Jak vysokou trávu může sekačka na trávu sekat

Sekačka na trávu pro vysokou trávu a nerovné plochy

Aby byl trávník kolem domu krásný a rovný, je sekačka na trávu nezbytností. Robustní a kvalitní sekačka si poradí i s nerovnostmi bez velké námahy a nákladů. Provoz na benzin nebo elektřinu. Na trhu jsou stovky modelů, takže se vyplatí být vybíravý.

Tento typ stroje má vlastnosti, díky kterým je vhodný pro použití v oblastech s obtížným terénem. s rychlostí 1-4 rychlosti vpřed pro sekání vysoké trávy, keřů a mladých stromků. Zadní převodovka umožňuje vynikající manévrovatelnost. Ať už sekačku spouštíte ručně, nebo pomocí startéru. Kola zařízení pro nerovnosti jsou široce otočná. Prvky:

Sekačky na vysokou trávu a nerovný terén mají žací mechanismus v přední části sekačky. Vegetace je odhozena do strany nebo za ni. Stroje pro nerovnosti a vysokou vegetaci jsou velmi lehké, ale lze s nimi snadno manévrovat. Kvalitní sekačka na trávu snadno vyjede do kopce i do svahu. Její řezací systém je odolný vůči gumě, plastu a kamenům.

Sečení vysoké trávy sekačkou na trávu

Čím sekat trávu

Kromě zahrady, zeleninové zahrady a květinového záhonu je na zahradním pozemku vždy vegetace v podobě trávy. Roste také v trávnících, podél cest a na plotech. A tento porost by se měl čas od času posekat.

vysokou, trávu, může, sekačka, sekat

V uplynulých desetiletích lidé vymysleli asi tucet zařízení, která k tomu slouží. Uveďme si ty hlavní:

Doby, kdy jedna sekačka vládla moři trávy, jsou naštěstí dávno pryč. Ani pro muže nebyla tato práce snadná. Všechny ženy na světě?

Ruční sekačky na trávu

Doby, kdy se tráva sklízela na zimu a krmila dobytkem, jsou téměř zapomenuty. I na dnešním venkově neroste jen tráva, ale i trávníky. A není to proto, aby se z toho dělalo seno. je to proto, aby se místo zkrášlilo.

Pravidla pro zalévání, hnojení a sekání trávníku v létě, díky nimž bude váš trávník vypadat upraveně po mnoho let.

Nejjednodušší způsob péče o trávník je ruční sekačka na trávu. Na jeho konstrukci není nic složitého. Sekačka se skládá z nože upevněného mezi koly a pohyblivého bubnu. Muž tlačí sekačku, kola se pohybují a uvádějí válec do pohybu. Ocelové nože zachytí trávu a přitlačí ji na pevný nůž. V tomto okamžiku je tráva posekaná. Poskytuje rovnoměrný střih stejně jako nůžky. To je jedna z největších předností mechanických sekaček. Tráva je tak ušetřena poranění a žloutnutí. Dalšími výhodami jsou jednoduchá obsluha a ekonomická efektivita, protože trávníky jsou z velké části bez vad a poruch.к. tyto sekačky nepotřebují ke svému provozu benzín, strunovou sekačku ani elektřinu. Hlavní nevýhodou je, že toto zařízení je vhodné pouze pro malé trávníky.

strunová sekačka na trávu

Sofistikovanější zařízení na sekání trávy, které se používá i na relativně malých plochách. V závislosti na typu motoru mohou být vyžínače trávy poháněny elektřinou nebo benzinem. Existují vyžínače trávy poháněné bateriemi.

Sekačka na trávu

Sekačky na trávu se používají k pohodlnému sekání trávy. Stejně jako vyžínače trávy se dělí na benzínové a elektrické.

