Jaký olej se používá k mazání kompresoru

Složení a rysy kompresorových olejů

Jak funguje kompresor? Naopak jako například pístový motor s vnitřním spalováním. Točivý moment není přenášen z spojovací tyče k klikovému hřídeli, ale z klikového hřídele do skupiny pístů.

Stejně jako v jakémkoli mechanismu, podrobnosti o tření a rotaci vyžadují mazání. Pokud neexistují žádné problémy se šachtou a ojnicemi: můžete použít klasickou klikovou skříň mazání, pak skupina pístů vyžaduje speciální organizaci a typ spotřebního. Kompresorový olej se může dostat do prostředí, které kompresorové čerpadla.

V motoru s vnitřním spalováním olej, který vstupuje do pracovní komory válce. A v kompresoru může mazivo, které dopadlo do materiálu, vést k negativním důsledkům.

Píst a rotační olej je v kontaktu s čerpacím médiem pouze na jedné straně pístu. Je nutné filtrování.

Kompresory chladniček. Je nutné zajistit kompatibilitu mezi chladivem a mazivem. Olej pro kompresor by neměl ztratit své vlastnosti s ostrým rozdílem v teplotě chladiva.

Plynový kompresor. Hlavní úkol, možnost oddělení (filtrace) maziva od vzduchu (plyn). Výběr kompatibility plynu.

Pro každý design je poskytováno zvláštní mazání, sjednocení neexistuje. Doporučení týkající se spotřebního materiálu jsou v dokumentaci Passport nebo Guide pro regulační práce.

Ve skutečnosti maziva pro kompresory patří do motoru. Pracují v podobných mechanismech, zažívají teploty, ostrou změnu v provozním režimu.

Zvláštní vlastnosti spotřebního materiálu pro kompresory a vysoké požadavky na tento materiál však přinášejí oleje do samostatné třídy.

^ Stejně jako motor, spotřební materiál kompresoru má syntetický, polosyntetický a minerální základ Stejně jako v automobilových olejích, syntetika slouží déle a stojí více. V souladu s tím minerální základna. Toto je ekonomická třída (v ceně i v odporu).

Viskozita kompresorového oleje. Jedna z důležitých charakteristik, stejně jako motor. Tento indikátor je v rozmezí 7-30 mm2/s. Tekulost závisí na jeho významu (tj. Schopnosti proniknout nejmenšími mezerami). Nízká viskozita usnadňuje provoz mechanismů, neumožňuje tvořit škodlivé usazeniny. Vysoká viskozita poskytuje vyšší těsnost (zejména v pístových schématech), zatímco zpomaluje práci celého systému.

Pokud je motorový olej jednoduše klasifikován podle teploty zapalování nebo záblesku, pak jsou technické tekutiny kompresoru odděleny teplotou výboje.

Tekutiny nebo plyny, že čerpadla kompresoru mají teplotu na vstupu a výstupu. U maziv jsou poskytnuty 4 skupiny (domácí klasifikace):

Extrémní režim: Obzvláště obtížné podmínky, pohotovostní systémy, instalace kompresorů v nepříznivém prostředí. Více než 200 ° C.

Složitost výběru spočívá ve skutečnosti, že na rozdíl od motorových olejů „kompresor“ nevytvořil jednotná pravidla kompatibility, jako jsou SAE, ASCE A nebo API.

Například zahraniční výrobci technických tekutin pro čerpací rostliny pístové jsou vedeni klasifikací VCL DIN 51 506. A kompresory šroubů podávají oleje, které splňují další standard: ISO/DP 6521.

S tím není nic špatného, ​​ale uživatel kompresoru je obtížné vybrat spotřební materiál. Nenalezení kompatibilního produktu musíte přesně koupit typ (a často značku) kompresorového oleje, který je uvedeno v dokumentaci.

Pokud máte domácí kompresor. Můžete se bezpečně řídit GOST 1861-73. Nastavuje dva hlavní typy spotřebního materiálu:

K-12. Destilační olej, s přidáním depresorových přísad v objemu 1/100. Je povoleno nahradit základnu směsí zbytkového a destilovaného oleje (analogií se syntetikou a semintetikou). V

Q K-19. Složení založené na 100% zbytkového oleje, s přísadami (analogií s minerálním olejem).

Jako příklad lze citovat klasifikaci importovaných analogů: Seglle Syntetický kompresorový olej:

Ilustrace zobrazuje tabulku kompatibility s provozními podmínkami ISO, s tím, zbytek stejných výrobců, standard se používá svým vlastním způsobem.

Existuje další možnost pro použitelnost standardů: DIN 51506 a ISO 6743/3 s dalšími informacemi. Vypadá to jako formát Shelovsky, ale se svými vlastními rysy. Dovážené oleje mohou používat přísady nebo vyráběné bez nich.

VB/VBL; Kategorie Dag. Materiál je určen pro všechny typy zařízení s maximální teplotou vstřikování až 140 s;

VC/VCL; Kategorie DAA. Mazání lze použít ve stacionárních kompresorech s teplotou zahřívání až 160 SIV mobilu za t 220 s:

VD/VDL; Kategorie DAB. Maximální teplota injekce. Až 220 s. Olej lze použít v mobilních i ve stacionárních kompresorech. Dopis L označuje přítomnost přísad. Rozsah kompatibility je širší než ruský Gost a existuje méně skupin. To hovoří o určitém sjednocení. Stejné mazání Kliiber však představuje své vlastní standardy kompresorových olejů, pro kompatibilitu, o nichž budou ostatní výrobci vyžadovat srovnávací tabulky.

Summit r. Maziva této kategorie jsou založena na syntetických uhlovodících a přísadách, které regulují vlastnosti. Určené pro chlazené kompresory;

Summit DSL. Takové syntetické oleje mají složitý základ, obsahují speciální přísady Kompresorové oleje DSL neobsahují fosfor, zink, síru, schválené UOP LLC pro katalýzu a přípravu (komprese) vodíku;

Summit NGL. Série představuje dva produkty: a. Tyto oleje se používají v pístových kompresorech s vysokým tlakem, čerpání oxidu uhličitého, přírodního a technologického plynu. Materiál byl založen na polyallcalen glykolu, má index s vysokou viskozitou, který poskytuje efektivní mazivo v širokém teplotním rozsahu. Produkt 888 je kompatibilní s kompozicemi pro zpracování studny, které lze použít v kompresorech pístů používaných v ropném a plynárenském průmyslu. Olej NGL 444 se osvědčil při velmi nízké teplotě okolí.

Jak a kdy vyměnit olej v kompresoru?

Informace o tom, jak často vyměnit olej v kompresoru a jak zkontrolovat jeho úroveň, jsou obsaženy v knize Service.

Při pracovním zařízení v těžkém režimu se sníží frekvence změny mazání. Olej by měl být neplánován, když se uzavírá nebo změní barvu (bělící v důsledku vody, ztmavne kvůli silnému přehřátí).

Při tankování kompresoru musíte přesně postupovat podle pokynů. vzduch, vlhkost, prach by se neměl dostat do olejového systému.

Před změnou oleje v kompresoru musíte odstranit starý tuk, nalijte do něj propláchnutá tekutina a zapnout jej po dobu 10-15 minut.

Maziv pomáhá namazat páry tření (olejový postřikovač, který jej dodává ve formě olejové mlhy).Chcete.li lépe porozumět tomu, jak vyměnit olej v kompresoru.

Výměna oleje v kompresoru pístu

Změňte olej ve vzduchovém pístovém kompresoru po prvních 500 hodinách práce, poté v závislosti na režimu zatížení a kvalitě absorbovaného vzduchu, ale nejméně 1krát za rok.

