Jak odstranit klikový hřídel z kompresoru FUBAG

Poruchy kompresoru: Příčiny a metody řešení

Kompresor je složitý typ zařízení, které má schopnost prolomit i při správném provozu a správné péči.

Toto vybavení se používá všude, a to jak pro účely domácnosti (například pro akvárium nebo nafukovací anti.ohere matrace, v automobilech, malířských zařízeních), tak v továrnách nebo v lékařských laboratořích.

Nejběžnější poruchy a opravy kompresorů samy o sobě budou podrobně popsány níže.

Kompresor je technika čerpání vzduchu v komprimované formě se zvýšenou silou. Existuje několik typů tohoto vybavení, ale princip akce je obecně podobný. Základem struktury je případ, kdy jsou umístěny další prvky. Má dutinu, kde je vzduch nebo plyn čerpán přes vstupní díru.

Poté začíná pohyb speciální konstruktivní prvek (membrána, píst nebo rotor) a snižuje objem pracovní komory, což vede ke kompresi plynu obsaženého v něm. Nemá žádnou jinou cestu ven, kromě toho, že kamera opustí výstup, je pracovní látka přepravována dále skrz systém, ale již komprimovaná.

To je-plyn (vzduch, směs plynového vzduchu) doslova vytlačí ven, což vytváří zvýšený tlak.

Princip provozu je uvedena výše zjednodušená. Kompresor má ve svém designu více prvků. Struktura struktury pro různé typy tohoto zařízení se navíc liší.

Fubag. Oprava kompresoru

Čínští řemeslníci nepřestanou ohrozit své nápady na fontánu pro klam zákazníků. Tentokrát je mistrovské dílo prezentováno ve formě kondenzátoru, ale nejúžasnější kondenzátor byl nalezen v importovaném kompresoru s vysokou kvalitou.

Všechno to začalo tím, že „horníci“ zlomili jeden z kompresorů. Obvykle se naložený kompresor rozbije a pak méně načtené nikdy opravené. Nikdy neopravoval. Klíčová fráze. Motor se nemůže uvolnit, problém je jednoduchý, kondenzátor spuštění je vadný. Demontujeme, abychom určili rozměry pravých kondenzátorů.

Podnikání po dobu pěti minut, pokud existují kondenzátory, ale neexistovaly žádné kondenzátory, jdeme do obchodu. Překvapivě byl kondenzátor odpalovacího zařízení 250MKF300V (rozměry: D50 H100) k dispozici za velmi levnou cenu 200 00 kopecků (označení CD60), ale pro pracovní kondenzátor jsem musel vzít analog pro rozměry 40MKF450V (rozměry: D50 H90) a) a na koni cenovku 170 00 COP. Při zvažování oken měla kondenzátory se značením CD60 široký výběr jmenovité nominální nominální do 1000 μF se stejnými rozměry. Bylo to trochu napjaté, ale srovnání s původním kondenzátorem poskytlo úplnou podobnost (znovu si vzpomínáme, že kompresor se nikdy nevytvořil, což znamená, že kondenzátory jsou od výrobce).

Nainstalujte nové kondenzátory a porucha je eliminována. Vadné kondenzátory se však před odjezdem rozhodly zkontrolovat nominální kapacitu. Kondenzátor 40MKF450V vykazoval kapacitu 40 MKF a kondenzátor 250MKF300V ukázal 6 μF.

Viděli jsme vadný kondenzátor a pozorovali jsme následující obrázek

Bílá látka se podobá barelu okna, měkké jako plastinene. Rozdělili jsme a vytáhli věnec kondenzátorů.

Ale především to bylo zasaženo skutečností, že všechny kondenzátory různých výrobců, i když opravdu chcete, by stěží mohly najít tolik různých kondenzátorů od různých výrobců. Existuje podezření, že kondenzátory dříve provozované na jiných elektronických zařízeních jsou zapojeny do týmu HodgePodge.

Obecně nahraďte nepolární kondenzátor dvěma polárními. Myšlenka není nová například v časopise „Radio Amateur“ pro rok 2009 je při této příležitosti poznámka. Schéma je však poněkud podobné vyloučení vlivu zpětného zdvihu na kondenzátor, uložte diodu do paralelu.

