Jak zastrčit vlasec do strunové sekačky Oleo-Mac

Kdyby nebylo tebe. Elektrický křovinořez Oleo-Mac TR 95 E

Strunové sekačky nejsou luxusem, ale nutností. tráva roste mílovými kroky. Pěstovaná rostlina potřebuje péči, zalévání, krmení a tráva roste za všech podmínek. Každodenní přívalové deště jako letos v létě, sucho, horko. nic ho nezajímá. Je stále zelenější, vyšší a hustší.

Proto, jak bez čerpací stanice, která dává vodu na mém webu (žádný život bez ní v chatě. General PUMP GP. 801/A5″ čerpací stanice) a nedokážu si představit svůj život na venkově bez elektrické strunové sekačky.

Elektrická strunová sekačka Oleo-Mac TR 95 E. Země původu Itálie. Montáž. Itálie.

 • jednofázový elektromotor;
 • výkon 950 W;
 • hmotnost 3,4 kg
 • Hladina hluku je 87 dB;
 • Řezným prvkem je vlasec;
 • průměr vlasce. 1,6 mm;
 • šířka sečení. 38 cm;

Tepelné relé vypne motor v případě přehřátí nebo přepětí v síti a zabrání rozbití strunové sekačky;

Hliníkový výložník čerpadla je velmi lehký a nepodléhá korozi. Výložník je zahnutý, což mi umožňuje sekat trávu v těžko přístupných místech;

K zavěšení strunové sekačky slouží popruh, který výrazně snižuje námahu a únavu při dlouhodobém používání;

Poloautomatická cívka „Tap‘ n Go“ uvolňuje konce vlasce během sečení bez přerušení nárazem do země;

Cívka s vlascem, nylonovou hlavou a nožem na řezání vlasce

Šňůra musí být správně navinutá, aby se zaváděla poloautomaticky. Jednoduché: Dva kusy vlasce dlouhé asi dva metry se prostrčí otvory v cívce, navinou se ve směru šipky a poté se cívka vloží do cívky. Volné konce vlasce se zasunou do otvorů na cívce. Na horní straně je našroubována nylonová hlava, která přitlačuje cívkovou pružinu a samotnou cívku k cívce. Cívka se navíjí proti směru hodinových ručiček. Pak lehce zatáhněte za konce vlasce. Hotovo. Pokud je vlasec příliš dlouhý, při rychlé rotaci hlavy se na noži přetrhne. 6. Pro větší pohodlí je rukojeť ve tvaru písmene D a tyč je nastavitelná podle výšky uživatele pomocí rychloupínací křídlové matice. Rukojeť se na výložníku snadno pohybuje nahoru a dolů;

Díky elektrickému motoru neprodukuje vyžínač trávy žádné výfukové plyny.

Elektrickou strunovou sekačku jsem si koupil v roce 2013, hned jak jsem si koupil chalupu. Tráva mi sahala až po pás. jak už jsem řekl, bylo to uprostřed ničeho. Elektrická sekačka je poměrně výkonná, linka snadno seká nejen trávu, ale i některé maliny a třešně. S pomocí této sekačky jsem snadno vyčistil celou střední část pozemku od přerostlé trávy a drobného porostu a bylo možné se pohybovat po. Velmi dlouhou a tuhou trávu, jako je například maďarská tráva Sylveston, sekejte ve dvou fázích. Nejprve seřízněte horní část až do středu a poté spodní část až ke kořenům.

Čím jsem se řídil při výběru vyžínače trávy? Potřeboval jsem výkonnou elektrickou sekačku, lehkou, s motorem umístěným nahoře. Proč s vrcholem? Je to pohodlné. můžete sekat vlhkou trávu. Neměli byste to dělat u nízko položeného motoru, aby se na vinutí motoru nedostala vlhkost a nepoškodila ho. Tak je to letos v létě. Každý den prší a musíte sekat, tráva je stále vyšší a vyšší.

Před hodinou pršelo, tráva je stále mokrá

To je v pořádku s mým vyžínačem trávy. Umím sekat

Moje řezná plocha je malá. Veškerý volný prostor na mém malém pozemku o rozloze 3,5 akru je věnován zeleninové zahradě. Proto sekám jen po obvodu zahrady a v blízkosti keřů.

Sekačka seká poměrně nízko a čistě. Jak vidíte, i u okraje skleníku jsem prakticky všechno posekal. A pokud nemohu sekat elektrickou kabelovou sekačkou, posekám trávník nářadím na baterie (malý, ale výkonný pomocník). Akumulátorové nůžky).

Tady duo fungovalo: u keře jsem sekal strunovou sekačkou a pod keřem jsem sekal akumulátorovými nůžkami.

Při sekání necítím žádné vibrace, hluk není příliš silný, bzučení a šumění. Posekání mého políčka mi zabere hodinu, přičemž stihnu posekat i cestu za pozemkem, aby se mi lépe chodilo. Tentokrát se mi podařilo posekat jen v blízkosti skleníku.

Zase prší

Musel jsem se běžet schovat, je přísně zakázáno sekat elektrickou strunovou sekačkou za deště, aby nedošlo k poškození elektromotoru a úrazu elektrickým proudem.

Strunovou sekačku mám již sedm let bez poruchy. A nejen já, ale i soused mě čas od času požádá, abych mu posekal jeho pozemek. Neříkám ne, pomáháme si navzájem, a to nejen se stroji.

Kdybych neměl strunovou sekačku, nevím, jak bych se vypořádal s kvasinkami?!

Jedinou nevýhodou strojů s elektromotorem je, že s sebou musíte všude tahat elektrický kabel. Když sekám, musím dávat pozor, aby se kabel nedostal pod linku.

Mám dvě prodloužení: jedno má 20 metrů, druhé 15 metrů

Plocha je poměrně dlouhá a pro posekání nejvzdálenější části připojím jeden z nástavců k druhému. To je trochu nepříjemné. Na malý dvorek bych však o benzínové sekačce na trávu neuvažoval. Soused po levé straně jednou sekal s takovou strunovou sekačkou poblíž jejich pozemku a zápach z výfuku ke mně doléhal, i když jsem byl 20 metrů od ní. Nyní sekají také elektrickou strunovou sekačkou, protože se vzdali benzinového vyžínače.

Se zastřihovačem jsem velmi spokojen. Bez něj by se tráva ručně sekala jen těžko. Tento nástroj mi usnadňuje život v terénu. V mém osobním seznamu nezbytných zahradnických nástrojů je na druhém místě hned za čerpací stanicí.

Jak zastrčit vlasec do vyžínače plevele Oleo-Mac

Chcete-li vyměnit strunu (vlákno, strunu) na vyžínači nebo křovinořezu, musíte nejprve zjistit, jak je silná. Pokud nejsou žádné zbytky šňůry, podívejte se do datového listu našeho zahradnického vybavení. Někdy lze správné informace zjistit pečlivou prohlídkou žacího bubnu; na jeho povrchu může být vyražen rozsah průměrů. Pokud je naše hledání neúspěšné, jednoduše odhadněte průměr výstupního otvoru na cívce. Linka by se v něm měla pohybovat hladce. Nedoporučuji rozšiřovat otvor pro použití silnější struny, aby se zvýšil výkon a schopnost zahradní techniky. Tloušťku vedení vypočítá výrobce na základě výkonu motoru.

Chcete-li vyměnit vlákno u většiny modelů, je třeba demontovat cívku sekačky zatlačením na západky. Někdy je třeba otáčet horní částí cívky a zároveň stisknout západky.

Na standardní cívku lze vložit 5-6 metrů tenkého vlasce nebo až 3 metry silného vlasce. Údaje jsou přibližné. vše závisí na velikosti žací hlavy. Pokud se při sečení přehřívá, je lepší navíjet méně vlasce. Existuje možnost, že se spéká a vy ho vyhodíte.

Nejjednodušší vyžínače a křovinořezy mají neautomatickou cívku s jednou lištou. Je to docela jednoduché. jeden konec vlasce se vloží do drážky na vnitřní straně cívky. Poté naviňte pod ochranný kryt podle šipky tolik vláken, kolik je praktické. Prostrčte 10 cm vlasce otvory v krytu nože a v cívce a znovu jej sestavte.

Nejčastější výměna vlasce na cívce OLEO-MAC

Elektrická strunová sekačka, snadné použití. Video o navíjení vlasce na cívku.

Ruční cívka s jednou koncovkou

Poloautomatická jednoduchá cívka se 2 úponky

Poloautomatický 2sekční naviják se 2 úponky

Pokud má šňůra na trimmeru 2 úponky, šňůra se před navíjením přeloží na polovinu a okraje se posunou o 5-10 cm. Cívky se vyrábějí v různých provedeních, ale každá má nějaký druh západky pro zajištění středové šňůry. Pokud je cívka jednovláknová, můžete jeden konec vlasce prostrčit otvorem a znovu jej vycentrovat. U dvoudílného navijáku je v přepážce výřez.

Šňůra a šipka směru navíjení

Značka navíjení a šipka ukazují směr navíjení. Pokud šipka není, navíjíme ji v opačném směru, než je směr otáčení. Jednou rukou držte konce šňůry a druhou otáčejte cívkou, abyste navinuli šňůru řádek, každá strana na svou vlastní kolej. Položte provázek poměrně pevně, není nutné, aby byl dokonale rovný, hlavní je, aby se nekřížil. Při použití se sama natočí na správné místo. Když zbývá asi 10 cm, zajistěte okraje v drážkách. Provlékněte vlasec otvory v těle cívky. Střídavě lehce trhejte vlascem, aby se uvnitř netvořily smyčky, a vložte cívku do cívky. Poté sestavte žací buben. Někdy je cívka konstruována tak, že okraje struny musí být při sestavování vyříznuty z drážek na cívce. Zkontrolujte správné sestavení poloautomatické žací hlavy naší strunové sekačky simulováním poklepu na zem. Stiskněte tlačítko uprostřed a současně zatáhněte za okraj čáry. Pokud je vše v pořádku, úponky se mírně vytáhnou.

Jak zastrčit vlasec do vyžínače Oleo-Mac.

U křovinořezů Oleo-Mac není nutné řezací buben vůbec demontovat. Jednoduše provlékněte provázek otvory. Vycentrujte ji, otočte šňůrku ve směru šipky a omotejte ji kolem šňůrky. Výměna vlasce na zastřihovači je rychlá a snadná. tento design je stále oblíbenější.

Doufám, že vám pomůže správná volba vedení pro váš stroj na údržbu trávníku.

Jak vybrat strunu pro vyžínač trávy

Šňůra na sečení, strunová šňůra, šňůra pro vyžínač trávy. Existuje mnoho různých názvů pro tento spotřební materiál pro střihací hlavy. Dále budeme používat terminologii společnosti Husqvarna. šňůra.

Na běloruském trhu jsou šňůry prezentovány v široké škále různých výrobců, různých barev, různých průměrů, různých průřezů. Jaký je mezi nimi rozdíl a jak vybrat ten správný?? Pokusme se tomu přijít na kloub a odpovědět na otázku.

Především se šňůry liší materiálovým složením. Na první pohled není vidět rozdíl. Určitě jste se ale někdy setkali s problémem, kdy se šňůra právě zasunutá do hlavy vyžínače zlomila při kontaktu s kamenem nebo silnějším stonkem. Musel jsem zastavit motor, rozebrat strunovou hlavu a znovu odšroubovat konce struny. Ale po 5 minutách se vše opakovalo. Musel jsem zastavit motor, rozebrat strunovou hlavu a znovu uvolnit konce struny. S naprostou jistotou mohu říci, že jste zakoupili nekvalitní šňůru a výrobce šňůry ušetřil na změkčovadlech.

Jaký je rozdíl mezi značkovou řadou a nekvalitním spotřebním výrobkem?

Největší výrobci zahradní techniky (např. STIHL, Husqvarna, Oleo-Mac) používají nejmodernější technologii výroby kordových šňůr z monofilní polyamidové šňůry s vysokým obsahem nylonu a speciálními přísadami pro vysokou odolnost proti opotřebení a vysokou vnitřní pevnost v tahu. Speciální změkčovadla dodávají materiálu měkkost a značnou pružnost. Povrch kordů je navíc ošetřen rozpustným olejem, který zabraňuje přilepení a spékání kordů v hlavě zastřihovače.

Jak navinout vlasec na cívku vyžínače trávy: klíčové body

Benzínové nebo elektrické vyžínače trávy jsou nepostradatelnými nástroji v arzenálu moderního majitele domu nebo venkovského zahradníka.

S těmito zahradnickými nástroji lze snadno sekat i velké plochy. Po zakoupení nářadí a několika sečeních začne mnoho lidí přemýšlet o tom, jak správně navinout vlasec na cívku vyžínače. Pokud nemáte zkušenosti, budou první kroky pro změnu řádku problematické a časově náročné, protože konstruktéři často neuvádějí v uživatelské příručce úplné pokyny pro změnu řádku.

