Jak nařezat podlahové dlaždice doma

Jak nakrájet keramické dlaždice doma

Keramické dlaždice jsou odolný materiál, takže se používá k obličeji stěn, střech, desek a dalších povrchů. V případech, kdy se používá jako stavební materiál, většina z nás čelí potřebě jej snížit. Život by byl mnohem snazší, kdyby existoval pouze jedna metoda pro řezání, ale každý energetický nástroj je nejvhodnější pro různé typy materiálu, takže je důležité znát požadavky každého vzorku před zakoupením nástroje

Práce s keramickými dlaždicemi malých a středních velikostí vyžaduje důkladná měření, správné nástroje a pozornost k detailům. Dobré výsledky dosáhne pouze kombinace těchto faktorů. Pokud potřebujete jen řezat několik prvků, budete vám vyhovovat řezačce pro keramiku. Pokud však potřebujete snížit velké množství, může být pohodlnější používat vážnější nástroj

Technologie řezání dlaždic pro podlahy v bytě

Chcete.li snáze snížit dlaždici, musíte materiál správně připravit. Změkčení keramických dlaždic doma je dosaženo namáčením ve vodě po dobu půl hodiny. Tento jednoduchý postup umožňuje zbavit se prachu, snižuje křehkost a zvyšuje zásoby materiálu. Poté není obtížné jej snížit ani běžným nožem na papírnictví a řezačkou skla.

Hlavní věc při řezání těchto nástrojů je přesnost a jasnost pohybů. Je nutné jednat klidně a postupně:

 • Použijte rovný povrch podlahy, stolu nebo stolice;
 • Položte na něj dlaždice na přední stranu, vytvořte požadované značky a pomocí pravítka a tužky nakreslete rybářskou linii pro zastřihovače;
 • Připojte pravítko k řádku až do úplné kombinace;
 • Udělejte jasný řez podél pravítka a stiskněte úsilí na řezačku skla;
 • Klepněte podél řezu;
 • Pod rybářskou linií pro zastřihovače můžete vrtat a jemně tlačit na okraje, rozbít dlaždici. Pokud položíte dlaždici podél řezané drážky k okraji desky a pečlivě ji rozdrtíte, získáte také dobrý výsledek;
 • .

Střih pomocí nože na papírnictví pomocí podobné technologie. Jediný rozdíl je v tom, že řezy musí být provedeny několikrát. aby prohloubily brázdu.

Je třeba poznamenat, že takové metody nejsou vhodné pro řezání tlustých dlaždic

Práce se skleněnou řezačkou

Tento nenáročný nástroj je téměř v každém domě a mnoho lidí s ním má také zkušenosti. Navíc se algoritmus akcí při řezání keramiky neliší od řezání skla.

Na materiálu předem namočeném ve vodě označujeme místo budoucí sekce tužkou nebo značkou. Na absolutně rovném povrchu položte dlaždice s lesklou stranou nahoru, podél linie.namontované čáry, docela přitlačené na skleněnou řezačku, vytvoříme hluboký slot.

Řezání dlaždic s řezáním skla vyžaduje nejmenší náklady na materiál a dovednosti

Všimněte si, že brázda by měla být prováděna v jednom záznamu. Dalším krokem je opilý na obou stranách dlaždice se skleněnou řezačkou podél ozvěny a poté položením dlaždice na okraj stolu stiskněte ruku, zatímco dlaždice jsou rozděleny do částí podél dokončené brázdy. Pokud je požadovaná část odlomena ne zcela rovnoměrně, vyčnívající okraje mohou být oříznuty kleštěmi nebo bradavkami a pak by měla být rybářská linie pro řezací zastřihovač dokončena brusným papírem.

Jak fungují dlaždice manuální a skleněné řezačky

Technika, jak snížit keramiku ruční dlaždicí, vypadá takto:

 • Prvek je investován do upínací zóny;
 • Dlaždice se nachází v souladu s požadovanou trajektorií řezu;
 • Zvláštní popisovač houby nástroje komprimuje a opravte keramickou část;
 • Pracovní tělo s řezací jednotkou je stisknuto a s úsilím se provádí podél řezné linie.

V důsledku takové jednoduché metodologie se na keramických dlaždicích vytvoří prohloubení V praxi je vybrána tak, aby nevyžadovala nadměrné úsilí dodavatele a ne příliš hluboce, protože se mohou objevit čipy a dokonce i trhliny.

Při práci s manuální dlaždicí je racionální hloubka řezu určena následovně: Musíte projít lesklou vrstvou a asi čtvrtinou a pro dlaždice slabého žíhání. třetina keramiky základny. U matných dlaždic se doporučuje projít alespoň třetinou minimální tloušťky (v oblasti výklenků na zadní straně).

Po vytvoření výklenku jsou dlaždice vyřazeny z řezačky dlaždic a rozděleny podél linie s úderem nebo ohýbáním. V prvním případě je lepší to udělat s gumovým kladivem. Některé modely řezaček dlaždic jsou vybaveny pomocným zařízením pro rozbití keramiky podél řezné linie. Pokud část dlaždice přejde do odjezdu, lze ji jednoduše zahodit o okraji plochy, ale musíte jednat pečlivě.

Podobná technologie práce. Při použití řezačky skla rukou. Na dlaždici je označen řez, podpora je položena (například dřevěný tyč), nástroj je pevně lisován a nakreslen podél linie podél průvodce s námahou.

S určitou obratností můžete odříznout dlaždice pro podlahu se skleněnou řezačkou a podél kudrnaté trajektorie. Stojí to za zmínku. dobré výsledky jsou dosaženy na lesklých dlaždicích, docela tenkých

Pro chodit po potrubí, skořápkách, toaletách a dveřních plošech je nutné vystřihnout půlkruhové řezy. Doma to lze udělat tímto způsobem:

podlahové, dlaždice, doma
 • S pomocí Ballerinka a stativu pro vrták. Průměr je omezen tyč a ručně nastaven. Zdroj jednoho zařízení je dostatečný pro 20-30 otvorů v dlaždici.
 • Pro ohyby malých průměrů můžete použít bradavky. Tato metoda umožňuje provádět nejen půlkruhové řezy. Řez by měl začít od okraje s minimálním krokem. Obě tyto metody vyžadují, aby určité dovednosti fungovaly s nástrojem, ale i v tomto případě nebude fungovat na dosažení rovnoměrných okrajů, bude vyžadováno další zpracování.

Použití jakékoli metody práce s dlaždicemi je způsobeno potřebou koupit drahý nástroj. V případě práce, malého objemu a nevyžadující řezání zvláště složitých vzorů, můžete použít dostupná zařízení.

?

 • Například je tedy nutné věnovat pozornost síle materiálu. Vzhledem k tomu, že podlaha je povrch podléhající velkému zatížení než zeď, byla vybrána dlaždice pro její opláštění, která má vlastnosti s vysokou pevností
 • Ve své struktuře je sexuální dlaždice mnohem silnější.
 • Přední strana takových dlaždic má téměř vždy vlastnosti proti sklipu. Proto je řezání takového různých materiálů jednodušší než lesklá nástěnná dlaždice.
 • Měření a odříznutí sexuálních dlaždic složitým vzorem je mnohem obtížnější než produkt s jednoduchým hladkým povrchem.

To vše je třeba vzít v úvahu při výběru vhodného nástroje. Jak tedy doma řezat sexuální dlaždice? Pro vyřešení problému se nástroje liší v typu a designu. To může být:

Zvláštní pozornost si zaslouží hydroabraseické řezání, ale budeme o tom mluvit na samém konci článku. Každý nástroj má svůj vlastní princip práce, své výhody a nevýhody volby, takže má smysl podrobněji zvážit každou možnost.

podlahové, dlaždice, doma

Obyčejné Paracores

Existuje speciální nástroj pro řezání dlaždic zdi a sexu. Říká se tomu řezačka dlaždic. Existují dvě možnosti pro jeho výkon na prodej: Manuál a elektrické.