„Je dobré, pokud existují nepolární kondenzátory požadované kapacity a požadované napětí. Ale velmi často nejsou. To je místo, kde obvod zahrnutí dvou elektrolytických kondenzátorů, jako jeden nepolární (v tomto článku je toto zahrnutí zobrazeno do rýže, pomůže. 3. Nepochybujte o výkonu a spolehlivosti tohoto schématu. Opakovaně kontrolováno v praxi.““

Diplomová práce o tomto článku může být potvrzena, vyrobena kondenzátor, po dobu dvou let s denním osmihodinovým zatížením. Ačkoli na jiném kompresoru ve stejném období musel být podobný kondenzátor změněn třikrát.

Přináší čínský dvou.vačerový kompresor (píst koaxiální, 220 V, 2,2 kW)

Dále se zaměřuji na skutečné technické vlastnosti než na údaje o značce nebo pasu: čínské olejové kompresory s nízkým výkonem nejvýše deset typů vyrobených několika továrnami, ale jsou importovány pod desítkami značek, což vytváří iluzi různých cen a kvalita. Ale to je stejné, charakterizované pouze samolepky a barvou pouzdra. Zásadní pro malé kompresory jsou: 1. Elektrický motor v KW.2. Odvozený z moci. Výkon kompresorového hlavy pro výstup stlačeného vzduchu v L/Min: IT, kvůli marketingovému průchodu. Napište výkon ve vstupu, který „“ 1,5-1,6krát. Mezitím je na jakémkoli pneumatickém nástroji konzumace přesně uvedena stlačený vzduch! Mimochodem, i v případě indikací produktivity na výstupu obvykle nemilosrdně nadhodnocuje 10-30%. Tak „Krásná“ Vypadá to a konkurenti se také nehydí. 3. Typ pohonu (koaxiální nebo pás).4. Objem přijímače.5. Hmotnost a rozměry. Pokud přijmeme tuto jednoduchou klasifikaci, pak se veškerá rozmanitost návrhů na trhu rozpadne do doslova pěti až sedmi odrůd a nejmenší řešení budou na základě koaxiální jednotky (jako nejlevnější) s kapacitou 1,5.2,2 kW (výkonnější jednofázy Číňané nevyrábějí), skutečný výkon 150-250 l/min. Nejprve trh používal vybavení (pouze použité, t.Na. Použití je velmi vzácné) hodil téměř nový čínský kompresor „FIAC GM 25-300“ 1,85 kW s výstupním výkonem asi 170-180 l/min, ale tato možnost byla rychle prodána, t.Na. Ukázalo se, že je to velmi slabé. Téměř jakýkoli nástroj ho donutil pracovat v nepřetržitém režimu, ale to nezachránilo rychlý pokles přijímače v přijímači. Tento typ vypadá takto:

Pokračuji v trápení internetu, moje sítě byly odstraněny z „Avito“ Nový úlovek. Něco volaného „Awelco 5030V, 2,2 kW, 50 l, 400 l/min, jen málo použitých“.Jeho možná hypostáza:

Moje je nejvíce jako modrá „Remes“ Ve středu, pouze bez ochranné spirály na trubici od hlav po přijímač.

hřídel, kompresoru, fubag

Podle výsledků inspekce je kopie rozpoznána jako živá, s jedinou a velmi typickou poruchou: jeden z plastových vzduchových filtrů u vchodu byl rozbitý a nerafinovaný vzduch vstoupil přímo do jedné hlavy. Obecné vnější zanedbávání zakoupené jednotky mě povzbudilo k jeho úplné demontáži se dvěma cíli: „Čistý k potápění“ a „Je všechno všechno?“. Po demontáži bylo nalezeno několik charakteristických jamb „úzký“ Výroba:- Rotor motoru není spojen, na tváři kliky není protiváha. Proto nejsilnější vibrace.- utažení ložisek ložisek (pózy. 40,46) na hřídeli tak, že přední část je již „Vytvořeno“ kvůli tomu se otočily koule a vnější kroužek. Prošel jsem šachtou.- Překvapivě, v těchto ložiscích nebyl vůbec gram mastnoty! Absolutně suché. Právě je nahradil vhodnými domácími typy „2rs“. Zhutněné dvěma kovovými plastickými ochrannými prsteny.- Pás na hřídeli pod olejovým těsněním „Carter-Engine“ (POS. 47) je leštěn velmi hrubý, a proto olejové těsnění „Jíst“ okraj a on začal proudit. Musel jsem leštět pás.- Samotné olejové těsnění bylo nuceno nahradit určité obyčejné (nyní si nepamatuji přesnou velikost. Zdá se, že Číňané byli DNAR = 37 mm, a prodali jsme pouze DNAR = 35 mm), za to jsme museli objednat přechodný prsten od Turners.- Nejúžasnější věc byla v bombardované terminálové krabici: existují konektory nože, jako je auto:

Pouze zásuvky pro tlusté nože, ale nože se sami. Tenký! A aby nevypadali, nože se jednoduše ohnuly ve formě „U“! (Po dlouhou dobu hloupé a díváme se na to „racionalizace“). Tady jsem právě nahradil všechno „Podobný“ na „zamýšlený“.- Okraj jednoho z deskových ventilů v hlavě rozdrcené podél okraje, byla zakoupena náhrada za 400 /ks (polovina.2014.).- typ „měď“ potrubí a trubice z kolektoru do kontrolního ventilu přijímače. Ve skutečnosti, hliník, malovaný pro měď. Ještě zábavnější je, že mosazný sběratel, ke kterému jsou upevněny. I on „mosaz“. T.E. Hliník, ale malovaný pod mosazi!

Jinak neexistují žádné komentáře k mechanice. Primitivně a vypadejte spolehlivě. V KSHM samozřejmě nejsou žádné vložky. Byl také překvapen Boltem s levými řezbami při montáži ojovně. 5). Zjevně zabránit sebevědomí. Z dobrého. Při testování při nákupu ukázal výkon na 235 l/min výstup., že pro použitý model 2,2 kW není špatné. Četné „Experimenty s plným měřítkem“ Říká se, že z této dvouválcové struktury není možné vytlačit více než 250-260 l/min (jiné transakce Marquers píšou jak 290, tak 310 l/min!).

Vylepšení provedla následující:. Místo pravidelných filtrů plastových honiček dal ze stroje obyčejné olejové filtry kazety (měl jsem po ruce Mann W 68/1, ale alespoň Zhigulevsky). Bohužel není snadné dělat bez otáčení práce: vlákna v hlavách. Obyčejná trubka 1/2″, Ale na filtrech jiný standard. 3/4″-16unf (zvědavý to kvůli „Brána“ Throužmové vlákno pro minimálně závitové závity 3/4″-16unf menší v průměru než potrubí 1/2″). Výsledkem bylo, že adaptéry byly vyrobeny z závitových armatur z Toyota (zdroj 3/4 vlákna“-16unf, stejné armatury v „Lada“) a mosazné instalatérské stránky (potrubí 1/2″): Všechny podrobnosti byly chráněny na domácím soustruhu a poté pájeny instalatérskou pájecí pastou a měkkou pájkou.

Později přišla myšlenka na Goolova, jak se pocházet bez soustruhu: montáž můžete vyčistit na jedné straně a hojně spadnout měkkou pájkou a poté oříznout vlákno 1/2 o pájení“. Kromě toho se to ukáže velmi krátký adaptér. Teplota hlav nedosáhne 150 s, takže nevypadne z vytápění. Jediná věc, která mě v této myšlence zaměňuje. Nejsilnější vibrační zátěž na hlavách. Je možné, že takové vlákno bude muset být pravidelně obnoveno.

Co musím udělat:

 • De.Energize kompresor
 • Vypusťte olej z hlavy kompresoru
 • Odstraňte ochranný gril
 • Uvolněte napětí pásu oslabením šroubů upevňujících elektrický motor
 • Vyjměte pás a řemenice připojenou k klikovému hřídeli (šroub s reverzní závit)
 • Odšroubujte a vyjměte přední a zadní kryt
 • Vyjměte válce s písty a odšroubujte čtyři matice z válce
 • Vyjměte jeden z pístů a vytáhněte pístový prst z laloků a horní hlavy ojnice, poté, co předtím odstranil zastavovací podložky z čelních desek
 • Pomocí dřevěné podšívky jemně pohřbíte zadní ložisko z hnízda
 • Vytáhněte mechanismus křivého tvaru předního okna
 • Pomocí hydraulického lisu (v mnoha stanicích údržby automobilu jsou auta), demontujte stará ložiska a na jejich místě, aby byly vysunuty (před stisknutím se doporučuje, aby byla nová ložiska zahřívána v oleji na 80 ° C).
 • Sbírejte hlavu v opačném pořadí (při instalaci kliky skrz otvor je nutné složit spojovací tyče dohromady, což usnadní instalaci)
 • Nainstalujte řemenici a vytáhněte pás (napětí pásu může být provedeno pomocí běžného šroubového konektoru a umístěte jej mezi motor a hlavu)

Pak byste měli nalít čerstvý kompresorový olej a vyhodnotit provoz kompresoru. Při demontáži detailů dochází k nevyhnutelnému poškození papírových polštářů (pod předními a zadními víky, jakož i mezi válci a tělem). Chcete.li obnovit těsnost, mohou být těsnění vyříznuty z tlustého papíru a nainstalovány, můžete také použít tmel automobilu. (Některé specializované workshopy lze nalézt levněji), proto jednou nezávisle nahrazením podrobností můžete v budoucnu výrazně ušetřit.

Příprava na práci. první spuštění kompresoru vzduchového pístu

Pokyny. vždy s tím začněte. I když máte rozsáhlé zkušenosti s manipulací s kompresorovým zařízením, informace o konkrétním modelu nebudou zbytečné. Pro začátečníky se hodí vizuální průvodce hlavními procesy, jak je implementováno v pokynech Fubag, a zkušení uživatelé. doporučení pro údržbu, výběr oleje pro pístový kompresor a nuance provozu.

Nyní musíte správně nainstalovat kompresor. Ujistěte se, že stojí na rovném povrchu, aby vyloučil nerovnoměrné mazání pracovních prvků. Zbývá pracovat uvnitř? Pak stojí za to udržovat vzdálenost půl metru od přístroje pro volný tok vzduchu do kompresorového motoru.

Dejte saepun (zde se zde hodí instrukce pro váš kompresor). 7. To je vše, co je zařízení připraveno k práci.

Kde bez preventivních opatření. Práce na ulici? Pak se nezapomeňte postarat o ochranu vlhkosti.

Přeneste tlakové relé do offline. 2. Zkontrolujte a zavřete vzduchový ventil. 3. Připojte napájení. 4. Přeneste tlakové relé do výchozí polohy.

Kompresor začne fungovat a bude udržovat tlak, střídavě dosáhnout, pak horní nebo dolní limit. Skutečná hodnota je zobrazena na tlakovém měřítku. Chcete.li vypnout automatický režim střídavého startu a pauzy, stačí vypnout tlakové relé.

Spuštění kompresoru je doprovázeno blokováním pojistky nebo automatizací tepelné ochrany

K této poruše dochází, pokud je nainstalovaná pojistka jmenovitým výkonem pod doporučenou nebo je přetížena dodací síť. V prvním případě zkontrolujeme dodržování přípustných proudů ve druhém. vypněte část spotřebitelů z elektrické linky.

Vážnější příčinou poruchy je nesprávný provoz napěťového relé nebo zkratky obtokového ventilu. Pokud motor vydělal, obejdou reléové kontakty podle obvodu, znamená to vadné výkonné zařízení. V tomto případě je vhodnější hledat technickou podporu oficiálním servisním středisku nebo nahradit relé sami.

Pokles tlaku stlačeného vzduchu naznačuje, že někde v systému dochází k úniku. Rizikové zóny jsou: vysokotlaká linie vzduchu, kontrolní ventil pístové hlavy nebo přijímač přijímače. Zkontrolujte celý potrubí pomocí řešení SOAP, zda není úniky vzduchu. Detekované vady jsme to zabalili těsnicí páskou.

Poslední jeřáb může přeskočit, pokud není volně uzavřený nebo vadný. Pokud je zavřeno celou cestu a řešení mýdla v bublinách chrlí, pak tuto část změníme. Když máte na sobě nový, nezapomeňte na vlákno plácnout tón FUM.

V případě těsnosti vzduchové dálnice a konečného jeřábu jsme uzavřeli nesprávný provoz řídicího ventilu kompresoru. Abychom provedli další práci, musíme vytáhnout veškerý stlačený vzduch z přijímače! Dále pokračujeme v opravě kompresoru vlastními rukama a analyzujeme hlavu válce.

Pokud dojde k znečištění nebo mechanickému poškození obtokového ventilu, čistíme a snažíme se opravit vady. Pokud porucha není odstraněna, nahradíme řídicí ventil.

Tato vada je pozorována s příliš nízkým napětím napájecího zdroje, špatným proudem vzduchu nebo zvýšené teplotě vzduchu v místnosti. Měříme napětí v síti pomocí multimetru, měla by to být alespoň dolní hranice rozsahu doporučeného výrobcem.