Jak správně navinout vlasec na cívku vyžínače trávy. návod krok za krokem VIDEO

Pokud jde o délku, je třeba vzít v úvahu, jak často budete vyžínač používat. Čím častěji, tím více spotřebního materiálu se vyplatí mít v zásobě.

Informace o možném průměru vedení naleznete na stránce cívky strunové sekačky. Pravděpodobně tam najdete uvedený rozsah. Tloušťky se pohybují od 1,2 do 4 mm. Zvolte správný přístroj pro upravovanou oblast. Čím větší průměr, tím snadněji se seká tvrdá tráva.

jak navinout strunu křovinořezu

Oleo-Mac(Emak) LOADGO 130 EXTRALIFE žací hlava/žací lišta

Společnost provádí vrácení a výměnu tohoto výrobku v souladu se zákonnými požadavky.

Období návratu

do 14 dnů od obdržení vráceného zboží (u zboží běžné kvality).

Zpětná doprava podléhá dohodě.

Vrácení zboží je přijímáno po předchozí dohodě mezi oběma stranami (prodávajícím a kupujícím) a za podmínky předložení dokladu o koupi. Pokud kupující obdrží jiný typ/název, jde vrácení na náklady prodávajícího. Pokud si však zákazník objednal špatný výrobek, výměna a vrácení bude provedeno na náklady zákazníka. Náklady na doručení (vrácení) od 40 UAH v jednom směru (cena závisí na velikosti zásilky/zboží) Doba výměny a vrácení peněz od 1 do 4 pracovních dnů.

Italská rychlonabíjecí (automatická) žací hlava / žací vřeteno EMAK (EFCOOLEO-MAC) s kovovou hubicí, která chrání žací hlavu před odřením a lze ji označit za nejvěčnější! Platí pro: Benzínové křovinořezy / sekačky / sekačky Oleo-Mac, Gardena, MTD, Al-ko, Sadko, Orleon, Goodluck, Ferm, Foresta, Dnipro-M, Minsk-MTZ, Tatra Garden, Zenith atd. Lze namontovat na elektrickou sekačku na trávu (v místě, kde je namontován nůž)

Sedadlo závitu: 10×1.25 mm (standardní).

Díky adaptéru je možné instalovat žací hlavu o průměru pod 12 mm x 1.25 mm.

Žací hlava má oproti ostatním velmi velkou výhodu:

Silná hliníková výstupní očka s prostorem pro rybářský vlasec, aby se vlasec při sekání nepřetrhl.Není třeba vyměňovat výstupní drátěná oka žací hlavy, jak se to může stát u levných žacích hlav.

Tuhá pružina, která nevyhodí vlasec/šňůru z cívky během několika sekund.

Stěny dvojitého bubnu jsou odolnější proti opotřebení než stěny jednoduchého bubnu.

Tlačítka pro otevírání žací hlavy jsou na převodovce. (Jiné žací hlavy mají ve spodní části zásuvku žací hlavy, což znamená, že se žací buben po určité době používání sám otevře, protože drážka zajišťovacího kroužku je opotřebovaná nebo opotřebovaná).

Náhradní žací hlava s vývodem (zelená). (Není nutné sekací hlavu přestavovat, stačí vyměnit vývod sekací hlavy, který nese celý posuvný tah)

Rychlovýměnná žací hlava se nemusí demontovat, aby bylo možné navléknout vlasec do bubnu. Dostatečné k provádění funkcí popsaných v návodu (na obrázku)

Spodní lišta má větší vnější průměr, který ji chrání před nárazy a zvyšuje její odolnost.

Vyměnitelná, vyměnitelná deska žacího ústrojí chrání žací ústrojí před odřením, dírami a ucpáním.

Italové vyrobili vyměnitelný kovový adaptér (je možné jej vyměnit i prsty rukou bez zbytečného nářadí), aby daná žací hlava byla vhodná na všechny typy křovinořezů, zejména pak na ty, které mají místo uložení ne matici, ale šroub (Na modelech Oleo-Mac Sparta 25, 26, 250T, 37, 42, TR111E, TR 130E/Efco Stark 25, 37, 42, 750, 746, 755.

Žací hlava se dodává s kruhovým vedením o délce 3 m naplněným z výroby.

Oleo-Mac TR92E je lehká elektrická sekačka, která se snadno ovládá a skladuje. Stébla trávy lze sekat na trávnících, podél plotů a kolem stromů a keřů. Výkonný motor o příkonu 1100 W je umístěn na spodní straně, čímž zabraňuje vniknutí vody do trávníku.

