Co by měla být pila na pilu

Rozvodná stuha viděla stůl

Pila na dřevo-mazer je vyrobena z vysoce uhlíkové oceli a tepelně ošetřeno tak, aby zajistila maximální stabilitu pily v propyle. Proto naše společnost doporučuje použití pily na dřevo-mazer, ale žádná pozitivní kvalita však nemůže mít vedlejší účinky doprovázející ji. Existují takové pily Woodmaizer. Vyžadují přísnější postoj od operátorů a ořezáváků.

Krokem zubu čepele je vzdálenost mezi vrcholy dvou sousedních zubů. Pro lopatky dřeva je to 22.0 mm. Krok zubu je konstantní a během procesu ostření se nemění.

Výška zubu je vzdálenost mezi základnou prohloubení mezizunců a horní částí zubu. Kvůli přítomnosti mezizubního prohloubení piliny během řezání jsou odstraněny z pracovní oblasti čepele. Výška zubu by měla být dostatečná k zajištění odstranění pilin akumuluje se v mezizubním výklenku během řezání.

Výška zubů dřeva-mizer čepele je optimální pro jakýkoli typ řezání. Při ostření čepele se výška zubu snižuje. Pro zachování požadované výšky zubu je nutné prohloubit drážku mezi zuby, dokud není výška zubu 4,8 mm. Cm. Tabulka 1 na konci této části.

Čepele se zuby 4,8 mm vysoké. Používá se pro jakýkoli typ řezání. Čepele se zuby vysokými 4.0 mm se používá hlavně pro řezání zmrazeného masivního dřeva. Čepele se zuby vysokými 4.3-6.4 mm lze použít pro zpracování velmi měkkého dřeva.

Úhel ostření, stupeň ostření a zapojení zubů jsou nejdůležitějšími faktory, které ovlivňují pracovní vlastnosti čepele. Všechny tyto faktory ovlivňují kvalitu řezání a výkon instalace řezání.

Úhel ostření je úhel odchylky konce zubu od vertikálního. Kvůli přítomnosti úhlu ostření, zub „háčky“ dřevo. Zub by měl proniknout dostatečně hluboko do dřeva, aby samotná čepel mohla efektivně produkovat piliny. Pokud je úhel ostření příliš velký pro tuto rychlost pily, může to vést k vzhledu vibrací a v důsledku toho k zhoršení kvality pily. S nízkým úhlem ostření se zub nevstoupí do dřeva do dostatečné hloubky, což může vést k dalšímu zatížení během řezání a zhoršení kvality pily.

Velikost úhlu ostření závisí na typu zpracovaného dřeva a výkonu instalace. Zpravidla, čím menší je úhel ostření, tím nižší je výkon pilulových instalací CM Tabulka 1 na konci sekce.

Úhel ostření doporučený pro většinu případů je 10.12 stupňů. Pro řezání pevných skal.U zmrazeného dřeva se doporučuje úhel ostření 12,5-15 stupňů.

Úhel konce je úhel odchylky konce zubu vzhledem k samotné čepeli.

V poloze nekruhu zubu je úhel konce 90 stupňů. Při zapojení čepele se úhel konce mění o několik stupňů a stává se více než 90 stupňů.

Zapojení ocasu je důležitým faktorem.Charakteristiky nárazu čepele.

Pronájem zubů je lineární hodnota odchylky zubů do daného úhlu vzhledem k rovině čepele. Čím více kabelů zubů, tím širšího se vypilo a během řezání je třeba použít větší úsilí.

Cm. Stůl 1. Doporučené zapojení zubů je obvykle 0.Padesátka.55 mm pro 1.1 mm čepelí. Při práci s tvrdými peřejemi a zmrazeným dřevem musí kabeláž.Být uzavřen v rozmezí 0.4. 0.45 mm pro 1.1 mm čepelí. Při práci s měkkým dřevem se používá velké zapojení (0.55. 0.6 mm pro 1.1 mm lopatek).

Nezapomeňte, že při oostřování zubů a snižování jejich výšky se také snižuje zapojení a je nutné provádět zapojení zubů čepele.

Pila na dřevo-mizer byla původně mnohem rigidnější než téměř všichni jeho hlavní konkurenti, takže neztrácí stabilitu v menší než jiné napětí a čím menší napětí, tím menší napětí vzniknou na plátně a v důsledku toho Menší pravděpodobnost pily mezery.

měla, pila, pilu

Aby bylo možné správně nastavit napětí plátna na pilu, mělo by se provést následující:

Je nutné snížit minimální možné napětí (150. 170 atm atm.) Prodlouží život pily.

