Který sněhulář si vybrat kolo nebo Caterpillar

Jak si vybrat sněhuláka

Stroj na odstraňování sněhu (nebo Snowmaker). housenka nebo jednotka typu kola pro čištění sněhu v oblastech, sousedních územích nebo pro čištění zóny pro chodce ve veřejných měřicích (místo před obchodem, park v parku, malé parkování). Sněhulák může být použit v soukromé ekonomice a bydlení a komunálních službách pro zúčtování města. V závislosti na síle motoru a materiálu šroubu lze zpracovat měkký sníh a tvrdá horní vrstva infuze, led.

Návrh sněhuláka je poměrně jednoduchý: benzínový motor nebo elektrický motor, který přenáší rotaci šroubu umístěného v kbelíku. Šroub rozdrví sníh, který do něj padá, a přesune ho do speciální trubky, skrz který je sněhová kaše hozena na stranu. Méně výkonné modely nemají trysku, sníh se pohybuje dopředu nebo na stranu horní čepele kbelíku je krátká vzdálenost.

Kterého sněhuláka je lepší koupit a jaké vlastnosti, kterému je třeba věnovat pozornost při výběru, se v tomto článku naučíte.

Výhody sněhuláka housenky

Někteří domácí spotřebitelé se domnívají, že stroj na sněhové ploty Caterpillar je v práci příliš nemotorný a nepříjemný. Sněhurka na housenky však v oblastech ve velké oblasti dokonale sněží. Navíc bez ohledu na typ povrchu.

Kromě toho mají jednotky Caterpillar další výhody:

 • Velká schopnost křížového okruhu a nejlepší adheze na povrch (na ledu, technika neklouzává a neklouzává, funguje efektivně na zasněžených svazích a podkosech, nebojí se obrubníků a hrbolů);
 • Jednotky na housenkách se nezachytí ve sněhových vrstvách, hluboký sníh;
 • K dispozici jsou pouze modely s vlastním pohonem (operátor potřebuje pouze k tomu, aby zařízení nasměroval pouze bez zbytečného úsilí);
 • Efektivněji se vyrovnávají se zasněženým sněhem;
 • Vysoký provozní zdroj;
 • Přítomnost mechanismu pro regulaci těžiště.

To umožní upravit housenku s sněhovou chorobou na konkrétní podmínky a změnit stupeň sklonu luku.

Díky těmto možnostem se technika Snowplower Caterpillar široce používá v každodenním životě k vyčištění území před domy, parkoviště a vchody do garáží a v nástrojích.

Charakteristické rysy

Snowproofery se skládají ze struktury vyrobené z kovu s kbelíkem a ovládací rukojetí, motorem, palivovou nádrží, šroubem pro plot a zpracování sněhu do drážky pro uvolnění.

Jednotky s vlastním pohonem se liší ve pohodlí používání. majitel nemusí zařízení tlačit, jde sám. Je nutné pouze nastavit směr, kde je nutné čištění sněhu.

Snow.offers jsou silnější na benzínu. od 3 do 15 koňských sil, což vám umožní odstranit velká území za krátkou dobu. Ale samoprocelá zařízení mají nejčastěji velkou váhu. Proč se jen člověk dokáže vyrovnat s vedením.

Pokud sníh také čistí sníh, měli byste věnovat pozornost lehčích modelům.

Kapacita palivové nádrže umožňuje prodloužení sklizeň. Rostlina je manuální nebo elektrický předkrm, pohodlnější a rychle. elektrický formát rostliny. Ale musí být připojen k zásuvce.

Modely s vlastním pohonem mají další funkce, plastové nebo kovové drážky. Všechny nuance konkrétního stroje musí před nákupem věnovat pozornost všem nuancím.

Blok: 2/8 | Letní postavy: 1107

Jak vybrat?

