Jak snížit otvor ve stěně zatížení

Jak snížit otvory: Přehled nástrojů a technologií

Existuje jiný nástroj pro řezání otvorů. To může být velké velikosti nebo improvizované prostředky, v procesu práce je nutné vzít v úvahu požadavky na uspořádání oken a dveří, pak podpůrný design neztratí sílu a spolehlivost. Implementace takové práce je nezbytností v případě, kdy je provedeno přestavba objektu nebo je nutná funkce místnosti.

snížit, otvor, zatížení

V prvním případě je do nástroje dodávána voda, zejména voda je dodávána na špičku. Ochladí kov, který vám umožní zrychlit práci, t. Na. Pokaždé, když nebudete muset očekávat, kdy se zařízení ochladí na požadovanou teplotu. Metoda suchého řezání je implementována pomocí jednoduššího nástroje, ve kterém není poskytován chladicí systém. Práce v tomto případě se provádí s přerušením. Chcete.li snížit otevření, musíte si nejprve vybrat nejvhodnější technologii:

 • Řezání diamantu. Tato metoda je charakterizována minimálním množstvím hluku a prachu. Nástroj obsahuje disk s abrazivním stříkáním, což je vrstva malých zlomků diamantových drobků. Rozlišuje se vysokou přesností a nedostatkem deformace na okraji. Diamantová vrstva na disku vám umožňuje odříznout stěnu jiného materiálu: beton, cihla, kámen.
 • Řezání laseru. Toto je zařízení pro vypouštění plynu, které se vyrovnává se stěnami různých tloušťky, materiálu a charakteristik. Laser řezá kovové struktury, beton, cihla. Jedná se však o drahé vybavení, proto se používá v průmyslu, v případě nouze, záchranných operacích, ale ne v každodenním životě.
 • Hydroabraseické řezání. V tomto případě speciální stroj podává vodu a abrazivní prášek pod tlakem. Na výstupu se získá tenký proud. Vzhledem ke složitosti designu a vysoké ceně pro potřeby domácnosti se metoda řezání vody a abrazivního prášku používá jen zřídka. Nastavení tlaku poskytuje různé možnosti: povrch a řez.
 • Metoda kyslíku-fluviálního. V tomto případě se řez materiálu provádí tokem, který je zapálen nad povrchem betonu. Úplné spalování tohoto prášku se vyskytuje v tloušťce stěny. Pokud potřebujete snížit otvor, jeho hloubka se mění od 10 cm do 2 m, pak se použije řada této technologie-metoda kyslíku tlačítka. V tomto případě se používá trubka, podle kterého je kyslík dodáván do návrhu.

Je prezentován široký výběr diamantových nástrojů:

 • Řezačky rukou. Světlým představitelem této skupiny je úhlová bruska. Průměr disků se může lišit. Maximální hloubka řezu. 13 cm. Pokud se používají diamantové disky.
 • Stroje stenore. Liší se ve velkých rozměrech, sestávají z vodicích kolejnic, motoru, disku, hydraulické čerpací stanice. Takové stroje jsou vybaveny špičkou s průměrem 25 cm nebo více.
 • .
 • Kabelové karpety. velké velikosti stroje ovládané hydraulikou nebo elektrickým pohonem. Tento způsob řezání betonu vám umožňuje vyrábět sloty ve strukturách až do tloušťky 50 cm.
 • Benzorezer, řetězová pila. Nástroj je vhodný pro beton, cihly, kámen, sádrokartonu.

Zařízení dveří v zatížení cihlové zdi

Před zahájením práce je nutné kontaktovat specialistu, který provede demonstrační projekt se všemi výpočty na základě přání klienta. Pro implementaci projektu jsou vyžadovány významné náklady, které začínají od výše 30 tisíc. Pokud se tedy dostanete do podnikání, musíte hodně poskytnout. Nezávislá práce na instalaci dveří pomůže majiteli uložit. to bude stát přibližně 15 tisíc.

Při uspořádání otevření inter.stratum se doporučuje vzít v úvahu následující body:

 • Musí dodržovat stavební standardy;
 • Je žádoucí uspořádat díru v centrální části podpůrné struktury;
 • Je nutné se shodovat s horní částí s cementovým šití zdiva;
 • Mezistrátorový prostor až do 0,9 m široký v operacích nevyžaduje posílení.

Při vytváření prostoru inter.stratum v podpůrné zdi je nutné správně vytvořit posílení. Podpora při změně designu zdí je bezpečnost života ostatních obyvatel bytového domu a zachování struktury samotné konstrukce.