Abyste získali vysoce kvalitní řezivo, aniž byste přeplatili za pily, musíte pozorovat řadu jednoduchých požadavků:

A) Je nutné sledovat stav pásů na klamelích, dva pásy jsou méně než jeden, takže si můžete dovolit je změnit trochu častěji a ušetřit zcela nesrovnatelné peníze na pilách. Je naprosto nepřijatelné projít plátno pily na kovu, pokud k tomu dojde, pak pila nebude jednoduchá a jedna hodina.

B) Je důležité správně nastavit plátno pily na kladky: vzdálenost od zubních dutin k okraji kladky se může lišit v závislosti na typu stroje.

C) Správné nastavte vodicí videa:

 • Videa by se měla zobrazovat vodorovně a vertikálně
 • Video by nemělo tlačit pilu z jejího volného stavu více než hodnota označená výrobcem, v závislosti na typu stroje.
 • Zadní strana pily by se neměla bránit před tvrdohlavým výčnělkem válce více, než je hodnota označená výrobcem, v závislosti na typu stroje.

D) Když pila, by se měl tvar zubu opakovat přesně se vzorkem.

E) Kabeláž plátna musí splňovat prováděnou práci, protože plátno sebevědomě pilo protokol s průměrem 30 cm., Nebude stejné úspěšné vidět 60 cm s průměrem 60 cm., Protože objem piliny odkloněných z řezu.

F) Vyberte správný tuk pro pilu. Optimální lubrikant je směs 50% nafty a 50% oleje pro mazání pro pneumatiky řetězových pilovačů (pro řezání při teplotách níže.15 °.S). Tato směs by měla být aplikována na pilu s tenkou vrstvou stříkáním. Nemělo by být mnoho mazání, jeden postřik je na chvíli dostačující. Můžete si snadno všimnout, že je čas namazat jej o tom, jak se zvuk vrátí, zmizel po aplikaci maziva. Naneste tuk tak, aby spadlo na obě strany pily. Použití mazání také sníží počet „rozkvetlých“ desek, od pilin a voda na ně

G) Odstraňte napětí pily, jakmile zastavíte řezání

Během procesu řezání jsou pily zahřívány a v důsledku toho se zvětšují délku. Chlazení, pily se snaží otřesit svou původní velikost a v procesu tohoto nadměrného napětí se vyskytuje v pile. Kromě toho je v pile vzpomínka na dvě kladky, což prodlužuje životnost pily.

Zápas zubů

PILARY WARKING je odchylka vrcholů zubů z roviny plátna. Zuby přes jeden jsou odmítnuty různými směry: lichý v jednom směru, dokonce. v druhém.

Musíte vědět, že kvalita zapojení silně ovlivňuje proces pily. Všechny zuby by proto měly být střídavě ohnuty různými směry na stejnou hodnotu, jinak:

měla, pila, pilu
 • Pokud jsou některé zuby odmítnuty větším úhlem než zbytek, budou narušit pohyb nástroje a rychleji se opotřebovat;
 • Pokud je odchylka menší než nezbytná, pak šířka řezu nedovolí plátěné volně se pohybovat.

K zabalení pily pily. kabeláž se používá speciální nástroj. Nejjednodušší zapojení vypadá jako malá kovová deska s rukojetí. Má slot, jehož šířka je o něco větší než tloušťka plátna hacksa. Denting je následující:

 • Pila je upnutá ve svěráku, takže houby tyčinky končí na základně zubů;
 • Potom jsou zuby střídavě umístěny do štěrbiny zapojení a při ohýbání ve střední části jsou odvezeny na stranu do daného úhlu;
 • Pravidelně je kvalita zapojení vizuálně kontrolována nebo pomocí třmenu;
 • Pro kontrolu kvality kabeláže je svěrává houba tlačena do šířky zapojení a pila se mezi nimi rozšíří (zatímco nadměrný ohyb zubu nedovolí plátno mezi rty volně)).

Obecné požadavky na ostření

Ostření hackerské kresby je poněkud pečlivý proces, ve kterém je důležitá přesnost. Aby se to usnadnilo, měly by být použity pouze dobré soubory a podličky s dostatečným akutním. Pokud se pila musí často vyostřit, nejlepším řešením by bylo zahájit samostatnou sadu nástrojů pro tuto práci. Před zaostřením to neublíží podívat se na zuby na pivě. Pokud je jejich stín tmavší než plátno, pak jsou horké. Chcete.li naostřit takovou pilu na stromě, nebude fungovat.

