Jak navinout strunu na vyžínači trávy STIHL

Kolik vlasce navinout na cívku vyžínače trávy STIHL

Strunová sekačka je nejčastěji používaný stroj na sekání trávy a malých keřů. Tento stroj se vyznačuje snadnou obsluhou, jednoduchým ovládáním při práci a díky nízké hmotnosti si s ním poradí i ženy. Není žádným tajemstvím, že kvalitní sečení vyžaduje správné sekací zařízení. Jako poslední se ve vyžínačích používají speciální žací hlavy se žacími nástavci (disky, nože) nebo žací hlavy s vláknem uvnitř. Trysky a šňůry vyžínačů jsou spotřebním materiálem, ale pokud lze nože znovu nabrousit, šňůru je třeba vyměnit, jakmile se spotřebuje. V tomto článku podrobně vysvětlíme, jak správně vyměnit strunu pro váš vyžínač.

Vyžínače trávy se skládají z válcového těla s cívkou, na které je připevněn kus vlasce (vlákna). Tuto konstrukci lze použít u benzínových i elektrických vyžínačů. Frézovací hlavy se liší způsobem závitování a posuvu a vyrábějí se ve třech typech.

  • Automatické. Šňůra je podávána po snížení otáček motoru uživatelem. Přestože je automatický posuv nitě pohodlný, pokud děláte hodně práce, mají tyto cívky nevýhodu vysoké spotřeby nitě.
  • Poloautomatické. Tento typ hlavy nevyžaduje od uživatele složité operace. Princip spočívá v tom, že se šňůra automaticky prodlužuje, zatímco stroj běží na plné obrátky. Stačí lehce otřít hlavu strunové sekačky o zem (tím se uvolní pojistka struny) a struny se odstředivou silou uvolní z cívky a nožem na krytu nože se zkrátí na požadovanou délku.
  • Manuální. Pro prodloužení šňůry je třeba stroj zastavit a ručně zatáhnout za šňůru vyžínače.

Vzhledem k výše uvedenému jsou nejlepší volbou poloautomatické cívky. Měli byste také vzít v úvahu, že cívky strunové sekačky na trávu jsou jednovláknové (používají se pouze k sekání trávy) a dvouvláknové, které se používají k sekání vysoké trávy a malých tenkostébelných keřů.

Navíjení vedení

Rychlá demontáž cívky bez ztráty náhradních dílů umožňuje přejít k hlavnímu úkolu. navíjení vlasce. Technologické vlastnosti konstrukce cívky a počet pracovních oček určují pořadí operací.

Nejběžnější varianta a nejjednodušší sekvence:

  • Rozměry cívky a délka jedinečné tovární cívky určují doporučenou délku vlasce pro navíjení. 2 až 5 m.
  • Jeden konec vlasce se prostrčí úchytným otvorem na vnitřní straně cívky.
  • Šňůra je na cívce navinuta v opačném směru, než se otáčí cívka na trimovací jednotce. šipka na vnitřní straně cívky obvykle ukazuje, kterým směrem je šňůra navinuta.
  • Malý úsek vlasce je ponechán volný k vytažení. je zajištěn v drážce na vnitřní straně cívky, která je určena k udržení cívky na místě při sestavování cívky k práci.
  • Zbylý konec vlasce je veden otvorem na vnější straně cívky.
  • Obě poloviny cívky jsou sestaveny a nasunuty na ořezávací tyč.

Jak navinout vlasec na cívku vyžínače trávy Patriot?

Téměř každý začátečník se setkává s problémem, jak vyměnit strunu u strunové sekačky. Přestože je výměna vlasce u vyžínače snadná, je třeba se ji naučit provádět správně. Výměna linky nezabere při správném tréninku více než pět minut. stačí ji neustále trénovat. Tento článek se zabývá výměnou struny u vyžínače trávy Patriot.

Jak navinout vlasec na cívku vyžínače trávy

Navlékání vlasce na nástrojový naviják je na první pohled složitá záležitost. Stačí se však pečlivě naučit postup. a později budete schopni provést všechny potřebné kroky bez jakýchkoli potíží.

Chcete-li zjistit, jak zastrčit vlasec do strunové sekačky, přečtěte si tento návod. Níže uvedené pokyny krok za krokem zohledňují různé typy cívek zastřihovačů, a proto je lze použít s jakýmkoli zastřihovačem.

