Co lze použít místo rybářského vlasce na strunové sekačce?

Z čeho je linka vyrobena

Strunová sekačka na trávu je vyrobena z nylonu (polypropylenu nebo polyamidu), pevného, lehkého, odolného a levného materiálu. Aby snížili výrobní náklady, přidávají někteří výrobci do linky polyethylen, který se dříve opotřebovává a je méně odolný proti přehřátí. To je jeden z hlavních rozdílů mezi levnými a drahými strunami stejného druhu.

Do řádku se silnějším průřezem (3 mm a více) se přidává grafitová nebo ocelová tyč, která znásobuje účinnost jakéhokoli typu sečení trávy. Kovový podklad zlepšuje aerodynamické vlastnosti vlasce, takže lépe řeže stonky. V nabídce jsou také vyztužené vlasce, u nichž jsou ocelové částice rovnoměrně rozmístěny po celém vlasci. Přidáním kovového výplňového materiálu získá linka větší pevnost a odolnost proti opotřebení. Dvousložkové vedení je dražší než běžné nylonové, ale pořizuje se hlavně pro specializované práce při údržbě ulic, jako jsou veřejné služby.

Vázání rybářských uzlů: Spojení vlasce a pletené šňůry

použít, místo, rybářského, vlasce

Dejme trávě šanci: vyberte si nejlepší strunu pro strunovou sekačku na trávu!

Kvalita posečené trávy závisí na strunové lince. Jaký vlasec je nejlepší pro vyžínání trávy strunovou sekačkou?? Na co si dát pozor před nákupem.

Pracovním nástrojem strunové sekačky může být struna nebo nůž. Vyžínač se však používá hlavně na silná stébla a na trávu je lepší linka. Statistiky vyhledávání Yandexu ukazují, že více než 90 % uživatelů hledá rybářský vlasec, protože tráva je často první věcí, kterou poseká. Jaký je nejlepší vlasec pro vyžínač trávy?? Řekneme vám, jaké druhy těchto nástrojů existují a na co se před nákupem zaměřit.

Jak vybrat strunu pro vyžínač trávy?

Je téměř nemyslitelné představit si péči o zahradní pozemky nebo komunální plochy bez tak užitečného, čas šetřícího nástroje, jako je elektrická sekačka na trávu nebo sekačka na trávu. K práci potřebujete takový řezací spotřební materiál, jako je vlasec (nebo jak se mu také říká. šňůra, strunová šňůra, žací struna, rybářský vlasec).

V současné době trh nabízí celou řadu vyžínačů trávy od různých výrobců. Jaké jsou mezi nimi rozdíly, jaká struna pro strunovou sekačku je lepší, jak vybrat správnou strunu pro strunovou sekačku. o tom a dalším s vámi budeme mluvit.

Výběr vlasce pro strunovou sekačku ovlivňují následující parametry: materiálové složení, tloušťka a tvar řezu. Podívejme se, jaké jsou a jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Známí výrobci zahradní techniky a nářadí obvykle vyrábějí z nylonu se speciálními přísadami, která dodává šňůrám pružnost, vysokou odolnost proti oděru, pevnost v tahu a odolnost proti poškození. Snadno se natahuje, odolává teplotním výkyvům a je vysoce odolný vůči velkému zatížení.

Standardní struny jsou vhodné pro sekání trávníků a trávy na zahradě, ale pokud musíte sekat velmi tvrdou trávu (bodláky, lopuchy, rákos), je třeba použít zesílenou strunu. Přestože jsou struny s kovovými šňůrami silnější, pevnější a odolnější proti opotřebení než nylonové monofilní vlákno, neměly by se používat s elektrickými nebo benzínovými vyžínači s výkonem nižším než 1,5 kW.

Podle tvaru příčného řezu lze šňůru

Kruhová sekačka na trávu je považována za univerzální, protože je vhodná pro sekání všech typů vegetace. Přesně zapadá do cívky sekačky, je úsporný a je k dispozici v široké škále velikostí. Hlavní nevýhodou kruhového vedení je hluk spojený se sklizní trávy, proto by měly být k dispozici speciální špunty do uší nebo chrániče sluchu, které chrání váš sluch.