Při ostření doma by měl být kov odstraněn rovnoměrně. Pro každý jednotlivý zub je vytvořen stejný počet pasáží se souborem, bez ohledu na to, kolik se nosí před korekcí. V tomto případě nemůžete změnit úhel ostření nastaveného sklonem souboru nebo jej otáčet kolem jeho osy. Pohyby by měly být prováděny přísně od sebe, protože právě s touto technologií je dosaženo účinnosti odstraňování kovu z pily a zaměstnanec může s jistotou ovládat nástroj ve svých rukou.

Aby se zabránilo dalším potížím během ostření, mělo by být plátno pily pevně stanoveno ve svěráku. Je žádoucí mít přímý zdroj světla, který nebude nahlédnout do výsledků práce.

Jak vařit zuby hackerské kresby?

Poměrně běžný problém lze nazvat, jak zředit zuby v hackerské pivě na dřevě. Pokud jsou posunuty v jedné linii, řez se ukáže být úzký a pracovní část přilepená na jednom místě. V tomto případě dochází k rychlému zahřívání kovu, kvůli kterému se začíná rozšiřovat. K provedení rozvodu zubů se doporučuje používat speciální mechanismy. Doporučení pro práci na práci jsou následující:

 • Pila je sevřena ve svěráku pro spolehlivou fixaci. Je možné vyloučit pravděpodobnost poškození pracovní části kvůli použití překližky jako podšívky.
 • Všechny řezací prvky jsou střídavě ohnuty jedním z doporučeného úhlu.

Při zvažování, jak vyrobit pochvu, poznamenáváme, že několik prvků odmítnutých větším úhlem může způsobit komplikaci řezání.

Jak naostřit ruční pilou na dřevě a zředit zuby

Dříve nebo později se jakékoli plátno řezání je nepoužitelné a je rozmazané. V tomto případě není celý nástroj nutný ke změně. Stačí provést správné ostření. To lze provést pomocí těch zařízení, která jsou již k dispozici v domě (nejčastěji). Samozřejmě nic nebude fungovat, pokud nevlastníte správnou technologii provádění všech akcí. V článku vám hlavní instalatér řekne, jak naostřit ruční pivou na dřevě a zředit zuby.

Chcete.li zajistit vysokou kvalitu řezu, musíte pochopit mechanismus expozice okrajů zubů hackerské kresby na zpracovaném materiálu. Na rozdíl od ocelového a plastového dřeva je materiál heterogenní, je to kvůli této kvalitě, že bylo vyvinuto několik typů pila, které se liší v profilu zubů, úhel jejich ostření a stupně rozvodu. Všechny odrůdy hackerských piv pro dřevo, jejich vlastnosti a technické údaje jsou uvedeny v GOST 26215–84.

Hlavní typy zubů hackerské kresby pro dřevo: 1. pro příčné řezání typu 1; 2. pro příčné řezání typu 2; 3. pro podélné řezání typu 1; 4. pro podélné řezání typu 2; 5. pro univerzální řezání

Existují tři typy piv: pro příčné, podélné řezání a také univerzální. Hlavní rozdíl je v zásadě řezání: při pilu dřeva přes vlákna se na cestě zubu nacházejí fragmenty různých hustot. Na jedné straně se tato okolnost hraje po ruce: vytvořené čipy mají menší velikost a lze snadno odstranit z kontaktní zóny, což umožňuje ostření na obou stranách zubu pro řezání, a to jak v přímém, tak v opačném směru podání. Na druhou stranu je proříznutí vláken částečně na úder, jsou nutné hloupější úhly sestupu řezných okrajů.

Řezací dřevo podél vláken lze popsat jako opakované cykly mikrostalu. Síla vyvíjená na zub, v tomto případě je jednotná, proto zuby mají asymetrický tvar a jsou směrovány špičkou směrem k řezání. V tomto případě je hrana vytvořená v horní části zubu nasměrována přísně kolmo k rovině plátna. Při řezání podél vláken se vytvářejí protáhlé žetony, jejichž odstranění je obtížné z kontaktní zóny. Také s podélným řezáním je zaznamenáno více vlhkosti, dehtu a adhezivních látek, což v kombinaci s prvním faktorem neumožňuje řez v obou směrech. Odstranění tyčinky dochází s přímým předložením nástroje: kolmý směr okraje pomáhá uvolnit piliny směrem k řezání. Při zpětném pohybu je zajištěno odstranění pozůstatků žetonů a samoobsluhy okrajů.

