Jak nakrájet kulatý otvor ve sklenici

Jak vyvrtat díru do sklenice: Nezbytné materiály doma instrukce

Samozřejmě není tak snadné si představit situace, kdy člověk opravdu potřebuje vrtat díru do sklenice, protože s tím se velmi zřídka setkáte, ale v tomto životě se všechno děje, a protože uživatelé sítě se tuto otázku velmi často kladou. prostě nemáme žádné právo obejít jeho stranu. V takové situaci můžete kontaktovat skleněnou dílnu, kde bude veškerá práce provedena za docela přijatelnou cenu, efektivně, protože vše se děje na speciálním vybavení a v krátké době. Použití takových služeb však není vždy možné. Nezáleží na tom, nyní se naučíte, jak doma vyvrtat díru ve sklenici.

Před přijetím úkolu je užitečné plně pochopit, s jakým materiálem se vypořádáte, jak reaguje na jeden nebo jiné vlivy a zjistit jeho odrůdy. Víme, že sklo je velmi křehký materiál. To neplatí pro všechny jeho typy, například plexiskří mnohem silnější než obvykle, a pro to rozdělit komplikovanější.

nakrájet, otvor, sklenici

V závislosti na složení taveniny lze sklo rozdělit do kategorií: sulfid, oxid (silikát) a fluorid.

Zajímavé vědět! Pro výrobu lahví se používá silikátové sklo.

Do tříd je další divize brýlí:

 • Optické sklo. používané pro výrobu hranolů a čoček;
 • Křemen je dobře známý horský krystal;
 • Chemicky perzistentní;
 • Průmyslové. lidé se častěji ptá na řezání tohoto konkrétního materiálu.

Postupně zúží možnosti, jak pochopit, čemu budeme muset čelit. Průmyslové sklo je zase rozděleno do dalších 4 typů, které mají své vlastnosti.

 • To zahrnuje brýle draselné sódy, které se používají při výrobě produktů složitého tvaru. Má velmi světlou a homogenní strukturu. Cvičení je to docela jednoduché.
 • Typ olova. Tato sklo připomíná krystal, jeho vnitřní struktura je docela plastová, ale materiál je velmi křehký.
 • Cliveal-Kaltsevo brýle-refrakterní materiál vysoké tvrdosti-je docela obtížné ho vyvrtat.
 • Borosilikátové brýle. Tento materiál je odolný vůči mechanickým vlivům, takže díra v něm bude nejtěžší.

Zjistěte, jak vyměnit sklo v okně s dvojitým glazovaným a také si přečtěte proces nezávislého demontáže a instalace, ve zvláštním článku na našem portálu.

Budete to potřebovat

Kompas je vyroben hlavně z dřevěných barů čtvercového sekce. Nejprve vyvrtáme bar na jedné straně.

Na konci baru, který bude oblečen na ose, přilepte druhou (krátkou) lepidlem, aby se kompenzoval odchod hlavy řezačky skleněné sklenice. Osa je dřevěný blok ve formě čtverce, do středu, jehož je poháněn hřebík.

V nejdelším baru se souborem, hackerskou pilou, sekáčkou a odpadky vytváříme výklenku pro instalaci nástroje.

Vzdálenost od osy rotace k místu upevnění skleněné řezačky by měla přesně odpovídat poloměru řezaného kruhu přesně. Nahoře, řezací nástroj je sevřený malou tyčí s výstřihem a připevněn pomocí samosprávných šroubů, který dříve vyvrtal otvory menšího průměru, aby tyče nepraskly.

S pomocí brusného papíru připevněného na držáku odstraníme otřepy z kompasu a otočíme okraje, abychom nezranili ruce během řezání sklenice. Naseli jsme na ose řezačku a naše domácí zařízení je zcela připraveno na práci, pro kterou bylo zamýšleno.

Skleněná polotovarná páska s dvojitou stranou je upevněna na rovném povrchu, takže se během řezání kruhu neposouvá. Střed rotace cirkulu je také fixován ve dvojité pásky ve středu skleněného prázdného.