Jezdec

jezdci se používají pro větší plochy. Tyto stroje jsou schopné sekat nejen trávu, ale i běžnou vysokou trávu. Protože většina riderů má sekací ústrojí vpředu, jsou tyto stroje vhodné pro sečení ploch s lavičkami, záhony, stromy, keři atd.п. Na vrcholu stroje sedí muž a ovládá ho. Zvládne to každý.

Minitraktor

Rozdíl mezi traktorem a jezdcem je ten, že motor je vpředu, zatímco jezdec má motor vzadu. Rozdíl je v umístění žacího ústrojí: traktor ho má namontované mezi koly. Proto je nejlepší sekat plochy s mnoha překážkami (stromy, záhony atd.) pomocí robotické sekačky.п.), tato technika není vhodná. Na druhou stranu je trávník po sečení velmi uklizený a tráva není rozházená po celém trávníku, ale ukládá se do sběrného koše. Jinak jsou si oba stroje velmi podobné.

vysokou, trávu, může, sekačka, sekat

Robotická sekačka

A konečně, robotická sekačka je nejmodernějším způsobem sekání trávy. Žádná účast člověka. robot poseká trávník sám. Člověk musí robota pouze „nasměrovat“, aby pracoval na daném místě. Po obvodu pole je položen kabel, který slouží jako omezovač. Toto sekací zařízení funguje nejen na rovných trávnících, ale také na pozemcích s obtížným terénem.

Robotická sekačka je napájena dobíjecí baterií s výdrží 1,5-2 hodiny. Robotická sekačka je velmi tichá, na rozdíl od benzínových nebo dokonce elektrických sekaček. Další výhodou této sekačky je, že tráva je nasekána na mulč, takže ji není třeba z trávníku odstraňovat. Jedinou nevýhodou této sekačky může být její cena.

Co si tedy z této nabídky sekaček vybrat pro práci na zahradě?? ze všech nejběžnějších zařízení na sekání trávy jsou strunová sekačka a sekačka na trávu. Podrobněji ji popíšeme.

Elektrická sekačka na trávu

Moderní elektrická sekačka na vysokou trávu a nerovné plochy se nejlépe hodí na malou plochu.

Ikra Mogatec Erm 1000

Funguje na síťové napájení. Kritéria výběru:

 • Velikost pozemku se určuje podle následujících kritérií. Pokud je plocha do 5 akrů, potřebujete model bubnového typu. má minimální hmotnost, dobrou manévrovatelnost. Pro velký pozemek (až 12 akrů) si kupte rotační stroj.
 • Power. U elektrických sekaček se pohybuje od 400-500 W do 1800 W. U bubnových sekaček je to 500 wattů nebo méně. Rotační stroj bude výkonnější a produktivnější. v průměru 900-1800 W. Není třeba přeplácet za vyšší výkon:
 • rozměry;
 • terénu;
 • Typy vegetace.