Zuby všech typů piv mají kabeláž, jsou střídavě nakloněny různými směry od podélné ose plátna. Z tohoto důvodu se v podélném profilu řady zubů hackerské kresby vytvoří určitá zdání ocasu o ocasu. dvě sady řezných klínů tvořených žaludy řezacích okrajů zubů. V souladu s tím ve spodní části řezu tvoří hacksava.

Kvalifikovaní odborníci znají následující značky, které uvádějí bezprostřední selhání pily:

 • Při řezání dřeva začne pila znít jinak;
 • Je vizuálně patrné, že konce zubů se zkroutily, ztratily svou závažnost;
 • Barva zubů se mění;
 • Síla se zvyšuje během řezání;
 • Směr pily je špatně stárlý;
 • Časté rušení rušení do dřeva dochází.

Co je potřeba:

Před zaostřením musíte zabalit zuby. Při absenci zvláštního nástroje to může být vyrobeno z tenké ocelové desky. Při zapojení s velkým letem se na něm provádí nápoj na výšku zubu.

Pak každý zub se drží se střihem na talíři a ohýbá jeden v jednom směru, pak naopak zmeškal. Obecně by se každý z nich měl ohýbat ve stejném směru, ve kterém byl původně nakloněn, pak pouze s velkým letem.

Ještě snadnější kabeláž je vyrobeno jednoduše pomocí hladké desky. Je vložen mezi zuby a je otočen tak, aby se stal s plátnem paralelně. Z tohoto pohybu je zub ohnutý. Poté se otočí opačným směrem a dalším zubem v opačném směru. Tímto způsobem je již získáno zapojení, ale se stejným letem na každém zubu.

Pak musíte naostřit každý zub ohnutý od sebe. Za tímto účelem je trojúhelníkový soubor aplikován na plátno v úhlu 35-40 °. Obě žebra zubu. Soubor je pouze pod. Pro každou tvář je dostatek 4-8 ​​pohybů, vše záleží na stupni opotřebení souboru.

Poté se hacksavá kvala otočila ve svěráku a zbývající zuby jsou naostřeny. Poté uviděla strom jako máslo. Když je hacksavá pila nevyslovitelná, tento postup se opakuje jednou za pár let, nebo ještě méně často.

Technologie řezání

Při výběru technologie řezání protokolů na deskách se zohledňují vlastnosti a velikosti dřeva. Existují tři způsoby, jak pracovat na pásmové pile:

 • Řezaní v kolapsu. Strom je řečeno v přímé linii až do konce bez převratu. Odšroubovací desky se získávají na výstupu. Nevýhodou je nízká kvalita výsledného materiálu a velké množství odpadu. Přijaté desky musí být navíc oříznuty. Během provozu existuje vysoká pravděpodobnost jejich praskání.
 • Řezaní v kruhu. Po prvním řezu se protokol otočí na jiný řádek. Obvykle praktikuje pět převratů. Metoda umožňuje snížit protokoly s minimálním odpadem. Jako mínus této metody lze rozlišit nízkou rychlost výroby.
 • Forma řezání. Hlavní část řezacích protokolů se provádí v kruhu. Centrální část je řezána ve formě paprsku. Pro tyto účely se zpravidla používají největší protokoly.

Technologický proces řezu zahrnuje velikost desky a otočte protokol.

Otočte protokoly

Poté, co plátno na pily dosáhne známky požadované výšky, je hlaveň převrácena. Měří se nestabilní materiál, výpočty se provádějí tak, aby jej používaly. Dále je protokol otočen o 900 a opakovaná měření. Při výpočtech je důležité nezapomenout udělat povolení pro pilu.

První pil

Existují dvě možnosti pro začátek řezu dřeva v závislosti na zvoleném okraji:

 • Začněte řešit z nejhorší části. V tomto případě nemusíte brát v úvahu náklon hlavně. Při řezání této tváře se získá desky malé délky a velké množství nereálného materiálu.
 • Začněte řešit z nejlepší části. V tomto případě musí být protokol nainstalován tak, aby byla pila umístěna rovnoběžně s kůrou stromu.

Protože v první verzi je nejlepší část kufru skrytá, s dalším řešením jsou možné chyby. Tato metoda je vhodnější při práci s nízkou kvalitou dřeva.

měla, pila, pilu

Vař protokolů

V procesu práce na pile je protokol předán podle schématu řezání. Převrat se provádí dvěma způsoby:

Pomocí první metody můžete získat širší desky. Druhá metoda je pohodlnější, protože je snazší otočit protokol z tohoto úhlu.

Správné rozvod a ostření pily.

Správně vytáhněte pásové pily a zkontrolujte správnost napětí pásky, proveďte test na vibrace. Pásky pily „Hakanson Sawblades“ jsou pily s nízkým napětím, t.E. Pracujte s napětím o 35–50% méně než konkurenční uhlíkové pily. Nerezistentní stuhy, které poskytují dostatečnou stabilitu, snižuje účinek únavy s konstantním ohybem o 70% nebo více, proto výrazně prodlužuje jejich životnost. Spotřeba energie se sníží o 20%. Síla napínací síla Silco by měla být asi 100-150 kg/cm2. Zejména pily 32-51 mm široké pro pily na páskové pily by měly být vytaženy silou asi 130-150 kg/cm2. Pro měření napětí pily na stroji na vašem stroji by mělo existovat nějaké zařízení (dynamometr, manometr atd.Str.). Pokud to nemáte. Použijte náš tenzor. Použitá napětí také z velké části závisí na návrhu vašeho stroje nebo pily. Chcete.li použít páskové pily v maximální míře, pokud je to možné, vždy se pokuste dodržovat níže uvedená doporučení. ALE. Pro stroje s mechanickým napětím. Odstraňte vodicí válečky. Tuto kontrolu nemůžete provést, zda je plátno pily s pásem omezené v horizontálním pohybu. Ujistěte se, že povrch pilových kol je dobrý stav. Jsou.li vybaveny pásy, neměly by být pásy tvrdé, zakřivené, rozdělené nebo rozbité. Na strojích s nepřesným kopcem klínových pásů je vyměňte na menší velikost, aby byly pevně namontovány. Tím se sníží vibrace na vašem stroji nebo pile o více než 80%. Nainstalujte plátno na stroj a vytáhněte s úsilím doporučeným jinými výrobci pro pily z jiných ocelí. Zavřete pouzdro pro bezpečnostní účely. Spusťte auto umístěním spínače do režimu řezání vysokou rychlostí. Stát před strojem, ruku na mechanismu napětí, oči na pilu s proužkem. Začněte uvolňovat plátno velmi pomalu, aniž byste z něj odebrali oči. Musíte dosáhnout pozice, kde plátno začne vibrovat. Když vidíte, že plátno začne vibrovat. Dosáhli jste nulové pozice. Nyní začněte přidávat napětí otočením napětí o čtvrtinu zatáčky. Pomalu, dokud pila nepřestane vibrovat a nezačne znovu fungovat stabilně. V tomto okamžiku přidejte další úplný obrat natahovacího šroubu. Nyní je vaše plátno správně nataženo. Odpojte stroj a vložte své průvodce zpět na místo. Jste připraveni pracovat. Vždy odstraňte napětí plátna v přestávkách mezi prací. Když oslabujete napětí, nezapomeňte, že k úplnému uvolnění pily, stačí otočit šroub při 8-10 plné rychlosti. Pro napětí bude stačit, abyste šroub otočili v opačném směru ke stejnému počtu revolucí. Pokud provedete tyto postupy, jak je uvedeno výše, stačí provést test na vibrace pouze jednou. B. Pro stroje s hydraulickým napětím. Poskytnout výše uvedené operace. V tomto případě snižte a zvyšte tlak s kroky 10-12 kg. Po odstranění vibrací přidejte dalších 25 kg. Pamatujte na tlak na stupnici manometru. Při příštím použití pásky vždy odstraňte napětí pily mezi prací, použijte instalace, které si pamatujete, abyste neopakovali test na vibrace. V. Pro stroje s pneumatickým napětím. Poskytnout výše uvedené operace. Zároveň snižte a zvyšte tlak 5 kg kroků. Po odstranění vibrací přidejte dalších 5 kg. Pamatujte na tlak na stupnici manometru. Při příštím použití pásky vždy odstraňte napětí pily mezi prací, použijte instalace, které si pamatujete, abyste neopakovali test na vibrace. Pozor: Pokud netestujete vibrace pro naše pily speciální křemíkové oceli, vytáhnete je a nedostanete odpor a odolnost proti opotřebení, které jsou naše vysokoplastické pily schopné. 2. Výběr správného mazání pro čepel pásky. Nikdy nepoužívejte vodu jako mazivo pro pily. Voda není mazací a neměla by být používána z mnoha důvodů. Nejenže je voda nepřijatelná jako maziva, ale také způsobuje rezaní plátna, způsobuje korozi a nevhodný ventilátor žetonů. To předčasně ničí tělo pásky a výklenky mezi zuby pily. Voda jsou také mokré pneumatiky nebo klínové pásy. Není třeba mazat plátno, pokud se pryskyřice nedrží na plátně pily. Pokud k lepení skutečně dojde, můžeme vám nabídnout následující: Chcete.li získat správné mazivo, smíchejte vysokoamitativní olej pro řetězové pily na polovinu s petrolejem nebo naftovým palivem. Naneste výslednou směs pomocí postřikovače na obě strany plátna každé čtyři minuty během provozu stroje. Po mazání se hluk z řezání sníží o více než 50%. Neaplikujte tuk, dokud se hluk nezačne zvyšovat. Musíte namazat obě strany pily. Mazání plátna zvyšuje životnost pásky o více než 30%. Ekonomicky s použitím mazání můžete vidět les s vysokým stupněm, aniž byste si ho srandu; Věříme také, že to rozšiřuje životnost gumových těsnění. 3. Vždy oslabujte napětí pily. Když dokončíte práci, odstraňte napětí z pily. Během provozu se pily na pásky vždy zahřívají a prodlužují a poté během chlazení během chlazení zkrátí. Proto se pily ponechaly na klamelích v nataženém stavu přetížení a jsou tvořeny ze dvou kladků, což způsobuje vzhled trhlin v dutinách mezi zuby. Když necháte pásku na stroji pod napětím, nejen deformujete okraj a povrch pásů (což je činí velmi drsným), ale také naneste nadměrné napětí na ložiska a hřídele. Chcete věřit. Nechcete, můžete dříve nebo později poškodit geometrii kladek a výrazně snížit jejich životnost. Zničíte také své gumové těsnění a klínové pásy. 4. Výběr správného rozvodu zubů. Rozvod je správný, pokud máte směs 65-70% pilin a 30-35% vzduchu v prostoru mezi plátnem a dřevěným dřevem. Znamením, že jste si vybrali správný rozvod, je odstranit 80-85% pilin z řezu. Pokud máte příliš mnoho rozvodu zubů pro stávající tloušťku dřeva, pak v propíchnutí budete mít příliš mnoho vzduchu a ne dost pilin. Budete mít příliš velké ztráty na pilinách a možná to bude doprovázeno stopami zubů na povrchu desky. Pokud nemáte dostatečný rozvod, nebudete se učit dostatečně silný tok vzduchu, abyste odstranili piliny z řezu. Znamení toho je horké piliny. To může způsobit nejničivější újmu na pilu s pásem: pracovní intervaly budou krátké, pila předčasně selže. Piliny by měly být na dotek chladné a ne teplé nebo horké. A konečně, s nedostatečným rozvodem a nesprávným úhlem ostření, pila vyřízne vlnu na desce. Typický příklad: Pokud jste viděli protokol o 35 centimetru, zatímco piliny jsou na dotek teplé, je rychlost krmiva normální, dlouhé pracovní intervaly jsou vydrženy a nejméně 85% dřevěného prachu je vysáváno. Rozvod zubů pily je správný. Pak si vezmete protokol 60 centimetrů. Bylo by logické zvýšit rozvod zubů se zvýšením hmoty stromu o 100%. Ve skutečnosti musíte v tomto případě zvýšit zapojení zubů asi o 20%. Z našeho pohledu nemůžete pracovat se stejným zapojením zubů s protokoly různých průměrů, vrtací les a dřevo. Musíte třídit dřevo. Za každých 20-25 cm zvětšení velikosti musíte zvýšit kabeláž asi o 18% v závislosti na tom, zda je dřevo tvrdé nebo měkké, mokré nebo suché. Jediný způsob, jak dosáhnout požadovaného zapojení. Provádět kontrolní řezy určitého protokolu. Zvyšte kabeláž o 0,05-0,10 mm na každé straně, dokud nejsou vidět stopy zubů. To znamená, že pracujete při míchání vzduchu a piliny v poměru 50/50. Poté snižte zapojení zubů o 0.75 mm na každé straně a dosáhnete požadovaného výsledku. Velmi důležité: Musíte zředit pouze horní třetinu zubu, ne střední nebo dolní. Nepotřebujete, aby byla dutina mezi zuby při plnění zcela vyplněna. Když pracujete s měkkým dřevem, ať už je mokré nebo suché, čipy se zvyšují objem 4-7krát ve srovnání s jeho stavem na buněčné úrovni. Pevné horniny dřeva, mokré nebo suché, zvětšovací velikost pouze v 0.5-3krát, osvobozené od buněčné struktury. To znamená, že pokud jste viděli 45 cm borovice, budete muset zředit zuby o 20% více, než když pracujete se stejnými dubovými protokoly. Před tahem vždy vydělejte zuby. Je nutné, aby konec zubu byl umístěn kolmý k páskovému plátně. Zřeďte zuby o 0,02-0,03 mm více, než je požadované, a po ostření bude rozvod způsob, jakým potřebujete. Je důležité vědět, že existuje skutečný vzorec pro správný rozvod zubů. Pro řezání protokolů na páskových pilích, jako je Avantgarde-LP, nabízíme řadu pila „Silco“ Šířka 31, 38 a 51 mm a zubů krok 19, 22, 25 mm, respektive. Tloušťka plátna 1.07 mm. Zuby vypily a rozvedly se společností s přesností 0,04 mm. Jsou poskytovány čtyři typy zapojení (na obou stranách):. Pro suchá tvrdá plemena (dub, buk. ). 2,03 mm;. Pro vlhké solidolistické horniny.2,18 mm;. Pro suché jehličnaté a měkké skály.2,29 mm;. Pro mokré jehličnaté a měkké skály.2,53 mm. 32 mm pila, krok 19 mm měkké dřevo měkké dřevo s velkým počtem uzlů středního tvrdého dřeva, tvrdé dřevo je velmi tvrdé, zmrazený dřevo doporučený úhel ostření 10 ° 8 ° 10 ° 8 ° Šířka šířky, mm drát na stranu, Zapojení mm na stranu, mm 0-150 0.53 0.48 150-300 0.60 0.53 300-560 0.74 0.60 560-760 0.86 0.74 Více než 760 0.96 0.86 SAL 38 mm, krok 22 mm měkké dřevěné dřevo s velkým počtem uzlů středního tvrdého dřeva, tvrdé dřevo je velmi tvrdé, zmrazené dřevo doporučený úhel ostření 10 ° 8 ° 8 ° šířka šířky, mm drát na boční. MM zapojení na straně, mm 0-150 0.48 0.43 150-300 0.53 0.48 300-560 0.60 0.53 560-760 0.68 0.60 více než 760 0.78 0.68 Saw 51 mm, krok 25 mm měkké dřevěné dřevo s velkým počtem uzlů středního tvrdého dřeva, masivní dřevo je velmi tvrdé, zmrazené dřevo doporučený úhel ostření 10 ° 8 ° 8 ° Šířka šířky, mm drát na bok. MM zapojení na straně, mm 0-150 0.48 0.43 300-560 0.53 0.48 560-760 0.60 0.53 více než 760 0.68 0.60 5. Existuje pouze jeden způsob, jak vytáhnout drenáž tasemnice. Kámen by měl procházet po povrchu zubu dolů, kolem základny dutiny mezi zuby a nahoru podél zadní části zubu s jedním nepřetržitým pohybem. Nemusíte se dotýkat samotné dutiny. Prostor mezi zuby (žlučník). Toto není odpadky piliny. Ve skutečnosti je to druhá z nejtěžší části pily. Dobrá galeta je jako obrácené křídlo letadla. Na něm závisí tok energie vzduchu, chlazení oceli a odstranění pilin. Pokud máte správný rozvod zubů, je vzduch dodáván podél protokolu stejnou rychlostí jako pila, v důsledku piliny, nasává se do žlučníku. Piliny to výrazně ochladily, procházely kolem vnitřní a vnější strany dalšího zubu. Musíte zajistit, aby byl prostor mezi zuby vyplněn o 40%, což poskytne požadovaný stupeň chlazení a zvýší provoz pily. Pokud přetáhnete pouze přední a zadní stranu zubu, porušíte integritu dutiny, což povede k rozpadu pily. Zkontrolovali jste tedy svůj indikátor a přesnost rozvodu zubů, které jsou ve skutečnosti rozvedeny o 0,02-0,03 více než to, co