Jak správně míchat benzín do strunové sekačky na trávu

Kolik oleje do strunové sekačky na trávu na litr benzínu

Benzínové sekačky jsou poměrně běžným nářadím, které majitelé zahrad a domácností používají k sekání trávy a výrobě sena. Běžnější názvy těchto nástrojů jsou „vyžínač trávy“ a „sekačka na trávu“. Hlavní rozdíl spočívá v konstrukci motoru. drahý segment zařízení je vybaven čtyřtaktními modely a levnými. dvoutaktními. Druhá možnost má výhody, včetně nízké hmotnosti, snadného použití a nízkých nákladů.

Nejdůležitějším předpokladem pro provoz dvoutaktních modelů je příprava palivové směsi podle poměru benzínu a oleje stanoveného výrobcem. Zjednodušená konstrukce motoru neobsahuje samostatný mazací kanál, takže motorový olej se přidává přímo do benzinu. Špatný poměr vede k podstatnému zkrácení životnosti nástroje a dokonce k poruchám. Zjistěme, jaká směs je potřebná pro benzínové vyžínače, jak směs správně připravit a co může ovlivnit.

Typy křovinořezů

Na trzích s tekutými profily je nyní velký výběr strojů na sekání trávy, malých keřů a čištění trávy. Například sekačky na trávu s elektronickým motorem jsou k dispozici s benzinovými motory. Křovinořezy se vznětovým motorem NEJSOU k dispozici, protože mají nízké otáčky.

správně, míchat, benzín, strunové

Statistiky ukazují, že křovinořezy se spalovacími motory mají výhodu před svými elektrickými protějšky. Elektrické křovinořezy se používají v místech s pevným přívodem elektrické energie.

Speciální funkce pro doplňování paliva do křovinořezu

V závislosti na technologii motoru jsou křovinořezy k dispozici jako dvoutaktní a čtyřtaktní stroje. První metoda se skládá ze 2 zdvihů pístu spalovacího motoru, druhá metoda využívá 4 zdvihy. Různé pracovní principy motoru a různé způsoby doplňování paliva do vyžínačů trávy.

Palivo pro křovinořezy s dvoutaktním motorem

Dvoutaktní motor se obvykle používá v běžných modelech křovinořezů. Sekačka na trávu nepotřebuje velký výkon ani obratnost, takže se dobře hodí pro daný úkol. Tento motor je také mnohem levnější a jednodušší. ale pracuje na směs oleje a benzínu. Toto palivo se plní do karburátoru a ve formě olejové a benzínové mlhy se přivádí do válce. Olej maže všechny potřebné díly, ale při provozu motoru se mísí s benzinem. Spalování této směsi je však doprovázeno štiplavým zápachem a kouřem, což zvyšuje toxicitu výfukových plynů.

Důležité! Abyste mohli tyto křovinořezy maximálně využít, potřebujete speciální dvoutaktní olej, který se zcela spálí, aniž by zanechával zbytky, a má nízký obsah par. Olej má nízkou těkavost a obsahuje 20 % ředidla, aby se dobře mísil s benzínem.

Tankování křovinořezu se čtyřtaktním motorem

V profesionálních modelech křovinořezů se používají čtyřtaktní motory. Poskytují dostatek výkonu a mohou pracovat dlouhou dobu bez zastavení nebo doplňování paliva. Jsou poháněny benzínem a olejem, ale plní se do jiných nádrží. To znamená, že se při spalování nepoužívá olej a výfukové plyny jsou méně toxické.

A ještě poznámka na okraj! Čtyřtaktní motory křovinořezů jsou nejen ekologičtější a méně se zahřívají, ale jsou také úspornější. Spotřebují mnohem méně paliva. úspora až 50 % benzinu a až 80 % ropy.

Blok: 2/9 | Počet znaků: 1919

Požadavky na olej

Směs benzínu a oleje zvolená pro křovinořez musí splňovat předepsané požadavky. Je důležité si uvědomit, že ruští výrobci často označují své výrobky odlišně od americké nebo japonské klasifikace. Ruští výrobci maziv obvykle označují všechny oleje určené pro dvoutaktní motory jako 2T. Na pultech obchodů se nezřídka objevují plechovky s olejem označené jako „self-mix“ nebo „pre-mix“. V prvním případě to znamená, že olej nevyžaduje žádnou další manipulaci, stačí nalít benzín a olej do nádoby a míchání proběhne bez lidské pomoci. V druhém případě je třeba směs protřepat nebo promíchat, aby dosáhla požadované konzistence.

