Jak odříznout 45 stupňů bez zajíčka

Jak snížit rohy širokého soklu stropu

Znáte pravidla a rysy toho, jak zkrátit rohy stropního soklu doma, snadno vytvoříte krásný výhled na svůj pokoj a oprava bude trvat mnohem méně financí. Koneckonců, práce mistrů stavitelů v naší době není levná. Chcete.li se podrobně naučit celou technologii prořezávání stropního sukního desek a dozvědět se o tajemstvích od profesionálů, přečtěte si náš článek.

Práce související s tím, jak vytvořit vnitřní úhel stropního soklu, začíná skutečností, že produkt je aplikován na strop. To je nezbytné k měření požadované délky součásti.

Po dokončení měření je základní deska nainstalována v připraveném klepání. Je umístěn tak, aby umístění produktu v něm ukázalo přesně stejné jako na stropě.

Je nutné držet základní desku levou rukou a zajistit, aby pevně přiléhala ke stěně zařízení. Segment, který je určen k instalaci na stropě.

Čepel hackerské kresby se otáčí pod úhlem 45 stupňů a začíná odříznout. Samotný nástroj je držen co nejblíže levé ruce a při řezání jej moc netlačte. Po odříznutí vnitřního úhlu kabelů stropu pod číslem jedna se podařilo vypracovat, začnou pracovat s sousedním produktem. Vyřízněte to stejným způsobem, ale naopak, jako by v zrcadlovém odrazu.

Instalace baget a sukních desek není o nic méně důležitá fáze opravy než jakákoli jiná. A řezání úhlů je zde nejobtížnější. Je důležité vybrat správný nástroj pro práci a nejvhodnější metodu řezání.

Stropní základní deska

Stropní bageta, aka formování, plniva, obrubník nebo jen základní deska, nejčastěji používají křižovatku mezi stěnou se stropem, i když jsou někdy pokryty vnitřními rohy, vyrábějí dekorativní rámy nebo panely, vypracovávají výklenky a architektonické prvky. Existuje několik nejoblíbenějších materiálů pro výrobu stropní bagety:

Plast (polyvinylchlorid). Široké a tvrdé lišty jsou pohodlnější řezat pomocí hackerské kresby na kovu. Pokud potřebujete jemnější nástroj, použijte skládačku.

Pěna (polystyrenová pěna)

Dřevěné bagety. Pro řezání jsou pily speciálně navržené pro bagety vhodné pro řezání. Můžete také použít manuální nebo elektrolobsiku.

Skřírná deska

Moderní podlahový soklus lze jen stěží nazvat barem, který uzavírá mezeru Skřírové desky jsou vyrobeny z několika materiálů:

Dřevěné lze vyrobit z pole nebo dýhy. Pro ořezávání používejte ploché nebo kruhové pily, jigsaws.

Snadno nainstalované a řezané obyčejnou pilou pro kov.

Obvykle jsou prořízny elektrickou pilou nebo manuální pilou pro kov.

Pouze na dřevěných kabelových deskách bude muset být provedeno úhlové řezání. Zbytek je hladce a připojený pomocí speciálních rohů.

Rysy řezání stropních solistů

Nelze tvrdit, že musí být vždy použito. Existují interiérové ​​návrhy, ve kterých se můžete bez něj dělat, ale vzhled místnosti bez římsy se zdá být nedokončený. S přímým držákem jsou věci jednoduché, musí být jen připojeny k lepidlu. Ale s ořezáváním materiálu je vše mnohem komplikovanější Pokud musíte dokončit místnost s těžkou konfigurací, budete muset vytvořit vnější roh a zakotvit okraje bagety.

Výběr nástroje pro prořezávání skvrnných desek

Nejprve se musíte rozhodnout pro nástroje. Tato práce vyžaduje:

Pomůže to budování nůžky, ve kterém můžete změnit čepele.

Vystřihněte stropní kaluž na studoru

Knock je kovová nebo dřevěná trihedrální krabička. Dvě tváře svisle mají sloty v úhlu 45 ° a 90 °. Pomocí tohoto nástroje můžete snížit materiál pro přímé sekce.

Dokončení vnitřních rohů

Standardní místnost má stejné rohy. Proto by se vkládání mělo začít úhly. Před odříznutím bagety se musíte rozhodnout, která strana se připojí ke stropu a zeď. To je stanoveno v závislosti na reliéfu a materiálu. Pokud je produkt asymetrický, musí být ke zdi připevněna široká police.