Špatný tok vzduchu do vypouštěcího systému je způsoben ucpáním vstupního filtru. Filtr by měl být vyměněn nebo promyt v souladu s příručkou pro správu instalace. Pístový motor má chlazení vzduchu a když je ve špatně větrané místnosti, často se přehřívá. Problém je vyřešen přesunutím instalace kompresoru do místnosti s dobrým větráním.

Tato situace vzniká za následujících podmínek:

S vlhkostí ve výstupním proudu stlačeného vzduchu bojují s následujícími metodami:

 • Přebytečná kapalina je pravidelně vyčerpána z válce
 • Vyčistěte nebo vyměňte prvek filtru
 • Přeneste instalaci kompresoru do místnosti s více suchým vzduchem nebo nainstalovanými dalšími filtry odloučení vlhkosti

Obecně je vysoká vibrace charakteristické pro pístové motory. Pokud však dříve, relativně tichá instalace kompresoru začne rachot, existuje vysoká pravděpodobnost, že montážní šrouby motoru oslabené nebo materiál vibrace země. Tato porucha je eliminována natažením všech spojovacích prostředků v kruhu a nahrazením izolátorů polymerních vibrací.

Přerušení při provozu motoru může být způsobeno nesprávným provozem relé pro řízení tlaku nebo příliš intenzivním výběrem stlačeného vzduchu.

K nadměrné spotřebě plynu dochází v důsledku nekonzistence výkonu kompresoru s spotřebou energie. Před zakoupením nového pneumatického nástroje proto pečlivě prostudujte jeho vlastnosti a spotřebu vzduchu na jednotku času.

Spotřebitelé by neměli brát více než 70% výkonu kompresoru. Pokud kapacita kompresoru s marží překrývá požadavky na pneumatické nástroje, pak je tlakové relé výchozí. Buď to opravíme, nebo to změníme na nový.

K této poruše dochází v důsledku úniku plynu ve vysokotlakém systému nebo u ucpaného filtru pro sání vzduchu. Můžete zrušit vzduch vzduchu délkou všech kloubů zadku a zabalením těsnicí pásky.

Někdy se stává, že při vypouštění kondenzátu z přijímače zapomenou zcela zavřít výfukový ventil, což také vede k úniku plynu. Tento problém je jednoduše vyřešen. pevně uzavírá ventil. S ucpaným filtrem anti.vrdu, vyčistěte jej nebo ještě lépe změňte na nový.

Většinu výše uvedených chyb lze zabránit správným provedením prvního a běhu.v mechanismech a prováděním pravidelných regulačních prací.

Aby zařízení mohlo správně fungovat po dlouhou dobu, měla by začít doporučená údržba v počátečních fázích provozu. Specialisté se doporučují následující akce od okamžiku akvizice:

Včasné dodržování těchto jednoduchých požadavků bude obsahovat mechanismus v dobrém stavu. Takový čas.spočívající postup, jako u vašich vlastních rukou, bude vyžadován velmi zřídka. Kompetentní půda se vyhne problémům s elektrickou částí zařízení. Pravidelná výměna olejových a čisticích filtrů varuje předčasné opotřebení třecích částí.

V létě kompresor zavrčel. Není to smysl, že je to důležité. Služby bez pohledu, na telefonu vyhodnotili opravu 1.5-2.0 tisíc. Pochopil jsem, že samotný kompresor byl zaseknutý. Motorové mopy nemohou klikat.

Analyzuji, to je. Formování v oleji. Sundám si hlavu, s prsteny, pístem a Zillindrem v plném pořadí. Vyjasnu z klikového hřídele, dorazil, šikanu na vložku. Od maziva entestujícího (koupelny), pak linie Lumin. Jdu ven, měním olej, všechno je v perfektním pořadí.

Pozadí. Kompresor se celý den v teplu odtrhl, stál. Hladovění ropy odvedla svou práci.

Takže všechno je tam velmi jednoduché. Změňte olej častěji a dejte kompresor rovnoměrně, není tam co zlomit. Ano, a nezapomeňte vypustit kondenzát.

Satanas napsal: Takže tam je všechno velmi jednoduché.

Doslova přebíráte provozní pokyny. Někteří lidé, včetně mě, si ji přečtěte ihned po nákupu, ale před prvním zařazením.

Satanas děkuji za připomenutí. Dnes jsem konečně zkontroloval olej a unikl kondenzátu.

Není co zlomit. oh, pokud. Ale také jsem strávil přibližně stejnou dobu na opravu. Obrázek, bzučení, čerpadla místo 8 atmosféry 3 maximum. Odstranil jsem víko-one z plastických ventilů na polovinu. Vystřihnul jsem talíř ze špachtle (bylo to možné ze sondy), řekl to. funguje to.

Spuštění kompresoru je doprovázeno blokováním pojistky nebo automatizací tepelné ochrany

K této poruše dochází, pokud je nainstalovaná pojistka jmenovitým výkonem pod doporučenou nebo je přetížena dodací síť. V prvním případě zkontrolujeme dodržování přípustných proudů ve druhém. vypněte část spotřebitelů z elektrické linky.

Vážnější příčinou poruchy je nesprávný provoz napěťového relé nebo zkratky obtokového ventilu. Pokud motor vydělal, obejdou reléové kontakty podle obvodu, znamená to vadné výkonné zařízení. V tomto případě je vhodnější hledat technickou podporu oficiálním servisním středisku nebo nahradit relé sami.

Pokles tlaku stlačeného vzduchu naznačuje, že někde v systému dochází k úniku. Rizikové zóny jsou: vysokotlaká linie vzduchu, kontrolní ventil pístové hlavy nebo přijímač přijímače. Zkontrolujte celý potrubí pomocí řešení SOAP, zda není úniky vzduchu. Detekované vady jsme to zabalili těsnicí páskou.

Poslední jeřáb může přeskočit, pokud není volně uzavřený nebo vadný. Pokud je zavřeno celou cestu a řešení mýdla v bublinách chrlí, pak tuto část změníme. Když máte na sobě nový, nezapomeňte na vlákno plácnout tón FUM.

V případě těsnosti vzduchové dálnice a konečného jeřábu jsme uzavřeli nesprávný provoz řídicího ventilu kompresoru. Abychom provedli další práci, musíme vytáhnout veškerý stlačený vzduch z přijímače! Dále pokračujeme v opravě kompresoru vlastními rukama a analyzujeme hlavu válce.

Pokud dojde k znečištění nebo mechanickému poškození obtokového ventilu, čistíme a snažíme se opravit vady. Pokud porucha není odstraněna, nahradíme řídicí ventil.

Tato vada je pozorována s příliš nízkým napětím napájecího zdroje, špatným proudem vzduchu nebo zvýšené teplotě vzduchu v místnosti. Měříme napětí v síti pomocí multimetru, měla by to být alespoň dolní hranice rozsahu doporučeného výrobcem.

Špatný tok vzduchu do vypouštěcího systému je způsoben ucpáním vstupního filtru. Filtr by měl být vyměněn nebo promyt v souladu s příručkou pro správu instalace. Pístový motor má chlazení vzduchu a když je ve špatně větrané místnosti, často se přehřívá. Problém je vyřešen přesunutím instalace kompresoru do místnosti s dobrým větráním.

Tato situace vzniká za následujících podmínek:

S vlhkostí ve výstupním proudu stlačeného vzduchu bojují s následujícími metodami:

 • Přebytečná kapalina je pravidelně vyčerpána z válce
 • Vyčistěte nebo vyměňte prvek filtru
 • Přeneste instalaci kompresoru do místnosti s více suchým vzduchem nebo nainstalovanými dalšími filtry odloučení vlhkosti
hřídel, kompresoru, fubag

Obecně je vysoká vibrace charakteristické pro pístové motory. Pokud však dříve, relativně tichá instalace kompresoru začne rachot, existuje vysoká pravděpodobnost, že montážní šrouby motoru oslabené nebo materiál vibrace země. Tato porucha je eliminována natažením všech spojovacích prostředků v kruhu a nahrazením izolátorů polymerních vibrací.

Přerušení při provozu motoru může být způsobeno nesprávným provozem relé pro řízení tlaku nebo příliš intenzivním výběrem stlačeného vzduchu.

K nadměrné spotřebě plynu dochází v důsledku nekonzistence výkonu kompresoru s spotřebou energie. Před zakoupením nového pneumatického nástroje proto pečlivě prostudujte jeho vlastnosti a spotřebu vzduchu na jednotku času.

Spotřebitelé by neměli brát více než 70% výkonu kompresoru. Pokud kapacita kompresoru s marží překrývá požadavky na pneumatické nástroje, pak je tlakové relé výchozí. Buď to opravíme, nebo to změníme na nový.

K této poruše dochází v důsledku úniku plynu ve vysokotlakém systému nebo u ucpaného filtru pro sání vzduchu. Můžete zrušit vzduch vzduchu délkou všech kloubů zadku a zabalením těsnicí pásky.