Při výběru sněhuláka by měla být pozornost věnována následujícím bodům:

 • Benzínový nebo elektrický model. První možnost je vhodná pro majitele velkých území se složitou úlevou. S čištění sněhu v příměstských oblastech se elektrická jednotka vyrovná.
 • Výkon motoru. Čím vyšší je, tím rychlejší bude možné čistit sníh. Takže pro vyčištění oblasti až 5-6 zásob můžete dělat s kapacitou 3-6 litrů.S. Pokud jeho velikost přesahuje 150 kV. M, měli byste věnovat pozornost strojům s výkonem 5,5 litru.S.
 • Materiál, ze kterého je šroub vyroben. Prioritou jsou silné kovové struktury. Pokud je však místo lemováno dlaždicemi nebo podobným povlakem, můžete si zakoupit vybavení se vyztuženými gumovými šrouby.
 • Rozsah emisí sněhu. Liší se od 5 do 15 m.
 • Přítomnost dalších možností. Podsvícení, nastavení držadel, trysky, topení pera. to vše dělá práci pohodlnější, ale ovlivňuje náklady na vybavení.
 • Electrostarter. S tím bude možné založit auto i v těžkém mrazu.
 • Cena. Čím širší oblast zachycení sněhu a motor je silnější, tím dražší bude sněhulák. Před nákupem proto musíte přemýšlet o tom, které možnosti budou zbytečné a bez nichž nebude možné bez.

Další funkce sněhuláka

Po seznámení s hlavními technickými charakteristikami věnujte pozornost volitelným aspektům. Jejich přítomnost pro většinu uživatelů je volitelná, ale stále může zvýšit pohodlí provozu stroje pro čištění sněhu.

 • Světlomety. Pokud plánujete čistit sníh v časných nebo pozdních hodinách, nejlepší volbou bude plynový paprsek s podsvícením.
 • Vytápění držadla. Poslovte se, co je lepší vybrat si zasněženého výrobce, který po dlouhé době vyčistíte místo, aby se spadl na sníh, podívejte se blíže na modely s vytápěním. Bude dlouhodobý pracovní relace mnohem pohodlnější.
 • Zámek kola. Tato funkce je velmi užitečná, pokud odstraníte sníh v úzkých oblastech. Umožňuje vám zablokovat jedno z kol, abyste získali příležitost manévrovat: Například se otočte.
 • Přístrojová deska. Přítomnost všech potřebných spínačů a pák na ovládacím panelu výrazně usnadní kontrolu stroje na čištění sněhu.
 • Electrostarter.Sněhulák s elektrickým parníkem je dobrý, protože je mnohem snazší začít za tvrdých teplotních podmínek. Zařízení je připojeno k 220V zásuvce, po kterém zůstává pouze stisknout tlačítko. Existují modely s vybudovanou baterií: Nepotřebují elektrickou síť.
 • Sonda na klikové skříni. Tato malá část bude dobrým asistentem při monitorování hladiny oleje v odpovídající nádrži.

Rozdíl mezi housenkou a sněhulákem na kolech

Se vší podobností takového vybavení je třeba pochopit, že sněhulák kola a model Caterpillar mají různá specifika aplikace. Je to kvůli jejich odlišné dynamice. Pokud zvažujeme sebepojedného sněhuláka s housenkami, nejprve musíte věnovat pozornost jeho vysoké průchodnosti. Může dokonale pracovat na kopcích, na nerovných oblastech, v přítomnosti schodů a hranic pro něj neexistují prakticky žádné neprůchodné sekce. A proto by to mělo být vybráno přesně pro taková území, kde se jiná technika nejen vyrovná s prací. Pokud se rozhodnete vidět video o Snow.Offers, můžete osobně vidět, jak efektivně funguje a pohybuje takovou jednotku. V jeho dynamice je však také opačná stránka: například není příliš manévrovatelná. V určitých situacích to může být problematické, i když při používání vybavení v rámci významných území je tato nevýhoda zcela nenápadná.

Pokud porovnáte ceny sněhulátorů, bude housenka sněhuláka dražší. To je docela přirozené a opět zdůrazňuje proveditelnost jeho akvizice přesně pro složitá území, a nikoli pro běžné možnosti.

Sněhové kartáčky kol jsou nejvíce přizpůsobeny pro víceméně ploché oblasti, a pokud na území nejsou žádné zvláštní překážky, mohou je odvážně kupovat. Potěší více než „tank“, manévrovatelnost a umožní vám provádět rychlé čištění sněhu.

Konzultanti internetového obchodu Profotechnics vám rádi pomůže vybrat si model, který vám vyhovuje, a pokud jste si již vybrali ve prospěch sněhuláka, proveďte nákup v našem obchodě a získejte vysoce kvalitní vybavení, které vydrží dlouho, budete mít dlouho! Nabízíme pouze profesionální vybavení za konkurenceschopné ceny a poskytujeme mu všechny dokumenty za krátkou dobu.