Jak správně snížit rohy na obklopených deskách? Při řezání levého rohu musíte nainstalovat bagetu do klepání. Dlouhá část by měla být umístěna vlevo od vás, oblast, kterou se chystáte řezat, vložte do nástroje voláním na pravý slot 45 stupňů. Část římsy, kterou plánujete přilepit ke zdi, zatlačte na boční stěnu nástroje, který je k vám blíže, a ten, který přilepíte ke stropu, je na dně. Zatímco je materiál v této poloze, prořízněte roh speciálním nožem přes existující slot.

Jak odříznout sukní desku na pravé straně? Chcete.li to provést, vložte to do pravé strany a položte jej na levý slot pod 45 stupňů. Když odříznete rohy obou částí římsy, připojte je na zamýšlené místo, pouze bez lepidla, abyste se ujistili, že se sbližují. Pokud byly nalezeny některé nesrovnalosti, mohou být svázány pomocí nůžky na stavebnictví. Když všechno půjde, může být povrch přilepena.

Práce s externími úhly

Vnější rohy jsou vidět v místnosti, která má vnitřní výčnělky. Jak v tomto případě odříznout úhel úhlu? Prořezávání stropních kabelů pro tyto úhly nastává podle stejného principu jako pro vnitřní. Jen si musíte pamatovat, že levá římsa musí být řezána v úplně jiném úhlu. Musíte to udělat prostřednictvím levého slotu. Výsledkem je, že část sukní desky, která se připojuje ke stropu, bude delší. Stejnou práci provádíme s pravou stranou formování. Dejte to zaklepat na pravé.

Ostré a hloupé úhly dokončují

Pravé úhly v místnosti nejsou vždy. V nových budovách jsou stěny ostré nebo hloupé. Výsledkem je, že takový nástroj, jako je klepání. Jak správně snížit stropní kaluž v takové situaci? Velmi jednoduché, stačí se přizpůsobit takovým rohů.

Položte římsu na levou zeď a úplně ji přitiskněte ke stropu, jako byste ji chytili přilepit. Jak snížit stropní soklus? Akční plán je následující:

  • Vezměte tužku a označte čáru podél horního okraje. Proveďte podobný postup, umístěte pouze sukní desku z opačné strany.
  • Podívejte se na strop a najděte křižovatku dvou řádků. Pak musíte vzít dvě sukní desky a připojit roh na obou stranách. Pak na ně položte štítek, který se vytvořil kvůli průsečíku řádků.
  • Připojte jej s opačným úhlem kusu materiálu.
  • Umístěte římsu na dokonale rovný povrch, zatlačte ji s nezbytnou stranou. Dále ořízněte sukní desku na stávajících liniích konstrukčním nožem, přičemž ji držte ve vzpřímené poloze.
  • Stejně tak se provádějí akce pro prořezávání vnějších úhlů.

Variety stropních kabelů

Klasifikace bagety se provádí podle materiálu výroby:

  • Sádra. Nejstarší zástupci stropního sukního desek. Pro jejich obsazení byly použity speciální matice. Jako kompozice adhezivního montáže byla použita různá řešení. Jméno „scabel“ se také používá na bagety sádry. V moderní konstrukci se používají velmi zřídka kvůli vysokým nákladům a nepříjemnostem instalace. Kromě toho se objevily spolehlivější a levnější napodobení filé sádry.
  • Polystyren (polyuretan). Nejběžnější typ stropního soklu. Produkty tohoto typu se vyznačují laciností, vynikajícími estetickými charakteristikami, snadnou instalací a bohatstvím sortimentu z hlediska externího designu. Šířka polystyrenové bagety se liší do 5-250 mm. Mohou být použity v místnosti jakéhokoli typu a doplňují různé interiérové ​​styly.
  • Dřevěný. Vážené a poměrně objemné bagety, s pomocí, které dřevěné domy s odpovídajícím interiérem jsou navrženy hlavně. Kromě lepidla se k instalaci dřevěných prken často používají šrouby a hřebíky.
  • Plastický. Skvělá volba pro koupelny a další pokoje s vysokou vlhkostí. Instalace se provádí pro speciální lepidlo nebo tajné šrouby rezistentní.

Při instalaci výše uvedených produktů musíte vědět, jak snížit stropní sok. To se nevztahuje na plastové výrobky, které jsou vybaveny speciálními rohovými adaptéry.

Jak snížit část nebo produkt v úhlu 45 stupňů

Někdy musíte zkrátit určitou část nebo produkt v určitém úhlu. Zpravidla musíte zkrátit bagety, filety, platebs, sukní desky a další podobné vnitřní prvky v úhlu 45 stupňů. Každý se s tímto úkolem může vyrovnat. Hlavní věc není spěchat, ne nervózní a všechno bude fungovat.

Koupit připravené.vyrobené rohové prvky

Nejjednodušším způsobem není trpět oříznutím konkrétního detailu, ale nákup připraven.nevyužití, nepotřebuje zpracování a ořezávání. Takové podrobnosti a prvky se dnes prodávají ve velkých supermarketech nebo menších obchodech.

Například, pokud jde o bagetu nebo filé, prodávají se jim speciální rohové prvky, dokonale zapadají do rohu a které nemusí být řezány. Prostě je jen přilepí na místo a dobře stisknou.

Jak se spojit s čelou dveří

Jak udělat úhel na soklu úhledně, ale to není všechno. V místnosti jsou nejčastěji dveře. Mimochodem, musí být nainstalovány před opravou sukníků. Stále se tedy musíte správně připojit k sukních desek s platebními pásy na dveřích. Pokud se to jen rozřezává, ukáže se zhruba. Existují zástrčky pro plast. ne nejelegantnější způsob, ale docela přijatelný. Dřevěné mohou být také řezány šikmým řezáním „obličeje“. Také „ne led“, ale už něco. A co dělat s kapucími desek dřevěné desky, protože viděli nepřetržitelné? Existuje způsob, jak uspořádat krásné přizpůsobení na jambs. Bude nutné provést dva řezy v úhlu 45 stupňů (viz. Fotografie níže).

odříznout, stupňů

Jak správně uspořádat kloub základní desky a dveřní zákoní

Pokud hrana není ani, vystřihneme ji nejprve přísně kolmo. Relativně zarovnané hrany, proveďte řez pod 45 stupňů. Malý řezaný kus je pro nás užitečný pro návrh sousedního. Vytváříme druhou sekci při 90 stupních vzhledem k prvnímu, ale pokud snížíme kolmo z rohu, ukáže se také 45 °.

Jak provést úhlednou úpravu do dveří Jamb

Nyní bereme první kus řezu, naneste jej na pravou stranu vyrobenou na dlouhou stranu. Ukázalo se, že je to krásný zaoblený řez. Pokud jsou na kabelových deskách zkosení, vystoupí, dokonale se shodují. V případě vzoru dřeva si nelze být jisti náhodou linií. Každopádně, takový kloub sukníků a výplaty dveří, mnohem více estetiky.

Zúžení mezery

Domácí pán zřídka musí odříznout velmi úzké proužky dřeva, jak je znázorněno například na fotografii výše. Ale pokud taková potřeba vzniká, měli byste se ujistit, že tenké oříznutí nespadají do mezery mezi plochou a pilujícím disku, tam se nezakrývali a pak odtamtud neletěli velkou rychlostí, překročili celý celý dílna.

Hlavní věcí v práci je bezpečnost. Za tímto účelem můžete obětovat kus překližky nebo tvrdou vláknitou desku. Vybraný kus posypte podél, ale ne na celou délku, položte jej na stůl a připevněte jej ke zadnímu bočním okraji stolu se svorek nebo pomocí proužků lepicí pásky na obou stranách pásky.

Řezání bez výběru. to je skutečné!

Samozřejmě, když je po ruce klepání, práce se provádí mnohem rychleji a přesněji. Existují však situace, kdy nebyl správný nástroj po ruce. Nyní se naučíte, jak správně řezat stropní soklus a držet ho nad hlavou. Nevýhodou tohoto označení je, že budete muset udržovat bar na váze po celou dobu. A to není příliš pohodlné.

Pokud jde o kvalitu značení, není pochyb. bude to co nejpřesnější. Koneckonců, před odříznutím úhlů tyče ji desetkrát připojíte k navrhovanému instalačnímu webu. Proto se nedostatky stěn a jakékoli odchylky okamžitě stanou znatelnými.

Jsou připraveny dvě pracovní mezera. Jsou řezány pod úhlem 90 stupňů; Poté je nanesen jeden z proužků tak, aby konec konce spočíval na kolmé stěně; Na stropě se provádí rybářská linie pro zastřihovač, což umožňuje obrys obvodu; Bar je vyčištěn

Dále použijete kus odpovědi, který také spočívá na zdi s koncem; Po označení řádků věnujte pozornost bodu jejich křižovatky. Toto je známka, na které musíte provést prořezávání; Ještě jednou, nanesení materiálu, označte výstupní body řezu, nakreslete rybářskou linii pro oříznutí z požadovaného bodu na okraj tyče; Jak řezat bar podél linií, uvidíte sami sebe

Vezměte prosím na vědomí, že tato metoda umožňuje snížit vnější i vnitřní rohy, i když druhá možnost je pohodlnější.

S jasným schématem, jak vystřihnout vnější roh, můžete hladce a krásně opravit stropní kaluž. Řezání úhlů se již nezdá být problémem během opravy. Ať už musíte pracovat s jakýmkoli materiálem, pamatujte na jednu věc: vždy mějte opatrně měření, nespěchejte. Můžete se tedy vyhnout poškození materiálu a ušetřit při nákupu nového.

Stropní základní deska je originální dekorativní prvek, zdobuje prostory a dává mu sofistikovanost. PVC stropní soklus, dřevěná deska vlákna atd.D. Skryje všechny chyby rohového kloubu stropu se stěnami a skrývá takové nepříjemnosti, jako jsou trhliny v rozích.

Instalace stropní římsy se na první pohled zdá být jednoduchý úkol. Zdá se, že nic komplikovaného, ​​řezání v úhlu 45 stupňů, přilepené a všechno je připraveno. Ale již v první fázi práce je zřejmé, že není tak jednoduchá lekce, jak se rozřezat stropní římsy, jak se ukázalo.

Mnoho z nich poprvé čelilo instalaci dekorativních římsů, zničilo více než jeden stropní tyč. Aby se vám to nestalo, měli byste studovat otázku, jak správně snížit úhel stropního soklu. Zvažte s sebou několik způsobů, jak můžete rychle udělat správný plátek.

5 stupňů. Jak vyloučit v úhlu 45 stupňů

Během prací na opravě domácnosti může být nutné řezat materiály pod úhlem 45 stupňů. Obvykle se to provádí pro připojení dvou částí „v kníru“, tj. Roh 90 stupňů (snímky, sukní desky, dveřní platebs atd. Pro výsledek práce, která vás potěší, je důležité naprosto přesně upravit sousední části obrobků. To udělat bez speciálního zařízení. Zusla. je nesmírně obtížné, zejména pro začátečníka Master.

Připravte rohovou šablonu, která vám pomůže snadno provést přesný řez dřevěných lopatek v úhlu 45 stupňů. Toto zařízení je profilem ve formě obráceného písmene „P“; Na jeho stranách byly provedeny mezerami pro hackerskou pilu. Obvykle jsou umístěny v úhlu 45, 60 a 90 stupňů. Složitější spěchy jsou navíc vybaveny libovolnými pevnými sloty nebo mají rotační strukturu. umožňuje vám nainstalovat pilu v optimální poloze.

Kupte si připravený.vyrobený tesařský nástroj v budově s dřevěným, kovovým nebo plastovým podnosem. Pro začínajícího mistra je to nejlepší volba. Pokud je to žádoucí, můžete si udělat jednoduché klepání pomocí vlastních rukou ze tří navržených desek nebo překližkových pruhů (tloušťka. Asi 1,5-2 cm).

Vyvrtejte několik otvorů ve stěnách budoucnosti, naneste na koncích lepidlo tesařství a ve směru sbírejte krabici (zásobník). Opravte rohovou šablonu šrouby. Stěny nástroje by měly ležet přísně paralelně s druhým; spodní a každá boční stěna jsou jasné kolmé.

V případě potřeby označte úhel 45 stupňů tužkou, přidejte další čáry drážky. Abyste ve svých výpočtech neudělali chybu, použijte transport.

Nejdůležitější věcí jsou sloty. Doporučuje se je provádět se stejnou hackerskou pivou, která bude následně vyrobena v hotové stupor. Začněte řešit bez závažného tlaku na pracovní nástroj, držte své plátno. Nejprve vypijte jednu boční stěnu, pak naopak.

Začněte zpracování řeziva. Připevněte klepání na pracovní stůl nebo plochu se svorkou (svorky pro upevňování dílů) nebo šrouby. Poté udělejte známku budoucího řezu na kolejnici (deska, sukní deska) a vložte obrobek do krabice. Pevně ​​ji stiskněte na jednu z bočních stěn šablony a kombinujte značky se slotou úhlu 45 stupňů.

Vložte hackerskou kloubu do drážky zasaženého a uviděl obrobku. Práce pily bude omezena pevnými řezy a vy provedete rovnoměrný a přesný řez.

Při řezání sukních desek se ujistěte, že úhly v místnosti jsou opravdu rovné. Pokud jsou stěny velmi nerovnoměrné, měl by být upraven úhel na obrobky. Změřte křižovatku kloubů vnitřních stěn a sdílejte výsledek získaný na polovinu (kloub sukníků „v kníru“). Abychom provedli přesný řez, doporučuje se provádět drážky s daným úhlem v domácím stupnici. Další možností je rotační nástroj, který vám umožní změnit úhel z 0 na 180 stupňů s krokem asi 15 stupňů.