje mobilní, balicí stroje stacionární.

Typ balíku

Továrně vyráběné lisy pro rumpál mají složitou konstrukci. Duplikovat jednotku v dílně je téměř nemožné. Vázací jednotka proto často není na lisu namontována, což způsobuje, že balíky jsou méně husté.

Pokyny pro výrobu a montáž kulatého lisu vlastníma rukama jsou následující

 • Montáž podvozku. Jsou vybaveny rámem z kovových trubek, který podpírá základnu stroje a všechny jeho součásti, a dvěma pneumatickými koly pro pohyb po poli. Rám může být vybaven 4 koly pro zajištění stability:
 • 2 přední s malým průměrem, např. z vozíku;
 • 2 větší kola vzadu.
 • Vpředu je namontován čelní vřeteník pro připojení k hnací jednotce.
 • Tělo vybavené sběračem a dvouvrstvým pásem s gumovými svršky a látkovým polstrováním na spodní straně.
 • Lisovací komora se vyrábí samostatně. Na horní část shrnovače umístěte silnou desku nebo ocelový plech s tuhou pružinou pro zhutnění a pod něj umístěte shrnovač a rošt pro slisování sena.
 • Kloubový hřídel je připojen k dvourychlostní převodovce, která pohání nářadí.
 • Ozubená kola na válcích mají menší průměr než ozubená kola v zařízení, aby se zvýšila rychlost sběru a rychlost lisování.

Při práci s motorovým kypřičem se nejlepšího výsledku dosáhne rozdělením procesu do 2 fází. Plodiny se sbírají odděleně pomocí motorového kypřiče a poté se lisují ručně nebo pomocí elektrického nářadí.

Typ balíku

Nejjednodušší lis na balíky je výrobek vyrobený z bednového dřeva, pevně namontovaného na rámu ze silných dřevěných nebo kovových profilů. Desky jsou připraveny z kolíkové desky a připevněny k sobě ocelovými úhelníky pomocí šroubů. Horní a dolní část zpevněte kovovými latěmi a po obvodu je opatřete lepenkou. Dvířka na jedné straně boxu se závěsy pro podávání slámy.

K zadní části skříně je připevněna velká trámová konstrukce se dvěma rovnoběžnými prkny a půlkruhovým nosníkem s lisovací patkou na konci. Na vhodné místo se vloží cívka motouzu nebo syntetického lana. Na výklopných dveřích jsou vytvořeny 2 otvory pro svázání balíku.

Materiály

Balicí komora se skládá z následujících hlavních částí:

 • Čelo, které je základem pro montáž všech součástí a upevnění k oji.
 • Podvozek se základnou pro komoru na balíky a 2 kolečky pro pohyb po poli.
 • Sběrací lis s pásovým dopravníkem pro sběr hmoty sena nebo slámy z pole.
 • Válcový plášť s lisovacím mechanismem.
 • Kloubový hřídel s miniaturní převodovkou zvyšující otáčky.

Samotný traktor. základní jednonápravový traktor. by měl být pokud možno co nejvýkonnější, aby byla zajištěna správná rychlost otáčení válců a výkon lisu.