Jaký je nejlepší vlasec pro vyžínač trávy?

Jaké jsou typy a funkce trimovacích linek?

Jaký je nejlepší vlasec pro strunovou sekačku? Věděli jste, že kromě průměru mají vlasce pro strunovou sekačku také různé tvary a další vlastnosti?? Bylo již provedeno mnoho výzkumů s cílem zjistit, která řada je pro sečení lepší.

Proto nespěchejte a kupte si kulatou šňůru pro strunovou sekačku a tu, kterou doporučuje výrobce vašeho nářadí. V nejlepším případě jsou to vyhozené peníze, protože linka bude nižší a řezný výkon nižší.

Nezapomeňte, že kvalita sečení závisí na struně, nikoli na výkonu vyžínače. Jaký je nejlepší vyžínací vlasec pro váš vyžínač?? Z článku se dozvíte následující informace.

Profil kabelu

Možná jste se setkali s kroucenými nebo žebrovanými šňůrami nebo se šňůrami se zoubky. V kombinaci s širokou škálou barev a povrchových úprav je radost na ně pohledět. Různé profily struny však nejsou jen vizuální pomůckou. mají vliv na to, JAK efektivně sekačka poseče trávu.Nejběžnější šňůry jsou: kulatá, kroucená, čtvercová, pěticípá hvězda, šesticípá hvězda Pro lepší pochopení si šňůry rozdělíme do dvou kategorií: 1. Kulaté a zkroucené 2. S břity. všechny ostatní Kulaté (kulaté) Častější než ostatní. Tento standardní profil se používá u mnoha šňůr. Kroucená vlákna však mají tendenci trávu strhávat, nikoli sekat, častěji než jiné profily šňůr. Kulatá šňůra zjevně postrádá řezné hrany. Twisted Vylepšená forma standardního kola. Zakřivený tvar vytváří menší řezné hrany než kulatý tvar. Čtvercová, pěticípá hvězda Profily s řeznými hranami jsou „ostřejší“. Jejich zoubkované hrany úspěšně „sekají“ trávu a plevel. Vroubkovaná šňůra má na okrajích ostré hroty, takže zastřihovač připomíná pilku nebo kuchyňský nůž. Řezná plocha šňůry má větší řezný výkon, a proto má větší kapacitu

Upozorňujeme, že použití šňůry se silnějším ostřím může někdy vést k nepříjemným následkům. Větší počet řezných hran způsobuje, že šňůra „chytá“ více vegetace (než kulaté nebo kroucený profil). Takové „uchopení“ může ve skutečnosti strhnout strunovou sekačku směrem k zemi. uživatel tedy musí počítat s odporem

Tip společnosti Champion

Někteří výrobci nabízejí šest, sedm nebo dokonce osm okrajů. Větší počet břitů zvětšuje řeznou plochu.Vždy je lepší vyzkoušet několik variant a vybrat si tu, která ve vašem případě funguje dobře.

Který materiál je lepší?

Dalším důležitým faktorem pro posouzení životnosti a kvality linky je materiál použitý při její výrobě.

Obecně platí, že dobrý vlasec pro trimmer je obvykle vyroben z nylonu, polyamidu nebo polypropylenu. Materiál je levný, lehký a odolný. Bohužel mnoho výrobců i zde podvádí a přidává k nylonu polypropylen. Samozřejmě oficiálně prohlašují, že se tak děje výhradně za účelem snížení nákladů na spotřební materiál. Cena je ve skutečnosti snížena jen nepatrně, ale životnost se výrazně prodlouží. Tato strunová sekačka se mnohem rychleji opotřebovává a přehříváním při dlouhodobé práci se může v nejkratší době zničit. Pokud tedy můžete, nejlepší volbou by byl nylonový vlasec. Má nízkou cenu a dlouhou životnost, mnohem delší než u levných konkurentů.

Nikdy nepoužívejte místo vlasce drátěné nebo kovové lano. Vysoká rychlost otáčení v kombinaci s tvrdostí kovu může způsobit proříznutí ochranných pomůcek, a dokonce i obuvi, což může způsobit vážné zranění uživatele.

Tím však výběr nekončí. Na trhu najdete také dvoudílné zastřihovací šňůry. Nejčastěji se používá u materiálů s větším průřezem, který je tři milimetry nebo větší. Běžný nylonový trimmer má ocelovou nebo grafitovou tyč. S tímto vyžínačem je třeba zacházet obzvlášť opatrně, ale aerodynamické vlastnosti vlasce se zlepšily, protože nyní rychle odřízne i ty nejsilnější a nejtvrdší stonky a dokonce i tenké větvičky.

