Jak nakrájet porcelánové dlaždice doma

Rysy materiálu

Porcelánové kameniny se vyrábí stisknutím směsi hlíny, křemenného písku, sparu pole a dalších minerálů s následnou střelbou s vysokou teplotou.

Výsledkem je hustý materiál s skromným množstvím pórů a nejvyšší tvrdostí. 7. 8 jednotek na stupnici Moos.

Pro srovnání: Corundum má stejnou tvrdost (Sapphire a Ruby zahrnují tuto rozmanitost minerálů), pouze diamanty a některé další materiály mají velký indikátor.

Tato funkce činí porcelán.rezistentní porcelán, a to i s nejintenzivnějšími zatíženími, ale zároveň je velmi obtížné zpracovat.

Problém je zhoršen křehkostí materiálu: s neopatrnými akcemi na přední straně se objevují čipy. Proto je otázka výběru nástroje pro řezání porcelánových dlaždic velmi důležitá.

Odrůdy obličejového materiálu a vlastností jeho různých typů

Způsob řezání závisí na rozmanitosti materiálu obličeje. Nejdůležitější věcí v této věci není jen materiál, ale také roli, která je přiřazena každé dlaždici ve složení. Dlaždice se obvykle vyrábějí ve sbírkách. tyto jsou promyšleny z hlediska barvy a vzoru. Většina sbírek se skládá z několika povinných prvků.

nakrájet, porcelánové, dlaždice, doma
 • Dlaždice na pozadí obvykle nemají vzory. Ve sbírkách může být přítomno několik dlaždic různých barev. Je lepší řezat dlaždice na těch místech, kde je pozadí homogenní, takže řezané pláště nebude tak nápadné.
 • Hranice jsou malé prvky, které sdílejí velké barevné dlaždice, často mají obdélníkový formát. Pokud je to možné, lze se zabránit řezání hranic, pokud se tyto prvky nehodí na stěny.
 • Dlaždice s dekorem. tento typ dlaždice se vzorem nebo reliéfním obrázkem. Je lepší okamžitě odmítnout výzdobu, aby se rozřezala dlaždice s výzdobou. K tomu musí být ve stadiu rozvržení dlaždice s výzdobou převezeny na centrální místa místnosti. Rovněž se nedoporučuje mít dlaždici s výzdobou pod stropem nebo podlahou.

Položení dlaždic bez předběžného rozvržení zvyšuje počet řezaných prvků. Pokud plánujete umístění na papíře, můžete se vyhnout velkému počtu kousků a manželství.

 • Podlahové dlaždice jsou obvykle silnější než zeď, takže řezání je obtížnější. Kromě toho se na podlaze často používají velké dlaždice, nesrovnalosti při řezání jsou také patrné.

Je nutné častěji stříhat podlahové dlaždice, pokud se rohy v místnosti odchylují z 90 stupňů. Z tohoto důvodu musí být stěny v místnosti zarovnány pro položení nátěrů na podlaze.

Místa sousedící

Složitost řezu závisí na umístění dlaždice vzhledem k jiným prvkům. Je žádoucí, že na těchto místech neexistují žádné důležité a drahé dlaždice (hranice, výzdoba). o tomto okamžiku je rozhodováno předběžným uspořádáním prvků. Například hranice by neměly spočívat proti komunikaci nebo zásuvkám. Na místech, kde jsou dlaždice spojeny s zásuvkami, s bateriemi nebo vodovodními zařízeními se na dlaždicích vyrábí komplexní řezy (kruhový půlkruhový řez).

Počet křižovatek, ve kterých je lepší odříznout dlaždice na minimum ve fázi plánování.

Materiál dlaždic

Tloušťka a síla materiálu často závisí na materiálu, ze kterého je dlaždice vyrobena. Některé materiály mají vysokou hustotu, ne každý nástroj je může snížit. Některé materiály vyžadují jemný přístup a podléhají řezání pouze specializovaným nástrojem.

 • Keramické dlaždice jsou nejběžnější odrůdou, nahoře je pokryta dekorativním proskleným povlakem. Dlaždice jsou rozděleny na zeď a podlahu, ty je obvykle silnější, je obtížnější je z toho odříznout.
 • Porcelánová dlaždice je vysoce hustota, což určuje její nízkou absorpci vody. Z tohoto důvodu se takové dlaždice často používají pro podlahy, mokré zóny a ulice. Bude obtížné snížit porcelánové dlaždice improvizovanými prostředky. je lepší řezat řez pomocí elektrické nebo manuální řezačky dlaždic.
 • Dlaždice SKINKER. typ osekávání s vysokou hustotou, používá se pro externí práci (opláštění, dlažební místa atd.). Pro tlustý slínek bude vyžadován úhlová bruska nebo vodní pila (řezačka elektrické dlaždice).

Technologie řezání manuálních dlaždic

Protože nejběžnějším způsobem zpracování keramické žuly doma je manuální řezačka dlaždic, stojí za to zvážit podrobněji, jak s tímto nástrojem snížit porcelánovou dlaždici.

Před provedením přímého řezu je nutné aplikovat řezací linky na porcelánové dlaždice se značkou. Dále musíte položit prvek na základě zařízení, korelovat úroveň řezacího kola a rybářskou linii pro řezací oříznutí. Pokud plánujete udělat několik plátků s jednou velikostí, pak by měl být omezující rám opraven šroubem v jedné poloze. Dlaždice musí být držena jednou rukou a ve druhé, aby držela držadlo řezačky dlaždic.

Pak musíte zvednout rukojeť tak, aby kolo ovlivnilo povrch horní části prvku, po kterém k vám přitáhneme rukojeť a nakrájíme porcelánovou dlaždici. Je nutné provádět více než jeden průchod kolem kola, zatímco stiskněte mírným tlakem, což stačí k označení řezané čáry. Pokud je v této linii prováděna celá řada projíždějících škrtů, je výsledkem nízkou kvalitu.

Pro oddělení porcelánových dlaždic podle uvedeného řezu by měla být základna držadla nainstalována speciální „křídla“ na nižší úrovni. Je vhodné přilepit okraje „křídel“ se speciální stuhou, která zachrání dlaždici před zbytečnými výtisky a stopami. Někteří odborníci opravují prvek ve vhodné poloze, po které tlačí rukojeť prsty a lehce porazí s dlaní.

Pokud se naměřená část nezlomila, pak ještě více porazili

Stává se, že se dlaždice nezlomí a po několika úderech, ale jak řezat porcelánové dlaždice, nezáleží na tom, protože tento prvek je již pro použití jako dekorativní povlak nevhodný. Zbývá začít pracovat s novými dlaždicemi

Pokud je řezací okraj viditelná, když je dlaždice upevněna na místě, můžete také vyrovnat nerovnoměrné rohy s brusným papírem nebo broušením. Masters obvykle má několik typů zpracování broušení kamene různých povrchů dlaždice. V případech, kdy je například jedna výřez pokryta jinou dlaždicí, podél vnějšího rohu, rozdrťte problém problémové strany.

Jak snížit porcelánovou úhlovou brusku

Práce začíná skutečností, že na povrchu dlaždic nakreslí rybářskou linii pro zastřihovače, podle kterého provedou řez. Za tímto účelem použijte speciální zatraceně s karbidovou věží nebo velmi tenkou značkou.

Dlaždice jsou umístěny na rovném povrchu a upevněny svorkou nebo pevně přitlačeny k povrchu. Doporučuje se používat substrát, například překližkovou list nebo deska na dřevo.

Řez se provádí na přední straně. Ukazuje se tedy, že většina manželství a žetonů bude na zadní straně. Ve směru se provádí disk na dlaždice na rohovém mlýnku, pokaždé se prohlubuje na 1?2 mm. Doporučuje se trochu odchýlit od linie, protože diamantový kruh v procesu „jí“ několik milimetrů dlaždic. Je vhodné to udělat s jedním hladkým pohybem, vyhýbat se trhnutím a zpomalením na okraji.

Pokud existuje asistent, pak může pomocí vysavače odstranit prach a odpadky, v hojnosti vytvořené během suchého řezání.

Při zpracování porcelánových dlaždic musí rohová bruska přísně dodržovat bezpečnostní pravidla. Nelze odstranit ochranné pouzdro z rohového mlýnku, používat kruhy nevhodného průměru a také pracovat bez osobního ochranného vybavení: brýle, respirátor, rukavice.

