Jak řezat vnější roh na stropě

Jak vytvořit úhel na stropním soklu?

Instalace dekorativní sukníkové desky. závěrečná fáze práce na stropní dekoraci. Hlavním problémem je, že pokud připojení hlaveň v přímých částech stěn obvykle nezpůsobuje potíže, pak rohové sloučeniny s tím mohou být docela obtížné udělat krásně. Zejména v případech, kdy je hodnota úhlu vynikající od 90 °. Jak vytvořit úhel na stropním soklu a s minimálním odpadem budeme hovořit v tomto článku.

Nainstalovaná sukní deska uzavírá vadná místa stropu a stěn stropu a stěn a také působí jako ozdobný prvek. Současně jsou technologické sloty mezi stropem (zavěšeným) stropem a stěnami, horní řez přilepené tapety nebo nerovnoměrnou rybářskou linií pro zastřihovač mezi malovanou stěnou a bílým vodorovným povrchem v sousedních oblastech rozpoznány jako vady. Instalace bagety vám umožňuje skrýt takové nedostatky a poskytnout dekoraci zcela dokončený pohled.

Ze kterého je vyroben sok

Výrobci stavebních materiálů nabízejí chictingové desky vyrobené z:

 • Nízká pěnová pěna;
 • Polyuretan;
 • Polyvinylchlorid (PVC);
 • Extruzní polystyren;
 • Umělá guma;
 • Různé dřevo dřeva;
 • Směsi sádry (pouze na objednávce).

Technologie řezání je stejná pro každý materiál, ale nástroj pro to bude vyžadovat odlišné a je vybírán jednotlivě. Nůž se používá pro lehké a měkké materiály, jako je pěna, polyvinylchlorid, polyuretanová pěna, polystyren a guma.

U hustých značek sádry, PVC a polyuretanu musíte vzít hackerskou pilu pro kov nebo jiný nástroj s malými zuby. K dispozici je speciální pila pro zpracování dřeva, která poskytuje řez bez otřepů a hranolků.

vnější, stropě

Nástroje pro řezání stropních kabelů v rozích

Pro řezání budou vyžadovány následující nástroje:

 • Knock. tesařské zařízení určené k řezání materiálů do 45 a 90 stupňů. Zařízení je také vhodné v tom, že vám umožňuje opravit pruh jakéhokoli typu a usnadnit řezání. Například poloviční model je nesmírně obtížné snížit bez řezu i s malou šířkou.
 • Konstrukční nůž s zaměnitelnými čepelemi nebo hackerskou pivou. V některých případech se například při řezání dřevěných prvků používá i elektrická pila na strop.
 • Pro správné stanovení místa řezu jsou povinny tužky a pravítko.
 • Čtverec je vyžadován s manuálním řezáním. Například, pokud je nainstalován materiál pěny, může být operace provedena pomocí běžného nože, protože plast je velmi snadno řezaný. Je zde nutný čtverec, aby přesně změřil rohy pro stropní sok.

V obtížných případech nebo s malou zkušeností s takovou prací se můžete uchýlit k pomocí šablony.

Pracovní řešení pro přípravu baget bez

Další možností řezání baru je vytvořit určitý design hustého lepenky a dřevěného baru. První krok: Musíte ohýbat lepenku v úhlu, který jste měřili v rohu místnosti. Poté do dřevěné tyče navržené tak, aby odřízl úhel, stiskněte lepenku a nakreslete rybářskou linii pro oříznutí, podél, podél proříznutí tyče. to bude vaše šablona. Chcete.li odříznout filtr, položte na horní část tyče dřevěnou šablonu a ořízněte požadovaný úhel podél tyče.

Poslední navrhovaná verze řezání filetů bez Chusla je nejpřesnější a nejjednodušší, ale poněkud nákladná. Toto je akvizice speciálního příslušenství, které zahrnuje připravené interní a externí úhly pro maskování nepřesných řezů. Tato metoda má jednu nevýhodu: vzhled stropních proužků má mnoho možností, takže úhly ze sady nemusí být vhodné pro vaše římsy. Můžete si koupit stropní soklus a sadu rohů v jakémkoli konstrukčním obchodě-výrobce obvykle doprovází jeho stropní římsy takovými sadami.

Skutečný návrh na stavebním trhu. Kindecor Skirting člun vyrobený z pěnového polystyrenu vyrobeného pomocí technologie vytlačování. Proto stropní proužky ruské společnosti KindEcor nemají nedostatky PPU římsy. Náklady na římsy jsou mnohem nižší než polystyren nebo jiné analogy.

Ale ve starých domech s „plovoucími“ rohy je nepravděpodobné, že by takové sady byly užitečné. v soupravě najdete pouze rohy při 45 0. 60 0 a 90 0. Jak napravit situaci? Musíte přibližně odříznout konec bagety. Úhel asi 45 0. A pak, pro několik příkladů, zkrácejte úhel na požadovanou hodnotu na místě.

Při řezání bagety a vytvoření vnějšího rohu použijte následující metodu:

 • Stiskněte základní desku na pravou stranu rohu tak, aby tyč vyčníval kolem úhlu alespoň na jeho šířku;
 • S tužkou označte rybářskou linii pro zastřihovač na stropě;
 • Stiskněte základní desku na levou stranu rohu tak, aby tyč vyčníval kolem úhlu alespoň na jeho šířku;
 • S tužkou označte rybářskou linii pro zastřihovač na stropě, označte průsečík těchto dvou řádků;
 • Zkopírujte značení na liště, připojte body s čářem, ořízněte bagetu podél této linie;
 • Zkontrolujte vyrovnanost řezů nanesením připravených bagetů na vnější roh;
 • Před lepením stropního hrací desky bez palandy eliminujte chyby (nesrovnalosti, čipy, vůle, nekonzistence) na površích filé.

Jak opravit stropní kaluž bez přihrádky

Označení úhlů kloubů sukní desky může být na stropě „na místě“ a pak otázka, jaký úhel odřízne základní desku, nevzniká. Navíc je možné správně snížit vyšší bez zajíčka, ale získat úhly bez mezer, musíte pracovat velmi pečlivě a přesně.

V tomto případě je návrh vnitřního úhlu následující:

 • Připojujeme základní desku na místo jeho instalace a nakreslíme podél okraje filtru rybářskou linku pro zastřihovač na stropě na místě křižovatky. Značení se provádí s tužkou s krátkou nízkopovojovou linií.
 • Podobný postup provádíme na druhé straně úhlu a získáme průnik dvou řádků.
 • Nyní přenášíme značení získaného bodu na obě sukní desky. Zároveň nemá smysl označit rybářskou linii pro zastřihovač řezu, protože to nebude fungovat, aby jej aplikoval na nerovný povrch, a stopy tužky zůstanou po prořezávání na podrobnostech.
 • Umístěte základní desku na dřevěný stojan v pracovní poloze. K tomu je vhodné použít druhou prkno nastavenou na okraji na základně. Podíváme se na řez kolmo na vrchol a odřízneme výplň, zaměřujeme se na štítek a opačný okraj sukní desky.
 • Zkuste na výřezů v rohu. Stopy tužek lze vymazat editorem.

Značení vnějšího rohu se provádí jiným způsobem. Skřírná deska je aplikována na instalační místo a na jeho spodní hraně se vyrábí značka úhlu na zdi. Poté se na druhou linii rohu aplikuje obal filetů a na horním okraji obrobku se nachází značka v kontaktním místě dvou profilů. Značení se přenáší zevnitř soklu na vnější a provádí se řezání.

Všimněte si, že v tomto případě jsou na stropě stopy tužky, které nejsou vždy pouze odstraněny. Kromě toho, vyříznutí každého úhlu, musí být operace značení provedena na místě. Pravděpodobně bude pohodlnější pracovat, pokud na stojanu pro řezání naneste šablonu s průnikem v úhlu 45 °.

Nyní může být obrobek položen na základnu a odříznut, zaměřuje se na šablonu. Mimochodem, označení šablony lze učinit s ohledem na odchylky úhlů v místnosti a získat klouby bez mezer.

Použité nástroje

V závislosti na přípravě výroby se používají různé nástroje k přizpůsobení sukníků: Při práci s dřevěnými sukními desky se používají hacksanky na dřevě a při práci s plastovými nebo polyuretanovými deskami je lepší používat hackerskou pilu pro kov. Prvky pěny jsou snadno řezané obyčejným ostrým nožem. Ve většině případů se používá klepání, které vám umožní odříznout základní desku v určitém úhlu. Pokud je použita kovová pila, pak byste neměli tvrdě stisknout, protože řez nemusí být dokonce i s otřepy a materiál může být obtěžován a vložen do nepoužitelného. Stropní kabely z polystyrenu a polyuretanu vyžadují pečlivé ošetření.

