Benzínová ruční sekačka na trávu – jak si vybrat

Na zahradě je tráva: Jak vybrat sekačku na trávu?

Úhledný trávník je výsledkem tvrdé práce. Ač se to může zdát zvláštní, musíte s ní věčně bojovat, aby tráva rostla pěkně a hustě. Zde je návod, jak vybrat sekačku na trávu. robustní a praktický výrobek pro péči o trávník.

Ať už si koupíte sekačku s pojezdem, nebo strunovou sekačku s pojezdem. výběr závisí především na tom, co chcete sekat. Víte, že udržování tenisového kurtu, fotbalového hřiště nebo golfového trávníku v provozuschopném stavu vyžaduje profesionální nebo alespoň poloprofesionální sekačku, ale my mluvíme o běžné sekačce na trávu. A ještě jedna věc: pokud chcete mít hladký trávník, vyberte si sekačku s pojezdem, protože u strunových sekaček nelze nastavit výšku sečení a nevytvoříte dokonale hladký povrch.

U těchto zařízení není hnací motor. Jejich motor otáčí pouze žací jednotkou a sekačka se musí pohybovat sama. Tyto modely jsou ideální pro sekání středně dlouhých trávníků. Nejsou určeny k řezání vyšší vegetace. Mají však delší životnost baterie než modely s vlastním pohonem. Existují zařízení, která vydrží pracovat více než hodinu a půl bez nutnosti dobíjení baterie.

4 Greenworks 2501907ua G40LM35K2X

Na čtvrtém místě se umístila sekačka na trávu od společnosti greenworks. Jedná se o levné, ale poměrně výkonné zařízení, které si snadno poradí se středně dlouhou trávou na malých plochách.

2501907ua G40LM35K2X má koš na trávu o objemu 40 l. V tomto případě je možné pracovat tak, že se odříznutý porost jednoduše odhodí zpět. K dispozici je také mulčovací zařízení a nastavitelná rukojeť, díky níž mohou stroj používat lidé s různou výškou. Tělo a kola jsou vyrobeny z plastu, takže je nejvhodnější používat je na rovných plochách bez kořenů a kamenů.

Sekačka Greenworks je vhodná pro sekání trávy různých délek a výšek sečení (30 až 80 mm). Usnadňuje sekání zarostlých ploch a míst s trávou po dešti.

benzínová, ruční, sekačka, trávu, vybrat

Uživatelé si tuto akumulátorovou sekačku vybírají pro její nízkou hmotnost 14,5 kg, ovladatelnost, vysokou účinnost, nízkou investiční cenu a jednoduchou obsluhu.

 • Příznivá cena.
 • Nízká hladina hluku.
 • Všestrannost.
 • Rozšířené vybavení.
 • Nastavitelná délka rukojeti a výška sečení.
 • Dobře seká.

3 Sada Stiga Collector 140 AE

Třetí akumulátorová sekačka od švýcarské značky STIGA.

Pohodlná, lehká, ale robustní sada Collector 140 AE je ideální pro středně velké trávníky. Je vybaven dvěma inovativními bateriemi, které umožňují dlouhodobou práci bez nutnosti dobíjení. K dispozici jsou dva režimy sečení: jeden se 40litrovým sběrným košem na trávu a druhý s vyhazováním posekané trávy na stranu nebo dozadu.

Má nastavitelnou výšku sečení od 25 do 75 mm, sklopnou rukojeť a okénko v krytu motoru, které vás informuje o stavu nabití baterie. Snadno posekáte plochy o rozloze až 350 m².м. Šířka sečení je pak 38 cm.

Kryt je vyroben z robustních materiálů, které umožňují nerušené nárazy a poškrábání během používání. Díky optimalizované cirkulaci vzduchu je motor chráněn před přehřátím. Pro pohodlnou obsluhu lze rukojeť výškově nastavit. Můžete si také vybrat ze 6 úrovní sekání, které lze snadno přepínat pomocí páčky.

Uživatelé ve svých recenzích chválí uživatelskou přívětivost sekaček STIGA, jejich kompaktní rozměry, ovladatelnost, robustní materiály, ergonomickou rukojeť a pohodlné ovládání.

 • Lehké a obratné.
 • Robustní konstrukce.
 • Užitečné funkce.
 • Pohodlná rukojeť.
 • Vysoce kvalitní provedení.
 • Široký žací pás.
 • Ochrana proti přehřátí.
 • Velká kapacita baterie.

2 Makita DLM432PT2

Na druhém místě je sekačka na trávu od společnosti Makita. Vysoce výkonný model DLM432PT2 je ideální pro trávníky o rozloze až 550 m2.м.