Hydroabrazivní typ řezání

Vysoce kvalitní řezání porcelánových dlaždic doma lze provádět pomocí dlaždic a rohových brusky. Technologii hydrobrazive lze použít pouze k objednávce. Kvalita řezání hydro.karbrán je však několikrát vyšší než kvalita řezu, kterou lze získat pomocí nástrojů pro domácnost.

Stopy řezání hydro.carbar nejsou viditelné a řez nevyžaduje další broušení. Práce je čistá, protože abrazivní částice a voda jsou smíšené. Směs je dodávána tenkým otvorem zařízení pod maximálním tlakem.

Pracovat s řezačkou elektrické dlaždice

O tom, jak správně řezat porcelánové dlaždice, mohou s velkými znalostmi říct majitelé elektrických dlaždic. Toto zařízení zvyšuje přesnost a rychlost řezání.

Strukturálně elektrické dlaždice jsou jednoduché a skládá se ze dvou hlavních částí. stolní a elektrické pohony. Navzdory jednoduchosti existuje mnoho úprav tohoto nástroje. Produktivita zařízení proto jeho cena závisí na zahrnutí do sady dalších mechanismů, které zvyšují funkčnost nástroje. Výkon elektrického motoru tedy určuje hodnotu řezného disku. Kruh většího průměru na zařízení odstraňuje například otázku, jak snížit porcelánové nádory se zvýšenou tloušťkou.

Zvláštní zařízení nařízne porcelánovou dlaždici v úhlu

Obchod nabízí široký výběr modelů řezaček elektrických dlaždic jakýchkoli rozměrů, energie a konfigurace. Všechny jsou rozděleny do dvou podskupin.

První jsou mechanismy s pevným elektrickým pohonem. V této možnosti je materiál dodáván do špina rukou, což vyžaduje maximální koncentraci pozornosti a zajišťuje určitou zkušenost s prováděním práce.

Ochranné pouzdro se vyhne zraněním

Druhou skupinou jsou zařízení s mobilním řezacím nástrojem, když se jednotka pohybuje podél speciálního průvodce. Toto je nejbezpečnější způsob, jak snížit dlaždice vyrobené z keramické žuly.

Pokud vykonáváme práci s energetickým nástrojem doma, hlavním problémem není hluk (můžete souhlasit se sousedy), ale v obrovském množství prachu, které doprovází práci rohového brusky. Zvláštní vodní pánev, která je součástí sady řezačky elektrické dlaždice, uvolňuje otázku, kde se má řezat porcelánové dlaždice, protože veškerý prach je absorbován v procesu řezání.

Hlavní výhody elektrických dlaždic:

 • Rychlost a snadnost řezání vám umožní zvládnout velké objemy položení dlaždic v krátké době;
 • Není třeba další zpracování na okraji, řez je plochý a čistý;
 • Speciální rotační mechanismus s divizemi opravuje polohu disku v úhlu k stolní rovině, můžete snížit porcelánový ohraničení při 45 0 nebo v jiném úhlu;
 • Zkušený specialista vyřízne segmenty jakéhokoli tvaru v dlaždici s tímto nástrojem a dokonce i obdélníkové díry;
 • Pro podlahu existuje speciální porcelánová hranice s vysokým obsahem. Jak snížit takový materiál? Pouze řezačka elektrické dlaždice.

Porcelánová dlaždice pro podlahu lze nakrájet elektrickou a manuální řezačkou dlaždic

Mezi jemnosti práce s tímto zařízením patří nutnost upravit rychlost dodávky v různých částech řezu. Na začátku a na konci dlaždice. pomalý krmivo uprostřed. zrychlené krmivo. Tato pořadí práce pomáhá vyřešit problém. jak snížit porcelánovou dlaždici bez čipů na koncích řezu.

Elektrická verze umožňuje zrychlit opravy

Během procesu řezání ovládejte každý pohyb, pevně stiskněte dlaždici ke stolu a použijte ochranný štít nebo brýle, fragmenty jsou možné.

Někteří uživatelé nejsou dostatečným popisem, jak snížit porcelánové dlaždice.

Musíte udělat díru pro kabeláž na porcelánovém okraji. Podívejte se na video níže, jak se provádí řezání takového materiálu

Práce s nástroji doma

2 odrůdy nástrojů pro řezání dlaždic se podmíněně rozlišují: elektrická a manuální.

