Jak nainstalovat řezaný kruh na rohovou brusku

Trysky pro rohovou brusku pro zpracování dřeva

Rohový mlýn, který je univerzálním nástrojem v domácím mistra nebo profesionála, se používá při provádění mnoha operací pro řezání materiálů, broušení, loupání různých povrchů atd.D. Dříve či později se každý majitel tohoto nástroje ptá: je možné pracovat na dřevě na rohu broušení a jaké trysky jsou pro to potřebné?

Rohový mlýnek je velmi rozsáhlý sortiment nástroje jedné třídy nazývaný úhel broušení (rohový mlýnek). Zařízení může mít obrovskou sílu a pracovat s diskem 230 nebo více milimetrů. Nebo se liší kompaktní rozměry a skromná abraziva v 115 mm.

nainstalovat, řezaný, kruh, rohovou, brusku

Přesné zpracování dřeva bude navíc potřebovat vážné dovednosti a zkušenosti. Je elementární ovládat masivní a výkonný rohový mlýnek Elementary na začínajícího mistra. Avšak s velkou oblastí zpracování nebo potřebou odstranit značné množství materiálu je taková úhlová mlýnka velmi dobrá.

Malý rohový mlýnek má také nevýhody. Poměr průměru jeho disku k rozměrům pouzdra neumožňuje zpracovat tvrdá místa na ořech. Kromě toho je obtížné vybrat velký objem materiálu s takovým nástrojem kvůli nízkému výkonu a přehřátí.

Mnoho mistrů pro práci se dřevem dává přednost úhlové brusky s průměrem disku 125 mm. To je vysvětleno zcela jednoduše:

 • Tato třída představuje úhlovou mlýnek v široké škále provozních kapacit;
 • Je snadné vybrat nástroj s pohodlnými rozměry a hmotností;
 • Trh představuje mnoho trysek a zařízení určených pro standard 125 mm přistávací díry pro disk.

Kromě toho úhlová mlýnka středního výkonu poskytuje relativní bezpečnost pro začátečníky

Účel disků a trysek

Kruhy pro rohové brusky se liší svým zamýšleným účelem na:

Řezání disků

Nejběžnějším úkolem prováděným pomocí úhlového mlýnku je snížit různé materiály. Výběr materiálu nástroje závisí na tom, který materiál bude nutné řezat.

 • Řezání kovu. Řezací disk pro kov je vyroben z krystalické hlíny korundum, jakož i ze syntetického korundu zvaného Electro.Rousse. Hlavní barva kruhů pro řezání kovů je modrá.
 • Řezání kamene a betonu. Pro řezání kamene vyberte disk jiného abrazivního materiálu. křemíkový karbid. Tento abrazive snadno řezá bílou cihlu (silikát) a břidlice. Ale pro řezání červené cihly, některé typy betonových nebo keramických dlaždic, tento kruhový materiál nefunguje. Zelení se vyrábějí pro kámen.
 • Řezání keramických dlaždic, červené cihly, porcelánové dlaždice a beton. Pro tyto účely se již používá diamantový disk. Tato kovová tryska je vyrobena, na špičce se aplikuje abrazivní hmota s diamantovými drobky Všechny disky.komoly během provozu vyžadují chlazení vody.

Pokud tedy budete stále používat pilový disk pro dřevo, měli byste dodržovat bezpečnostní opatření. Na rohové brusky musí být nainstalováno ochranné pouzdro a rukojeť, uživatel je povinen nosit ochrannou masku nebo brýle. Kromě toho nemůžete snížit materiály, které pro to nejsou určeny.

Dřevěná kola jsou považována za nejbezpečnější, na jejichž konci je nainstalován řetěz z řetězové pily. V případě zaseknutí nástroje zůstává řetězec na místě a disk se otáčí nečinně, což snižuje pravděpodobnost zranění uživatele.

Rittle

Pokud potřebujete odstranit vrstvu barvy nebo jiné aplikace, stejně jako rez z jakéhokoli povrchu, jsou použity kořeny. Jsou disk nebo ve formě misky s postaveným kovovým drátem.