Pokud neexistuje žádná zkušenost s prací s takovými nástroji, jakož i s výzdobami, je lepší vzít malý segment dokončovacího materiálu a praktikovat jinou sílu lisování, což v budoucnu pomůže při řešení problému.

Důležité okamžiky, jak snížit stropní soklus v rozích

Zvažte, jak správně snížit rohy stropního soklu a získat skvělý výsledek poprvé. Sledujte několik užitečných doporučení:

 • Před uložením musí být obě části upraveny pod sebou. Připojte obě poloviny k sobě. Povrch stěny by měl být suchý. Po objevení vad je můžete snadno provést nožem.
 • Možná budete potřebovat několik maličkostí. Nenechte se odradit, pokud si vezmete hodně času a musíte udělat několik konce, zvláště pokud svou práci poprvé děláte.
 • Správně určete délku prken v rozích. Pro vnitřní úhel musí být délka tyče upravena přesně z rohu k rohu, při vnějším měření je provedeno z vnitřního bodu ve směru místnosti.
 • Pokud se rohy jako celek dokonale shodují, ale uprostřed jsou malé mezery, lze je najít s tmelem.

Jak vypočítat rybářskou linii pro zastřihovač pro připojení dílů po jejich stranách

Na zadní straně horní strany základní desky je položena vzdálenost rovnající se jeho šířce. Měří se od okraje a nakreslí rybářskou linii pro zastřihovač rovnoběžně s koncem. Na horní tváři s ním tvoří čtverec, na straně, pokud se její rozměry liší, prodloužená postava.

Při zdobení sloupce nebo volného otvoru se označení aplikuje takto: z rohu tyče směřující k místnosti se na vrcholu provádí hypotéza, která rozděluje čtverec na polovinu. Jeho projekce je přenesena na linii směřující ke zdi. Za tímto účelem je prostor měřený na pokraji také rozdělen na polovinu diagonálně a nakreslil čáru z hypoteny. Navíc je odříznut podle dvou výsledných diagonálů.

Pokud je kloub otočen dovnitř, diagonály jsou nakresleny opačným směrem.

S kterým odříznout soklus stropu

Před odpovědí na otázku, jak vyrobit vnější úhel soklu stropu, musíte pochopit, jak odříznout základní desku. Při instalaci některého z uvedených typů sukníků je velmi důležité kvalitativně provádět rohový kloub, a proto proveďte správné prořezávání filé.

V závislosti na materiálu, ze kterého je stropní základní deska vyráběna, je práce s produkty prováděna pomocí speciálních zařízení. Například například řezaná dřevěná bageta by měla být vyrobena pomocí ženy na dřevo.

Skplinty jiných druhů jsou řezány pomocí kovových maleb nebo pily. Díky tomu je možné získat dokonale i úhel a úhel. Takové plátna se nejčastěji používají k práci s hloupostí.

Více pružných materiálů, jako jsou pěnové filé, jsou řezány běžným tiskovým nožem s velmi ostrou čepelí. Pokud jsou polyuretanové nebo polystyrenové bagety řezány hackerskou kloubem, je důležité, aby se při stisknutí nevyvíjelo nadměrné úsilí, jinak je materiál deformován.

Na poznámku! Než odříznete úhel na stropním soklu, cvičte na zbytečném kusu materiálu

Při dokování bude použit následující nástroj:

Vezmeme jednu bagetu a nakloňte ji na jednu stranu zdi, nakreslete rybářskou linii pro zastřihovače na místě, kde bude kloub.

Podobně s jinou bagetou nakreslíme další rybářskou linii pro oříznutí.

vnější, stropě

Vytvořili jsme křižovatku, kde se sbližují dvě sukní desky.

Nakreslíme bod na roh zdi jako uprostřed, kde budou připojeny bagety.

Nyní musíte přenést projekci kloubu na oba bagety. Abychom toho dosáhli, opět naneseme obě sukní desky střídavě a na každé trajektorii na každé trajektorii provádíme dva řezy: na zdi je křížový kříž na stropě.

Odřízněte co nejrovnoměrnější bagety na aplikovaných řezech.

Používáme zpracované bagety striktně podél nakreslených linií; Vidíme perfektní kontakt.

vnější, stropě

Opravujeme bagety na lepidlu nebo na tmel, vymažeme viditelné linie tužky a klidně pokračujte o opravě vysoce kvality.