Výrobce si dal záležet i na šířce řezací lišty, která je u tohoto přístroje 43 cm. Vyjímatelný koš na trávu o objemu 50 litrů. Rychle se nabíjí a na rukojeti má indikátor nabití baterie. Výšku řezu lze během provozu nastavit od 20 do 70 mm.

Makita DLM432PT2 je přenosná a snadno se používá, váží 17,3 kg. Pro snadné přenášení má speciální rukojeť, kterou lze při skladování sklopit. Nabíječka baterií a dvě vyměnitelné baterie.

Uživatelé si akumulátorovou sekačku Makita vybírají pro její vysoký výkon a účinnost, pohodlnou obsluhu, snadnou manipulaci, nízkou hmotnost, snadné přenášení a skladování, pokročilé vybavení.

1 sada baterií Karcher LMO 18-33 (1.444-401.0)

Lehká a obratná sekačka KARCHER, která je lídrem mezi akumulátorovými sekačkami, usnadňuje sekání a údržbu středně velkých trávníků.

Díky vysoké manévrovatelnosti a kompaktním rozměrům se přístroj snadno používá i na těžko přístupných místech. Otáčky lopatek jsou 4000 ot/min. Po posekání lze vysoké rostliny shromáždit do 35litrového kontejneru na trávu a jemnou vegetaci rozprostřít po trávníku pomocí mulčovací trysky. Možnost sekání trávy až do výšky 65 cm.

Sekačka KARCHER je pohodlná i při dlouhodobém používání díky ergonomické rukojeti s měkkým držadlem. Pro bezpečný provoz je jednotka vybavena speciálním klíčem, který zabraňuje náhodnému spuštění.

Sada baterií LMO 18-33 (1.444-401.0) je mezi uživateli oblíbený díky přijatelné ceně, vysokokapacitní baterii, výkonnému motoru, ergonomickému designu rukojeti, dalším funkcím a vysokému výkonu.

benzínová, ruční, sekačka, trávu, vybrat
 • Příznivá cena.
 • Dlouhá životnost baterie.
 • Funkce mulčování.
 • Bezpečnostní zařízení pro náhodné spuštění.
 • Vysoký výkon.
 • Ergonomický design rukojeti.

Výška řezu

Nyní jsme prozkoumali to podstatné, zásadní, a porovnáváme další méně důležité parametry. Další v pořadí je výška řezu. K plnému využití hodnoty trávníku jsou nutné určité znalosti o jeho pěstování a údržbě. totiž, že výška sečení trávníku musí záviset na jeho aktuální délce a mnohem více. Nebudeme se nořit do temné teoretické pustiny a podíváme se na naše testované subjekty. Castel Garden XS z Itálie se svými 75 cm až 30 cm a švédská Husqvarna J 55 S se svými 101 a 24 získává bezkonkurenční výhodu. Je třeba zdůraznit, že čím větší je rozsah, tím větší je volnost při jeho nastavení.

Není žádným tajemstvím, že materiál sekačky, ať už elektrické nebo benzínové, ovlivňuje některé její vlastnosti. Zahradní pomocník Castel Garden XS je vyroben z pozinkované oceli, zatímco Husqvarna J 55 S je vyrobena z měkké oceli. Těm, kteří znají důsledky procesu zinkování, není třeba vysvětlovat jeho výhody. Ocel je odolnější proti korozi a má estetický vzhled. Konvenční ocel tyto výhody nemá, takže si můžete udělat vlastní závěr.

Typy napájení

Elektrické sekačky se strunou

Elektrické sekačky jsou ideální pro většinu zahrad a údržbu trávníku na chatě, v soukromém domě nebo malém hotelu. Můžete sekat, aniž byste se museli starat o doplňování paliva nebo dobíjení baterie. A vyžaduje minimální časovou investici do nastavení. stačí jej zapojit a spustit! Modely s tímto typem napájení mají stabilní výkon a snadno se obsluhují a udržují. Jejich provoz je také tišší než u jejich benzinových protějšků. Hlavní je najít prodlužovací kabel, který vyhovuje vašim potřebám a umožňuje sekačce pohybovat se bez omezení.

Co dalšího vás napadne při vzpomínce na sekačky na trávu?

Než si koupíte sekačku na trávu, je třeba si položit otázku: „Kam ji budete na konci sezóny ukládat??“ Ponechání cenností v přírodě není vždy možné. Musíte jet s nástrojem do města.

Problém můžete mít s modely poháněnými benzinem nebo akumulátorem. První z nich se v bytě obtížně udržuje kvůli přetrvávajícímu zápachu benzínu. Garáž je to pravé místo. Ty, a zejména jejich baterie, musí být uchovávány ve vyhřívané místnosti. Při rozhodování o skladování je třeba věnovat pozornost také rozměrům a hmotnosti nástroje. benzínová sekačka má více těchto funkcí než ostatní. Doporučujeme seznámit se s péčí a údržbou různých typů sekaček. i to může ovlivnit výběr sekačky.

Jak vybrat sekačku na trávu

Při chytrém výběru sekačky je třeba sladit její technické a funkční vlastnosti se specifiky sečené plochy a preferencemi uživatele. Za tímto účelem doporučujeme vytvořit tabulku s vašimi kritérii v jednom sloupci (osobní preference a vlastní požadavky), přiřazením vlastností sekačky k těmto kritériím ve druhém sloupci, např. „1. ano“ a „0. ne“, a jejich váhou ve třetím sloupci, která charakterizuje individuální důležitost sekačky pro vás. Nejpodstatnější faktory budou mít největší váhu. multiplikační faktor.

Můžete použít náš test, který vám pomůže vybrat tu správnou sekačku (tabulka 2). Pro výpočet skóre je třeba sečíst body podle vašich odpovědí a porovnat výsledek s nominálními hodnotami (uvedenými na konci tabulky).

Hodnocení KP top 10

Husqvarna LC 140S (střední )

Tato společnost nedělá špatné věci. Toto pravidlo platí i pro sekačky na trávu. Dobrý motor, všechny potřebné funkce na palubě. Spolehlivost tohoto modelu je legendární. vydrží určitě mnoho sezón, ale nezapomeňte na každoroční údržbu. V opačném případě by mohlo dojít k velké opravě.

Charakteristika

Skvělá lehká a obratná sekačka pro ty, kteří se nechtějí zabývat sběrem trávy a kompostem, ale mohou mulčovat. Má velmi solidní pracovní šířku a výkonný motor a jeho cena není nijak závratná.

benzínová, ruční, sekačka, trávu, vybrat

Německá značka vyrábějící stroje v Číně. Sekačka má výkonný motor, velký záběr sečení a relativně malou hmotnost. Také má všechny zvonky a píšťalky na palubě.

Funkce

Je to cenově výhodný model, ale umí všechno: kmitá do stran, dozadu, do sběrného koše a mulčuje. Žádný značkový čínský motor, ale dostatečně pevný a výkonný, zatím žádné stížnosti. Tuto sekačku bychom doporučili začátečníkům, kteří chtějí vyzkoušet všechny výhody péče o trávník.

Funkce

Osvědčený design od renomovaného japonského výrobce. Umí doslova všechno. Samohyb, skvělý motor, boční a zadní výhoz, měkký sběrný koš na trávu, možnost mulčování. Recenze jsou pozitivní. Cena je však vysoká.

Funkce

Levná sekačka s vlastním pohonem pro začátečníky. Navzdory ceně má mnoho užitečných funkcí. Umí mulčovat, má zadní výsyp a sběrný koš na trávu. Skvělý nález!

Funkce

Levné a laskavé. Tato sekačka má jen to nejnutnější: výkonný motor, zadní výhoz, sběrný koš na trávu, ale je spolehlivá a levná! Připravte se však na velmi hlučnou jízdu, a to i ve srovnání s benzínovou sekačkou.

Funkce

Spolehlivý model, již osvědčený, snadné použití. Má vše, co potřebujete na palubě, zvládne téměř každý terén, solidní střední třída.

Funkce

Další „Mercedes“ mezi sekačkami, konkurent sekačky Makita PLM4628N z naší recenze. Velký, silný, výkonný, silný, umí vyhazovat trávu dozadu, umí vyhazovat do sběrného koše, umí vyhazovat do stran, umí mulčovat. celý balíček!

Funkce

Jeden motorista by zde žertoval, že je to jediný případ, kdy je Hyundai před ním. Faktem však je, že zde máme velmi levnou a spolehlivou sekačku od společnosti, které můžete v oblasti benzínových strojů rozhodně důvěřovat. Vše, co potřebujete: zpětný kanál, sběrný koš na trávu, mulčování.

Funkce

Výhody a nevýhody

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Benzínová sekačka může sekat, když mírně prší a tráva je mokrá?Benzínovou sekačku lze používat za deště a k sekání mokré trávy.

Jakou sekačku koupit: elektrickou nebo benzínovou??Záleží na velikosti domu a podmínkách sečení. Pro malé plochy, které se sekají zřídka, mohou být benzínové modely příliš výkonné. Ale pro velký hustý trávník je lepší si takový stroj pořídit.