Hodnocení oblíbených modelů

Makita ELM3711

Název, cena v rublech Specifikace Klady Nevýhody
Ikra Mogatec Erm 1000, 4998 Typ. rotační, šířka sečení. 33 cm, výška. 25-45 mm, objem koše na trávu. 28 l, příkon. 1000 W, počet kol. 4, hmotnost. 12 kg. Efektivní, za rozumnou cenu, relativně lehký. Menší šířka sečení než u podobných modelů, nízká výška sečení.
AL-KO 112856 Classic 3.82 SE, 4979 Šířka sečení. 38 cm, výška. 20-60 mm, plocha. až 500 m 2. sběrný koš na trávu. pevný 37 l, hlučnost. 84 dB, výkon. 1400 W, otáčky motoru. 3200, materiál paluby a těla. plast, počet kol. 4, přední a zadní průměr. 14 a 16 cm, hmotnost. 13 kg. Nízká hlučnost, široký záběr sečení, výkon, vynikající manévrovatelnost. Podpora kabelů.
Makita ELM3711, 7927 Šířka sečení. 38 cm, výška. 20-55 mm, plocha. až 500 m 2. Hladina hluku. 96 dB, 35l měkký sběrný koš na trávu, Příkon. 1300W, Otáčky motoru. 2900, Materiál paluby. plast, Počet kol. 4, Hmotnost. 13kg. Pohodlné, snadno ovladatelné, účinné, výkonné. Hlučný, malý sběrný koš na trávu za danou cenu.
STIGA Combi 48 ES, 26277 Šířka sečení. 48 cm, výška. 27-80 mm, hlučnost. 96 dB, měkký sběrný koš na trávu 60 l, příkon. 1800 W, materiál paluby. ocel, počet kol. 4, přední a zadní průměr. 18 a 24 cm, hmotnost. 13 kg. Široká šířka sečení, velký sběrný koš na trávu, výkonné, mulčovací zařízení. Hlučnější než ostatní konkurenti, dražší.
Bosch ARM 37, 9910 Typ. rotační, šířka sečení 37 cm, výška sečení 20-70 mm, plocha až 500 m2. Sběrný koš na trávu. tuhý 40 litrů, 1400 Watt, počet kol. 4, hmotnost 12 kg. Manévrovatelný, praktický, snadno použitelný. Předražené, s malým boxem na trávu.

Vhodné typy sekaček

Které sekačky jsou nejvhodnější pro práci na silně zarostlých plochách?? Zde se doporučují zejména samohybné benzínové modely, které bez námahy překonávají velké vzdálenosti. Díky kolečkům je zapotřebí méně síly od uživatele a trávu lze sekat i na nejčistších polích bez obav z narušení. Modely bez pohonu je třeba tlačit silou svalů. Pro starší nebo křehkou ženu není snadné se s tím vyrovnat.

Elektrická sekačka s kabelem nebo baterií se hodí i v silně zarostlých oblastech. Pokud je napájen ze sítě, vyplatí se zvolit možnost. Omezené délky kabelů nejsou na malé ploše problémem, ale při práci je nutné brát v úvahu přítomnost kabelu na povrchu trávníku. Zařízení napájené z baterie je obecně méně produktivní; maximální doba řezání je 30 až 60 minut.

Chcete-li prodloužit životnost, je třeba zakoupit další baterie.

Blok: 3/5 | Počet znaků: 1402

Pravidlo 4. Jak často sekat trávník

Frekvence řezání závisí na mnoha faktorech:

 • druh trávy;
 • roční období;
 • povětrnostní podmínky;
 • klimatické oblasti;
 • Úrodnost půdy;
 • umístění oblasti a t.д.

Doporučuje se následující frekvence sekání:

 • Na jaře, v době aktivního růstu trávy, se trávník seká často. jednou až dvakrát týdně;
 • V létě se frekvence snižuje na 1,5 týdne;
 • Na podzim, kdy se růst trávy zpomaluje, stačí jednou za dva týdny.

Pokud tráva mezi jednotlivými sečeními vyrostla do výšky více než 10 cm, je třeba sekat častěji. Nesmíte to však přehánět, protože příliš časté odstraňování vrcholků je pro rostliny traumatizující: trpí stresem, ztrácejí příliš mnoho vláhy a musí se usilovně snažit o regeneraci. Se sekáním začněte, až když je tráva o 1,5 až 2 cm delší, než je pro daný typ trávníku nutné.

Pokud je oblast rovná

Situace je odlišná na více či méně rovinatých plochách. Používám sekačku Alpina s pojezdem a motorem Honda GCV190. Dobrý stroj s dobrým motorem o výkonu 5 koní.

Abyste si ušetřili sběr trávy, použijte funkci sběru trávy do sběrného koše. Při sekání dlouhé trávy se však tráva po 10 metrech ucpe a někdy tráva dokonce blokuje otáčení nože a motor se zablokuje. A i když koš na trávu vyprazdňujete po každých deseti metrech, strávíte tím spoustu času a námahy, „navíc“ je třeba pokaždé nastartovat motor, protože po uvolnění páky otáčení nože se automaticky utlumí. je to z důvodu bezpečnosti obsluhy a ostatních osob v okolí.

Tady je to, co jsem udělal. sundal jsem sběrný koš, nahodil motor a posekal celou plochu v režimu sečení se zadním výhozem; můžete také použít boční výhoz (pokud je k dispozici), ale podle mých zkušeností má tendenci se ucpávat a ztěžovat vyhazování trávy. Po opětovném nasazení sběrného koše začnu znovu sekat a sbírat trávu do koše.

Při tomto způsobu sečení se sběrný koš naplní přibližně po 100 m, čímž se vyhnete častému vyprazdňování a „navíc“ opakovanému sečení neposečené nebo vynechané trávy. Na ploše asi tří hektarů jsem 60litrový koš na trávu vyprázdnil pouze třikrát, což mi ušetřilo spoustu času a námahy a zajistilo hladší sečení.

Svůj nerovný plácek o rozloze 15 hektarů „mínus“ budovy seču celý den sekačkou na trávu, ale postupně plochu vyrovnávám a trávník osévám, takže mohu sekat samojízdnou benzínovou sekačkou a nemusím sbírat trávu hráběmi.

Frekvence sečení

Důležitým parametrem je také četnost sečení, o které je v médiích málo informací. Tráva je správně posekána, když není vyšší než 10-12 cm nad maximální výškou sečení. Například sekačka Cub Cadet CC 53 SPO V má maximální výšku sečení 9 cm plus 10 cm, takže výška sečení je 19 cm. V takovém případě zvedněte sekačku na maximální výšku a posekaná tráva nebude při sečení ucpávat sběrný kanál ve sběrném koši. Ve středním Rusku je třeba sekat trávu do 20 cm alespoň jednou týdně, v období dešťů častěji. A pokud máte možnost sekat s touto frekvencí, nepotřebujete funkci, jako je boční výhoz.

Co ale dělat, když jsme šanci propásli a tráva nám vyrostla, jak se říká, „až po kolena“?? V tomto případě se hodí funkce bočního vypouštění. Tuto funkci nemají všechny sekačky na trávu, ani ty vyšší třídy. Pokud tedy nejezdíte na chatu pravidelně, je funkce bočního vypouštění záchranou.

Pokud je to vaše první koupě a nevíte, zda ji budete potřebovat, radím vám, abyste si pořídili sekačku s bočním výhozem, což je velmi užitečná funkce.

V našem arzenálu máme dvě sekačky s pojezdem MTD Optima 46 SPB HW (3 v 1) a MTD Optima 46 SPB HW (4 v 1). Pokud se trávníku nemůžete tolik věnovat a je to vaše první koupě, pak bych si vybral sekačku 4 v 1. má všechny potřebné funkce: sběrný koš, boční a zadní výhoz, mulčování, velká zadní kola s ložisky. Podle mého názoru je to nejlepší poměr cena/výkon pro trávník o rozloze do 10-12 akrů. Velká zadní kola usnadňují jízdu přes překážky a méně zatěžují trávník. Nejoblíbenější americký benzínový motor BriggsStratton 500 E o jmenovitém výkonu 3 litry.с. Mimochodem, BriggsStratton je nejrozšířenějším motorem ve světě zahradní techniky a tato společnost má největší síť servisních středisek. Celkově vzato, vše nejlepší!

Pokračujeme v bočním vypouštění. Přijeli jste na svůj venkovský dům po dešti a nemůžete se dočkat, až tráva uschne, ale musíte ji posekat! Žádná sekačka na světě není schopna sekat mokrou trávu. vyhazovací kanál se okamžitě ucpe chuchvalci mokré trávy a travní koš se navíc rozruší směsí trávy a travního prachu. mulčem. A všechno to padá na trávník v ošklivých chuchvalcích. Opět přichází na pomoc boční vypouštění! Vyjměte koš na trávu, vyměňte kryt vyhazovače a voila! Sečení s potěšením. Zbývá už jen posbírat trávu hráběmi.

vysokou, trávu, může, sekačka, sekat

Proč sekat trávník?

