Jak vybrat správnou elektrickou strunovou sekačku

Vše o výběru elektrické strunové sekačky

Strunová sekačka je motorový vyžínač určený k sekání trávy. Na rozdíl od manuálního protějšku je konstrukce ovladatelná a vysoce účinná. Umožňují rychlé a snadné vyčištění těžko přístupných míst od křoví. Obsluha pily je velmi jednoduchá. Motor přenáší točivý moment na řeznou hlavu. Je krytý ochranným krytem a spočívá na dlouhém výložníku. Běžící motor roztáčí žací jednotku, která seká plevel.

Mechanické vyžínače trávy, známé také jako vyžínače plevele, jsou stále oblíbenější. Mohou být poháněny benzinem nebo elektřinou. Zahrádkáři a zájmoví zemědělci často volí druhou možnost. Důvodem jsou výhody elektrických modelů.

Výhody elektrického nářadí

 • Kompaktní a lehký, protože nemá velkou palivovou nádrž.
 • Při řezání nevznikají toxické výfukové plyny.
 • Nízká hladina hluku. Díky tomu je možné sekat v ranních a večerních hodinách.
 • Dlouhé časové úseky mezi pravidelnou údržbou.

Hlavní nevýhodou elektrických vyžínačů trávy je jejich závislost na elektrické energii. Bez něj by nefungoval. Výkonem často zaostává za benzinovými vyžínači trávy. Je však důležité vědět, že na zahradním pozemku, kde se nepředpokládá sekání vysoké a husté trávy nebo malých větví a keřů, postačí elektrická strunová sekačka.

Výběr ruční elektrické sekačky na trávu

Každý pozemek na venkově, pokud je o něj pečováno, dříve či později vyžaduje sekání trávy nebo trávník. V tomto článku se zaměříme na velmi důležitou otázku. Jak si vybrat elektrickou strunovou sekačku na trávu podle svých potřeb.

Co je elektrický vyžínač na trávu, nebo jak se také nazývá. elektrická sekačka? Jedná se o malé elektrické nářadí pro sekání a sekání trávy, které lze nosit na rameni pomocí speciálního pásu. Některé modely mají přídavná kolečka, která snižují zatížení rukou. Konstrukce strunové sekačky se skládá z elektrického motoru, výložníku, rukojeti s ovládacím mechanismem a hlavy se sekacím nástrojem. Konstrukce různých modelů se může značně lišit. Ale o tom vám povím níže.

Taková elektrická sekačka může sekat i tam, kde by sekačka na trávu neměla sílu. Například místa v blízkosti stromů, keřů, plotů, výmolů, prohlubní v zemi nebo malých trávníků. S vysokou trávou si poradí i běžná sekačka.

Vzhledem k relativně nízkým nákladům a jednoduchému designu můžeme předpokládat, že elektrická strunová sekačka na trávu je univerzální nástroj, který je nezbytný pro téměř každý pozemek, ne pro nic za nic, že mnoho zahrádkářů se rozhodne a koupí si ji jako doplněk k sekačce na trávu. Elektrické vedení samozřejmě způsobuje určité nepohodlí při pohybu, ale to je kompenzováno jednoduchostí údržby a relativně nízkou hmotností. Mobilitu zastřihovače můžete zvýšit prodloužením napájecího kabelu.

Podívejme se na rozdělení elektrických vyžínačů podle typu sečení:

Řezný nástroj. řádek. Všechny vyžínače trávy jsou vybaveny cívkou s vlascem, která při otáčení seká trávu. Tloušťka vlákna se pohybuje od 1,2 do 2,5 mm. Čím silnější je řádek, tím silnější rostliny lze sekat elektrickou strunovou sekačkou.

Řezací jednotka. čepel. Přidáním nože místo cívky vlasce získáte možnost sekat trávu, malé keře, mladé výhonky a suchou hustou trávu. Čepele mohou být tříčepelové nebo čtyřčepelové. Materiály použité na čepele jsou kovové a plastové.