Po každých 4 000 hodinách provozu by měl být nahrazen nejen olej, ale také pro změnu olejového filtru, filtru, v případě potřeby hnací pás.

Mazivo je nahrazeno konstantní kontrolou úrovně plnění (by měla být mezi centrální a horní značkou okna pro prohlížení kompresoru).

Výměna oleje v kompresoru šroubu

První výměna maziva v kompresoru šroubu se provádí po 500 hodinách provozu v budoucnu. s frekvencí až 8 000 hodin (přesný interval závisí na značce zařízení a provozních podmínkách).

Je nutné vyplnit čerstvý olej stejně jako starý. Potřeba ventilu se stanoví po krátkodobém zahrnutí zařízení.

Speciální kompozice

Jaký druh oleje nalijte do kompresoru? Na kompresor pístového vzduchu jsou uloženy zvláštní požadavky. Mazivo by se mělo pevně kontaktovat s vyhřívaným stlačeným plynem. Produkt by tedy měl být bezpečný a při zahřátí na teplotu 170 °, 180 ° C nebo více. By měly zahrnovat pouze vysoce kvalitní přísady, které vylučují riziko tvorby uhlíku na mobilních částech. Látka by měla mít také vysokou odolnost vůči oxidacím teploty, jinak se pravděpodobnost zvýšení rozpadu kompresoru.

V důsledku dlouhodobého používání se jeho hustota zvyšuje, protože kapalina se vypařuje a zvyšuje znečištění. Z tohoto důvodu je možný oheň, takže olej v kompresoru vzduchu by měl být prováděn pravidelně.

Jaký druh oleje nalijte do pístového kompresoru?

V pokynech, které byly připojeny k vybavení, bude napsána jedna firemní ropa. Například pro kompresor Fubag to bude Fubag VDL 100. Takový olej je obvykle minerální, zabalený v literu. Zatímco máte zařízení v rámci záruky, měl by být použit pouze tento olej. Po záruce můžete nahradit jiného výrobce kompresorovým olejem. Výrobci obvykle doporučují výměnu oleje v kompresoru pístu po 300-500 matek nebo jednou ročně. Ve své praxi se zákazníci často uplatňují, kteří podle tohoto doporučení nezměnili ropu. Někteří používají automobil, dokonce vypracoval automobilový olej. Postarejte se o svůj pístový kompresor, změňte olej v kompresoru nejméně 500 matek, sledujte úroveň maziva a nemíchejte olej různých značek. Před zakoupením oleje pro kompresor pístu zjistěte objem tankování hlavy kompresoru. U kompresorů pro 220 voltů je to méně než litr, pro kompresor 1000 l/min tento objem 1-2 litrů Vezměte olej s okrajem tak, aby stačil na ventil. Dříve jsem napsal, že minerální olej zamrzne při teplotě asi.10 stupňů Celsia, pokud začnete pracovat na ulici při této teplotě, pak váš elektrický motor může bodnout a spálit hlavu. V provozních pokynech je napsán teplotní režim provozu pístového kompresoru a obvykle se jedná pouze o teplotu plus. Důvodem je skutečnost, že kondenzát je vytvořen v kompresoru a zamrznutí, může poškodit kompresorové jednotky. Pokud je potřeba použít kompresor v zimě mimo teplou místnost, nalijte do ní polosnotický nebo syntetický olej (okamžitě řeknu, pro takový olej ho nenajdete na skladě). V pístových kompresorech s nízkým tlakem se používá 100 viskozitních olej, na kompresorech průměrného 40 baru a vysoký tlak 330 bar se používá 150 viskozitní olej.