Jak vidíte, existence různých klasifikací maziv znamená, že je nezbytné používat oleje ve dvoutaktních motorech. Důvodem je, že palivová směs bez maziva brzy zničí motor, který není řádně mazán. Benzín a olej vytvářejí potřebné prostředí, které snižuje detonaci, odstraňuje přebytečné nečistoty (odpadní produkty spalování benzínu) a chrání vnitřek motoru před opotřebením.

Je důležité si uvědomit, že použití nesprávné klasifikace oleje může způsobit poruchu motoru nebo jeho ucpání. Lze jej samozřejmě opravit, ale pro snížení rizika poškození je nejlepší nahlédnout do návodu k obsluze, zkontrolovat velikost dvoutaktního motoru vašeho křovinořezu a používat pouze benzín a olej, které jsou kompatibilní s daným modelem.

Výrobce často v sekci doporučení (a někdy i na štítku) uvádí partnerské společnosti, jejichž benzín a olej doporučuje do svých modelů tankovat. Nejčastěji je pro strunovou sekačku nejvhodnější palivo a mazivo doporučené výrobcem.

Především je třeba okamžitě vyřadit ze seznamu aktivně používaných maziv všechny oleje neznámého (garážového, sklepního) původu. Obvykle není snadné tyto oleje ředit, protože jejich základ je nejasný, složení je nejasné. Etikety neznačkových výrobců jsou obecně málo informativní a uvádějí pouze obecné informace bez bližšího určení. Důrazně se nedoporučuje ředit a zřeďovat oleje, jako jsou AC-10 a ACZp-10. Původ těchto maziv je obvykle dost nejasný. Je lepší dát přednost osvědčeným značkám, které denně používají tisíce lidí po celé zemi.

Charakteristickým rysem všech olejů pro dvoutaktní motory je, že je výrobci natírají barvou, která kontrastuje s barvou benzínu. kapalina je průsvitná a viskózní, mírně nažloutlá, ale není hustá. Obvykle se používají tři barvy. červená, zelená a modrá.

Je třeba mít na paměti, že barva nemá žádný vliv na klasifikaci (jako je tomu často u nemrznoucích směsí).

Rozhodně nesmíte používat oleje z produktové řady, která není určena pro vyžínače trávy. To může mít velmi nepříznivý vliv na výkon pohonné jednotky, což vede ke zvýšené spotřebě paliva, zanášení zapalovacích svíček a celé řadě dalších problémů, které je třeba identifikovat a odstranit. Je třeba poznamenat, že pokud se zjistí, že byl použit olej, který neodpovídá schválenému rozsahu, má prodejce právo na odstoupení zařízení od záruky. To znamená, že musíte vadné díly vyměnit na vlastní náklady. žádné výjimky vám nepomohou.

Pokud zakoupená kapalina nemá deklarované vlastnosti (např. je příliš řídká), v žádném případě ji nemíchejte s benzínem. Nejlepším způsobem je vrátit olej prodejci a vysvětlit důvod vrácení.

Blok: 3/7 | Počet znaků: 3864

Jaký olej zvolit

Pro efektivní provoz vaší strunové sekačky je důležité zvolit olej pro dvoutaktní motory. je to proto, že v takové jednotce není olejová vana. V závislosti na chemickém složení oleje platí následující klasifikace:

 • minerální. na bázi ropného destilátu, vhodné pro stroje s nízkým výkonem a vzduchové chlazení, ale vyžaduje častou výměnu a může se používat pouze za příznivého počasí v teplém období;
 • polosyntetické. vhodné pro zahradní techniku se vzduchovým nebo kapalinovým chlazením;
 • syntetické. na bázi esterů, nevyžadují častou výměnu oleje a lze je používat kdykoli během roku.

Olej pro dvoutaktní motory se vyznačuje dobrou rozpustností a vlastností úplného spalování. Pro strunovou sekačku se doporučuje používat mazivo, které je vhodné pro zařízení se vzduchovým chlazením. Na obalu je nejčastěji uvedeno, že olej je určen pro zahradní techniku, a je označen TA, TV nebo TC. Druhá možnost je vhodnější.

Výrobci řetězových pil často vyrábějí vhodný olej, takže je snazší si vybrat, pokud použijete správnou značku.

Palivo

Nyní zbývá vybrat, jaký benzín do strunové sekačky použít. Výběr je úzký. AI-92 a AI-95. Rozdíl mezi nimi je značný. Pokud není v pokynech výrobce uvedeno, jaký druh benzinu použít, je nutné zastavit na AI-92. Informace o tom, kolik oleje je třeba přidat na litr benzinu, prakticky nezávisí na značce benzinu, pokud je palivo kvalitní a přesně odpovídá značce. Kupujte benzín pouze u značkových čerpacích stanic, kde je riziko, že si místo AI-92 koupíte A-80, prakticky nulové.

