Je možné sekat trávník strunovou sekačkou?. Nastavení výšky sečení na sekačce na trávu

Strunová sekačka a sekačka na trávu. Jak se liší?

Mnoho lidí si myslí, že oba stroje slouží ke stejnému účelu. Ve skutečnosti tomu tak není. Je samozřejmé, že jak vyžínače, tak sekačky na trávu budou stejně užitečné pro péči o trávník a jeho sekání. Rozsah funkcí těchto strojů je však velmi odlišný.

Strunové sekačky jsou účinné především pro sekání trávy v těžko přístupných místech, jako jsou obrubníky, stromy nebo mříže. Objemné stroje na to nestačí, takže tráva zůstává posekaná. Se strunovou sekačkou se snadno dostaneme i do těch nejtěsnějších a nejhůře přístupných míst na našem pozemku.

Sekačka se používá hlavně na větší plochy a je obzvláště účinná v případě vysoké trávy. Čím větší motor, tím výkonnější sekačka.

Sekačka na trávu nebo vyžínač.

Správná údržba trávníku včas a v pravidelných intervalech. Konkrétně časté a pravidelné zavlažování, včasné hnojení a kvalitní týdenní sekání. Pokud je vše provedeno včas a správně, vzhled trávníku zlepší náladu nejen vám, ale i členům vaší rodiny a hostům. Zvláště pokud je tento trávník vytvořen vlastníma rukama.

Vyžínač trávy. moderní vyžínač trávy. Má podobu dlouhé tlačné tyče s rukojetí (držákem) nahoře a řezacím mechanismem. řezací hlavou. dole, přičemž motor může být umístěn buď pod, nebo nad ní. Žací hlava se otáčí vysokou rychlostí a žací struna zasunutá do hlavy seká trávu. Benzínové vyžínače mají motor obvykle v horní části, zatímco elektrické vyžínače mají motor ve spodní části výložníku, takže jsou těžší. Některé modely mají speciální kolečka pro udržení rovnováhy při sekání trávníku.

Chcete-li strunovou sekačku uvolnit, jednoduše ji držte v rukou a sekejte trávník obloukem před sebou. Sekání jako s klasickou strunovou sekačkou. Vaše únava bude záviset na hmotnosti sekačky a na ploše, kterou budete sekat. Délka práce závisí na mnoha věcech, včetně hmotnosti strunové sekačky, ochranného krytu nože, výkonu motoru a vaší výšce. Ramenní popruhy a zakřivené rukojeti byly navrženy pro pohodlné stříhání. To se však týká pouze křovinořezů. Jiná věc jsou zastřihovače, které moc neváží, což usnadňuje práci. V mém případě používám strunovou sekačku Bosch Art 30, sekání není tak náročné a opravdu mě baví.

Vaše pracovní účinnost závisí na výkonu motoru a tloušťce vedení. Průměr struny vyžínače je 1 až 2 mm u vyžínačů a 1,5 až 3,3 mm u řetězových pil. Nyní jsou k dispozici speciální čepele. Nejlépe se hodí k úpravě zarostlých ploch.

Dovolte mi rovnou říci, že pokud používáte strunovou sekačku a sekáte běžnou trávu, můžete použít tenkou strunu. Pokud je váš trávník zarostlý hrubým plevelem, zvolte křovinořez se silnější strunou. Obecně se s vyžínačem dodávají šňůry různých průměrů.

Buďte opatrní: Při sekání se strunová sekačka nesmí dostat do kontaktu s tvrdými předměty. kameny, stromy nebo okraji trávníku. Protože se střihací šňůry opotřebovávají a zkracují. To vás nutí neustále zastavovat a prodlužovat pracovní šířku. Vyberte si vyžínač trávy s bezpečnostní svorkou.

Nejprve určíme pracovní šířku. Může mít délku od 20 do 50 cm. Pracovní šířka by měla záviset na velikosti trávníku.

Vyberte si strunovou sekačku s omezovačem, abyste ušetřili náklady na vlasec. Tím se nejen ušetří spousta vedení, ale také se ochrání keře a stromy před poškozením.

