Jak používat manuální mlýn na dřevě

Základní pravidla frézování dřeva pro začátečníky

Začínající mistry, kteří se právě začali připojit k tak zajímavé a obtížné záležitosti, jako je výroba nábytku a jiných dřevěných výrobků, jsou často ztraceny a nechápou, jaký druh nástroje v tomto nebo tomto případě potřebují. A řešení pravidel jejich provozu je zcela velmi problematické. Nabízíme si přečíst stručnou pokyn o jednom z nejvíce nenahraditelných nástrojů v tesařském podnikání.

Existují pouze dva hlavní typy mlýnů, jejichž oddělení jde na místo jejich použití:

Každý z těchto typů má širokou škálu poddruhů používaných pro různé účely. Hlavní rozdíl mezi hlavním druhem spočívá v tom, že první má průvodce, který spočívá na okraji části a neumožňuje čepele trysky skákat dále než potřebné. Ve druhé podobě tento prvek chybí, takže může být použit v libovolné části produktu.

Hlavní typy frézovacích mlýnů pro typy frézovacích mlýnů pro ruce pro řezačku rukou část 3

Existují takové bromatické trysky:

Se nepoužívají k vytvoření prvků odpovědných za integritu nebo strukturu struktury. Jejich účelem je vytvoření čistě dekorativních prvků, zdobení okrajů produktu.

Nejčastěji se používají k vyhlazení ostrých okrajů. Řezali obdélníkovou hranu v úhlu 45 stupňů.

Stejně jako předchozí možnost se používá k vyhlazení úhlů. Nakrájejte okraj a proměňte ji na profil na čtvrtinu kruhu. Poloměr trysky může kolísat od 3 mm do 1,6 cm.

Používá se, když je nutné snížit rovnou drážku se stejnou šířkou po celé délce.

Nezbytné v případě vytvoření obdélníkové hrany podél okraje produktu.

Nést přísně ozdobný účel, vytvářejte zaoblené deprese podél okraje.

Druhy frézovacích řezaček pro řezačku rukou Část 2 pracují na dřevě s manuálním frézovacím mlýnem se sadou frézování

Následující řezačky jsou zařazeny do drážek:

Většina videí o práci ručního mlýna ukázala použití těchto trysek. S jejich pomocí jsou vytvářeny i obdélníkové kanály v produktu. Používá se k vytvoření spojovacích drážek.

Vyřízněte i kanály se zaoblenými dno. Celkově se používají pouze pro dekorativní účely.

Během provozu frézováním Woodcock s takovou tryskou, dokonce i kanály připomínající trojúhelník, jehož horní část je nasměrována hluboko do produktu, jsou vyříznuty ve tvaru. Lépe vhodné pro řezání drážek na tenkých polotovarech.

Řezají kanály, jejichž spodní část je širší než jejich horní část. S jejich pomocí se vyrábí velmi silné drážky.

Práce na ručním mlýně

Existují různé typy ručních mlýnů, ale nejpoužívanější a univerzálně lze nazvat manuální ponorný mlýn. Plast, Perfektní dřevo a univerzální manuální frézovací řezačka. Tato kombinace umožňuje získat produkty téměř jakékoli formy. Od nejjednodušších ve formě přímých letadel, po nejsložitější a nejvhodnější umělecká díla než utilitární věci. Práce manuálního mlýna na dřevě představuje příležitost plně si vychutnat kreativitu a vytváření originálních, exkluzivních produktů.

Práce na ručním mlýně

Typy práce prováděné frézováním

Všechny operace, které jsou prováděny pomocí řezačky rukou, lze rozdělit do několika kategorií.

Frézování drážky, drážky, čtvrtí a dalších výklenků v obrobku, které lze lokalizovat podél i přes vrstvy, být otevřené (rozšiřující se k okraji) nebo zavřené) nebo uzavřené. S některými výjimkami tyto formy provádějí určité konstruktivní funkce. Nejvíce vytvořené odnímatelnými a nevyčerpatelnými spojeními.

Drážky, drážky, čtvrtina

Frézování okrajů. Profilování. Používá se pro výrobu epauletů (římsy, sukní desky, platbands, absolventi atd.Str.), stejně jako při zdobení interiérů, výroba nábytku a různých druhů řemesel. Tyto prvky kromě funkčních také nesou ozdobnou zatížení.

Zpracované hrany

Frézování komplexních povrchů a obrysů při vytváření originálního nábytku, exkluzivních interiérů a výrobních produktů pro různé účely, nárokování umělecké sofistikovanosti. Zároveň se šablony široce používají ke kopírování opakovaných složitých formulářů s velkou přesností, takže je téměř zcela identické.

Zakřivené obrysy

Frézování speciálních prvků, které nesou čistě funkční zatížení. Jedná se o drážky a otvory pro markýzy a zámky, hroty atd.Str. Při sériové výrobě jsou tyto prvky prováděny specializovanými frézovacími mlýnkami (přidat.ony a.). Ale v každodenním životě jsou s nimi univerzální manuální frézovací mlýny docela úspěšné.

Vystoupení pro smyčku

Řezačky

Manuální frézovací řezačka zpracovává strom pomocí speciálních frézovacích řezaček, sestávající z válcové stopky (často jsou pod stopkou Tsangs s průměrem 6, 8 nebo 12 mm) a pracovní část s řeznou hranou. Existuje obrovské množství frézovacích rostlin, které se liší velikostí a designem, tvar řezné hrany, materiálu. Pro měkké dřevo se používají mlýny s noži z instrumentální vysokorychlostní oceli (dub, popel, buk, hliník atd.Str.). Z tvrdých slitin.

Řezačky

Pro poskytnutí určitého tvaru je nutné zajistit přesné umístění řezačky vzhledem k obrobku ve třech souřadnicích. Pozice nástroje ve svislé poloze je zajištěna mechanismem ponoření, který pohybuje motorem s řezačkou podél svislého průvodce postele a zastaví jej ve správné poloze na výšku.

Umístění v horizontální rovině může být poskytováno různými způsoby. S pomocí průvodce s ložiskem namontovaného na frézovací řezačce nebo vodicího rukávu, připojeného k referenční ploše frézovací řezačky, stejně jako mnoho speciálních zařízení dodávaných s frézovacími mlýny a získaných nezávisle nebo vyrobených sami sebou. Existuje velké množství příruček a doporučení popisující, jak pracovat jako frézovací řezačka pomocí těchto zařízení, jeden z nich si přečetl zde.

Při použití frézovací řezačky s vodním ložiskem se posledně valí podél okraje zpracované části nebo šablony umístěné pod nebo nad obrobkem, čímž poskytuje určitou vzdálenost mezi mlýnem a součástí. Řezačky s průvodcem nesoucím a zpracováním okrajů částí se nazývají bromic. Používají se pouze ke zpracování okrajů obrobků. Existují různé formy bromického mletí.

Některé typy bromálního frézování

Řezačky profilu (A a B) dávají okraji různé kudrnaté profily, které nesou ozdobné zatížení.

Kuželový mlýn (c) je navržen tak, aby sekal okraj v úhlu 45 °.

Kamping Mill (D) se používá k okrajům. Vytváří profil ve čtvrtině kruhu a může mít různé velikosti s kruhem kruhu 3-16 mm.

Disková mlýna (d) vystřihne vodorovnou drážku různých hloubek a šířky v obrobku.

Folding Cutter (E) se používá na frézování, která provádí nejrůznější funkci.

Bojový mlýn (g) se používá k získání filetů na okraji. Používá se k dávání okrajů ozdobnosti.

Řezačky bez průvodců, nazývaných drážky, jsou navrženy pro zpracování obrobku kdekoli. Jejich použití vyžaduje použití zařízení (přečtěte si o značkových a domácích zařízeních pro řezačku rukou), které zajišťují umístění řezačky v horizontální rovině.

Některé typy drážkových mlýnů

Obdélníková řezačka drážky (A) je možná nejpoužívanější. Používá se na mletí drážky, které zajišťují připojení dílů. Jak nepopsatelné, tak odnímatelné.

Bojující FRA (B) vytváří polokruhové drážky nebo drážky v obrobku a často vykonává dekorativní funkce.

Frézovací mlýn ve tvaru písmene V (C) tvoří drážku se stěnami umístěnými v úhlu 45 °. Pokud představíte řezačku do velké hloubky, dostanete drážku s vertikálními hranami. Použití řezačky ve tvaru písmene V, vyříznutí dopisů a různých šperků.