  • Cívka se žacími vlákny je dolním koncem strunové sekačky. Nejdříve je samozřejmě nutné vyjmout hlavici ze spotřebiče. K tomu je třeba zajistit kolík cívky (známý také jako hřídel). Zajistěte jej tak, aby se neotáčel. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je vložit mezi závity hřídele otvorem nějakou maltu (nejlépe kovovou). Když je hřídel zajištěna, lze cívku odšroubovat.
  • V této fázi je třeba vyjmout cívku z hlavy, na které je připevněn vlasec pro zastřihovač. Za tímto účelem je třeba hlavu rozebrat na jednotlivé součásti. Nejprve je třeba najít klip na hlavě. Nachází se na obvodu výrobku a je podobný tlačítku. Po nalezení západky ji pevně stiskněte. Podržte západku a otočte krytem ve směru hodinových ručiček. Poté sejměte kryt a vyjměte cívku.
  • Mezi cívkou a hlavou je umístěna těsná pružina. Odložte ji na chvíli stranou, aby nepřekážela při navíjení. Před zahájením navíjení cívky zkontrolujte cívku. Pokud jsou na něm zbytky starého vlasce, odstraňte je. Když je cívka čistá, můžete začít připravovat novou.
  • Z předem připravené role nového vlasce odměřte a odřízněte šest (maximálně sedm) metrů. Cívka musí být v dosahu ruky.
navinout, strunu, vyžínači, trávy, stihl

V tomto okamžiku začíná klíčová fáze vlastního procesu navíjení.

První způsob navíjení vedení

Byla odříznuta správná délka vlasce. Nyní je třeba pečlivě zkontrolovat cívku a zjistit, o jaký typ se jedná. Tím se určuje, jak se na něj navine vlasec pro trimr.

Existují dva typy cívek. Obecně se od sebe mírně liší. Bez ohledu na typ je cívka rozdělena na dvě části, jednu horní a jednu dolní. U prvního typu není oddělovací hrana uzavřena v kruhu a má vybrání.

  • Předem připravená šestimetrová délka se musí ohnout na polovinu. Nejlépe je nenavíjet přesně uprostřed, ale jedna polovina by měla být asi o patnáct centimetrů delší než druhá.
  • Ohýbací hrot se pak zasune do vybrání v oddělovací hraně. Jedna polovina vlasce by měla být v horní části cívky a druhá polovina v dolní části.
  • Nyní začněte navíjet přímo. Navíjejte ve směru šipky na cívce. Při navíjení držte nit tak, aby nebyla zkroucená a aby horní polovina byla navinuta do horní části cívky a spodní polovina do spodní poloviny. V každé polovině zbývá asi patnáct centimetrů nitě.
  • V horním okraji cívky jsou malé zářezy (nebo drážky) pro upevnění spotřebního materiálu. Konce závitů se zasunou do vybrání tak, aby se vzájemně zaklesly.
  • Poslední fází navlékání spotřebního materiálu do nástroje je vložení konců cívky do příslušných otvorů v hlavě vyžínače.
  • To je vše. Proces navíjení je dokončen. Nyní zbývá hlavu sestavit do jednoho celku. Opatrně vložte pružinu zpět mezi cívku a hlavu. Poté vložte cívku do hlavy a přitiskněte je k sobě.
  • Volné konce nití je vhodné více vytahovat. Za tímto účelem střídavě vytahujte konce spotřebního materiálu tak, abyste je vyndali z drážek cívky. Zkontrolujte, zda je řezný prvek vyjmut z přídržných drážek vytažením závitů tak, aby mohly volně vyjet otvory v hlavě.
  • Přitlačte cívku dolů a nasaďte na ni kryt. Našroubujte kryt na hlavu tak, aby drážky v pouzdrech byly zarovnané a cívka zůstala mezi nimi upnutá.
  • A konečně poslední úkon. přišroubování hlavy na spodní stranu nástroje.

Proces je dokončen. Trimmerový vlasec je navlečen na cívce. Strunová sekačka je nyní připravena k dalšímu použití.

Druhý způsob navíjení

  • Předem připravený šestimetrový kus je třeba přeložit přesně uprostřed a rozříznout. Vzniknou tak dva stejně dlouhé úseky.
  • Na jednom konci každé části vytvořte malý „háček“. Za tímto účelem ohněte několik centimetrů od okraje a upevněte jej tak, aby se „háček“ nerozvinul.
  • Pak vezměte jednu délku nitě. „Háček“ se zasune do průchozího otvoru na horní straně cívky.
  • Nyní začíná klíčová fáze. navíjení. Šipka na cívce navíjí nit ve směru, kterým musí být navinuta. Je důležité dbát na to, aby byl vlasec pro vyžínač navinutý přesně na horní část cívky. Nenavíjejte nit až na konec. od konce by mělo zůstat volných asi patnáct centimetrů.
  • Na horním okraji cívky jsou malé zářezy (tzv. drážky) pro upevnění nitě. Volný „ocásek“ nitě zasuňte do jednoho z těchto zářezů.
  • Horní část cívky je opatřena závitem. Nyní proveďte stejný postup se spodní částí. Vezměte druhou nit. „Háček“ se zasune do průchozího otvoru ve spodní části cívky.
  • Poté můžete začít navíjet šňůru pro zastřihovač (ve spodní přihrádce). I na tomto kousku vlasce by mělo zůstat asi patnáct centimetrů volného místa od konce. Tento zbývající „ocásek“ musí být vložen do zářezu opačného, než do kterého je vložen konec prvního dílu.

Počáteční příprava

navinout, strunu, vyžínači, trávy, stihl

Pro navíjení vlasce musíte nejprve vyjmout cívku (cívku, cívku) ze strunové sekačky. určité úkony závisí na obtížnosti konfigurace a typu samotného výrobku:

  • Malé elektronické vyžínače trávy s funkčním motorem a cívkou ve spodní části mají obvykle boční tlačítka na obou stranách cívky. Při jejich současném stisknutí se horní část cívky včetně navíjecího obsahu vlasce odpojí, zatímco spodní část zůstane na trimru. Demontáž cívky je lepší provést na rovném hladkém místě, aby v konstrukci pružiny nevyskočila a neztratila se;
  • elektronické a benzínové vyžínače trávy se zahnutým výložníkem bez možnosti nasazení nože mají obvykle cívku se speciální křídlovou maticí: u podobných konstrukcí by měla jedna ruka držet cívku v klidové poloze a druhá proti směru hodinových ručiček otáčet upevňovací maticí na křídlové matici výložníku. Jak vložit vlasec do cívky vyžínače trávy? Jak zastrčit šňůry do cívky vyžínače trávy. Pochopení způsobu nabíjení strunové sekačky na cívce vyžínače trávy. Po uvolnění matice se celá cívka odstraní.
  • elektronické a benzínové vyžínače s možností instalace nože na přímou hřídel (například vyžínače STIHL) mají otvor pod bubnem. Pro znehybnění cívky se do otvoru vloží šroubovák nebo jiný vhodný předmět a pomalým otáčením se dosáhne vzájemného umístění tak, aby se šroubovák dostal do otvoru a cívka byla zajištěna. Poté cívkové pouzdro otočte ve směru hodinových ručiček (levá nit) a vyjměte jej ze strunové sekačky.

u druhé a třetí verze se cívky v závislosti na konstrukci rozebírají různými způsoby. U cívek s křídlem se křídlo odšroubuje; u cívek se západky se západky stisknou a jedna část cívky se uvolní z druhé části. Jak zastrčit šňůru pro vyžínač v Jak to udělat správně levnou šňůru pro vyžínač. 2. Na vaší záplatě. Pokud jsou poloviny cívky navlečeny k sobě, stačí je otáčet rukou v opačných směrech, dokud se neuvolní.

Funkce aplikace trimmeru

Strunovou sekačku, která seká trávu pomocí rybářského vlasce, lze použít v blízkosti: domů a jiných budov, plotů a živých plotů, stromů a keřů, záhonů a květinových záhonů, řádků v zahradě.

Takové pohodlné a hlavně účinné zařízení, jako je vyžínač trávy, existuje v několika variantách:

Jak je zřejmé z názvů, typy strunových sekaček se od sebe výrazně liší. Bez ohledu na typ tohoto nástroje však může být jeho řezným prvkem střihací linka. Šňůra na cívce vyžínače trávy samozřejmě není nekonečná. A dříve nebo později bude třeba ji vyměnit za novou.

Spotřeba vlákna závisí na tom, jak často stroj používáte, a na množství práce, kterou vykonáváte. Čím více trávy sečete a čím častěji ji vyžínáte, tím více vlasce se spotřebuje. A čím dříve vám dojde. Nabízí se otázka: Jak se navléká vlasec do cívky strunové sekačky??

Ne každý zná odpověď na tuto otázku. Navíjení vlasce na cívce však hraje důležitou roli při práci se strunovou sekačkou. Pro správnou funkci zařízení je velmi důležité, aby byl nový vlasec pro zastřihovač správně navinutý na cívce. V tomto článku se dozvíte, jak vyměnit strunu strunové sekačky.

Trimmerová šňůra. Rozmanitost a záměny materiálů

Strunové struny jsou k dispozici v různých průměrech (od 1,2 do 4 mm) a jejich výběr závisí na typu vegetace, kterou chcete sekat. čím silnější je strunová struna, tím hrubší trávu zvládne. Zkušení uživatelé doporučují 2 mm silnou střihací šňůru, která je univerzální.

Tvar čáry může být kulatý (pro svěží trávu) nebo s ostrými hranami ve tvaru čtverce či hvězdy (pro sekání suché trávy). Druhý typ je méně odolný a opotřebovává se dříve než kulatá šňůra.

Jednou z oblíbených otázek týkajících se provozu vyžínačů je, zda lze speciální žací strunu nahradit jinými materiály, jako jsou kovová nebo ocelová lanka a struny, drát apod.д. Měli byste vědět, že instalace takových předmětů se nedoporučuje, protože spolu s nimi se z travní sekačky stává nebezpečný stroj. Při sekání se kousky drátu nebo kovu neustále odlamují a odlétávají různými směry, čímž hrozí nebezpečí poranění sekačky. A pokud se při sekání náhodou dotknou vašich končetin, mohou vám způsobit vážné zranění.

Majitelé vyžínačů, které zajímá, zda lze pro vyžínač použít rybářský vlasec, odpovídají. je to povoleno, ale mnohem rychleji se roztrhne a opotřebuje, a proto vyžaduje častou výměnu.

Tip! Rybářský vlasec pro vyžínače se hodí k čištění trávy v blízkosti plotů nebo kovových sítí. místo plýtvání drahou strunou vyžínače můžete použít rybářský vlasec o větším průměru (2-3 mm), který stojí podstatně méně.

Návod krok za krokem, jak navinout cívku sekačky na trávu a sekačky na trávu

Abyste se ujistili, že máte správný vlasec pro svůj nástroj, měli byste nejprve rozebrat hlavu a podívat se na stranu cívky. Tyto informace jsou obvykle uvedeny na hrotu, takže se nemůžete splést při použití vhodného náčiní.

Pokud je v informacích na cívce uvedeno, jaký průměr vlasce můžete do vyžínače přivádět, můžete se podívat do návodu k obsluze, kde najdete další informace. Jakmile se rozhodnete pro tloušťku nebo průměr postroje, je na vás, abyste se rozhodli, jak jej nabijete. Existují dva způsoby, jak to udělat, ale ne všechny jsou použitelné. Zvažte podrobně obě metody a podle toho, jaké modely křovinořezů a vyžínačů používáte, se sami rozhodněte, která možnost je vhodná.

To je zajímavé! Princip připojení struny vyžínače k přívodnímu kabelu křovinořezu se týká nejen benzínových, ale i elektrických vyžínačů.

Blok: 5/8 | Počet znaků: 933

Nyní víte, jak připojit strunu k vyžínači trávy, a vidíte, že práce je poměrně jednoduchá. Je důležité najít správné náhradní díly a správně je vyměnit podle našich pokynů. Brzy si to osvojíte jako rutinu.

Podělte se s námi v komentářích o to, zda jste měli s výměnou kabelu nějaké potíže nebo zda se vám to povedlo hned napoprvé.

Podrobnější informace o tom, jak snadno a rychle navléknout vlasec do cívky strunové sekačky, naleznete v následujícím textu