Seznam 10 nejlepších KP

Bosch ARM 37

Náš žebříček otevírá levný model známé značky. Jedná se o elektrickou sekačku, což omezuje její použití ve větších vzdálenostech od elektrických zásuvek. Díky tomu se však nemusíte starat o dostupnost benzinu ani o úplnost nabití.Robustní plastové tělo, nastavení výšky sečení a 40litrový sběrný koš na trávu z něj dělají jednu z nejlepších voleb pro péči o trávník kolem domu.

Funkce

Je lehká a kompaktní, takže je ideální pro kompaktní trávníky. Extrémně obratná konstrukce zajišťuje ještě přesnější sekání trávníku v každém tvaru. Napájení z baterií, nepotřebuje trvalé napájení.Další výhodou je funkce mulčování: Posekanou trávu lze okamžitě nasekat uvnitř stroje a rozsypat ji na trávník jako přírodní hnojivo. Hřebeny trávy na okrajích trávníku jsou zachyceny a efektivně posekány.

Funkce

Benzínová sekačka Champion se širokou rukojetí. Výkonná a efektivní volba pro středně náročné sekání trávy. Není nutná elektřina.Díky svému výkonu tato sekačka efektivně seká nerovnou trávu a nerovné povrchy. Dokáže odstranit mraveniště z cesty a nerozbije se, když narazí na zem nebo kameny. Funkce mulčování zpracovává trávu na přírodní hnojivo a rozvádí ho po trávníku. Žádný další sběrný box na posečenou trávu, ale.

Funkce

Praktická akumulátorová sekačka na menší plochy. U velkých ploch trávníku může dojít k nedostatku energie v baterii. udávaná plocha sečení je 250 metrů čtverečních, ale v praxi to závisí na délce a šťavnatosti trávy a na stavu baterie v daném okamžiku.Velmi lehký model s pevným sběrným košem na trávu, vhodný pro menší plochy. Snadná výměna a levné baterie umožňují střídání baterií podle potřeby během sekání.

Funkce

Skvělé pro nerovný terén. Samohybné vozidlo s dostatečně výkonným motorem a koly se pohybuje v jakémkoli terénu. Při práci na měkké půdě však může být problematický: jeho hmotnost může zanechat na trávě stopy po kolech.

Tento model se snadno sestavuje a spouští, počáteční nastavení nezabere více než 20 minut. Kvůli své hmotnosti je však obtížně ovladatelný, takže není vhodný pro majitele složitě tvarovaných pozemků.

Funkce

Model domácí výroby je levnější než mnoho jeho kolegů, ale se sečením trávy si poradí dobře. Může mít problémy s obzvláště hustou trávou nebo nerovným terénem, ale obecně je vynikající volbou pro menší rovné plochy.

Napájení ze sítě AC znamená, že se nemusíte starat o dobíjení baterie, ale nebudete se muset příliš vzdalovat od zdroje napájení. Kromě toho je třeba neustále sledovat, aby se kabel nezachytil o nůž sekačky.

Funkce

Stylově vypadající model napájený ze sítě. Má velký a pevný zásobník na řízky a dodává se také mulčovací část.

Je obratný a snadno ovladatelný, ale na hrbolatém terénu je trochu těžký. Kameny a tvrdé větvičky mohou snadno otupit ostří a poškodit plastový kryt.

Funkce

Další značka Champion v našem výběru. Jedná se o samohybný model s měkkým sběrným košem na trávu. Sekačka se snadno tlačí a její přejetí dopředu nevyžaduje velkou námahu. Manévrovací schopnosti jsou však nižší než u jiných modelů, což je nevhodné pro složité trávníky.

Seká hustou trávu a plevel. Dvě možnosti vyhazování: na stranu nebo do sběrného koše na trávu. Dalším bonusem je funkce samočištění; stačí připojit hadici a sekačku na několik minut zapnout, poté je čistá a připravená ke skladování.

Funkce

Benzínová sekačka má kovový kryt. Dobře seká i na nerovném terénu díky nadměrným kolům, která vám pomohou překonat téměř každou nerovnost. Přestože se díky velké hmotnosti obtížně tlačí na hrbolatém terénu. Makita PLM4626N je dobrou volbou pro středně velké trávníky. Tato značka je proslulá svou spolehlivostí a nízkou poruchovostí sečení.

Funkce

Sekačka s vlastním pohonem bez námahy poseká středně velkou plochu. Velká hmotnost je kompenzována tím, že se nemusí tlačit, stačí řídit směr jízdy. Velká kola usnadňují překonávání překážek a nerovného terénu.Mulčovací sekačka není součástí dodávky, ale lze ji zakoupit a namontovat samostatně. Několik možností vysouvání umožňuje individuální výběr.