Pokud je doporučen benzín AI-95, nepoužívejte žádné jiné značky benzínu. Pokud motor nastartuje, běží nepravidelně a rychle se přehřívá. Tím se vystavujete riziku poškození motoru vaší strunové sekačky, a to nejen domácí, ale i profesionální.

Jak naředit benzín olejem pro strunovou sekačku, pokud nepoužíváte dostatek nebo příliš mnoho oleje?

Pokud jste si koupili strunovou sekačku, sekačku na trávu, křovinořez, motorovou pilu a další typy zařízení, pravděpodobně víte, že se jako pohonné jednotky používají dvoutaktní motory. Tyto motory nejsou poháněny čistě benzinem jako čtyřtaktní modely, ale směsí benzinu a oleje. Kolik benzínu a oleje je třeba naředit do strunové sekačky. to je otázka, kterou si klade každý majitel dači před přípravou svého nástroje k práci. Podívejme se, jak podrobně ředit benzín s olejem pro strunovou sekačku, protože ředění benzínu olejem ovlivňuje životnost nástroje a míchání nesprávné směsi vede k rychlému opotřebení motoru. Co je špatně, když je v benzínu pro strunovou sekačku příliš mnoho nebo málo oleje?

 • Pokud je benzin naředěn příliš velkým množstvím oleje (nad standardní množství), nejenže se z něj více kouří, ale také zanechává stopy na stěnách válců a snižuje výkon.Toto usazování sazí způsobuje opotřebení pístu, které se projevuje sníženým výkonem pístu
 • Pokud je v benzínu nedostatečné množství oleje, je to ještě nebezpečnější.Pracovní mechanismy motoru nejsou dostatečně mazány, což vede k jejich rychlému opotřebení (pístní kroužky se rychle rozpadají a motor se zadírá). Nedostatečné množství oleje v benzínu ve vyžínači trávy způsobí desetkrát rychlejší opotřebení motoru

Abyste se vyhnuli chybě, kdy byste museli zaplatit za generální opravu motoru nebo nákup nového nářadí, musíte od prvního dne plnit nádrž správnou konzistencí paliva. Chcete-li zjistit poměr, nahlédněte do návodu k použití nářadí, protože modely různých výrobců mohou uvádět různá doporučení. Tento poměr je obvykle následující:

 • 1 až 25 nebo 40 gramů dvoutaktního oleje na litr benzinu
 • 1 až 40 nebo 25-30 gramů tuku na 1 litr benzinu
 • 1 až 50. 20 gramů oleje na litr benzínu

Poměr 1:50 (uvedený na kanystrech oleje pro dvoutaktní motory) se považuje za standardní, ale mělo by se na něj spoléhat až v krajním případě, protože výrobci uvádějí doporučenou hodnotu poměru, a pokud se nedodrží, životnost dvoutaktního motoru se sníží.

Kromě dodržení poměru je také nutné naučit se směs připravit. Možnost doplňování oleje v nádrži je ve skutečnosti kategoricky zakázána, i když někteří lidé to tak dělají. Pokud jste si zakoupili strunovou sekačku nebo sekačku na trávu, budete potřebovat spotřební materiál, který použijete k výrobě směsi. Pokyny pro přípravu palivové směsi pro strunovou sekačku jsou následující:

 • Připravte benzín a olej pro dvoutaktní motory podle výše uvedených rad pro výběr maziva a paliva
 • Kromě toho potřebujete nádobu nebo nádoby na přípravu směsi. Obvykle se k tomu používá plastová láhev, kterou je třeba vhodně zvolit. Uvnitř musí být čistý. Nedoporučuje se používat nádobu na mléko, pivo nebo jiné nápoje. Nejlepší je nádrž na minerální vodu
 • Důležité je, aby nádoba měla celou hodnotu, tj. 1 nebo 2 litry, takže nemusíte počítat, kolik oleje do láhve nalít na 1,5, 1,3 nebo 1,25 litru. mohli byste se snadno splést
 • Potřebujete také injekční stříkačku, která slouží jako odměrka pro dávkování oleje. K tomuto účelu je vhodná běžná injekční stříkačka o objemu 10 cm3 nebo větším. Měřící stupnice na plniči je pokud možno přesná
 • Jakmile máte všechny potřebné materiály, můžete připravit palivo

Pokyny pro přípravu palivové směsi pro sekačku:

  Pro začátek naplňte plastové nádoby. Naplňte nádrž 2, aby se do ní vešel olej

Po přípravě palivové směsi pro strunovou sekačku stačí nástroj naplnit a začít pracovat. Jak správně plnit vyžínače trávy, sekačky na trávu, motorové pily a další elektrické nářadí. podívejte se na to blíže.

