Jak změnit mlýny na frézovacím stroji

Frézování je Zařízení pro frézování a popis postupu

Operace frézování je zpracování materiálů pomocí řezačky. Velké podniky se obvykle používají stroje, které kombinují dýkací, vrtání, okrajové a jiné funkce. Všechny druhy metod a přístupů podporují práci v jakýchkoli směrech a v různých úhlech. Kromě toho stroje umožňují zpracování několika polotovarů najednou, opravené na jednom povrchu. Je běžné a zpracováváno několika mlýny najednou. V tomto článku zvážíme hlavní metody frézování

Proces frézování, stejně jako všechny existující metody zpracování materiálů řezáním, je založen na hlavních a pomocných pohybech. První je rotace nástroje a druhým je jeho dodávka do pracovního pohybu.

Frézování povrchu se obvykle provádí v několika konzistentních fázích:

  • Návrh. Počáteční odstranění objemových čipů za účelem navrhování potřebného obecného profilu má třídu s nízkou přesností. Příspěvek na zpracování (tloušťka odstraněné vrstvy, s ohledem na všechny další faktory) může být od 3 do 7 mm, v závislosti na materiálu obrobku.
  • Semi-druhá fáze svlékání zamýšleného frézovacího objektu, čipy jsou menší, přesnost práce se zvyšuje a dosáhne 4-6. Třídy.
  • Dokončovací povrchová úprava poskytuje vysokou povrchovou a obvody, vysokou přesnost (6-8. Stupně). Příspěvek by měl být 0,5-1 mm.

Implementace každé ze fází zpracování má své vlastní výrazné požadavky na pracovní nástroje povahou jejich designu, materiálu, množství a kvality řezných hran. Například frézovací zařízení, které má jmenování černého zpracování, je charakterizováno velkými zuby, zatímco hotový mlýn má malou strukturu s více vyvoláním.

Milling Business. S.V.Avrutin

Zpracování letadel s válcovou řezačkou je nejjednodušší operace, ale vyžaduje frézování pozornosti a přesnosti. Na obr. 84 ukazuje ocelový tyč, který musí být profilován jednou rovinou a pro zpracování je dán příspěvek 3 mm. Čistota povrchu podle výkresu odpovídá třetí třídě (H). Přesnost velikosti velikosti 57 mm je znázorněna ± 0,3 mm, to znamená, že tloušťka tyče může kolísat mezi 57,3 mm a 56,7 mm a má jakoukoli velikost, která leží v těchto dvou extrémních hodnotách, například: 56,7; 56.8; 56.9; 57.0; 57.1; 57.2 a 57,3 mm. Vytváříme do jednoho černého průchodu válcovým mlýnem s velkými zuby. Vyberte řezačku se šroubovacími zuby pro klidnější práci. Opravíme obrobek ve svěráku.

Frasa prvky

Řezačka frézování je řezací multitooth (trvalý) nástroj a každý zub je jednoduchá řezačka, podobná rýži. Třicet. Na obr. 4 ukázal srovnání prvků zubu řezačky s prvky nejjednoduššího řezu. Na obr. 31 ukazuje prvky zubu řezacího.

Přední povrch 4 řezačky zubů 3 tvoří svislou rovinou 2 předního úhlu γ; Zadní povrch 5. Zubu tvoří zadní úhel α s ošetřeným povrchem 7 obrobku; Přední povrch 4 zubů tvoří úhel směřování β se zadní částí zubu 5 zubů. Řezací úhel δ je tvořen přední povrch 4 zubů se zpracovaným povrchem 7 polotovarů. Střih 1 je tvořen křižovatkou předních a zadních povrchů. Přímo k špičce zubu řezačky, úzkého pruhu kopí, tzv. Zkosení, asi 0,1 mm široké, sousedství. Stuha 6 nebo zkosení zajišťuje správné ostření řezačky. Vnější průměr frézovací řezačky, rozměry a tvar zubních dutin pro umístění a výstup čipů, výška a profil zubu, počet zubů nebo jejich krok jsou také řezací prvky. Výběr správné hodnoty řezacích řezacích prvků je rozhodujícím prostředkem pro polovinu nejlepších výsledků při frézování. Účet geometrických velikostí řezacích úhlů, velikosti a tvaru zubů řezačky se nazývá geometrie řezačky. Teorie a praxe stanoví řadu podmínek, které zajišťují správný výběr frézovacích řezaček, zejména ve vztahu k úhlům řezání.

Když to bude nutné

Koncept vazby obsahuje dvě části. První souvisí se souřadnicovým systémem součásti. Za druhé se souřadnicovým systémem stroje.

Pokud máte jednoduchý CNC, ve kterém se změna zařízení vyskytuje ručně, a pouze jeden mandrel, pak nula bude muset být nastavena pokaždé, když se změní řezačka nebo vrták.

Ale pokud máte několik mandrelů nebo dokonce možnosti automatického posunu nástroje, bude pohodlnější zadat všechny údaje o korekci před zpracováním.

Takže frézování nebude přerušeno. Informace o velikosti nástroje a jeho odchodu musí být nainstalovány jednou. Poté bude nutné spojit polohu nových polotovarů pouze s jedním z nástrojů.

Paralelní důraz

Všechny výše uvedené se mohou udělat bez kontextu s ložiskem podpory (je to levnější), pokud používáte kopírovací prsten nebo paralelní důraz. Začněme zastávkou. Jsou vybaveny všemi znějecími bez výjimky, ale to neznamená, že je to stejné pro každého. V nejjednodušším případě je důraz důraz na ohýbání kovové desky na dvě ocelové tyče s výstřihem ve středu.

V rámci Frasera poskytují průvodce fixátory. Aby byla zajištěna tuhost, jsou vyrobeny dlouhé (na celé desce) nebo krátké, ale dvojnásobné. pro každý pruh se dvěma rozloženými. Fixace nastává při nejméně dvou bodech (jeden na každé straně), maximum ve čtyřech.

Ve „primitivní“ verzi má takový důraz významné nevýhody. nízká rigidita označené struktury, složitost přesného nastavení polohy, omezení průměru použité řezačky (měla by být umístěna do centrálního výstřihu). neschopnost upravit základnu podpůrného povrchu. Protože je příslušenství komplikované, zbaví se těchto nedostatků. Například zvažte nejzajímavější design, snižující meziprodukt.

Pruty jsou upevněny v podrážce ne samostatnými svorkami, ale jedna, jednající najednou na dvou stranách. tak více hanba. Poté, co se „kolíky“ sevřují, je nastavena poloha podpůrné boty. není vyrobena s pruty současně, ale je schopen se po nich pohybovat. Má také dvě svorky s jedním (pohodlnějším) nebo dvěma uzamykatelnými šrouby.

Po hrubém nastavení oslabujte další západku a přesuňte podpůrnou část boty a otočte kola spravedlnosti. Stejně jako v případě vertikálního prostředí jsou zde měřené divize. Po nastavení požadované hodnoty je opravena další zastávka.

Poté, pokud je to nutné, jsou překryvy rozšířeny nebo spojeny, čímž se rozšiřuje základnu a/nebo upravuje velikost centrální mezery mezi nimi pod řezačkou konkrétního průměru. Poslední a nejdůležitější poznámka. základem mechanismu není vyražená ocel, ale odlita z lehké slitiny.

Při práci s hranou nebo při mletí na povrchu v dané vzdálenosti od okraje se hodí paralelní důraz při práci s hranou nebo při mletí na povrchu. Pracujte jak na plochém obrysu, tak na zakřiveném obrysu. „Nevýhody“ takového polohovacího zařízení jsou následující: omezení ústupu z okraje a složitost procesu.

Vysoce kvalitní frézování vyžaduje určitou obratnost a tvrdou ruku. Například je snadné „naplnit“ rybářskou linii pro zastřihovače na začátku a na konci obrobku, když je důraz v kontaktu s okrajem, nikoli po celé délce základny. Pokud je odsazení velké, riziko kolmice s okrajem (nebo tečnou k němu, když je to zakřivený), se zvyšuje a riziko kolmého.

Pro pohodlí a přesnost práce je regulována základna boční zastávky. S maximálním sbližováním je snazší spustit a ukončit průchod. Spojení „bot“ je třeba si uvědomit, že když je řezačka snížena, může se s nimi setkat, pokud je odsazení z okraje bezvýznamné.

Maximální rozšířená základna usnadní dlouhé pasáže ve velké vzdálenosti od okraje, když točivý moment vede rybářskou linii pro zastřihovač zastávky od kolmého k okraji.

změnit, mlýny, frézovacím, stroji

Řezačka frézování je nainstalována na rybářské lince pro zastřihovač značení, důraz je kladen na okraj a pevný. V tomto případě jsou obě tyče sevřeny rotací jedné rukojeti, obvykle několika „osobních“ šroubů.

Po uvolnění fixátoru mechanismu nastavení přesnosti otočí citační šroub a dosáhnou přesné instalace zastavení.

Po dokončení konfigurace mechanismus opraví.

Přesné nastavení umožňuje dosáhnout úplné náhody značkovací linie a osu řezačky. Pro usnadnění postupu na podrážce vytvářejí „průvodce mušku“, který je snazší navigovat.

