Jak řezat strom správným směrem

Jak správně řezat strom a vyplnit ho správným směrem

Při řezání koruny a válcování je nutné předem vyčistit způsoby odjezdu. Pád každé větve řezu by měl samozřejmě ovládat asistenta pomocí svázaného lana, ale nikdo není v bezpečí před skutečností, že větev náhle změní trajektorii.

V žádném případě nefunguje z žebříku. Chcete.li se opravit ve výšce, dvakrát ovinete druhý pohled kolem kufru a na jeho koncích položte nohy do smyček. Je povoleno pracovat pouze v uzavřených oděvech, brýlích a rukavicích. Hlava by měla být chráněna helmou nebo alespoň hustou čepicí. Kromě řetězových pilach také zásobujeme asi sto metrů silného lana pro zpoždění a držíme po ruce lehký kufr pro případ, že se větve pevně střetávají.

Hlavním problémem s roli stromů je to, že není možné přesně zajistit, jak je distribuována hmotnost koruny. V souladu s tím nemůžete přesně předpovědět trajektorii podzimu, i když správně provádíte řez barelu. Pro usnadnění práce se doporučuje vykonávat práci na jaře nebo na konci podzimu, kdy je koruna nejrůznější. Počasí by mělo být klidné a suché a strom po nedávném dešti není kluzký. Nejprve nainstalujte žebřík a ořízněte všechny spodní větve, které jsou v dosahu. Stěžovač musí být nainstalován takovým způsobem, že mezi ním je umístěn kufr stromu a oříznutá větev. Nejziskovější pozice, včetně práce bez žebříku, je, když držíte řetězovou pilu oběma rukama, zatímco objímáte hlaveň.

Vrhnutí koruny by mělo být přísně v pořadí zdola nahoru, aby se řezací větve volně padaly a nezaměnily se v dosud nižší. Lano, pro které asistent pomáhá ovládat pád. Větve musí být vyříznuty tak, aby existovaly větve 30–40 cm s délkou 30–40 cm, na které můžete snadno hodit bezpečnostní popruhy nebo odpočinek. Když žebřík žebříku nestačí, hodte řetězec pro nohy na nejpohodlnější feny nebo omotejte kolem kufru v požadované výšce a poté zatlačte nohy do smyček. Je nutné být umístěn takovým způsobem, že místo řezání je na úrovni hrudníku nebo mírně nižší. Objímám strom jednou rukou, dvakrát zabalte druhý popruh (nebo nejlépe řetěz) pro pojištění pásu, spojte smyčky s karabinou a utáhněte na něm vazbu

Před zahájením řezání upravte délku a výšku praků pro větší pohodlí a ujistěte se, že máte dostatek místa pro manévr. Poté můžete zvednout řetězovou pilu ze země lanem svázanou s rukojetí, zatímco vazebné místo by mělo být vybráno co nejdále z orgánů ovládání přístroje.

Některé stromy nepotřebují prořezávání a jiné jinak nemají. Zvláště pokud jsou potrubí plynovodu nebo elektrické vedení umístěny poblíž koruny. Jak jsme již řekli, hlavním cílem prořezávání je vyvážení stromu, tedy ze strany, kde je blokování plánováno, není nutné odříznout větve. Výška stromu není o nic méně důležitá. Pokud nemůžete vyčistit část požadované délky pod stromem, je třeba zkrátit hlaveň. Přirozeně, předtím budete muset snížit všechny spodní úrovně větví, někdy dokonce musíte odříznout větve ze strany blokování. Co dělat. někdy je koruna propojena velmi bizarní. Při práci v zahradě a zelených prostorech často narušují sousední stromy. Pokud to není suché, není žádoucí se jich dotknout. Je mnohem lepší snížit větve po částech, počínaje nejvzdálenějším od hlavně, do kterého se ukáže bezpečně dosahovat. I když se malé fragmenty větví uvíznou ve své vlastní nebo sousední koruně, asistent je snadno stáhne a na stranu.