Tvarovaná strunová sekačka (čtvercová nebo hvězdicová) má díky ostrým břitům dobrý sekací výkon, vydává méně hluku, je velmi tichá a velmi dobře zvládá čerstvou, vzrostlou i hrubou trávu. Je však méně pevná než kulatá strunová sekačka, častěji se odírá a trhá.

Vysoce aerodynamická kroucená struna vyžínače vytváří až o 50 % méně hluku než kulatá struna, což oceníte při nepřetržitém provozu. Tento typ šňůry je ideální pro řezání tenčího porostu.

Standardně je řada k dispozici v průměrech 1,6 mm, 2 mm, 2,4 mm, 2,7 mm, 3 mm a 3,3 mm.

Používá se hlavně u elektrických vyžínačů a akumulátorových sekaček do 0,7 kW.

Používá se pro elektrické vyžínače s výkonem nad 1 kW a řetězové pily do 0,9 kW.

Vhodné zejména pro střední křovinořezy do 1,4 kW. Nejoblíbenější jsou prameny tohoto průměru s kroucenou částí nebo kulaté prameny.

Určeno pro vybavení poloprofesionálních křovinořezů.

Používá se pro profesionální modely křovinořezů.

Používá se pouze u profesionálních modelů elektrických a benzínových vyžínačů. Tato řada křovinořezů má kulatý průřez a prodává se ve velkých cívkách.

Šňůra pro strunovou sekačku musí být ideálně přizpůsobena cívce. Příliš malá verze není vhodná k použití, protože může způsobit zamotání cívky a vést k poškození pracovní jednotky nebo vyžínače trávy. Pokud je však struna příliš silná, než doporučuje výrobce, zvyšuje zatížení motoru a neumožňuje vyžínači dosáhnout požadovaných otáček. Proto je třeba zodpovědně zvolit průměr střihacího vlasce.

Linka může mít různé barvy, ale tato vlastnost nemá žádný vliv na výkon zahradní techniky. Pouze černá linka má méně nečistot, ale světlejší linka je v trávě více patrná.

Zjistili jsme, jaký vlasec je lepší pro vyžínače trávy a jaké parametry ovlivňují výběr vlasce. Stačí zjistit, kde si můžete objednat příslušenství pro benzínové a křovinořezy?

Levnou strunu pro strunovou sekačku můžete zakoupit v internetovém obchodě AGROVINN. Nabízíme vám žací struny od polského výrobce Bradas, který nabízí různé průměry žacích strun, s různými průřezy, s kovovým jádrem i bez něj, s rozsahem návinu od 15 do 481 metrů.

Zavolejte našim manažerům na číslo uvedené v kontaktech a vyžádejte si další informace nejen o ceně linky a sekací lince, ale také o nejlepší lince pro vaši sekačku na trávu.

Šňůru pro vyžínač si můžete zakoupit ve skladu společnosti AgroWinn ve Vinnycji. Vinnytsia. Pokud nebydlíte ve Vinnici, můžeme vám dodat díly pro strunovou sekačku prostřednictvím společnosti „Nova Poshta“ nebo „InTime“ v Kyjevě, Oděse, Nikolajevu, Sumách, Chersonu, Kirovogradu, Čerkasech, Poltavě, Charkově, Dněpropetrovsku, Ternopilu, Chmelnickém, Žytomiru, Černivcích, Lvově, Užhorodě, Ivano-Frankivsku, Lucku nebo na jakémkoli jiném místě na Ukrajině.

Pokud tedy potřebujete dobrou linku k vyžínači trávy za slušnou cenu a s dodáním v rámci Ukrajiny. obraťte se na společnost AgroWinn!

Strunová sekačka místo struny. jak účinná je tato možnost?

O instalaci struny není třeba ani mluvit. Je jako ocelový drát, jen desetkrát tenčí, a proto:

 • Velmi tenký provázek. Může být i tenčí než vlasec.
 • V žádném obchodě nenajdete šňůru dlouhou 200-300 m a na cívku nenavinete méně.
 • S vysokou pravděpodobností dosáhnete stejného výsledku jako s kabelem. Pohonné ústrojí benzínových i elektrických sekaček na trávu se rychle opotřebovává.
 • Velmi drahá varianta, protože struny lze sehnat pouze v obchodech s hudebninami. A věřte mi, že náklady jsou obrovské.
 • Není zaručeno, že se struna v rychlosti neodrazí od vás nebo od ostatních. Jsou velmi ostré, zejména při 10-12 tisících otáčkách za minutu.

Důrazně nedoporučujeme instalovat struny na vyžínač trávy. Není to ani účinné, ani bezpečné!

Jaký je nejlepší způsob sečení?? pomocí rybářského vlasce nebo nože?

Mnoho uživatelů tak vynikajícího výrobku, jakým je vyžínač plevele, by si mohlo klást otázku, jak pro něj vybrat správný spotřební materiál. Strunu tvoří struna (speciální pro vyžínače) a speciální nože z kotoučů/nože (nazývají se jinak), které stejně jako struna plní funkci sekání trávy a malých keřů.

Můžete si vybrat správný vlasec nebo kotouč, pokud průměr vlasce není vhodný pro váš model křovinořezu nebo pokud má kotouč jiný průměr uložení, dostanete se během výběru do problémů. V této fázi je tedy důležité být opatrný a obezřetný.

Abyste tomu předešli, měli byste se podívat do své garáže nebo jinam (tam, kde máte strunovou sekačku) a zkontrolovat její specifikace. To proto, abyste mohli ihned určit tloušťku čáry nebo tvar kotouče.

Při rozhodování o výběru strunové sekačky nebo vyžínače trávy se také zaměřte nejen na výkon sekání, ale také na to, co budete sekat. Například: kotouč je nutností pro malé keře, protože vlasec se na větvích rozpadne a je k ničemu. Pro „normální“ sečení menších pásů mladého porostu je nejlepší malý průměr řádku. pro „normální“ sečení je často nejlepší malý průměr řádku, obvykle 1.2, 1.6 nebo 2 mm.

Podívejme se nyní na typy linek a disků, které jsou k dispozici v obchodech nebo na trzích.

Kotouče jsou k dispozici v mnoha tvarech, od standardních kulatých až po trojcípé nebo čtyřcípé hvězdy, a jsou vyrobeny přímo ze speciální oceli (často potažené diamantovými hoblinami), aby byla zajištěna jejich optimální trvanlivost. Například kotouče Klettfix se hodí pro naprosto jakýkoli typ zastřihovače (elektro-benzínový zastřihovač) a jejich cena se pohybuje kolem 500 za kus. Existuje mnoho tvarů a provedení, které vyhoví každému vkusu.

Mnoho lidí si všimlo, že nože křovinořezu jsou někdy velmi měkké a při nárazu na kámen se zlomí. Neběhejte rovnou do servisu a nevykřikujte, že máte vadné výrobky. Ne, je navržen tak, aby snižoval nárazové zatížení motoru a jeho převodovky, což znamená, že disk absorbuje část nárazové síly rozdrcením. Stejně jako se vůz v crash testu luxusního zahraničního vozu při nárazu zploští jako hliníková deska, aby zachránil řidiče a cestující tím, že utlumí sílu nárazu.

šňůry. rozsah šňůr je mnohem větší než u kotoučů, protože kotouč lze použít mnohokrát a jedna role šňůry stačí pouze na malé vyčištění. Mezi noži křovinořezů existuje několik rozdílů.

