Jak si doma vyrobit hydraulický lis

Jaké materiály a nástroje jsou potřeba k výrobě lisu??

Hydraulický zvedák je vhodnou pohonnou jednotkou. Tlačné pružiny. dveřní pružiny, pružiny z předních sedadel automobilů nebo jiné pružiny. Pokud je zvedák umístěn níže, lze jako součást zařízení pro zpětný tah použít hřib mostu s posunutými drážkami. nasadí se na tyč a k němu a k základně rámu se připevní pružiny.

Kov, který lze použít (objem a rozměry podle navrženého výkresu)

  • kanálek nad, obdélníková nebo čtvercová trubka 40×40 mm, úhelník od 50×50 mm. pro rám, jeho základnu, odnímatelný doraz, pojízdný pracovní stůl;
  • 8 mm ocelového plechu, který se v případě potřeby na podstavec nebo jiné konstrukční prvky namontuje, aby se povrch vyrovnal;
  • 10 mm ocelový pásek. pro vodicí lišty, výztuhy rámu (je-li to nutné);
  • Kousek dýmky pod hlavou dříku zvedáku (vhodný průměr, délka asi 1 cm).

Hydraulický lis pro vaši domácnost

Pro mnoho lidí, kteří si rádi opravují svá auta, sami podnikají v oblasti autoopravárenství nebo dělají něco užitečného pro svůj dům, zahradu či chatu, je nezbytné mít mezi nářadím malý hydraulický lis.

doma, vyrobit, hydraulický

Vlastnoručně vyrobený garážový lis pomůže automobilovému nadšenci vyměnit ložiska a silentbloky. K ohýbání kovových dílů, lepení, výrobě briket, stlačování oleje a různých kapalin. K dispozici jsou následující možnosti: ruční hydraulický lis, ruční lis na kovy, hydraulický zvedací lis. Postavit garážový lis vlastníma rukama je docela snadné. Takový lis může být hydraulický nebo mechanický. K dispozici jsou stolní, podlahové, mini lisy a šroubové lisy. Pokud se bude provádět pouze jednoduchá práce, je vhodné vyrobit jednoduchý ruční lis. Můžete použít zjednodušený hydraulický obvod a nepříliš masivní konstrukci stroje.

I jednoduchý ruční hydraulický lis vyrobený v průmyslových podmínkách je poměrně drahý. Proto se mnoho domácích řemeslníků snaží vyrobit lis v garáži vlastníma rukama. Obecně se o výrobu zvedacího lisu pokouší zákazník vlastníma rukama. Náklady se odvíjejí od ceny požadovaného materiálu.

Konstrukci hydraulických lisů vlastní výroby lze rozdělit do dvou kategorií. S vertikálními i horizontálními zvedáky, které lze použít. Výkresy proto musí být navrženy podle zvoleného uspořádání. Zkušenosti s provozem těchto podomácku vyrobených jednotek ukazují, že nejvhodnější je zvedák, který má ruční hydraulické čerpadlo. Je lepší zvolit tovární. Výhodou je vybrat si zvedák na auto od renomované a prověřené společnosti. Tím je zajištěna spolehlivost a životnost celého stroje. Nejlepší je používat zvedáky, tzv. lahvové zvedáky.

Dalším krokem je nakreslení hydraulického lisu. Rozhodněte o schématu budoucího stroje. Pokud je zvoleno vertikální uspořádání zásuvky, určete, kde bude zásuvka umístěna. Může být umístěn buď dole na základně, nebo nahoře. Spodní uspořádání zjednodušuje systém upevnění k rámu. Horní montáž naproti tomu vyžaduje pečlivější návrh montážního systému, aby byla zajištěna spolehlivost a bezpečnost provozu.

Při rozhodování o uspořádání si u výrobce zvedáku ověřte, jaké jsou podmínky použití a jaký zvedák má být zvolen. Většinu zvedáků lze zvedat pouze s pístní tyčí směřující nahoru. Použití jakéhokoli jiného uspořádání je zakázáno. Horizontální uspořádání se používá na lisech určených pro generální opravy automobilových dílů.

U všech konfigurací je hlavním nosným prvkem odolný rám. Před jeho zhotovením je třeba pečlivě připravit výkres a zohlednit všechny potřebné detaily. Pro zajištění vysoké pevnosti a spolehlivosti je svařena z válcované oceli.