Můžeme určitě říci, že pokračování v roli by mělo být pouze tehdy, pokud: Strom po zpracování se svým vzhledem rozhodně objasňuje, že klesne přesně tak, jak potřebujete. Výška stromu je o 30-50% nižší než délka vyčištěné oblasti, podobná šířce koruny. Poblíž existují i ​​jiné stromy nebo stacionární předměty, pro které můžete při pádu opravit odstranění směru hlavně.

Nyní můžete jít do nejjednodušší části procesu a uvázat vyčištěný kufr. Všechno je opravdu jednoduché, hlavní věcí je udělat správný řez. Ze strany, do které je strom plánován, aby byl osvětlen, provádíme řetězovou pilu kosy.až do třetiny průměru kufru v úhlu 60 °, jak je znázorněno na obrázku. Poté, zdola, provedeme řez rovně nebo pod úhlem 30 °, aby byl klín získán jako výsledek. Strom spadne směrem kolmým z linie záhybu, která byla obdržena po vyřazení klínu, takže je žádoucí, aby kloub obou tapilů co nejhladil.

Na zadní straně ustoupíme z roviny dolního řezu s 2/3 průměru hlavně nebo trochu více. Viděli jsme šikmo a dolů a nasměrovali jsme řez do vnitřního rohu odlesňování ve tvaru klínu. Když se přiblížíte ke středu, uslyšíte charakteristickou trhlinu a strom se začne pomalu zpomalovat. Pila se musí okamžitě dostat z rozšiřujícího se řezu a klidně se vzdát od stromu o pět metrů. Není třeba svázat žádné provazy a tahat za ně, hlaveň padne sama o sobě. Naopak, nemělo by být vůbec ve směru, aby lidé padali. Nezapomeňte však, že je stále užitečné svázat napětí.

Zbývá pouze odstranit. Ve skutečnosti: Nenechávejte pilku a pařez tak, jak je. Nejprve ořízněte všechny zbývající větve a větve pod jejich základnou. Nařízněte vidlice na jednu a odřízněte obě odlišné části. V závislosti na tom, který strom jste spadli a jak plánujete používat dřevo, nakrájejte hlaveň na části, s ohledem na dostupnou metodu přepravy. Zbývající pařez je příliš únavný ručně. Pomocí vrtáku na 16–20 mm vdechněte svislé otvory takové hloubky v řezu hlavně, že opouštějí pod úrovní země o 15–20 cm. Musíte vrtat vzorem šachovnice s intervalem 5-7 cm. Pomocí nálevky a ramrodu vyplňte dusičnan amonného do otvorů nahoře, kryt kusem střešního materiálu nahoře. Do příští sezóny se pařez promění v prach a jeho zbytky můžete snadno odstranit.

Krok.by.krok pokyny, jak řezat stromy

Technologie řezání stromů s velkým a malým průměrem má několik rozdílů. Nejprve byste se měli naučit, jak omezit malé rostliny:

  Hledáme náklon stromu. I mírná gravitace je vhodná, ale čím silnější je tato funkce vyjádřena, čím jasnější je přesná strana pádu rostliny.

Je vhodné řezat rovné stromy na pohodlných místech pro dumping a ne na náhodné. Jeden řez je přibližně polovina plné velikosti hlavně.

Strom je považován za velký, který průměr přesahuje půl metru. Nejprve se hlaveň používá jako podpora, ale řezání struktury může být provedeno pouze po výběru, jaký úhel padne rostlina. Algoritmus akcí:

 • . Musí být provedeno přesně z údajného sklonu. Musíte neustále pozorovat přesný úhel a udržovat řetězovou pilu naprosto přesně.
 • Níže je rybářská linka pro vodorovný zastřihovač, který by měl sousedit s extrémním vnitřním bodem první sekce. Když se provádí celou cestu, můžete odstranit roh sestávající ze dřeva, který vám umožní provést boční řez.
 • Na opačné straně prvních dvou řezů se provádí horizontální řezání, které začíná o něco vyšší než nižší úroveň řezů na opačné straně. Je nutné snížit poměrně hluboce, ale je zakázáno provádět operaci úplně, to znamená, že strom by měl zůstat ve svislé poloze.
 • Ve druhé dlaždici musíte namontovat předem připravený klín nebo speciální špachtlí pro válcovací les. Zbývající objem lze odstranit pomocí lopatky nebo při vypouštění zevnitř.

Existuje alternativní způsob, jak bezpečně hodit stromy. Nejprve je dřevěné pole zcela posypané skrz.

Potom se zařízení pohybuje v opačném směru se sklonem doleva a dosáhne středu. Pod druhým řezem musíte vložit klín

Štěpnutí a kufr řetězové pily

Větve musí být odpojeny od spodní části stromu, který již leží na rovném povrchu. Chcete.li dokončit řady větví střídavě, dostat se k centrálním, aby se postupně úplně vyčistil hlaveň. Všechny prvky musí být odstraněny samostatně, je vhodné převést řezané díly do určité kontejneru během práce.

Jak nasekat hlaveň, ze které strany. schéma

Pro snížení hlavně je třeba přijmout následující opatření:

 • Řez kufru je provedeno asi polovinu.
 • Pila se vypne (viz. Proč zastaví řetězovou pilu), ale odejde ve stromu. V této době je klín ucpaný na prvním ročním.stupně, který je třeba kvalitativně zkrátit se sekerou. To je nutné, aby pila nebyla vyčerpána z hmotnosti dvou kmenů, ale je mezi nimi ve volné poloze.
 • Hlaveň je dodávána do posledního bodu.

Někdy zůstává pneumatika řetězové pily v hlaveň, zejména to platí nejen pro masivní, ale také na tvrdé lesy. V tomto případě je zbytečné to vytáhnout. Musíte rychle vypnout motor a pak byste měli ovlivnit obě strany hlavně ze střihu ze dna a pokusit se současně vytáhnout zařízení. Tato akce bude vyžadovat pomoc partnera.

Co potřebujete vědět, abyste strom správně snížili

Letní obyvatelé a majitelé soukromých domů někdy musí čelit obtížnému úkolu: Musíte na místě snižovat strom. ale jak to udělat správně a bezpečně? Pojďme zjistit, jaké metody a techniky pomohou tomuto problému vyřešit tomu, čemu byste měli věnovat pozornost a jak si pro takovou práci vybrat vhodný nástroj.

Aby bylo možné získat dobré řezivo, musí být strom správně řezán

Příprava na práci

Nejprve zkontrolujte stav řetězové pily. Podívejte se, zda jsou všechny uzly a mechanismy certifikovány, určete napětí instalovaného obvodu (měl by se volně pohybovat podél pneumatiky), a také zkontrolovat přítomnost benzínu a oleje v nádrži. Potom očistěte prostor kolem stromu, což je různé objekty, nezastavilo vás rolí.

Před prací pečlivě zkontrolujte stav řetězové pily

Věnujte pozornost tomu, kterým směrem je strom nakloněn, poškodí to komukoli, když padne, bude sousední domy háček. Proveďte výpočty, abyste se vyhnuli nepříjemným situacím X. Chcete.li to provést, vezměte v úvahu, jak strom stojí (hladce nebo nakloněný), přibližný směr pádu, kde a za jakou rychlost fouká vítr, stejně jako tloušťka barelu.

Pokud je třeba upravit polohu stromu, použijte lano svázanou s jiným stromem nebo sloupem, který je na správném místě. X zavlažovně to zatáhněte, aby strom snižoval správným směrem.

Jak správně a bezpečně pracovat

Vždy držte řetězovou pilu oběma rukama a pevně stiskněte rukojeť všemi prsty. Je lepší umístit nástroj blíže k tělu, to poskytne pohodlnější polohu těla. Udržujte záda sudé a lehce ohněte nohy na kolenou. Při změně situace zastavte práci pily.