Oblékli jsme si brýle, stiskli jsme řezanou sklenici jednou rukou a druhou, držíme osu rotace, provádíme uzavřený nástroj s řezným nástrojem na skleněném prázdném místě.

Aby se vnější část obrobku snadněji oddělela od kruhu, nakreslíme skleněnou řezačku od okraje polotovaru k kruhové linii a také klepneme na ně a také klepneme.

Zpracováváme vnější okraje řezaného disku s brusným papírem, abychom je otupili a zajistili jej dalším použitím.

Příprava materiálu a stolního počítače

Aby se provedl vysoce kvalitní řez, musí být skleněný povrch dobře vyčištěn. Pokud je sklo právě získáno, bude stačit k jeho otření novinami, které nezanechávají žádné rozvody a klly.

Sklo, které bylo použito dříve, musí být připraveno pečlivěji. Za tímto účelem se jeho povrch promyje pomocí speciálních čisticích prostředků, potom se odstraní tukové usazeniny, například hadr nasycený stispiritem.

Přípravná fáze také zahrnuje výpočet konfigurace řezání povrchu. Nebude to fungovat, aby se úplně vyhnulo vzhledu odpadu, ale přesný výpočet může výrazně snížit jejich počet. Výsledné kousky by neměly být odhozeny, lze je v budoucnu použít. Koberec je dobrý základ pro řezání skla

Desktop by měl být dokonce, bez významných svahů. Povrch desky nemusí být vyroben příliš tvrdý, je nejlépe vyroben z destičky snižující dřevo a pokrytý měkkým textilem nebo jiným podobným materiálem pro pohodlnější řezání.

Příprava před vrtáním

Vrták byl vybrán, pak začneme vařit skleněný produkt pro vrtání. Před vrtáním skla je nutné odmazat svůj povrch organickým rozpouštědlem. Pro tyto účely je vhodný alkohol, terpentýn nebo bílá. Po odmazání musí být vše jemně otřeno suchou hadrem. Poté je produkt položen na rovnou plochu, takže neklouzává. Označení díry lze vyrobit pomocí konvenčního značky. Pokračujeme ke vrtání.

Pokyny ke skleněnému vrtání s pravidelným cvičením

Musíte vrtat pomalu a opatrně, v žádném případě silně tlačí na sklo a pravidelně se zastaví tak, aby se sklo ochladilo. Takže můžete snadno vrtat obyčejné i horké sklo.

Nakonec užitečná rada. Vrták musí být udržován přísně kolmo k povrchu skla a není nutné jej dokončit až do konce. Před dokončením díry až do konce musíte otočit produkt (pokud to samozřejmě není možné) a pokračovat v vrtání zezadu. Tím se zabrání trhlinám.

Díra ve skle s pískem

Cvičení a speciální cvičení ne vždy existovaly. Jak víte, sklo bylo vynalezeno před tisíci lety a v té době bylo někdy nutné vyrábět díry ve skleněných produktech. Udělal to s pomocí písku.

Zjistíme, zda je dnes možné vrtat sklo s pískem a vlastní ruce. K tomu budeme potřebovat samotný písek, kelímek (nebo kovovou nádobu), olovo nebo cín (malý kus), rozpouštědlo nebo benzín, kovový tyč (průměr je přibližně stejný jako otvor, který potřebuje k díře být vyroben) a hořák) a hořák) a hořák.

Celý proces vrtného skla doma může být popsán touto sekvencí akcí:

 • Odmašťujeme skleněný povrch v poloměru 10 centimetrů z budoucí díry. Děláme to pomocí rozpouštědla nebo benzínu.
 • Mokrý písek s vodou a nalijte sklíčka písku s výškou 5 až 10 centimetrů nad budoucí dírou.
 • Pomocí špičaté tyče vytvoříme přísně svislou díru na skluzu písku. Jeho tvar by měl být podobný trychtýři. dolní část má velikost, která musí být vyrobena, horní širší.
 • Roztavíme plechovku nebo vedení v kelímku a opatrně ji nalijte do díry v písku. Čekáme asi 10 minut.
 • Vyjměte písek ze skla, po kterém jej opatrně odstraníme z díry, která byla roztavena olovem, zmrazený kus kovu.

Vrtací sklo s domácím cvičením

Chcete.li vyvrtat sklo doma, aniž byste si koupili „speciální“ vrták, můžete si to vyrobit vlastními rukama. K tomu potřebujete obyčejnou řezačku skla a přesněji jeho detail je „řezací video“, které se obvykle nazývá „diamant“.

nakrájet, otvor, sklenici

Nejprve si vezměte obrobek (kovový tyč) a udělejte na jednom z jeho konce. Odstraňujeme toto video ze skleněné řezačky a pevně jej napravíme do předběžného štěrbiny, takže je nehybné. Pak tuto věc pevně opravíme ve vrtné kazetě, po které začneme sklenici vrtat.

Možnost bypassu. Použití kovového cvičení

Úkol často vyvstává na vrtání malé kulaté díry v akváriu pro provzdušňovací trubici. Chcete.li provést vrtání doma, náhradní možností je použít konvenční kovový vrták.

K dokončení práce budete potřebovat vrták s možností nastavení rychlosti nebo elektrickým šroubovákem. Je také nutné připravit malý kus plastolínu, stejně jako octa nebo terpentýnu. Tyto tekutiny jsou dobře odstraněny teplo.

Standardní kovový vrták musí být předem předem, aby se nestalo příliš rychle. K tomu musí být zahříván na červenou barvu na plynném sporáku nebo v plameni plynového hořáku a poté jej snížit do strojového oleje, dokud se úplně neochladí.

Přesná práce zaručuje úspěch

Sklo je třeba umístit na rovný povrch, tlustá překližka je ideální. Místo vrtání by mělo být zaznamenáno značkou.

Dále se z plastolínu tvoří trychtýř, do kterého se octa nalije jako chladicí látka. Strana plastového plánu je umístěna kolem středu plánované díry tak, aby byl výrazný bod vrtání jasně viditelný.

Poté, co vrták umístil přísně svisle, pokračujte v akci. Během vrtání tímto způsobem nelze nástroj naklonit. Obrat vrtáků by měl být vysoký, neměli byste se na něj rozdrtit.

Когда процесс почти закончен, но отверстие еще не сформировано полностью, стеклянный лист рекомендуется перевернуть на другую сторону и продолжить работу с противоположной стороны для предотвращения растрескивания материала. Konečné zpracování okrajů výsledku prostřednictvím kanálu je prováděno jemným brusným papírem, složeným do trubice. Další video představuje příklad práce na popsaném schématu.

Proces vrtání otvorů ve sklenici

Práce se sklem vyžaduje přesnost a pozornost kvůli kombinaci tvrdosti a křehkosti. Nástroje vytvořené my neřezají sklo, ale aktivují pouze prostředí určené k vyzvednutí jeho částic.

Abrazivní částice ve formě oxidu hliníku nebo pasty pro brusné ventily jsou zředěny vodou, která současně odstraňuje malé fragmenty a drobky skla a také je ochladí spolu s nástrojem. V tomto ohledu existuje obtížnost spojená s udržením abrazivní kompozice zředěné vodou v vrtné zóně. Aby to bylo, kolem toho je nutné způsobit poškození prstenu plastolínu.

Než používat: Oxid hlinitý (levný, ale funguje to horší) nebo složení pro broušení ventilů (drahé, ale efektivně řezy), se každý rozhodne o sobě na základě těchto a dalších okolností.

Budete to potřebovat

K tomu potřebujeme pravidelné páječky s tenkým bodnutím, značkou pro kreslení úvodního obrysu, skleněné řezačky nebo akutní kovové předmět pro značku původního řezného bodu.

Poté, na jednom z míst podél obrysu (je žádoucí, aby se jedná o rovnou sekci) se skleněnou řezačkou nebo ostrým kovovým předmětem, je vyroben zářez, který usnadňuje tvorbu trhliny.