Drát v těchto tryskách může být zkroucený nebo uvolněný. Jeho tloušťka může být také jiná. Čím silnější je vodič, tím drsnější loupající disk nebo šálek se používá tryska ve tvaru šálku a naopak.

Broušení

Pro broušení a leštění různých povrchů (kov, dřevo, plast a další) se používají broušení a trysky. Pro broušení se často používá brusný kruh typu okvětního lístku. Skládá se z mnoha „okvětních lístků“ vyrobených z brusného papíru. Granularita brusného papíru lze vybrat na základě požadovaného typu zpracování (dokončení nebo černá).,

K trysce může být také připevněn brusný papír pomocí suchého zipu. Takový nástroj je zašroubován na rohovém vřeteno.

Pro leštící povrchy se vyrábějí speciální kruhy a trysky, vypadají jako plstěné polštáře nebo jako disky z tkaniny.

Ostrý

K zaostření nástroje se obvykle používají stroje (ořezává vůně)). Ale pokud nemáte poslední, ale je tu úhlová mlýnka, pak si můžete zakoupit ostření (broušení) kruh, který lze snadno naostřit téměř jakýmkoli nástrojem pro řezání.

Hlavním rozdílem mezi ostřelovacími kruhy a řezacími kruhy je jejich tloušťka (nejméně 5 mm).

nainstalovat, řezaný, kruh, rohovou, brusku

Výměna disku v normálním režimu

Pravidelně pracující úhlové broušení musíte neustále měnit kruhy, které jsou spotřební. Pokud je nástroj již nepohodlný, měl by se změnit opotřebovaný abrazivní kruh.

Důležité! Nezapomeňte zkontrolovat vypnutí z elektrické sítě, abyste se vyhnuli svému zranění.

Algoritmus akcí krok.by.krok

Kruh je upevněn na vřetenovou hlavu s maticí upevňovacích látek s vláknem M14. Standardní konfigurace obsahuje otevřený klíč se speciálními výčnělky pro háček s otvory upevňovací příruby.

Chcete.li odšroubovat matici, musíte opravit vřeteno. Pro tyto účely je na zadní straně rohového mlýnku speciální západka. Kliknutím na tlačítko opravíte převodovku dlážděnou, s výjimkou možnosti jeho rotace.

Vložte klíč do otvorů. Jednou rukou, držte západku a otočte klíč proti směru hodinových ručiček s druhou, pohybujte maticí.

Směr pohybu disku, zpravidla, ve směru hodinových ručiček. Existují však modely, které mohou mít jiné. V každém případě dochází k odšroubování v opačném směru strany.

Když je matice posunuta, může být bez námahy odšroubována.

Po intenzivní práci s nástrojem s kovem uvnitř pouzdra můžete detekovat vrstvení spálené stupnice abrazivním. K odstranění zbytků použijte ocelový kartáč.

Po čištění nasaďte spodní přírubu na místě, zatímco kombinujte vřetenové drážky s přírubovými drážkami. Nahoře je umístěno těsnění.

Pokud váš model nemá další těsnění, mohou být takové cíle připraveny z plastové nebo husté lepenky. Dále musíte správně nasadit disk na rohovou brusku a zavřít jej podobným těsněním.

Důležité! Nainstalované těsnění vám umožňují snadno odšroubovat matici, i když byl disk sevřen nebo se zlomil.

Rukou otočte horní západku proti směru hodinových ručiček (proti rotaci) a podpořte řezací kruh. V tomto případě musíte také upínat zámek vřetena a navinout přírubu do hmatatelného odporu. S obličejem s trochou úsilí a dosažení. Nepřipívejte spojovací prvek, jinak můžete kruh vytáhnout a bude označen.

Nyní můžete pokračovat v práci. Pravidelně se však objevují problémy a odšroubují disk na rohovém brusky. Jak v takových případech změnit disk na rohovém brusky.

Proč stojí za to nainstalovat disk s prstencem na úhlovou brusku

Kromě zjednodušení odstranění disku po práci poskytuje instalace prvku s prstencem na úhlovou brusku následující výhody:

 • Uniformita tlaku. Disk bude nainstalován co nejhlaději a bez zkreslení. To zaručuje vyrovnanost řezání a bezpečnosti pro zaměstnance.
 • Pohodlí instalace. Specialista vždy uvidí, který disk je nainstalován na nástroj.
 • Dodržování doporučení výrobců nástrojů.

