Jak ředit benzín do sekačky na trávu

Kolik oleje do strunové sekačky na trávu na litr benzínu

Benzínové sekačky jsou poměrně běžným nářadím, které používají zahrádkáři a hobby zemědělci k sekání trávy a výrobě sena. Běžnějšími názvy nářadí jsou termíny „vyžínač trávy“ a „sekačka na trávu„. Hlavní rozdíl spočívá v konstrukci motoru. dražší modely mají čtyřtaktní motor, levnější mají dvoutaktní. Ty nabízejí mnoho výhod, včetně nízké hmotnosti, velké uživatelské přívětivosti a nízké ceny.

Nejdůležitější podmínkou pro dvoutaktní modely je příprava palivové směsi podle poměru benzínu a oleje stanoveného výrobcem. Zjednodušená konstrukce motoru neobsahuje samostatný mazací kanál, takže motorový olej se přidává přímo do benzinu. Pokud není poměr správný, má vaše elektrické nářadí mnohem nižší životnost a může se dokonce porouchat. Zde je vysvětleno, jaká směs je nutná pro benzínové vyžínače, jak připravit správnou směs a co může ovlivnit.

Příprava správné palivové směsi

Před zahájením zkušebního provozu nového motoru sekačky musíte také připravit správnou palivovou směs. Pro dvoutaktní motory je známo, že se připravuje ze speciálního dvoutaktního oleje a benzínu v určitém poměru. Poměry najdete v návodu k použití dodaném se strojem nebo na štítku maziva. V příručce najdete také doporučený typ paliva a oleje.

Připravte si palivo v malém množství, které vystačí na jedno sečení trávy. Pro palivo používejte speciální plastové kanystry nebo samostatné skleněné či kovové nádoby. Olej je lepší aplikovat podkožní stříkačkou.

Při přípravě nové sekačky na trávu má mnoho lidí problém s palivovou směsí. Existuje rozpor mezi pokyny výrobce nářadí a pokyny výrobce motorového oleje. První z nich doporučuje poměr 1:25. příručka výrobce oleje doporučuje 1:50. Komu věřit? Jak postupovat?

Podle odborníků, pokud výrobci v návodu k zastřihovači píší poměr 1:25 nebo 1:30, jedná se s největší pravděpodobností o levný nástroj se špatným chlazením, nebo výrobce neví, jaký olej spotřebitel přidá. Zde je však důležité si uvědomit, že příliš mnoho oleje nezajistí, aby vyžínač fungoval co nejlépe. Přebytečný olej se za chodu motoru zcela nevypálí. Karbonizuje a ucpává válec a píst.

Co dělat v této situaci při spuštění nového nástroje?? Ideálním řešením je koupit olej, který doporučuje výrobce sekačky. V případě záběhových motorů, kdy není možné zakoupit doporučený olej, je lepší pořídit si kvalitní dvoutaktní olej Husqvarna pro benzinové nářadí stejného jména. Není levný, ale vydrží dlouho. Smíchejte ji stejným způsobem, jaký je uveden na plechovce.

Nezapomeňte, že nejlepší je použít poměr oleje udávaný výrobcem. Nejlépe to zjistíte experimentováním s poměry vyznačenými na sekačce. Pokud při dodržení doporučeného poměru oleje od výrobce strunové sekačky kape z motoru olej a jsou vidět skvrny, je třeba poměr oleje zvýšit.

Jaký benzín do sekačky na trávu VIKING dávat

Elektrická a benzínová sekačka VIKING s vlastním pohonem: recenze

VIKING je rakouská společnost, která se poprvé proslavila v roce 1981. Za jejího zakladatele je považován Heinrich Lechner. V městečku Kufstein vyrábí zahradní drtiče. První sekačky VIKING spatřily světlo světa v roce 1984. Od roku 1992 se výše uvedená společnost začala intenzivně rozvíjet.