Odrůdy

Následující typy jsou mandrely pro instalaci na frézovacích strojích ve formě frézovacích rostlin:

  • Cylindrické. vybavené držákem na připevnění, ochrana před otočením hřídele, je vlákno do konečné části, aby se ukončila upínací matici, připojená ke hřídeli se standardními pouzdrami nebo nastavitelným;
  • Konec. Upevnění řezných nástrojů se provádí na zpožděném koncovém šroubu, válcová část je krátká, vybavena dvěma přírukovými upínacími sušenkami, které brání frézovací řezačce;
  • Vlákno.Cutting.Provedeno s různými typy spojovacích prostředků pro čtvercovou špičku kohoutků vám umožní zpracovat mezery se synchronizací rychlosti vřetena nebo bez ní, návrh pro vrtání nebloodových otvorů je doplněn ochrannou spojkou;
  • Konec. vybaven upínací kazetou, umožňuje opravit nástroje s průměrem přistání menší než 20 mm, nejsou navrženy pro provoz se silným zatížením, konvenčními, vyztuženými a hydraulickými vzory;
  • Ragus. jsou vyráběny s lhostejnými hlavami typu revolveru nebo modulárního, vybaveného mechanizovanými disky pro upínací nástroje;
  • Horizontální tvar s dlouhým koncovým-používaným na vodorovných strojích.

Clime of Manderls jsou následující typy:

Pokud jde o mechanizaci, upínací struktury je následujícími typy:

Kde a proč se používají frézovací stroje

Odvětví, kde jsou běžné mlýny a s CNC, jsou velmi odlišné: od šperků po nábytkový průmysl. S jeho pomocí můžete vyrobit dveře, nebo si můžete udělat ozdobu šperků, v továrnách frézovací pracovníci vytáhnou podrobnosti o takových strojích s velkou složitostí. Často se obraťte na takové pány, abyste získali náhradní díly, které již nejsou nalezeny v prodeji.

Používají frézovací stroje v leteckém průmyslu a v automobilovém průmyslu a mnoha dalších oblastech výroby. Frézovací stroj, zejména pokud se jedná o moderní možnosti s CNC, je obzvláště přesný na výrobu dílů a jejich povrch po zpracování řezačkou zůstává hladký a hladký.

Pro výrobu rychlostních kol různých velikostí často používejte frézovací stroj. Díky němu můžete získat zuby těchto částí nejen rovně, ale také posekat v pravém úhlu. Ostatní stroje nebo nástroje nebudou schopny takové zaměstnání přesně a na vysoké úrovni.

Při práci s kovem může frézovací stroj provádět následující operace:

Vrtání otvorů různých průměrů;

změnit, mlýny, frézovacím, stroji

Řezání závitových kloubů na velikost požadované na pánovi;

Výroba zubů na různých ozubených koláčích;

Povrchové povrchy a jejich zeenketing.

Pokud používáte strom, pak frézovací řezačka může pomoci v následujících pracích:

Vrtání otvorů různých velikostí;

Ve skutečnosti může se všemi ostatními materiály frézovat stroj ve výše uvedených režimech. Často používejte frézovací mlýn, pokud je nutné aplikovat ozdobu nebo vzorec na dřevěném nebo na jakémkoli jiném povrchu. Kvůli tomu můžete přenést na materiál i velmi složité výkresy, které oplývají malými detaily. Je to nesmírně obtížné to udělat rukama a pomocí silného a vysoce kvalitního frézovacího stroje. rychle, snadno a jednoduše.

Moderní frézovací mlýny snadno reprodukují reliéfy a vysoké reliéfy a také vytáhnou 3D kompozice. Pokud vidíte v prodeji komplexní panel vyrobený ze dřeva nebo kovového ornamentu s obrazem lidí, rostlin a zvířat. to se děje na frézovacím stroji.

Při výrobě suvenýrů se velmi často používá frézovací řezačka. S jeho pomocí můžete získat gravírování i na nejmenších předmětech, jako jsou odznaky, vytvořit celé figurky. Loga na papírnictví, Flash Drives vyříznuté na plastu nebo kovu. to je všechno práce frézovacího stroje a nic jiného.

Klenotníci používají frézování k aplikaci různých vzorů a výkrejů na své výrobky. Frézovací stroj se také aktivně používá v architektuře pro výrobu rozložení budov. Medicína a stomatologie se také nemohou dělat bez tohoto zázraku technologie: protetika, výroba korun, mostů a implantátu prochází s jeho pomocí co nejpřesněji.

Při modelování řezačky frézování pomáhá vytvářet podrobnosti o různých technikách, jejich vystřihnutí a lehké materiály.

V domácích workshopech, designéři a architekti vyrábějí různé interiérové ​​předměty pomocí takových strojů a jejich částí.

