Zředit benzín olejem pro řetězovou pilu

Jak si vybrat olej pro řetězovou pilu a neporušit vybavení, rady zkušených

Na každém soukromém dvoře je řetězová pila. Je těžké si představit sklizeň palivového dříví bez něj a starat se o zahradu. Jak dlouho bude pila fungovat bez rozpadů, závisí na kvalitě maziv a paliva.

Řetězec je nejvíce mobilní detail řetězové pily, která se opotřebovává, neustále v kontaktu s autobusem a hvězdičkou. Mazání pomáhá snižovat tření mezi uzly, snižuje teplotu a zabraňuje rychlému opotřebení dílů. V pohybových oblastech pily je mazivo automaticky dodáváno ze speciálního nádrže.

Je nutné namazat písty a motorovou skříňku. Maziva do toho spadají spolu s hořlavou.

Silný olej s vysokým stupněm adheze na povrch je vhodný pro obvod, pro motor. speciální stroj.

Příprava palivové směsi pro řetězovou pilu

Benzín by měl být s oktanovým číslem ne méně než AI92. Můžete také vyplnit AI95, ale jeho kvalita na naší čerpací stanici ponechává hodně žádoucí, takže pokud si nejste jisti 95., je lepší benzín benzín AI92 zředit benzín do řetězové pily. Benzín byste neměli užívat stejným způsobem na dlouhou dobu v kanystru, nádrži nebo jiné kapacitě. Benzín pro přípravu palivové směsi v řetězové pile by měl být čerstvý, jinak ztratí své vlastnosti, zejména číslo oktanu, ai když spustíte řetězovou pilu na takovém palivu, nevydává plnou energii. A nejsmutnější věcí v tomto případě je to, že selhání řetězové pily způsobené špatné kvalitní palivo je považováno za bezplatné příležitosti a vede k drahým opravám. Někdy je snazší koupit novou řetězovou pilu, než ji opravit po takovém zhroucení!

Přečtěte si více o benzínu pro řetězové pily zde:

zředit, benzín, olejem, řetězovou, pilu

V jakých poměrůch smíchat tekutiny?

Každý výrobce řetězových pilovačů určuje své proporce pro získání směsi benzínového oleje a označuje to v technickém pasu, který je při nákupu připojen k nástroji. Benzínové proporce s olejem pro řetězové pily domácí produkce se nejčastěji doporučují v poměru 1:15 nebo 1:20. Chcete.li vypočítat, kolik oleje je vyžadováno na litr benzínu, potřebujete 1000 /15 = 65 ml a 1000 /20 = 50 ml. V prvním případě se do každého litru benzínu přidá 65 a ve druhém. 50 ml oleje. Pro importovanou technologii je poměr mírně odlišný.

Pro řetězovou pilu Husgvarna, jejíž výkon motoru je 2 kW, výrobce radí pomocí poměru 1:50, t. E. K každému litru benzínu se přidá 20 ml oleje. Číňané.vyrobené pily jsou vyžadovány k nalití 40 ml oleje na litr benzínu s poměrem 1:25. Je třeba si uvědomit, že s přebytečným olejem v benzínu se zvyšuje saze, ucpávání válců, pístové prsteny jsou poškozeny a snižuje se komprese. S nedostatkem oleje. motor se přehří a produktivita nástroje je ostře snížena. Když je dokumentace ztracena a nevíte, jak smíchat benzín s olejem pro řetězovou pilu, můžete kontaktovat servisní středisko pro potřebné informace.

zředit, benzín, olejem, řetězovou, pilu

Doporučení o komponentách

Dokonce i držitel řetězové pily, dokonce pozorující podíl na gramu, může poškodit jeho nástroj, pokud používá nízkou kvalitu nebo nesnesitelné komponenty. Obecným doporučením je použití speciálních kapalin.

Dvě slova o oleji.

Olej pro dva motory na stromě se vyrábí hlavně pro benzínový nástroj. Vždy je malován v nějaké jasně modré, zelené, červené, růžové. To se provádí tak, že při přidávání do benzínu je zřejmé, že se jedná o připravenou směs, kterou lze již nalit do plynové nádrže. Velcí výrobci, například STIHL, mají několik typů olejů, které se liší v barvě.

Pokud máte pilu, na kterou se doporučuje olej stejného výrobce, poslouchejte toto doporučení, pokud jste začátečník. Pouze experimentální „piloti“ najdou samotný olej, který jim nejvíce vyhovuje metodě pokusů a chyb.

Nelezejte na motorovém oleji pro dvěma stromy pro automobily! Přestože je internet plný recenzí těch, kteří říkají „Lew, a let je normální“, věřte mi: Ještě neprokázali hlavní píst svého nástroje. A kouř z tlumičeho tlumiče je nepravděpodobné, že vás potěší.

A o benzínu

Řekněme, že při oleji a zpracování Rusko má benzín hlavně nekvalitní. to znamená opakovat zřejmé. Můžete se „dostat“ na špatné palivo nejen na bezejmenných čerpacích stanicích, ale také na velkých čerpacích stanicích s hlasitým jménem. Vysoce kvalitní benzín je velmi důležitý pro moderní vysoce technologické řetězové pily.umožňuje jim pracovat s maximálním návratem a minimálním opotřebením. Obecným požadavkem pro dnešek je použití benzínu s oktanovým počtem nejméně 92. Má optimální ukazatele pro řetězové pily.

Ve starých sovětských jednotkách by se mohl nalit 76. Benzín. Dnes byste to neměli dělat ani s levnými čínskými pilami. zrychlíte pouze jeho „smrt“. Rovněž se nedoporučuje spadnout do jiného extrémního pouzdra 95. Nebo dokonce 98. V drahém nástroji, protože si myslí, že z toho bude lepší.

Doporučujeme vylévat 92. Benzín na dvoutaktní motory, zakoupené na osvědčených místech, o kterých nepochybujete.

zředit, benzín, olejem, řetězovou, pilu

Kupující přicházejí a zeptejte se: čím lepší benzín, tím lepší je pila? Proč tedy nelévat 95? Koneckonců, pokročilejší auta to vyžadují pouze.

Odpověď: Většina ruského benzínu 95 je stejná 92., ale s přísadami, které snižují detonaci. Tento parametr není důležitý, potřebuje nejčistší benzín, protože přísady jsou zcela zbytečné. Logika je proto jednoduchá: je lepší čistý 92. Než dražší 95., ale s zbytečnými přísadami.

Výběr paliva

Jaký druh paliva si vybrat pro řetězovou pilu je otázka Osky, úspěch jednotky přímo na ní závisí. Podle stávajících kánonů se dobrý benzín pro řetězovou pilu považuje za ethylovaný, ale vysoce oktan od osvědčeného výrobce. Čím čistší palivo, tím lépe. Pokud byl benzín skladován v kanystr za rok a půl, pak to nepříznivě ovlivní povahu zařízení, takže látka by měla být připravena před začátkem práce.

Doporučuje se nepoužívat palivo s nízkým oktanem, aby se zcela odstranily levné oleje z kruhu pozornosti pochybné kvality. Nepoužívejte ethylové palivo, výrazně snižuje zdroj elektrárny.

Je důležité sledovat, aby neexistoval žádný alkohol v palivu, jakékoli přísady, které mohou porušit fungování elektrárny. Specialisté stále diskutují, že je lepší než 95 nebo 92. První má stabilnější detonaci, ale nejčastěji stále používají 92. Důvod je jednoduchý: otázky často vyvstávají na 95., má velké množství různých přísad, které mají špatný účinek na práci pilového motoru. Dochází k Michentonizaci (pístový puls do opačného pohybu), k němuž dochází téměř s každým obratem klikového hřídele. Pokud je číslo oktanu ještě vyšší (98), pak se mikroúder stane ještě intenzivnější.

Důsledky nesprávného benzínu na kvalitu jednotky mohou být pouze negativní:

Doporučení přípravy

Většina řidičů ví, že dvoumok motoru pracuje na benzínovém olejovém top. Proto se doporučuje dodržovat proporce uvedené v procesoru produktu.

Někteří majitelé vozidel s rozsáhlými zkušenostmi samozřejmě vytvářejí poměr „okem“. Pokaždé, když podobná hmotnost bude mít jiný poměr. To nepříznivě ovlivní práci motoru. Proto se musíte seznámit s pokyny na balíčku.

Doporučené požadavky na provoz směsi:

  • Při míchání s palivem nesnižte množství olejové složky. Musíte dodržovat poměr 1 až 50. To je to, kolik oleje? Před vyplněním směsi do klikové skříně musíte znát přesnou částku. Olej není levný, takže se na něj často snaží ušetřit. To však může přispět k silnému vytápění systému. Proto by měly být pozorovány proporce oleje. Také vzhledem k nedostatečnému množství této složky se mohou objevit oděrky, což výrazně snižuje dobu provozu motoru.
  • Nemělo by se také používat velké množství oleje. Přebytek jeho objemu je negativním faktorem pro provoz motoru. To vede k rychlému opotřebení motoru ke zvýšení sazí.
  • Nedoporučuje se ukládat připravenou směs paliva déle než 30 dní. Jinak ztratí požadované vlastnosti a jeho použití výrazně sníží životnost motoru.
  • Je nutné zajistit, aby ve složení není prach, nečistoty, protože to také negativně ovlivňuje práci motoru.

Jak připravit směs?

Aby tato technika sloužila po dlouhou dobu a pravidelně se vypořádat s jeho funkcemi, je nutné přesně vědět, kolik oleje v benzínu pro řetězovou pilu STIHL musí být přidáno. Dříve jsme zjistili, že je lepší použít mazivo od výrobce STIHL a nezdravé benzín AI92 nebo AI95 jako komponenty. Značky ethylového paliva nepříznivě ovlivňují práci jednotky a deaktivují ji. S takovými složkami se do litru benzínu přidá 20 ml oleje. Jakékoli porušení proporcí vede k vzhledu sazí na svíčkách a pístech, jakož i k vytvoření šikany. Použité oleje mohou být zelené, modré nebo červené.

Malováním směsi je jejich přítomnost snadno stanovena. Pro zředění paliva, často doplněného vybavením, je připojen speciální kanystr. Na těchto kontejnerech jsou naměřené divize a existují dva otvory. Uživatel zůstává zbývá naplnit nádrž komponenty směsi k požadovaným značkám, zavřít víka a mix. Někteří používají plastové láhve a stříkačky pro tyto účely pro měření oleje. V tomto případě je nutné zajistit, aby se do nádoby nedostaly cizí částice nebo voda, to vše zhoršuje provoz motoru.

Výsledek výpočtu palivové směsi:

Aby bylo pohodlnější měřit požadovaný objem oleje v mililitrech, používá lékařskou stříkačku většího objemu, stojí to levně, prodáno v jakékoli lékárně. Nebo použijte jakýkoli měřený kontejner kontejneru.

Naše kalkulačka vám pomůže spočítat požadovaný podíl pro doplňování doplňování jakéhokoli nástroje Benzo, například: lodní motor, řetězové pily, oříznutí pro trávu, sekačku na trávu atd.D. Jinými slovy, můžete nezávisle a volně vypočítat správný poměr benzínu a oleje pro dva motory s nastolením. Pokyny pro míchání na fotografii níže.

Je důležité před zahájením výpočtu přečtěte si pokyny pro provoz přístroje, zejména s body: objem tankování, poměr palivové směsi. Tato data budou počáteční pro správný výpočet.

Výsledný výsledek lze pro vaše pohodlí vytisknout na tiskárně kliknutím na ikonu „tisk“. Budeme spokojeni s konstruktivními komentáři a recenzemi týkající se práce naší služby.

Mějte na paměti, že plyn.instrument.tool má období běhu a poměr benzínu/oleje se liší od doporučeného.