Předpokládá se, že za to může spojení VIKINGU se Steelem. Byli to vynálezci motorových pil. Od roku 2001 se však společnost VIKING může pochlubit rozsáhlým sortimentem mimořádně oblíbených sekaček na trávu po celém světě. Dnes je tato značka oblíbená ve výrobě zahradního nářadí.

Čím se vyznačují sekačky VIKING?

Především je důležité si uvědomit, že zákazník má možnost vybrat si sekačku, která je poháněna buď benzínovým, nebo elektronickým motorem. Existují také bezdrátové modely.

Jejich průměrný výkon se pohybuje kolem 4 kW. Pracovní šířka se může lišit, stejně jako výška řezu. Řezací systém je obvykle centralizovaný.

Pokud se jedná o malé modely, jsou vybaveny osmistupňovým mechanismem.

Sběrný koš na trávu je vysoce kvalitní. Jejich objem se odvíjí především od výkonu sekačky na trávu. Všechny modely mají zesílené rámy. Sekačka na trávu nevyžaduje téměř žádnou údržbu.

Čepele se po sekání snadno čistí. Kola strojů jsou vybavena dvojitými ložisky. Sekačky VIKING lze opravovat pouze v servisních střediscích.

Sekačky VIKING lze opravovat pouze v servisním středisku.

VIKING CF 248 benzínová sekačka recenze

Benzínová sekačka VIKING má vynikající hodnocení. Mnoho zákazníků dává tomuto modelu přednost kvůli nízké spotřebě paliva. Účinnost stroje je stále v normálním rozmezí. Výkon uvedené sekačky je 4 kW. Pracovní šířka nožů je 46 cm. Výška řezu je pak minimálně 25 mm.

Lze jej nastavit pomocí páčky. Řezací systém je centralizovaný. Výkon stroje lze nastavit v několika krocích. Čepel pro VIKING MB 248 je standardně dodávána s kovovým ostřím. Výrobci poskytli celkem 8 různých režimů. Tato sekačka se výborně hodí na venkov a v průměru dokáže posekat 1 200 metrů čtverečních trávníku. м.

Co říkají o elektrickém modelu ME 235?

Sekačky VIKING mají převážně pozitivní hodnocení. Tento model se velmi snadno ovládá. Rukojeť je vysoce kvalitní a ovládání je provedeno s vysokou přesností. Sekačky VIKING nepotřebují žádnou údržbu.

Motor v ME 235 se porouchává poměrně zřídka.

MB 448 Přehled sekaček na trávu

V porovnání s jinými stroji je samojízdná sekačka VIKING obzvláště kompaktní. Řezací systém je v tomto případě rotační.

Díky tomu je sekačka schopna pracovat dlouhou dobu bez přerušení. Jmenovitý výkon stroje se pohybuje v rozmezí 3 kW. Práce při nízké výšce sečení 20 mm.

Pracovní šířka je obecně považována za dobrou a činí 30 cm.

Uživatel může nastavit maximální výšku sečení 60 mm. V tomto případě výrobce instaloval motor asynchronního typu. Kola jsou oboustranná.

Model MB 448 je vyroben z plastu, ale přesto je dostatečně pevný, aby vydržel i ty nejnáročnější práce. Hlučnost je podobná jako u jiných sekaček.

MV 448 vyzařuje 50 dB na vzdálenost 5 metrů. Ve standardní sadě je pouze jedna tryska. lopatky jsou instalovány výrobcem.

Výhody MB 2

Sekačky na trávu VIKING jsou proslulé svým vysokým výkonem při sečení. Může nepřetržitě pracovat přibližně 3 hodiny. A motor se skutečně nepřehřívá. To je způsobeno dobrým chladicím systémem. Má však také nevýhody.

Kolik benzínu a oleje by se mělo dávat do sekačky VIKING a jak často by se měl měnit olej? Je třeba zdůraznit, že lopatky jsou poměrně tenké. Výškové nastavení tohoto modelu je velmi obtížné.

Je to proto, že páka je poměrně pevně zajištěna. Důležitá je také vysoká úroveň vibrací. Při práci na nerovném terénu se trávník hodně třese. V důsledku toho začne rukojeť velmi vibrovat.

Sekačka MB 2 se v této situaci obtížně ovládá.

Sekačka na trávu VIKING, výměna oleje na konci sezóny

výměna oleje na konci sezóny. Čtyřtaktní motor je lehká sekačka, která nevyžaduje olej.

Benzínová sekačka VIKING МА 339

Tento model se může pochlubit následujícími vynikajícími vlastnostmi. Jmenovitý výkon tohoto stroje je 4 kW. Sáček na trávu je velkoryse dimenzovaný. Lze jej rychle uvolnit pro čištění během provozu.

Výšku řezu lze nastavit. Šířka řezu nožů je optimální. Systém sečení sekačky je navržen s rotačním systémem sečení. Ve standardním balení je pouze jedna žací hlava. Na výběr je celkem pět režimů.

Výšku rukojeti MA 339 lze také nastavit.

Recenze MB 3 od spotřebitelů

Tato sekačka VIKING není vhodná pro každého, ale nabízí určité výhody. Pohodlné ovládání je první věc, kterou zákazníci zaznamenají.

Otáčky nožů můžete snadno nastavit pomocí jediného přepínače. Pohodlně umístěné vypínací tlačítko je. Nevýhodou jsou poměrně velké rozměry zařízení.

Jak míchat (ředit) benzín a olej pro motory 2T.

Shrnutí výsledků. Používejte olej určený nebo doporučený výrobcem zařízení pro vaše značkové zařízení. Například křovinořez STIHL FS 55, olej STIHL HP (ref. Obrázek 1a) nebo STIHL HP SUPER, použijte olej Husqvarna HP pro křovinořez Husqvarna 128R (obrázek 1b) nebo olej Husqvarna LS. Pro 2.Nepoužívejte motorové oleje pro čtyřtaktní motory. Například 10W30, SAE 30 atd.д.

Obrázek 1 a. olej Husqvarna (vlevo), olej STIHL (vpravo)

Nejlepší tip

Nikdy nepoužívejte dvoutaktní oleje určené pro vodou chlazené motory, protože tyto oleje jsou určeny pro provoz při nižších teplotách.

Dodržujte poměry oleje a benzínu pro palivovou směs stanovené výrobcem v návodu k obsluze. Čínští výrobci nejčastěji uvádějí poměr 1 díl oleje na 25 dílů benzínu, u STIHL a Husqvarna je to 1/50.Při přípravě malého objemu směsi (do 1 litru) je důležité pečlivě odměřit množství oleje ve směsi. I malé chyby v množství oleje mohou způsobit vážné nesrovnalosti ve směsi. V těchto případech můžete pro přesné dávkování použít injekční stříkačku.Směs musí být připravena v čisté nádobě určené speciálně pro tento účel. (viz následující strana). obrázek 2)

Užitečný tip

Nepoužívejte nevhodné plastové láhve a kanystry, protože benzín může rozpouštět plasty a kaly se dostanou do palivové nádrže a poškodí karburátor.

Plastové kanystry na benzín jsou vždy označeny symbolem plamene. Velmi výhodné je použití kanystru na palivo se systémem bez zaplavení (viz bezpečnostní list zásobníku, strana 31). obrázek 3). Plnicí systém bez náplně je vybaven ventilem, který zabraňuje vylití paliva, když je nádrž plná.

Obrázek 3. Systém doplňování bezolovnatého paliva

Jaký benzín natankovat

Benzín pro strunové sekačky by měl být bezolovnatý (92 nebo 95 mesh). Zkušenosti ukazují, že benzín AI-80 může způsobit poruchu stroje, což je nepříjemná cena. Palivo musí být čerstvé, což znamená, že může být skladováno až 60 dní po zakoupení.

Kvalitu paliva ovlivňují i další faktory, např. použití speciálního maziva pro sekačky a jeho ředění v samostatné nádobě. Doporučuje se také používat speciální kanystry na palivo určené pro skladování benzinu.