Při zvedání je celý rám vystaven vysokým vertikálním a horizontálním silám. Vzhledem k povaze své práce vytváří zvedák vícesměrnou, silnou sílu. Působí současně na horní a spodní část rámu. Proto je vhodné provést výpočet rámu, vybrat potřebný materiál, zajistit kvalitu svařování s ohledem na požadovanou bezpečnostní rezervu a pevnost.

Přípustný vnitřní rozměr rámu, tj. vzdálenost od spodní části rámu k horní přírubě, je součtem parametrů, které jsou stanoveny pro následující části:

  • délka zvedáku (podle údajů výrobce);
  • maximální délka volného zdvihu pístu
  • maximální přípustná výška obrobků, které mají být obráběny;
  • předpokládanou velikost lepených dílů.

Konstrukce hydraulického lisu určuje vzájemnou polohu zvedáku a upínacího systému. V prvním provedení je zvedák namontován dole na základním rámu. Systém je zajištěn v horní části. Výsledkem je vertikální hydraulický lis. U druhého provedení je to naopak. zvedák je namontován nahoře a upevňovací systém dole.

Dvě pružiny zajišťují rychlý návrat lisu do výchozí polohy. Jeden konec každého z nich je připevněn k základně ve spodní části. Druhý konec je nahoře připevněn k mobilní plošině. Tuhost obou pružin musí být dostatečná. Obrobky musí mít stejnou délku a stejný koeficient tuhosti. To je nutné, aby se zabránilo naklánění během jízdy.

Ve druhém uspořádání je obrobek, který má být obráběn, umístěn na základním rámu. Na druhé straně je zvedák připevněn k plošině nahoře. Obě uspořádání závěsu mají zásuvku pro upevnění zvedáku. Toto pouzdro je obvykle vyrobeno z kusu ocelové trubky, která je přivařena k držáku. Vnitřní průměr trubky by měl odpovídat vnějšímu průměru zvedáku.

doma, vyrobit, hydraulický

Zkušenosti s provozem podomácku vyrobených lisů v různých podmínkách ukázaly, že pro zvýšení funkčnosti a komfortu obsluhy je vhodné zajistit nastavení délky volného zdvihu pístu použitého zvedáku. Některé jednotky mají k tomuto účelu na horní části rámu přídavnou desku s ručním pohonem. To umožňuje zajistit jeho volný pohyb a zvýšit přípustnou velikost zpracovávaných dílů.

Při dostatečných zkušenostech se zámečnickými pracemi se vyrábí dodatečná odnímatelná zarážka. Jeho poloha je pevně stanovena uvnitř rámu. Za nejvhodnější se považuje spojení pomocí šroubů a matic. Kromě toho je k dispozici sada vyměnitelných destiček různých tlouštěk a konfigurací pro rozšíření funkčnosti.

Poté je namontována základna celé sestavy. Obvykle se skládá z kanálu. Poté se připravený ocelový plech položí na obdélníkový rám a přivaří se k němu. Poté se svaří samotný rám. Horní část je svařena dohromady a jsou k ní přivařeny boční stojany. Po dokončení montáže bude mít rám tvar písmene U. Kontrola přesnosti konstrukce pomocí měřicího přístroje. Přísné dodržování geometrických rozměrů a předepsaného tvaru. Sváry by měly být provedeny pod pravým úhlem. Tím se zajistí tuhost konstrukce. Dodržení geometrických rozměrů a proporcí umožňuje bezpečný provoz. Hotová konstrukce se pečlivě přivaří k připravenému podkladu.

Poté vyrobte mobilní desku. Je vyroben z kanálu. Pro zajištění přesného translačního pohybu jsou k rámu připevněna vodítka. Jsou vyrobeny ze dvou ocelových pásů. Velikost každé lišty se volí podle šířky samotného rámu lisu. Obě jsou připevněny k bokům plošiny, např. pomocí šroubů.

Jako poslední krok montáže připevněte zvedák. Jak bylo uvedeno výše, jsou pro tento účel připraveny speciální zásuvky. Toto uspořádání je výhodné, protože umožňuje snadnou demontáž zvedáku. Například k opravě hydraulického lisu, k jeho použití k určenému účelu nebo k preventivní údržbě.

