Jak sestavit píst na STIHL 180

Před opravou motoru se ujistěte, že to dokážete sami, aniž byste kontaktovali servisní středisko. Pokud se stále rozhodnete, je nutné demontovat motor. Za tímto účelem odšroubuje čtyři matice, které připojují válec. Zkontrolujeme to a píst na přítomnost trhlin, hranolků, škrábanců a úrovně opotřebení. Nakupujeme pístový plaz a nahradíme náhradu. Po shromáždění je nutné spustit řetězovou pilu STIHL. Problémy se spojkou se vyskytují v důsledku kontaminace nebo opotřebení. Taková porucha se projevuje v konstantním torzi vedoucí hvězdy nebo v cizí převodovce v cizí převodovce. Příčinou může být opotřebení pramenů nebo jejich přestávky. Někdy jsou pěsti spojky rozděleny, když je řetězová pila přehřátá. Problém je odstraněn výměnou spojky.

Můžete se podívat na „Řetězová pila STIHL 180 důvodů pro video„ Nezačíná “:

Pokud motor řetězové pily nezačne nebo nemůže vyvinout normální výkon, je pravděpodobné, že ve válci motoru není dostatečný tlak na spalování palivové směsi. Důvodem může být opotřebení prvků skupinového písto, prsteny, ložisek atd. Aby se vyhodnotil stav tohoto uzlu, měl by být prováděn vizuální inspekcí, která dříve odstranila tlumič.

Pro úplnější diagnózu je v otvoru svíčky umístěn kompresometr ve svíčkovém motoru řetězové pily. S tím se s ním provádí komprese v motoru. Na základě výsledků auditu můžete posoudit stav CPG, ale přesná fakta lze získat pouze s úplnou demontáží uzlu.

Oprava zásobování ropy STIHL MS 180

Majitelé tohoto modelu nástroje by měli být připraveni na skutečnost, že se mohou setkat s takovým nepříjemným okamžikem, jako je mazání oleje pro mazání řetězce. Olej může uniknout při práci s nástrojem a i když jen leží bez akce.

Co je příčinou tohoto jevu? Skutečností je, že úniky oleje v důsledku poruch těsnosti v oblasti, kde je hadice spojena s olejovou nádrží a čerpadlem.

Zajímavý! Další článek o dodávce ropy zde zde!

Abychom vyřešili problém problému STIHL MS 180, je vhodné rozebrat zařízení související s dodávkou oleje.

 • Zkontrolujte hadici, pokud je poškozena, nahraďte ji jiným. Nebo se pokuste odmazat hadici a opláchnutí a obléknout si tmel, všechno by mělo vydělat.
 • Zkontrolujte, zda filtrační olej z hlediska rozpadů, vyčistěte jej (pokud jste vylili cvičení)
 • V ucpaném zastrašování může také existovat důvod, zatímco vakuum je vytvořeno v nádrži s palivem a ovlivňuje dodávku paliva. Problém může být při úpravě karburátoru a může být ucpaný, dobře nebo vzduchový filtr, musíte pečlivě vyčistit filtr a kanály karburátoru karburátoru.

Obecně je hlavní problém kvůli špatnému oleji.

Nedoporučuje se nalít olej do řetězové pily, která není zamýšlena!

Jaký druh oleje vyplnit řetězovou pilu STIHL 180 (STIHL 180)

 • Nevyšetřujte peníze za původní olejovou 2 hodinovou nákladku Stihl HP o něco více, ale čištění je ještě dražší.
 • Musíte nalít vysokou kvalitu do paliva, můžete také mobilní 1 a tři fáze jsou vhodné pro mazání, v žádném případě se nevyplní.
 • Z levných možností je minerální olej 15-40, v zimě 10-30. Můžete například M8 nebo M10.

Při práci s řetězovou pilou si pamatujte osobní bezpečnost.

Pamatujte, že kvalita nalitého oleje ovlivňuje práci řetězové pily. Olej z nízké kvality může způsobit neúčinnou práci na nástroji a negativně ovlivnit jeho detaily.

píst, stihl

Aby ropné čerpadlo STIHL MS 180 doručilo olej bez obtíží, pravidelně zkontrolujte a vyčistěte čerpadlo. Proces přívodního oleje tedy bude normální.

Karburátor Stihl MS-180

Karburátor STIHL MS-180 je vybaven jedním šroubem nastavení. Tryska s plným zatížením není regulována, to znamená, že je nemožné ji změnit.

Musíte znát základní pravidla pro nastavení rychlosti rotace během nečinnosti:

1) V případě potřeby zkontrolujte vzduchový filtr a poté jej změňte;

2) Zkontrolujte, zda je třeba ji změnit nebo vyčistit. Pak můžete zapnout motor a poté jej zahřát.

Oprava karburátoru Stihl MS 180

Oprava karburátoru STIHL MS 180 je velmi obtížný proces. Všimněte si, že při opravě prakticky chybí riziko ostrých změn ve skupině s válcem.

Pokud není řetězová pila spuštěna, použijte následující akce:

1) Otevřete a zavřete víko plynové nádrže;

2) je vhodné extrahovat a poté vypustit svíčku;

Pokud by to neexistovalo žádné pozitivní výsledky, pak je lepší kontrolovat stav vzduchového filtru, proces dodávky benzínu a fungování svíčky.

Tento problém souvisí s ventilem (slepun), který je ucpaný, a v důsledku toho se vytvoří vakuum. Chcete.li odstranit tuto nepříjemnost, musíte vyčistit ventil (SleefUn) jehlou.

Systematicky zkontrolujte filtr, pokud ucpává tlumiče tlumičů, zařízení nebude schopno dát v něm napájení, která je v něm položena.

Pokud byla řetězová pila zakoupena se zárukou (zpravidla to nemůže být jiná možnost), okamžitě ji předejte službě.

Řetězová pila STIHL MS 180 je tedy velmi pohodlná, má dobrou ergonomii a řadu významných výhod tedy.

Jak změnit píst na řetězové pile STIHL 180

Pokud je nutné vyměnit starý píst a instalaci nového, musíte vědět, jak správně dělat a pozorovat určitý algoritmus akcí. Je také nutné mít malý štěrbinový šroubovák, speciální kombinovaný STIHL klíč, napájecí šroubovák, kladivo, bota s potravinami, kompresor a zastávka pro píst Stihl.

Řetězová pila musí být co nejvíce vyčištěna před znečištěním, která začíná pracovat na výměně sestavy pístu nebo pístové skupiny. Práce se dále provádí podle následujícího algoritmu:

 • Horní kryt je odstraněn z pily a zapalovací svíčka je odstraněna.
 • Boční kryt je odstraněn.
 • S pomocí šroubováku napájení je z kabináře šoků řetězové pily odstraněna zátka, poté, co je její rukojeť odpojena od těla.
 • Dále je nutné odstranit vedoucí hvězdu a startér.
 • .
 • Odstraňte setrvačník, spojka a mechanismus červového pohonu olejového čerpadla, který se nachází za spojkou.
 • Otočte dva šrouby montáž karburátoru a vzduchového filtru. Odstraňte filtr, ovládací páku motoru a karburátor STIHL.
 • Odstraňte zapalovací cívku a tlumič.

Po provedení všech těchto operací je nutné znovu vyčistit pilu z nečistot, poté ji otočit vzhůru nohama a odšroubujte čtyři šrouby pro upevnění motoru k tělu řetězové pily. Po odšroubování šroubů je motor oddělen od těla a znovu se čistí.

Na odstraněném motoru je paleta rozbalena a odstraněna, po kterém je sestava pístu s klikovým hřídelem odstraněna z motoru.

Odstranění pístu z válce je nutné si pamatovat, jak byl umístěn vzhledem k válci.

píst, stihl

Dále, s pomocí malého šroubováku, jsou zamykací kroužky pístového prstu odstraněny a klika je odpojena od pístu.

píst, stihl

V případě, kdy je nutné vyměnit pouze píst, můžete jej nainstalovat na klikový hřídel, po kterém namontujte zamykací kroužky pístového prstu, přičemž je umístí tak, aby bylo nasměrováno místo protržení uzamykacího kroužku dolů. To je nezbytné k vyloučení pravděpodobnosti spontánního praskání zámkového kroužku během provozu motoru (podle pokynů výrobce STIHL)

Práce na instalaci pístu ve válci musí být prováděny s maximální pozorností, t. Na. Kompresní kroužky jsou křehké a snadno se zlomí.

Kliková skříň je nainstalována na motoru, tmel se používá jako těsnění, po kterém jsou namontovány čtyři upevňovací šrouby a kříž je zpožděn. kříž. Dále je motor nainstalován na pouzdro řetězové pily. Následující sestava se provádí podle algoritmu opačné demontáže.

Porucha brzdového obvodu

Pokud brzda obvodů nefunguje, může to být příčinou znečištění brzdové podšívky s tukem nebo pilinou nebo ochablým dřevem.

Problém lze vyřešit čištěním z nečistot a výměnou brzdového pásu.

Jak vidíte, může existovat mnoho důvodů pro poruchy řetězové pily. Při práci se pokuste dodržovat doporučení uvedená v provozních pokynech a pravidelně provádět pravidelnou údržbu, abyste udrželi řetězovou pilu v dobrém stavu.

Dokonce i profesionální řetězové pily od světově proslulých výrobců. Nikdo z toho není v bezpečí. Otázkou je, jak často dochází k poruchám a jak jsou vážné. Jeden. Když potřebujete naostřit řetěz nebo vyměnit vedoucí hvězdu a druhou. Pokud se řetězová pila nezačne nebo se nedostane do karburátoru. Ve skutečnosti může být většina poruch zcela eliminována vlastními rukama, například nepoužívat mazání řetězce nebo zastavení.

CPG řetězová pila

CPG zařízení

Co je tedy součástí CPG (skupinu válců-písto):

CPG je hlavní jednotkou motoru, jehož poruchy nevyhnutelně vedou k nákladné opravě. Chcete.li jej udržovat v pracovním stavu, musíte pouze jasně dodržovat pokyny a dodržovat některá obecná pravidla:

 • Použijte vysoce kvalitní oleje zředěné v přesném podílu označeném výrobcem.
 • Vyvarujte se přehřátí motoru.
 • Dodržujte pracovní standardy pro třídu řetězové pily (domácnost, poloprofesionální, profesionální).
 • Vždy používejte správně naostřený řetězec nainstalovaný správným směrem.

Poruchy řetězové pily CPG:

Všechny tyto a další ne takové běžné poruchy nakonec vedou k šikaně na stěnách válce nebo pístu, což zase vede k nahrazení zcela skupiny pro pístové válce.

Jak diagnostikovat v důsledku toho?

Nejprve odstraňte tlumič a ve formovaném okně, zkontrolujte CPG pro šikanu.

Pokud je šikana pouze z tlumiče, pak je to důkaz, že řetězová pila se přehřála.

Pokud jsou linie celého kruhu válce jednotné a mají velkou otěru a tmavou barvu, pak je to důkaz nesprávně připravené palivové směsi.

Pokud mají šikany podobu hlubokých škrábanců umístěných nerovnoměrně, pak se jedná o mechanické poškození CPH, ke kterému dochází, pokud cizí těla nebo žetony CPG částí vstoupí do válce nebo čipů.

Žaluzie se nacházejí v zóně prstencové kvality směsi. Je také možné, že pila byla řízena „v Sovětském svazu“.

Zde jsou hlavní příčiny a typy poruch CPG. Pokud máte dotazy, zeptejte se jich v komentářích nebo ve skupině VK.

Zde je dobré video o diagnóze CPG:

V průzkumu můžete pomoci při sestavování hodnocení řetězové pily: „Uděláme hodnocení řetězových pilach“

Nahrazení skupiny pístů za řetězovou pilu nebo zastřihovače

Oprava na této úrovni by měla být vždy vyvážená. V tak malých vysokorychlostních motorech, výměna jednoho spáleného nebo uvízlého pístu nedává dlouhodobý výsledek, a v případě potřeby je nutné vyměnit celou skupinu pístů. Proto se musíte rozhodnout, zda budete i nadále používat tuto pilu nebo koupit novou pilu.

Pokud se jedná o profesionální model, měla by být provedena taková oprava, ale pokud se jedná o starý model typu domácnosti, jako je Husqvarna 40, a to fungovalo déle než deset až dvanáct let, je nerentabilní ji opravit. Vzhledem k tomu, že její opravy bude stát stejně jako nákup nové pily, i když Husqvarna a partner P350xt Chrome v hodnotě 165, samozřejmě, je samozřejmě dost dost. Navíc Husqvarna prodává takové pily, protože partnerka je její dceřiná společnost.

Ale pokud se rozhodnete opravit řetězovou pilu nebo zastřihovač na trávu, budete potřebovat originální náhradní díly, které jsou levné. Se správným motorem nemusí první oprava v blízké budoucnosti probíhat a vyměnit pouze pístové prsteny nebo prsteny, v závislosti na modelu. Odpověď na populární otázku o zahájení řetězové pily. Na internetu se často objevují otázky o tom, jak spustit řetězovou pilu bez pomoci předkrm. Ale pokud se pila zasekne, musíte změnit celou skupinu pístů. Válec, píst a prsten.

Je třeba poznamenat, že životnost řetězových pilovačů Husqvarna 136/141 je přibližně 500–600 hodin, Husqvarna 340/350. 1000-1200 hodin, profesionální řetězové pily. Nejméně 2000–2500 hodin za předpokladu, že přísné dodržování pokynů. Ve skutečnosti se tyto údaje nelze spoléhat, protože skutečný zdroj se může výrazně lišit jak nahoru, tak dolů. Můžeme však zhruba říci, že poloprofesionální pily fungují 3-4krát déle než amatérské a profesionální. Až 10 nebo vícekrát.

Užitečné tipy od specialistů Kosi Kosa

Postup, jak odstranit spojku na řetězové pile. specialisté na Kosikos popsaní krok za krokem. Článek také obsahuje video s vysokou kvalitou, takže uživatel s nástrojem představí všechny nuance podrobně. Věnujte pozornost tomu, jak zastavit píst, v jaké pozici by to mělo být tak, aby ji další podrobnosti a vaše akce neuvedly do pohybu. Je také důležité nevyprovokovat pohyb předkrmu, neporušit jej v době instalace nové spojky a demontáž starého prvku.

Kromě hlavního procesu „výměny spojky“ poskytnou specialisté na služby a specializovaný obchod několik důležitých tipů v obecném schématu postupu:

 • S zastavením pístu je nutné, aby dolní mrtvý bod nedorazil k oknům pro očištění oken a karburátoru. Píst spočívá na laně (nebo laně) a druhý nedostal například na výfukové okna;
 • Nezapomeňte si na sebe, že na všech vláknech levé spojky. Nezáleží na tom, zda je model pily profesionální nebo vzorek domácnosti před vámi;
 • Než odstraníte spojku (jedná se o spojku bubnu), stojí za to utírat všechna místa pily, kde se detaily odstraní. z prachu a nečistot, které následně nemusí být pro vás dobré;
 • Před doplňováním lana nebo lana uzly do pístové zóny je třeba nejprve převést do horní mrtvé polohy a pak jej trochu snížit;
 • Mezi spojkou, ne šálek vedoucí hvězdy. některé modely obsahují část puku. Po demontáži musí být nainstalován ve stejné poloze jako to bylo.
 • V samostatných modelech řetězových pilovačů v olejových čerpacích jednotkách je speciální jaro. Právě tento detail vyjadřuje rotaci z hvězdy na olejové čerpadlo. Pokud je nainstalována nesprávně, pak olejové čerpadlo nedodá mazivo řetězu a náhlavní soupravu pily;
 • Po práci je důležité odstranit lano uzly nebo tlustým lanem a v jejich kontextu nezapomeňte nechat část prvku z vnějšku;
 • Mějte na paměti, že pila výrobce Husqvarna má jednu spojkovou pružinu a dvě hmotnosti mají dvě hmotnosti. Stile má již tři prameny a tři závaží. Posledně jmenované se také nazývají sektory. To je třeba vzít v úvahu při výměně části, protože opačná možnost nebude vykonávat své funkce, nebo se pila vůbec nezačne spuštěna.

Obecné důležité tipy by měly zahrnovat doporučení nákupu nativních dílů a náhradních dílů, a ne experimentovat, i když cizí prvky na první pohled na první pohled. Spojka pracuje v kombinaci s dalšími důležitými systémy řetězové pily a jejich zhroucení bude pro vás nerentabilní. Tak či onak si můžete vždy objednat jakoukoli náhradní část na našem webu!

Odstranění a rozebrání motoru

Motor drží 4 šrouby nainstalované na dně řetězové pily STIHL 180 řetězové pily. Chcete.li je odstranit, je nutné je točit a poté opatrně odstranit motor ze sedadla a gumovou trubku karburátoru.

Pro rozebírání motoru se točí 4 šrouby klikové skříně a je odstraněno, pak můžete odstranit sestavu klikového hřídele těsněním, ložiskami a pístovými kroužky.

Odstraňování ložisek a olejových těsnění obvykle nevyžaduje další nástroje, ale pokud byla ložiska vyladěna na šachtu s úsilím, je třeba pro demontáž potřebovat speciální stahovač.

Chcete.li odstranit píst z ojnice.