ДK sekání a plnění strunové sekačky používejte pouze čerstvý benzín.

Jak si vybrat sekačku na trávu?

Pro dvoutaktní motory křovinořezů se používají benzinové typy AI-92 nebo AI-95. První z výše uvedených typů je nejčastější. To je jasně uvedeno v technickém listu stroje. Pokud z nějakého důvodu přesně nevíte, na jaký benzín by měla vaše sekačka na trávu fungovat, můžete si vybrat tak, že v terénu vyzkoušíte obě třídy benzínu. Nebude to mít za následek žádné globální změny v motoru, ale je docela možné zvolit benzín, který má konkrétní model „rád“ více, podle některých faktorů. To se projevuje vyvinutým výkonem, vstřikováním a zahříváním motoru, jakož i jeho stabilním provozem při všech otáčkách.

Mnohem obtížnější je však určit poměr oleje k určitému objemu benzinu. V tomto případě je třeba vědět alespoň něco o výrobci. Chcete-li zvolit poměr pro konkrétní model, přejděte na standardní poměry tohoto výrobce a zohledněte typ oleje.

Můžete začít vybírat i podle země výroby.

Například pro čínské trimry s nízkým výkonem se obvykle používají dva poměry 1:25 nebo 1:32. První je určen pro minerální oleje a druhý pro syntetické oleje. O volbě standardních poměrů pro evropské a americké řetězové pily v souvislosti s typem oleje jsme již psali dříve. Pokud jde o třídu oleje, pro domácí sekačky na trávu se má používat televizní olej podle klasifikace API. Pro výkonnější. třída TC.

Nůžky na trávu. nepostradatelné nářadí v domácnosti. Jeho spolehlivost, účinnost a životnost závisí na mnoha faktorech. Například kvalita paliva. To znamená, že musíte zvolit správný olej pro strunovou sekačku, dodržovat poměry při přidávání benzínu a dodržovat pravidla pro plnění přístroje.

Výběr oleje pro sekačky na trávu

Pro motory vyžínačů trávy je třeba zvolit vzduchem chlazené oleje s označením „2T“, které se používají pro motory o objemu 50 až 200 cm3. Nejdůležitější věcí, které je třeba při nákupu věnovat pozornost, není cena, ale ochranné vlastnosti materiálu, protože malá úspora může být později pro majitele skutečným bolehlavem a obvykle představuje velký výdaj.

Olej pro dvoutaktní sekačky na trávu

Základním faktorem, který určuje kvalitu oleje pro strunové sekačky, je alkalita. Tato součást zabraňuje oxidaci pohyblivých částí a zpomaluje jejich rozpad. Olej postupně ztrácí svou alkalitu a během používání oxiduje. Optimální hodnota kyselosti (Ph) by měla být alespoň 8 až 9.

Viskozita oleje v trimmeru má také velký vliv na fungování benzinového motoru. Viskozita rozhoduje o tom, zda lze vyžínač provozovat při různých teplotách. Například letní typy maziv houstnou, i když teplota klesne jen mírně. Vzhledem k tomu, že se sekačka používá pouze na jaře a na podzim, je letní olej vynikající volbou.

Bod vzplanutí oleje v sekačce na trávu musí být vyšší než 225 °C, jinak se olej rychle spálí a pístová skupina se silně opotřebuje.

Co je třeba zvážit při výběru oleje?

Moderní dvoutaktní motory křovinořezů se plní směsí benzínu AI-92 a oleje s označením „2T“. Používání paliv s vyšším oktanovým číslem zvyšuje bod vzplanutí, což způsobuje vyhoření maziva.

Odrůdy maziv STIHL

Nejlepší olej pro vyžínače trávy je bezpochyby ten, který doporučuje výrobce, ale ne vždy je možné koupit „patentovaný“ olej. Odborníci doporučují mazivo Shell Helix Ultra založené na technologii Pureplus, která zlepšuje základní vlastnosti maziva.

Benzínové vyžínače STIHL HP Ultra, STIHL HP, STIHL HP S od německého výrobce by měly být mazány olejem STIHL HP Ultra, STIHL HP, STIHL HP S. Levnou náhradou by mohly být výrobky Vityaz, které se svými vlastnostmi nejvíce podobají doporučenému materiálu.