Rotační sekačka pro kypřiče rukama

Žací stroj pro jednonápravový traktor: typy, konstrukce, výkresy, vlastnosti

Ručně vyráběné sekačky pro tažné traktory šetří rodinný rozpočet a zaručují kvalitní nářadí. V této souvislosti bychom měli zvážit takové typy zařízení na sekání trávy, které umožňují domácí podmínky.

rotační, sekačka, rukama

Existuje několik základních typů sekaček: segmentové, rotační a tlačné. Srdcem rotačních sekaček a žacích strojů je svařovaný rám vyrobený z ocelových úhelníků o průměru 40 milimetrů. Všechna ostatní zařízení jsou k němu připojena.

Blok: 1/6 | Počet znaků: 553

Typy sekaček

K výrobě správně fungující podomácku vyrobené sekačky mají domácí mistři tendenci využívat všechny dostupné prostředky. Vlastnoručně vyrobený elektrický kultivátor vám umožní ušetřit spoustu peněz a ještě získat velké uspokojení z toho, co jste udělali. Vlastní konstrukce sekačky nevyžaduje mnoho úsilí, protože na internetu jsou k dispozici rozsáhlé popisy s nákresy a instruktážní videa.

Sekačka na jednonápravovém traktoru, vytvořená vlastníma rukama, je zpravidla zařízení předního typu, které má následující typy konstrukce:

Rotační sekačka Segmentová sekačka Plošinová sekačka

Domácí sekačky jsou nejčastěji založeny na hotových sekacích zařízeních z výroby. Nákresy těchto staveb můžete snadno najít na internetu a prohlédnout si řadu videí.

Základem zařízení je podvozek z ocelových úhelníků 40×40 mm nebo z jiných dostupných materiálů. Ložiska pro nápravu kola jsou namontována na podvozku a teprve potom je hlavní část zařízení namontována přímo na podvozku.

Princip fungování

Rotační sekačka pro minitraktor je optimálním řešením pro údržbu velkých ploch, což dokazují dlouholeté zkušenosti a srovnání s jinými podobnými konstrukcemi. Je velmi jednoduchý na obsluhu, nenáročný na údržbu a péči, což je důsledek relativně jednoduché konstrukce stroje.

Rotační sekačka funguje na principu disku s noži, které rotují a sekají povrch trávy. Jak vidíme, konstrukce je velmi jednoduchá, což značně usnadňuje opravu poškozených dílů.

S trochou přemýšlení a znalostí je možné vyrobit i domácí rotační sekačku pro váš minitraktor. s malými náklady a úsilím.

Jednotka: 2/5 | Počet znaků: 779

Speciální funkce

Minitraktor sekačka je konstruována jako mechanizovaná jednotka připojená k vývodovému hřídeli traktoru. Nástroj má poměrně jednoduchou konstrukci, což znamená, že se jen zřídka porouchá a má dlouhou životnost. Všechny typy sekaček jsou poměrně dobře udržovatelné a nemají problémy s dostupností náhradních dílů. Navíc neobsahují žádné složité komponenty a zařízení, takže si je někteří řemeslníci vyrábějí sami. Kompaktní rozměry sekaček zajišťují snadnou přepravu a malé nároky na prostor pro skladování.

Moderní modely jsou často vybaveny možnostmi, které práci se strojem ještě více usnadňují a zpříjemňují. Některé modely jsou například vybaveny sběrným košem na trávu, speciálním sběrným košem na trávu a hydraulickým systémem vyprazdňování, který umožňuje vyprázdnění koše, když je plný. Velké plochy, jako jsou golfová hřiště a vysokohorské louky, lze sekat. Rozhrnovač je k dispozici jako volitelné příslušenství. Tato konstrukce trávu nejen seká, ale také ji rozhrnuje a zabraňuje jejímu ulpívání, čímž odpadá nutnost použití shrabovače.

Moderní trh nabízí širokou škálu sekaček, včetně drahých víceúčelových zařízení světově známých značek i levných modelů málo známých výrobců. Například nejlevnější model lze pořídit za 30 tis. Na jeden kotouč potřebujeme čtyři nože, ale seriózní stroje stojí 350 tisíc rublů. rublů a více. Nákup použitého nářadí je levnější: od 15 tisíc kg výše. RUB a vyšší, v závislosti na typu stroje a jeho stavu.

Blok: 3/6 | Počet znaků: 1947

Domácí jednonápravová rotační sekačka

Použití vlastnoručně vyrobené rotační sekačky na jednonápravovém traktoru pro sečení trávy v seníku a pro sečení trávníku. Pokud je tráva v pořádku, sekačka ji pouze poseče, ale vysokou trávu poseká.

Vezměme si model vyrobený pro motorový blok „Neva“ a podobné modely. Používáme dva kotouče ze secího stroje a řetěz a převody z motorové pily. Jeden kotouč potřebuje čtyři lopatky. Jsou vyrobeny z tvrzeného kovu. Pro jejich instalaci se do každého kotouče z tvrdé slitiny vyvrtají otvory o průměru šest milimetrů. K upevnění nožů na kotouče použijte tyč. dodržujte také vůli mezi čepelí a vodicí lištou, která je o 1-2 mm silnější než samotná čepel.

díky tomu odstředivá síla rozprostře nože disku a ty poseká trávu. Lopatky by se měly otáčet o 360 stupňů, aby byly bezpečné při kontaktu s něčím tvrdým.

Na nápravu, na které jsou upevněny lopatky, se používá silná uhlíková ocel. Průměr hřídele by měl být nejméně osm milimetrů. Aby se lopatky mohly volně pohybovat, musí být hřídel dotažena kotoučem.

Tyto dva kotouče jsou namontovány na svařovaném rámu a vytvářejí spojení s pohonem vývodového hřídele. Kotouče by se měly otáčet směrem k sobě, abyste mohli řízky skládat do řad.

fotografie podomácku vyrobené sekačky

Domácí minitraktor: vývoj, návrh a konstrukce. Návod krok za krokem a výběr optimálních parametrů (100 obrázků)

Drtič větví. nejlepší modely, tipy na výběr, výrobci a hodnocení kvality (videa a 95 fotografií)

Pluh vlastní výroby. pohledy, výkresy, schémata, rozměry. 110 fotografií a videonávodů pro návrh a stavbu

Přečtěte si prosím! Sázeč brambor: typy, nastavení, připojovací prvky, péče a údržba (75 fotografií)

Kompetentní montáž sekačky na jednonápravový traktor

 • Zkontrolujte dodanou sadu (sada se může u jednotlivých modelů lišit, ale zpravidla obsahuje hnací řemen, rám, montážní konzolu, kryt otoče, hydraulickou hadici, podpěrné ližiny, hydraulický válec, systém napínání hnacího řemene, rotory s lopatkami, náhradní díly a příslušenství);

K úchytům elektrického rumpálu připevníme rám tak, aby svíral se svislou rovinou úhel 45 stupňů a aby drážkované části směřovaly vzhůru;

Připevněte rotory k rámu tak, aby lopatky seděly pod nimi. Je důležité, aby na drážkování zcela dosedly;

Do stejného otvoru nasaďte otočný kryt;

Zajistěte jej pomocí závlačky a přiložených matic;

Namontujte napínací systém tak, že odstraníte závlačku a vyšroubujete pojistnou matici na řemenici. Poté opatrně vyklepněte kladku, abyste předešli ztrátě klíče. Pokud je systém správně nainstalován, rameno směřuje nahoru a je zajištěno šrouby ze seznamu náhradních dílů;

Poté připevněte ližiny k rámu pomocí šroubů ze sady náhradních dílů tak, aby jejich konkávní část směřovala dovnitř;

Rozložte rámové kroužky. musí být umístěny mimo rám sklízecí mlátičky. Nakonec připojte sekačku k druhému žacímu stroji;

Hnací řemen nasaďte na řemenici ve směru jízdy. Je důležité, aby jednonápravový traktor a sekačka zůstaly v jedné ose;

Montáž systému hydraulických válců a hadic (pokud je jím stroj vybaven).

Po sestavení je třeba výrobek připravit k práci:

 • pro aktivaci zpětného chodu na stroji;
 • odstraňte závaží z kol (pokud existují);
 • nastavte motor na nízké otáčky;
 • provést zkušební jízdu na rovné ploše bez rušení, zkontrolovat kvalitu výsledku a v případě potřeby upravit lopatky a rychlost.

Šroubová sekačka vlastníma rukama

K sestavení tohoto typu sekačky jsou zapotřebí následující materiály:

 • Kovové rohy pro sestavení rámu;
 • čtyři kola (čím větší průměr budou mít, tím méně poškodí trávník);
 • plech (kovový nebo překližkový) 80×40
 • dvě plechovky (konzervy);
 • 8 kovových kotoučů;
 • čtyři lopatky;
 • pouzdro;
 • buben;
 • pásový dopravník;
 • spojovací materiál.

Potřebné nářadí je stejné jako při montáži jiných typů sekaček. Poté je třeba provést následující kroky: