Jak je plátno v páskových pilech připojeno

Pití dřeva s páskovými pilami

Dřevo je řečeno na páskových pilech s nekonečnou pilovou stuhou, nošená na kladkách. Stroje roblpipal se rozlišují návrhem. Vertikální a horizontální; podle typu zpracovaného materiálu. Tesařství s průměrem kladky 400. 700 mm, dělení s průměrem Pulleys 800. 1400 mm, protokoly s průměrem kladky 1100. 3000 mm.

Tesařské stroje jsou navrženy pro zakřivené řezání polotovarů podél tužky s manuálním napájením nebo šablonami; V některých strojích je možné mechanické zdroje.

Dividery stroje jsou určeny pro vzácné rozdělení hrbů a desek. Stroje jsou vybaveny mechanizovaným napájením, které je prováděno vertikálními válci nebo mechanismem zabývající se dopravníkem; Nejčastěji jsou taková prezentace nejčastěji vybavena dvojitá (vzájemně se) stroje.

Protokolovací stroje jsou určeny pro škrábání protokolů. Řezaný protokol je založen a upevněn na přívodním vozíku vybaveném jednotkou, který je nainstalován na železnici

Horizontální páskové stroje, které v posledních dvou desetiletích získaly významné rozdělení, které používají pily řemeny s průměrem až 500 mm, jakož i úzké protokoly, které se používají pro jednotlivé řezací protokoly do řeziva nebo pro rozdělení širokých jezdců (v tomto článku (v tomto článku Nepovažujeme je, protože existuje spousta informací o takových strojích a nástrojích pro řezání).

S dostatečně vysokým napjatým stavem pily dosahuje rychlost hlavního pohybu stroje na pásku (řezná rychlost) 70 m/s, rychlost krmiva. Přes 100 m/min může být výška řezu poměrně velká: na strojích světových značek můžete vidět protokoly až 2,5 m dlouhé

V domácích a světových řezech v posledních letech byl viditelný jasný trend: Stále více podniků přechází na pily s páskovými pilami. Poměr cen překrytých desek přirozené vlhkosti a surovin, z nichž jsou získány (přibližně 3: 1), a to jak na domácích i světových trhu Jsou uvedeny teoretické výpočty a praxe protokolování potvrzuje, že zvýšení produkce pilotních produktů nejméně 1% zvyšuje zisk o 4-6% a snižuje náklady na produkty o více než 2%. Pro mnoho pilach, jak v Rusku, tak v zahraničí, bylo již dlouho zřejmé, že nejlepších ekonomických ukazatelů je dosaženo pily silně velikosti pásky. A tento efekt je obzvláště dobrý při řezání speciálních sil, například řeziva s radiálním a tangenciálním řešením, rezonančním řezivem, drahým a exotickým dřevem.

Po umístění pásové pily do zařízení stroje a výběru režimu svařování musíte kliknout na tlačítko Start a ovládat provádění procesu.

plátno, páskových, pilech

.

V tomto případě pohyblivé zařízení tlačí konce pomocí jarního mechanismu, aby se navzájem setkal, a vytvořil svařovací šev.

Během provádění takového postupu se nesmí zapomenout na čas svařování. Na semi.automatických a manuálních zařízeních monitoruje důstojník stroje takové ukazatele.

plátno, páskových, pilech

Při použití úplné automatizace je v závislosti na síle jednotky nutné odolat této hodnotě na úrovni 1-2 sekundy.

Spolu s dočasnou charakteristikou ovlivňují čistotu elektrod také kvalitu práce.

Dokonce i malé znečištění může vytvořit překážky průchodu elektrického proudu, což povede ke snížení nominálních hodnot a zvýšení zatížení prvků stroje, jejich opotřebení a životnost.

Po každém použití je nutné vyčistit všechny povrchy napájecích uzlů a sestav.

Podívejme se na zajímavé video o svařovací kazetě Saw jeho vlastními rukama:

Blok: 2/9 | Letní postavy: 1282

Při výběru konkrétního plátna pro řezání stroje na pásku je nutné se hlavně zaměřit na kvalitu řezu a typu zpracovaného materiálu. V zásadě se pro takové vybavení používají následující typy plátna.

Typ plátna Oblast aplikace
Panvases se zuby Nejběžnější typ řezacího plátna, který je vybaven kolem obvodu konce s naostřenými zuby. Navrženo pro práci se dřevem a kovem. Krok a velikost zubu je vybrána na základě tvrdosti materiálu a požadované přesnosti řezu.
K řezání dochází třením koncové části plátna a obrobku. Špičková hrana takového plátna může být rovná, ozubená nebo vlna
Elektroish plátna . Tento typ zpracování se používá výhradně v průmyslu a při práci s kovem. Takové plátno umožňuje řezat produkty velké tloušťky (až 400 mm) s vysokou čistotou řezného povrchu.

Ostření pásky pily

Samozřejmě je lepší skrýt pilu s proužkem na speciálním stroji ve specializovaných workshopech. A profesionální ostření pily je levné. Ale pokud z jakéhokoli důvodu nemáte příležitost připsat pilu pro ostření, pak může být nástroj vyroben sám.

Ostření pily s proužkem se provádí pomocí malého souboru nebo souboru podél přední a zadní části řezačky s několika pohyby (3-4) pro každý zub.

Pila s proužkem může být také naostřena pomocí rytece pomocí zařízení určeného k zaostření řetězových pily.

Zařízení je vloženo do rytce a řezy jsou naostřeny úhlednými pohyby podél horní části řezačky.

Není nutné tvrdě odstranit kov, stačí jej odlehčit.

Rada! Pracujete jako nástroj, nedovolte, aby frézovací řezačka sklouzla z horní části zubu k dalšímu. Takže to zkracujete, po kterém budete muset upravit všechny zuby do jeho výšky.

Můžete také zkusit zaostřit a kovové pily. Obvykle však nejsou chráněny, protože řezací část údajů o pilových páskách je buď bimetalická, nebo má kalenou oblast. Zuby na takových páskách fungují, dokud se nerozpadají a mohou mít mikrokracty. Pokud je převinete, začnou se rozpadat rychleji nebo se oříznou ještě horší.

Přiřazení páskových pylorů SLP

Ribbon Sawmills jsou určeny pro řezání protokolů všech skal na:

.

Stubbonové pily poskytují vysokou kvalitu zpracovaného povrchu; Stubbonové pily poskytují přesnost zpracování 0,5-1 mm v délce 6,5 m; Ribbon Sawmills poskytují zvýšený výkon hotových výrobků ve srovnání s rámovými pily; Stubkové pily tohoto typu jsou charakterizovány nízkou intenzitou energie; Stubbonové pily poskytují schopnost vidět malé dřevo s délkou 0,5 m a s průměrem až 900 mm; instalace pily na pásku bez zvláštního základu;

Je snadné ověřit výhodu pásových pilan SLP nad rámovým pilami na výstupu. Stubbonové pily dávají vysoce kvalitní řezivo přesné velikosti, ne piliny. Z každého protokolu získáte více desek, zatímco utrácíte méně energie a utrácíte menší úsilí.

Vše o páskových pilách

Stroj s pásem je považován za vysokoškolské zařízení, může pracovat s různými materiály a vystřihnout kudrnaté a obdélníkové obrysy Stroj byl patentován v Anglii na začátku 19. Století. Ale teprve po sto let se naučili řádně spojit řezací plátno, které zajistilo přesnost šperků řezu.

Zvláštnosti

Stubbon Saw je hlavním nástrojem, který se používá k práci s různými materiály. Pila na pásmové sestává z flexibilní smyčky pásky mající zuby na jedné straně. Položte pásku na kladky, které jsou připojeny k motoru.

Odrůdy pásových pily:

Tento nástroj se liší od jednoduchých pilovačů v tom, že má uzavřený princip akce. S takovými zařízeními můžete řezat téměř jakýkoli materiál.

Jednotky pracující na tření a elektrické expozici se poněkud liší od klasických pásových pily.

Při výběru zařízení byste měli vědět, jak taková jednotka funguje. Například stuha pila na kov je řez všech druhů obrobků. Přítomnost rotačních mechanismů umožňuje provést řez pod jakýmikoli úhly.

Diferenciace zařízení je obvykle následující:

 • Průměr kladky je 355 mm. je považován za lehký stroj;
 • Průměr kladky 435–535 mm. médium;
 • Pokud průměr přesahuje 535 mm, je tento stroj považován za těžký.