Nejprve to udělejte, což určí stranu pádu stromu

S pomocí řetězové pily vytvořte soubor, který určí stranu pádu stromu. Nejprve proveďte nakloněný řez (v úhlu asi 60 stupňů), vypijte strom o 20–25 % jeho průměru. Následující, proveďte dva horizontální x řezy, z nichž jeden by se měl sblížit se sklonem, vytvořit trojúhelník, druhý je o něco vyšší než trojúhelník. Nápoj musí být na straně, kde se plánuje kufr.

Pokud je sběrnice pily delší než průměr stromu, vstaňte se, rozložte nohy na šířku ramene a opřete se o hlaveň. Nezapomeňte zkontrolovat při řezání. Zda je zachován správný úhel a směr pily. Poté, co to uděláte, vložte hrubou lopatku a pracujte s ní na ty x P čas, dokud strom nezačne padat. Tato metoda je vhodná pro kmeny s průměrem nejvýše 50 cm.

Ve velkých stromech musíte větve odstranit ve spodní části hlavně

Na velkých stromech budete s největší pravděpodobností muset odstranit větve ve spodní části hlavně. Je lepší z něj udělat spodní část pneumatiky s pohybem dolů.

Důležité! Nikdy neříkejte větve nad úrovní ramene. Pokud má strom kořenové SAGS, radíme a x odstraníme také.

Výběr nástrojů

Klíčovým faktorem výběru řetězové pily je velikost pneumatiky. Výběr délky pneumatiky a síly motorové pily závisí na průměru hlavně.

řezat, strom, správným, směrem

Měla by být vybrána řetězová pila pro práci, vzhledem k prvkům stromu

Tenký kmen (průměr až 35 cm) a střední hlaveň (s průměrem 35 až 65 cm) lze řezat bez velkého úsilí s řetězovou pilou s délkou pneumatiky 40 cm. U kmenů s průměrem více než 65 cm doporučujeme použít výkonnější řetězovou pilu s délkou pneumatiky nejméně 45 cm.

Jak řezat strom

Po válce stromu to. Zpravidla viděli na palivovém dříví nebo na deskách pro další použití. Strom můžete řezat dvěma způsoby. podél a napříč. Je nutné vzít v úvahu specifika vybrané metody.

S příčným řezem protokolů jej nainstalujte na kozy

Příčný řez protokolů je nejjednodušší, nejčastěji se používá k získání palivového dříví a vytváření dřevěných disků pro konstrukci. Pokud je to nutné, nainstalujte protokol na kozy, vyčistěte hlaveň z kůry. Vytvořte značky a začněte řešit.

Než jste to viděli podélným způsobem, položte protokol na tyče nebo stojan, opravte jej zastávkami z desek pro přesnější sekce na koncích. S podélným řešením protokolu je vyžadována speciální tryska, která pomůže vyrobit desky se stejně i tloušťkou. Ale pokud to nemáte. Pak si můžete sami postavit pravítko. Vezměte dvě desky a připojte se kolmo a x připojte, jako písmeno „t“. Připojte strukturu pomocí šroubů s vlastním úkrytem k protokolu, stane se pokynem pro rovnoměrnou pilu. Je lepší stisknout případ pily na pravítko. Změňte polohu pravítka s každou pilou.

Práce s řetězovou pilou buďte obzvláště opatrní

Další metoda dokonce pila. vytáhněte řetězec, opravte ji na začátku a na konci protokolu. S takovým vládcem je řez méně rovnoměrný, ale stále vám umožňuje dostat se pryč od zamýšleného cíle. Musíte odříznout 5 cm od řetězce, abyste jej nezavěsili. Pohyby rukou během řezání by měly vždy létat, pak bude řez vždy rovnocenný a krásný. Pokud pila silně odolává jejím rukama, nechte ji vidět, jak chce. Samotný protokol řídí pilu, i když často je řez mnohem lepší, než kdybyste odolávali a věřili jen vašemu oku.