Manuální řezačka dlaždic

S manuální dlaždicí lze provést pouze rovnou sekci. Jeho rybářská linka pro zastřihovač je schopna přísně rovný směr nebo úhlopříčka modulu. Manuální model se snadno používá, ale pro správné snížení dlaždice musíte studovat zařízení popsaného nástroje. Jeho hlavní detail je základ.

Je na něm opraveno s běžci podobnými trubkám. Jsou prováděny pomocí válců posunujících kočár z pevných kovů. Řezání dlaždic je následující:

 • Značení se dříve aplikuje na dlaždici, je nakreslena rybářská linie pro zastřihovač.
 • Poté je dlaždice položena na základnu, takže rybářská linie pro řezací zastřihovač, přesně na místo pohybu kočáru.
 • Video je nastaveno na rybářskou linii pro zastřihovač.
 • Pohyb rukojeti vytváří rovnoměrnou sekci.

Poznámka! Pouze jeden řez se provádí pomocí manuální řezačky dlaždic. Něco zakryjte, řezání. Dlaždice se jednoduše rozpadne a je uvnitř nástroje.

Při výběru podobné metody je před prací důležité zkontrolovat závažnost řezného prvku. Pokud je zakoupeno profesionální vybavení, je řezací zařízení odnímatelné, pokud je to žádoucí, nudné video se snadno změní.

Manuální dlaždice dělají jen řez na dlaždici, ale umožňuje vám snadno rozbít modul podél linie. Je důležité provést takovou operaci správně. Tubercle pomáhá usnadnit úkol, který je na základě řezačky dlaždic přesně v průběhu řezu. Mírně zvedá keramický produkt jasně nad určenou linií. Po první operaci se tubercle změní na průvodce pro rozchod.

Během rozpadu by měla být tato smyčka nastavena přesně uprostřed řezu podlahové dlaždice. Při stisknutí páky pak vyvíjí tlak na plátno a usnadní proces rozbití dlaždic.

Poznámka! Manuální dlaždice můžete použít, když je podlahová dlaždice malá velikost. Pro řezání rozměrových dlaždic je lepší používat řezačku elektrických dlaždic.

Elektrický model

Co je to elektrická dlaždice? Jedná se o profesionální vybavení, na kterém může pracovat, má určité dovednosti a dovednosti. Návrh a na principu účinku je tento nástroj zcela podobný standardní kruhové pile, pouze s jedním rozdílem. V našem případě se používají další disky, přítomnost vodních lázní je také poskytována v designu.

Použití řezačky elektrické dlaždice je oprávněné, pokud je nutné snížit pevnou podlahovou dlaždici velkých velikostí, když se provádí velké množství práce. Bude s ním hrát elektrické dlaždice. Kromě toho, pomocí popsaného prvku, je snadné provést velmi elegantní řez s zaokrouhlením nebo náklonem. Taková operace pomáhá pečlivě uspořádat vnější úhly obkladu dlaždic.

podlahové, dlaždice, doma

Jak funguje elektrická dlaždice? Návrh nástroje je velmi jednoduchý. Dokonce i nadace. Disk je opraven přesně uprostřed základny, jeho horní polovina stoupá nad ním a spodní část disku snižuje do vany. Před zahájením práce je nutné naplnit vanu vodou, takže dno je uzavřeno o 3 cm. Dlaždice se předběžně provádějí pro řezací oříznutí. Pak je dlaždice položena na vrchol stroje. Horní část disku je chráněna kovovým popisem. Stoupá a umožňuje vám ovládat průběh řezného prvku. Dlaždice je pevně přitlačena na plátno a je pečlivě přivedena pod disk. Otáčí se a dělá řez.

Použití řezačky dlaždic v přítomnosti určité zkušenosti s prací je docela snadné. Jeho použití doma má jednu významnou mínus. Takové profesionální vybavení je poměrně drahé. Chcete.li si koupit, abyste položili podlahu s dlaždicemi v koupelně, neměli byste samozřejmě. Ale pokud je to žádoucí, můžete si vždy pronajmout elektrické dlaždice od specializovaných společností. Mnoho opravných týmů také poskytuje půjčovny pro pronájem. Při absenci takových možností stojí za zvážení jiných příležitostí.

Čím lepší je řezat dlaždice: dlaždice.kout nebo rohový mlýnek

Pokud opravujete koupelny profesionálně, koupte si řezač dlaždic. Jsou mechanické, elektrické, manuální, typ podobný stroji. Doporučujeme si vybrat na základě objemu práce a podmínek: Řezání elektrických dlaždic není vhodné pro řezání v místnostech s vysokou vlhkostí, stroj bude nepohodlný pro instalaci v omezeném prostoru.

Má smysl používat rohovou brusku místo standardní řezačky dlaždic: zpravidla není pro jednu nebo dvě místnosti nutné řezat hodně materiálu. Je také přípustné používat rohovou brusku jako vedlejší verzi: Například, když z nějakého důvodu nepoužíváte dlaždici a nástroj je nyní zapotřebí.

Užitečné tipy a obecná doporučení

Další dlaždice pro řezání dlaždic:

 • Před zahájením práce lze obrobky udržovat ve vodě po dobu 1 hodiny, zvýšená vlhkost zjednodušuje řezání prvků;
 • Pro označení značení se doporučuje použít trvalou značku nebo tužku s měkkou griffle odrůdy B;
 • Při použití řezacího nástroje je nutné neprovádět zářez v 1 průchodu;
 • Pro zajištění hladkého pohybu je osa válce namazána strojním nebo motorovým olejem;
 • Při použití rohového brusného stroje byste měli vybrat kruhy navržené pro frekvenci rotace vřetena;
 • Ostré hrany na dlaždici jsou matné s brusným nebo kovovým souborem s hrubým zářezem.

Při provádění práce pomocí elektrického vybavení byste měli používat ochranné brýle a rukavice. Na oděvu nejsou stuhy povoleny, které lze navinout na rotujícím disku nebo koruně. Prostory by měly být vybaveny ventilačním systémem, je povoleno vykonávat práci na venkovním vzduchu. Elektrické zapojení by nemělo ležet v kalužích nebo nalitím tekutinou používanou k odstranění prachu a ochlazení disku.

Manuální řezačky dlaždic se rozlišují podle materiálu těla a rozměry, které určují přípustnou velikost dlaždic. Pro domácí použití je vhodný malý nástroj, ale nebude to fungovat, aby rozbila dlaždice o tloušťce více než 5 mm nebo porcelánových dlaždic. S nadměrným úsilím se na páce rozbijí držáky hliníku. Profesionální modely, které mají cenu až 20 tisíc, jsou vhodné pro řezání tlustých polotovarů. Zařízení je charakterizováno ocelovou podrážkou vylepšenou konstrukcí držáků a zvětšený zdroj řezacího nástroje.

Řezání šikmých linek a kudrnatých okrajů

Dříve je tvar řezu označen na sporáku. Může to být roh nebo dokonce kulatost pro instalaci dlaždic na místě výčnělek zdi nebo výstupu potrubí. Poté, buď na elektrickém stroji, opatrně a v částech vyřízněte veškerý přebytek, nebo použijte kleště.

Pro druhou možnost byste měli pečlivě provést řezací kruh podél řezané čáry. Poté pomocí kleště nebo kleště doslova kousají kousek dlaždic, dokud se nedostanou na okraj restriktivní linie. Chcete.li ozdobit rovnoměrný konec, můžete použít hrubý brusný papír nebo supra.

I když je řezání postav vyrobeno na elektrickém stroji, někdy musíte přinést rybářskou linii pro zastřihovač pomocí kleští.