Chladicí zásuvka motoru pro neznečištění. Motor je chráněn proti přehřátí tepelným relé. Stříkací rameno je vyrobeno z hliníku, což snižuje jeho hmotnost. Sekačka je bez koroze.

Vyvážená konstrukce se závěsným popruhem, který snižuje zatížení rukou obsluhy. Elektrickou strunovou sekačku mohou používat nejen muži, ale i ženy a senioři. Poloautomatická cívka uvolňuje konec vlasce za chodu sekačky.

 • Hmotnost strunové sekačky 4,5 kg.
 • Ohebná hřídel.
 • Průměr vlasce 2 mm.
 • Šířka výložníku 22 mm.
 • Výkon motoru 1,1 kW.
 • Napětí 230 V.

Nástavce pro sekání Nástavce pro vyžínače. Rukojeť smyčky. Ohýbaná, pevná hřídel. Elektrický motor.

Akumulátorový vyžínač trávy Oleo-Mac BCi 30 set koupit online

Akumulátorová strunová sekačka Oleo-Mac BCi 30 dokáže sekat trávu a drobný plevel. Řezací nástavec má průměr 103 mm a maximální doporučený průměr vlasce je 2 mm. Uživatelsky přívětivá obsluha se žací hlavou Loadgo pro snadné a nerozebíratelné nakládání řádku. Bezkabelové provedení znamená volnost pohybu a absence hluku vám umožní pracovat nepřetržitě, aniž byste rušili sousedy.

Oleo-Mac BCi 30 se dodává s

Střihací hlava LoadGo s 2 mm vlascem.

Nabíječka baterií a 40W dobíjecí baterie.

Výrobce má právo změnit vybavení a specifikace bez předchozího upozornění. Aby nedošlo k nedorozumění, nejprve se zeptejte produktového manažera na podrobnosti.

Speciální vlastnosti přístroje Oleo-Mac BCi 30:

Inovativní technologie: Nejnovější generace zahradnického nářadí je pro uživatele vysoce intuitivní. Vyznačuje se vysokou kvalitou a bezpečností, produktivitou a dlouhou životností baterie.

Nejnižší hlučnost ve své třídě. Můžete pracovat v kteroukoli denní i noční dobu, aniž byste rušili sousedy.

Šetrné k životnímu prostředí: žádné škodlivé výfukové emise, žádné problémy s palivovou směsí, netěsnostmi nebo nepříjemným zápachem.

Vysoký výkon díky modernímu elektromotoru a výkonným bateriím 2,5 nebo 5,0 Ah.

Mimořádně snadné použití: Stačí zkontrolovat stav nabití baterie a můžete vyrazit.

Maximální volnost pohybu: žádné překážející kabely.

Autonomie bez nutnosti připojení k elektrické síti.

Všestrannost a úspornost: celá řada je napájena stejnými bateriemi, takže můžete snížit své výdaje nákupem jedné baterie a nabíječky a několika zahradnických nástrojů.

Akumulátorová strunová sekačka Oleo-Mac BCi 30 je napájena akumulátorem řady Bi. Patří do třídy lehkých sekaček určených pro uživatele, kteří ji používají pro osobní účely. vyžínač je optimálně vyvážený, takže se uživatel dlouhodobě neunaví

Benzínová sekačka na trávu Oleo-Mac SPARTA 38. navržen pro náročné uživatele, kteří očekávají lepší rovnováhu mezi uživatelskou přívětivostí a výkonem. Výkonný dvoutaktní motor s vysokým výkonem umožňuje intenzivní vyžínání trávy. Velký setrvačník pro účinnější chlazení motoru i při vysokých teplotách.

Hliníková hřídel, snížení hmotnosti. Uvnitř výložníku jsou namontována bronzová kluzná ložiska, která zabraňují vibracím hnacího hřídele převodovky. Hřídel je bez koroze. Ocelová hřídel umožňuje používat strunovou sekačku nejen k sekání trávy, ale také k sekání tvrdého, suchého plevele a rákosu, pokud je vybavena nožem. Kovaný ocelový klikový hřídel pro dlouhou životnost. Primer. systém primer zajišťuje stabilní studený start benzinového vyžínače po doplnění paliva nebo po delší době stání.

Snadný přístup ke vzduchovému filtru usnadňuje údržbu, není třeba žádné nářadí. Univerzální rameno řídicí páky umožňuje ovládat otáčky motoru a zabraňuje náhodnému stisknutí plynové páky pro nouzové vypnutí motoru.