Věnujte pozornost pracovní šířce vyžínače trávy. Vyžínač trávy s volitelnými nástavci je lepší volbou. Rozšíříte tak funkčnost své sekačky na trávu.

Výkonný vyžínač na trávu. U trimmerů s vysokým výkonem je motor nahoře, u trimmerů s nízkým výkonem je motor dole.

Vyberte si strunovou sekačku s extra bezpečnostními funkcemi: ochranou proti přehřátí a ochranou proti zaseknutí nože.

Jaký je rozdíl mezi strunovou sekačkou a sekačkou na trávu??

Vyžínače trávy jsou kompaktnější a snadno použitelné a jsou ideální pro malé trávníky. zejména při sekání těžko přístupných míst. Sklon trávníku není provozem strunové sekačky ovlivněn. Péče o vyžínače trávy je snadná: po použití je vyčistěte a zkontrolujte správnou délku vlasce (nastavte správnou délku). Snadno se přepravují a jsou mnohem levnější než vyžínače trávy.

Nevýhodou vyžínačů je jejich nízký výkon a absence sběrného koše, který kazí vzhled trávníku. Po sekání trávy ji vždy posbírejte a zlikvidujte. Nesekejte mokrou trávu strunovou sekačkou. Sekačky na trávu mají také jednu velkou nevýhodu. hluk a výfukové plyny. Takže na malém trávníku používám elektrickou sekačku a nesekám celou plochu, ale jen okraje.

Sekačky na trávu jsou ideální pro středně velké až velké trávníky s rovným povrchem. Seká trávník úhledně a rovnoměrně.

Sekačky na trávu jsou tiché a šetrné k životnímu prostředí. Tato sekačka pracuje na mladých nebo rovných trávnících a seká výhonky trávy šetrně, aniž by je vytrhávala.

Elektrické a benzínové sekačky jsou na trhu běžnější a rozšířenější. Liší se typem motoru, šířkou sečení, výškou sečení, kapacitou sběrného koše a typem krytu.

Válcové sekačky se obvykle používají na rovných trávnících. Optimální sklon pro tyto typy sekaček je maximálně 10 stupňů. Na svažitých trávnících je třeba používat speciální zařízení. sekačky s dvoutaktním motorem nebo sekačky se vzduchovým polštářem.

Porovnání typů sekaček na trávu.

Elektrické sekačky obvykle stojí méně než jejich benzinové protějšky. Jsou považovány za ekologické a pracují tišeji než benzinové motory. Motor startuje téměř bez problémů za každého počasí. Mají však jednu velkou nevýhodu. jsou závislé na zdroji energie. Kabel omezuje oblast řezu. Proto je ideální pro malé trávníky. Dnes jsou však na trhu modely, které fungují na dobíjecí baterii. Ale opět to netrvá dlouho.

Z vlastní zkušenosti používám pouze elektrické sekačky. Spokojený. Za 4 roky pouze drobné opravy.

Benzínové sekačky jsou nejen velmi hlučné a produkují velké množství kouře a prachu, ale také špatně startují po delší době nečinnosti. Velkou výhodou těchto sekaček je výkon motoru, který zajišťuje kvalitní a rovnoměrné sečení. Sekačky na trávu s touto konstrukcí mohou sekat jakoukoli travnatou plochu.

P.S. Čím sekáte trávník?? Který model?? Napište prosím do komentářů. Děkuji!

Na co se zaměřit při výběru vyžínače trávy

Před nákupem sekačky na trávu zkontrolujte následující vlastnosti:

 • Power. Určují, jaký trávník můžete sekat, aniž byste stroj poškodili. Čím silnější motor, tím těžší a dražší vyžínač a tím lepší řezný výkon.
 • Boom. Může být rovná nebo zakřivená. Vyžínače trávy s rovným ramenem jsou považovány za spolehlivější a výkonnější. Zakřivená sekačka je obratnější a usnadňuje práci na nerovných plochách, sekání mezi záhony a květinovými záhony.
 • Rukojeť. Existují tři typy rukojetí: P, D a U. Nejběžnější modely mají rukojeť P nebo D. Čím větší násada, tím větší plochu lze posekat najednou. Jsou nejlépe ovladatelné, takže jsou ideální pro malé plochy. Pokud je sečená plocha velká, je lepší zvolit U-rukojeť. méně unavuje obsluhu.
 • Řezný prvek. Obvykle jde o strunu, nůž nebo kotouč. Strunová sekačka je ideální pro trávníky, nerovné a kamenité plochy. Nůž. silné stonky a keře. S kotoučem. keře a větve do tloušťky 4 cm.
 • Šířka sečení. Čím větší násada, tím větší plochu lze posekat najednou. Největší šířka sečení je u benzinových modelů. To je však důležité pouze v případě velkých sečených ploch.

Které vyžínače mohou sekat mokrou trávu

Abychom pochopili, které vyžínače jsou vhodné pro sekání mokré trávy a které ne, je třeba znát jejich konstrukci. V současné době jsou k dispozici dva základní typy křovinořezů:

Elektrické vyžínače mohou být v závislosti na umístění motoru:

Sekání trávy za deště nebo rosy je z bezpečnostních důvodů nejvhodnější provádět benzínovou sekačkou nebo sekačkou Swissvale. Elektrický křovinořez naopak není dobrý nápad. Nedoporučují se zejména nízko umístěné modely, protože se nacházejí v oblasti postřiku vodou. V důsledku toho může dojít ke zkratu.

Sekání trávy za deště se nedoporučuje ani s elektrickými strunovými sekačkami. V případě vniknutí vody do napájecí jednotky může dojít nejen ke zkratu sekací jednotky, ale také k úrazu uživatele elektrickým proudem.

možné, sekat, trávník, strunovou

Mokrou trávu by neměly sekat ani elektrické sekačky. Důvod je stejný jako u spodních trimrů. existuje vysoká pravděpodobnost zkratu. Kromě toho hrozí nebezpečí, že by mohlo dojít k náhodnému přerušení napájecího kabelu stroje z nedbalosti.

Pokud potřebujete sekat i za mokra nebo rosy, můžete raději použít karburátorovou sekačku. Je mnohem bezpečnější pro život a zdraví.

Jednotka: 2/3 | Počet znaků: 1485

Výhody samojízdné sekačky na trávu

Strunové sekačky nejsou pro padavky. Musíte nosit 5-7kg stroj na popruhu nebo nosit (a aktivně ovládat) 3kg stroj.

Vyžínače mají oproti sekačkám s pojezdem zjevnou výhodu: poradí si s trávou v jakékoli výšce. dokonce až po pás. zatímco sekačky s pojezdem jsou vhodnější pro pravidelnou údržbu trávníku: pokud je tráva příliš vysoká, sekačka s pojezdem se nedostane nad hlavu. Se strunovou sekačkou se také snadno manévruje. a můžete s ní snadno pracovat kolem překážek: keřů, stromů, květin, zahradních prvků. Sekačky na trávu. pokud to jejich výkon umožňuje. sekají nový porost a plevel a nemusí se přizpůsobovat obtížným terénním podmínkám.

Co dělat s posečenou trávou?

Posekaná tráva by měla být z posečeného trávníku obvykle ihned odstraněna. Obvykle se to dělá pomocí hrábí. V horkých obdobích, kdy se trávník neseká příliš krátce, lze posekanou trávu rovnoměrně rozprostřít na trávník a ponechat ji jako mulč, který zlepší zadržování vlhkosti v půdě.

Na podzim je důležité trávník řádně připravit na zimu, včetně správného načasování předzimního sečení. Pokud se tak nestane, vysoká tráva bude během chladného období ležet na zemi a bránit klíčení mladého porostu na jaře. Takový trávník je navíc náchylnější k mnoha chorobám.

Poslední seč by měla proběhnout asi 2 týdny před prvními mrazy, za teplého a bezvětrného dne. Sekejte trávu ve výšce 1-2 cm nad běžnou výškou sečení. Posekaný trávník by měl být odklizen.