Existuje významný rozdíl od směru rotace

Můžete změnit směr rotace na sobě i od sebe. Tyto dvě možnosti mají výhody a nevýhody. Pokud je kruh umístěn na sobě, pak prach a jiskry létají směrem k pracující osobě, existuje nebezpečí, že se popálí, oblečení se může zapálit. Když se disk otáčí, nevzniká to, ale můžete získat vážná zranění. Pokud najednou dojde k kliknutí během operace, obsluha z rohové brusky obdrží ránu.

nainstalovat, řezaný, kruh, rohovou, brusku

Chcete.li správně vložit pracovní materiál, musíte věnovat pozornost štítku. Pokud se rohový broušený stroj otáčí směrem k operátorovi, je to samo z sebe, kruh je nainstalován uvnitř štítku. Při otáčení opačným směrem by měl obrázek dávat pozor.

Samozřejmě to můžete dát, bez ohledu na štítek, ale bude to nebezpečné a povede k zaseknutí a rozpadu.

Která cesta by měla jisknout z rohové brusky

Pokud při řezání jisker letí k operátorovi, pak v případě rozbití obvodu létají fragmenty směrem k ovládacímu nástroji. Chcete.li se chránit, musíte pracovat, stát trochu na straně nástroje. Kromě předpokládaného příchodu částic.

Aby jiskry neletěly k operátorovi, musíte stát na straně rohového brusky

Jak správně nainstalovat řezaný kruh na kov na rohovém brusky?

Opravte instalaci řezacího disku na rohovém mlýnku. Zazvoní dolů (čerpání). Když se podíváte na přistávací puk rohového brusky, má poznámky (zazubina) a upínací matice je tedy hladká, proto při instalaci řezného disku prořízne prsten, relativně měkký, tělo disku, tímto Snižte křížovou část disku na montážním místě, což může vést k rozbití disku. Zářez na výsadbě je poskytován většinou výrobců profesionálních úhlových brusky pro tvrdé upevnění disku a zabránění jeho rotaci. Hliníkový prsten je pružný při řezání zářezů silným tiskem, ale zároveň dostatečně silný, aby zabránil roztržení disku.

A nyní trochu užitečných informací o řezných kruzích (disky).

Základ řezacího disku se skládá z vrstev pletiva ze skleněných vláken, na které se nachází odlišné abrazivní. korun, elektrocorundum nebo křemíkový karbid shora. V procesu výroby kruh podléhá tepelnému zpracování, díky čemuž je produkt odolnější vůči ničení. Za tímto účelem je řezaný disk pečen v peci při teplotě 200 ° C.

Příprava zrcadel pro řezání

Před odříznutím zrcadla připravte svůj povrch, odstraňte prach a jemné odpadky. Pokud má tuková místa, otřete je řešením sody. Nakonec otřete alkoholem a pak suchý hadr. Příprava je nezbytná, jinak není možné získat přesnou rybářskou linii pro řezací zastřihovač. Zrcadlo, které předtím stálo v chladné místnosti, by se mělo zahřát. Teprve poté s tím můžete pracovat.

Kdokoli může studovat, jak nakrájet sklo rohovou bruskou a dělat tuto práci kompetentně. Ale úhlový brusný stroj pro řezání skla se používá pouze v případě potřeby k vytvoření malé části na délku. Řez se provádí rychle, nedoporučuje se pokusit vyrobit rybářskou linii pro zastřihovače, protože takové akce mohou vést k prasklinám a rozdělení.

Vše o nezávislém řezání orgánů

Mnoho z nich se samostatně vyřadilo. Chcete.li to provést, použijte pravidelný kruh keramiky. Proveďte řez obrysu a poté jej prohloubí. Práce se provádí pečlivě, aby nebyla poškozena.

Pro řez tlustého plexisku si vyberte disk se 3 velkými zuby.

Pracují se dřevem. V procesu řezání skla k kruhu se nelepí a neroztaví se. Mohou zpracovat materiál o tloušťce 5 až 10 mm.

Řezání tlustého skla s úhlovým broušením a diamantovým disku

Vyřízněte silné tvrdé skleněné rohové broušení při nízkých rychlostech. To nedovolí, aby se list rozdělil dopředu a také zabránil vzhledu velkého množství prachu.

Diamant nebo kovový kruh s abrazivním materiálem je nařezán velký:

Trubka je nainstalována nad disku, je připojena k přívodu vody. Voda by měla odtékat na řezné místo tvrzeného skla. Pod kruhem Dejte příkop s odkloněnou trubkou. Voda s abrazivem ji odtéká. Pravidelné zalévání vodou nedovolí formovat skleněný prach a třísky. Subjekt, který je třeba řezat, je mírně přitlačen k disku. Pečlivě se otáčejte, dokud se na něm vytvoří sloty, které by se neměly dostat do vnitřní zdi. Není třeba provádět hluboké řezy. Poté, co se objeví malá dutina, je sklo rozbité rukama na výrazném místě.

Tato metoda se nedoporučuje používat ti, kteří nevědí, jak zvládnout rohovou brusku, neví, jak disk funguje. Musí to být pozorní, určitě udělat vše. Jinak se kousky skla rozptylují, operátor a nedaleké lidé budou mít řezy.

Odrůdy řezacích disků

Řezací kruhy pro úhlový brusný stroj mohou být jak z abrazivního materiálu, tak z celého.metal. V závislosti na typu zpracovaného materiálu je také vybrán typ řezacího disku.

Pro kov

Pokud potřebujete kov řezat, pak vždy použijte spotřební materiál na Bakelite parta s přítomností posilovacích prvků. V tomto případě by měly existovat alespoň 2 posilující sítě.

U železných kovů se používá obyčejná korundum, který kromě oxidu hliníku nečistoty chloru, železa a síry.

Pro řezání nerezové oceli je přítomnost výše uvedených nečistot v řezném kruhu nepřijatelná, protože způsobují spálenou ocel (přehřátí). Výsledkem je, že nerezová ocel může mizet z nerezové oceli a promění se na obyčejnou ocel, v důsledku toho, že řez začíná být pokryt rez. Proto je důležité před zakoupením disku, abyste se pečlivě seznámili s informacemi, které se na něj vztahují. Cut.out disk pro nerezovou ocel je vždy označen písmeny „jako“ a slovem „inox“.

Pro řezání nesermových kovů se používají disky s velkými částicemi abraziva. Například řezaný kruh hliníku, kromě velkého abraziva, má speciální výplně, které zabraňují špičce.

Uživatelé rohových brusných strojů se často zajímají: které řezací disky pro kov se nejlépe používají? Ideální disk pro rohovou brusku by měl mít:

 • Bakelite vyztužený parta (bu);
 • Správně vybraný typ abraziva: Pro nerezovou ocel, bílý elektrocorundum (AS), pro železitý kov. obyčejný korundum;
 • Disk tlustý od 1,6 do 2 mm;
 • Vnější průměr 125 mm;
 • Malé.frakční abrazivní částice, pokud je vyžadována řezání ocelových konstrukcí.

Nedoporučuje se používat vlnité kruhy pro řezání vlnitých kruhů pro řezání korozivních kruhů, protože řez se přehřívá a zink z něj vypálí. hlavní prvek, který brání korozi. Aby se snížilo přehřátí materiálu, někteří řemeslníci používají kruhový kovový disk pro úhlové brusky s malými zuby. V obou případech by však mělo být řezy ošetřeno speciálním složením proti korozi, které lze zakoupit v obchodě, kde se prodávají profilované kovové listy.

Pro řezání kamene

Pro řezání kamene v domácích podmínkách je vhodný abrazivní disk vyrobený z křemíkového karbidu (označený písmenem C).

Tento řezací disk se používá pro malé kamenné práce, protože se rychle opotřebovává. Ale díky nízkým nákladům je tento spotřební zdroj mezi bulharskými majiteli docela populární.

