Může diamantový kotouč řezat kov?

Diamantové řezné kotouče na kov

Diamantové řezné kotouče MESSER typu V/M, F/V, F/M, F/MT jsou vhodné pro řezání kovů, jako je hliník, měď, nerezová ocel, ocel, litina, pozinkovaná ocel, ale také porcelán, přírodní kámen, beton, dřevo, plast a mnoho dalších.Další.

Inovativní proces vakuového spékání používaný v diamantových nástrojích MESSER zvyšuje životnost nástroje více než 80krát ve srovnání s brusnými nástroji! Maximální výkon, vysoká odolnost a bezpečnost Diamantové čepele MESSER jsou nejlepším kritériem při výběru nářadí pro profesionály.

Diamantové kotouče MESSER V/M, vakuové, univerzální, pro řezání: kovů. oceli, mědi, hliníku, nerezové oceli; dřeva, skla, plastů, betonu, přírodního kamene, porcelánové kameniny a mnoha dalších materiálů.atd. Životnost těchto kotoučů je ve srovnání s brusnými kotouči 1/70 až 1/90, tj. 1 diamantový kotouč Messer nahradí 80 brusných kotoučů!

Rozsah použití

Disky umí následující funkce:

Pro dosažení dokonale vyhlazeného povrchu je třeba správně zvolit kotouče. to šetří peníze a snižuje náklady na práci.

Kotouč je tenký kovový kotouč s diamantovými břity. Vyrábějí se z průmyslově broušených diamantů, které se lisují do pojiva:

Vložky jsou k disku připevněny laserovým svařováním nebo pájením stříbrem. Aby řezný nástroj vydržel déle, je s kovovým podkladem spojen práškovým pájením. Když je ostří kotouče nabroušené, lze jej používat k určenému účelu.

Hlavní výhody a nevýhody

Diamantové řezné kotouče jsou univerzální nástroje. Jsou vhodné k řezání nejen kovů, ale i jiných tvrdých materiálů, jako jsou cihly, železobeton, pěnobeton a další. Výhody tohoto nástroje jsou následující

Diamantový kotouč nevyvíjí tlak na struktury přiléhající k řezné ploše, nemění strukturu materiálu během řezání. Čas potřebný k samotné práci je podstatně kratší než u jiných nástrojů. Diamantový kotouč pracuje v nejiskřivém stavu, takže není cítit spálenina.

ale životnost diamantového řezného nástroje je mnohem delší (až 70krát) než životnost brusného kotouče, který vykonává stejnou práci. Zkrácení prostojů díky méně častým výměnám nástrojů. Zvýšení rychlosti otáčení a pracovní účinnosti díky aktivnímu chlazení. nástroj si zachovává svou geometrii po celou dobu životnosti.

Jak vyměnit staré kolo za nové

Každé kolo se časem porouchá a musí se vyměnit.

Výrobci zjednodušili a zkrátili postup výměny disku. Celá operace se skládá pouze z několika kroků:

 • Na začátku se úhlová bruska zcela vypne a nastaví se aretace otáčení hřídele.
 • Odstraňte pojistnou matici. K tomu stačí běžný klíč. Někdy je matice našroubovaná, protože je kolo zaseknuté, v takovém případě lze použít plynový nástroj.
 • Vyjměte již nepotřebný disk a nahraďte jej novým diskem hilti.
 • Nyní matici našroubujte zpět.
 • Stroj je nyní připraven k použití

Zatímco existují různá rozdělení kotoučů pro úhlové brusky, existují také univerzální brusné kotouče. Jsou dobrou volbou pro příležitostné práce v domácnosti. Přestože mohou řezat zděné dlaždice, beton nebo křemen, jejich práce trvá podstatně déle než u specializovaných nástrojů.

Rychlost nože při řezání kovu

Diamantové nástroje se používají na úhlových bruskách s typickými otáčkami výstupní hřídele až 12 000 ot/min./min. Maximální rychlost, kterou kotouče zvládnou bez poškození, je 13900 otáček za minutu./min.