Skupina elektrických zařízení pro řezání dlaždic obsahuje následující nástroje:

Manuální nástroje a zařízení zahrnují:

Při výběru zařízení pro práci s dlaždicemi je třeba vzít v úvahu následující faktory:

 • Povaha řezu. Při absenci složitých kudrnatých řezů můžete udělat jednoduchou řezačkou skla.
 • Tloušťka dlaždice. Silná dlaždice bude muset být řezána výkonným elektrickým nástrojem (rohový mlýnek).
 • Množství materiálu. S velkým objemem dlaždic bez řezačky dlaždic se nemůže vyrovnat.

Faktory domácnosti mají důležitý účinek. Není vždy možné použít hlučné rohové brusky nebo vrták. Někdy je žádoucí provádět řezné práce bez prachu. Pro celkový nástroj často není ve stísněné místnosti prostě dostatečné množství prostoru.

Sklo pro dlaždice

Nejjednodušší způsob, jak řezat dlaždice se skleněnou řezačkou s diamantovým nebo karbidovým válcem.

Práce se provádí v následující sekvenci:

 • Keramika je umístěna na plochém plochém povrchu (pracovní stůl, stolička, stůl atd.);
 • Značení se aplikuje na obličejovou zasklenou stranu pomocí kovového pravítka a značky;
 • Pevně ​​stisknutá pravítko podél značkovací linie je drážky řezána sebevědomým a jasným pohybem;
 • Stiskněte nástroj, který musíte být dostatečně silní, aby byl řez na smaltu hluboký a sudý;
 • Výsledná rybářská linie pro zastřihovač je úhledně poklepena po celé délce ze zadní části dlaždice se skleněnou řezačkou se držadlem;
 • Produkt se přesune na okraj pracovní plochy tak, aby řezaná část visela ve vzduchu;
 • Stisknutím zavěšené hrany je dlaždice rozbitá.

Někdy se doporučuje umístit hřebík nebo šroub malého průměru pod řezací linii, aby se ořízl zastřihovač. Současný tlak na obou okrajích dlaždice je rozdělen na části. Tímto způsobem můžete vidět větší množství materiálu, t. Na. Čas je zachráněn pro přesun keramiky.

Použití skleněné řezačky je oprávněné pouze při práci s malým množstvím dlaždic s rovnoměrným povrchem. Pro řezání tlustých a příliš tvrdých dlaždic bude toto zařízení zbytečné.

Je mnohem snazší a pohodlnější naříznout dlaždice doma pomocí dlaždice. Tento nástroj má 2 odrůdy: elektrický a manuální.

Manuální řezačka dlaždic je povolena pracovat s keramickým materiálem až do tloušťky 20 mm. Technologie práce je tato:

 • Na přední straně dlaždice se aplikuje značka s perem nebo značkou pro oříznutí.
 • Produkt je umístěn v pracovní oblasti zařízení a fixován speciálními záchvaty. V tomto případě by měl být začátek značkovací linie pod řezacím kotoučem.
 • Mírně stisknutí po rukojeti se vozík hladce pohybuje podél řezané čáry.
 • Pak jsou dlaždice rozbité.
nakrájet, porcelánové, dlaždice, doma

Řezačka elektrického dlaždice pomůže samostatně a rychle nakrájejte velké množství dlaždic. Jako řezací prvek se používá diamantový kruh, voda je dodávána do řezné oblasti, aby se odstranil prach a ochladil pracovní disk.

Proces řezání zahrnuje následující fáze:

 • Zařízení je umístěno na plochý a stabilní povrch (pracovní stůl, stůl);
 • Značení se vyrábí na prosknuté straně;
 • Po kombinování začátku značkovací linky s ukazatelem je produkt položen do řezačky dlaždic;
 • Teprve nyní je jednotka zapnutá;
 • Dlaždice hladce a úhledně tlačila na řezací disk.

Elektrické bodnutí vám umožňuje řezat silné dlaždice a porcelánové dlaždice s vysokou tvrdostí. Je vhodný pro práci s dlaždicemi s texturovaným a zvlněným povrchem.

Lobby

Pečlivě a rychle odřízněte dlaždice v malém množství pomocí elektrické skládačky. K tomu potřebujete speciální abrazivní soubor pro práci s keramikou nebo kamenem. Tento nástroj je nejpohodlnější při provádění kudrnatých řezacích otvorů pro trubky, přepínače, zásuvky atd. Str.

Skládačka může být nařezána a naplněna pouze dlaždicí střední tloušťky, s pevnou porcelánovou dlaždicí se také nebude vyrovnat. Během práce je nutné zajistit, aby elektrikář byl vždy ve striktně vertikální poloze, jinak se soubor může uvíznout v materiálu. Musíte zařízení hladce udržovat a pečlivě se pohybovat vpřed až do konečného řezu dlaždice.

Rohový mlýnek s disky vhodnými pro keramiku

Úhlová brusná stroj je univerzální elektrické zařízení, které snadno sníží jak dlaždice, tak silné podlahové porcelánové kameniny. Rohové mleté ​​materiály podléhají materiálům jakékoli tloušťky. Tento nástroj je prováděn různými přímými a kudrnatými výřezy, t. Na. Můžete použít velké množství různých trysek a štětců.

Práce se provádí snadno a rychle. Je však nutné vzít v úvahu velký počet fragmentů, jisker a prachu, které se vytvářejí během řezání. Odřízněte dlaždice doma speciálními diamantovými disky určenými ke zpracování keramických produktů.

Je nutné pracovat s rohovou bruskou takto:

 • Předběžné označení (nejlépe s ostrým hřebíčkem).
 • Po opravě produktu na stole se svorkou nebo držením ve svěráku začnou lemování.
 • Dlaždice nejsou úplně vyříznuty úplně, v 1 průchodu se prohlubuje ne více než 3 mm. Okamžitě lze oddělit pouze malé plochy (až 2 cm).
 • Řezání by mělo být prováděno směrem k sobě, t. E. Během rotace řezacího disku. Není nutné tlačit na nástroj, hmotnost samotné jednotky je dost.
 • Silné dlaždice jsou řezány na obou stranách.
 • Poté je produkt plněný podél řezací čáry.

Řezání rohu broušení

Rohový broušený stroj (úhlová bruska). Univerzální nástroj pro řezání a zpracování mnoha materiálů. Vzhledem ke své univerzalitě se nevztahuje na specifikace. V domácnosti pomocí rohového brusky můžete vyřešit mnoho problémů.

Aby bylo možné odříznout porcelánové dlaždice, je vhodný téměř jakýkoli rohový mlýnek. Není potřeba vysoká síla. Malý, lehký nástroj je dokonce výhodnější. Zatáčky jsou důležitější, ne moc. Výkonný nástroj sníží dlaždici rychleji, ale jen rychlost zde může mít negativně ovlivnit. dopadne méně pečlivě.

Hlavním problémem je výběr řezacího kruhu. Je to volba kruhu, která by měla být věnována zvláštní pozornost. A nejde o velikost přistání (je to uděleno).

Výběr řezacího disku

Materiál je řezán pouze diamantovými disky. Discáty diamantu produkují dva typy: pevné a segment. Pro dosažení nejlepších výsledků se doporučuje pokusit se provést řezy s různými řezy. Pro řezání porcelánových dlaždic existují funkce při použití kontinuálních i segmentovaných disků:

  Kontinuální jsou umístěny výrobci hlavně pro řezání „mokré“. T.E. Pro řezání chlazením vody nebo speciálních tekutin. A nejsou používány pro řezání bez chlazení, protože mohou rychle selhat. Kdy je však úkolem získat řez s co nejméně čipy, je to kontinuální disk, který může být lépe vhodný. Toto je situační a do značné míry závislé na konkrétním materiálu (kvalita, tloušťka, reliéf atd.), Který je zpracován;

nakrájet, porcelánové, dlaždice, doma

Kromě typu jsou disky charakterizovány celou sadou parametrů: hustota diamantového postřiku, výška řezného hrany, tloušťka disku atd. Je lepší dodržovat doporučení výrobců disků. Disky samy obvykle naznačují, jaké účely jsou použity.

Pro řezání s manuálním rohovým broušením nejsou disky menší než 2,0 mm tloušťky přijatelné. Výška řezné hrany by měla být větší než tloušťka dlaždice (ovlivňuje čistotu řezu).

Rada! Zkontrolujte stav disku před každým řezem. S jakýmikoli odchylkami se disk změní, jinak se zvyšuje riziko čipů.