jedním z těchto faktorů je průměr. Průměry se liší podle toho, jaký typ trávy budete sekat. Na trhu jsou průměry od 1.2 až 4 mm. Pro tenčí linie se používají vyžínače s nízkým výkonem, nejčastěji s motorem umístěným dole. Klasická 2mm verze je vhodná pro většinu benzinových a elektrických modelů. 2.4 mm již pro výkonnější. Chcete-li zjistit, který průměr je pro vás vhodný, podívejte se do technického listu nástroje. Také značkoví výrobci mají pilové kotouče různých průměrů v různých barvách. Vezměte si např. STIHL blue 1.6 mm, zelená 2 mm, oranžová 2 mm.4 mm. Uživatel si tak může snadněji zkontrolovat, kterou řadu si má koupit. Například v obchodě sekal zelenou. tak a říká to, a prodavač odhaduje, že by to mělo být 2 mm. A prodej. Z těchto kotoučů jsme uřízli 5, 10, 15 a více metrů.

a co je nejdůležitější, v prodeji je k dispozici jako naviják (velký a malý), nebo si můžete koupit kus vlasce, který je výrazně levnější. Například v našem obchodě Vzhledem k tomu, že pokud si koupíte 15 metrů vlasce v cívce, můžete se vždy zeptat, zda si jej můžete koupit jako odstřižený.

Nejlevnější je vyroben z běžného plastu. Řada trimovacích šňůr je na základě poptávky denně doplňována. Například společnost ARNETOLI MOTOR rozšiřuje svůj sortiment doslova každý den o nové řady. A jedna role vlasce středního průměru stojí přibližně 60 %. Dražší řady obsahují přísady pro zvýšení pevnosti, například hliníkové částice. Všechny tyto vlastnosti společně prodlužují životnost strunové sekačky. Dražší šňůry jsou vyrobeny z vysoce kvalitního polypropylenu, který je pružný a pevný. Vydrží několikanásobně déle než levná konkurence.

Průřez linky je jednou z nejdůležitějších věcí. klasická kulatá šňůra je nejběžnější a je vhodná pro většinu prací, důležité je zvolit správný průměr. Pro obzvláště obtížný terén je lepší vzít si čáru s ostrou hranou. buď pěticípou hvězdu, nebo čtverec. Podle provozovatelů sekaček je sekací linie s úhly strmější, ale rychleji se trhá. Tento vlasec se nejčastěji používá u zahradních sekaček bez nože k sekání ploch s hustým plevelem, lopuchem a dalšími drobnými plevely. V podstatě se jedná o fasetovou linii, která nahrazuje disk.

Abyste si mohli udělat jasnou představu o tom, jaké části vedení jsou k dispozici a k čemu jsou určeny, uvádíme užitečný obrázek (jedná se o značku STIHL):

Dalšími kroucenými průřezy jsou čtverce, trojúhelníky a dokonce i zářez v řádku. to vše pro zvýšení efektivity sečení. Není však jisté, že nejdražší řada splní svůj úkol.

V průřezu však existují nuance, takže pro konkrétní úkoly se používají různé typy. Vezměme si například mladý trávník, který stačí posekat, nikoliv čistě posekat. A je pro nás důležité, aby i nadále rostl. Vrcholky je proto třeba řezat čistě a opatrně. K zastřihování horní části trávníku je ideální nůž rybářského vlasce, tzv. hvězdicový vlasec. Zatímco čtvercový nůž je určen výhradně k úderům a rozsekání nepoddajných stonků plevele.

Typy linek a disků jsou tedy již vyřešeny. Nyní se musíme rozhodnout, co je lepší. zda vlasec, nebo disk. Nejprve musíte vědět, co budete sekat. Například pokud máte na zahradě velmi odolný plevel, postačí vám velmi silný vlasec nebo disk jakéhokoli tvaru (tvar disku nemá na nic vliv).

A pokud roste mladá tráva, je správnou volbou ten nejtenčí vlasec, který najdete v obchodech nebo na trhu. Pokud jste však začátečník, měli byste si koupit lehký vlasec, protože s ním se seká snadněji než s diskem. A samozřejmě bezpečnější.

Mnoho lidí prostě neví, jak jej navíjet na cívku, a raději používají naviják. Pravdou však je, že pokud se vám to podaří, můžete šňůru smotat během několika sekund. Není to nic složitého, stačí to udělat párkrát a je to na dobrý začátek.

Zde je video, které ukazuje celý proces navíjení vlasce na cívku vyžínače plevele:

 • Chcete-li navinout vlasec na cívku, musíte nejprve cívku otevřít. Chcete-li to udělat tímto způsobem: nejprve musíte najít speciální držák na cívku. U nových modelů obvykle vypadá jako obdélník.
 • Nyní je třeba tento obdélník trochu posunout a zároveň se posunout proti směru hodinových ručiček.
 • Poté vezměte speciální cívku dovnitř a najděte malý důlek ve tvaru smyčky (nachází se uprostřed cívky). Poté je třeba vzít určitou délku vlasce a přeložit ji na dvě poloviny (například když dáte 5 metrů, ohnete je uprostřed, takže získáte 2 konce 2 vlasců).5 m).
 • Nyní je třeba tuto smyčku vložit do smyčky na cívce a rovnoměrně ji navinout. Když už je vlasec navinutý na cívce, je třeba cívku zavřít. Za tímto účelem vložte cívku s navinutým vlascem a zatlačte ji na jednu stranu navijáku.
 • Pak prostrčte konce vlasce otvory a zavřete cívku. To je vše, naviják můžete považovat za připravený k použití.

S nasazením disku si nemusíte dělat vůbec žádnou práci, stačí ho nasadit na matici navijáku a navrch nasadit podložku. Poté utáhněte matici, ale ne ve směru hodinových ručiček, ale proti směru hodinových ručiček, protože všechny zastřihovače mají závit šroubu vyříznutý na opačné straně. Nedoporučuje se příliš utahovat, protože standardní závit jde na utažení, jako na úhlové brusce.

Příze se lepí k sobě

Pokud se vlákna slepí, znamená to, že jste použili nekvalitní šňůru. Nástroj se může při používání zahřát, a pokud je vedení špatné, roztaví se. V takovém případě je vhodné namazat šňůru minerálním olejem, aby se problémům předešlo.

U vyžínačů STIHL se někdy zlomí žací hlava nebo se přetrhne kabel. Nechte tento stroj opravit v odborném servisu, ale opravny jsou obvykle daleko. Jak vlastnoručně opravit vyžínač trávy STIHL. Podívejme se například na benzínovou řetězovou pilu STIHL FS 38.

/Jak rozebrat vyžínač STIHL. toto je základní. Můžete opravit nebo vyměnit poškozený díl, vyměnit kabel strunové sekačky a znovu ji sestavit.

/ Položte vyžínač na stůl základní deskou směrem nahoru. vyšroubujte šroub pro upevnění potrubí a povolte čtyři šrouby, které upevňují plastový kryt, který zakrývá motor. / Odstranění trubky pomocí kabelu a řezačky. Čtyřhranný konec převodového lanka volně vyčnívá z polohovacího vybrání klikového hřídele. /V případě potřeby lze plastový kryt zcela sejmout a získat volný přístup k motoru. Uvnitř drátěné trubky jsou dvě vodicí pouzdra. Horní je asi deset centimetrů od konce trubky a je pevně uchycena pěti distančními podložkami. / Spodní objímka je umístěna na dně trubky a prochází jí hřídel řezné hlavy, která je uvnitř trubky zajištěna pojistným kroužkem a podložkou. Pokud se hlava strunové sekačky během práce uvolní, je pravděpodobné, že se uvolnil pojistný kroužek.

/Dolní pouzdro je zajištěno šroubem, který je na svorce uvnitř krytu žací hlavy. Chcete-li kryt sejmout, je třeba sejmout hlavici z hřídele, k tomu je třeba odšroubovat horní plastový nástavec na hlavici a ta je volně odnímatelná z hřídele. Na hřídeli je imbusový klíč a na hlavě imbusová objímka pro přenos otáčení.

/Uvolněte utahovací šroub pláště a sejměte jej z trubky. Vyšroubujte upevňovací šroub objímky ve svorce a vyjměte objímku z trubky. Pouzdro sedí v trubce pevně, takže je třeba vyvinout určitou sílu. Poté lze odstranit převodový kabel. Na koncích kabelu jsou čtyřhrany, které zapadají do zásuvek hřídele hlavy a klikového hřídele motoru.