V prodeji jsou také speciální zesílené šňůry pro zastřihovače, ve kterých jsou ocelové částice rozprostřeny po celém objemu nylonu. Hlavními výhodami tohoto materiálu jsou jeho extrémně vysoká odolnost proti oděru a opotřebení. Bude stát mnohem více než obvyklý nylon nebo ještě více než polyethylenový protějšek. Životnost bude také podstatně delší. Nebudete litovat vyhozených peněz. jedno klubko vystačí na několik let zahradničení.

Rybářský vlasec pro vyžínače s velkým nebo malým průřezem a při použití ocelových kotoučů

Pokud není vedení pro vyžínač přizpůsobeno výkonu vašeho elektrického nářadí, má to následující důsledky:

jaký, nejlepší, vlasec, vyžínač, trávy
 • Pokud je u výkonného benzínového vyžínače použita tenká šňůra, materiál se rychle opotřebovává, což snižuje výkon a účinnost nástroje
 • Pokud nasadíte elektrický vyžínač s nízkým výkonem pro vyžínač na trávu s vlascem o průřezu 2,6-3 mm. snížený výkon, bude docházet k neustálému navíjení šňůry na cívku a zvýší se zatížení motoru, což způsobí zrychlené opotřebení

Při výrobě rybářského vlasce se používá materiál, jako je nylon. Nabízí vysokou spolehlivost a dobrou řeznou schopnost. Proč používat rybářský vlasec na zastřihovači, když máte kovové kotouče?? Tuto otázku si klade mnoho sekaček.

 • Šňůra nebo vlasec na nástroji se používá při sečení vegetace v oblastech s různými překážkami, jako jsou kameny, sloupy, lavičky, stromy atd.п. Tyto překážky způsobují pouze rychlejší opotřebení pružného vlákna, ale motor nástroje není přetěžován
 • Kovové kotouče jsou navrženy tak, aby si poradily s nejrůznějšími obtížemi v terénu. Jsou účinné pro husté a hustě rostoucí porosty. Při střetu s překážkami se zuby rychle otupí a pohonná jednotka je přetížená

Znáte-li rozdíl mezi ocelovými kotouči a vlákny, je snadné se rozhodnout, co je lepší koupit. Trávníkové struny jsou k dispozici v 15metrových cívkách. Na cívku trimmeru lze navinout až 4-5 metrů vlasce v závislosti na jeho průměru. Chcete-li ušetřit, můžete si koupit vlasec na vyžínání trávy v cívkách o délce 250 metrů a více.

To je zajímavé!Při výběru struny pro sekačku je třeba zkontrolovat datum výroby. Tím se zabrání možnosti nákupu zastaralého materiálu. Nylon má tendenci se smršťovat a ztrácet své původní vlastnosti. Pokud byl vlasec pro vyžínač dlouho skladován, neměli byste ho likvidovat, ale namočením do vody nebo tuku mu pomůžete vrátit jeho předchozí technické vlastnosti.

Chyby při výběru linky

Hlavní chybou kupujících střihacích linek je zničení obalu. Jsou zde uvedeny informace o tom, s jakým nástrojem lze linku použít. Mohou se vyskytnout problémy:

 • Výběr struny, která neodpovídá výkonu motoru sekačky na trávu. Nesprávně zvolené vlákno se opotřebovává nebo přetěžuje stroj.
 • Nesprávný průměr. Otvor ve střihači, kterým je struna vedena, je různě široký. Pokud si koupíte špatný vlasec pro svůj vyžínač, jednoduše jej nebudete moci do stroje vložit.
 • Nepřesná volba tvaru průřezu. Pro různé pracovní podmínky potřebujete různé velikosti vedení. Pokud nejsou tvarovány podle požadavků, snižuje se kvalita řezu a životnost.

U kultivovaných trávníků s měkkou trávou nepoužívejte zkroucené, mnohoúhelníkové nebo tvarované strunové sekačky. Takové šňůry jsou dobré pro sekání, ale to neospravedlňuje výdaje, protože kulatá šňůra je levnější a dokonale seká čerstvou trávu.

Vlasec na vyžínání trávy Oregon

ARNETOLI MOTOR

Italský výrobce vyrábí vyžínače a vyžínací zařízení již více než 20 let. Výběr je velmi široký, uživatel si může vybrat model s různým výkonem, průměrem a průřezem vedení.

 • Zavádění nových technologií.
 • Vysoce kvalitní vybavení.
 • Široká nabídka modelů.
 • přijatelná cena.
 • struny vyžínače jsou odolné proti opotřebení, pevné a lehké.
 • Nízká hladina hluku.

Nejoblíbenější je trimovací řada s hvězdicovou sekcí.

OREGON

Americký výrobce je předním světovým vývojářem linek pro vyžínače trávy. Různé barvy pro snadné rozpoznání. To je jedna z hlavních výhod velkého množství produktů.

 • Cívky jsou k dispozici v malých cívkách nebo ve svitcích.
 • Kvalitní drát.
 • Použití různých modelů.
 • Tato mimořádně robustní řada je určena pro všechny druhy vegetace, dokonce i pro trnité keře.
 • Série s různými profily, průměry a složením.

V Rusku jsou nejoblíbenější linky se čtvercovým a polygonálním průřezem. Poskytují nejkvalitnější rovnoměrné sečení trávníku.

Champion

 • Příznivá cena.
 • Spotřebitelé hodnotí kvalitu této řady jako nejlepší mezi levnými modely.
 • Cívky jsou k dispozici v různých délkách návinu.
 • Modely jsou vybaveny speciálním stříhacím nožem.
 • Pro pohodlí se vyrábějí různé barevné povlaky linky.
 • Jádro odolné proti opotřebení se skládá ze dvou vrstev materiálu s kroucenou strukturou.

Husqvarna

Známá švédská společnost vyrábí zahradní techniku již více než 400 let. je světově proslulá svými vysoce kvalitními výrobky. Šňůra pro vyžínače je k dispozici jako sada s vyžínačem nebo bez něj.

 • Široký sortiment.
 • Různé kotouče a cívky.
 • Vysoká odolnost proti oděru.
 • vyžínací šňůra je kompatibilní se všemi vyžínacími hlavami.
 • Speciální tvar zabraňuje zlomení, rozdělení konců vlasce a jejich roztavení při zahřátí.
 • Mnoho možností tiché linky.

STURM

Mladá německá obchodní skupina působí na ruském trhu teprve 15 let. Výroba probíhá v Číně, což snižuje výrobní náklady. Šňůra pro vyžínač je k dispozici v cívkách, cívkách a svitcích, má různé barvy pro snadný výběr.

 • Cenově dostupné náklady na rybářský vlasec.
 • Různé délky vinutí.
 • Obzvláště odolná šňůra s ocelovým jádrem.
 • Společnost má systém kontroly kvality.

REZER

Do žebříčku nejlepších strunových sekaček je zařazen i domácí výrobce strunových sekaček. Společnost vyrábí tři základní řady šňůr: hvězda, elipsa a čtverec. K dispozici je také extra robustní sedmiúhelníková střihací linka. Cívky mají kapacitu navíjení 15 až 114 m.

 • Nízké náklady.
 • Kvalitní sekání trávy.
 • Šňůra pro zastřihovač je potažena žáruvzdorným materiálem pro ochranu před teplem.
 • Výběr barev.
 • Nízká hladina hluku při provozu.

Pokud jde o výrobce zahradní techniky, nelze opomenout japonskou společnost Echo. Vyrábí lehké zemědělské stroje a linky. Společnost nabízí několik řad výrobků. K dispozici v různých barvách, tvarech a tloušťkách.

 • Sečení jakéhokoli druhu trávy.
 • Podle výrobce je vynikající kvality.
 • Univerzální použití.
 • Odolnost proti zlomení a oděru.
 • K dispozici v praktických cívkách a svitcích od 10 m.
 • Výrobek není na trhu často k dispozici, protože se rychle vyprodá.
 • Trimrovací šňůra se silnějším průřezem se odvíjí pomaleji.
 • Má vysoké náklady.

Bosch F016800431 3.5 mm

Strunová sekačka na trávu, která sleduje spotřebu struny a usnadňuje výměnu vadného materiálu.

Strunová šňůra je vhodná pro sekání plevele, tvrdohlavé trávy a divokého porostu a je obzvláště silná. 10 kusů silného vlasce o délce 37 cm.

Jedná se o 3,5 metru dlouhý svinutý vlasec pro vyžínače trávy, který lze použít se středně výkonnými až výkonnými benzínovými vyžínači.

Nejlepší kompatibilita této varianty se strunovou sekačkou Bosch AFS 23-37. Tím se eliminují obtíže s instalací a provozem linky. Řada je balena v kompaktním blistru pro snadné skladování.

Balení má závěsné poutko, které umožňuje mít výrobek po ruce, na očích, zavěšený na háčku.