Při výběru konkrétního modelu doporučuji zakoupit strunovou sekačku, která se dodává s kovovým nožem. Bude to stát o něco více, ale výhody takového nákupu budou hmatatelné.

Před výběrem elektrické strunové sekačky zhodnoťte její výhody a nevýhody

Stejně jako všechny stroje mají i vyžínače trávy své výhody a nevýhody. Mezi první patří:

 • nízká hmotnost (ve srovnání se sekačkami na trávu);
 • Kompaktní velikost;
 • nízká hladina hluku;
 • nízká úroveň vibrací;
 • Snadná obsluha a údržba;
 • trvanlivost.

Z nevýhod lze uvést pouze to, že takové zařízení je vždy závislé na zdroji elektrické energie. O tom, jakou plochu můžete sekat, rozhoduje délka elektrického kabelu. Tuto nevýhodu však vyřešíte, pokud máte napájecí lištu.

Před výběrem sekačky na trávu s pojezdem si dobře prohlédněte řezací nástavec

Hlavní funkcí vyžínače je sekání trávy. Proto byste měli nejprve věnovat pozornost konstrukčnímu detailu, který je za tuto funkci zodpovědný. Vyžínače mohou být vybaveny řezacím nástavcem:

 • Řádek. Uvnitř elektrického nářadí je cívka se silnou syntetickou nití, která je poháněna motorem a seká trávu. Čím silnější je linka, tím lepší je řezný výkon a tím vyšší je kvalita práce.
 • nože. Mohou sekat nejen trávu, ale také malé větve stromů, keře, hustou suchou trávu atd. д. Čepele jsou k dispozici ve tří- a čtyřčepelovém provedení a jsou vyrobeny z kovu nebo plastu.

Kterou strunovou sekačku zvolit: strunovou nebo nožovou? vše záleží na vašich cílech a finančních možnostech. Pokud plánujete sekat malý trávník v blízkosti domu přibližně jednou za měsíc, je ideální první možnost. Pro častější a náročnější práci si však můžete pořídit vyžínač trávy s kovovými noži. Ano, jeho cena je vyšší, ale je více než kompenzována jeho vynikající funkčností.

Před výběrem elektrické strunové sekačky se podívejte na umístění motoru

Motor může být umístěn buď na horní, nebo na spodní straně jednotky. Která strunová sekačka je nejlepší?? Každý typ má své výhody a nevýhody.

Tedy modely s motorem na spodní straně:

 • jsou za rozumnou cenu;
 • Jsou lehké, obratné a praktické;
 • Akumulátory jsou otočné (žací jednotku lze natočit do pohodlného úhlu, aby bylo možné sekat v těžko přístupných místech).

Jsou také snadno ovladatelné. Obsluhou takové sekačky se mohou stát i křehké ženy a starší lidé.

Mezi nevýhody těchto zastřihovačů patří to, že jako řezný prvek používají pouze rybářský vlasec. Mají také nízkou spotřebu energie a jsou náchylné k vlhkosti. Nemůžete tedy sekat ráno, když je rosa ještě mokrá, nebo hned po dešti. To by mohlo vést k poškození nebo v horším případě k úrazu obsluhy elektrickým proudem.

 • Poměrně silný (až 1400 W);
 • Snadno si poradí s menšími keři a vysokou hustou trávou;
 • mohou být vybaveny jak noži, tak škrabkami;
 • suchá i mokrá tráva.

Tyto zastřihovače mají také nevýhody. Hmotnost a cena stroje jsou vyšší.

Vlastnosti elektrických vyžínačů

Vezmeme-li v úvahu benzínové sekačky a elektrické vyžínače, pak ty první mají i přes své lepší výkonové charakteristiky některé hmatatelné nedostatky. jsou těžší, hlučnější, objemnější, vyžadují určitý podíl paliva a mazání pohyblivých prvků. Kromě toho křovinořezy při používání produkují výfukové plyny. Vzhledem k těmto vlastnostem použití nejsou benzínové modely vhodné ani tak pro venkovské použití, ale pro velké provozy, kde je efektivita důležitější než pohodlí. Například tyto spotřebiče jsou častěji nakupovány komunálními službami. Ale zahrádkáři a dachnikov dávají přednost elektrické verze vyžínače.

Při popisu základní konstrukce elektrického křovinořezu je ústředním prvkem hřídel, ke které je připojen motor, řezací jednotka a rukojeť. Motor může být v horní nebo dolní poloze. Úlohu startéru u uvažovaného typu zařízení plní tlačítko zapnutí/vypnutí.

Důležité! Otáčky motoru elektrických sekaček na rozdíl od benzínových sekaček nelze regulovat. motor zpočátku pracuje při maximálních otáčkách. Proto je pro ovládání elektrického nářadí k dispozici méně ovládacích tlačítek.

Elektrické sekačky na trávu však mají také speciální vlastnosti, které je třeba při jejich používání zohlednit. Mohou být napájeny ze sítě 220 nebo z dobíjecích baterií. Obě mají svá omezení: rozsah v prvním případě a autonomie v druhém případě. Než začnete sekat, musíte baterii nabít nebo zkontrolovat, zda je kabel v pořádku a zásuvka v dobrém stavu. Převodovku (je-li namontována) je třeba mazat litholem.

Vedlejší poznámka! Při prvním použití nové strunové sekačky ji před spuštěním na mladé, měkké trávě jednou nebo dvakrát nastartujte na volnoběh. První řez by neměl trvat déle než 10 minut a poté následuje půlhodinový odpočinek. Po 20 minutách sekání je třeba nechat motor stejnou dobu vychladnout.

Jak vybrat správnou elektrickou strunovou sekačku pro sekání trávy?

Nejprve si objasníme, co je to vyžínač trávy? Vyžínač trávy je elektrický vyžínač trávy s motorem umístěným dole. V dnešní době je však trh se zahradním nářadím zmatený a pokřivený a všechny elektrické a benzínové vyžínače trávy se nazývají vyžínače. V tomto článku se budeme zabývat výběrem elektrických vyžínačů a elektrických vyžínačů trávy.

Při výběru tohoto nástroje byste měli především věnovat pozornost účelům, pro které elektrickou sekačku nebo vyžínač potřebujete. Sekejte například okraje cest a malých předzahrádek nebo velké plochy vysoké trávy.

Pro sekání nízké trávy v místech, kde se nacházejí budovy a terénní úpravy, je ideální elektrická strunová sekačka s nízkou hlavou a otočnou hlavou, která seká okraje trávníku. Motory těchto vyžínačů nejsou příliš výkonné, takže spotřebovávají méně energie, ale je to proto, že motor okamžitě otáčí strunovou hlavou s vlascem, a obchází tak dlouhou a těžkou hnací hřídel, jako je tomu u elektrických sekaček s horním motorem. Nevýhodou nižšího umístění je, že není vhodné sekat vlhkou trávu. Strunové sekačky jsou relativně levné a nevyžadují údržbu.

Elektrické sekačky s horní montáží jsou méně náchylné na mokrou trávu. Motor je obvykle dimenzován na 500 až 1600 wattů. Umožní vám dělat těžší práci při sekání trávy. U některých modelů se sklopným výložníkem je možné instalovat další zařízení pro různé práce: kultivaci, ořezávání keřů, prořezávání větví atd.д. Elektrické sekačky jsou obecně dražší než vyžínače. Jsou však ochotni pracovat déle a s vyšším objemem sečení.

Elektrické vyžínače trávy pracují nejen s kabelem, ale také s nožem pro sekání dlouhé a tvrdé trávy. Elektrické vyžínače trávy mají obvykle rukojeť ve tvaru písmene D, ale existují i modely s rukojetí na kolo. D-rukojeti poskytují lepší řez, protože je velmi snadné kontrolovat výšku řezu. Cyklistické kolo umožňuje pracovat s ramenním popruhem, což usnadňuje práci. Stroj musí být vybaven účinným systémem tlumení vibrací. Důležité je snadné startování motoru a snížení emisí.

Na trhu jsou dnes také akumulátorové vyžínače trávy. Největší výhodou oproti elektrické sekačce je absence kabelů, které omezují pohyb při práci. Nyní jsou k dispozici modely napájené lithium-iontovou baterií s napětím 80 V. Výkon benzínových sekaček je srovnatelný s výkonem benzínových sekaček.

Shrnuto a podtrženo. Při výběru strunové sekačky s pojezdem nebo elektrické sekačky je třeba jasně stanovit zaměření. Rozhodněte se pro značku! Mnoho výrobců má dnes ve svém sortimentu vyžínače trávy a elektrické sekačky. Pak věnujte pozornost požadovanému designu rukojeti. A pak. na výložníku. Může být rovná nebo zakřivená a lze ji demontovat pro snadné skladování. A nakonec se podíváme na výkon motoru. je to stroj, který rozhoduje o tom, jaký druh trávy můžeme sekat.

Nepřeplácejte za energii, pokud ji nepotřebujete. Aby vám strunová sekačka nebo elektrická sekačka na trávu dlouho vydržela, je třeba trávu pravidelně sekat a nenechat ji přerůst. Naši prodejní manažeři vám vždy poradí, která varianta je pro vás ta pravá, a to na základě vašich potřeb, nikoliv vaší peněženky. V internetovém obchodě Garden 24 si vždy vyberete sekačku na trávu nebo elektrickou sekačku, která vám bude vyhovovat.

vybrat, správnou, elektrickou, strunovou, sekačku

Která strunová sekačka je nejlepší??

Elektrická strunová sekačka je elektrický nástroj pro sekání trávy na volných plochách a těžko přístupných místech: kolem keřů, stromů, podél cest, plotů nebo obrubníků.

modely elektrických vyžínačů se liší technickými vlastnostmi, cenou a oblastí použití. V tomto článku si přečtěte, jak vybrat konkrétní elektrickou strunovou sekačku. Shromáždili jsme pro vás všechny potřebné informace a odborné rady.

Hodnocení elektrických vyžínačů trávy: 6 nejlepších modelů

Mezi zařízení, která mohou zahrádkářům pomoci, můžeme bez obav zařadit elektrické vyžínače na trávu. Na Západě se k zarovnání trávy používají sekačky, které jsou však příliš objemné, takže se nehodí pro bodové práce.

Obratné vyžínače trávy jsou někdy nezbytné, zejména na místech, kde je obtížný přístup k plevelům. Stroje umožňují zastřihnout přebytečnou vegetaci mezi stromy, v blízkosti plotu nebo u zdi domu.

vybrat, správnou, elektrickou, strunovou, sekačku

Jak používat vyžínače trávníku

Výsledek závisí na výkonu nástroje a způsobu jeho použití. Existují doporučení pro esteticky příjemný design. Zde je několik tipů.

Jak zastřihnout okraje trávníku

Používání strunové sekačky pro úpravu okrajů trávníku.

Křovinořez nejprve nastavte tak, abyste mohli stroj ovládat a měli dobrý výhled na řez.

Posuňte řezací hlavu do svislé polohy. Nastavení délky hřídele, polohy rukojetí.

Postavte se k okraji trávníku tak, abyste měli dobrý výhled na sekací hranu po celé délce trávníku. Pomalu zastřihujte a dbejte na geometrii okrajů.