Jak řezat větve nebo řezat strom

Pokud chcete snížit větve stromů:

 • Použijte jej jako podporu a krytí.
 • Pracujte tak, aby hlaveň byla mezi vámi a řetězovou pilou a zůstává od vás v pořádku nebo vlevo v závislosti na umístění větve
 • Udržujte řetězovou pilu pevně, postavte se rovně, mírně rozprostřete nohy.
 • Pokuste se přenést hmotnost řetězové pily do větve. takže je to méně únavné a vaše záda nebude vystavena nadměrnému zatížení.

Rada, když jsou stromy řezané, větve umístěné nad vaší výškou nikdy neviděly. Je nutné mít poměrně široký prostor pro práci a odstranit řezané větve, když se hromadí.

Vyřezávejte z vybraného směru pádu stromu. Nápoj by měl být vyroben shora dolů v úhlu 45 ° ve vztahu k hlaveň.

Hloubka souboru musí odpovídat 1/4 průměru hlavně.

Rada před odříznutím stromu na dvoře pečlivě vyberte směr jeho pádu. Z bezpečnostních důvodů použijte lano tak, aby strom spadl správným směrem.

Pečlivě prohlédněte strom, abyste se ujistili, že je kufr stabilní. Pomocí páky zkuste hlaveň převrátit tak, aby se zcela položil na zem. V případě potřeby zasekněte hlaveň.

Specize spretí stejným způsobem, jako se to děje při řezání větví na stojícím stromu. Udržujte řetězovou pilu pevně, postavte se rovně, mírně rozprostřete nohy. Pokuste se přenést hmotnost řetězové pily do větve. takže je to méně únavné a vaše záda nebude vystavena nadměrnému zatížení.

Nepoužívejte řetězovou pilu, pokud jsou poblíž děti, lidé bez speciálního ochranného vybavení nebo domácích zvířat.

Jak vidět větve

Pokračujeme k řezání větví a musíte to udělat pouze tehdy, když hlaveň leží na zemi v vodorovné poloze. Dolní větve, které spočívají na zemi kvůli závažnosti padlého dřeva. Proces správného řezání větví řetězové pily má následující pohled:

 • Musíte začít pracovat ze spodní části hlaveň, přesunout se na vrchol
 • Když jsou všechny větve odstraněny, musíte provést řez hlavně nahoře
 • Poté musí být pila utopena a odejít uvnitř hlavně
 • Sjeďte klín do díry, abyste se vyhnuli kousnutí nástroje
 • Provádět další dokončení

Pro správné řezání hlavně musíte začít od začátku koruny stromu. Aby nedošlo k zaseknutí pneumatiky nástroje, vždy pracujte a dodržujte pokyny. Často se i zkušené pily čelí skutečnosti, že pily mezi oběma kmeny. V tomto případě se nemusíte snažit to osvobodit fidgetingem a twitting na sebe. takto můžete tento nástroj zlomit. Utopte pilu, najděte podporu, abyste mírně zvýšili jednu část a uvolnili pneumatiku nástroje. Je to problematické to udělat bez partnera, takže nikdy nepracujte v lese sami.

Jak správně řezat strom řetězové pily správným směrem

Nyní přijdeme na to, jak snížit strom. První věc, kterou musíte začít, je čištění malého zarostlého kolem hlavně. Toto je nezbytný postup, t. Na. Malé větve nejen narušují přístup ke stromu, ale mohou také způsobit pád obsluhy, což je dostatečně nebezpečné, vzhledem k tomu, že řetězová pila funguje.

Dále se musíte rozhodnout pro směr role. Není obtížné určit směr role dřeva pod svahem, t. Na. Téměř vždy je položen ve směru, ve kterém je těžiště posunuto.

To je zajímavé: Aby se strom vyhodil na opačnou stranu strany, profesionální válečky používají speciální těžké vybavení nebo svázali kabel s korunou dřeva a pomocí navijáku vytáhli hlaveň požadovaným směrem.

Vzpřímený strom může být vyhozen libovolným směrem, ale stojí za zvážení umístění větví. Vyhození hlaveň ve směru, na kterém je více větví, je o něco jednodušší než naopak.

V další fázi se vyrábí řez ze strany role. Chodil ve formě klínu. Hloubka vody by neměla překročit 1/3 průměru hlavně, jinak existuje riziko, že pneumatika bude držet. Na. Hlaveň oslabí a nakloní se směrem k řezu. Správně provedený vrásek by neměl vést ke skutečnosti, že strom je nakloněn.

Dále, z opačné strany zdi a 3-5 cm nad tím je vyrobeno z přímého řezu. Řetězová pila by měla být nasměrována tak, aby riziko směru válce na řetězové pile bylo nasměrováno na údajné místo pádu hlavně. Poté, s pomocí klínu, vidlice nebo hrubé lopatky nainstalované v sekci, strom pomáhá zahájit pád plánovaným směrem.

Je důležité, když provádíte řez, který by měl vést k pádu stromu, měl by být operátor co nejpřirozenější. To vám umožní přesunout se do bezpečné vzdálenosti v čase, pokud strom začal padat bez dalšího použití vidlice, klínu nebo lopatek.

Níže je video o tom, jak snížit strom.

Krok.by.krok pokyny, jak řezat stromy

Technologie řezání stromů s velkým a malým průměrem má několik rozdílů. Nejprve byste se měli naučit, jak omezit malé rostliny:

  Hledáme náklon stromu. I mírná gravitace je vhodná, ale čím silnější je tato funkce vyjádřena, čím jasnější je přesná strana pádu rostliny.

Je vhodné řezat rovné stromy na pohodlných místech pro dumping a ne na náhodné. Jeden řez je přibližně polovina plné velikosti hlavně.

Strom je považován za velký, který průměr přesahuje půl metru. Nejprve se hlaveň používá jako podpora, ale řezání struktury může být provedeno pouze po výběru, jaký úhel padne rostlina. Algoritmus akcí:

 • Řez se sklonem 60 stupňů je vyroben shora dolů. Musí být provedeno přesně z údajného sklonu. Musíte neustále pozorovat přesný úhel a udržovat řetězovou pilu naprosto přesně.
 • Níže je rybářská linka pro vodorovný zastřihovač, který by měl sousedit s extrémním vnitřním bodem první sekce. Když se provádí celou cestu, můžete odstranit roh sestávající ze dřeva, který vám umožní provést boční řez.
 • Na opačné straně prvních dvou řezů se provádí horizontální řezání, které začíná o něco vyšší než nižší úroveň řezů na opačné straně. Je nutné snížit poměrně hluboce, ale je zakázáno provádět operaci úplně, to znamená, že strom by měl zůstat ve svislé poloze.
 • Ve druhé dlaždici musíte namontovat předem připravený klín nebo speciální špachtlí pro válcovací les. Zbývající objem lze odstranit pomocí lopatky nebo při vypouštění zevnitř.

Existuje alternativní způsob, jak bezpečně hodit stromy. Nejprve je dřevěné pole zcela posypané skrz.

Potom se zařízení pohybuje v opačném směru se sklonem doleva a dosáhne středu. Pod druhým řezem musíte vložit klín. Strom je dokončen z opačné strany.

Štěpnutí a kufr řetězové pily

Větve musí být odpojeny od spodní části stromu, který již leží na rovném povrchu. Chcete.li dokončit řady větví střídavě, dostat se k centrálním, aby se postupně úplně vyčistil hlaveň. Všechny prvky musí být odstraněny samostatně, je vhodné převést řezané díly do určité kontejneru během práce.

Jak nasekat hlaveň, ze které strany. schéma

Pro snížení hlavně je třeba přijmout následující opatření:

 • Řez kufru je provedeno asi polovinu.
 • Pila se vypne (viz. Proč zastaví řetězovou pilu), ale odejde ve stromu. V této době je klín ucpaný na prvním ročním.stupně, který je třeba kvalitativně zkrátit se sekerou. To je nutné, aby pila nebyla vyčerpána z hmotnosti dvou kmenů, ale je mezi nimi ve volné poloze.
 • Hlaveň je dodávána do posledního bodu.

Někdy zůstává pneumatika řetězové pily v hlaveň, zejména to platí nejen pro masivní, ale také na tvrdé lesy. V tomto případě je zbytečné to vytáhnout. Musíte rychle vypnout motor a pak byste měli ovlivnit obě strany hlavně ze střihu ze dna a pokusit se současně vytáhnout zařízení. Tato akce bude vyžadovat pomoc partnera.

Bezpečnostní opatření

Správně zkrátí strom tak, aby spadal správným směrem. znamená provést určitý algoritmus akcí s povinným dodržováním bezpečnostních opatření. Mezi pravidla, která je třeba dodržovat s rolkou stromu, stojí za to zdůraznit následující:

 • Používejte boty na silném, silném, nesmyslném a speciálním, hustém oblečení;
 • Provádět válcování pouze s asistenty;
 • Zkontrolujte stav řetězové pily a jejího obvodu před rolí, doplňte nástroj v uzavřené místnosti;
 • Informovat o nadcházejícím díle sousedů a obyvatel domu, v níž je plánováno provádět roli;
 • Použijte techniku ​​jednoduchého jednorázového řezu pouze na malých přímých stromech, jejichž průměr kmene je 10-15 cm;
 • Pokračujte v práci pouze v normálním duševním a fyzickém stavu;
 • Nezapomeňte používat ochranné brýle a helmu;
 • Při práci oběma rukama udržujte řetězovou pilu;
 • Dříve přemýšlel o tom, kde, když spadne strom, měli byste odejít;
 • Proveďte škrty na pile pouze v newindy, nikoli deštivém počasí, ve dne dne;
 • Opravte bezpečnostní kabel, když se pohybujete nahoru hlaveň na dvou místech.

Jak používat řetězovou pilu a řezat stromy správným směrem

Řetězová pila je technicky složitý a nebezpečný nástroj, z tohoto důvodu, práce s pila, musíte dodržovat určitá pravidla. Uživatelé Sowerant často souvisí s prací s řetězovou pilou s menší pozorností a porušují pravidla, což vede k zranění operátora nebo rozpadu nástroje.

V tomto článku zvážíme, jak správně připravit řetězovou pilu pro práci, jaké jsou pravidla a metody válcování a řezání stromů, budeme hovořit o tom, jak snížit řetězovou pilu, samostatně přebývat na bezpečnostních opatřeních.

Příprava na práci

První věc, kde práce začíná řetězovou pilou, je její shromáždění. Schéma montáže různých modelů se prakticky neliší. Na pilu je nainstalována pneumatika pily a obvod, řetězec má tendenci.

Řetězec lze považovat za správně natažený, pokud se na pneumatiku nepokračuje a snadno se posouvá rukama. Pokud za účelem klikání řetězu musíte vyvinout příliš velké úsilí, pak je vytažen a měli byste mírně uvolnit jeho napětí.

Dále je nutné ovládat ostření obvodu, proto je vizuálně kontrolována špička každého pracovního zubu vizuálně. Hrany by měly být i bez promáčknutí a zazubrinu.

Další fází je doplňování čerpací stanice. Palivová směs je připravena v určitém poměru, aby se zjistilo, která čtením uživatelské příručky dodávané s pilou. V zásadě je palivová směs zředěna v poměru 1:50, tj. Jeden litr benzínu AI. 92 musí přidat 20 gramů oleje pro dva motory s stromem.

Důležité: Při nalití paliva a oleje pro mazání řetězce do nádrží musíte být velmi opatrní a ne zaměňují. Pokud nalijete olej do nádrže pro palivovou směs, pak řetězová pila nebude fungovat. Pro obnovení výkonu bude nutné opláchnout palivovou nádrž benzínem a také čistit palivovou dálnici a karburátor, což je docela obtížné.

Nástroje pro válcování stromů

Aby se strom obviňoval určitým směrem, profesionální válečky a nejen používají speciální nástroje. Nejběžnější z nich jsou hrubé vidličky, klíny a lopatky. Lze také použít speciální hydraulické nebo mechanické konektory.

Klíny mohou být vyrobeny ze dřeva přímo v místě role nebo zakoupeny ve specializovaných obchodech. Clines vyrobené z polymerních materiálů, jejichž velikost je zvolena v závislosti na průměru řezacího dřeva, se široce používají.

Abychom měli představu o hrubých zvedácích, doporučujeme sledovat video, ve kterém je ukázáno, jak s pomocí tohoto zařízení řečí Lumberjab a dává borovice ve směru, který potřebuje.

Broušení čepelí pracují na principu klínu, mají pouze páku, díky které může operátor zvýšit úsilí a pomoci stromu spadnout správným směrem. Princip provozu hrubé špachtle nebo se také nazývá pákou, na které lze zjistit sledováním videa níže.

Poloha válce

Aby nedošlo k zranění při vrtání stromu, musí si foller vždy vybrat správnou polohu. Poloha je považována za správné, ve kterém se foller může kdykoli dostat pryč z nebezpečí. Z tohoto důvodu musí operátor před snižováním stromů vyčistit všechny malé výhonky, pro které můžete narazit a padat. Během role musí být pila držena oběma rukama a být v oblasti opaku od té, kde je plánováno, že strom vyhodí.

Je povoleno být v zóně padajícího dřeva, aby vystřihl klín, což je nejprve provedeno.

řezat, strom, správným, směrem

Bezpečnost a osobní ochranné vybavení

Řetězová pila je zdrojem vysokého nebezpečí, práce s ní vyžaduje dodržování určitých pravidel.

 • Operátor při práci s nástrojem by měl být v normálním stavu. Je zakázáno používat řetězovou pilu v intoxikaci alkoholu nebo drog.
 • Je zakázáno dotknout se nastavení pily v době, kdy je spuštěn motor na řetězové pile.
 • Aby se zabránilo pilině v očích, měl by operátor nosit brýle nebo použít štít při práci s pilou.
 • Řetězová pila funguje hlasitě, takže se musíte postarat o ochranu orgánů sluchu. Použijte sluchátka nebo speciální vložky (medvědi).
 • V procesu válcování dřeva existuje riziko padajícího suchého větve na operátorovi, takže je nutné vykonávat práci v přilbě nebo přilbě.
 • Boty by měly být silné a neklouzavé, je nejlepší použít speciální boty v ponožkách, které jsou instalovány ochranné desky, které brání zranění, pokud je řetěz roztrhaný a padá do nohy.
 • Oblečení by se mělo pevně přizpůsobit tělu, což sníží riziko jeho zásahu a navíjení na řetězu. Materiál, ze kterého jsou oblečení vyrobeny, by měl být hustý a odolný.
 • Nedoporučuje se pracovat samotnou s motorovou pilou.
 • Je nemožné doplňovat palivo v místnosti, stejně jako přímo na místě práce, po doplnění doplňování je nutné ovládat utahování korku krku nádrže.
 • Je zakázáno doplňovat pilu během provozu motoru.
 • Přeprava pily ve shromážděném stavu je povolena pouze s ochranným krytem pneumatiky.

Toto není celý seznam pravidel, která je třeba si pamatovat a dodržovat, aby se nezranilo. Podrobnější pokyny naleznete v příručce, které přicházejí se všemi řetězovými pilami.

Jak správně řezat strom řetězové pily správným směrem

Nyní přijdeme na to, jak snížit strom. První věc, kterou musíte začít, je čištění malého zarostlého kolem hlavně. Toto je nezbytný postup, t. Na. Malé větve nejen narušují přístup ke stromu, ale mohou také způsobit pád obsluhy, což je dostatečně nebezpečné, vzhledem k tomu, že řetězová pila funguje.

řezat, strom, správným, směrem

Dále se musíte rozhodnout pro směr role. Není obtížné určit směr role dřeva pod svahem, t. Na. Téměř vždy je položen ve směru, ve kterém je těžiště posunuto.