Jak odstranit elektrický motor z kompresoru cementového vozu

Kompresor 122-210-Kamaz (dodávaný do dopravníku Kamaz)

Podle typu, principu provozu, místa umístění a nejvíce konstruktivní komponenty kompresoru Kamaz, se jeden válec téměř neliší od dvou.vačerečků. Patří také k typu pístu, pracuje na principu komprese s jedním stupněm. Kompresor jednorázového je připojen k klikové skříni setrvačníku motoru na přední straně K opravě prstu do šéfů pístů se zabrání podélnému pohybu. Vstřikování vzduchu do válce kompresoru z kolektoru motoru se provádí přes vstupní ventil destičky.

Stejně jako kompresor Kamaz, dvouválcový model, jeden.válcový model poskytuje vstřikování vzduchu do vzduchového systému, aby se v něm udržoval nezbytný tlak. Dodávka vzduchu se provádí přes vstřikovací ventil desky, který je vybaven v hlavě válce. Níže je v kontextu kompresor Kamazov s jedním cylidlem.

Římská čísla I a II ukazují vstup z sběratele motoru a výstup do pneumatického systému. Vlevo jsou čísla na obrázku: 1-ojnice; 2. prst; 3. olejový šrotový prvek (kroužek); 4. kompresní kroužek; 5. tělo válce; 6. Spacer; 7. hlava; 8. prádlo; 18. kola pro hnací kola; 19. upevňovací matice (pro převodové kolo).

Čísla umístěná na pravé straně jsou „skrytá“: 9. matice západky; 10. dvě těsnění; 11. píst; 12, 13. Těsnicí kroužky; 14. Posuvné ložisko; 15. kryt klikové skříně (zpět); 16. klikový hřídel; 17. Carter.

V procesu provozu bude kamaz kompresor jeden válec nadále poškozovat vzduch do pneumatického systému, dokud nebude dosaženo okamžiku 800 kPa. Jakmile je dosaženo požadované úrovně, regulátor tlaku přepne vypouštěcí potrubí do atmosféry. Když tlak klesne na značku 650 kPa, regulátor tlaku opět přepne systém na injekci.

Technická konzultace. Akvizice náhradních dílů 8-916-161-01-97 Sergey Nikolaevich

Kompresor Kamaz je zdrojem stlačeného vzduchu v pneumatickém pohonu brzdového systému nákladních vozidel vyrobených automobilovým závodem Kama. Hlavním účelem mechanismu je zvýšit dodávku palivové směsi. Použití mechanického kompresoru vám umožňuje zvýšit výkon spalovací komory a zvýšit energii elektrárny bez zvýšení kapacitních ukazatelů.

Demontáž bez použití brusky

Chcete.li oddělit černý kov od mědi, musíte nejprve rozebrat kompresor. Přijdeme na to, jak rozebírat zařízení bez použití rohové brusky (úhlové broušení), protože rohový mlýnek je relativně špinavý nástroj, bude na pracovišti hodně prachu, jisker, hluk na pracovišti ( řezací disk nastříká materiály kolem vás).

Případ je bohužel monolitický kovový produkt obsahující řadu svarů vytvořených pomocí automatického svařování.

Kompresor je monolitické zařízení

Proto je možné vyhnout se rohovým brusky pouze pomocí hackerské kresby pro kov. Tloušťka kovu může být více než 3 milimetry. Pokud jde o rotor a stator, rohová bruska není vyžadována, neměla by být používána ve všech fázích demontáže.

Algoritmus akcí

Ve svařovací oblasti musíte provést řez, vypusťte olej a „procházka“ podél celého švu.

Řez by měl být malý, aby se zabránilo postřiku. Přes malou díru by měl olej protékat pomalu.

Střih by měl být pečlivě řezán, bez spěchu; Pokud pracujete s pilou s pilou, měli byste sledovat ostrost pily (je lepší zásobovat náhradní plátna). Pod řezaným uzávěrem jsou pozorovány vinutí motoru. Po vybalení pouzdra můžete detekovat příčiny poruchy zařízení. V našem případě je důvodem vyhořelé vinutí:

Foukané, pájené vinutí je nejčastěji důvodem selhání

Výrobci

Trh semi.trailerů je obrovský a zastoupen zahraničními výrobci i domácími. Nejprve doporučujeme, abyste se seznámili se zahraničními známkami cementových vozů.

