Kolik oleje do benzínu pro sekačku na trávu

Kolik oleje do strunové sekačky na trávu na litr benzínu

Benzínové sekačky jsou poměrně běžným nářadím používaným majiteli zahrad a usedlostí k sekání trávy a výrobě sena. Běžnější názvy pro toto nářadí jsou „sekačka na trávu“ a „sekačka na trávu„. Hlavní rozdíl spočívá v konstrukci motoru. dražší jsou vybaveny čtyřtaktními modely a levnější dvoutaktními. Ta nabízí výhody, jako je nízká hmotnost, snadné použití a nízké náklady.

Typy křovinořezů

V mnoha maloobchodních řetězcích je nyní k dispozici množství produktů pro sekání trávy, drobné trávy a keřů. Existují například sekačky s elektronickým motorem, s benzinovým motorem. Dvoutaktní křovinořezy se vznětovými motory NEJSOU k dispozici, protože mají nízké otáčky.

Statistiky kapalin ukazují výhodu křovinořezů se spalovacími motory oproti jejich elektronickým protějškům. Elektrickou sekačku používejte v místech s pevným přívodem elektrické energie.

Jak zředit benzín olejem pro vyžínače trávy. návod krok za krokem

Palivo musí být smícháno v určitém poměru.

Pokud je palivová směs zředěna příliš malým množstvím maziva, sekačka se rychle opotřebovává

Optimální poměr oleje a benzínu naleznete v návodu k použití vyžínače. Obvykle je to 1:50, 1:40 nebo 1:25.

Benzín a mazivo zřeďte ve vhodné nádobě: ne ihned v palivové nádrži. Pokud toto pravidlo ignorujete, motor nemusí běžet nepřetržitě a sekačka se v krátké době porouchá. Pro palivovou směs nepoužívejte plastové nádoby nebo láhve, protože benzín může tento syntetický materiál rozpustit. Pořadí míchání paliva:

 • Nalijte jeden litr benzinu do nádoby (nejlépe kovového kanystru).
 • Přidejte polovinu požadovaného množství oleje.
 • Kapaliny důkladně promíchejte, mimo dosah otevřeného ohně.
 • Do nádoby nalijte zbytek maziva a směs znovu promíchejte.
 • Nalijte palivo do palivové nádrže vyžínače trávy.

Při práci používejte respirátor a gumové rukavice. Pro snadné zalévání můžete použít konvičku. Směs připravená k použití by neměla být skladována déle než 3 měsíce, je lepší naředit tolik paliva, kolik potřebujete pro práci, kterou plánujete v blízké budoucnosti vykonat. Pro míchání s benzínem vždy vybírejte kvalitní olej. kupujte ho na důvěryhodných čerpacích stanicích.

Podíl ropy a pohonných hmot

Poměr složek pro zálivku travního vyžínače by měl být vypočítán podle doporučení na obalu oleje. Standardní poměr je 1:50. Lze použít jakýkoli kvalitní olej pro dvoutaktní motory.

Výběr oleje pro sekačky. rady odborníků

Pokud jste ztratili návod k obsluze a nedaří se vám najít správný olej, můžete se rozhodnout pro dvě možnosti:

 • Polosyntetické. levnější než syntetické, ale dražší než minerální. Vhodné pro stroje ruské i zahraniční výroby. Mají nízkou kouřivost a dobře se starají o součásti motoru. Vyrobené destilací ropných produktů a uhlovodíků
 • Syntetické oleje. drahá maziva, která jsou vhodná pro všechny typy strojů. Pokud se pro vyžínač trávy používají syntetické materiály, motor nářadí běží jako hodinky

Při výběru a nákupu olejů určených k ředění benzínem se můžete setkat s některými písmennými označeními na kanystrech. Tato označení představují klasifikaci API, kterou je užitečné znát, pokud chcete naplnit nástroj, který splňuje parametry maziva. Podívejme se na všechna maziva API pro dvoutaktní motory:

 • TA. určen pro vzduchem chlazené stroje s objemem motoru do 50 cm3. Mezi tato zařízení patří mopedy, sekačky na trávu, vyžínače a křovinořezy. Optimální pro sekačky a vyžínače trávy
 • TB. používá se k pohonu motorů strojů, jako jsou mopedy, motorové pily, skútry a motocykly. Tyto stroje mají objem motoru 50 až 200 cm3. Tento typ oleje je vhodný i pro vyžínače
 • TC. určeno k ředění benzínem a plnění motocyklů, sněžných skútrů a jiných pozemních vozidel
 • TD. používá se k plnění lodních motorů, vodních skútrů a motorových člunů

Klasifikace API je americká norma používaná v Evropě. Při výběru se však na kanystrech dvoutaktních motorových olejů objevují další označení, např. FA, FB, FC, FD a další. Jedná se o klasifikaci olejů podle emisí kouře, která byla vytvořena podle japonské normy JASO. Pokud na vybraných olejích pro vyžínače a řetězové pily vidíte takové označení, měli byste věnovat pozornost jeho rozluštění:

 • FA. používá se ve státech, kde právní předpisy vyžadují minimální emise kouře do ovzduší. Při provozu vyzařuje neviditelnou kouřovou mlhu
 • FB jsou určeny pro použití v zemích, které podléhají přísným omezením emisí kouře. Téměř žádný bílý kouř
 • FC. kouř je vypouštěn transparentně do atmosféry a není pro člověka viditelný
 • FD. bezdýmné typy olejů pro dvoutaktní spalovací motory, které nevypouštějí kouř, ale přesto mají lepší chemické vlastnosti. Obvykle se používá k míchání s benzinem a k tankování do lodí, člunů a jachet

Pokud je nádoba s mazivem označena „self-mix“ a „pre-mix“, znamená to. samomíchání s benzínem (první možnost, která nevyžaduje protřepání) a nutnost nuceného rozpouštění (druhá možnost).

To je zajímavé!Oleje pro dvoutaktní motory jsou označeny 2T. Klasifikace olejů usnadňuje výběr správného oleje pro vaši sekačku na trávu. Na trhu je mnoho značek olejů pro dvoutaktní motory, ale některým značkám je věnována zvláštní pozornost:

 • STIHL: K dispozici jsou minerální a syntetické oleje, polosyntetické oleje jsou vzácné
 • Shell Helix Ultra. doporučeno odborníky
 • Motul
 • Oleo-Mac
 • Echo
 • Hammerflex
 • Lukoil je ruská ropa, která je třikrát levnější než její zahraniční protějšky, ale má vynikající kvalitativní parametry

Ceny produktů nejsou uvedeny, protože ceny se liší. Existuje mnoho dalších značek, a pokud stále chcete najít svůj dokonalý olej do sekačky na trávu, doporučujeme vám podívat se na test v následujícím videoklipu.

Video ukazuje, že ne vždy je dobré kupovat drahé oleje, protože nemusí být kvalitní. příkladem jsou následující příklady.

Pro křovinořezy, vyžínače a sekačky na trávu je nejlepší používat syntetické nebo polosyntetické oleje s označením TA nebo TB. Mějte na paměti doporučení výrobce, protože někteří výrobci kvalitních zařízení mohou doporučovat používání pouze syntetických maziv.

Výběr oleje pro sekačky na trávu

Oleje 2T by měly být vybrány pro motory sekaček na trávu s objemem 50 až 200 cm3 a vzduchovým chlazením. Nejdůležitější věcí, kterou je třeba při nákupu oleje sledovat, není cena, ale ochranné vlastnosti materiálu, protože drobné úspory oleje se mohou později proměnit v opravdovou bolest hlavy majitele a často vedou k vysokým nákladům.

Olej pro dvoutaktní sekačky na trávu

Hlavním faktorem určujícím kvalitu oleje pro strunové sekačky je jeho alkalita. Tato složka zabraňuje zejména oxidaci opotřebitelných dílů a zpomaluje jejich rozpad. Olej postupně ztrácí svou alkalitu a používáním oxiduje. Optimální hodnota kyselosti (Ph) by neměla být nižší než 8-9.

Viskozita oleje vašeho křovinořezu má také velký vliv na pracovní proces vašeho benzínového nástroje. To určuje, zda lze sekačku na trávu provozovat při různých teplotách. Například letní typy maziv jsou hustší i při mírném poklesu teploty. Vzhledem k tomu, že se sekačka používá pouze na jaře a na podzim, je nejlepší volbou letní olej.

Bod vzplanutí oleje pro vyžínače trávy musí být vyšší než 225 °C, jinak se olej rychle spálí a pístní skupina se silně opotřebuje.

Co je třeba zvážit při výběru oleje?

Moderní dvoutaktní motory křovinořezů se plní směsí benzínu AI-92 a oleje 2T. Použití vyšších oktanových čísel zvyšuje bod vzplanutí, a tím i vyhoření maziva.

Oleje STIHL

Není pochyb o tom, že nejlepší olej pro strunovou sekačku na trávu doporučuje výrobce, ale majitel není vždy schopen koupit přesně to „patentované“ mazivo. Odborníci doporučují mazivo Shell Helix Ultra založené na technologii Pureplus, která zlepšuje základní vlastnosti maziva.

STIHL HP Ultra, STIHL HP, STIHL HP S jsou správné oleje pro benzínové vyžínače německého výrobce STIHL. Levnou náhradou může být výrobek Vityaz, který je nejvíce podobný doporučenému materiálu.

Výměna oleje

Vyměňte včas mazivo podle plánu údržby v návodu k obsluze konkrétního modelu sekačky. Účinnost mazání se snižuje v průměru po každých 50 provozních hodinách. Pokud sekačka není v provozu, vyčistěte olejový filtr a vyměňte olej.

 • zapněte sekačku a nechte motor běžet 15 minut na volnoběh;
 • odšroubujte zátku v otvoru nádrže;
 • umístěte nádobu na zachycení odpadu;
 • Nakloňte stroj ve směru odtoku;
 • po vyprázdnění odpadního papíru zašroubujte víčko;
 • položte sekačku na rovný povrch a otevřete otvor v horní části;
 • pomocí měrky naplňte na správnou úroveň;
 • zavřete otvor a zašroubujte zátku.

Objem oleje většiny strojů je až 500-600 ml.

Výrobci

Při výběru oleje věnujte velkou pozornost výrobci oleje. Je lepší zvolit značku doporučenou výrobcem sekačky. V uživatelské příručce k vašemu stroji se dozvíte, jaký olej používat, jak často ho měnit a jaký druh oleje zvolit.

Mnoho výrobců sekaček vyrábí také vlastní oleje, které je třeba vyměnit, pokud chcete zachovat záruku na svůj přístroj. Kromě toho jsou v pokynech uvedeny obecné vlastnosti, které musí olej splňovat. Tento seznam je základem pro výběr náhradní kapaliny. Můžete si tak vybrat olej, který nejlépe vyhovuje požadavkům výrobce.

Mnoho respektovaných výrobců kapalin nabízí svým zákazníkům samostatnou řadu produktů pro údržbu zahradní techniky. Pokud je možné si takový speciální olej vybrat, měli byste si ho koupit.

 • Ze všech společností, které prezentují své výrobky na ruském trhu, je nejlepší Shell Helix Ultra. Tyto oleje jsou oblíbené ve všech zemích. Společnost Shell již 40 let pracuje na vývoji unikátní technologie výroby syntetické ropy ze zemního plynu. Výsledný produkt se vyznačuje vylepšeným složením, které v současné době nemá obdoby. Výrobce přidává do základního složení správné přísady, aby získal výrobky s různými vlastnostmi. Tento olej by se měl nakupovat pouze ve specializovaných prodejnách, protože nekvalitní padělky nejsou neobvyklé.
 • Společnost Liqui Moly nabízí také vysoce kvalitní produkty. Výrobce má několik produktových řad s různými účely. Tento sortiment zahrnuje výrobky pro údržbu zahradní techniky. Tyto oleje jsou určeny pro dlouhodobý provoz vyžínačů a sekaček, jejich technické specifikace jsou vyvinuty podle zvláštností moderních strojů a doporučení výrobců.

Společnost Liqui Moly přidává do olejů pro sekačky na trávu balíčky aditiv, které jsou potřebné ke snížení opotřebení zařízení a k udržení čistoty motoru. Hlavní výhodou těchto kapalin je jejich šetrnost k životnímu prostředí, protože se vyrábějí v závodě. Oleje pro sekačky Liqui Moly splňují všechny předpisy na ochranu životního prostředí.

Rasenmaher vyrábí kvalitní mazivo minerálního typu, které bylo vyvinuto speciálně pro zahradní jednotky. Tento výrobek lze použít pro údržbu čtyřtaktních motorů s různými chladicími systémy. Přísady Rasenmaher lze používat výhradně při teplotách nad nulou. Výrobce pečlivě vyvinul a vybral přísady pro svůj výrobek. Výsledkem je široká škála funkcí:

Poměr oleje a benzínu pro lodní motory

Dvoutaktní motory pro lodě musí být plněny domácím roztokem dvou druhů paliva. Chcete-li zjistit, kolik oleje je třeba přidat do benzinu pro strunovou sekačku nebo motorovou sekačku, musíte vzít v úvahu fáze provozu zařízení:

Po otevření továrního obalu jsou vlastnosti zachovány po dobu šesti měsíců, ale ručně připravená směs se skladuje nejdéle jeden měsíc.

Výrobce by měl v návodu k obsluze vždy uvést, která řešení jsou vhodná pro konkrétní model motorového člunu. Chcete-li zjistit, kolik oleje se má přidávat do benzinu pro strunovou sekačku nebo lodní motor, přečtěte si dokumenty výrobce.

K naplnění nádrže lodního motoru je třeba zakoupit speciální benzín. Ten pro automobily není vhodný

Při plavbě je vhodné mít s sebou zásobu směsi v kanystru, abyste mohli v případě potřeby doplnit motor