Po založení trhliny se pájecí železo pohybuje dále podél značky. Pokud se trhlina zastavila, je nutné vrátit se a zahřát sklo opačným směrem.Chci hned říci, že práce je pečlivá a musíte být trpěliví.Po dosažení rohu řezané čáry musíte pečlivě zahřát úhel, aby se trhlina otočila v pravém úhlu. Toto je nejsložitější oblast, protože vnitřní síly působící ve skla brání otáčení trhliny. A nezáleží na tom, zda se jedná o hladký tah nebo úhel 90 stupňů. Z mé vlastní zkušenosti mohu říci, že poměrně často (přibližně 25% případů) se trhlina otočí úplně tam, kde je to nutné, nebo dokonce jde na stranu. Proto jsem nejprve zahřál rohy bodu bodnutí a pak pomalu utratí, aby trhlina prošla.

nakrájet, otvor, sklenici

Další důležitou fází je dokončení trhliny. Je lepší připojit praskliny v rovné sekci, ne v rohu. Teď vysvětlím proč. Faktem je, že ve vzdálenosti asi 3 mm od sebe se trhliny velmi často přestanou pohybovat a jednoduše se nepřipojují. Proto jsem jen zahřál tuto oblast, po které ji opatrně klepnu tvrdým předmětem podél oblasti řezu zevnitř láhve přes krk.

Neřezaná část skla je rozbitá, kvůli kterému zůstávají Zabins, který pak musíte pečlivě zaseknout malým brusným papírem.

Také pomocí této metody naříznu láhev na polovinu. Jediná nuance-nepodařilo se mi přetáhnout trhlinu na dno láhve (pravděpodobně kvůli příliš silnému sklu), takže jsem nařízl sklo kolem dna.

Také jsem experimentoval a vyřízl velké okno pro celou boční stěnu láhve. všechno se ukázalo dobře. Ale při pokusu o snížení malého obdélníkového okna šly silné trhliny ve dvou rocích, takže tento zážitek lze považovat za neúspěšný.Tady je takový jednoduchý způsob, jak nakrájet skleněnou láhev.

Jak si sami vyrobit díry ve sklenici

Existuje starověká, ale něco zapomenutého metody pro získání otvorů ve sklenici. Prostor na skle, kde by měla být díra, by měla být očištěna nečistota a tuk benzínem, acetonem nebo alkoholem. Na promyté místo se dále nalije mokrý nejmenší písek a v písku do sklenice je vyrobena trychtýř. Roztavená pájka se nalije do formy připravené tímto způsobem (olovo nebo cín je přijatelný). Po 1-2 minutách by měl být písek upuštěn a odstranit kužel pájky. Ve sklenici se objeví plochou skrz díru.

Získání otvorů do sklenice

Je nalezen starověký, ale něco zapomenutého způsobu získávání otvorů ve sklenici. Prostor na skle, kde by měla být díra, by měla být očištěna nečistota a tuk benzínem, acetonem nebo alkoholem. Na promyté místo se dále nalije mokrý nejmenší písek a v písku do sklenice je vyrobena trychtýř. Roztavená pájka se nalije do formy připravené tímto způsobem (olovo nebo cín je přijatelný). Po 1-2 minutách by měl být písek upuštěn a odstranit kužel pájky. Ve sklenici se objeví plochou skrz díru.

Vrtání ve skle

Otvor ve skle může být vyvrtán pomocí karbidového vrtačku. Tajemství úspěchu této operace. V kapalině, která má být namočena. Je připraven z hliníkového kamence rozpuštěného v kyselině octové nebo ze směsi (jeden na jeden) kafr nebo terpentýn. Kolem vrtného prostoru je postaven plastový válec. Uvnitř výsledných lázní se vylévá tekutina. Sklo během zpracování je nutné ležet na měkké hmotě.

Další způsob, jak vytvořit díru ve sklenici

Další metoda, jak vytvořit díru ve sklenici.Pro práci je pevný kovový vrták užitečný pro výrobu malé koupele, kombinaci stejných akcií Campara a Turpentine, stejně jako kus husté gumy.

Ještě jednou o tom, jak vyvrtat díru do sklenice

O tom, jak vyvrtat díru ve sklenici za 10-15 okamžiků. Pro tento bude nutné zaostřit tenké sání jako sekáče a připojit vrták rukou v kazetě. Nezapomeňte pouze dát apartmá v době vrtání, aby se ochladilo i občas, aby se to rozdrtilo.