Bonum

Ochranná známka, která nabízí širokou sestavu sestávající z přívěsů různých sestav a úprav. od malých, navržených pro soukromé použití, končící celkovým vybavením pro velké podniky. Výhodou společnosti je pneumatické vykládání obsahu s vibracemi, které usnadňuje práci týmu.

Na ruském trhu můžete splnit vybavení CIMC. Podle této značky existuje čínská továrna, která dodává po celém světě. Cenovou politiku společnosti lze nazvat „šetřením“, ale to nemá vliv na kvalitu.

Kassbohrer

Další evropská společnost, známá pro dokonalou pověst a nedávno oslavila 125. Výročí. Dnes je společnost součástí obavy Tirsan Treyler. Společnost, navzdory čestnému „pozici“ nejstaršího průmyslu, nabízí také rozpočtové možnosti pro cementové nákladní automobily dostupné pro dodání do Ruska.

Nurman

Společnost vyrábí přívěsy s kapacitou 22-55 metrů krychlových. Při výběru klienta může výrobce zřídit jak turecké komponenty, tak němčinu. Výběrem poslední možnosti získáte rychlou rychlost vykládky. 20,5 minut pro kontejner 23 m3.

Feldbinder

Když už mluvíme o evropské kvalitě, nemůžeme si všimnout společnosti Feldbinder, známé pro svou inovaci. Společnost používá nejnovější vývoj.

Nejslavnější model je 35 cementových vozů EUT 35.3-2/1, které lze použít jako hrnky.

Obecně se společnost může pochlubit 10 cementovými vozy, jejichž kapacita je 35-65 metrů krychlových. Všechny jsou vyrobeny z hliníku, což výrazně usnadňuje hmotnost struktury.

Oztas přívěs

Mladý, ale dynamicky vyvíjející tureckou společnost Oztas Trailer byl založen v roce 2013. Výroba speciálního vybavení se koná v moderních továrnách a vývojář nabízí zákazníkům nestandardní řešení ke snížení nákladů na produkty.

Gatewolf

Technik německé společnosti Gatewolf je zastoupen širokou škálou přívěsů a polotřílek. Vysoce kvalitní komponenty umožňují vzít vysoké zatížení a napájení, což bude užitečné při velkém množství práce.

Betzema

Betzema je továrna na stavbu strojů, která vytváří a navrhuje automobilové nákladní vozy pro přepravu materiálů Moraine. Počet osvit v nich se může lišit od 1 do 3. Kromě toho společnost nabízí možnost nedostatečného vybavení. Na oficiálních webových stránkách si můžete prohlédnout nejen technické vlastnosti modelů, ale také fotografii produktu.

Sest

Malé objemy tanků nabízí jiný ruský výrobce. společnost „sest“. Nádrže společnosti jsou prezentovány ve variacích od 13,6 do 36 nebo více M3.

Atlant

Ruská společnost nabízí přepravu vybavení do všech regionů země. Objem nádrží zde bude působivější. od 30 do 55 m3. Kromě toho můžete vytvořit polotřídací kapacitu k objednávce.

„AK Motor Group“

Další továrna, kde si můžete objednat tanky. Sestava je poměrně široká, zařízení je ocel. Maximální rychlost automobilových studií s tanky společnosti je 90 km/h.

„Energomash“

Podnik se nachází v oblasti Čelybinsk. Produkuje cementové vozy po dobu 15 let. Obrovský sortiment představuje stovky tanků, z nichž nejmenší pojme 4 m3.

„Komz-export“

Společnost v oblasti Rostov, často známá jako Tigarbo. Vyrábí různé produkty, včetně nákladních vozidel s přívěsy. Společnost nabízí řadu modelů, které vyhovují potřebám soukromých obchodníků i podniků.

„Alekseeva khimmash“

Další ruská organizace se může pochlubit kvalitou produktů. skupinou společností Alekseeva Khimmash. Výrobci, kteří sledují světové trendy, zvyšují kvalitu produktu a snižují výrobní náklady. Tato technika tedy může dobře konkurovat evropskému „bratru“.