Palivo

Nyní zbývá rozhodnout, jaký druh benzínu do vyžínače plevele použít. Není velký výběr. AI-92 a AI-95. Rozdíl mezi nimi je poměrně značný. Pokud v návodu výrobce není uvedeno, jaký benzín použít, zastavte se na AI-92. Pokud je palivo kvalitní a plně odpovídá deklarované značce, není prakticky žádný rozdíl v tom, kolik oleje přidat na litr benzinu. Benzín kupujte pouze u čerpací stanice, prakticky nehrozí, že byste místo AI-92 koupili A-80.

Pokud je doporučeno použít AI-95, nepoužívejte žádnou jinou značku benzínu. Pokud motor nastartuje, běží špatně a rychle se přehřívá. Riskujete tak poškození motoru nejen domácí strunové sekačky na trávu, ale i profesionální strunové sekačky.

Vyžínač trávy Fubag

Výběr benzínu pro vaši sekačku: AI-92 nebo AI-95

Názory létají, kam oko dohlédne, a netýkají se jen oleje pro vyžínače trávy. totéž platí pro benzín. Abyste se vyhnuli špatné volbě, je vhodné používat benzín doporučený výrobcem (uvedený v návodu k obsluze nářadí). Tak jednoduché to ale není, protože každá čerpací stanice má pouze stejný název benzinu, ale zcela jiné složení. Potřebujete pochopit a dospět k jedinému závěru o tom, jakou značku je lepší naplnit benzínem do dvoutaktního motoru pro váš vyžínač na trávu.

Výrobci doporučují pro svá zařízení používat benzín A-92 a některé modely vyžadují benzín A-95, který neobsahuje etanol. Použití benzínu AI-90 a nižšího se nedoporučuje, protože způsobí rychlé opotřebení částí motoru. Při nákupu benzínu jedné značky si nemůžete být stoprocentně jisti, že je pravý. Obrázek, který se nám naskýtá, je následující:

 • Výrobce doporučuje plnit strunovou sekačku palivem třídy AI-92
 • Zahrádkář používá pouze tuto značku benzinu, ale kupuje ho na čerpacích stanicích, kde je cena nižší nebo kde musí být
 • To negativně ovlivňuje vnitřní části motoru, protože na jedné čerpací stanici je opravdu kvalitní benzín AI-92 a na druhé čerpací stanici je AI-80, v nejlepším případě AI-76

V důsledku toho trpí motor a po několika letech provozu nové strunové sekačky na trávu je nutná její generální oprava. Abyste nemuseli analyzovat kvalitu paliva nebo kupovat pouze drahý benzin, doporučuje se nakupovat na jedné čerpací stanici. Čerpací stanice plní pouze kovové, nikoli plastové kanystry.

Existují výrobci, kteří vyrábějí speciální čištěné palivo pro dvoutaktní motory. Pokud zvolíte tuto možnost, nemusíte vybírat nejlepší čerpací stanici, značku benzinu ani sledovat datum spotřeby.

Závěr k výběru benzínu pro vyžínač trávy!

Sekačka na trávu musí být naplněna benzínem značky doporučené výrobcem. Pokud do nádrže strunové sekačky naplníte benzín A-95 místo A-92 (který doporučuje výrobce), motor se zahřeje rychleji a bude nestabilní. Je také lepší zvolit ektrobenzín A-92, který má lepší ekologické vlastnosti.

Speciální vlastnosti sekaček na trávu

Motorový olej v motoru sekačky je rozváděn klikovým hřídelem: je nasáván z klikové skříně a rozstřikován na díly. Vzhledem k této konstrukci musí být viskozita maziva dostatečná, aby se na dílech udržel olejový film, a zároveň nesmí být příliš hustá, aby bránila pohybu dílů nebo vytvářela tvrdou krustu.

Na druhou stranu sekačky na trávu pracují většinou při kladných okolních teplotách a jejich motory nejsou tak namáhány jako motory automobilů. Sekačky na trávu obvykle nevyžadují studený start při nízkých teplotách, který by zkrátil životnost motoru automobilu a vyžadoval mazání při nízkých teplotách.

První náplň je určena pro období záběhu. po pěti hodinách provozu motoru se vymění, poté lze nové mazivo používat po celou sezónu. V budoucnu ji po určitém počtu hodin vyměňte podle předpisů nebo ji na konci chatařské sezóny vypusťte a na příští rok vylijte novou.

Speciální vlastnosti dvoutaktních a čtyřtaktních motorů

Dvoutaktní motor je v zásadě podobný čtyřtaktnímu motoru. Jedinou zvláštností je, že zdvih dvoutaktního motoru se provádí dvěma zdvihy a zdvih čtyřtaktního motoru čtyřmi zdvihy. Ve čtyřech cyklech. Tím se rozumí pohyb pístu směrem dolů nebo nahoru. V tomto případě jsou na jednu otáčku klikového hřídele dva cykly. Zdvih pístu. Jedná se o pohyb klikového hřídele, při kterém se energie plynů vzniklých spalováním paliva přeměňuje na užitečnou práci (otáčky) motoru.

Konstrukčně a provozně se dvoutaktní a čtyřtaktní modely liší v následujících aspektech.

 • Dvoutaktní motory mají vyšší hustotu výkonu a litrový objem (přibližně 1,5÷1,8krát).
 • Mazací systém.
 • Čtyřtaktní motory mají vyšší účinnost (spotřeba paliva přibližně o 20÷30 % nižší) a vypouštějí méně škodlivin
 • Způsob přivádění paliva smíchaného s atmosférickým vzduchem do válce a odvádění výfukových plynů. Čtyřdobé motory mají přesný systém časování, který otevírá a zavírá ventily podle potřeby. Dvoutaktní modely ji nemají.
 • Hlučnost při provozu: čtyřtaktní jednotky jsou tiché.
 • Složitost zařízení: dvoutaktní modely jsou jednodušší.
 • Čtyřtaktní modely mají delší životnost díky zdokonalenému systému mazání a také proto, že se klikový hřídel otáčí se sníženou frekvencí.
 • Rychlá akcelerace: dvoutaktní agregáty zrychlují rychleji.
 • S dvoutaktním motorem se lépe pracuje při opakované údržbě a servisu. Tento motor je také levnější a váží méně než jeho čtyřtaktní protějšek.

Díky absenci systému časování ventilů jsou dvoutaktní motory lehčí a snadněji se udržují. Plnění válce směsí paliva a vzduchu a jeho čištění od plynu probíhá během expanze a komprese speciálními otvory: vstupním (proplachovacím) a výstupním.

Za čtvrté: způsob záběhu motoru.

Vzduchem chlazené motory nemají rády volnoběh. Nastartujte motor, zahřívejte ho 1 až 2 minuty. A běžte si zaběhat. Během rozběhu se snažte udržovat zátěž 50-75 % a dbejte na to, abyste dělali 20-25minutové přestávky. Po přestávce, až motor vychladne (15-20 minut), můžete opět pokračovat v práci. V tomto režimu provozujte motor prvních 4-5 hodin, poté je třeba vždy vyměnit olej. Připraveno k běhu.

Za prvé: jaký druh benzinu použít.

Doporučujeme používat čistý, čerstvý benzín RON92 bez gumy. Vzduchem chlazené motory nejsou určeny pro provoz s palivem AI95 a AI98. Benzín AI95 a AI98 obsahuje aditiva, která škodí pístovému systému motoru a vedou k jeho přehřátí a poškození.

Nemíchejte olej s benzínem. To by mohlo způsobit poškození motoru, na které se nevztahuje záruka.

POUŽITÍ benzinu AI-92 V POSLEDNÍCH 30 DNECH.

Třetí: startování motoru.

Při prvním spuštění motoru nebo při studeném motoru je pístní systém vystaven vysokému namáhání. Vysoké rychlosti mohou poškodit motor. Proto musí být motor spuštěn v 1/3 poloze plynu. A měli byste běžet střední rychlostí.