Jak nasadit kola Zhigul na jednonápravový traktor Neva

Výběr kol pro motorový kultivátor a jejich výměna vlastníma rukama: jak namontovat kola Zhiguli, video

Mnoho zemědělců se ptá, jak vlastnoručně namontovat kola pro motorový kypřič. MotoBlock je nepostradatelný na venkově a na polích: je vhodný pro orbu, sázení okopanin, přepravu zboží a odklízení listí, trávy a sněhu. Někdy není standardní výbava včetně kol vhodná pro motorový kypřič. Podvozek stroje lze vyměnit ručně, proto si vyberte správná kola pro svůj motorový kypřič.

Mezi zemědělci se prosadil jednoduchý a trochu primitivní, ale účinný způsob:

 • Pak je vhodné na nich vyříznout malé běhouny;
 • Dalším krokem je zakoupení pásu oceli 5×50 mm, svaření čtverců o straně 250 mm a jejich vložení do ráfku;

Získání těchto užitečných nástrojů není obtížné, hlavní je rozhodnout, které varianty jsou potřebné, a vybrat všechny potřebné „ingredience“.

Kola Zhigul na jednonápravovém traktoru: výběr, montáž a možné závady

Motorové kypřiče. velmi důležitý a užitečný nástroj v osobním hospodářství. Jejich značkové vybavení však někdy zemědělcům, zahrádkářům apod. nevyhovuje. Pak přirozeně vyvstává otázka, jak nahradit. Předmětem tohoto článku je montáž kol Zhiguli na jednonápravový traktor.

Žigulevo náboje pro jednonápravový traktor Oka

Zvětšený náboj s osou pod závažím, zesílený pro montáž žigulevských kol a kol a/m VAZ na motorové jednotky s kulatými hřídeli e. 25 nebo 30 mm Neva, Oka, Kaskad, Luch, Celina, Kadvi a další. Razboltovka clona pro kola Žiguli a VAZ, Niva, Moskvič a další. náboj z masivní kulaté tyče D 50 mm.

Vnitřní průměr náboje 25 nebo 30 mm Délka náboje 310 mm (není potřeba dalších nástavců, díky své délce dosedá poměrně těsně s minimální vůlí přímo na hřídel převodovky, což minimalizuje deformace a vybočení kol než při použití běžných nástavců náprav se standardními náboji, bohužel s velkými mezerami, které způsobují velké deformace). Tento náboj je navíc vybaven 8mm ramenem na středovém rameni, které umožňuje montáž náboje kola v automobilovém stylu, a 10 mm silnější přírubou a v případě potřeby dalším ramenem 30 nebo 40 mm pro montáž závaží. Tloušťka stěny náboje 10,2 mm (25 mm od okraje).

Tloušťka příruby náboje 10 mm (disk je z polotovaru tloušťky 12 mm vysoustružen až po přivaření na náboj, aby se eliminovalo vyjetí a zachovala kolmost zástavbové roviny disku a kola k ose otáčení, tloušťka středicího ramena 8 mm, průměr 58-98 mm závisí také na disku kola) Tloušťka stěny náboje 10 mm (náboj je vyroben z masivní kruhové tyče o průměru 50 mm, materiál St. 45, otvor je vyvrtán a odvrtán na velikost 300,15 mm pro těsné uchycení na hřídel převodovky s minimální vůlí) Materiál uhlíková ocel Tento náboj se používá k připojení výstupních hřídelí motorových bloků o průměru 25 a 30 mm s různými přírubovými broušenými patkami a koly motoru nebo nákladního automobilu, Bez použití adaptérů a nástavců nahrazuje standardní standardní nástavce a běžné náboje motorových kypřičů, ale kvalitou a životností je převyšuje, což vede ke snížení zatížení převodovky a nákladů na opravy. Výrobek je doporučen pro použití jako součást všech druhů předních adaptérů a minitraktorů od motorového kypřiče a má zvýšenou životnost i ve srovnání s našimi ostatními standardními zesílenými náboji. Pro použití na strojích Neva MB, Celina MB, Salut, Kaskad, ELITECH KB-60, Oka, Luch a také na všech kultivátorech s průměrem hřídele převodovky 25 nebo 30 mm.

Podle dohody lze dodat jakékoli velikosti matic a šroubů kol: 4×98 pro kola VAZ, LADA a Žiguli, středový límec D 58 mm, otvory pod šroubem M14; (na fotografiích níže tato možnost pro kola VAZ) 5×139,7 pro kola vozu Niva, středový límec D 98 mm, otvory pod šroubem M12; 5×114,3 pro kola Moskvič, středový límec D 74 mm, otvory pod šroubem M12. 4×100 a 5×120 pro kola kypřiče a traktoru, středový nákružek 80 mm, otvory pro čep/šroub M10.

(Změna délky náboje pro vámi požadované kolo, jakož i velikost upevňovacích otvorů, rabbetovok, průměrů ramene a tloušťky příruby pro libovolné kolo nebo kloub po dohodě se zákazníkem.)

Zesílený jednonápravový náboj pro traktor Oka Jednonápravový náboj pro traktor Ugra Jednonápravový náboj pro traktor Neva MB 2 Jednonápravový náboj pro traktor Agat Jednonápravový náboj pro traktor Cascade Zesílený jednonápravový náboj pro traktor Gigulevsky hubs Náboj kola traktoru Neva jednonápravový traktor Agat náboj náboj VAZ pro jednonápravový traktor náboj Neva MB 2 náboj blok motocyklu Okah náboj motoblok Patriot náboj motoblok náboj mtz náboj motoblok Kaskádový náboj pro motorový kypřič pod konstrukci kola Zhiguli náboj motobloku

Dodávka zahrnuje: náboje Zhigul pro jednonápravový traktor GBM-080-30-300 2 ks. (cena za pár)

Podobné názvy k tomuto produktu: Žigulevské náboje na traktoru Cascade jednoosý; náboj kola traktoru Neva jednoosý; náboj traktoru Agate jednoosý; náboje od VAZ na traktoru Celina jednoosý; náboj motorového bloku Neva MB 2; náboj motorového bloku Okha; náboj motorového bloku Patriot; náboj motorového bloku mtz; náboj motorového bloku Cascade; náboj motorového bloku pod žigulevské kolo; tažný náboj motorového bloku.

Pracovní podmínky

Pomocí motorového kypřiče je velmi vhodné provádět orbu půdy, sklizeň a odstraňování různých plevelů. Stačí zařízení posunout dopředu a ujistit se, že je v pořádku. Na první pohled snadné, ale ve skutečnosti je zde mnoho výzev. Mnoho výrobců vyrábí poměrně dobré modely, které se snadno ovládají, ale zařízení lze vylepšit. Například střední a lehká verze používají nízkotlaká odnímatelná kola, což znamená, že je lze vyměnit za jiný typ. Proč to dělat? Gumové pneumatiky, které se nejčastěji dodávají ke všem takovým kolům, se poměrně rychle opotřebovávají a jsou velmi drahé. Tovární je vhodné používat pouze na měkkém podkladu, kde bude opotřebení minimální, ve všech ostatních případech je lepší použít domácí verze. Příklady změn od místních živnostníků?

 • Podomácku vyrobená kola do nesjízdného terénu (bažiny, zasněžené pláně).
 • Obuv se železnými zuby.
 • Automobilová kola pro jednonápravový traktor.

Každý typ našel své uplatnění na určitých typech půd a používá se také ke stavbě dalších konstrukcí z terénních motocyklů a sněžných skútrů.

Kola pro vysokozdvižné vozíky a kypřiče

Stroje, jako jsou jednonápravové traktory, jsou vybaveny pneumatickými koly, která usnadňují pohyb s přídavným zařízením. Tyto produkty odebíráme od renomovaných dodavatelů. Kvalita výrobků odpovídá všem přijatým normám a požadavkům. Nakupujte kola pro kultivátory, podvozky, pneumatiky a další vybavení od našich distribučních partnerů. Široká škála výrobků je k dispozici také v našem obchodě. Doporučenou maloobchodní cenu naleznete na stránkách těchto webových stránek.

Kola pro váš rumpál?

Kola jsou namontována na jednonápravovém traktoru a usnadňují rychlý a snadný pohyb stroje při práci s přídavnými zařízeními, jako je sekačka, sněhová fréza, smeták, lopatka, vozík atd.д. Někteří uživatelé však při zpracování půdy dávají přednost práci s koly, i když podle našeho názoru je v tomto případě lepší nasadit kypřiče, protože mají lepší trakci s půdou.

Existují různé typy pneumatických kol. Hlavní rozdíly mezi těmito koly jsou výška, šířka a průměr. Více v tomto článku. Je třeba poznamenat, že v našem sortimentu jsou uvedena pouze ta kola, která se používají v kompletní sadě našich výrobků. V nabídce prodejny motocyklového vybavení Neva a našich prodejců jsou také sady transportních kol, sady podpůrných kol, pneumatiky s dušemi, přívěsná kola pro Moto-Blocks, cestovní sady pro frézky, nástavce.

Jak vybrat kola pro motorový kultivátor?

Výběr pneumatických kol je dán modelem stroje. Například naše kola MB Compact-Style s malým průměrem 4,00×8 obvykle montujeme na kola s malým průměrem 4,00×8. Na střední a výkonné modely (např. bezdušová kola 4,5×10 nebo široká bezdušová kola s ráfky 16×6,50-8) mohou uživatelé namontovat jakýkoli z našich doporučených produktů.

Pokud se rozhodujete mezi bezdušovými a bezdušovými pneumatikami, měli byste si uvědomit následující skutečnosti. Bezdušové pneumatiky jsou ve srovnání se svými bezdušovými protějšky schopny udržet optimální vnitřní tlak v případě defektu, mají také tendenci se během jízdy ochlazovat a mají delší životnost. Hlavní nevýhodou bezdušových výrobků je zranitelnost kontaktní plochy mezi ráfkem a patkou. To znamená, že pokud dojde k deformaci ráfku, kolo se okamžitě vyprázdní.

Kde koupit kola pro jednonápravový traktor?

Pokud si chcete koupit kola pro svůj motorový kultivátor, nabízíme v našich prodejnách široký výběr těchto produktů. Kultivátory, radličky, nářadí, náhradní díly a další produkty jsou také vždy k dispozici.

Další informace o tom, která pneumatická kola jsou vhodná pro kypřiče „Neva“, naleznete zde. Podrobný popis jednotlivých modelů najdete na stránkách. Pokud potřebujete informace o motorových kultivátorech, najdete je zde. Kultivátor „NEVA“ je běžně k dispozici s kypřiči, jejichž podrobnosti naleznete zde.

Pokud chcete být informováni o novinkách naší společnosti, zadejte prosím svůj e-mail a klikněte na „OK“.

Kola Oka pro jednonápravový traktor GBM-087-30-310

Dlouhý, zesílený a zatížený náboj pro kultivátory Neva, Oka, Kaskad, Luch, Celina, Kadvi a další modely s hřídelí 25 nebo 30 mm. Náboj je určen k montáži kol z vozidla Oka na váš jednonápravový traktor, rozměr 3×98, vnější průměr náboje 50 mm stěna při montáži na hřídel převodovky 30 10 mm.

Vnitřní průměr montážního náboje 25 nebo 30 mm Celková délka náboje 240-310 mm (není potřeba dalších nástavců, díky své délce dosedá poměrně těsně přímo na hřídel převodovky, což minimalizuje deformace a vyjetí kol než při použití běžných nástavců náprav se standardními náboji, v nichž bohužel vznikají velké mezery) Otvor pro zajišťovací kolík 10 mm. Montážní otvory pro kola rumpálu: 3×98 pro montáž kol Oka, středicí rameno D 58 mm, otvory pro čep nebo šroub M12 (je možné vyrobit otvory se závitem M12x1,25 pro automobilové šrouby, s tlustší přírubou).

(Délku těchto nábojů je možné přizpůsobit požadovanému poloměru kola, stejně jako rozměr upevňovacích otvorů, rozměr příruby náboje a tloušťku příruby na libovolné kolo nebo jednotku podle dohody se zákazníkem) Vnější průměr disku 126 mm. (Tloušťka desky po obrábění 6 mm. (Deska je soustružena z desky o tloušťce 10 mm až po navaření na náboj, aby se eliminovalo házení a byla kolmá k rovině uložení kola a kotouče k ose otáčení, tloušťka středicího ramena 4 mm, průměr 58 mm. Tloušťka stěny náboje 10 mm (Náboj je vyroben z 50 mm masivní kulaté tyče, materiál St. 35, otvor pro uložení hřídele převodovky byl vyfrézován na velikost 300,15 mm, aby těsně přiléhal k hřídeli převodovky s minimální vůlí)

Тест коммунального трактора Нева МТ1

Tento náboj se používá k připojení výstupního hřídele motorového bloku o průměru 25 a 30 mm s různými přírubovými broušenými patkami a motorovými bloky nebo koly automobilů, bez použití adaptérů a nástavců, nahrazuje standardní standardní nástavce a běžné náboje motorových bloků, ale převyšuje je kvalitou a životností, což v konečném důsledku snižuje zatížení převodovky a náklady na její opravu. Lze použít u všech modelů motorových kypřičů s kulatými hřídeli převodovky D 25 nebo 30 mm a volitelně se šestihranným kloubem.

Náboje pro motorové kypřiče mtz jednoosý traktor Neva Náboj kola pro jednoosý traktor Salute náboje Univerzální náboje pro motorové kypřiče Zesílený náboj jednoosý traktor Kola oka na jednoosý traktor Prodám kola na jednoosý traktor oka Nasadit kola oka na jednoosý traktor Kola oka na jednoosý traktor Neva velikost kol jednoosého traktoru

Dodávka obsahuje: Oka GBM-087-30-310 náboj kola pro motorové kypřiče 2 ks.

Podobné názvy tohoto produktu: Kola od Oka na jednonápravový traktor; Jednonápravový traktor Oka na kolech Zhigul; Velikost kol jednonápravového traktoru Oka; Prodám kola na jednonápravový traktor Oka; Nasadit kola od Oka na jednonápravový traktor; Jaká kola na jednonápravový traktor Oka; Autokola na jednonápravový traktor Oka; Jak nasadit kola Zhigul na jednonápravový traktor Oka; Podívejte se zdarma na jednonápravový traktor s předním kolem.

Typy kol pro motorové kypřiče Neva

Motorové kypřiče Neva mají široké možnosti využití. Bez ohledu na typ nástavce, se kterým budou pracovat, se neobejdete bez koleček.

Při jejich výběru je třeba dbát na to, aby nedošlo ke komplikacím při instalaci.

Pneumatická kola

Gumová kola pro motorové kypřiče Neva:

V tomto videu se podíváme na jednonápravový traktor Neva:

Volitelná rozšíření náprav.

Kola jsou namontována na hřídeli převodovky tak, aby hroty byly v jedné přímce se směrem jízdy.

V Rusku jsou kola pro motorové kypřiče Neva k dispozici ve čtyřech modelech, jejich charakteristiky

 • Kama-421:
 • přípustné zatížení. 160 kgf;
 • šířka pneumatiky. 155 mm;
 • hmotnost. až 6,9 kg.
 • Л-360:
 • vnější průměr. 475 mm
 • maximální zatížení. 180 kgf;
 • tlak při maximálním zatížení. 1,62 kgf/cm²;
 • hmotnost. až 4,6 kg.
 • Л-355:
 • vnější průměr. 475 mm;
 • maximální zatížení. 180 kgf;
 • tlak při maximálním zatížení. 1,52 kgf/cm²;
 • hmotnost max. 4,6 kg.
 • Л-365:
 • vnější průměr. 425 mm;
 • maximální zatížení. 185 kgf;
 • tlak, při mezním zatížení 2,24 kgf/cm²;
 • hmotnost. max. 3,6 kg.

V případě potřeby lze vybavit kamerou.

Kovová kola

Trakční tyče se používají v případě, že je nutné zvýšit trakci, a tím zajistit větší přilnavost.

U motorových kypřičů se používá několik typů kol:

 • Wide. Ideální při orbě, kopání nebo přepravě za mokra. Doporučuje se zatížení kol nejméně 20 kg na kolo.
 • Úzká výška. Optimální pro zvýšení světlé výšky při orbě rostlin do výšky 25 cm.

Volba je na vás, záleží na situaci.

Kola pro rumpál

V našem obchodě si můžete zakoupit pneumatiky na jednonápravový traktor s dodáním na Ukrajinu. Nabízíme kola a pneumatiky i kompletní ráfky. Všechna kola jsou v zimě i v létě skladována v interiéru, takže na ně nepůsobí sluneční záření, voda, sníh ani výkyvy teplot. Skladování je u pneumatik velmi důležité, proto se při objednávání vždy ptejte, jak a kde byly skladovány.

Naše guma je vhodná pro všechny motorové kypřiče: Centaur, Neva, Vityaz, Aurora, Zubr, Dobrynya, Zirka, Forte atd.д. Jednonápravový traktor si díky kvalitním kolům snadno poradí s jakýmkoli terénem a různými překážkami na cestě.