Mohu sekat na nerovném terénu?

Kterou sekačku na trávu je nejlepší koupit: typ a model

S příchodem léta majitelé domů přemýšlejí o tom, jak dát do pořádku trávník, který je důležitou součástí jejich zahradní architektury. A nejlepším řešením je koupit sekačku na trávu. Vybrat si správně v tak široké nabídce modelů a značek však není snadné. Zde vám ukážeme, jak vybrat správnou sekačku na trávu pro váš trávník a zahradnické potřeby, a zhodnotíme sekačky na trávu ve třech různých kategoriích.

Jak vybrat správnou sekačku? Nejprve je třeba zvážit, jak se sekačky na trávu liší od podobných zahradních strojů: vyžínačů a křovinořezů. Majitelé venkovských nemovitostí často nevidí výrazný rozdíl mezi vybavením, což je zatíženo chybami při výběru vybavení.

 • Sekačky na trávu jsou středně velké zahradní stroje na kolečkách se středním výkonem určené k sekání trávy na rovném terénu.
 • Strunová sekačka. malé elektrické nářadí určené k nošení v ruce, skládající se z řezacího prvku, výložníku a motoru. sekačka na trávu se používá, když je třeba sekat trávu na nerovném terénu, v těžko přístupných místech a v blízkosti plodin. Tento produkt se obvykle používá pro relativně malé plochy. Nebo pro sekání zbývajících ploch, kde sekačka neprojela.
 • vyžínače trávy (sekačky s pojezdem) jsou výkonnější a robustnější verzí vyžínače trávy. Pro sekání vysoké trávy a nerovných ploch. Lze ji použít jako základní nástroj pro údržbu, pokud nemůžete použít sekačku na trávu, ale protože sekání probíhá ručně a nerovnoměrně, nehodí se pro použití na trávnících.

Zjistili jsme tedy, že sekačky jsou nejlepší volbou pro oblasti s rovným trávníkem a jednoduchou geometrií. Ale to je jen začátek. Dále je třeba zvolit typ sekačky. Klasifikace strojů, principy fungování jednotlivých modelů a jejich výhody a nevýhody jsou pro přehlednost uvedeny v tabulce 1.

Tabulka 1. Jak fungují sekačky na trávu

Technický parametr Výhody Nevýhody
Typ motoru a zdroje energie:
Elektrický motor bez baterie Elektrické sekačky na trávu
Šetrný k životnímu prostředí, nevyžaduje nákup paliva nebo oleje, nízká hladina hluku (80 dB). Vyžaduje připojení k elektrické síti, prodlužovací kabel, nebezpečí poškození kabelu, nebezpečný provoz za deště a rosy, omezený výkon.
Elektrický motor s baterií Akumulátorové a robotické sekačky na trávu
Mají stejné nevýhody jako výše uvedené a jsou mobilnější. Robotické sekačky nevyžadují obsluhu. Mají stejné nevýhody jako výše uvedené, ale také váží více, mají omezenou dobu provozu na baterie (15 až 30 minut), potřebují dlouhé dobíjení.
Benzínový motor Benzínové sekačky na trávu
Vysoce produktivní, manévrovatelný, robustní, určený pro intenzivní provoz. Jsou těžké, hlučné (přes 90 dB), vyžadují pravidelný servis a nákup paliva a maziv.
Žádný motor, zdrojem energie je svalová síla Mechanické sekačky
Jsou naprosto šetrné k životnímu prostředí a tiché, levné, nezávislé na napájení, lze je používat za všech povětrnostních podmínek, ideální pro plochy s krátkou trávou a mladým porostem. Vyžadují velkou fyzickou námahu při rychlém pohybu, časově náročné sekání. Nevhodné pro hustou nebo vysokou trávu.
Typ pohonu:
Na předních kolech Sekačky s vlastním pohonem a pohonem předních kol
Manévrovatelnost na mysu, snadné řízení. Používejte pouze na rovných trávnících.
Pohon zadních kol Sekačky s vlastním pohonem a reverzibilní sekačkou na trávu
S větším průměrem zadních kol, která jsou schopna jízdy na svazích a ve zvlněném terénu. Nepohodlné manévrování, někdy je nutné některé modely zastavit nebo dokonce zvednout.
Pohon všech kol Sekačky s vlastním pohonem a pohonem všech kol
Silný a výkonný, všestranný do každého terénu a za každého počasí, bez námahy stoupá do kopců i z kopců. Vysoká hodnota, vysoká hmotnost (cca 50 kg).
Bez pohonu Nemotorové modely
Nízká hmotnost (cca 15 kg), hospodárný provoz. Nutné tlačit před sebou, nízký výkon (modely s motorem bez pohonu kol).
Princip fungování:
Válcový (bubnový) mechanismus („princip kombajnu“, s řezacími noži spirálovitě se otáčejícími kolem bubnu) Sekačky na trávu s bubnovou žací jednotkou
Do této kategorie patří všechny modely dvoukolových tlačných sekaček s ručním pohonem a některé modely s elektromotory, což definuje výhody této techniky. Zajistit co nejlepší kvalitu sečení (sekání trávy). Nízký výkon a manévrovatelnost, nevhodné pro tvrdé trávníky.
Rotační převodovka („princip vrtule“, na svisle rotující hřídel je upevněn kotouč nebo 1-2 páry řezných nožů. vřetenových lopatek) Sekačky na trávu s rotačním žacím ústrojím
Univerzální, výškově nastavitelné lopatky, které lze použít jak na vyvýšeném místě, tak na nerovném terénu. Patří mezi ně všechny benzinové a elektrické modely s pohonem všech kol. Nevýhody jsou dány typem instalovaného motoru, pohonu, lopatek a materiálu krytu.
Vzduchový polštář Bezkolejové sekačky na trávu
Manévrovatelnost, snadné manévrování, snadné řízení, ideální pro nerovný terén a těžko přístupná místa. Zřídka dostupné, malý dosah, obtížné vedení v přímce.
energie:
Elektrický. až 1,5 kW Vstřikovací motor. až 2,5 litru. с. Sekačky s nízkým výkonem
Kompaktní, lehký, úsporný, ideální pro malé rovné trávníky se záhony. Malá šířka sečení (do 40 cm), vysoká časová náročnost sečení, možnost sekat pouze krátkou mladou trávu, špatná funkčnost.
Elektrické motory. 1,5-2 Kw Motory. 2,5-6 litrů. с. Střední sekačky na trávu
Nejvhodnější pro většinu ploch s mírným sklonem a nerovnostmi povrchu, dokáže posekat hustě rostoucí plevel, výrazně urychluje proces sečení trávníku. vyšší cena, relativně vysoká hmotnost a rozměry.
Výkon motoru. více než 6 hp Vysoce výkonné sekačky na trávu
Spolehlivé a výkonné, dostupné pouze v benzinových, poloprofesionálních a profesionálních modelech. Vysoké náklady a drahý poprodejní servis.

Typ paluby

Palubní deska je část sekačky s noži. K jeho výrobě se obvykle používají tyto materiály:

Pro delší životnost je vhodné zvolit sekačku s hliníkovým krytem. Od plastové verze se liší vyšší odolností a od ocelové nižší hmotností a odolností proti korozi. Plastová sekací plocha se používá u nejlevnějších sekaček. Někdy však nemá smysl za plochu o rozloze 2 až 4 ha přeplácet. Motor levné sekačky s nízkým výkonem se poškodí dříve než plastové těleso.

Typy sekaček na trávu

Tyto stroje pro péči o zahradu lze rozdělit do tří skupin. Elektrické modely patří do první skupiny. Vyznačují se obratností a malou velikostí. Tyto nástroje produkují malý provozní hluk a neznečišťují životní prostředí. Pokud musíte pracovat na nerovném terénu, vybírejte modely se silným motorem. Každých 20 minut je také vhodné motor nechat odpočinout, aby se nepřehřál nebo nerozbil. Elektrické sekačky mohou pracovat v určitém okruhu, který závisí na délce kabelu, ale lze jej mírně zvětšit použitím prodlužovacího kabelu.

Druhým typem je benzínová sekačka. Jsou nejvýkonnější ze všech strojů. Benzínové nářadí je těžké a hlučné a vyžaduje určitou zručnost a obratnost. Snadno se s nimi však seče nerovný terén a velké plochy a jsou úsporné při sečení vysoké trávy.

Do třetí kategorie patří akumulátorové sekačky, které jsou stále rozšířenější. Rozhodující je jejich účinnost, tichost a praktičnost. Akumulátorové modely mají dobrou manévrovatelnost, takže jsou ideální pro nerovný terén. Pokud však pracujete intenzivně, baterie se rychle vybije, což ovlivní kvalitu vaší práce.

Lze je také rozdělit do kategorií podle způsobu cestování. Pokud řízení vyžaduje asistenci obsluhy, řadí se do kategorie sekaček bez pohonu. Samojízdné sekačky nevyžadují žádnou námahu, pohybují se samostatně.