Obecné požadavky na odstřelování

Podle SNIP a sad pravidel stanoví požadavky na vytvoření pasáží ve stěnách cihel:

 • Jasná formace průchodu. měly by to být dostatečné velikosti.
 • Nedostatek vypouklých cihel.
 • Horní oddíl a podlaha by měly být přísně rovnoběžné.
 • Zdivo nad spravedlivým otevřením musí být nutně posíleno.
 • Pokud šířka přesáhne 90 cm, pak se opevnění provádí kolem celého obvodu.
 • Použití propojka pro kapitálové cihlové stěny s velikostí nejméně 100x63x8.
 • Instalace dočasných podpůrných podpůrných během průchodu rozřezání diamantů ve zdi.
 • Injekce mezipanelových kloubů polymerními materiály.

V kapitálových stěnách není dovoleno pohybovat se otvory okna. to bude znamenat vážná porušení síly podpůrné struktury. Místo toho jsou bloky nahrazeny sloupy nebo skleněnými bloky.

I když jsou pozorovány všechny požadavky na odstřelování, doporučuje se navštívit BTI a dohodnout se na přestavbě. V budovách s multistorey existují funkce designu, o kterých majitel bytu neví. V soukromých chatkách s takovými problémy čelí méně často.

Jak vybrat metodu řezání?

Metoda řezání je vybrána v závislosti na tom, zda je stěna monolitická, vyrobená z desek nebo panelů:

 • Chcete.li vytvořit okno nebo dveře v betonové zdi nebo rozšířit stávající, použijte řezací diamantová zařízení, která jsou fixována v různých typech zařízení.
 • Stěny budovy vyrobené z monolitického betonu jsou chráněny před vyztuženým betonem, takže zatížení na nich je minimální. Můžete vytvořit nové otevírací dveře nebo okno pomocí diamantových zařízení.
 • Pokud je dům panel, pak je na stěnách spodních podlaží velmi velké zatížení, takže další otvory v takových domech jsou povoleny pouze na horních patrech. Pro řezání používají takové vybavení, když neexistují žádné vibrace, s diamantovými disky, pilami a cvičeními.

Fáze: Navrhování

Před vyzvednutím pily se postarejte o registraci schválení a povolení k převodu dveří na inspekci bydlení. Chcete.li to provést, proveďte technickou zkoušku. obvykle to provádějí odborníci, kteří navrhli váš domov nebo projekt GUP Mosilniya. Na jeho základě je vydán technický závěr ohledně možnosti převodu dveří a přestavby bytu.

Poté se provádí projekt, který zohledňuje všechna doporučení technického závěru, celkové rozměry vašich budoucích dveří, označují články kovových materiálů nezbytných k posílení dveří. V budoucnu bude za implementaci práce na převodu otevření v souladu s rozvinutým projektem zodpovědná organizace designu, a také monitorovat správnost implementace skryté práce.

Také v procesu práce na převodu a posilování dveří bude nutné podepsat akt skryté práce v designérské organizaci. Veškeré papírové práce na převodu dveří budou považovány za dokončené, když bude akt dokončeného přestavby bytu podepsán výběrovou komisí inspekce Moszhilin, po kterém BTI schválí nové rozvržení a přinese jej na tento pas.

Rada Inmyroom: Podle zákona by práce na převodu dveří měla provádět organizace, která toleruje SRO, ale tuto práci lze provést samostatně, pokud není třeba kupovat byt pro nákup a Prodej bytu v budoucích problémech s moskevským regionálním inspektorátem může nastat.

Posílení otvoru

Jedním z povinných požadavků v takových případech je posílit otvor a obnovit únosnost odpovědných struktur. A ačkoli projekt pro rekonstrukci soukromého domu není nutný k rozvoji, posílení by mělo být stále prováděno.

Horní příčka je vložena do předem vyrobeného řezu. Na rovině zdi jsou k ní přivařeny segmenty ocelového proužku, které jsou připevněny s montáží nebo kotevním držákem ve stínu nejméně 20 cm od horní části otvoru. Délka horizontálního svetr by měla být větší než šířka průchodu. Po instalaci horní příčky můžete provést svislé řezy a odstranit jádro. Poté jsou rohy svetr upevněny dohromady s vložkami z ocelového proužku, přivařené do rohu. Stejně tak jsou boční plochy posíleny a rohy v zadní části svetr.

V některých případech, když velikost otvoru přesahuje normální, jak se stane, když jsou kombinovány dvě místnosti, není posíleno nevázanými materiály, ale rámovými strukturami a farmami. Poté je posilovací systém posedlý, kvůli kterému je možné úplné skrytí kovových struktur bez porušení interiéru.