Někdy se stává, že při vypouštění kondenzátu z přijímače zapomenou zcela zavřít výfukový ventil, což také vede k úniku plynu. Tento problém je jednoduše vyřešen. pevně uzavírá ventil. S ucpaným filtrem anti.vrdu, vyčistěte jej nebo ještě lépe změňte na nový.

Většinu výše uvedených chyb lze zabránit správným provedením prvního a běhu.v mechanismech a prováděním pravidelných regulačních prací.

Aby zařízení mohlo správně fungovat po dlouhou dobu, měla by začít doporučená údržba v počátečních fázích provozu. Specialisté se doporučují následující akce od okamžiku akvizice:

Včasné dodržování těchto jednoduchých požadavků bude obsahovat mechanismus v dobrém stavu. Takový čas.spočívající postup, jako u vašich vlastních rukou, bude vyžadován velmi zřídka. Kompetentní půda se vyhne problémům s elektrickou částí zařízení. Pravidelná výměna olejových a čisticích filtrů varuje předčasné opotřebení třecích částí.

Kompresor je poměrně složité technické vybavení, protože funguje, má právo opotřebovat a rozbít. V tomto článku zvážíme všechny metody údržby a provozu pro jeho maximální prodloužení života. DIY opravuje kompresor, pokud je stále rozbitý, možná.

Spolehlivost kompresorového vybavení do značné míry závisí na včasné a vysoce kvalitní údržbě. Velké množství rozpadů pístových kompresorů je důsledkem špatného čištění stlačeného vzduchu (abrazivní prach, voda a další inkluze). Použití a včasné výměny a čištění prvků filtru zpožďují opravu kompresoru po dlouhou dobu.

Hlavní důvody, proč selhává kompresor vzduchového pístu:

Aby se zajistila údržba, provoz a opravy kompresoru s vysokou kvalitou, je nutné vyřešit všechny výše uvedené body.

Pravidelný provoz automatizace tepelné ochrany

Tato vada je pozorována s příliš nízkým napětím napájecího zdroje, špatným proudem vzduchu nebo zvýšené teplotě vzduchu v místnosti. Měříme napětí v síti pomocí multimetru, měla by to být alespoň dolní hranice rozsahu doporučeného výrobcem.

Špatný tok vzduchu do vypouštěcího systému je způsoben ucpáním vstupního filtru. Filtr by měl být vyměněn nebo promyt v souladu s příručkou pro správu instalace.

Zajímavý! Pístový motor má chlazení vzduchu a když je ve špatně větrané místnosti, často se přehřívá. Problém je vyřešen přesunutím instalace kompresoru do místnosti s dobrým větráním.

Spuštění kompresoru je doprovázeno blokováním pojistky nebo automatizací tepelné ochrany

K této poruše dochází, pokud je nainstalovaná pojistka jmenovitým výkonem pod doporučenou nebo je přetížena dodací síť. V prvním případě zkontrolujeme dodržování přípustných proudů ve druhém. vypněte část spotřebitelů z elektrické linky.

Vážnější příčinou poruchy je nesprávný provoz napěťového relé nebo zkratky obtokového ventilu. Pokud motor vydělal, obejdou reléové kontakty podle obvodu, znamená to vadné výkonné zařízení. V tomto případě je vhodnější hledat technickou podporu oficiálním servisním středisku nebo nahradit relé sami.

Pokles tlaku stlačeného vzduchu naznačuje, že někde v systému dochází k úniku. Rizikové zóny jsou: vysokotlaká linie vzduchu, kontrolní ventil pístové hlavy nebo přijímač přijímače. Zkontrolujte celý potrubí pomocí řešení SOAP, zda není úniky vzduchu. Detekované vady jsme to zabalili těsnicí páskou.

Poslední jeřáb může přeskočit, pokud není volně uzavřený nebo vadný. Pokud je zavřeno celou cestu a řešení mýdla v bublinách chrlí, pak tuto část změníme. Když máte na sobě nový, nezapomeňte na vlákno plácnout tón FUM.

V případě těsnosti vzduchové dálnice a konečného jeřábu jsme uzavřeli nesprávný provoz řídicího ventilu kompresoru. Abychom provedli další práci, musíme vytáhnout veškerý stlačený vzduch z přijímače! Dále pokračujeme v opravě kompresoru vlastními rukama a analyzujeme hlavu válce.

Pokud dojde k znečištění nebo mechanickému poškození obtokového ventilu, čistíme a snažíme se opravit vady. Pokud porucha není odstraněna, nahradíme řídicí ventil.

Tato vada je pozorována s příliš nízkým napětím napájecího zdroje, špatným proudem vzduchu nebo zvýšené teplotě vzduchu v místnosti. Měříme napětí v síti pomocí multimetru, měla by to být alespoň dolní hranice rozsahu doporučeného výrobcem.

Špatný tok vzduchu do vypouštěcího systému je způsoben ucpáním vstupního filtru. Filtr by měl být vyměněn nebo promyt v souladu s příručkou pro správu instalace. Pístový motor má chlazení vzduchu a když je ve špatně větrané místnosti, často se přehřívá. Problém je vyřešen přesunutím instalace kompresoru do místnosti s dobrým větráním.

Tato situace vzniká za následujících podmínek:

S vlhkostí ve výstupním proudu stlačeného vzduchu bojují s následujícími metodami:

 • Přebytečná kapalina je pravidelně vyčerpána z válce
 • Vyčistěte nebo vyměňte prvek filtru
 • Přeneste instalaci kompresoru do místnosti s více suchým vzduchem nebo nainstalovanými dalšími filtry odloučení vlhkosti

Obecně je vysoká vibrace charakteristické pro pístové motory. Pokud však dříve, relativně tichá instalace kompresoru začne rachot, existuje vysoká pravděpodobnost, že montážní šrouby motoru oslabené nebo materiál vibrace země. Tato porucha je eliminována natažením všech spojovacích prostředků v kruhu a nahrazením izolátorů polymerních vibrací.

Přerušení při provozu motoru může být způsobeno nesprávným provozem relé pro řízení tlaku nebo příliš intenzivním výběrem stlačeného vzduchu.

K nadměrné spotřebě plynu dochází v důsledku nekonzistence výkonu kompresoru s spotřebou energie. Před zakoupením nového pneumatického nástroje proto pečlivě prostudujte jeho vlastnosti a spotřebu vzduchu na jednotku času.

Spotřebitelé by neměli brát více než 70% výkonu kompresoru. Pokud kapacita kompresoru s marží překrývá požadavky na pneumatické nástroje, pak je tlakové relé výchozí. Buď to opravíme, nebo to změníme na nový.

K této poruše dochází v důsledku úniku plynu ve vysokotlakém systému nebo u ucpaného filtru pro sání vzduchu. Můžete zrušit vzduch vzduchu délkou všech kloubů zadku a zabalením těsnicí pásky.

Někdy se stává, že při vypouštění kondenzátu z přijímače zapomenou zcela zavřít výfukový ventil, což také vede k úniku plynu. Tento problém je jednoduše vyřešen. pevně uzavírá ventil. S ucpaným filtrem anti.vrdu, vyčistěte jej nebo ještě lépe změňte na nový.

Většinu výše uvedených chyb lze zabránit správným provedením prvního a běhu.v mechanismech a prováděním pravidelných regulačních prací.

Aby zařízení mohlo správně fungovat po dlouhou dobu, měla by začít doporučená údržba v počátečních fázích provozu. Specialisté se doporučují následující akce od okamžiku akvizice:

Včasné dodržování těchto jednoduchých požadavků bude obsahovat mechanismus v dobrém stavu. Takový čas.spočívající postup, jako u vašich vlastních rukou, bude vyžadován velmi zřídka. Kompetentní půda se vyhne problémům s elektrickou částí zařízení. Pravidelná výměna olejových a čisticích filtrů varuje předčasné opotřebení třecích částí.

Kompresor je poměrně složité technické vybavení, protože funguje, má právo opotřebovat a rozbít. V tomto článku zvážíme všechny metody údržby a provozu pro jeho maximální prodloužení života. DIY opravuje kompresor, pokud je stále rozbitý, možná.

Spolehlivost kompresorového vybavení do značné míry závisí na včasné a vysoce kvalitní údržbě. Velké množství rozpadů pístových kompresorů je důsledkem špatného čištění stlačeného vzduchu (abrazivní prach, voda a další inkluze). Použití a včasné výměny a čištění prvků filtru zpožďují opravu kompresoru po dlouhou dobu.

Hlavní důvody, proč selhává kompresor vzduchového pístu:

Aby se zajistila údržba, provoz a opravy kompresoru s vysokou kvalitou, je nutné vyřešit všechny výše uvedené body.