Jak nařezat plastový panel doma

Jak nařezat plast doma. Jak jsou plastové panely řezány? Nástroje a pravidla práce. Základní pravidla řezání

Můžete použít jakýkoli nástroj (úhlová mlýnka, skládačka jakékoli odrůdy, hackerské kresby, pilu), ale abyste se dostali bez žetonů a kulky, je lepší použít diskovou pilu nebo kruhový může vyzkoušet. Pokud taková možnost neexistuje, pak dávám přednost elektrické skládačce a pilu s malými zuby, ale hlavní věcí je spolehlivý důraz. Je to těžké to udělat správně bez nedostatků. Neudělal jsem takovou jemnou práci jako vy, s deskou dřeva.vlákna, ale můžete použít skládačku a pak stále chodit po baru, aby všechno ořízl.

A přesto jsem nemusel pracovat, ale slyšel jsem, že existují speciální trysky s opačným směrem zubů, jsou vyvíjeny jako laminovaná deska nesoucí dřevo a deska dřevěných vláken.

A nejlepší možností je vzít materiál s rozměry (nebo již dokončeným otevřením) a jít do bodu se speciálním vybavením, tato služba není tak drahá, hlavní věcí je dodat tam list, pokud s tím není problém, s tím není problém, Pak neváhejte kontaktovat takový workshop

Deska na dřevo vlákna může mít různé tloušťky, tenký sporák je deska dřevěných vláken (tloušťka až 3 mm), může být odříznuta nožem, je lepší řezat silnější desky pilou.

Požadavek na pily nejsou velké zuby.

Pro kov můžete použít hackerskou kloubu (vhodná stanová stanice netrhne okraj dřevěné destičky).

Můžete si koupit pilový disk pro rohovou brusku a odříznout jej z desky dřeva.vlákna, i když úhlová mlýnka s regulátorem obratu je lepší a bere v úvahu, že během řezání bude hodně prachu.

Můžete snížit desku dřevěných vláken elektrickým lobzikem s dřevěnými pilami.

Pokud jde o to, jak je to především označení, můžete dokonce nakreslit rybářskou linii pro zaříznutí se značkou nebo jednoduchou tužkou, kterou lze vymazat z povrchu desky vláken dřeva.vlákna.

A pak již z nástroje, pokud pracujeme s pilou na stromě s malým zubem, hlavní věc je řezána bez trhnutí, deska na dřevo.vláda je položena na vodorovnou povrch se spolehlivou fixací (například noha).

Obecně platí, jaký kus dřeva, který je třeba vyloučit, že deska dřevěných vláken, není prakticky žádný rozdíl.

Samozřejmě je třeba vzít v úvahu objem řezů, pokud jsou (objemy) velké, pak nejlepší možností je kruhový kruh.

Aby neexistují žádné čipy. musíte použít nástroj s vysokou rychlostí, pila na disk nejvhodnější pro to. No, proto je nutné, aby byl disk pily dobře naostřen, pak bude určitě fungovat bez čipů. Je však obtížné dosáhnout rovnoměrného řezu pomocí ruční pily, samozřejmě v tomto smyslu, nejvýznamnější možností by byl kruh se stolem.

Zbývající možnosti poskytnou nerovnoměrný řez s čipy.

Ale pokud je to již naléhavě potřeba, pak hackerská pila s malým zubem pro mě byla nejlepší možností pít kov, ale pokud je objem velký, pak tato možnost rozhodně nebude fungovat.

Hacksanka s malým zubem pila rychleji, ale ať už je to cokoli, ponechává žetony, protože není možné dosáhnout tvrdosti.

Pokud jsem na místě pil pevně pásku, pak samozřejmě bude méně žetonů.

S adhezivní páskou lze také vidět ručně vyrobenou skládačkou s dobrým novým souborem.

Deska dřeva.vláken je velmi vhodná pro manipulaci s materiálem, takže může být řezána jakýmkoli improvizovaným nástrojem, ale pokud chcete okamžitě vyříznout řez bez dalšího zpracování, pak použijte pily na manuální disk. Zejména na obrázku zdola můžete vidět mini-pilot disku, se kterým pracovník řezá panel. Řez je velmi sudý a v budoucnu je dost oříznout ho s Nulevem, brusným papírem. Abychom získali plochý řez, nejdůležitější věcí je vytvořit úhledné a správné značení. Pro označení používáme ruletu, pravítko, rohový, úroveň nebo laserové vyrovnání. Označením rybářské linky pro vyříznutí řezu jsme na pracovní stůl položili list dřevěné vlákno.

Na fotografii je disco Makita demonstrována ještě nižší. Jedná se o silnější nástroj a taková pila je vhodná jak pro silnější materiál, tak pro velké objemy práce.

V zásadě, v některých případech, kdy je problém snadné práce rozhodující, můžete pro překližku použít speciální elektrickou pilu, a toto je třetí fotografie.

Který nástroj je vhodný pro řezání plastových panelů?

Existuje mnoho způsobů, jak řezat plast v arzenálu mistrů dokončovacích prací. A každý, kdo se zabývá opravou sám, si může vybrat jakoukoli z těchto metod, používat profesionální nástroj nebo improvizované prostředky na základě jejich potřeb a schopností. Podívejme se podrobněji všechny výhody a nevýhody každé metody:

Při řezání umístěte panel na přední straně

Abychom úspěšně zvládli úkol, stojí za to znát některá tajemství plastického řezání. Tím se výrazně sníží počet odmítnutých a zkažených panelů a chrání začínajícího mistra před dalším ztrátou času, peněz a především před zraněním.

 • Pokud provádíte dokončovací práce v chladné sezóně, neřezejte panely, které byly právě uvedeny z ulice. Nechte je udržovat teplo na pokojovou teplotu. Nejlepší možností je strávit alespoň 1 noc v pokojové teplotě. Jinak bude plast, který se stane křehkým v chladu, rozbitý ve velkých kusech, trhliny mohou projít po celé délce panelu.
 • Bez ohledu na to, jakou metodu řezání jste si vybrali, panely stojí za přední stranu nahoru (fotografie nahoře), jinak může být panel deformován a jeho instalace způsobí potíže. Kromě toho, pokud provedete řez zevnitř, přední strana může být pokryta mikrokracky, které se ukáže pouze v průběhu času, konečně kazí design. Nebude předem zbytečné označit rybářskou linii pro zastřihovač řezu, protože je vhodná jednoduchá tužka nebo plstěné pero (které bude snadno vymazáno z povrchu po skončení práce) a studentský pravít.
 • Chcete-li řezat několik panelů PVC současně, musíte je složit hromadou a vytvořit dvoubodovou podporu pro tento zásobník, aby se panely nekryly. Rovněž stojí za to spočívat opačný okraj zásobníku do zdi, jinak se panel během řezání posune a v důsledku toho získáte podrobnosti o různých délkách.

Rysy materiálu

Panely PVC jsou jedním z moderních typů dokončovacích materiálů, které se vyrábí extrudováním a používají se jak v koupelně, tak v obývacím pokoji. Hlavním materiálem suroviny při výrobě těchto produktů je polyvinylchlorid, který vyplňuje slévárnu. Aby panelům mohla být dána požadovanou barvu, do jejich složení se přidá určité množství rozdrcené přírodní křídy.

Zdobení panelů PVC lze provádět v jedné z následujících metod:

Termal se aplikuje na plastový povrch pomocí speciálního válce zahřátého na vysoké teploty, který přitlačuje film na povrch produktu. Díky této technologii je možná rychlá a jasná kresba bez ztráty jasu obrazu. Samotný panel nepotřebuje další lak na lak. Offsetový tisk se používá mnohem méně často, díky svým vysokým nákladům.

Jak správně snížit panely PVC?

Při řezání umístěte panel na přední straně

 • Pokud provádíte dokončovací práce v chladné sezóně, neřezejte panely, které byly právě uvedeny z ulice. Nechte je udržovat teplo na pokojovou teplotu. Nejlepší možností je strávit alespoň 1 noc v pokojové teplotě. Jinak bude plast, který se stane křehkým v chladu, rozbitý ve velkých kusech, trhliny mohou projít po celé délce panelu.
 • Bez ohledu na to, jakou metodu řezání jste si vybrali, panely stojí za přední stranu nahoru (fotografie nahoře), jinak může být panel deformován a jeho instalace způsobí potíže. Kromě toho, pokud provedete řez zevnitř, přední strana může být pokryta mikrokracky, které se ukáže pouze v průběhu času, což zcela kazí design. Nebude předem zbytečné označit rybářskou linii pro zastřihovač řezu, protože je vhodná jednoduchá tužka nebo plstěné pero (které bude snadno vymazáno z povrchu po skončení práce) a studentský pravít.
 • Chcete-li řezat několik panelů PVC současně, musíte je složit hromadou a vytvořit dvoubodovou podporu pro tento zásobník, aby se panely nekryly. Rovněž stojí za to spočívat opačný okraj zásobníku do zdi, jinak se panel během řezání posune a v důsledku toho získáte podrobnosti o různých délkách.

Jak kombinovat desku panelu dřeva.vláken?

Instalace destičky dřeva.vlákna pouze na první pohled se může zdát obtížná, ve skutečnosti je celá struktura sestavena podobně jako návrhář dětí a dokonce i ten, který v jeho životě nikdy nezvedl nástroj.

Montáž panelů může připomenout stejný proces s PVC, ale má své vlastní vlastnosti. Spojení se provádí pomocí špičky a drážky, každý z panelů jedné strany je namířeno a opak je rozdvojený, takže po instrukci špičky do drážky se získá prefabrikovaná struktura.

nařezat, plastový, panel, doma

U spojovacích prvků ke zdi je uspořádání bedny povinné, na rozdíl od PVC je deska dřeva.vlákna citlivá na vlhkost uvolněnou z betonu a vzduchová mezera poskytne vzduchové oběh.

Bedna by měla být vyrobena z dřevěných proužků, ale již na nich můžete panely upevnit lepidlem. Nebo mechanické spojovací prvky.

Je třeba mít na paměti, že přilepením panelů ztratíte možnost rychlé demontáže, stejně jako při oddělení, dekorativní film se zlomí, báseň může být znovu použita pouze jedna strana takového panelu.

Pro mechanické upevňovací prvky se používají nehty a speciální upevňovací prvky. Kleimers, pokud je to nutné, je takové pláště dostatečně rychle rozebíráno rychle.

Nástroj pro řezání panelů PVC

Panel PVC je polyvinylchlorid, který teče do speciální formy pod vysokým tlakem, což nutně zahrnuje asi 40 % přirozené rozdrcené křídy. Zbarvení nastává pomocí tepelného tisku nebo lepší, ale drahé metody. Offsetova tisk

Stojí za to zvážit, že dobrý stavební nástroj pro řezání nebude levně stát, a aby nebylo marné spěchat s penězi, je lepší si hned koupit něco vysoce kvalitního:

 • Univerzální řezačka je produkována různými značkami, místní i zahraniční produkce. Panely mohou být řezány bez jakýchkoli oscilačních pohybů. Doporučuje se koupit 2 velikosti SAW: širší 2,5 cm po 4 cm a pro těžko dostupná místa-1 cm na 2 cm. Pomocí řezačky můžete panel odříznout bez velkého fyzického úsilí, řez je velmi elegantní a dokonce.
 • Maulární nůž. Pro řezání panelů můžete použít nože. Kuchyňské nože jsou vhodné pro případy, kdy potřebujete naléhavě opravit malou plochu. Vzhledem k tomu, že čepel nože je silná, řez se ukáže jako hrubý a nepřesný a samotný proces je pracný a dlouhý období. V extrémní nutnosti je lepší přednost keramickému nože pro Bukhankaa. V ideálním případě je řezací stěny a stropní panely lepší s nožem. Jeho čepel je poměrně tenká a ostrá a řez je sudý a elegantní. Je pravda, že je řezána pouze horní část panelu, pokud předložíte čepel asi 3 mm (ve formě malého vousu) a spodní část je nemocná. Výhody tohoto nástroje jsou za dostupnou cenu, čepel se v případě potřeby snadno změní. Proces práce je však poměrně dlouhý a panel můžete snížit pouze;

Maslar Knife pro řezání plastových panelů

 • Hacksaw se dobře vyrovnává se sadou úlohy řezání plastových panelů. Tento nástroj je navíc v arzenálu jakéhokoli vlastníka. Než se rozhodnete, jak a jak snížit panely PVC, musíte si vybrat nejlepší možnost hackerské kresby. Odborníci doporučují preferenci preference hackerské kresby pro kov. Při použití hackerské kresby na dřevě by zuby nástroje měly být malé a příčné a nebyly rozvedeny různými směry, protože řez nebude tak zubatý a „načechraný“. Proces práce v tomto případě je pracnější a dlouhý. Ale při lemující stěně stejné výšky lze několik panelů řezat současně, aniž by se vyvinulo zvláštní úsilí, stačí složit panely v ploché hromádce. Nedoporučuje se příliš stisknout nástroj, aby nedošlo k poškození materiálu. Toto je ideální volba, když potřebujete provést malou frontu práce na vlastní pěst a já nechci utrácet peníze za nákup dalšího nástroje;

Řezání pro řezání plastových panelů

Knife.Hairedwood pro řezání plastových panelů

 • Power nástroj vám umožňuje rychle a snadno snížit materiál absolutně jakékoli tloušťky a velikosti. Nejčastěji ho používají mistři specializující se na páchání panelů. Takové elektrické nástroje zahrnují:
 • Elektrikář se používá pro řezání svisle i vodorovně, navíc vám umožňuje řezat kulaté, oválné a další typy čísel nepravidelného tvaru v panelu. Doporučuje se dávat přednost souborům s minimálními zuby, ne více než 0,8 mm. V tomto případě nebude řez „roztrhán“. Čím větší je síla skládačky, tím rychleji se ukáže, že materiál sníží. Je vhodné používat soubor pro kov, není hloupý z polyvinylchloridu. Pokud je to nutné, můžete současně pracovat s 5 panely, hladce je upevňují speciálními svorkami, ale v tomto případě by měla mít skládačka poměrně vysoká síla;

Elektrikář pro řezání plastových panelů

 • Rohový mlýnek lze také připsat pilu s elektrickým nářadí. Umožňuje vám dobře a pohodlně odříznout kus jakékoli velikosti. Ale pro jednoduchost práce je lepší upřednostňovat malou a mírnou rohovou brusku, abyste ji mohli držet jednou rukou. Pro řezání se používají disky z 0,8 mm na 1,2 mm. Řez je dokonale rovnoměrný a nevyvinutý. Rohový mlýnek lze použít v jakémkoli teplotním režimu. Nevýhodou je přítomnost velkého množství jemného prachu a při vysokých rychlostech se plast může začít roztavit, přičemž zdůrazňuje konkrétní vůni;

Rohový mlýnek pro řezání plastových panelů

 • Kruhová pila se s úkolem dokonale vyrovnává. Ale když s tím pracujete, neměli byste vyvinout velké úsilí ve formě „stisknutí“ k urychlení procesu, musí být materiál řezán výhradně při nízkých rychlostech.

Kruhová pila pro řezání plastových panelů

Říkat, čím lepší je snížit panel PVC, je docela obtížné. To vše záleží, především na objemu očekávané práce a na lidské dovednosti a znalostech. Před zahájením práce je panel nutně zadán na několik hodin v teplé místnosti, vyloučí to praskání a rozbití materiálu během řezání. Aby řez nebyl patrný, panel je vždy omezen nesprávnou součástí. Se současným řezáním několika panelů jsou nutně stanoveny z 2. Stran svorky nebo stisknutím. Během provozu se energetický nástroj doporučuje chránit oči speciálními brýlemi.

Rohový mlýnek (úhlová bruska)

Ne každý rohový mlýnek je vhodný pro řezací panely. Musí být malá, abyste ji snadno drželi jednou rukou. Velký rohový mlýnek nelze použít.

V rohové brusky je instalován nejtenčí disk 0,8 mm, 1 mm nebo maximálně 1,2 mm. Disk se používá pro kov.

nařezat, plastový, panel, doma

Rohový mlýnek dává úžasně dokonce i řez, bez zazubrinu a, jak se říká, mezi lidmi „sopel“.

Rohový mlýnek netrhá plast A v chladu a v žáru. Pomocí rohové brusky dostanete rovnoměrné řez.

Pomocí rohové brusky z panelu zdi můžete zkrátit doslova milimetry.

Nevýhody patří k skutečnosti, že je těžší než skládačka a ještě více nože Rohový mlýnek dává hodně jemného prachu. Dostane se na všechna místa.

Bezpečnostní opatření

Při řezání plastových panelů, zejména pomocí elektrického nástroje (skládačky nebo rohového brusky), je velmi pravděpodobné, že piliny a fragmenty odletují z materiálu. Proto stojí za to zakoupit ochranné brýle a rukavice, které chrání oči před zraněním, a doporučuje se je neodstranit až do konce práce.

Bez ohledu na to, jaké nástroje se rozhodnete použít, výše uvedené tipy vám pomohou vyhnout se chybám nejvíce nezkušených cílů a vytvořit útulný interiér, který potěší mnoho let.