Právník vysvětluje: Proč neřezat otevření v Kapstenu, jako předtím

Existují dvě přímo opačné víry s otvory v hlavních stěnách. První je, že za všech okolností není možné nasekat otvory (zeď je kapitál). Druhý. co dělat otvory, pokud dostatečně vylepšujete. Ve skutečnosti lze provést otvor ve zdi hlavního města, ale ne v každém domě.

Vysvětluje Natalya Preobrazhenskaya, vedoucí designového studia „Cozy Apartment“, založené na komentářích svého právníka.

Nemůžete: „Panel“, odevzdáno po roce 2007

Komentář právníka: „90% postavených panelových domů a MO po roce 2007 bylo navrženo Ústavem MNIITEP. Byly postaveny s ochranou proti progresivnímu kolapsu, a proto institut jako autor projektu jasně a jednoznačně zakázal jakékoli otvory. Rozložení v nich nelze změnit “.

Existuje jeden detail: V některých bytech jsou již stanovena místa s plnokrevníkem od návrháře. vypadají jako výklenky ve velikosti dveří (na fotografii). Budování slangu se nazývá „vafle“ nebo výklenky.

Pokud byl ve vašem domě nalezen takový falešný průmysl, jako na fotografii, je přípustné jej demontovat. Ale jasně podle obvodu označeného návrhářem (a samozřejmě po koordinaci projektu sanace).

Příklad str

Příklad z praxe: V loňském roce jsem měl zákazníky, kteří snili o tom, že se z obývacího pokoje do kuchyně dostanou široký otevření (viděli přátele s přáteli, jako v příkladu na fotografii).

Ale dům byl jen takový, pronajatý v roce 2010. musel jsem odradit zákazníky. Výsledkem je, že jsme kuchyně izolovali. Ukázalo se však, že účinně uspořádá vchod do obývacího pokoje a vytváří symetrické otvory v oddílu mezi chodbou a obývacím pokojem. Zákazníci byli potěšeni: ukázalo se to ještě lépe. legální a bezpečné.

Můžete: Panel House, pronajatý do roku 2007 nebo bude možné souhlasit a udělat to v souladu s několika podmínkami.

Byt není umístěn v prvním nebo druhém patře-design budovy není navržen pro takové změny.

Budoucí otevření by mělo být umístěno ve vzdálenosti nejméně 1000 mm od rohu, okraje zdi nebo jiného stávajícího otvoru. Toto je základní okamžik, který mnoho nevědomky zanedbává.

Otevření lze provést pouze, jeho šířka je 900 mm, ve vzácných případech je možné koordinovat 1000. 1200 mm.

Otevření bude navíc posíleno; Posílení by mělo být prováděno inženýři s přístupem SRO. A to vše by mělo být koordinováno při inspekci Moszhilin a autoři projektu domu (v jiných městech. v oddělení architektury místní obce).

Příklad z praxe: Jednou jsem měl ve své práci „sekundární“. úžasné ve všech směrech. Ale otvory byly umístěny nestandardní. Ukázalo se, že byli nasekáni (a nesouhlasili) bývalí majitelé. A tento nový okamžik zmeškal tento okamžik. Konzultovali jsme s právníkem a našimi partnery po dohodě o rozvržení a položili jsme se v plánu pro současnou opravu práce, aby se otvory staly standardní velikostí. Jinak to bylo nebezpečné a ohrožovalo odpovědnost.

 • Otvor by měl být ve vzdálenosti nejméně 400 mm od stávajícího otvoru nebo okraje zdi.
 • Poslední 400 mm bude muset být utažen speciálním vyztuženým kovovým klipem.
 • Šířka otvoru může být od 900 do 1200 mm.
 • Čím vyšší je podlaha, tím více může být otvor (ale stále jsou čísla v uvedeném rozsahu, jediná věc je, že v pátém patře bude podmíněná 900 mm a 12. Můžete myslet asi 1100 mm).
 • Místo otevření by mělo být vypočteno individuálně a dohodnuto s autorem House Project.
 • Čím vyšší je byt, tím širší otvor může být.

V praxi: Kovové posílení zdi do cíle vypadá něco jako tato fotografie. Jak to porazit v designu?

Shell sousední stěny se sádrokarmou a maskujte rám.

Koncové povrchy stěn jsou jednoduše omítnuté a vytvářejí na nich časté zářezy s rohovou bruskou nebo na ocelové mřížce. pak zesílený otvor bude vypadat jako pravidelný. Pokud jsou stavitelé kompetentní, pak není nutný žádný maskovací nábytek nebo výzdoba.

Je také snadné dokončit obdélníkový otvor pomocí standardních komponent pro vnitřní dveře. krabice a dřevěné platebandy. Pro rámování otvoru jsou teleskopické systémy s výzvou s drážkou nejvhodnější, aby se zabránilo mezerám mezi platebandem a předběžným barem.

Co dělat, pokud byl otevření zděděn například od předchozích majitelů, byl položen a zapečetěn tapetou. to se stane.

Krok 1: Zjistěte, zda je otevření dohodnuto: Zjistěte, zda je na plánu BTI (měly by být převedeny při nákupu bytu). Majitelé s největší pravděpodobností nevěděli o existenci nelegálního otevření, nebo se neobtěžovali koordinací.

Objednejte technický závěr, lze porovnat s obrázkem, který zubař učiní před zakrytím díry v zubu. Je to divné jako „aplikovat pečeť“ bez pochopení situace. Ano, a „neobydlený kaz“ dříve nebo později onemocní. je chytřejší ho uzdravit, dokud nezpůsobí potíže.

Totéž se zdí: Je nutné, aby odborníci vyhodnotili stav konkrétně vašeho návrhu a provedli výpočet intenzifikace nezbytného pro něj.

Pokud chcete opustit otevření někoho jiného. koordinujte přestavbu přípustné šířky a na přijatelném místě, pak legitimizace přestavby bude o něco jednodušší: musíte kontaktovat inspektorát bydlení a organizaci, která je autorem projektu House (dokumentaci by měly být provedeny přesně autory projektu).

Připravte se na skutečnost, že samotný projekt bude poměrně drahý (od 100 tisíc). Navíc, s největší pravděpodobností, budete muset zaplatit pokutu za nelegální přestavbu (2500). konec konců, podle našich zákonů od okamžiku, kdy byl byt zakoupen odpovědnou osobou za všechny manipulace (včetně těch, které již došlo). Nový majitel se stává novým majitelem.

Otvoje z cihel musí splňovat požadavky na výstřižky: musí být posíleny ve fázi uspořádání. Pokud je otevření provedeno během výstavby, je provedeno položení zdi v souladu s požadavky na otvory.

Nástroje a materiály jsou připraveny na práci. Pokud je stěna převedena, musí se dohodnout na přestavbě v příslušných organizacích. Abyste se vyhnuli hrubém chybám, dodržujte technologii zdiva a řezání diamantu na cihel.

snížit, otvor, zatížení

Zavřete starý otvor

Velmi často po vytvoření nového vchodu, potřeba předchozího zmizí a musí být zmatená. V případě vnitřního oddílu je možné položit list sádry, poté s vnějším, kromě kapitálu neexistují žádné jiné možnosti. Pro těsnění používáme materiály, jako je cihla nebo pěnový blok.

Nejprve připravte díru. Odstraníme omítku (a pokud je přítomna, pak barva) na samotnou základnu. Tento proces provádíme po celé zdi, a to nejen ve svazích. Při otevření cihel děláme výklenky, které budou potřebné pro vazbu s čerstvým zdivem. Odstraníme polovinu cihel v každé čtvrté řadě. Vrtáme jednostranné otvory na koncích betonové stěny a do nich vjíždíme kovové tyče o tloušťku 7-9 mm. Předpokladem je, že díry jsou na místech mezi řadami budoucího zdiva. Prahová hodnota otvoru je pokryta hydroizolací, bude sloužit jako střešní materiál.

Před položením každé následující cihlové řady je nutné vytáhnout vlákno do vodorovné polohy mezi dvěma opačnými stěnami otvoru. To bude vyžadováno, aby se během pokládky vyhnulo chybám. Být zcela sebevědomý, také to stojí úroveň budovy. Pleteme se vyztužením mezi řadami řad tyčí (zdicí síť je vhodná pro náhradu).

Po položení otevření s cihlami čekáme den a začneme omítkou. Weby, které byly propuštěny ze sádry a připravovaly samotné zdivo. Ke standardu a znovu omítnutím připojení mřížky oceli (pro větší sílu). Kolik je nutné použít řešení omítky, závisí na nerovných stěnách.

Otevření vnitřku je mnohem snazší uzavřít. Nejprve nainstalujeme bednu (použijte profil) na jednu stranu staré pasáže. Po omíjení prvního směru můžete přistoupit k instalaci bedny naopak. Položíme zvukovou rodu (předpoklad) a pouzdro pomocí panelů. Dokončovací práce budou konečné.

Je docela obtížné vyrobit nové dveře ve zdi zavádějící zátěž, ale při pohledu na vaši aktualizovanou místnost pochopíte, že to stálo za to vaše námaha. Tento proces je možný i s vlastními rukama, bez pomoci profesionálů. Hlavní věcí je dodržovat všechna doporučení pro práci s podpůrnými strukturami a nebudete mít problémy. A vždy si pamatujte, v této věci na prvním místě. Bezpečnostní.