Husqvarna 54

Trávu sekají čtyři mobilní jednotky najednou. Čepele jsou ostré a vyrobené z vysoce kvalitní oceli. Díky rozvoru jednoho kola je sekačka schopná sekat i na nejnerovnějším terénu. Šířka sečení pouze 40 cm. Pro rovinaté oblasti je tato základna velmi úzká, ale můžete s ní snadno překonávat malé kopce, aniž by zůstaly neošetřené plochy. Výšku lze nastavit ve třech polohách, takže zbývá 12 až 40 milimetrů volného prostoru. Vynikající výsledky u manuálního modelu. Zvláštní pozornost si zaslouží hmotnost stroje. Pouze 8 kilogramů. A ve složeném stavu je tak kompaktní, že ji můžete uložit i do malé spíže, aniž byste museli stavět speciální kůlnu, jako je tomu u samojízdných sekaček.

Aspekty výběru

Nejprve zjistíme, jaké sekačky jsou k dispozici, a poté prozkoumáme jemnosti výběru správného nástroje. V podstatě si dnes můžete vybrat buď bubnovou, nebo rotační sekačku.

Samozřejmě mají své rozdíly, a to rozdíly v parametrech, z nichž hlavní je motor, konkrétně jeho výkon. Důležité je, že pokud chcete velmi „silnou“ sekačku, měli byste si samozřejmě vybrat rotační sekačku.

Pro snazší rozlišení mezi oběma typy je třeba uvést, že rotační sekačka má čtyři kola, sekačka na trávu má kola dvě.

Pokud však máte i po přečtení popisu přístroje pochybnosti, doporučujeme vám kliknout sem a nechat si poradit od odborníků, jak vybrat elektrickou sekačku na trávu.

Územní oblast

Další věc, kterou je třeba při výběru sekačky zvážit, je, jak velkou plochu chcete, aby elektrická sekačka sekala na nerovném terénu.

Obecně platí, že většina moderních pozemků není větší než 500 metrů čtverečních, takže pokud máte stejné parametry, je nejlepší zvolit sekačku bubnového typu. Tato sekačka je lehká a snadno ovladatelná a její údržba není problém.

Tipy pro výběr sekačky na trávu, viz video.

Pokud je však váš web poměrně velký, zvolte rotační model. Vzhledem k tomu, že tento druh modelů má značné množství funkcí funkčního směru. Můžete si pořídit i sekačku s vlastním pohonem. Rádi bychom vám představili sekačku Makita s pojezdem, která vám poskytne dlouholetou spolehlivou službu.

Power

Například typ bubnu má „výkon“ 400 wattů. Je třeba poznamenat, že takový optimální výkon stačí pro práci na malých pozemcích.

Pokud mluvíme o typu rotačních sekaček, tento druh elektrických sekaček má dostatečný „výkon“ rovnající se 900-1800 W, souhlasíte s tím, že je to docela citelný rozdíl ve výkonu. Díky tomu může tento typ sekačky vykonávat práci jakékoli složitosti a v jakýchkoli podmínkách.

mohu, sekat, nerovném, terénu

Výška úkosu

Na začátek si objasníme, že existují přesně tři způsoby instalace a u každého jednotlivého modelu se tento proces provádí jinak, a to:

 • Přišroubováním na palubu axiálně do jednoho z držáků;
 • Změnou polohy páčky na jednotlivých kolech;
 • Tento způsob je nejpohodlnější, protože výšku požadovaného úkosu lze měnit stisknutím tlačítka nebo pomocí speciální páčky.

Stojí za zmínku, že pokud si vybíráte nástroj pro práci na nerovných plochách, vyberte si modely sekaček, které mají poslední dva způsoby „nastavení“ úkosu.

Pokud hovoříme o jednom typu sekačky a její funkčnosti jako žacího stroje, pak například bubnový typ má úroveň 12-42 ml a rotační typ 18-75 ml.

váhová kategorie

Celková hmotnost bubnu je přibližně 13 kg. Tato funkce majiteli výrazně usnadňuje sečení. Rotační model je k dispozici v hmotnostní třídě do 40 kg.

Nelekejte se rozdílu, protože druhý model má díky zabudovanému vysoce výkonnému motoru takovou hmotnost. Záleží tedy na vás, zda se rozhodnete pro funkčnost a výkon, nebo pro přímou ovladatelnost.

Pokud se nechcete trápit s těžkou sekačkou, podívejte se na elektrické sekačky s pojezdem zde.

Blok: 3/5 | Počet postav: 4168

Aspekty výběru sekačky na trávu

Chcete-li zjistit, která sekačka je nejvhodnější pro nerovný terén a náročnou vegetaci, musíte určit podmínky a kritéria, která musí splňovat.

 • Územní oblast. V závislosti na velikosti trávníku si můžete vybrat sekačku, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Pro malé plochy holé půdy a neudržované trávy jsou vhodné lehké elektrické bubnové sekačky. Pro plochy větší než 500 metrů čtverečních se používají rotační stroje. Na kopcovitých pozemcích, zejména na svazích, se dobře osvědčují benzínové sekačky s pohonem vzadu.
 • Výkon. Sekačky na nerovný trávník nemusí být příliš výkonné. V tomto případě je klíčová mobilita. To neplatí pro sekačky na vysokou trávu nebo malé keře. V tomto případě je hlavním kritériem výkon. Elektrické modely potřebují přibližně 1500W motory, benzínové modely přibližně 5-7L.
 • Výška řezu. Je důležité vybrat si sekačku s nastavitelnou výškou sečení. Tato funkce se ovládá speciální páčkou nebo tlačítkem. V závislosti na modelu jsou možná 2, 5 nebo dokonce 7 nastavení.

Důležité! Doporučuje se sekat najednou maximálně třetinu trávy a poté sekat několikrát v intervalu 7 až 10 dnů. Trávník tak vypadá úhledně (tráva se netrhá, má dostatek času na regeneraci) a sekačka není vystavena velkému zatížení.

 • Hmotnostní kategorie. Pro práci na nerovných, ale malých polích se hodí lehké elektrické nebo bateriové modely. Jejich hmotnost je 13-15 kg, což usnadňuje manipulaci ženám nebo mladým lidem. Těžší, zarostlé plochy vyžadují těžší benzínové sekačky.

Pozor! Pro práci s vysokou vegetací je třeba volit sekačky s bočním výhozem nebo mulčovací funkcí. Sbírání trávy do pytle je nepraktické. strávíte spoustu času jejím čištěním.

Kromě uvedených kritérií je třeba zvážit řadu dalších faktorů:

 • Materiál pláště. Nejlepší volba: plast nebo hliník.
 • Šířka sečení. Pro nerovné povrchy je lepší zvolit menší šířku. 30-35 cm. Pro rovné, ale velké plochy. 50-55 cm.
 • Široká kola. Nejlepší volba pro váš trávník. ty, které nezanechávají stopy. Modely s velkými zadními koly se používají na nerovném terénu.

Blok: 3/4 | Počet znaků: 2517

Top 10 hodnocených podle KP

Bosch ARM 37

Náš žebříček otevírá levný model známé značky. Tento model pracuje na elektřinu, což omezuje jeho použití na velké vzdálenosti od zásuvky. Nemusíte se starat o benzín ani o plné dobíjení.Robustní plastový kryt, nastavitelná výška sečení a 40litrový sběrný koš na trávu dělají z této sekačky jednu z nejlepších voleb pro péči o trávník kolem domu.

Funkce

Lehká a kompaktní sekačka na trávu. ideální pro kompaktní práce na dvoře. Jednou z jeho velkých předností je jeho obratnost, díky níž dokáže efektivně posekat jakýkoli trávník. Napájení z baterií, není tedy nutné trvalé napájení ze sítě.Další výhodou je funkce mulčování: posekaná tráva může být uvnitř jednotky okamžitě nasekána a rozprostřena po trávníku jako přírodní hnojivo. Okrajové hřebeny umožňují zachytit trávu z okrajů trávníku a efektivně ji posekat.

Funkce

Benzínová sekačka Champion s širokou spojkou. Výkonná a efektivní možnost sekání trávy na středně velkých plochách. Žádný požadavek na napájení.Díky svému výkonu si tato sekačka efektivně poradí s nerovnou trávou a nerovným povrchem. Dokáže odstranit mraveniště z cesty a nerozbije se při nárazu o zeminu nebo kameny. Funkce mulčování pomáhá recyklovat trávu na přírodní hnojivo a rozvádět ji po ploše. Žádná další sběrná nádoba na řízky však není k dispozici.

Funkce

Praktická akumulátorová sekačka na menší plochy. Nabití baterie může být pro velké plochy nedostatečné. udávaná plocha sečení je 250 metrů čtverečních, ale v praxi to závisí na délce trávy, její šťavnatosti a stavu baterie v daném okamžiku.Velmi lehký s robustním sběrným košem na trávu, vhodný pro malé plochy. Nízké náklady a snadná výměna baterií umožňují měnit baterie podle potřeby během sečení.

Funkce

Tento model je vhodný pro nerovný terén. Samohybné vozidlo s dostatečně výkonným motorem a koly zvládne všechny nerovnosti a vyjeté koleje. Sečení na měkké půdě je však náročné: jeho hmotnost může způsobit stopy po kolech na trávě.

Tento model se snadno sestavuje a spouští, počáteční montáž by neměla trvat déle než 20 minut. Kvůli své hmotnosti je však obtížně ovladatelný, což znamená, že není vhodný pro majitele složitě tvarovaných pozemků.

Funkce

Model domácí výroby je levnější než mnoho jeho ekvivalentů, ale dobře seká. Může způsobovat problémy s obzvláště hustou trávou nebo nerovným terénem, ale obecně je vynikající volbou pro malé, rovné pozemky.

Napájení ze sítě znamená, že se nemusíte starat o dobíjení baterie, ale nemusíte cestovat daleko od zdroje energie. Kabel je také třeba hlídat, aby se nezachytil do nože sekačky.

Funkce

Stylově vypadající model napájený ze sítě. Má velkou a pevnou sběrnou nádrž na odřezky a součástí je také mulčovací část.

Je to obratný stroj, který zvládne každý, ale pro použití v kopcovitém terénu je trochu těžký. Kameny a tvrdé větvičky mohou snadno otupit čepel a poškodit plastový kryt.

Funkce

Další zástupce značky Champion v našem výběru. Jedná se o samohybný model s měkkým sběrným košem na trávu. Se sekačkou se snadno manévruje a k jejímu posunu vpřed není potřeba velké námahy. Manévrovatelnost je však nižší než u jiných modelů, takže není vhodný pro náročné trávníky.

Poradí si s hustou trávou a plevelem. Dvě možnosti vyhazování: na stranu nebo do sběrného koše na trávu. Dalším bonusem je funkce samočištění; stačí připojit hadici a sekačku na několik minut zapnout, poté je čistá a připravená k uskladnění.

Funkce

Benzínová sekačka má kovový kryt. Seká i na nerovném terénu a jeho velká kola mu pomáhají překonat téměř každou nerovnost. Ačkoli se kvůli své velké hmotnosti na hrbolatém povrchu špatně tlačí. Makita PLM4626N je dobrou volbou pro středně velké plochy. Značka je proslulá svou spolehlivostí a občasnými poruchami.

Funkce

Samojízdná sekačka na trávu umožňuje snadné sekání středně velkých trávníků. Velká hmotnost je více než kompenzována tím, že jej nemusíte tlačit, pouze ovládat směr jízdy. Velká kola usnadňují překonávání překážek a nerovného terénu.Mulčovací sekačka není součástí dodávky, ale lze ji zakoupit a namontovat samostatně. Několik možností vysouvání vám umožní vybrat si tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Sekačka s vlastním pohonem pro nerovný terén a vysokou trávu

Bez nadsázky lze říci, že každý majitel domu se snaží, aby trávník a okolí domu byly krásné a rovné. To dnes není problém, protože technologie moderního světa se vyvíjejí obrovskou rychlostí, a tak se každý chalupář může starat o svůj pozemek, aniž by musel investovat mnoho peněz a úsilí, pomocí elektrické víceúčelové sekačky na vysokou trávu.

Tento druh nářadí je zařízení určené k sekání trávy rostoucí na trávníku, které funguje díky napájení elektrickou energií. Výběr elektrické sekačky na trávu vám pomůže při rozhodování, kterou sekačku koupit.

V tomto článku se můžete seznámit s hlavními aspekty samotného zařízení a dozvědět se, čemu je třeba věnovat pozornost při výběru takového nástroje. A navíc vás upozorníme na nejlepší světové modely této „jednotky“.

Funkce zařízení

Rozhodně bychom vás rádi upozornili na skutečnost, že každý jednotlivý model má různé motory s různým výkonem. Především jeho výkon závisí na tom, kde přesně výrobce provedl jeho původní instalaci.

Podívejme se nyní, z jakých částí se vlastně skládá sekačka na vysokou trávu a plevel. Tady to máte:

nelze přehlédnout, že sekačky, které jsou poháněny elektřinou, mají určitou výhodu v tichém provozu. protože na rozdíl od benzinových zařízení je hlučnost velmi nízká.

Tato sekačka je navíc „čistší“, protože při svém přímém chování neprodukuje žádné znečišťující emise. Stroj je také lehký, což platí pro všechny modely elektrických sekaček.

Díky své nízké hmotnosti s ním lze snadno manévrovat v jakémkoli směru. Umožňuje také snadnou přepravu a skladování, protože zabírá velmi málo místa.

Ale přiznejme si, že sekačka na vysokou trávu a nerovné plochy má také nevýhodu, kterou je napájecí kabel, s nímž se dodává. Jednoduše „zasahuje“ a omezuje bezprostřední rádius vašeho pohybu. Kromě toho se může během provozu zachytit i o samotnou sekačku, proto je třeba jeho umístění sledovat s maximální pečlivostí.

Pokud mluvíme o jeho velikosti, jeho maximální délka nepřesahuje dvacet metrů. Jak jsme již uvedli, moderní technologie se vyvíjejí velmi rychle, což platí i pro tuto jednotku.

Nyní můžete v obchodech najít integrované sekačky, které mají mimořádný výkon díky jedinečné baterii, kterou je každý model vybaven. Je však třeba poznamenat, že tento druh sekačky potřebuje systematické dobíjení a plná baterie nevydrží déle než pětačtyřicet minut.

Aspekty výběru

Začněme přehledem toho, co jsou sekačky, a poté se podívejme na nuance, jak vybrat správný nástroj. V podstatě si dnes můžete vybrat buď bubnovou, nebo rotační sekačku.

Oba typy se samozřejmě liší svými parametry, z nichž nejdůležitější je motor, konkrétně jeho výkon. Důležité je, že pokud chcete velmi „silnou“ sekačku, měli byste si samozřejmě vybrat rotační sekačku.

Pro snazší rozlišení mezi nimi uvádíme, v čem se liší: rotační typ má čtyři kola a bubnový typ má dvě kola.

Pokud však máte i po přečtení popisu stroje pochybnosti, doporučujeme vám kliknout sem a nechat si poradit od odborníků, jak vybrat elektrickou sekačku.

Územní oblast

Další věcí, kterou byste měli při výběru sekačky zohlednit, je velikost trávníku, který má elektrická sekačka ošetřovat.

Většina moderních pozemků není větší než 500 metrů čtverečních, takže pokud je to i vaše velikost, je hadicová sekačka tou správnou volbou. Hmotnost sekačky je velmi nízká, takže se s ní snadno manévruje a nemusí se obtížně ovládat.

Jak vybrat sekačku na trávu, viz video.

Pokud je však vaše plocha poměrně velká, měli byste se rozhodnout pro rotační sekačku. Tento model nabízí mnoho možností z hlediska oblasti použití. Navíc si můžete zakoupit i sekačku tohoto typu, která má schopnost samohybu. Zde bychom vám doporučili vyzkoušet elektrickou sekačku Makita s pojezdem, která vám bude sloužit mnoho let.

Výška úkosu

Na začátku je třeba objasnit skutečnost, že je nastaven třemi způsoby a na každém jednotlivém modelu se tento proces provádí jinak, a to:

 • Přišroubováním v ose do jednoho z držáků na palubě;
 • Změnou polohy páčky na jednotlivých kolech;
 • tento způsob je nejpohodlnější, protože požadovanou výšku sečení lze měnit stisknutím tlačítka nebo pomocí speciální páky.

GARDENA 330 Classic

Nejedná se o benzínovou nebo dokonce bateriovou sekačku. nemá vůbec žádný motor. Tráva se seká mechanicky otáčením stébel během jízdy. Rozhodně to není nejpohodlnější volba, zejména pokud je tráva vysoká, ale tento produkt jsme do našeho hodnocení zařadili kvůli popularitě značky. Gardena je nejznámějším světovým výrobcem zahradní techniky. Její výrobky jsou ceněny pro svou spolehlivost a kvalitu. Každý ergonomický detail je promyšlený. Rukojeť je skládací, čepele lze nastavit jedním pohybem atd. Práce s ním je příjemná a díky jediné sadě kol můžete sekat jakýkoli terén, i ten nejsložitější. Šířka sečení je 33 centimetrů a výšku lze nastavit ve 4 polohách od 12 do 42 milimetrů. Celonerezové pouzdro. Dekorativní jsou pouze plastové prvky, které jsou však vyrobeny z odolného materiálu, který se při prvním dotyku nerozbije.