Závod Stavropolu, který pochází z poloviny minulého století, nabízí zákazníkům řadu automobilů, skládající se z 20 základních modelů a 80 jejich úprav. Výběrem výrobce si můžete vybrat techniku ​​pro průmyslové zásoby cementu nebo sledovat skromný semi.trailer pro malou organizaci.

elektrický, motor, kompresoru, vozu

Jak si vyrobit kompresor vlastními rukama

DIY zařízení Vytvořte základnu kompresoru Zilova. Pokud je navržen pro provádění malých úkolů, bude remake kompresoru minimální. Jeho upřesnění se provádí, pokud je zařízení plánováno na dlouhou dobu a s velkým zatížením. Bude potřeba materiálů:

Při výrobě domácího přístroje je důležité správně přenést na jednotku točivý moment. Za tlak, který je namontován na přijímači, jsou zodpovědné ventil a tlakový rozchod. Jemnosti shromáždění:

 • Točivý moment. Aby si kompresor zachoval svou sílu a počet revolucí, někteří mistři vytvářejí přímé spojení. Toto spojení však vyžaduje výkonný motor. Motor s jednotkou je proto připojen pomocí přenosu pásu. Pokud je připojení navázáno přes převodovku, pak se točivý moment stačí. V zásadě se používá výroba kompresoru převodovka pásu, protože převodovka s vysokou kvalitou je drahá.
 • Motor. Motor je vybrán tak, aby odpovídal všem parametrům kompresoru. Takže v zařízení se vytvoří maximální tlak, rychlost otáčení motoru by měla být více než 2000 otáček za minutu. To umožní kompresoru pracovat ve světle. Pokud je zařízení použito bez zatížení a krátkého období, je vhodná jednotka s kapacitou 1 kW. Pro intenzivnější práci se používají velké energetické výrobky.
 • Přijímač. Domácí kompresor by měl být kompaktní velikosti. Za tímto účelem je přijímač vyroben z plynového válce nebo hasicího přístroje. Vhodný je také jakýkoli kovový kontejner. Hlavní věc je, že hotové zařízení má průměrnou velikost. Konstrukce je vybaven tlakovým měřítkem a regulátorem tlaku. K tomu je třeba jej dokončit. Dokončený uzel s převodovkou, kterou lze zakoupit v obchodě, je namontován poblíž vchodu do nádrže. Po instalaci ventilu zpětného tlaku je nastaven.
 • Systém chlazení a mazání. Některé kompresory mají během provozu hodně přehřátí. K odstranění této nevýhody jsou dokončeny systémem chlazení. Za tímto účelem jsou otvory vyrobeny ve spojovacích tyčích a spodní kryt je vybaven šikmou trubicí. Filtr je namontován na výstupu z klikové skříně. Musí být transparentní. To bude pozorovat úroveň oleje. Odloučení vlhkosti je vytvořeno z hasicího přístroje.

Schémata připojení pro magnetický startér s cívkou 220 V

Zaměření kožešinového kabátu není čas vypouštět kondenzát na Dodge, a pak proces pokračuje, dokud celá kamera roste s hoarfrostem. Po změření odporu se podíváme, kde se nejmenší hodnota ukázala. bude to pracovní vinutí. Pod ním jsou dvě šrouby trochu různých velikostí.

Najednou je PC vadný a navíjející se spuštění je neustále vyděšené, ochranné relé je zahrnuto do operace: jeho vinutí je zahříváno proudem počátečního vinutí, bimetalická deska se ohýbá a otevírá celkový napájecí obvod.

Ale pokud jde o pečeť, můžete poskytnout obecná doporučení. Pracovní kondenzátor z kompresoru chladničky Žádný mráz vyžaduje ještě větší přebytek energie než pro plačící ledničku.

V případě potřeby také spojíme vykládkový a bezpečnostní ventil k bokům. Připojte regulační obvod k tiskovému systému elektrickým motorem.

Částka v té době, na Velkou depresi, je zoufale obrovská.

U motoru se třemi fázemi byste neměli používat relé na kompresor na Voltu, protože jedna fáze nemůže vypnout zatížení.

Nyní se přesuneme přímo k připojení připojení kompresoru chladničky. Jak připojit kompresor z ledničky bez spuštění relé

Poruchy

Během provozu je nutné sledovat technický stav mechanismu, mazání a chladicí kapaliny. Olej se doporučuje používat pouze olej hláskovaný v pasu elektrárny. Mazání je zakázáno znečištěným olejem.

Kompresor nevyžaduje denní ani zvláštní technické inspekce, ale pravidelně 1 čas na 8-10 tisíc km kontrolujte jednotku a spolehlivost spojovacích prostředků.

Během provozu mohou dojít k poruchám částí jednotky, jsou okamžitě opraveny. Selhání podléhají náhradě.

Hlavní poruchy kompresoru nákladního stroje jsou rozděleny do 2 typů: pístová skupina; elektrické zařízení.

elektrický, motor, kompresoru, vozu

Nejběžnější jsou vady:

 • Opotřebení skupiny pístu a porušení těsnosti ventilů. Trvání vyplňování pneumatického systému rychlostí klikového hřídele 2200 ot / min převyšuje čas stanovený technickými podmínkami (8 minut) Opotřebení pístu vede k absorpci olejové mlhy z klikové skříně kompresoru do válců
 • Systém systému nezačne. Spojené s nedostatkem napětí v síti, tokem kontrolního ventilu a nesprávnému spuštění.
 • Kompresor nerepuluje dobře a nezískává dynamiku. Jedním z důvodů je ucpání filtrů
 • Klepání v mechanismu pístového válce. Spojené s poruchami v propouštěcí části v důsledku tření a opotřebení kovových částí.
 • Motor bzučí a netočí se. Tento problém je možný kvůli provozu pojistky napájení, ochrany před přetížením, špatným kontaktem
 • Silné vytápění válce. Blokováno vyfukováním vzduchu válce a klikové skříně.
 • Produktivita Falls. Blokování absorpce vzduchového filtru.
 • Vylepšené vibrace

Jak vyměnit olej v kompresoru

Pokud po výměně kompresoru nebo relé se ukázalo, že systém není dostatek oleje, je nutné jej vyměnit nebo přidat. Než odtékáte, změníte nebo doplníte olej, měli byste se konzultovat se zkušeným mistrem.

Když stále potřebujete nalití oleje? Rozhodli jsme se zvážit tento problém v rámci této publikace, protože jsou chvíle, kdy olej není v novém motoru zaplaven, pak to budeme muset udělat sami.

Důležité! Pokud se kompresor po náhradě nevypne, byla technologie doplňování přerušena. Přísně dodržujte pokyny pracující s technickými tekutinami.

Užitečné tipy

 • Kontejner s novým olejem nelze vytisknout k použití.
 • Kupte si kapalinu v kontejneru takového svazku, že je dostačující pro jedno tankování, jinak budete muset tento proces přerušit a koupit.
 • Nelijte olej z jedné láhve do druhé a nemíchejte oleje ani jedné značky.
 • Při odstraňování odpadního oleje musíte pracovat pomocí ochranných brýlí PPE. rukavice vyrobené z gumy nebo neoprenu. Důvodem je skutečnost, že olej může obsahovat nečistoty kyseliny.
 • Chcete.li pochopit, kolik oleje je pro starý kompresor zapotřebí, zaměřte se na objem vypuštěné kapaliny.

Knock v posteli (rám)

Zkontrolujte stav šroubů onemocněné tyče a utáhněte matice

Skvělé mezery v ložiscích dolních voštin

Upravte mezeru a odstraňte těsnění ve konektoru spodní hlavy ojnice. S jemností vložky.Nahradit

Načtěte nebo výměnu vložek

Skvělé mezery mezi rukávem horní hlavy spojovací tyče a prstem Kreutskopf

elektrický, motor, kompresoru, vozu

Vyměňte rukáv horní hlavy spojovací tyče

Spojení tyče s případem Kreutskopfa oslabilo

Vytáhněte a opravte zastavovací matici tyče.

Skvělé mezery mezi botami Kreitskopf a nadpisem vesnice

Nainstalujte potřebné mezery pomocí těsnění s velkým opotřebením Babbit, znovu načtěte nebo vyměňte skořepinu postele (rám)

Opravte botu a upravte mezeru mezi průvodci postele těsněním

Vinutí elektrického motoru

Položení vinutí ve postavě jednofázového elektrického motoru

Konstrukce jakéhokoli jednofázového elektrického motoru zahrnuje použití nejméně tří cívek. Dva z nich jsou strukturální prvky statoru, zahrnuté paralelně. Jeden z nich funguje a druhý vykonává funkce startu. Jejich terminály se zobrazují na krytu motoru a používají se k připojení k síti. Vinutí rotoru je vyrobeno krátce. Dva z nich budou připojeny k síti, zbytek slouží k přepínání.

Chcete.li změnit výkon, může být pracovní cívka vytvořena ze dvou částí, které jsou zapnuty postupně.

Vizuálně identifikujte pracovní a spuštění vinutí průřezem drátu: v prvním z nich je to znatelně větší. Odolnost testeru můžete měřit pomocí jeho spojení s terminály: Při pracovním vinutí bude jeho hodnota menší. Odolnost vůní zpravidla nebude více než několik desítek ohmů.