Výhody a nevýhody elektrických strojů na sněhové skříň

Plusy elektrického štětce:

 • Malá váha. Je to jen 10-15 kg, takže je snadné jej spravovat i pro ženu.
 • Malá velikost. Tato technika při skladování nezabírá mnoho místa.
 • Nízký hluk.
 • Neznečišťuje životní prostředí a nepoškodí zdraví operátora, protože během provozu nerozlišuje výfukové plyny.
 • Jednoduchost služby. Scvrkává se na čištění pouzdra a šrouby z nečistot a skladování v suché místnosti.
 • Světlo osvětlení. Stačí připojit zařízení ke zdroji energie a stisknout tlačítko Ignition.
 • Dostupná cena. Minimální
 • Snadné začít i v chladu.
 • Pečlivý přístup k povlaku. Sques of Electric Snowball Players nepoškodí dlaždice ani asfalt.
 • Jednotky jsou nesmysleny. Budou muset být tlačeny dopředu ručně.
 • Potíže s čištěním nerovnoměrných území se složitou reliéfem.
 • Tato technika se nebude moci vyrovnat se sněhovými, děložními sněhem a ledem.
 • Při dlouhodobém nepřetržitém provozu se auta velmi zahřejí, což nutí uživatele pozastavit.
 • Potřeba zdroje energie.
 • Výdaje na nákup profesionálního prodlužovacího kabelu, který lze provozovat na ulici.
 • Poškozená šňůra může způsobit elektrický šok. Kromě toho s nesprávným umístěním bude rušit operátora.
 • Jednotky nejsou upraveny pro čištění území, jejichž oblast přesahuje 150 metrů čtverečních. M.

Problémy s housenkami a metodami jejich eliminace

Pokud mechanismus housenky nefunguje, je nutné nastavení pohonů housenky. Chcete.li to provést, oslabujte matice napínače a pohybujte se nastavovacím šroubem, dosáhněte požadované délky kabelu a poté utáhněte matice. Vnitřní části housenek jsou namazány mazivem „Litol 24“. Pokud úpravy nepomohlo, je vyžadována diagnóza podvozku v servisním středisku.

Pokud Snowman Caterpillar odmítá pohnout se vpřed, mohou být prvky pohonného systému námrazy. Porucha je odstraněna odstraněním růstů ledu.

Důvodem nedostatku pohybu může být prasknutí polyuretanového prstence poháněného třecího disku. S tímto rozpadem byste měli kontaktovat servisní středisko a vyměnit prsten.

Kapky vlhkosti zbývající na housenkách po čištění sněhu mohou sloužit jako začátek procesu koroze. Aby se to nestalo na konci práce, housenky jsou očištěny od zbytků sněhu a důkladně sušené.

Šířka a výška zachycení sněhu

Výška zachycení závisí na průměru šroubu, šířka je na šířce kbelíku. Všechno je s šířkou jednoduché. čím více, tím lepší. Postačí pro efektivní čištění poměrně velkých ploch lze považovat za šířku nejméně 55 cm (u světelných modelů jsou hodnoty 36, 40 a 46 cm). Při nákupu je velmi důležité vyhodnotit kvalitu materiálu, ze kterého se vyrábí kbelík a šroub, lze to provést pouze pomocí vlastních očí nebo čtením recenzí. Představte si, že šířka je wow a kov kbelíku a/nebo šroub je tenký. Vložení takového systému nestačí. rychle se zlomí nebo deformuje i s průměrným zatížením. Mimochodem, šrouby jsou často vyrobeny z gumy nebo kompozitního materiálu. nebojí se, jsou docela silné, s ocelovou výztuží, prostě mají flexibilitu a nepoškrábají povrchy. například dekorativní dlaždice.

V některých modelech stále existuje taková užitečná věc jako nůž pro snížení sněžení. Ale také se musíte podívat na její kvalitu a zároveň zkontrolovat dostupnost této části samostatně v prodeji, protože takové zařízení je dostatečné pro sezónu nebo dvě, pak se budete muset změnit.

Blok: 10/11 | Letní postavy: 1074

Počet bloků: 21 | Obecný počet symbolů: 25683 Kolya použitých dárců: 5informace pro každého dárce: