Jak pracovat s rukou kruhovou pila

Domácí kruhová pila

Kruhová pila je specializované vybavení, které se používá pro řezání dřeva, laminátu, některé odrůdy nástěnných panelů, plechové materiály, jako je překližka, OSP, dřevěná mosazná deska. Při provádění řady stavebních a opravných prací a tesařských operací může přítomnost stacionárního typu pily výrazně snížit náklady na čas a zlepšit kvalitu výsledku. Pokud neexistuje způsob, jak si koupit model výroby továrny, můžete sestavit kruhovou pilu vlastními rukama. Jeho nezávislá výroba bude vyžadovat nejběžnější zámeční nástroje a dovednost s prací s nimi. Čím více budou k dispozici potřebné materiály a části, tím levnější bude implementace projektu stát.

Stacionární kruhová pila je navržena tak, aby prováděla poměrně velké objemy práce. Návrh implementované možnosti ve dvou typech je dále uvedeno na diagramu. Zobrazuje také hlavní velikosti instalace, ze které se doporučuje být odpuzován nezávislým sestavením.

Následující strukturální prvky domácího vybavení odpovídají obrázkům:

 • 1. rám (postel);
 • 2. Boční panel;
 • 4. Mechanismus pro regulaci výšky tabulky, 13. jeho zastávky;
 • 8. Elektrický motor;
 • 9. platforma pro instalaci motoru;
 • 10. cvočky (M10);
 • 11. pila;
 • 12. šachta;
 • 14 a 16. respektive, přední a vedoucí kladky;
 • 17. Spínač.

Rada! Aby se zlepšila osobní bezpečnost během provozu domácího mechanismu, by jeho rotující části umístěné pod stolem měly být uzavřeny víky. Během prostoje musí být nainstalováno ochranné pouzdro.

Počáteční zařízení je nejlépe umístěno na prominentním místě panelu (z dielektrického materiálu), takže přístup k němu je zdarma. Doporučuje se také vybavit stroj nouzovým přepínačem. Je to vhodné, když je velký.

Zaměřením na své vlastní potřeby můžete jednotku vylepšit tím, že ji uděláte pomocí fuganky nebo košile. Za tímto účelem stačí opravit buben noži na existující šachtě a vytvořit pro něj slot v tabulce v tabulce. Tím se rozšíří funkčnost vytvořené instalace: Chcete.li na ni odříznout řezivo, odstraňte zkosení a vyberte čtvrtinu dřevěných polotovarů.

Pokud plánujete pravidelně provádět tesařské operace na domácím vybavení, doporučujeme jej vybavit souřadnicovou tabulkou několika průvodci. Musí být opraveny v různých úhlech. Pro organizaci produktivní práce je také možné zajistit možnost regulace rychlosti elektrického motoru a rychlé výměny disku v případě potřeby.

Hlavní poruchy a jejich znaky

Mezi typické poruchy manuálních oběžných kruhů patří následující situace.

 • . Síťový kabel, elektrická vidlička, tlačítko startu nebo elektrické kartáče mohou být vadné.
 • Motor motoru je velmi horký. Takové příznaky mohou být výsledkem inter.melesového obvodu (útes) v cívkách kotvy nebo statoru, stejně jako příliš intenzivní způsob provozu jednotky.
 • Převodovka přístroje se přehřívá. Přehřátí tohoto uzlu může nastat v důsledku selhání ložiska nebo nedostatku mazání na ozubenech.
 • Štětce jiskří. K tomu obvykle dochází kvůli jejich nadměrnému opotřebení.
 • Kolem kolektoru motoru je viditelný hořící prsten. Pokud během provozu jednotky je kolem sběratele motoru kruhová jiskra, může její vzhled způsobit poruchu vinutí kotevního vinutí nebo ucpávání prostoru mezi lamelony sběratele grafitového prachu.
 • Jednotka nevyvíjí požadovanou sílu. Pokles napájení může být způsoben poklesem napětí v síti, poruchou vinutí motoru, opotřebením elektrických kartáčů a spouštěcí poruchou.
 • Během provozu jednotky jsou slyšet chrastítko a další cizí zvuky. Tyto příznaky mohou být způsobeny rozpadem rychlostních stupňů nebo poruchou ložisek.
 • Motor bzučí, ale jednotka nefunguje. Možná došlo k zaseknutí v převodovce.

Jak používat kruhový disk se používá správně

Hlavní operací v dřevařském průmyslu je řeza. A jedním z nejlepších nástrojů pro provedení takového úkolu je pila. Pokud používáte elektrikáře, pak, stejně jako mnoho jiných domácích řemeslníků, můžete mylně předpokládat, že je univerzálnější a pohodlnější pracovat. To je samozřejmě tak, ale pro vytvoření přímých řezů je kruhová pila vhodnější. A aby byla práce co nejbezpečnější, produktivní a vysoce kvalitní, musíte vědět o vlastnostech návrhu tohoto nástroje a pravidlech pro jeho použití.

Kruhová pila se používá k vytvoření přímé piliny různých materiálů.

Co potřebujete vědět o designu kruhové pily

Návrh všech modelů amatérské a poloprofesionální úrovně je téměř stejný. Vážené profesionální jednotky jsou vybaveny dalšími prvky a funkcemi, ale pokud nemáte v plánu otevřít pilinu, nebudete takový nástroj potřebovat.

pracovat, kruhovou, pila

Jedním z hlavních strukturálních prvků je podpůrná deska. Nástroj je připojen přímo k němu. Navzdory vnější jednoduchosti je tento prvek velmi důležitý. Podpůrná deska může být vyrobena ze slitiny hliníku a razítka.

Razítko je levnější. Taková deska je docela odolná, ale jakékoli více či méně silné mechanické vlivy, dokonce i obvyklý pád, vedou k deformaci produktu. A získejte pilu s vysokou kvalitou z pily s deformovanou podpůrnou deskou. Ano, a pravděpodobně to narovnáte sami. Razítko má menší tuhost než jejich analogy odlitků. Pokud tedy máte dostatečný rozpočet, je lepší si koupit sporák s podpůrným obsazením. Jedinou nevýhodou těchto produktů je to, že když padají, mohou se rozdělit. Zde však vše záleží na opatrnosti a odpovědnosti uživatele.

Podpůrné destičky téměř všech pily jsou vybaveny spojovacím prvkem. Díky tomuto prvku můžete získat relativně přesné paralelní řezy. Téměř všechny moderní modely jsou vybaveny paralelním důrazem

pracovat, kruhovou, pila

Pokud musíte vidět velmi jemné materiály, musíte si dát na podpůrnou desku speciální trysku. Obvykle jsou takové trysky zahrnuty do výrobce v soupravě. V profesionálních modelech jsou podpůrné desky vybaveny speciální drážkou, která vám umožní pracovat s vodicí pneumatikou. Tímto prvkem můžete dosáhnout nejvyšší přesnosti práce. Průvodci však obvykle nejsou zahrnuti, musí být zakoupeni samostatně.

Účel a používání nástrojů

Diskové pily jsou vybaveny mnoha různými prvky a dalšími funkcemi. Například často na nástrojích je další rukojeť. Nemá smysl mluvit o jejím jmenování. to dělá práci s nástrojem pohodlněji. Jedinou věcí, kterou je třeba poznamenat, je tento prvek 2 typů. Podle recenzí uživatelů je nejpohodlnější rukojeť nainstalovaná na platformě SAW. Nejčastěji jsou nástroje vybaveny dalším tvarem houby.

Disková pila je nutně vybavena ochranným pláštěm. Tento prvek se skládá ze dvou částí. Dolní je mobilní, horní část je nehybná. V horní části je speciální díra, skrze kterou se během práce odstraní piliny. Díra může mít jiný tvar. Pokud nepřipojíte vysavač k vaší pile, nemůžete věnovat pozornost tvaru díry. Pokud je vysavač připojen, je lepší vybrat nástroj s kulatou dírou, jinak budete muset navíc hledat speciální adaptér.

Diskové pily jsou nutně vybaveny rozpadajícím se nožem. Je navržen tak, aby disk v procesu nezapnul. Tento prvek je připojen s párem šroubů. Aby bylo pohodlnější instalovat a odstranit, je v horní pile speciální díra. Ale existují modely bez takové díry. V takové situaci musí být pila nainstalována v poloze, která odpovídá nulovému nápoji. Nůž musí být demontován docela zřídka. Obvykle to nastává potřeba, když musí být obrobku uprostřed uprostřed, a ne z okraje.

Je důležité být schopen pracovat s tlačítkem startu nástroje. V discích nebyla docela jednoduchá. Toto tlačítko je spojeno s ochranným mechanismem, který eliminuje riziko náhodně zapnutí pily. To znamená, že toto tlačítko nemůžete stisknout, dokud kliknete na tlačítko odemknout. Díky tomuto řešení je pila na disku co nejpohodlnější použít. Tlačítko může mít jinou velikost. Je to pohodlnější, pokud je to velké.

Dalším důležitým prvkem struktury je mechanismus blokování vřetena. Provádí proces instalace discoster. Ve většině případů se nachází výhradně v drahých modelech dovážené výroby.

Je důležité být schopen zvládnout síťovou šňůru. Zpočátku se to zdá velmi jednoduché, ale pokud se pila použije venku za chladného počasí, je lepší, aby napájecí kabel je v gumové izolaci. Tato možnost je výhodnější než plast, t.Na. Guma je flexibilnější a jeho elasticita se při nízkých teplotách nesnižuje.

Poměrně často jsou moderní modely diskových pilů vybaveny různou elektronikou. Usnadňuje provoz nástroje a činí jej pohodlnější. Nejčastěji existují funkce, jako je hladký začátek, ochrana před přetížením, kontrola revolucí, udržování konstantní úrovně revolucí.

Co potřebujete vědět o discích SAW?

Disky z kruhového pilu se používají odlišné pro různé materiály.

Jedním z nejdůležitějších prvků jakéhokoli disku je pila. Musíte vědět, že každý nástroj může pracovat s disky určité velikosti. Je důležité věnovat pozornost takovým okamžikům, jako je průměr přistávací díry a disku. Bezpečnostní opatření zakazují použití více nebo menších disků, než je to, vyžaduje konkrétní nástroj. To lze provést pouze v případě, že se použijí speciální adaptéry.

Klasifikace typů a velikostí

Kruhové pily jsou rozděleny do dvou tříd. domácnosti a profesionální. Zařízení se liší v síle, velikosti a průměru disku pily:

 • Modely domácnosti jsou malé vybavení vážící od 4 do 5 kilogramů, které se obvykle používá pro pilu dřeva doma. Kapacita vybavení. ne více než 1800 wattů. Velikost disku v takových pilách je 160. 200 milimetrů.
 • Profesionální kruhové pily jsou navrženy ke zpracování velkého množství dřeva. Jsou schopni vidět tyče s tloušťkou až 85 milimetrů. Hmotnost takového vybavení přesahuje 8 kilogramů a průměr disku je 250 milimetrů. Profesionální pily mají vyšší sílu. více než 1800 wattů.

Model domácnosti kruhové pily produkuje několik typů kruhových pily:

 • Standard. Model je určen pro řezání dřevěných tyčí s hustotou až 85 milimetrů.
 • Mini-Saw. Malé kruhové zařízení vážící až 2 kilogramy a s kapacitou až 800 wattů. Používá se pro řezání tenkého dřeva.
 • Ponorné. Používá se zařízení pro řezání děr uvnitř stromu. Návrh takové pily se skládá z mechanismu, který přispívá k vertikálnímu ponoření disku.
 • Diamant.
 • Baterie. Takový kruhový nástroj má nízký výkon a spíše kompaktní rozměry. Zařízení pracuje z baterie a často se používá při konstrukci dřevěných domů.

Kruhové pily jsou rozděleny do čtyř typů v závislosti na hloubce ponoření disku:

 • Profesionální. od 65 do 140 milimetrů;
 • Velké. od 70 milimetrů;
 • Střední. 55 milimetrů;
 • Malé. od 40 do 46 milimetrů.

Žádný význam pro kvalitu řezání má počet zubů na disku. Čím menší jsou, tím nižší je výkon kruhového vybavení. Pro zpracování dřeva ve velkém měřítku se používají speciální řezací zařízení s útoky karbidu.

Zařízení a technické vlastnosti

Zařízení kruhového (disku) je vytvořeno pro zajištění univerzálnosti, vysokého výkonu a bezpečnosti. Mechanismus práce je postaven na obecném principu, který spočívá v přenosu síly rotujícího okamžiku z elektrického motoru do pracovního těla kruhové pily. do kruhu pily.

Zařízení pily na disku se může lišit v závislosti na typu práce, kterou provedl. Typický design považovaný za základ pro jakoukoli úpravu pily má několik hlavních funkčních prvků:

 • Platforma. základna;
 • Elektrický motor, který přenáší energii rotace na disk pily;
 • Viděl disk;
 • Případ vybavený držadly pro ovládání pily a jeho udržení pracovního procesu;
 • Ochranné pouzdro (horní a dolní), uzavírá disk pily z hitu dřevěné piliny do pracovního mechanismu;
 • Zařízení pro připojení podélných zastávek;
 • Vrásný nůž.

Konstrukce kruhové pily může být také doplněna měřičem hloubky s měřítkem, což vám umožní vyhodnotit hloubku proniknutí pily do dřeva nebo jiného materiálu.

.

Hloubka řezu v úhlu 90 ° je v průměru 45-70 mm. A pod úhlem 45 ° od 28 do 48 mm.

pracovat, kruhovou, pila

Provozní princip

Provoz kruhu je založen na principu přeměny elektrické energie na mechanickou.

Když je zařízení zahrnuto do sítě střídavého proudu a stisknutím výchozího klíče, je obvod uzavřen. Elektrický proud je dodáván do vinutí elektrického motoru. Výkonové magnetické pole vznikající současně otáčí motorový rotor a hřídel k němu je připojeno. Druhý konec hřídele je připojen k červoru nebo šroubové převodovce, která přes osu pohonu přenáší otočení na disk pily.

Abychom lépe porozuměli principu akce, analyzujeme práci na disku na příkladu dřevěného prázdného. Chcete.li to provést, musíte provést následující akce:

 • Nejprve si musíte vybrat disk, který bude odpovídat pilujícímu materiálu. Pevné dřevo dřeva je nejlépe řezáno diskem s vítěznými zuby;
 • Naložte disk na hnací hřídeli kruhu a opravte jej pomocí příruby nebo matice. Směr rotace disku musí odpovídat indikátorům znázorněným na ochranném pouzdru;
 • Nastavte paralelní důraz (nesmí být zaměňován s vodicí pneumatikou) na podrážku nástroje a opravte jej maticí;
 • Pomocí nastavovacího zařízení nastavte požadovaný úhel sklonu kruhu;
 • V závislosti na tloušťce obrobku upravte hloubku řezání. To je prováděno oslabením upevnění podpůrné plochy a přesunutím do požadované vzdálenosti. Poté je nutné opravit obrobku pomocí svorky, zapnout nástroj ve výstupu a spustit práci.

Co lze provést elektrickými pilami

Diskové elektrické pily vám umožňují zpracovat dřevo a výrobky na základě toho různými způsoby, které závisí na typu vybraného nástroje.

Typy práce s ručním disku

Následující typy práce mohou být provedeny manuální kruhovou pilou:

Pracovat na kruhovém stroji

Práce kruhové pily (stacionární) se mírně liší od práce manuální jednotkou. Pomocí kruhového stroje můžete provést následující:

Typy práce skončily

Konec pila lze provést takto:

Nastavení kruhového stroje pro přesný provoz

Je zřejmé, že ne každý domácí workshop má mikrometry a indikátory času. Naučíme se, jak se dělat bez měřicích zařízení s vysokou kontrolou.

Kontrola pásu a kladek

Nejprve zkontrolujte, zda jsou řemeny pásů umístěny na jednom řádku a na ně nanese pravítko. Pokud to není možné kvůli návrhu jednotky, zavřete jedno oko a vizuálně zhodnoťte přesnost vyrovnávání. Chcete.li eliminovat poruchu, uvolněte šroub zastávky a přesuňte kladku.

pracovat, kruhovou, pila

Zkontrolujte napětí pásu stisknutím prstu do středu. Přípustná výchylka s průměrným úsilím. ne více než 6 mm. Chcete.li napínat pás, uvolněte šrouby zavěšení.

Nastavte nastavovací šroub pro správný počet otáček a opravte upevňovací prvek elektrického motoru.

Nastavení disku disku

Nejprve byste se měli ujistit, že vložka pila je splachová s povrchem stolu, čímž se nad ním stanoví pravidlo nebo čtverci kresby.

Upravte polohu vložky pomocí nastavovacích šroubů, v jejich nepřítomnosti vložte cíle nebo tenké desky. Vložku můžete snížit převodem na spodní straně materiálu.

Po dokončení nastavení zkontrolujte rovinu čtverce na několika místech.

Zvedněte zcela pilový disk, otočte rukojeť naklonění na zastávku, nastavte úhel 90 ° a zkontrolujte jej na čtverci.

Nastavte šestiúhelník skrz díru v tabulce přesná kolmá poloha.

Otočte setrvačník v opačném směru k extrémní poloze a ujistěte se, že přesnost nastavení zastavení 45 °. V případě potřeby upravte polohu pily.

Nastavení otočení, zkontrolujte stupnici svahu a opravte ukazatel a uvolněte šroub.

Kontrola zastávek stolu pily

Řezy na kruhovém stroji budou bezvadné, když je disk pily rovnoběžný s hranicí příčné zastavení a podélné zastávce. Jinak jsou nevyhnutelná nevyhnutelná paliva, ne obdélníko.

Zkontrolujte paralelitu drážky a disku s jednoduchým zařízením sestávajícím z rovnoměrného prořezávání se šroubem šroubem. Nainstalujte improvizovanou sondu, dokud se zub plátna nedotkne a opraví svorkou. Potom posaďte zařízení na drážce k vzdálenému okraji disku. údržba hustoty šroubového šroubu naznačuje přísnou paralelitu částí stroje.

Chcete.li změnit polohu stolu v kruhových strojích typu tesařství, jsou v rozích pouzdra navrženy čtyři šrouby. V modelech domácnosti je paralelita obvykle regulována posunem motoru, pro který musíte odšroubovat matice ze spodní části stroje.

Rada. Volný pohyb rohové zastávky v drážce lze napravit vytvořením jádra vytvořením otvorů na bočních plochách. Nepomáhá. musíte si koupit nový nebo udělat domácí.

Po dokončení stolem zkontrolujte podélný důraz pevně zahrnutý do drážky tyče a vložte jej z obou stran.

Postupujte podle platnosti platnosti akce podle pokynů pro stroj na pilu a upravte jeho měřítko.

Stručné pracovní pokyny

Kromě toho, co je třeba udělat pila, by na něm měla také fungovat správně, a proto je důležité znát krátkou pokyn.

Na základě základu je nejlepší nainstalovat svěrák, se kterým můžete stisknout protokol. Dále na běžcích a pilech by se mělo být označeno. Jednotka začíná hladce a pomalu se začíná přiblížit k protokolu. Pneumatika řetězové pily v tomto případě by měla být přesně ve středu označení řezu.

Během práce je velmi důležité, aby nedošlo k žádnému trhnutí, protože to může vést k autobusové zastávce.