Zahradní nůžky

Sekačka na trávu je malé ruční nářadí, které seká trávu v malých nebo těžko přístupných místech, kde nelze použít strunovou sekačku nebo sekačku na trávu. Hodí se, pokud potřebujete úhledně zastřihnout trávu podél cest, na okrajích trávníku, mezi dlaždicemi nebo vedle jiných rostlin. Čepele nůžek na trávu jsou rovnoběžné se zemí a lze je otáčet. Nůžky na trávu mohou být bateriové i mechanické. Doba provozu baterie závisí na kapacitě baterie.

Se správným nástrojem lze péči o trávník dokončit rychle a s dobrými výsledky. Svěží zeleň vašeho trávníku potěší vás i vaše sousedy. Krásný trávník je ideálním místem pro odpočinek v přírodě a dětské hry!

Kdy začít sekat trávník

Mladé trávníky se mohou těšit na první smaragdové klíčky po více než 4 týdnech od výsadby. Když výhonky trávy dosáhnou výšky přibližně 8-10 cm, je třeba zvážit první seč. Nejdůležitějším pravidlem pro zahájení péče o trávník je nestříhat příliš krátce.

Jemná tráva se vyčerpá a v trávníku se mohou objevit mezery, které nakonec zaplní plevel. Ponechte alespoň 5 cm, další výška sečení závisí na složení trávníku.

Trávníky se sekají za suchého počasí, ale trávník by se měl udržovat vlhký, aby se zabránilo vytrhávání mladých výhonků. Sekání mokré trávy může vést k ucpání sekačky, a pokud je půda příliš mokrá, hrozí vysoké riziko poškození travního porostu.

možné, sekat, trávník, strunovou

Co je lepší: strunová sekačka nebo sekačka na trávu

Každý kombajn na trávu má své výhody a nevýhody. Podle svých potřeb si vyberte ten, který má v dané situaci největší výhody.

Výhody a nevýhody vyžínačů trávy:

 • Kompaktnost. Sekačka na trávu je mnohem menší než sekačka na trávu.
 • Mobilita. Sekačka na trávu se snadno používá a lze ji použít i na malých trávnících.
 • Nepostradatelný v těžko přístupných oblastech.
 • Lze použít na nerovném terénu.
 • Po použití není nutná žádná zvláštní údržba. Jednoduše vyčistěte zbytky trávy a zkontrolujte strunu vyžínače.
 • Snadná přeprava.
 • Cenová atraktivita. Strunové sekačky na trávu stojí méně než sekačky na trávu.
 • Výkon stroje je nízký.
 • Tráva je rozprostřena po trávníku. Sběr posečené trávy po použití.
 • Dokáže vytrhávat kořeny a trávu, které se obtížně odstraňují.
 • Zákaz sekání mokré trávy.
 • Hlučný provoz.

Výhody a nevýhody sekačky na trávu

 • Přesné a čisté výsledky řezání až do šířky 30-40 cm.
 • Nevytahuje trávu u kořene.
 • Provoz spotřebiče je prakticky neslyšný.
 • K dispozici je sběrný koš na trávu, takže po použití není třeba sbírat posekanou trávu.
 • Stroj nevyžaduje zvláštní dovednosti ani velkou fyzickou námahu.
 • Vhodné pouze pro práci na středně velkých až velkých trávnících.
 • Používá se na mladých trávnících s lehce rostoucí trávou.
 • Produktivní na rovných plochách a na svazích do 10° C.

Pro péči o trávník je vhodnější benzínová strunová sekačka. Umožňuje ořezávat porosty s různou tloušťkou stonků. Pokud je trávník rovnoměrný, postačí elektrická travní sekačka o výkonu 1 kW. Před nákupem myslete na skladování a přepravu.

Věděli jste, že? První vynalezený vyžínač trávy byl určen k odstraňování plevele kolem stromů. Byl jedinečný tím, že nepoškozoval kůru stromů.

V oblastech s divokou vegetací je nejlepší použít jako řezný nástroj kovový nůž. Spotřebič vybírejte podle toho, jakou práci bude pravidelně vykonávat. Nadměrný výkon výrazně zvyšuje hmotnost vyžínače a spotřebu paliva. Nevýhoda. může to vést k nekvalitní práci a dokonce k poškození nástroje.