potřebujete. Dvakrát jste zkontrolovali úhel krmení ostřelovacího zařízení a je to přesně ten, který potřebujete. Nyní můžete začít ostření pily. 6. Správný úhel ostření. Díky Deep Galletes můžeme použít snížené úhly ostření, které přenášejí méně tepla na špičku zubu. Série Silco Ribbons používá úhel zubu 10 stupňů, který je schopen proniknout do většiny povrchových povrchů ze středně tvrdých až středně měkkých. Pokud pracujete s velmi pevným dřevem (například dubem, ořechem, popelem nebo zmrazeným dřevem), může být zvýšeno v procesu řezání. Tomu se nazývá odpuzování. Úhel sklonu zubu by měl být opět snížen na 8 °. Všimnete si, že když je úhel přepnut z 10 ° na 8 °, zub zabere více kolmovou polohu, čímž se zvýší pronikavý faktor. Pokud se úhel sklonu špičky zubu zvýší z 10 ° na 12 °, vede to ke snížení pronikavé schopnosti v pevných horninách. Pokud použijete úhel sklonu 8 ° pro měkké dřevěné pily, může vibrovat z přepětí, pokud strom není svázán. V přítomnosti pevných uzlů by měl být úhel sklonu 8 °. Na druhou stranu, pokud při práci s velmi tvrdými dřevěnými horninami, úhel sklonu je 12 ° zuby, který se rozpadne z pevného povrchu, protože konec zubu je příliš nasměrován vpřed. Úhel sklonu háčku 12 ° způsobuje účinek odpuzování, což vede ke zvednutí pily. Páska pila je sevřena ve svém pohybu, pily přímo napříč a na konci procesu jsou sníženy. Vede to také k přehřátí pásky a její přehánění. Poté, co se ujistíte, že vložíte správný úhel sklonu zubu a žlučová matematicky odpovídá tomuto sklonu, dosáhnete přímého řezání. Musíte pochopit, že rozvod zubů a nastavení úhlu sklonu zubu je propojeno, spolupracují společně. Produkujeme páskové pily se čtyřmi typy rozvodu zubů s úhlem naklonění zubu 10 °. Ať už jste viděli cokoli, v 70% případů je tento úhel sklonu ideální pro práci. UPOZORNĚNÍ: Důvěřujete šablonám a měří nástroje na počítači stroje. Ale jsou stěží přesné. Auta se opotřebovávají. Kolíky a průvodce, podél kterých se zadní část pásky na nábřeží pohybuje, opotřebovejte. Páska se začíná sklouznout na rohu, pouze na rohu několika stupňů, a nemůžete si ji všimnout, ale máte pocit, že něco není špatné, když právě začnete pracovat na naostřené pásky. Chcete.li získat představu o stupni opotřebení vašeho ostřelovacího stroje, přemýšlejte o dalším. Páska pila s délkou 4000 mm projde ostřelovacím zařízením nejméně dvakrát s každým ostřeňováním. Šest pravidel řezání. Úhel sklonu zubů uvězněných 50 pásek. Obecně to bude 400 m délky stuh, které otírají zadní stranu soustředěného kolíku, točí je. Jak zjistíte, zda je úhel sklonu zubu správně nastaven? Pomocí transportéru. Bez něj můžete předpokládat, že úhel sklonu je správně nastaven. Od roku 1992 jsme analyzovali více než 4000 pilů. A více než polovina všech problémů pocházela ze špatného předpokladu, že úhel ostření byl správně nastaven.

Vař protokolů

Pokud je rotace provedena na 180 stupňů, získají se nepřiměřené desky, které vyžadují další zpracování ze stran, a poté je semi.bus pil na hotové desce.

Pro účinnost řezu by měl být protokol otočen přes 180 stupňů

S rotací 90 stupňů se nezískají desky bez vylučovaných a polořazených desek s potřebou prořezávání z jedné strany. Metoda řezání s převratem 180 ° stupňů poskytne více cennější široké desky. Ale pokud je hrana pro řezání okraje vybavena pouze jednou pila, je výhodná převrat 90 stupňů.

Po vyříznutí opačných tváří je nejhorší ze zbývajících prvních řezaných, ale tato možnost nezohledňuje kužel. Ale obličeje s vysokou kvalitou je třeba řešit rovnoběžně s kůrou, což zvyšuje výkon vysoce kvalitního řeziva.