 • 3,5 mm vlákno.
 • Průřez je kulatý.
 • Střih na délku. ano/ne 37 cm.
 • Počet kusů. 10 kusů.
 • Celková délka. 370 cm.
 • Další informace. vhodné pro AFS 23-37.
 • vysoké hodnoty trvanlivosti;
 • snadné použití díky svému střihu;
 • zvládá svůj úkol dobře;
 • pomalé třepení.

DDE Classic line 2 mm 63 m

Trimmerová řada z termoplastického kopolymeru, vyráběná jednou z předních společností BASF.

Výrobek splňuje tři hlavní charakteristiky. Jedná se o kulaté strunové vedení s nejlepší aerodynamikou, které díky sníženému odporu vzduchu zabraňuje zbytečné spotřebě energie strunové sekačky.

Zákazníci hodnotí schopnost řezání vysoko, strunová sekačka si poradí s drobným plevelem a malým množstvím mrtvého dřeva.

Vysoké hodnocení a trvanlivost linky. Horní část je vyrobena z pružného plastu, který se dobře natahuje, a vnitřní část je pevnější a chrání střihací šňůru před zlomením.

Řada Classic od DDE má několik velkých výhod.

Polyamid, z něhož je střihací šňůra vyrobena, je nejen pružný, ale také tepelně odolný, vydrží aktivní používání při vysokých otáčkách. strunová sekačka se v hlavě strunové sekačky nespéká a je bez vibrací, čímž se snižuje hlučnost.

 • Průřez drátu. 2 mm.
 • Tvar řezu. kulatý.
 • Délka krájení/vrtání. žádná.
 • Nelepí se k sobě, snadno se odvíjí; počet kusů. jedna role.
 • Celková délka 63 mm.
 • Extra. prodává se s praktickou cívkou.
 • Nelepí se k sobě, snadno se odvíjí;
 • Poměr délky a nákladů;
 • pružný, netrhá se;
 • Zvládá silné stonky.

Husqvarna T25 M10 (5784461-01)

řada pro vyžínače, prodávaná s poloautomatickou žací hlavou, pro použití s vyžínači s přímou hřídelí o objemu 25 až 55 cm3.

Jedná se o naviják s pevným vlascem, který je uzavřen v plastovém pouzdře.

Vhodné pro všechny druhy trávy, i pro suchou trávu v mírném množství.

Vlákno je přiváděno buď ručně uživatelem, když není motor strunové sekačky aktivován, nebo automaticky, když je strunová sekačka aktivována.

V tomto případě se stiskne tlačítko v dolní části hlavice.

Díky otevřenému oušku je podávání vlasce velmi jednoduché, vlasec se v hlavě nezadrhává a je velmi úsporný.

Výrobek je vyroben tak, aby vydržel, a má kvalitu Husqvarna.

 • Průřez čáry. 2,4 mm.
 • Tvar řezu. kulatý.
 • Počet řádků. dodává se v jedné cívce.
 • K dispozici také s cívkou.
 • Snadná montáž na strunovou sekačku;
 • Žádné řezání ani trhání;
 • Snadné uvolnění vlasce;
 • Plastový naviják. odolný plast.

Rady zkušených majitelů

Jak často musíte měnit strunu na vyžínači trávy??

Pro dlouhou životnost a méně časté poruchy zvažte následující tipy zkušených zahradníků.

 • Pečlivě si přečtěte technický list výrobku, abyste použili správný průměr a průřez struny vyžínače.
 • Různá stébla trávy jsou vhodná pro různé oblasti.
 • Pokud je struna příliš tenká, dříve se přetrhne nebo opotřebuje, což snižuje výkonnost celého stroje.
 • Příliš silná šňůra také způsobuje neefektivní provoz, protože se zvyšuje zatížení motoru a může dojít k jeho selhání a vyhoření.

Je tedy možné shrnout všechny výše uvedené skutečnosti a upozornit na následující důležité faktory při výběru struny pro strunovou sekačku na trávu.

 • Při nákupu vlasce pro zastřihovač zkontrolujte jeho tloušťku, složení a průřez. Zakupte si správné vedení pro svůj stroj.
 • Podívejte se na nejlepší výrobce. Pokud si pořídíte levný produkt, riskujete, že si koupíte nekvalitní výrobek.
 • O vlasec se dobře starejte, po použití ho otřete, očistěte od mízy, trávy a nečistot, aby vám vydržel co nejdéle.

Čistý a dobře udržovaný trávník je známkou tvrdé práce jeho majitele. Pokud se tedy budete řídit výše uvedenými radami, určitě získáte vlasec, který vydrží déle, je odolný a kvalitní.