Strunová sekačka upravuje okraje, odstraňuje strniště a odřezává kořeny trávy. Tráva přestane růst a okraje trávníku jsou pečlivě zastřižené.

Vezměte prosím na vědomí! Při tomto způsobu použití nástroje létají malé kameny a větve vzhůru. Je nutné používat ochranu očí. Používejte ochranné brýle dodávané s křovinořezy STIHL.

Jak stříhat stromy a keře

Ořezávání stromů a keřů obvykle nepatří mezi základní funkce vyžínače trávy. Pomocí speciálních nástavců však můžete dosah nástroje rozšířit.

Řada křovinořezů STIHL je vhodná pro křoviny:

Všechny žací lišty používají ochranný kryt nože, který musí být umístěn mezi nožem a stromem. Tím se zachovává celistvost kůry a čepel je chráněna před deformací při kontaktu s nečekanými tvrdými překážkami.

Některé modely vyžínačů jsou vybaveny ochranným drátěným kroužkem, který chrání také stromy a keře.

Jak sekat dlouhou trávu a plevel

Při sekání dlouhé trávy a plevele napodobujte činnost sekačky. Pohybujte sekačkou na trávu ze strany na stranu a sekejte pouze na jednu stranu. Můžete tak kontrolovat čistotu sečení.

vybrat, správnou, elektrickou, strunovou, sekačku

Abyste se při dlouhé práci příliš neunavili, měla by být houpačka tak široká, jak je to pohodlné. Po každém řezu udělejte krok vpřed. Až dojedete na konec jízdního pruhu, otočte se a jeďte v opačném směru. Dbejte na šířku posekaných pásů, aby nezůstávaly neposečené ostrůvky.

Výhody a nevýhody elektrických zastřihovačů

Výhody elektrických vyžínačů:

Jak vybrat zahradní sekačku 2018

 • tichý provoz. Elektromotory jsou z konstrukčního hlediska tišší než benzinové motory. Přestože není příliš tichá, elektrickou sekačku lze na rozdíl od benzinového modelu ovládat bez sluchátek (i když se vyplatí si je koupit).
 • Nízká hmotnost. Kvůli spalovacímu motoru váží křovinořezy podstatně více než elektrické stroje. Díky tomu lze elektrickou sekačku provozovat mnohem déle a méně často dělat přestávky. To může být velkou výhodou, když je třeba posekat velké plochy.
 • Relativně nízká cena. Obecně platí, že elektrické zastřihovače stojí méně než jejich benzinové protějšky, a to při stejných vlastnostech stejné značky.
 • Žádné výfukové emise. Elektrické vyžínače s pojezdem neprodukují žádné výfukové emise, takže jsou šetrnější k životnímu prostředí.
 • Lepší udržovatelnost. U elektrických modelů je méně dílů, které je třeba pravidelně servisovat (nejčastěji se porouchá kotva). A obecně levnější opravy než u modelů s benzinovým motorem.
 • Nízký výkon. U elektrických jednotek se výkon pohybuje od 0,7 do 3,3 litru.с., Zatímco benzinové motory mohou mít výkon až 6 litrů.с. Výkon má přímý vliv na účinnost a schopnost sekat silné stonky, malé větve a keře. Stojí však za zmínku, že malý výkon často stačí jen na zahradní pozemek s trávníkem a drobným plevelem.
 • Závislost na elektřině. Pro provoz stroje je nutné mít na poli elektřinu. Pokud potřebujete autonomii, je správnou volbou benzínová sekačka.
 • K dispozici je napájecí kabel. Napájecí kabel, respektive prodlužovací kabel, jehož součástí bude zástrčka, poněkud snižuje pohodlí práce a ne vždy ho chcete tahat po celém webu.

Pokud pro vás tyto nevýhody nejsou důležité a klady převažují nad výhodami, můžete si bez obav koupit elektrickou sekačku na trávu. Co je lepší koupit?? Je důležité věnovat pozornost poloze motoru.