Stojí za zmínku, že frézovací stroj může úspěšně pracovat s kůží a gumou a s voskem a mnoha dalšími materiály.

Správná instalace kuželových částí

Za předpokladu, že velikost kuželové stopy odpovídá průměru vřetena, instalace řezačky na frézovací řezačku je poměrně jednoduchý postup. Řezačka je vložena do vřetena a upevněna zdlouhavým šroubem. Tento nejjednodušší a nejúčinnější způsob je vhodný pro stroje s horizontálním nebo svislým uspořádáním vřetena. S touto kombinací je zajištěna rychlá změna nástroje. Pro instalaci řezačky s menším průměrem stopky než vřetena, odborníci používají speciální pouzdra.

Frézování na svisle frézovacím stroji

Frézování roviny koncové řezačky je častěji na svisle frézovacím stroji. Zvažte příklad frézování roviny tyče (viz. Rýže. 84) Koncování řezačky na svisle frézovacím stroji. Instalace a upevnění řezačky. Pro zpracování si vybereme koncovou řezačku vyrobenou z vysokorychlostní oceli P18 s velkými zuby. S šířkou frézování 60 mm Koncová řezačka by měla mít průměr do 80-100 mm. Vyberte řezačku s průměrem 80 mm S 10 zuby. Atlet Nazadnaya Fruze byl vybrán podle GOST 9304-59. Pokud má spíž mlýna podél starých Gosts, které se liší v průměru a šířce od příkladu zvažovaného v tomto příkladu, měli byste si vybrat řezačku s vhodnými rozměry, například s průměrem 75 mm s řadou zubů rovnajících se 10. Pro opravu řezačky koncového vřetena svisle frézovacího stroje je nutné: 1) Otřete sušení mandru a kuželového vřetena; 2) Vložte frézovací mazlíček s kuželovou stopkou do hnízda vřetena a opravte jej zdlouhavým šroubem klíčem. Zde je také nutné zajistit, aby se směr řezaného řezačky shodoval se směrem rotace vřetena. Směr řezání koncových mlýnů je rozhodně, t. E. Nelze ji změnit otočením řezačky na trhu s jiným koncem, takže v případě potřeby musíte změnit směr rotace vřetena t. E. Obrátit ho; 3) Nasaďte na koncovou řezačku na mazlíčku a utáhněte šroub

Když je řezačka pevná, je nutné zkontrolovat bití jejího konce pomocí indikátoru; Bití by nemělo překročit 0,05 mm. Upevnění pro režim frézování. Postup pro určování prvků režimu frézování je podobný jako zpracování řezačky válcového frézování. Šířka frézování je nastavena a rovná se 60 mm, Hloubka řezání 3 mm, Dodávka na zub podle podmínek dané čistoty povrchu lze brát o něco více než pro válcovou řezačku, vzhledem k výhodám zpracování koncovou řezačkou. je zde uvedeno rovné 0,1 mm/zub;; řezná rychlost 27 M/min, Pokud jde o válcovou řezačku. Pomocí radiačního diagramu (viz. Rýže. 54) Zjistili jsme, že počet revolucí vřetena stroje při υ = 27 M/min A průměr řezačky D = 80 mm leží mezi N6 = 100 a N7 = 125 RPM. Přijímáme počet revolucí vřetena rovnající se 100 RPM. Zde a v dalších příkladech zpracování na svislém stroji se přijímá, že práce se provádí na svisle frézovacím stroji 6m12p. V případě provozu na stroji jiného modelu se počet revolucí vřetena a velikost tabulky nesmí shodovat s příklady uvedenými v příkladech. S počtem otáček řezačky n = 100 RPM, počet zubů z = 10 a odeslání suzub = 0,10 mm/zub Minulé krmivo S je určeno vzorcem (4):

Přijímáme podélné krmivo dostupné na stroji, 100 mm/min. Umístěte limity rychlostního pole na 100 RPM a končetina krmiva pro 100 mm/min a definujte výslednou řeznou rychlost podle vzorce (1):

Frézování tedy bude prováděno do konce řezačky 80x45x32 mm (Milling Material. vysokorychlostní ocel p18) s hloubkou řezání 3 mm, Šířka frézování 60 mm, podélné krmivo 100 mm/min nebo 0,10 mm/zub a rychlost řezání 25.1 M/min. Budeme frézovat s chlazením. Po nastavení stroje začnou frézovat. Techniky přepravy. Postup pro mletí roviny koncového mlýna na svisle frézovacím stroji se neliší od mletí válcového mlýna na vodorovném frézovacím stroji. Při frézování roviny koncové řezačky jsou stejné případy manželství možné, jako při mletí válcové řezačky (manželství ve velikosti, nečistý ošetřený povrch, krájení povrchu).