/Vyjměte dobře kabel shora, protože je téměř nemožné dostat se dovnitř horního vedení pouzdra ve spodní části, trubka je ohnutá. Kabel tedy zasuňte shora, dokud nevyjde na dno trubky, pak nasuňte hřídel s objímkou na kabel a vše zasuňte. Poté sestavte v opačném pořadí. / Před opětovnou montáží samozřejmě opravte nebo vyměňte vadné díly a namažte hřídel a kabel. Také startovací šňůra se někdy přetrhne. I to může uživatel změnit. Někdy je třeba vyměnit zapalovací jednotku (pokud není jiskra, ale zapalovací svíčka a vodič jsou v pořádku). /Zapalovací jednotka je k válci motoru připevněna dvěma šrouby. Téměř všechny součásti jsou po sejmutí krytu snadno přístupné. Oprava výměnou celé sestavy. Praxe ukazuje, že oprava složitých jednotlivých dílů je vzhledem k výrobním postupům neefektivní, ne-li nemožná.

Sekání rákosu, husté suché trávy a malých keřů s linkou, zejména té nejběžnější. kulaté v průřezu. není snadné. V takových případech potřebujete dvoudílnou šňůru z různých materiálů: silné kovové jádro uvnitř nylonové šňůry.Ze všech typů šňůr je však nejdražší a není běžně dostupná, takže není snadné ji sehnat. Je však možné vyrobit analog takového pracovního prvku trimmeru pro trávu vlastníma rukama z poměrně dostupných a levných materiálů.

Instalace plastových spojovacích tyčí: výhody a nevýhody

Pokud vám při práci náhle dojde linka, a přitom je ještě dost práce, nemusíte hledat novou. Tuto funkci mohou dočasně převzít plastové svorky. Jsou poměrně tuhé a dokáží prosekat téměř všechny druhy trávy.

Nevýhodou je rychlé opotřebení. Účinnost plastových svorek je při takovém nestandardním použití rovněž nízká. Nicméně tato alternativa je vždy možná.

Co mohu použít místo rybářského vlasce na strunové sekačce?

Strunové sekačky se často používají k rychlému a snadnému sekání trávy, malých keřů, trávníku a dalších plevelů. Každý ví, že správné sečení vyžaduje správné nářadí a dobrou manipulaci s jednotlivými sekacími prvky.

V vyžínače bezzásadové, na jaké palivo pracují, používá speciální řezné nástavce (nože, disky) a některé vyžínače na trávu přichází na trh v hlavě, která, instalován takový řezný prvek, jako je rybářský vlasec, v tomto ohledu, někteří zajímalo, jak zastrčit vedení v bubnu vyžínače na trávu STIHL, pokud schopnost jako taková neexistuje obecně.

 • Čepele řezáků lze přebrousit, ale rybářský vlasec (používaný také jako řezná část) má tendenci se opotřebovávat. V následující části se dozvíte, jak správně navléknout vlákno, které je žacím ústrojím vaší strunové sekačky STIHL.

Nejprve nastavíte cívku na hlavu samotného zařízení. Cívka se skládá ze 2 částí, z víčka a pružiny.

 • Ať už máte strunovou sekačku jakékoliv značky, postup přípravy je u všech modelů podobný. Rozmontujte zařízení, přesněji řečeno vyjměte cívku z hlavy vyžínače trávy. K tomu je třeba stisknout západku umístěnou na okraji hlavy a otáčet hlavou ve směru hodinových ručiček.
 • Chcete-li hlavici volně otevřít, stiskněte boční západky, pokud to nezvládnete rukama, použijte plochý šroubovák, který vám pomůže. Vyjměte cívku z hlavy.
 • Abyste našli správný vlasec pro vaše zařízení, měly by být na vnitřní straně cívky použity číselné symboly, které vypovídají o tloušťce a typu povoleného vlasce. Náš zákazník má k dispozici značení v milimetrech.
 • Pokud nemůžete najít žádné údaje, je největší přípustný průřez vedení určen průchozím otvorem pro vložení vedení. Linka by měla běžet bez překážek dopředu i dozadu.

Nejlepší je věčná šňůra pro zastřihovač

 • Po všech úvodních krocích je třeba správně určit, jak přesně bude vlasec navinut na stroj, zda otočením krytu nebo v opačném směru.
 • Odměřte asi 7 mm střižního materiálu a jeden jeho konec prostrčte otvorem cívky. Je třeba poznamenat, že šňůra je na modelu sekačky navinuta ze 2 stran. Směr navíjení vlasce je u těchto modelů vyznačen na samotné cívce.
 • Vlasec by měl být dlouhý asi 17 cm, abyste mohli plevel na koncích odříznout. Nenamotávejte vlasec na dlouhou cívku. Od okraje cívky ponechte vzdálenost přibližně 5 mm.
 • Zasuňte oba konce vlasce do otvorů v cívce. Oba konce jsou trvale připojeny ke stroji.
 • Vložte případné pružiny vyjmuté z cívkového pouzdra stejným způsobem, jakým byly vyjmuty.е. do cívky a samotného krytu hlavy.
 • Chcete-li zjistit, zda jste vlasec vložili správně, stačí vložit prvek (cívku) do pouzdra hlavy stroje. V případě potřeby vytáhněte volné konce šňůr ven. Toho dosáhnete tak, že vlasec prudce vytáhnete z drážky skrz otvory v cívce.

Co je potřeba, nyní jste zjistili, jak rychle a správně navinout vlasec na cívku strunové sekačky STIHL. Zbývá, aby náš zákazník vložil hlavní kryt do drážek a připevnil jej k zařízení. Poté můžete zatlačit na samotnou cívku a provést pohyb proti směru hodinových ručiček, aniž byste provedli nastavení kvalitního momentu, dokud neucítíte zarážku. Pokud necítíte tah, pravděpodobně jste špatně nastavili vedení, takže musíte začít od začátku.

LEPŠÍ SI NEMŮŽETE PŘÁT! IDEJE z úhlové brusky

Pokud je vlasec navinut správně, měl by se po stisknutí tlačítka cívky automaticky navinout. Lanka jsou nejdůležitější součástí sekačky a bez nich by vaše sekačka mohla ztratit své multifunkční schopnosti. Dá se říci, že žací ústrojí (žací prvek) je srdcem sekačky. Při koupi vlasce proto věnujte pozornost především jeho kvalitě. Pokud si koupíte řadu od jiné společnosti, porovnejte ji s kvalitou starší řady.

Místo rybářského vlasce lze na vyžínači použít kabel

Ano, samozřejmě, že může. Měli byste si však uvědomit, že to není bezpečné a převodovka benzinového vyžínače se velmi rychle porouchá. Ocelové lanko je skutečně 100krát pevnější než rybářský vlasec, dokonce i speciální. Nebude se tak často trhat o trávu, větvičky a kameny, a proto vydrží mnohem déle.

Je důležité si uvědomit, že šňůra se netrhá pouze při práci se strunovou sekačkou, ale také v důsledku síly zatížení. To zabraňuje zadření motoru křovinořezu a tlumí dynamické rázy na převodovku sekačky. U ocelových lan je však převodovka zcela namáhána a rychle se porouchá.

Pokud chcete opravdu zkusit použít tažné lano na benzinovém křovinořezu, musíte ho správně nainstalovat. Za prvé, dlouhé lano by nemělo být navinuto na cívce. Nastavte jeho délku tak, aby se při otáčení cívky nedotýkal krytu nože vyžínače.

Ujistěte se, že je lanko uprostřed sevřeno podložkami a na každý konec umístěte kapku svářečky, abyste zabránili jeho rozmotání. Drát by tak neměl mít žádné uvolnění a svařování na koncích ho ochrání před rozmotáním. Použití lana na řetězové pile nebo vyžínači však není bezpečné ani v tomto případě. Je mnohem snazší používat prefabrikované tovární nástavce.