Technika

 • Dejte značení na dlaždici. Za tímto účelem je nejlepší použít stavební značku.
 • Dlaždice na rovném povrchu. V některých případech bude pohodlnější opravit dlaždici na povrch se svorkami nebo ji opravit v pracovním stole.
 • Chcete.li získat rovnoměrný řez, můžete navíc posílit svorky podél řezaného linie kovového proužku. Pak bude nutné podél toho.
 • Řezání se provádí na přední straně, protože výstup je největším počtem čipů. Můžete udělat dvojitý řez. Nejprve nakreslete malou brázdu na přední straně a proveďte hlavní řez na zadní straně. Tato metoda minimalizuje poškození předního povrchu.
 • Pokud na řez neexistují žádné přísné požadavky, nemůžete to vidět až do konce. Poté, co jste provedli řezy, rozbijte sporák rukama.
 • Doporučuje se vést nástroj, počínaje od sebe.
 • V případě potřeby navíc vyleštěte řez.

Obecná doporučení

Použití rohového mlýnku je nezbytné používat ochranné vybavení:

 • Oblek, který zakrývá nohy a paže;
 • Ochranné brýle (nejlépe maska);
 • Ochranné rukavice nebo rukavice;
 • Respirátor (je vyžadován značným množstvím práce).
 • Schopnost snížit prvek téměř jakéhokoli tvaru. Pro snížení postavy jsou zapotřebí dobré dovednosti při práci s nástroji;
 • Možnost řezání dlaždic již položených;
 • Dostupnost nástroje.
 • Traumatické nebezpečí;
 • Je velmi obtížné získat geometricky přesné řezy;
 • Velká složitost získání čistého řezu bez čipů;
 • Nízká rychlost práce;
 • Velké množství prachu a hluku.

S pomocí rohové brusky nebude možné získat perfektní řez poprvé. Pro získání přesných řezů bez čipů se odřízly odloučením z linie 2-5 mm. Poté přiveďte do požadovaných velikostí broušením. Jedná se o poměrně časově náročnou operaci a zabere hodně času, proto se doporučuje provádět pouze prvky, které budou na prominentním místě.

Nebo použijte trik, jako v níže uvedeném videu:

Blok: 3/5 | Letní postavy: 4391

nakrájet, porcelánové, dlaždice, doma

Než řezání porcelánových dlaždic?

Existují 2 typy zpracování porcelánových dlaždic: mechanický a ne.gydroish. Výběr metody je určen povahou a konfigurací řezu, tloušťkou dlaždice a kvalitou sekcí.

První typ zahrnuje použití řezačky dlaždic (elektrické nebo manuální), úhlového brusného stroje, elektrické skládačky, kruhovou pilu, řezačku skla atd. Metody zpracování mechanických nástrojů jsou rozděleny na suché a mokré. Technologie řezání mokré metodou zahrnuje zásobování vody do řezací zóny, aby se vychladl řezací disk z přehřátí a odstranění prachových částic.

V suché metodě nejsou řezací prvek a povrch dlaždic navlhčeni. Mechanical Sharp je obtížné dosáhnout kvalitního řezání bez hranolků a prasklin. Je výhodné provádět jednoduché přímé řezy a řezy pod 45 stupňů s takovým nástrojem.

Řezání čísel porcelánových dlaždic se nejčastěji provádí v metodách netvoření: hydro.karbraneing, laser atd. Pomocí těchto metod je možné přesně odolávat všem velikostem a vyrovnat se. Je možné získat figurované produkty s komplexní konfigurací a různými řezy. Řezy dlaždic se provádějí na speciálních průmyslových strojích vyžadujících dobře vytvořený a zkušený personál.

Řezání doma, porcelánové dlaždice jsou pro rohovou brusku nejpohodlnější, protože se jedná o univerzální nástroj a je k dispozici v každém domě. Ke zpracování kamene se používají speciální diamantové řezací disky. Tloušťka řezacího kruhu by měla být nejméně 2 mm a výška pracovní hrany by měla být o něco větší než tloušťka dlaždice.

Jakákoli mlýnka na úhel je vhodná, ale je pohodlnější pracovat s malým aparátem. Síla nezáleží, t. Na. Lepší řez při nízké rychlosti. Nástroj se bude vyrovnat s materiálem dlaždic jakékoli tloušťky, je možné produkovat přímé i kudrnaté řezy. Při použití rohové brusky by mělo být pochopeno, že nelze dosáhnout vysoké kvality. Bude nutné přidat okraje navíc. Během řezání se vytvoří velké množství fragmentů a prachových částic a je obtížné s touto jednotkou zpracovat mnoho dlaždic.

 • Značení se aplikuje na zasklenou stranu;
 • Dlaždice je umístěna na plochém plochém povrchu (doporučuje se ji opravit svorkou);
 • Jemně prohloubí a prohlubujte o 1 průchod ne více než 3 mm;
 • Několikrát jde o řez;
 • Nástroj by se měl pohybovat pomalu a pečlivě, nemusíte na něj navíc tlačit, t. Na. Dostatek hmotnosti úhlu broušení;
 • Výsledné čipy jsou leštěny souborem nebo brusným papírem.

Rohový mlýn je považován za extrémně traumatické vybavení, takže při práci s ním je nutné pozorovat bezpečnostní opatření a používat osobní ochranné vybavení (plastové brýle nebo maska, ochranné rukavice, respirátor).

Kruhová pila a elektrická

V poměrně velkém množství může být řezání porcelánových dlaždic pro podlahu kruhovou pilou. Pro práci je nutné použít řezací kruh s diamantovým stříkáním. Po označení je produkt položen na pracovní plochu a poté se úhledně přesuňte směrem k rotujícímu řeznému disku. Tento nástroj provádí pouze přímé řezy. Použití kruhu vyžaduje extrémní pozornost a opatrnost, t. Na. Porcelánové kameniny se pohybují ručně přímo v řezací zóně.

K řezání této pevné dlaždice lze použít elektrickou skládačku, což umožňuje přímé řezy i komplexní figurativní zpracování. Pro práci s porcelánovými dlaždicemi musíte změnit soubor pro diamantové vlákno.

 • Řez se provádí podle značení aplikovaného tužkou;
 • Pro usnadnění řezání je produkt zvlhčen;
 • Je nutné neustále foukat vytvořený prach z pracovní oblasti, takže kvalita řezu bude lepší;
 • Musíte přesunout nástroj pomalu a pečlivě a pečlivě sledovat zpracování okrajů dlaždic (čipy jsou možné).

Řezání materiálu dlaždic pomocí skládačky se zřídka provádí, t. Na. Je zapotřebí určitá dovednost držení tohoto nástroje.

Mechanické a elektrické dlaždice

Ruční mechanické řezání dlaždic je vhodné pro řezání dlaždic, které nepřesahují 12 mm tloušťku. Mohou vyrobit rohy a provádět rovné sekce. Je důležité si provést správný výběr řezačky dlaždic pro porcelánové dlaždice, t. Na. Tento materiál se liší od jednoduché dlaždice ve velkých velikostech a tloušťce. Je nutné se zaměřit na obecné rozměry zařízení, napájení a délky rukojeti, tloušťku řezacího prvku a další parametry.

Předem označené dlaždice jsou umístěny na posteli zařízení, takže řezací video je přesně na značkové lince. Potom stisknou páku a mírně na ni přitlačují kočár s řezacím válcem podél linie. Páka je přenesena do středu a se síla zasáhne dlaždice. Výsledný řez není vždy docela rovnoměrný a hladký, musí být navíc zpracován souborem. To vše trvá příliš mnoho času.

Je mnohem snazší snížit porcelánové dlaždice dalším zařízením, které poskytuje vysokou kvalitu práce a snižuje pravděpodobnost manželství na nulu. Řezačka elektrických dlaždic je speciálně navržena pro řezání dlaždic z různých materiálů. Jako funkční řezací prvek se používá diamantový kruh, pro jehož chlazení, které je voda dodávána do oblasti řezu.

Vyřízněte porcelánové dlaždice podle následující technologie:

 • Na lesklé přední straně dlaždic se provádí značení;
 • Jednotka je nainstalována na rovném povrchu (stůl, pracovní stůl);
 • Produkt je položen do řezačky dlaždic, zatímco začátek značkovací linie je kombinován s ukazatelem na zařízení;
 • Nástroj je zahrnut;
 • Dlaždice je ručně tlačena do řezacího kruhu.