Viskozita 32, 46, 68 je olej pro kompresory šroubů. Čím větší je číslo, tím silnější olej. 32 Viskozita se používá v kompresorů. V běžném elektrickém použití 46 a příležitostně 68 viskozity. Podívejte se na pokyny na kompresoru šroubu, budou psané intervaly náhrady a jaký olej použít. Dobrý kompresorový olej. Xeleron P46, v takovém olejovém abac Genesis Compressors provozují až 30 a více tisíc motelů před výměnou šroubového páru. Mínus standardní oleje, jedná se o život asi 2000 matek. V syntetickém oleji Xleron S46 je až 8 000 hodin. Je třeba pochopit, že lhůty pro výměnu oleje jsou označeny za snadné provozní podmínky. Pokud máte velmi zaprášenou produkci, měli byste častěji měnit olej, abyste prodloužili životnost páru šroubu. Nejčastěji se šroubová pár selže na olejovém těsnění a ložiscích hnacího hnacího hřídele. Výměna omentum je velmi jemná práce a bez řádné zkušenosti nebude možné jej nahradit, aby brzy neproběhlo. Ložiska také nejsou snadná, musíte správně nastavit mezery, pokud se tak nestane, pak se dvojice šroubu již nebude opravit. Ložiska se mohou sympte. Ale olejové těsnění a kompresorový olej jsou v aktivní interakci. Předpokládá se, že při používání syntetického oleje trvá olejové těsnění déle. Například při použití nepřiměřené viskozity, pokud nalijete 100 viskozity místo 46, můžete stisknout olejové těsnění, v praxi jste se s takovými případy setkali. Nestojí za to míchat olej pro šroubové kompresory různých výrobců, protože když se zahřívá uvnitř kompresoru, může přísada v oleji reagovat navzájem a vložit na vnitřní povrchy radiátoru, čímž se sníží jeho chladicí schopnost. Pokud se rozhodnete změnit olej a máte jiného výrobce, úplně vypusťte starý olej, změňte olejový filtr a separátor a teprve poté vyplňte nový olej. Změňte olej v souladu s předpisy z technického pasu, ale pokud jen zřídka používáte vzduchový kompresor, změňte olej jednou ročně. Postupujte podle úrovně kompresorového oleje, mělo by to být v rámci objemu určeného výrobcem, pokud je olej víceméně než norma, může to zvýšit vliv oleje ve vašem pneumatickém systému.

Domácí klasifikace kompresorových olejů

Na rozdíl od motoru jsou kompresorové oleje děleny teplotou čerpané látky.

Všechny kompresorové oleje jsou rozděleny do 4 skupin:

 • Oleje určené pro mírné zatížení (teplota čerpaného plynu nepřesahuje 160 ° C);
 • Oleje určené pro provoz při mírném zatížení, ale s them vyhřívaného plynu do 180 stupňů.
 • Olej určený pro mechanismy pracující při zvýšeném zatížení a teplotách do 200 ° C.
 • Oleje určené k práci v extrémně obtížných podmínkách, se zvýšeným ukazateli tlaku a teploty až do 200 ° C.

Olejové značení a dešifrování

Příklad: „CS: GO-19P“, „KP-8C“, „K2-24“, „K3-10“, atd.„K“ znamená patřit do kompresorových olejů.Číslo po „k“ (s výjimkou 1) olejové skupiny.Číslice po spojovníku je kinematická viskozita při 100 °.„P“ olej s přísadami.Olej z písmene „C“ se vyrábí z olejů síry.

Značky domácích kompresorových olejů

Oleje pro píst a rotační kompresory:

 • Pro pístové kompresory středního a vysokého tlaku: K-19; CS: GO-19
 • Pro píst a rotační kompresory s teplotou výboje
 • Až 200 °: K3-10; K3-10N
 • Pro vysokotlaké kompresory s vysokým tlakem: K2-24; K3-20; K4-20; K2-220

Oleje pro turbodmychadlo

Oleje pro kompresory ledniček

Oleje pro píst a rotační kompresory

Pro použití jako maziva v pístových a rotačních kompresorech se vytvářejí minerální maziva, jejichž úroveň provozních vlastností je určena výběrem základní základny, metodami jeho zpracování a sadou použitých funkčních přísad.

Státní standardy GOST 1861-73 „Kompresorové oleje. Specifikace “a GOST 9243-75„ Kompresorový olej z sírových olejů CS: GO-19. Specifikace „Definuje požadavky na fyzikálně-chemické ukazatele kompresorových olejů K-19 a CS: GO-19.

K-19-Minerální olej se získává z olejů na čištění oleje. Používá se pro píst a rotační kompresory mírných provozních režimů při teplotách vstřikování pod 160 ° C. Neobsahuje přísady.

CS: GO-19-minerální olej se získává z olejů sírových parafinů selektivního čištění. Neobsahuje přísady. Používá se pro píst a rotační kompresory středních (středních a vysokotlakých) provozních režimů při teplotách výboje pod 160 ° C.

Požadavky na charakteristiky kompresorových olejů produkovaných výrobci podle technických podmínek jsou stanoveny v části technických požadavků příslušných regulačních dokumentů. Nejoblíbenější kompresorové oleje jsou:

 • KP-8C podle TU 38.1011296-90-destilační olej selektivního čištění pro mazací odstředivé a turbodmychadlo, které pracují v podmínkách, pokud jsou na hodinách prezentovány zvýšené požadavky na stabilitu antioxidantů a sedimentaci k tvorbě sedimentu;
 • KZ-10 TU 38.401724-88-Minerální olej získaný z olejů na čištění oleje s látkou určených pro použití v pístech a rotačních kompresorech;
 • K3-10H Tu 38.401905-92-zima z nízkopovolného oleje oleje na oleje pro píst a rotační kompresory. Technologie produkce oleje je podobná olejovému K3-10, ale přidává se k oleji, což snižuje teplotu tuhnutí a poskytuje spolehlivý začátek při nízkých teplotách;
 • CS: GO-19P pro Tu 38.4011055-97-Minerální olej z parafinových olejů selektivního čištění. Obsahuje antioxidizační aditivum. Používá se ve středně provozních režimech kompresoru, když ke kompresi plynu a vzduchu nerozpustný v oleji dochází při teplotě vstřikování pod 160 ° C. Navrženo tak, aby namazalo pístové kompresory středního a vysokého tlaku, jakož i těsnicí prostředí pro utěsnění kompresní komory;
 • KZ-20 až TU 38. Používá se pro kompresory pracující ve závažných podmínkách při teplotě výtoku až 200 ° C;
 • K4-20 TU 38.101759-78 Amm. 1-7-minerální olej vyrobený z oleje na čištění oleje. Navrženo pro mazací kompresory vzduchu z mazání pístových lodí s jediným mazacím systémem, který pracuje ve zvláště závažných podmínkách vysokého tlaku při teplotě injekce nad 200 ° C. Obtížné podmínky zahrnují ostře měnící se podmínky atmosférické teploty, vysoká vlhkost s přítomností agresivního média (mořská sůl), pracující v opakovaném režimu, s velkými rozdíly ve spotřebě stlačeného vzduchu;
 • K2-220 až TU 38.401-58-90-94-olej vyrobený ze směsi olejů na čištění oleje Shaim a Volgograd. Navrženo pro použití kompresorů s vysokým tlakem v kompresorech tepelně;
 • K2-24 až TU 38.401-58-43-92-olej vyrobený ze směsi olejů na čištění oleje v západním sibiřském oleji. Používá se pro vícestupňové pístové kompresory vysokého tlaku, včetně kompresorů instalace separace vzduchu.

Požadavky na kvalitativní charakteristiky kompresorových olejů jsou uvedeny v tabulce. Devět.

V závislosti na provozních podmínkách jsou kompresorové oleje pro píst a rotační kompresory rozděleny do 4 podtřídy:

 • Podtřída 1. Oleje se používají pro mírné provozní režimy kompresorů, když se komprese vzduchu a dalších plynových olejů vyskytují ve výšce výboje pod 160 ° C;
 • Podtřída 2. pro kompresory pracující v mírných režimech, stlačování vzduchu a dalších plynů, které jsou nerozpustné v oleji při teplotě vypouštění pod 180 ° C;
 • Podtřída 4. Pro kompresory s vysokým tlakem pracujícím ve zvláště obtížných podmínkách při teplotě výboje nad 200 ° C.

V souladu s přijatým oddělením kompresorových olejů je stanoven postup pro jejich značení.

Dopis „k“ znamená patřící do kompresorových olejů, číslo po označení dopisu je třídou v souladu s účelem provozních podmínek, s výjimkou 1 podtřídy, jejíž označení není připevněno, čísla po spojovníková hodnota označují hladinu viskózních vlastností oleje při teplotě 100 0 s.

Aby zařízení ukázalo vysoký výkon, musíte si vybrat kompresorový olej pro kompresory pístů a všechny jeho parametry musí splňovat individuální požadavky zařízení.

Nejdůležitější ukazatele takové kapaliny jsou:

Spotřeba závisí na provozní teplotě. Zvyšuje se, když se zvýší. To je to, co způsobuje časté mazání

Odborníci doporučují používání pouze tekutin určených pro konkrétní model. Značka oleje je uvedena v technickém popisu zařízení. Výrobce označuje nejlepší možnost. Dnes jsou zvažovány nejoblíbenější maziva:

Druhý druh se liší od ostatních se svými vlastnostmi. Jeho kinematická viskozita je ovlivněna provozní teplotou. Pokud se rovná 40 stupňů, hodnota viskozity se blíží 150 kV. Mm/s. Pokud teplota dosáhne 100 stupňů, viskozita začne klesat. Jeho hodnota se stává 10,6 kV. Mm/s. Pokud dojde k problému, který se olej nalije do vzduchového kompresoru, značky Eco Mak, lze likvidu Shell Corena P 150 považovat za ideální možnost.

Výběr vhodného typu

Není vždy možné okamžitě vybrat požadovaný typ maziva pro vyplnění kompresoru pístu. Nejdůležitějším parametrem v klasifikaci je jeho viskozita. U šroubových motorových zařízení jsou zapečetěné vlastnosti považovány za hlavní. Přípustná hodnota viskozity je 7 mm2/s, při teplotě požáru. 180 stupňů.

Což je lepší: minerální voda nebo syntetika

Tento problém vyvstává poměrně často. Někdo dává přednost syntetickým produktům a někdo zvažuje minerální mazání lepšího. Vše záleží na frekvenci používání zařízení. Pokud je kompresor zřídka zapnutý, je lepší vyplnit minerální vodu, zejména proto, že to stojí mnohem levnější. Kromě toho je jeho provozní teplota 80. 90 stupňů. Minerální tekutina má krátký život.

Vlastnosti syntetického produktu jsou mnohem lepší. Vysoká viskozita umožňuje nalít mazání do jakéhokoli kompresoru. I když teplota dosáhne svých maximálních hodnot (200 stupňů), struktura kapaliny zůstává nezměněna, motor se nevybuduje. Proto se takový produkt týká univerzální skupiny.

Syntetika vám umožňuje provádět práce při nízké teplotě. Období provozu takové kapaliny je několikrát více. Náklady na syntetiku jsou samozřejmě mnohem vyšší, ale kvalita takového oleje kompenzuje všechny náklady. Kapalina se aktivně používá v seminářích, kde kompresor neustále pracuje.

Recenze populárních olejů

Mazivo pro kompresor lze samozřejmě nazvat specifickým materiálem. Je určen pro konkrétní práci. Výrobci doporučují používat pouze certifikované produkty s vysokou kvalitou. Můžete je nahradit jinými materiály, mezi nimiž je několik typů považováno za nejoblíbenější.

Nejoblíbenější z nich je „Arian K-12“. Minerál navržený pro práci kompresoru pístu. Olej ztuhne, když teplota klesne pod. 25 stupňů. Viskozita se liší v rozmezí 11-14 mm2/s.

BP Enersyn GCS 180. Syntetika. Lze provozovat při vysoké teplotě. Díky speciálním inhibitorům oxidace chrání detaily před korozí.

Mobil Rarus 429. Odkazuje na univerzální produkty. Lze provozovat v jakémkoli kompresoru. Má vynikající viskozitu, vznítí se při vysoké teplotě. Mazání je navrženo pro dlouhou dobu provozu.

„Arian K-28“. Univerzální minerální olej. Stupeň viskozity je v rozmezí 26-30 mm2/s. V kapalině není prakticky žádná síra. Kvůli nepřítomnosti různých mechanických nečistot lze kapalinu použít při teplotě.10 stupňů.

„VDL 100 fubag“. Speciální produkt pro vyplnění pístového kompresoru. Díky zvláštním přísadám chrání mazivo části před oxidací, když teplota dosáhne vysokých hodnot. Kapalina zabraňuje vzhledu pálení na povrchu částí.

jaký, olej, používá, mazání, kompresoru

Dešifrování značení

V Rusku se používá zvláštní označení mazání. Chcete.li si vybrat správný typ oleje, musíte vědět, jak je označení dešifrováno.

Značka CS: GO-19P s označeními je velmi často pro vyplnění kompresoru: značka CS: GO-19P:

 • „K“. kompresor;
 • „C“. vyrobené ze sírového oleje;
 • „P“. v jeho složení jsou zvláštní přísady;
 • 19. Hodnota viskozity, když teplota dosáhne 100 stupňů.

Doporučení profesionálů

Je vhodné vyplnit mazivo určené výrobcem do zařízení. Poskytuje maximální výkon a plně odpovídá charakteristikám zařízení.

jaký, olej, používá, mazání, kompresoru

Hladina oleje by měla překročit požadovaný objem. V těchto zařízeních není žádný samostatný systém maziva. Olej vstupuje do systému přímo po zachycení mazání klikovou skříní.

Základní pravidla pro výměnu oleje

Mazivo stroje se používá pouze v případě akutní potřeby. Pokud jde o technické vlastnosti, není zcela vhodný pro letecké jednotky a může poškodit jeho komponenty.

Téměř všichni výrobci v operační knize předepisují nezbytné požadavky a doporučení týkající se produktu nalita do kompresoru. Bohužel však nejsou uvedeny některé důležité funkce.

Je třeba si uvědomit, že kompresory pístů neposkytují jednotlivé mazací systém a mazání nastává zachycením požadovaného množství oleje přímo z klikové skříně. Vybraná kapalina tedy musí být nalita o něco více než zadaná úroveň. Pokud potřebujete vyměnit mazivo v kompresoru takového plánu, je nejprve nutné umýt celou kapacitu. Minimální viskózní olej se nalije a jednotka je zapnutá po dobu 15 minut. Potom nakloňte pístovou hlavu a zatopená kapalina se odstraní.

Míchání různých typů olejů je přísně zakázáno! Bez ohledu na opotřebení agregátu je nutné v něm nalít výhradně čerstvý a vysoce kvalitní materiál.

Jak vyměnit kompresorový olej?

Pokud dodržujete technické požadavky, není nahrazení poskytnuto. To znamená, mimo jiné typy mazání, neexistuje žádná alternativa. Ze zkušenosti s používáním kompresorů s nízkým výkonem však můžete nalít motorový olej pro dieselový motor s viskozitou podle SAE 15W40.

To může být nerentabilní z ekonomického hlediska: firemní ropa pro kompresor je levnější. A s ohledem na dostupnost těchto materiálů. nemá smysl dávat experimenty na zařízení.