Což je lepší koupit ručně vyráběnou frézovací řezačku: Celní rady

Při výběru frézovacího mlýna pro domácí dílnu je vhodné věnovat pozornost technickým parametrům zařízení.

 • Výkonová úroveň;
 • Hloubka dřevěného závity s frézovacím mlýnem rukou (řezačka pracovního frézování);
 • Další funkce;
 • Rychlost rotačního vřetena;
 • Cena řezačky rukou.

Nákup ruční řezačky pro dřevo: Který energetický nástroj k výběru

Schopnosti nástroje jsou do značné míry závislé na úrovni výkonu motoru. Čím vyšší je tento indikátor, tím déle bude frézovací řezačka schopna nepřetržitě pracovat bez přehřátí. Kromě toho zařízení s vysokou úrovní výkonu umožňují používat mlýny s nejvyšší možnou délkou a průměrem. Nelze však tvrdit, že nejvýkonnější zařízení bude považováno za nejlepší. Se zvýšením tohoto indikátoru se zvyšuje velikost a hmotnost nástroje.

Doba trvání nepřetržitého provozu nástroje závisí na síle motoru

Vzhledem k tomuto vzoru se rozlišují následující typy frézovacích mlýnů:

 • Hmotnost struktur je 2-3 kg a výkon nepřesahuje 750 W.
 • Průměrná úroveň výkonu se pohybuje mezi 750-1500 watty, zatímco hmotnost je 3-5 kg, například Bosch 1400 Ace fréza.
 • Těžká hmotnost struktur přesahuje 5 kg a výkon je v rozmezí 1500-2300 wattů.

K pravidelnému provádění frézovacích prací doporučují odborníci vybrat nástroj, jehož síla je nejméně 1,5 kW. Podobný nástroj je schopen vyrovnat se s výkonem jakýchkoli profesionálních úkolů, ale takový celkový design vyžaduje značné úsilí operátora. Zvláště pokud dílo dřevěného mlýna provádí začátečník.

Užitečné rady! Při výběru nástroje je velmi důležité dodržovat zlatý průměr. Síla frézovací řezačky by neměla být příliš vysoká, ale dostatečná k dokončení úkolů. V tomto případě je nutné vzít v úvahu dobu trvání zařízení bez zlomů a také možnost zpracování produktů vyrobených z tvrdých dřev.

Průměrné manuální frézovací mlýny mají úroveň výkonu motoru v rozmezí 750-1500 wattů a hmotnosti od 3 do 5 kg

Výběr optimální rychlosti otáčení vřetena pro manuální frézovací stroj

Jednou z nejdůležitějších technických charakteristik Fraseru je frekvence rotačního vřetena. Čím vyšší je rychlost, s jakou se řezačka otáčí, tím vyšší je kvalita povrchu po zpracování. V případě potřeby získejte velmi přesný výsledek práce s frézovací řezačkou, stačí snížit rychlost. Některé modely jsou navrženy ke zpracování plastových povrchů. Chcete.li vyloučit pravděpodobnost roztavení materiálu, musíte zabránit přehřátí pracovní oblasti. Chcete.li to provést, použijte nástroj v režimu nízké rychlosti.

Většina modelů má rychlost rotace do 20-30 tisíc. O./min. Toto je průměrná možnost. Spotřebitelé si mohou zakoupit jako pomalejší frézování Mills-10-20 tisíc. O./min., Takže rychlejší modely. až 35. Tisíc. O./min. Nezapomeňte, že čím větší je velikost průměru řezačky, tím nižší by měla být úhlová rychlost jeho rotace. Faktem je, že lineární rychlost pohybu bodu podél obvodu je stále poměrně vysoká. Proto není nutné nadměrné řezání řezačky, jinak to může vést k pálení dřeva.

Než budete pracovat jako frézovací mlýn, musíte vzít v úvahu následující nuance:

 • Velikost řezačky, která bude v tuto chvíli použita;
 • Hustota materiálu, ze kterého je obrobek vyroben;
 • Nezbytná hloubka zpracování.

Při práci s frézovacím mlýnem je důležité vzít v úvahu, že čím vyšší je rychlost, s jakou se frézovací řezačka otáčí, tím vyšší je kvalita zpracování prvku

Vzhledem k výše uvedenému je lepší vybrat nástroj, který má funkci úpravy čísla rychlosti. Funkčnost řezačky na tom závisí. Systém nastavení může být hladký nebo stupňový (až 8 úrovní přepínání).