Vrtání velké díry do sklenice

Vrták je vyroben z kusu hliníku, duraluminu nebo měděné trubice 40-60 mm dlouhý. Od prvního konce je do něj vstřelen dřevěný kork do hloubky 20-25 milimetrů a na jiném konci jsou zuby odříznuty trihedrálním souborem. Malý šroub s tloušťkou 4-5 mm je zašroubován do korku, takže jeho hladká část vyčnívá 10-15 mm. Hlava je plná. Přilepte na sklo na obou stranách na papírové podložce s otvorem rovnajícím se průměru vyvrtaného. Sklo nasazeno na kousek gumy. Na prostory vrtání se nalije trochu abrazivního prášku. Potom je vložen konec šroubu vyčnívajícího z korek do manuálního vrtačky. Když se trubice prohloubí do sklenice nejméně 1/3 jeho tloušťky, sklo se otočí a vrtání z druhé strany skončí.

Řezání obklopných brýlí

Nabízíme možnost řezání zaoblených brýlí. Klip skleněné řezačky je upevněn na jednu houbu. Další houba přes gumovou pračku spočívá na sklenici. Video je několikrát válcováno v kruhu, pak které 3-4 tečny jsou prováděny se standardní skleněnou řezanou, což usnadňuje šachtu skla podél hranic řezů. Špičkové hrany jsou čištěny souborem nebo emery pod proudem vody.

Metody netradičního skleněného vrtání

Jeden. Tenká ocelová vrtačka vyhřívaná dýha je zmírněna v rtuti nebo kousku vosku a je honován. Poté připraví nasycený roztok Camparas v Turpentine, navlhčené vrtákem namontovaným na sloupci, a rychle vyvrtají sklo, které je v informačním bodě pojmenováno pojmenovaným řešením navlhčeno. Tímto způsobem můžete vrtat sklo s tloušťkou 1 cm za méně než jednu minutu.

Abychom vyvrtali díru ve skle, doporučujeme vzít trihedrální soubor, spusťte jej do terpentýnu a pečlivě vyvrtejte díru.

Můžete také vyvrtat sklo na soustruhu s měděnou tyčí, mazat ji olejem a posypat se Emery. Zvláštní pozornost by měla být věnována díře, když proces vrtání skončí a zůstává pouze poslední tenká vrstva, protože sklo může snadno prasknout

Sekvence řezání skla

Chcete.li správně oříznout sklo skleněnou řezačkou, musíte provést komplex přípravných opatření:

 • Hledejte vhodné místo pro řezání. Vhodný je stůl nebo jiný rovný povrch;
 • Čištění skla od nečistot, prachu a jiných cizích materiálů;
 • Příprava ochranného vybavení. rukavice, brýle a také odpadní skříň.

Řezací sklo s řezáním diamantového skla se podobá lekci kresby ve škole. Stačí si vzít pravítko nebo šablonu, položit jej na sklo a nakreslit požadovanou rybářskou linii pro oříznutí s pracovním nástrojem. Poté zůstane na povrchu materiálu mělká, stěží znatelná stopa. Samotný proces by měl být doprovázen zvukem lehké praskání.

Aby byla práce efektivně provedena, měla by být některá doporučení dodržována na:

 • Ve vzdálenosti 3-5 mm od okraje skla je nutné snížit tlak na nástroj, aby se udržel jeho okraj;
 • Řezací nástroj je extrémně ostrý, takže na něj nemusíte příliš rozdrtit. Takže můžete získat hluboký řez s konvexními hranami;
 • Čas rybářské linie plivání by měl být minimální. Kus sklenice délky metru je řezán za 2 sekundy;
 • V žádném případě byste neměli udělat nový řez podél stejné sečení rybářské linie.

Po sečení rybářské linie musíte rozdělit kontinuální list skla na dvě části. Udělejte to s poklepáním s popisem řezného nástroje na sekací rybářské linii. Chcete.li to provést, musíte nejprve zasunout kus skla k okraji stolu, takže rybářská linie pro zastřihovač je na konci a pečlivě klepněte po celé své délce. Musíte jen držet ruku na druhý fragment skleněné listy, aby nespadl.