Navrhovaný způsob montáže zahrnuje velké množství svářečských prací. Pokud je nemůžete kvalitně vyrobit sami, je lepší požádat o pomoc odborníka. Spolehlivost a bezpečnost samočinně sestaveného hydraulického lisu zajišťuje kvalita svařování všech dílů.

Pokud je vše technologicky správně sestaveno, měly by být provedeny šetrné zkušební jízdy. Teprve po zkušebním provozu lze sestavený hydraulický lis uvést do plného provozu.

Konstrukce domácího lisu

Hydraulické lisy vyrobené vlastníma rukama by neměly mít příliš vynikající technické vlastnosti, stačí, aby vyvinuly sílu 10-20 tun. Parametry domácího hydraulického lisu závisí na tom, co s ním budete dělat.

Jeden z nejběžnějších a nejjednodušších provizorních lisů

Existuje řada dalších parametrů, které splňují nejen průmyslové, ale i domácí hydraulické lisy:

  • rozměry;
  • hmotnost zařízení;
  • zdvih pístu;
  • přítomnost manometru v konstrukci lisu;
  • použitý rám.

Tlakové lisy jsou obvykle poháněny ručním hydraulickým čerpadlem, které může být buď zabudováno do stroje, nebo umístěno odděleně. Tato konstrukční vlastnost závisí pouze na zařízení, které si pro výrobu takového zařízení vyberete. Je velmi snadné vyrobit hydraulický lis vlastníma rukama, pokud za základ jeho konstrukce vezmete zvedák typu lahve. Takový zvedák má již integrovanou ruční pumpu.

Lahvový hydraulický zvedák je ideální pro použití ve vlastnoručně vyrobeném hydraulickém lisu

Než se rozhodnete zakoupit vhodný zvedák pro stavbu domácího hydraulického zařízení, je důležité určit, k jakým úkolům jej budete používat. Od toho se odvíjí jak konstrukční uspořádání ručního hydraulického lisu, tak síla, kterou bude vyvíjet. Dalším krokem je nakreslit plán hydraulického lisu, který hodláte vyrobit vlastníma rukama. samozřejmě je možné najít takový výkres na internetu a dokonce vidět fotografie a video procesu výroby lisu z hydraulického zvedáku vlastníma rukama. V takovém případě však budete muset přizpůsobit své stávající vybavení cizímu domácímu lisu.

Vývoj plánu vašeho budoucího vlastního tisku začíná otázkou, podle jakého schématu bude fungovat. Existují pouze dvě možnosti.

  • Zvedák je umístěn ve spodní části lisu. na rámu lisu. a vyvíjí tlak směrem nahoru.
  • Zvedák je upevněn v horní části lisu a vyvíjí tlak směrem dolů.

Při výběru schématu práce provizorního lisu byste však měli vzít v úvahu skutečnost, že pro hlavní část zvedáků vyráběných moderním průmyslem je jediná správná poloha s lisovanou tyčí nahoru a prostě není dovoleno je umístit jiným způsobem. Proto se nejčastěji vychází z prvního schématu hydraulického lisu. Druhá varianta se používá pouze v případech, kdy je nutné vlastnoručně vyrobit hydraulické zařízení pro vylisování ložisek nebo pouzder ze samostatných sestav a mechanismů.

Verze lisu se spodním zvedákem

Nástroje

Technologický vývoj probíhá neustále a dnes se stroje, které byly před několika sty lety považovány za největší vynálezy lidstva, vyrábějí z jednoduchých domácích zařízení. Například hydraulický lis, který může být postaven na bázi zvedáku nebo s jinými úpravami. Bez lisu bychom si jen těžko dokázali představit práci čerpacích stanic, opraven, lisoven oleje nebo recyklačních zařízení. Hydraulický lis je široce používán v průmyslu i v domácnosti.

Použití lisů

Balení recyklovatelných materiálů, zpracování zemědělských produktů, kovů a dalších materiálů pod tlakem za účelem získání nových vlastností se často provádí pomocí tlaku nebo lisování. Moderní hydraulické lisy jsou mnohem kompaktnější a účinnější než jejich předchůdci. Tlak na pracovní plochu je vyvíjen čerpáním speciálního tuhého hydraulického oleje, který pohání hlavní část pohyblivé části. Tyto stroje se používají v různých průmyslových a zemědělských aplikacích. obrázek hydraulického lisu

Multifunkčnost hydraulických lisů se projevuje jejich schopností lisovat ložiska, ohýbat kování, stlačovat díly nebo pod tlakem lepit dva nesourodé povrchy atd. Pro průmyslové použití se používají velmi výkonné lisy s tlakem až 100 t. Pro domácí použití jsou však vhodná jednodušší zařízení. Například pro výrobu slunečnicového oleje není potřeba těžký lis; pro výrobu arašídového másla nebo extrakci šťávy je správnou volbou jednoduchý, provizorní hydraulický lis.

Podnikatelé v malých kovodílnách často používají nejen hotové stroje a nástroje, ale také ručně vyrobený hydraulický lis. Existují různé konstrukce lisů a některé z nich používají kovový rám, zvedák, kusy výztuže, železniční pružiny a další improvizované prostředky.

V praxi se používá jak masivní, podlahová verze hydraulického lisu, tak kompaktnější stolní stroj.

Tiskové odrůdy

Obecné charakteristiky hydraulického lisu vycházejí z jeho funkce a nastavení. Hlavními funkcemi lisu jsou lisování povrchů a vytlačování kapalin z výrobku, tj. vypouštění olejů nebo kapalin. Stlačením se oddělí kapalná část od relativně pevné části, např. při těžbě ropy. V závislosti na použití existuje několik typů lisů a hydraulické lisy se již dlouho používají při průmyslovém zpracování olejnin.

Ve starověku byly prototypem lisu obyčejné nohy. drtily se jimi hrozny, aby se oddělila šťáva v tzv. ostřiči, a tekutina stékala do podtočile. Vinařství původně sloužilo ke konzervaci hroznové šťávy. Lisovat olivy z oliv se naučili až po vynálezu šroubu, kdy se povrch primitivního lisu jednoduše našrouboval na osu. Nejjednodušší zařízení s funkcí lisu je dnes šnekový odšťavňovač.

Lisy mohou být konstruovány podle způsobu působení lisovacích sil:

Ty jsou zase různorodé:

Hydraulické lisy jsou považovány za nejvýkonnější v domácích aplikacích a stejný princip lze použít i v průmyslu. Konstrukce hydraulického lisu je poměrně kompaktní, např. hydraulický lis konstruovaný na bázi zvedáku.

Lisy se liší také tvarem rovin, které se pod tlakem spojují:

U hrnkového lisu se lisovaný produkt umístí do válcové nádoby se sítem nebo filtračními podložkami, která se stlačí pístem. Zde lze zpracovat tekutější produkt.

Lisovaný výrobek zabalený do hedvábného papíru a umístěný v kovovém boxu mezi pohyblivou plochou a rámem lisu. Další obaly nebo boxy mohou být umístěny nad prvním obalem a kapalné médium protéká perforovanými plochami nebo speciálními drážkami pro odtok do speciálního zásobníku.

U košového lisu je lisovaná látka umístěna ve válci z dřevěných nebo ocelových pásů, méně často v kovové děrované míse. Při zpracování produktu beranem vytlačená kapalina odtéká otvory do jímky.

Lis na dlaždice funguje úplně stejně, ale výrobek se po slisování položí na desky s odtokovými otvory po stranách. Proto se nazývá otevřený lis a desky mohou mít topná tělesa. Tento princip se hojně využívá pro lisování oleje za studena a pro recyklaci produktu, kromě toho, že se z něj získává druhořadý olej.

Části mechanismu

Konstrukce rámu hydraulického lisu, základny, horního dorazu a ovládacího prvku.

Horní zastávka. Tloušťka kovového rámu není tak důležitá jako pevnost tupých spojů a jejich umístění při 90° C. Návrh konstrukce ve tvaru písmene U musí vyloučit možnost jakýchkoli nesouosostí a nepřesností. K podstavci musí být připevněna odborně svařená konstrukce, jejíž výška přímo souvisí s maximální amplitudou pohybu pracovní části, např. tyče zvedáku. Obvykle se hydraulický lis vlastníma rukama, pomocí svařování, které upevňují pevné profily nebo zbytky silnostěnné ocelové trubky o malém průměru.

Podklad je vždy speciálně vyztužen vzhledem k maximálnímu zatížení hydraulického lisu. K této plošině nebo rámu je připevněna nejen celá konstrukce, ale také hydraulický zvedák. Základnu shora je nejlépe vyrovnat a utěsnit, např. ocelovým plechem, který je navíc připevněn svařením. Výkon hydraulického lisu je přímo závislý na tloušťce základu. Tato plošina může být zabudována do základny rámu lisu, ze kterého je celý lis vyroben.

Otočný ovládací prvek hydraulického lisu je umístěn svisle na hlavním rámu, rovnoběžně s rámem ve tvaru písmene U. Během provozu vyvíjí tlak na pracovní plochu celé konstrukce lisu, aby se dosáhlo nových vlastností zpracovávaného materiálu.

Funkce hydraulického lisu

Pro každého, koho někdy zajímalo, jak se staví hydraulický lis, je důležité pochopit zapojení lisu, které je založeno na principu komunikujících nádob a dalších fyzikálních zákonech. Každý takový mechanismus je přenosem síly pro lis čerpáním kapaliny: oleje, vody a jiných kapalných médií.

How To Make Hydraulic Press Machine || DIY Mini Hydraulic Press || Without Welding

Pokud uvažujeme schéma zapojení hydraulického lisu, které se podobá uzavřenému obvodu, jsou základní prvky vždy stejné:

  • nádobu s hustým olejem nebo kapalinou;
  • ventil;
  • lisovací píst nebo píst;
  • válec;
  • připojení trubky;
  • Snímač tlaku nebo tlakoměr;
  • sací ventil;
  • tlakový ventil;
  • válec čerpadla;
  • píst čerpadla.

Kapalina je pod tlakem čerpána do prostoru válce působením na píst nebo píst, který ji vytlačuje z válce. Píst působí na lisovaný materiál nebo předmět vysokým tlakem. Vše vychází ze zákona zachování hmoty a energie. Všechny fyzikální veličiny jsou podrobně vysvětleny v učebnicích fyziky, takže není třeba se jimi podrobně zabývat, ale vše si můžete schematicky prohlédnout na následujícím obrázku hydraulického lisu.

Jak vyrobit hydraulický lis

Existuje mnoho možností pro výrobu hydraulického lisu vlastníma rukama.

Na svou práci se musíte připravit:

  • hydraulické čerpadlo,
  • hydraulické válce,
  • Deska a kovový rám,
  • přepínač,
  • manometr,
  • elektrický motor,
  • elektrické vedení,
  • vysokotlaká hadice.
doma, vyrobit, hydraulický

Tip: Mnohé konstrukce vyžadují silnou tlakovou pružinu, o kterou můžete požádat v železničním depu, kde ji snadno seženete.

Vypočítejte kapacitu a velikost hydraulických válců podle technických parametrů a připravte testované schéma pro sestavení hydraulického lisu. Tyto výpočty je obtížné provést bez inženýrských dovedností, proto je snazší použít snadno dostupné výpočty. Jakmile zkontrolujete detaily stávajících přípravků a výpočty, můžete začít stavět rám lisu.

Konstrukce rámu do značné míry určuje výkon a spolehlivost domácího lisu, který bude schopen odolat velkému pracovnímu zatížení.

Když je rám připraven, vyrobí se pracovní zařízení hydraulického lisu: hydraulické čerpadlo, motor a elektrický obvod pro připojení mechanismu.

Tip: Při práci s hydraulickým lisem je důležité věnovat pozornost následujícím bodům. Je důležité nasadit ochrannou obrazovku, aby se předešlo nehodám. Nezapomeňte, že pro použití v hydraulických válcích je vhodný pouze lehký strojní olej s nízkou viskozitou.

Proces výroby hydraulického lisu vlastníma rukama se neobejde bez svářečky a svařovacích elektrod k ní, úhlové brusky nebo úhlové brusky. Může být zapotřebí pila na kov, silnostěnný ocelový profil pro základnu a rám celé konstrukce lisu.

Nejvhodnějším ovládacím prvkem je hydraulický zvedák.

Vytvořte základnu nebo opěrnou plošinu pro zvedák, kde je hlavní tlak vyvíjen na spodní rovinu. Nosná konstrukce je často vyztužena několika příčně svařenými profily z ocelového profilu. Tento podstavec má dostatečnou tuhost, aby podepřel pracovní zvedák, a je k němu přivařena ocelová deska.

Zhotovte zarážky, které jsou přivařeny k základně. Rám lze nejsnáze vyrobit ze dvou profilových trubek. Výška sloupků závisí na maximální výšce pracovního zdvihu zvedáku a na rozměrech zvedáku a základny. Čím pevnější je kov a čím bezpečnější je svařování, tím pevnější jsou podpěry. Pomocí měřicích nástrojů zkontrolujte, zda je pravoúhlá geometrie svařované konstrukce přesná. Nohu ve tvaru písmene U lze přivařit k připravenému podstavci.

Vyrobte odnímatelný doraz, který je pro práci lisu nezbytný. Tento prvek se posouvá po vodicích lištách a přenáší tlak ze zvedací tyče na obráběný povrch. Stačí kousky ocelové pásky o něco kratší než úsek mezi sloupky. Jsou k sobě přivařeny, ale v případě potřeby by je mělo být možné snadno odstranit. Díl je upevněn tak, aby se pohyboval podél svislých sloupků, a je v něm vyvrtáno několik průchozích otvorů. Podobné otvory je třeba vyvrtat do ocelových desek, které budou delší než tento blok. Při montáži jednotky na rám konstrukce se desky připevní dlouhými šrouby s podložkami a maticemi tak, aby byly umístěny na obou stranách pístních vzpěr.

Nastavení zdvihu. Pokud je třeba omezit volný chod pístu zvedáku, je mezi horní nosník a pojezdový doraz namontován další meziprofil čtvercového průřezu odpovídající vzdálenosti mezi rámem a pojezdovým dorazem. I ten je svařovaný a konstrukce je opatřena dodatečným nastavením pracovní vzdálenosti lisu pro urychlení práce pístnice. Takových částí může být několik.

Když je zvedák na místě, je konstrukce připravena. Díly lze lisovat a utěsňovat a lze na nich vytvářet různé reliéfy. Zvedáky mají různé lisovací kapacity a tyto parametry je třeba zohlednit v závislosti na účelu lisu. Velkokapacitní lisy používají elektrický pohon.

Hydraulický lis: funkce a použití

Hydraulický lis je nástroj určený ke zpracování materiálů a různých dílů pod tlakem. Zařízení je poháněno vysokotlakou kapalinou. Hydraulický lis je založen na Pascalově zákonu.

Stroj je vybaven dvěma válci nebo komorami. V jedné z menších je kapalina přivedena do vysokotlakého stavu a přivedena speciálním potrubím nebo systémem trubek do velké pracovní komory, kde přiváděná kapalina vytváří sílu na píst a přenáší ji na obrobek, který má být obráběn pomocí ovládacího nástroje. Důležitým prvkem lisu je instalace dorazu, který zabraňuje pohybu obrobku nebo dílu pracovním pístem. Jako kapalina se používají různé oleje.

Moderní výrobní hydraulické lisy mají zpravidla vertikální lisovací komoru, ale mohou být konstruovány i horizontálně. V závislosti na účelu a typu zpracovávaného materiálu vyvíjí toto zařízení síly od desítek do tisíců tun tlaku. Lis se často používá při zpracování kovů pro kování, lisování, ohýbání a rovnání, lisování trubek a profilů, ale také pro lisování balíků, briketování, lisování různých materiálů, výrobu dřeva a dřevotřísky, plastů, pryžových výrobků a v mnoha dalších oblastech činnosti.

Konstrukční typy provizorních lisů

Nejdříve je třeba zvážit možnosti výroby domácího vybavení. Důležitou součástí je mechanismus vytváření tlaku. Pozornost věnujte také tvaru rámu a konfiguraci opěrného stolu.

Chcete-li vlastnoručně sestavit ruční nebo mechanický hydraulický lis, nejprve si vyberte pohonnou jednotku. Často se k tomu používá zvedák. Jeho maximální nosnost určuje míru tlaku na obrobek. Hodnota tohoto parametru závisí na typu prováděné práce. Pro práci doma lze zvolit model s nosností od 7 do 20 tun.

Alternativně lze namontovat hydraulický válec a tlakové čerpadlo. To zajišťuje maximální pracovní komfort. Náklady na takovou konstrukci, vyrobenou ručně, jsou však podstatně vyšší než náklady na zvedací stroj.

Těleso stroje je často vyrobeno z ocelových kanálů a úhelníků. Tloušťka materiálu nesmí být menší než 2 mm. Konstrukce podomácku vyrobeného hydraulického lisu se zvedákem nebo válcem se skládá z následujících součástí:

  • zvedací blok. Jeho pohyblivá pístnice může být nahoře nebo dole;
  • podpůrná tabulka. Obrobek, který má být obráběn, lze na něj položit. Při výrobě vlastních rukou je vhodné počítat s možností změny výšky vzhledem ke zvedáku;
  • rám. Na něm je namontována pohonná jednotka a opěrný stůl. Spodní část je vybavena výškově nastavitelnými nožičkami pro lepší stabilitu.

Podrobné konstrukční výkresy nejsou důležité, protože pro konstrukci lisu lze použít různé komponenty. Předtím však doporučujeme, abyste se seznámili s referencemi výrobce a sami si vybrali optimální model.

Pro různé druhy prací se používají speciálně tvarované zásuvky. Musí být vyrobeny z pevné nástrojové oceli, což znesnadňuje jejich výrobu vlastníma rukama. Doporučujeme objednat u profesionálního soustružníka.

Princip činnosti hydraulického lisu

Vytvoření lisu ze zvedáku vlastníma rukama nemá vliv na jeho kvalitu a technický výkon. Vlastnosti jsou stejné jako u strojů vyráběných v továrně. Hydraulický lis lze v domácnosti použít k mnoha účelům. Patří mezi ně:

Kromě toho lze lis používat k ukládání různých předmětů ze dřeva, kovu a plastu.

Hydraulický lis se používá téměř ve všech typech výroby, ale také v domácnosti. Jeho výhodou je zákon hydrostatiky, který usnadňuje lisování předmětů všech hustot. Princip činnosti spočívá v tom, že hydraulický lis stlačuje jeden konkrétní bod, a tím zvyšuje účinnost, jinde na objektu. Různé činnosti, od ohýbání až po stisknutí předmětu, lze provádět s minimálním úsilím.

Celá konstrukce se skládá z malého počtu dílů, ale hlavními jsou dva pístové válce, které se od sebe liší průměrem. Uvnitř pístů je normálně voda nebo olej. Kapalina umožňuje působení zákona hydrostatiky. Tím se zvyšuje účinnost a na objekt lze působit silou několika tun. Hydraulický lis je konstruován pro práci ve dvou rovinách, nejčastěji se však používá vertikální model, méně často horizontální.

Ruční lis: výroba jednoduchého mechanického nebo hydraulického mechanismu (90 fotografií a video)

V realitě domácího řemesla existují nejen domácí výrobky, ale také nástroje k jejich výrobě. Mistr nejvyšší třídy, zkušený v umění vyšívání, dokáže vyrobit i nástroj, na kterém později vznikne další mistrovské dílo.

Někdy se tak děje proto, že nákup nového zařízení v obchodě může být nákladný. Navíc mistrovi jako člověku umění a tvořivosti nevadí znovu vyzkoušet své schopnosti a vytvořit něco, co mu bude věrně sloužit po dlouhou dobu.

Hydraulické lisy vlastníma rukama mohou být opravdu věrným pomocníkem.

Některé díly je třeba natlakovat naplocho, aby získaly určitý tvar nebo stupeň pevnosti. Je zapotřebí hydraulický lis.

Zde jsou všechny nuance a tipy, jak si ho vyrobit. Fotografie tisku vlastníma rukama najdete na internetu.

Typy strojů, které se obvykle vyrábějí ručně

Nejběžnější lisy vyráběné v domácích podmínkách jsou:

Tyto typy nářadí jsou nejvhodnější pro použití doma nebo v garáži, protože zabírají málo místa.