Mnoho výrobců uvádí doporučené hodnoty v pokynech, které jsou připojeny k nástroji, ale přítomnost praktických zkušeností bude vlastní. Na základě toho si můžete vybrat optimální zařízení pro sebe.

Jak si vybrat řezačku rukou pro dřevo podle hloubky zpracování

Pracovní rozpětí řezačky je určeno maximální hloubkou, na které se může vrhnout do materiálu. Lehké modely frézovacích mlýnů mohou prohloubit trysku 2-5 cm. Úroveň prohlubování v výkonných nástrojích je 7-8 cm. Čím vyšší je indikátor kurzu, tím hlubší je řezačka frézování do materiálu. Vysoká indikátorová zařízení umožňují zpracovat dřevěné polotovary velké tloušťky.

Při nákupu řezačky je důležité věnovat pozornost indikátoru maximální hloubky zpracování prvku

Poznámka! Je nemožné snížit drážku plné hloubky najednou. V důsledku toho můžete produkt nejen zkazit, ale také rozbít frézovací řezačku. Čím těžší je materiál, který podléhá zpracování, tím méně by měla být hloubka průchodu prováděného najednou.

V jednom průchodu nebude možné provést drážku, jejíž hloubka přesahuje pracovní délku řezačky. Některé modely nástrojů mají regulátor, se kterým můžete jemně nakonfigurovat hloubku ponoření, například Skil 1840 LA. Tento parametr je obvykle nastaven na 0,1 mm.

Fruz pro dřevo pro řezání rukou: Výběr optimální sady pro práci

Nákup vhodného nástroje pro zpracování dřeva není zárukou velkého výsledku. Aby bylo zpracování materiálu přesné a vysoce kvalitní, je vhodné zakoupit dobré vybavení. Pro tyto účely jsou navrženy sady dřevěných mlýnů pro řezačku rukou, mezi něž patří sada řezných dílů, vhodná pro určitou práci.

Při výběru řezaček pro řezačky dřeva je nutné věnovat pozornost jejich tvaru, typ díry a podle toho na tom závisí rozsah aplikace

Což je lepší koupit dřevěné mlýny pro řezačku rukou

Při výběru zařízení pro řezačku rukou musíte věnovat pozornost hlavním kritériím:

Před zakoupením sady frézovacích závodů byste měli věnovat pozornost kvalitě pájení. Mělo by být provedeno tak, aby během dlouhodobého provozu nástroj neztratil svou podélnou stabilitu. To platí zejména pro případy, kdy práce používá produkty vyrobené z masivního dřeva, například hrušek, uchopení, dubu atd.Str.

Výnosy z následujících značek jsou považovány za vysokou kvalitu: PSR 37,5 a PS P40. Vyznačují se zvýšeným mopem a stříbrem. Pokud se materiál jiné značky používá k pájení desek a stopky, s největší pravděpodobností obsahuje nikl, který neposkytuje požadovanou úroveň síly sloučenin. Není dovoleno používat prvky v sadách frézovacích řezaček pro řezačku rukou, ve které je pracovní řezací část spojena s svařovanou stopkou. Takové vybavení není nejlepší volbou.

Při výběru monolitických mlýnů musíte nejprve vyhodnotit značku oceli

Je třeba také zkontrolovat monolitické mlýny, zda není zkontrolována tvrdost materiálu výroby. Tuto operaci lze provést doma. Chcete.li to provést, projděte se podél pracovní části frézovací řezačky s jmenovitým souborem. Pokud viditelné značky nezůstají na povrchu, pak je prvek vyroben z materiálu s vysokou kvalitou. Optimální tvrdost je 58-62 hodin.

Poznámka! Kvalita práce také závisí na dostupnosti dalších zařízení. Proto je vhodné zakoupit sadu šablon a zastávek.

Stručný přehled katalogu katalogu Encor pro manuální frézování

Výrobci velmi často nabízejí mistrům na nákup připravené sady určené k provádění stejného typu práce. Například některé frézovací řezačky pro dřevěnou řezačku jsou kombinovány do sad, které vám umožní získat určitý výsledek. Takové sady se používají pro výrobu stejných sloučenin nebo dřevěných produktů. Navíc ve druhém případě vám řezačky umožňují provést úplný cyklus zpracování.

V katalogu frézování frézování se nacházejí sady s různým počtem prvků. Například sada sestávající ze dvou kombinovaných rámových mlýnů s 12 mm stopkou lze použít k vytvoření rámových produktů. Tyto prvky jsou navrženy nejen pro tvorbu vnitřního okraje. Mohou být použity jako mlýn pro úhlové zmazvyky za řezanou ruku.

Řezačky encor jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a jsou charakterizovány přesně vypočítanou geometrií řezné hrany

Pomocí takové sady můžete vytvořit nejen rámcové produkty, například tenká pojiva oken, ale také zazářit dřevěné desky ve velkých štítcích.

Každá z frézovacích rostlin může samozřejmě působit jako nezávislý prvek, s nímž lze provádět jiné operace při zpracování dřevěných produktů.

Spotřebitelé si mohou koupit sadu frézovacích lesů pro výrobu podšívky. S pomocí těchto prvků můžete vytvořit okraj dřevěných produktů, které lze následně použít pro vnitřní dokončovací práce. Kromě toho výrobce nabízí sady dekorativních mlýnů, které mohou zahrnovat 4 až 12 prvků s různými konfiguracemi. Průměrná cena sady je v rozmezí od 1370 do 8300

Přehled katalogu dřevěného mlýna pro manuální frézování SMT

Výrobky italského výrobce SMT jsou mezi spotřebiteli velmi žádané. Samostatné řezací prvky a celé sady určené k provádění různých prací jsou uvedeny v prodeji.

SMT (Itálie). Prémiová značka je známá po celém světě jako výrobce vysoce kvalitních řezacích nástrojů

Katalog obsahuje následující typy frézovacích rostlin na manuální řezačce:

 • Drážky a konec;
 • Předjíždění;
 • Pro nábytek a pro vymazání;
 • Disk;
 • T-tvar T a „Swallow Tail“;
 • Filelencial;
 • Karcial mrtvice;
 • Profil;
 • Fogoval a ložisko.

Sady, které výrobce nabízí, jsou navrženy tak, aby prováděly určité typy práce nebo aby vytvořily konkrétní klouby. Kupující si může zakoupit připravenou soupravu určenou pro výrobu dveří, fasády nábytku, podšívku, páskování a různé vazby. Náklady na sady se pohybují mezi 5610-63000

Nastavení zařízení

Před spuštěním nástroje je nutné správně vytvořit jeho hloubku. To následuje:

 • Nainstalujte nástroj na část.
 • Nainstalujte revolvingový důraz na konci omezovače.
 • Osvoboďte zastavovací šroub a přesuňte frézovací řezačku správným směrem.
 • Snižte motor na zpracovaný povrch.
 • Na požadované úrovni je stanoven omezovač hloubky.
 • Stop šroub je sevřen.
 • Nastavení hloubky je dokončeno.

Výběr rychlosti otáčení řezačky musí být stanoven na základě hustoty zpracovaného povrchu, průměru samotného řezačky. Obvykle se pro zpracování dřevěných produktů používá rychlost asi 10 000 ot / min, což vám umožní získat rovnoměrný a hladký řez. Velmi vysoká rychlost otáčení řezačky může způsobit karbonizaci zpracovaného povrchu a vést k rozpadu součásti.

Velmi pevné povrchy jsou zpracovávány při nízkých rychlostech řezačky a čas od času musíte řídit motor bez zatížení při maximální rychlosti, což mu umožní ochladit se.

Výběr lineární rychlosti pohybu řezačky je založen na jejím průměru, tím větší je, tím menší je použitá rychlost, která je stanovena regulátorem. Při instalaci řezačky je třeba se řídit pokyny jeho výrobce, ve kterých bude indikována rychlost rotace a doporučená lineární rychlost.

Blok: 4/6 | Letní postavy: 1331

Základní pravidla pro práci s nástroji

Manuální frézování by mělo být prováděno výhradně s ohledem na pravidla práce. Jsou následující:

 • Zpracování dřevěných polotovarů by mělo být prováděno výhradně s použitím akutního frézování. Pokud jsou řezací hrany nudné, pak to výrazně zvyšuje zatížení samotného nástroje.
 • V době frézování by měl být obrobku bezpečně opraveno. Pokud se posune, může to vést ke snížení kvality a ztráty přesnosti. Pro upevnění obrobku se používá speciální stůl nebo přítel.
 • V jednom průchodu se doporučuje odstranit malé množství materiálu. Z tohoto důvodu se kvalita výsledného produktu výrazně zvyšuje. Vzhledem k tomu, jak moc je materiál odstraněn, se počítá požadovaný počet průchodů.
 • V době řezání řezačky by měla být jednotka de.engergizována. Z tohoto důvodu je pravděpodobnost zranění vyloučena. Pro DE.Energizaci stačí odpojit kabel ze sítě.
 • Zařízení musí po práci vizuálně ověřit pro absenci mechanických a jiných vad.

Při práci musíte věnovat nejvíce bezpečnostní pozornosti. Například pokud má frézovací řezačka drát pro napájení elektrického motoru, měl by být umístěn ve velké vzdálenosti od řezací zóny. Jinak existuje možnost poškození kabelu, což povede k zkratu.

Všimněte si, že se správným nastavením nástroje a výběrem trysky a dodržování bezpečnostních pravidel můžete získat vysoce kvalitní obrobku. Na internetu se nachází poměrně velké množství různých výkresů a doporučení pro zpracování dřeva, za níž můžete získat požadované produkty.

Výběr vhodného vybavení

Řezací stroj na ruce je vybrán podle typu práce a plánovaného zatížení. Rozlišit hlavní typy zařízení pro dřevo:

Řezačka lamel je horizontální. Disk se zuby podél okraje se pohybuje rovnoběžně s podrážkou a prořezává drážky na bočním povrchu pod plochou v páření, bez označení. Použití nástroje je úzké. Nástroj pro lamel je žádán při výrobě nábytku a stavebnictví dřevěných struktur. Je to vzácné pro domácí workshop, pokud má majitel vážně rád výrobu nábytku a má model univerzálních ručních mlýnů.

Řezačka bromického frézování je vytvořena tak, aby na konci desky poskytla krásný vzhled a složitý tvar. Boční zpracování částí složité konfigurace je možné, pokud používáte šablony a řezačky s ložiskem.

Verkhny.typ frézy frézy pro zpracování dřeva. Je to on, kdo je schopen provádět téměř všechny operace. Jeho sada obsahuje několik zařízení, která vám umožňují zpracovat konce a pracovat na rovině desky. To je hlavně paralelní důraz s pruty, frézovací pouzdra a sadu frézovacích rostlin různých typů. První z nich nasměroval stroj přesně v přímé linii řezu nebo pomáhal vytvořit rovnoměrný kruh. Pouzdra vedou stroj podél šablony a opakují jeho tvar jakékoli složitosti.

Pro provádění drážky, vzorků pro zámky a markýzy je vytvoření krásných okrajů jakékoli konfigurace ve stromu vhodné pro řezačku horního typu.

Výběr rychlosti frézovací řezačky

Chcete.li používat řezačku rukou při práci se stromem, kompozitem, překližkou a dalšími materiály, je nutné zpočátku nastavit hlavní parametry, na které zahrnuje rychlost rotace v procesu zpracování. Je nutné jej vybrat na základě toho, který frézek se používá, jaké jeho hlavní vlastnosti a jaká rigidita má zpracovaný materiál. To vše naznačuje v provozních pokynech.

Blok: 4/10 | Letní postavy: 445

Co lze udělat s ručním mlýnem s různými řezačkami

Stručný přehled frézovací řezačky poskytne úplné pochopení toho, co lze udělat pomocí mlýna ve tvaru ruky na dřevě a jak jej lze použít doma a tesařské dílny. Z hlavních typů často používaných v práci se dřevem můžete rozlišit drážky, pouze hnědé a kombinované mlýny.

Typy řezaček drážky a jejich účel

Jak název napovídá, použití řezaček drážky může být vyrobeno ručně tvarovaným mlýnným mlýnem. A také používat k aplikaci dekorativního frézování na předních částech nábytku.

 • Přímá drážka. Jednoduchý válcový tvar umožňuje vytvořit obdélníkovou drážku, šířka drážky je určena průměrem řezačky. Vhodné pro lety.
 • Disková drážka. Šířka a tloušťka disku určuje hloubku a šířku drážky, kterou lze vyrobit pomocí frézovacího mlýna. Používá se také k trénování mezery.
 • Bojující drážky. V závislosti na tvaru řezačky, zaoblené nebo ve tvaru písmene V můžete vytvořit ruční nebo trojúhelníkovou drážku s různými šířkami s manuálním mlýnem na dřevě.
 • Strukturální drážka. Poskytuje odolnější a stabilnější sloučeninu tesařství, ve tvaru T nebo „polykání ocas“ v závislosti na tvaru frézování.
 • Tvarovaná drážka. Používá se pro dekorativní design fasád a další polotovary obličeje.

Typy kombinovaných mlýnů a jejich účelu

Aby se vytvořil řezač dřeva se stromem „lodi-paz“, mohou být najednou zapotřebí dvě řezačky, které se nazývají „kombinované“. Existuje také možnost vytvořit „špiku“ pomocí jedné frézovací řezačky posunutím jednoho prázdného vzhledem k druhému šířkou špičky a drážky.

Jednotlivé kombinované mlýny umožňují zvětšit délku obrobku z krátkých zbytků otočením jedné části vzhledem k druhé (takže připojení „Spike-Paz“).

K výrobě obložení dřeva a dalších panelů se zadaným karpentrickým připojením se používají dvojité kombinované mlýny. Okamžitě je zahrnuta pár různých pozic, měli byste být při používání opatrní. Některé druhy navrhují otočení obrobku, jiné. pracují v jedné rovině tak, aby se spojení sbližovalo.

Kombinované mlýny Federe jsou navrženy pro dekorativní design fasádové části nábytku. S pomocí horizontální řezačky frézování Federei můžete udělat úlevu od frézování na rovině fasády a vertikální. a uspořádat základnu (sukně) na výšku. Horizontální řezačka s dvojitou stranou umožňuje vytvořit dekorativní vlákno pro následnou sestavu v drážce s fylenny.

Vezměte prosím na vědomí, že tento druh je vybaven ložiskem, aby mohl být frézování nejen v přímé linii, ale také podle poloměru, šablony jakéhokoli zakřiveného tvaru.

Typy bromického frézování a jejich účelu

Pomocí bromických mlýnů můžete vytvořit frézovací mlýn na koncích polotovarů. Tento typ mleté ​​rostliny je zpravidla téměř vždy vybaven ložiskem podél horní nebo spodní části řezačky. Tento přírůstek pomáhá jasně a rovnoměrně pracovat na šabloně a řídit základnu obrobku pro jakékoli poloměry a ohyby, s ořezáváním.

Smarry předjíždějící řezačky se používají k odstranění okraje v pravém úhlu. S jejich pomocí můžete vyrobit dřevěné polotovary pro následné lepení do jediného nábytku štít s frézovacím mlýnem.

používat, manuální, mlýn, dřevě

Nemocné skládací mlýny se používají ke vzorku drážky obdélníkového nebo čtvercového tvaru, vhodné pro konzumaci polotovarů.

KOMERSHIP a CONICAL CONTTERS jsou navrženy tak, aby odstranily komory s půlkruhovou nebo zkosenou hranou na mezerách. Kav jeden vám umožní ozdobit zkosení jak „krokem“, tak bez něj, v závislosti na poloze frézování.

Smarry Curly a Semi.Neavigable Mills pomáhají krásně ozdobit konec obrobku podél celé tloušťky, zachycení spodní části. Můžete s nimi pracovat s řezačkou frézy z 1600 W.

Také typy dřevěných mlýnů jsou děleny jinými znaky, můžete se z videa dozvědět podrobněji.

Aby nebyly na obrobky žádné popáleniny, a také k výraznému přetížení motoru s nízkým a středním výkonem, nesnažte se dosáhnout požadovaného efektu v jednom průchodu. Je lepší chodit několikrát na obrobku, abyste dosáhli úhledného a čistého řezu na konci.

S pomocí dalších zařízení, oprava nástroje na pracovní stůl nebo pohyblivý kočár ve svislé a vodorovné poloze, můžete vytvořit bezplatné a krásné výzdoby, povrchové a nábytkové prostředí s frézovacím mlýnem.