 • Bosch. Německý lídr v oblasti elektrického nářadí a souvisejících materiálů.
 • FIT. Kanadská společnost vyrábějící nářadí pro profesionální i domácí použití.
 • Dremel. Americká společnost vyrábějící vysoce kvalitní elektrické nářadí.
 • Husqvarna. Švýcarská společnost proslulá svým vysokým výkonem a odolností.
 • MESSER. Korejský výrobce s širokou nabídkou šroubových bitů pro úhlové brusky.
 • Zubr. Ruská společnost vyrábějící elektrické nářadí a zařízení pro řezání.
 • Elektrické nářadí Hitachi, Luga Abrasiv Extra. Má vynikající poměr ceny a výkonu.

Diamantové řezné kotouče jsou efektivní, vysoce výkonné nástroje, které poskytují pohodlné pracovní prostředí. Máte s nimi nějaké zkušenosti? Nezapomeňte se o něj podělit v komentářích k tomuto článku.

Diamantové řezné kotouče pro řezné kotouče

Kde použít a na co diamantové řezné kotouče

Diamantové řezné kotouče se používají k řezání stavebních materiálů (beton, cihly, keramika) a speciálních povlaků (mramor, asfalt, abrazivní materiály). Vhodné také pro specifické úkoly, jako je broušení a odstraňování trhlin a třísek.

Foto : Diamantový řezný kotouč v železobetonu

1.JPG‘ /

1.JPG“ /

může, diamantový, kotouč, řezat

Prodejce byl vybrán náhodně, hlavním kritériem byla cena zboží. Trvalo asi 3 týdny, než se dostala na poštu, což není tak dlouho. Bohužel nebyla k dispozici celá stopa zásilky, takže zde si můžete prohlédnout pouze její pohyb po Číně. Sada se skládá z 5 diamantových řezných kotoučů a jednoho trnu. Balíček obsahoval také potvrzení o přijetí od prodávajícího s žádostí, aby mu nezapomněl zanechat pozitivní zpětnou vazbu. Zřejmě se snaží zvýšit hodnocení obchodu. Zdá se mi, že původně v tomto plastovém kufříku přichází nejméně 10 CD a 2 trny. Číňané se však rozhodli urychlit proces prodeje a zároveň zvýšit zisky. Balení prostě rozřezali na dva kusy, které prodávají samostatně Každopádně ten střih tady rozhodně není z výroby.

Kotouče jsou oboustranné. oboustranně potažené diamantovou drtí. Není možné zkontrolovat, zda se jedná o diamantový prach či nikoliv, takže nezbývá než věřit mému slovu. A vypadají stejně. Všechna kola mají stejný průměr 22 milimetrů. Ke kvalitě zpracování kotoučů ani trnu nemám žádné zvláštní výhrady. Kotouče jsou ploché, kulaté a nesouosé. Všechny kotouče mají středový otvor pro trn bez posunu. Mimochodem, viděl jsem disky v prodeji pouze s jedním otvorem. pro trn (ty, které mám, kromě něj existuje 8 další otvory kolem). Rozhodl jsem se pro perforovanější. Teoreticky by se tak lépe odvádělo teplo a povrch disku by se méně zanášel drobky.

Tloušťka kotoučů je 0,7 milimetru v části, kde je posypána diamantová drť. S trnem není nic v nepořádku. Je plochý a symetrický. Během práce nedochází k žádnému kopání ani převalování. Průměr dílu, který se má do sklíčidla upevnit, je 2,7 mm. Čepel na trnu sedí bez problémů. Do dremelky se vejde bez problémů jen tak tak. V zásadě není na vzhledu těchto nástrojů nic jiného zajímavého, a proto můžete přejít k jejich testům.

Prodejce uvádí, že jsou ideální pro řezání: perel, kamene, kovu, skla, keramiky, faory, dlaždic, karbidu, dřeva, plastu, mramoru, zdiva, betonu a sklolaminátu.

Pro začátek byl vyzkoušen kov. Výsledky řezání běžné oceli, hliníku a hliníku jsou přibližně stejné. neřekl bych, že jsou kotouče vhodné pro řezání těchto materiálů. Ne, řezali. Ale dělají to velmi pomalu. Než se mi podaří něco odříznout, ruka držící gravírku se unaví.