Pro profesionální provoz není abrazivní disk vhodný pro kámen. Pro tyto účely se doporučuje vybrat kruh All.Metal odloučení s diamantovým stříkáním.

Betonem

Třídy pro řezání betonu a vyztuženého betonu jsou vyrobeny z tvrzené oceli s vysokou silně, s nanesením na řezanou část diamantových drobků. Také tyto kruhy z řezu mohou být segmentovány a pevné.

Před řezáním betonu je nutné určit jeho typ. Může to být obyčejné nebo vyztužené (obsahující kovovou síť). Rovněž stojí za zvážení věku betonu.

 • Mladý beton má abrazivní vlastnosti, tak rychle vynoří nástroj. Abychom to snížili, je nutné používat diamantové segmentované disky betonem zvýšené tloušťky.
 • Starý beton je velmi pevný materiál. Pro jeho zpracování je lepší použít kruh k úhlové brusky mírné tloušťky.

Pro řezání vyztuženého betonu je nainstalován univerzální diamantový kruh.

Pro řezání dlaždic a porcelánových dlaždic

Nejlepší je používat pevné řezané kruhy s diamantovým stříkáním pro řezání keramických dlaždic. Na takových discích je obvykle psán „mokrý řez“. Jak ukazuje praxe, tento nástroj je pozoruhodně rovnoměrně, s minimem čipů, řezání dlaždic i bez použití vody, i když zároveň mnoho jemných prachů.

Kontinuální diamantový disk lze také použít podle porcelánových dlaždic.

Mimochodem, tento kruh lze použít nejen keramikou, ale také pro řezání tlustého skla.

Podle dlaždice můžete samozřejmě používat segmentované (suché) a turbo disky, ale kvalita řezu bude velmi nízká, protože čipy se nevyhnutelně tvoří podél jeho okrajů.

Pro řezání plastu

Plast je dobře řezán obvyklým abrazivním kovovým nástrojem. Ale existuje speciální kruh pila (třitooth), určený pro řezání dřeva, překližky a plastu. Lze jej použít nejen pro řezání, ale také pro podélný nápojový materiál, zejména tuk.

Při instalaci tohoto nástroje je důležité správně určit směr rotace vřetena rohové brusky.

Použití kruhových pily s mnoha zuby na plastu a dřevě se nedoporučuje kvůli vysoké pravděpodobnosti zadní části nástroje, což může vést k zranění.

Что делать с случае, если на угловой шл restauration заклинило (закусило) диск?

Každý, kdo má zkušenost s intenzivní prací s rohovým broušením, je pravděpodobně alespoň jednou, ale čelil takové situaci.

nainstalovat, řezaný, kruh, rohovou, brusku

Obvykle se to stane, pokud se diskové upína mezi detaily, zastaví se nebo se rozbije a motor úhlového mlýnku pokračuje v otáčení, a tak neodvolatelně tahá matici.

Co se tedy lze udělat, pokud je disk na rohovém mlýnku pokousán?

Každý pán má svá vlastní tajemství.Zejména pro vás jsme se jich naučili několik z nich a nyní se budeme podělit o nejběžnější způsoby, jak se dostat ze situace.

Vyjměte disk z rohové brusky

Nejprve zjistěte, jaký způsob odšroubování matice.

Příruba musí být vždy otočena ve směru, ve kterém se disk otáčí.

Pro tento druh práce budete potřebovat dva klíče plynu nebo dvě svorky.

Zde je to, co musíte udělat: Zničte zbývající disk, opravte puk umístěný mimo disk jedním klíčem, odšroubujte přírubu.

Vyjměte disk z rohové brusky

Tato metoda stanoví použití slavného mazání VD-40.

Je to pravděpodobně jako ostrov, použitelný ve všech případech života.

Musíte vybuchnout přírubu, počkat asi 5 minut a pokusit se ji odšroubovat klíčem.

Vyjměte disk z rohové brusky

Tato metoda se používá v extrémních případech.

Když žádné jiné metody nepomůže, můžete se pokusit snížit přírubu s takovým nástrojem jako hackerská kresba pro kov a poté si koupit nový ve specializovaném obchodě.