První typ strojního přístroje je vybaven motorem 1,9 kW, pokud je jednotka masivnější, pak její síla může dosáhnout 4,2 kW.

Pro plátno jsou nezbytné zvláštní standardy. Při řezání kovu se také používají bimetalická plátna, jsou vyrobeny z materiálů několika typů. Nejčastěji to je:

Plátna, která jsou založena na uhlíkové oceli, jsou velmi populární. Sbruhové tkaniny se také liší:

 • S shodnou hustotou konstantní tvrdostí;
 • S flexibilní základnou a odolným flexem zpět. tvrdá hrana;
 • Tvrdé výkaly.

.

Pila druhého typu, která je vyrobena z plastové oceli, má tvrdý zub a má poněkud komplikovanou strukturu. Pouze horní okraj řezacího zubu je zmírněn (tvrdost 64–66 na stupnici HRC).

A konečně, třetí druh je nejodolnější (pevnost do 68 na stupnici HRC).

Tvrdost zubů poskytuje úroveň výkonu nástroje, jeho odpor.

Pokud existuje vysoká tuhost páskového plátna, pak je možné dělat práci ve velkých zdrojích.

plátno, páskových, pilech

Přístroj

Princip provozu řezacího stroje na pásku je jednoduchý: existuje postel, která je upevněna elektrickým motorem a koly a koly. Flexibilní páska s pohyby zubů se pohybuje

Zařízení funguje ze sítě ve třech fázích a jedné fázi, hodně závisí na typu modelu. Zpracovaná část je dodávána určitou rychlostí, kterou lze upravit. Parametry zubů jsou spojeny s šířkou pracovní oblasti (obvykle má poměr 1/5).

Na stroji mohou být 4 kladky, počet klapek zmenšuje velikost stroje a prodlužuje pracovní plátno. Samotné plátno lze vytáhnout pomocí hydrauliky nebo ručně. Chcete.li zkontrolovat úroveň napětí pásky, použijte tenzor.

Plátna mohou být univerzální a specializovaná, mohou být použity pro různé typy ocelí. Hodně záleží na vlastnostech zubů, které se liší v souladu s následujícími kritérii:

Příkladem je skutečnost, že plátna s velkými zuby se používají ke zpracování kovových listů. Procvičuje se také použití zubů různých velikostí, což výrazně snižuje vibrace a zvyšuje účinnost řezu.

Produktivita nástroje a jeho trvanlivost přímo závisí na použitých značkách oceli. Obvykle se používá kov M44 (toto označení označuje sílu okrajů na stupnici Vickers. 950 jednotek).

Existuje jen málo takových ukazatelů pro zpracování silné oceli, proto je pro zuby vyžadována tvrdost značky M72 (z výpočtu na stupnici Vickers je 100 bodů). Průměrná tuhost materiálu začíná značkou M52.

Konfigurace diktuje úhel ostření a také obrysy profilu řezného prvku.

Zuby by měly mít zesílené záda, pak bude možné zpracovat horkou ocel, která je přítomna na takových prvcích:

Při práci s pletací ocelí mezi zuby zbývá velká mezera.

Důležité je také lepení zubů v páskových pilách. Pokud například musíte zpracovat velké množství celého dřeva, je nutné vytvořit úzké a široké zapojení, můžete se vyhnout sevření nástroje.

Typy pásových jednotek závisí na hustotě textury, se kterou pracují:

 • Viděl kámen;
 • Hliníková pila (měkké kovy);
 • Diamond Saw pro uhlíkové kovy;
 • Pily pro zpracování nerezové oceli;
 • Ruční mini-pisa pro dřevo.

Při řezání hustých materiálů je plátno vylepšeno zuby vytvořenými ze speciálních slitin. To je nutné. jinak se tento nástroj může stát nepoužitelným. Existují také pásové pily:

Pily na karpentry jsou namontovány na základě, na kterých jsou namontovány různé prvky. Pásková pila může být navržena sama, pokud si přejete, není to zvlášť obtížné. Pro postel se odebírá masivní dřevěný blok, aby se snížila úroveň vibrací. Rovina plochy je poselá tlustými listy překližky. Rohy jsou připojeny k boční stěně. Přenášející se je vytažen z paprsku. Nezbytný výkres je předběžný, kde se provádějí všechny potřebné výpočty.

Stubbonská stuha viděla v přípravě na práci

Pro připojení vyžaduje pájení: stroj pro sečení konců pily proužku pomocí frézovací řezačky nebo broušeným kruhem; zařízení pro odstranění chaofů manuálem se souborem; přístroje pro adhezi páskových pily; Stiskněte pájecí tyče, zařízení pro čištění švu po pájení (konvexní podpora s svorky).

Kombinace konců pily pájení ve srovnání s svařovacím procesem, který poskytuje méně odolné spojení. Proto je povolen pouze v nepřítomnosti svařovací jednotky. Zkroucení konců pásky pásky blikání na řezání pásky se skládá z následujících technik: značení švu a řezání konců, sekání konce (odstraňování zkosení), čištění zkosení, adheze, kalení, dovolenou a vyčištění (čištění) Šev. Šířka chamfů (šev) by měla být v tesařské pile 8. 10 mm, při dělení 10. 15 mm. Konce pásek musí být sekány na klínu v šířce švu, takže při nanášení konců se tloušťka švu rovná tloušťce pily. Použijte stříbrné, mosazné a měděné roy.

Obecně je lepší svěřit údržbu pásových pil a jejich přípravu na práci, ale jsou chvíle, kdy musí být přípravné práce prováděny samy o sobě. V tomto případě se během adheze zahřívá kloub před roztavením pájky investovaného mezi zkosenými koncemi pásky, poté je stlačena speciálním zařízením pro kalení švu. Když odjedete, místo pájení se zahřívá na hnědé červené jogging. Konečná tloušťka švu by měla být rovna tloušťce pásky nebo méně 0,1. 0,2 mm.

Vady v páskových pilách jsou běžné a místní. Místní vady v páskových plátnach byly stejné jako v rámečku (vyboulená, těsná místa, slabá oblast). Eliminovat je podobně.

Mezi obecné vady patří kroucení, drcení, okřídle, podélné vlny, ohýbání zadního okraje plátna, nepřímo okrajů. Po opravě obecných vad plátna jsou identifikovány a eliminovány místní vady.

Napjatý stav plátna pily na proužku je odhadnut velikostí šipky vychýlení plátna v průřezu s podélným ohybem (0,1. 0,23 mm), stejně jako velikost příchodu boule zadního okraje plátna (0,05. 0,1 mm). Oba indikátory se měří na každém měřiči pily.

Pokud je velikost ohybu půjčování plátna méně standardní, pila je symetricky nebo zapnutá „kužel“. První metoda je prodloužena střední částí pily. Používá se pro konvexní kladky stroje. V tomto případě se pás při přípravě na svou práci poprvé válí (střední část pily), poté ustoupí 10. 15 mm od první pasáže, vytvořte nové pasáže, postupně snižujte tlak válců. Nejnovější pasáže by se měly bránit před zadní hranou a liniemi dutin zubů o 15. 20 mm. Podle druhé metody bude pila převrácena „kužel“. Tato metoda se používá při nakládání s horní řemenicí stroje na pilu. Prodloužení zadního okraje pily, kompenzuje jeho silnější napětí v důsledku sklonu řemenice. V tomto případě jsou nejprve váleny ve vzdálenosti 15. 20 mm z řady depresí a poté po 10 letech udělejte pasáže. 15 mm, neustále snižující tlak válce.

Sledování nové čepele pily

Kvalita nového plátna pásky je důležitá podmínka pro správně dokončená nastavení před prací. Nová pila na strip má super.rychlé řezací hrany s minimálním poloměrem nahoře, které jsou velmi snadno a rychle vařené, což vede k rychlému selhání plátna pásky. Proto, aby se zvýšila životnost pily, je nutné pracovat, t.E. Plavejte materiál ve snížených režimech řezání: krmivo by mělo být sníženo o 50% a rychlost řezu o 10-20% doporučené pro tento obrobku.

Při nastavování bimetalické pily pro kov v takových řezacích režimech by mělo být přibližně 300–500 cm² odříznuto, s karbidovými pilami 1500-3000 cm² materiálu, po kterém by se měly být hladce zvýšeny pro doporučení.

Experimentivně, v průběhu mnoha studií a testů bylo zjištěno, že pokud jsou provedena všechna výše uvedená nastavení, pak odhadovaná teoretická odolnost bimetalických pásů Eberle se šířkou 20-41 mm (nejběžnější), když), když), když), když), když Pracuje se na tvrdých dvou sloupcových strojích při řezání uhlíkových strukturálních a nízkolegovacích ocelí, může být možné vypočítat toto: 1,5–3,0 m² materiálu na lineární metr pily pily je přijímáno.

Při používání levných a neregistrovaných modelů strojů typu konzoly by se výše uvedené parametry pro výpočet teoretické odporu měly snížit o 25-50%.

Při řezání uhlíkových konstrukčních a legovaných ocelí s karbidovými pilami se odpor, jako je výkon, zvyšuje v průměru o 2-3krát o 2-3krát. Je nutné věnovat zvláštní pozornost tomu, protože náklady na takový nástroj jsou v průměru 3-4krát vyšší ve srovnání s bimetalickými pilami.

Pog. Stuha.

Pájecí páska pila

Podělení pásových pily je také přípustný způsob, jak připojit okraje plátna

Tato metoda je vhodnější používat doma.

Výcvik

Funkce svařovacích pásek. Pájení pásové pily doma je levný a cenově dostupný způsob, jak vytvořit řezací nástroj. První věc, kterou musíte udělat před připojením, je vyčistit okraje plátna z jakéhokoli znečištění.

Připojte konce plátna. Je důležité, aby byli posekáni. Můžete získat aspekty potřebného tvaru na brusném kruhu. Tvar zkosení je obdélníkový trojúhelník, délka jedné z nohou je určena tloušťkou kovu.

Povrchy credOne by měly být co nejhladší a dokonale se hodí k sobě. Nezapomeňte na kroky zubů. Při vytváření zkosení se musíte ujistit, že je krok zachován.

Zařízení

Existuje mnoho způsobů, jak zahřát kov na požadovanou teplotu. Nejběžnější a běžnou je však použití plynového hořáku. Její plamen, pokud je to možné, by měl být s malým nedostatkem kyslíku nebo neutrální.

V závislosti na značce vybrané pájky je teplota nastavena. Je důležité to nepřehředit. Při určitých teplotách v produktu se mohou vyskytnout nežádoucí transformace strukturální fáze.

Je důležité mít k dispozici zařízení pro svařovací páskové pily, které vám umožní umístit konce plátna VSK. Takové zařízení může být provedeno samostatně jednou z kresby dostupných na internetu.

Proces pájení

Svařovací přístroje pro svařovací pásku pila.

Celkově je pájení tohoto nástroje velmi podobné stejnému procesu práce s vysokoteplotními pájemi jiných produktů.

Sešené okraje plátna jsou pokryty toky a sevřené ve stroji, aby se okraje pevně zapadaly k sobě. Je důležité vytvořit tok kryt pouze okraje nástroje. Pokud je tento postup špatný, pak tok začne tam, kde není potřeba. Následně budete muset strávit více času na jeho odstranění.

Pak je připojení zahříváno hořákem na požadovanou teplotu. Pájka je přiváděna do kloubu. V důsledku působení kapilárních sil dochází k pájce mezi hranami. Výsledkem je, že se podél celého obvodu kloubu objeví pás.

Je velmi důležité, aby se pájka neroztavila z plamene hořáku, ale z teploty přenášené z vyhřívaného kovu.

Produkt by měl být podán několik minut na vychladnutí a teprve poté jej odstranit ze stroje. V případě správného výkonu celé sekvence akcí musí chybět příliv pájky. Pokud ano, pak musí být přebytek pečlivě odstraněn.

Tato metoda je skvělá pro domácí použití, například při vytváření domácího nástroje a použijte jej jako pilu.

Nástroje pro řezání pásů se široce používají v různých oblastech zpracování dřeva. Patří mezi ně výroba nábytku, pila, stroje na pásky, tesařství atd.D.

V každé z uvedených sfér používání je potřeba jejich opravy, která je často spojena s svařováním nebo pájení. Tyto postupy lze provádět jak pomocí moderního svařovacího zařízení, tak pomocí plynových hořáků.