A toto je hliníkový chladič grafické karty. Tady je to o něco lepší, ale tloušťka kovu je jen pár milimetrů. Ale deska nebyla žádný problém. Zvedl spoustu prachu a ve vteřině se rozřezal na několik kusů. Střih je rovný a čistý. Lze tedy konstatovat, že řezání plastů je v pořádku. Další bylo dřevo. Upřímně řečeno, je možné řezat dřevo. Vyplatí se to však pouze v případě, že nemáte v dosahu žádný lepší nástroj. Za prvé, čipy (čti: prach) jsou hojné. Za druhé, dřevo má tendenci místy hořet a je cítit odpovídající zápach. Za třetí, proces řezání dřeva nebyl nikterak rychlý.

Pilové kotouče jsou však ideální pro řezání kamene, dlaždic, betonu a dalších konstrukčně podobných materiálů. I přes obrovské množství prachu je řezání výše uvedených materiálů diamantovými kotouči čistým potěšením. Řez je proveden během několika sekund a je přesný a rovnoměrný. Při řezání kamene/dlaždice vysokou rychlostí je zřejmé, že se kotouč začne pálit (po obvodu se rozžhaví do červena), takže je třeba buď upravit rychlost, nebo přidat vodu (jako je tomu u diamantových vrtáků pro vrtání do stejných hornin). K řezání skla jsem nepoužil kotouč, protože si myslím, že na to existují vhodnější nástroje.

Takto vypadala čepel po všech těchto zkouškách. Je vidět, že diamantový povlak místy chybí. K tomu došlo při zkušebním řezání kovu. Proto je lepší se k němu s takovými disky nepřibližovat. Řezání ostatních materiálů naopak nemělo žádný vliv na kvalitu a rovnoměrnost rozprašované mlhy.

Shrnu-li vše, co bylo napsáno výše, mohu říci, že tyto disky mají právo být. Jsou ideální pro použití, pokud potřebujete vyříznout otvor nebo vyřezat vzor v dlažbě, plastu, kameni apod. Jediný problém je, že kvůli malému průměru se běžné dlaždice (a vše ostatní) musí řezat z obou stran. Ale to jsou náklady na proces. Takže s nízkými náklady to není nejhorší tryska. Pozor však na bezpečnost: při řezání vzniká velké množství prachu, který se rozlétá různými směry. Proto jsou ochranné brýle při práci nezbytné.

To je pravděpodobně vše, co k tomu patří. Děkujeme vám za váš čas a pozornost.

[/H1toH2]

Elektrická skládačka

Před prací je důležité se ujistit, že je pilový kotouč vhodný pro kov. Dřevěný nůž jistě také řeže hliník, ale kvalita řezu bude velmi rozdílná. Řezání profilu začíná na zadní straně, poté se postupně řežou boční hrany.Výhody:

 • elektrické skládačky usnadňují uživateli práci;
 • téměř dokonalá kvalita (žádné otřepy, žádné zkosení, žádné jiné vady na obrobku);
 • Rychlost provozu;
 • možnost opakovaného použití (se správným pilovým kotoučem);
 • skládačkové pily jsou levnější než podobná zařízení na řezání hliníkových profilů.

Rozsah použití

Pro dosažení dokonale hladkého povrchu je nutné správně zvolit kotouč, který vám ušetří peníze a sníží náklady na práci.

Kotouč je kovový kotouč s malou šířkou, na jehož okrajích jsou diamantové řezné destičky. Vyrábějí se z průmyslově broušených diamantů lisovaných do pojiva:

Desky jsou k disku připevněny laserovým svařováním nebo pájením stříbrem. pro prodloužení životnosti nástroje jsou spojeny s železnou základnou práškovým pájením. Když je břit kotouče nabroušený, lze jej používat v souladu s jeho určením.

Diamantové brusné kotouče

Brusné kotouče se používají k vyrovnání betonové podlahy před nanesením dekorativního nátěru. Pracovním nástrojem je úhlová bruska nebo rozbruska. Zvláštností těchto nástrojů je, že diamantová řezná vrstva je umístěna na zúženém povrchu prstence, který vystupuje z hrany (misky) ven.

Brusné kotouče pro mechanické podlahové obrábění jsou vybaveny několika brusnými miskami a mezi nimi jsou drážky pro odvádění prachu.

Druhým typem nástroje pro betonové konstrukce jsou diamantové brusné kotouče. Používají se k broušení betonu podle potřeby k vyrovnání podlahy.

Řezné kotouče

Tato kategorie diamantových kotoučů se dělí na několik druhů.

Segmentové kotouče pro suché řezání se používají ve spojení s ručním nářadím:

Obrys na základně segmentového kola je uspořádán do řady sektorů, mezi nimiž jsou kruhové průchozí drážky. Kotouče se při řezání zahřívají, zatímco destičky jsou vystaveny obrovskému namáhání. Drážky jsou nezbytné pro uvolnění napětí v řezacím ústrojí, odstranění odpadního materiálu, kompenzaci lineární roztažnosti a odvod tepla. Pro lepší rozložení rázového zatížení použijte na konci technologické drážky poloměrný otvor.

Samostatným typem segmentových kotoučů jsou diamantové nástroje pro čerstvý beton. Deska má speciální složení, s nímž lze řezat beton do 2 dnů po vytvrzení. Diamantová vrstva se obvykle nanáší přímo na těleso bez jakéhokoli lepení slitiny.

může, diamantový, kotouč, řezat

Druhým typem řezného kotouče je plný kotouč. Na těchto kotoučích nejsou žádné díly, napětí se rozkládá přes kruhové otvory. Jsou nezbytné, pokud se beton řeže vodním chladicím médiem. Mokré řezání se provádí na stacionárním zařízení, které může dodávat chladicí kapalinu.

Dalším typem je kotouč určený speciálně na beton. Jejich design je segmentový, ale s více diamanty v zubech. Nezapomeňte, že řezání železobetonu bez pomoci je obtížné, protože úhlová bruska se rychle zahřívá a dovnitř stroje se dostává prach, takže je zapotřebí speciální ochranný motor. S ručním zařízením lze železobeton řezat jedním průchodem do hloubky maximálně 10 cm, poté se úhlová bruska vypne.

Segmentová kola Turbose jsou pevná, jsou chlazena vlastním vlnovitým povrchem. Jsou dražší, ale nabízejí větší funkčnost a odolnost. Mohou řezat nejen beton, ale i železobeton, ale pouze pokud průřez výztuže nepřesahuje 10 mm.

Segmentovaný disk.

Tato verze je ideální pro suché řezání (bez nuceného chlazení vodou), protože kotouč je chlazen konstrukcí nože. Jsou vhodné k řezání betonu, kamene (včetně žuly) nebo cihel.

Je důležité si uvědomit, že nepřetržitý provoz segmentového kotouče by neměl přesáhnout 1,5 minuty, jinak se intenzita opotřebení dramaticky zvyšuje.

Upozornění: Čím menší je velikost segmentu, tím pomaleji se disk zahřívá. Menší segmenty snižují vibrace.

Pevný disk.

Tento typ je vynikající pro práci s keramikou nebo mramorem. Pevný tvar kotouče zajišťuje rovnoměrný řez a umožňuje zpracování dekorativních materiálů. Na jedné straně pevný kotouč vyžaduje nucené chlazení (běžnou praxí je řezání v louži), na druhé straně není délka nepřetržitého provozu omezena, pokud je zajištěno dobré chlazení.

Pro práci s obzvláště tvrdými materiály se doporučuje používat speciální kotouče s diagonální drážkou. Snižují boční tření, čímž snižují intenzitu zahřívání kotouče a usnadňují odsávání prachu.

Kombinovaný disk.

Lze použít pro všechny nekovové materiály, ale keramické dlaždice je nutné řezat s vodou, zatímco beton lze řezat i bez chlazení. Nevýhodou tohoto typu kotouče je nižší účinnost ve srovnání s výše popsanými řešeními.