Tráva se seká z estetických důvodů, ale to je jen jeden z nich. Mnoho odrůd trav je totiž „divokého“ původu. To znamená, že jsou přizpůsobeny rychlému procesu regenerace. Proto začnou posekané trávy aktivně vyrůstat postranní výhonky, keříky a kompaktní rostliny. Musíte ji tedy pravidelně sekat. Výsledné zhutnění trávníku však není vůbec špatné. Hustý travní porost, který zabraňuje zakořenění plevele.

JAK PŘESNĚ SE MÁ TRÁVNÍK SEKAT

Při výběru správné doby pro sekání trávníku je třeba brát v úvahu počasí. Pokud ten den prší a je vlhko, tráva a půda jsou mokré a sekání sekačkou není pohodlné (posekaná tráva se lepí na kryt a stébla trávy). výsledkem je, že elektrické nebo benzínové sekačky ztrácejí výkon a teplo a s mechanickou sekačkou musíte vynaložit větší fyzickou námahu).

Kromě toho je velmi pravděpodobné, že povrch trávníku bude poškozen zablácenými koly/válečky a že mokrá tráva je nerovnoměrně posekaná a náchylnější k poškození. Trávník bude po takovém ošetření vypadat zanedbaně.

Čerstvě posekaná tráva na horkém slunci velmi rychle vysychá a žloutne, což trávníku po sekání neprospívá. Pokud je půda suchá, mohou být rostliny vytaženy za kořen.

Nejvhodnější je sekat suchou trávu za suchého počasí a za mírně vlhké půdy. Ideální je sekat za teplého, mírně zamračeného dne ráno nebo večer.

Nože sekačky musí být dobře nabroušené. Jinak by trávník po posekání vypadal bělavě. Při prvním sečení mladých trávníků tupými noži může dojít k vytrhávání kořenů trávy. Neostré nože rotačních sekaček nebudou tolik sekat, ale budou trávu mačkat, což bude mít za následek změnu barvy špiček rostlin po sečení.

Poté hráběmi nebo hrubým koštětem zarovnejte kopečky po žížalách, včelách nebo mravencích a odstraňte spadané listí.

Sekejte trávu sekačkou v paralelních pruzích, jeden po druhém. Dvě věci, kterým je třeba věnovat pozornost: celkový směr pruhů a tráva pod koly sekačky. Pokud se s tím nepočítá, zůstanou vám po sečení úzké pruhy. Opakované sečení ve stejném směru naopak vytváří efekt vymývání. Vytvoření vlnovek podél pásů.

Aby se tomu zabránilo, mělo by se každé další sečení provádět pod úhlem k předchozímu. Například obdélníkový trávník, který je posekaný podélně, se při příštím sekání poseká příčně.

Pokud je trávník vyset na svahu, měl by se sekat pod úhlem ke směru svahu.

Po posekání větší části trávníku je třeba zastřihnout okraje přiléhající k příjezdové cestě nebo záhonům pomocí vyžínače plevele nebo nůžek.

Pokud používáte sekačku bez sběrného koše na trávu, měli byste na závěr posbírat posekanou trávu. Při sekání trávy nechávejte posekanou trávu pouze na mulčování.

Na některých trávnících můžete vidět vzor tvořený střídajícími se pruhy světlejší a tmavší zelené barvy. Tyto trávníky jsou považovány za elitní a drahé. To však není vůbec správné. ve skutečnosti není obtížné dosáhnout geometrického vzoru. Více informací o tom najdete v tomto článku.

Sdílejte informace. nenechávejte své přátele v nevědomosti: