Jak správně opravit linoleum pod soklem

Jak položit linoleum pomocí vlastních rukou.pokyny

Tile Linoleum. Analog odrůdy role a druh alternativy k keramické dlaždici. Ve struktuře se neliší od linolea v obvyklé podobě. Zde je stejná klasifikace, přítomnost domácnosti, polokomerní a komerční kategorie, podobnost složení vrstev a podobná úroveň tloušťky ochranného filmu.

Rozdíl spočívá ve vzhledu: Linoleum razítka jsou fragmenty stejné velikosti a stínu, které jsou položeny jako keramická podlaha.

Zbytek je nezměněn: charakteristiky jsou podobné analogu role, životnost závisí na kvalitě stylu, trvanlivost povlaku je určena intenzitou provozu pracovní plochy, rovný povrch závisí na kolibaci. švy se provádějí podle libosti. Tento typ stylu umožňuje kombinovat materiál různých textur: Tile Linoleum lze kombinovat s analogem jiného odstínu a barvy, doplněným dlaždicemi a méně často laminátem.

Tipy pro profesionály

Pro získání požadovaného výsledku při práci s vrstvou role je nutné dodržovat tipy zkušených řemeslníků:

 • Okamžitě po akvizici nemůžete okamžitě přistoupit k řezání podlahy. Pro stabilizaci jeho velikosti musí být vybraný materiál držen v místnosti po dobu nejméně několika týdnů. v teplých podmínkách. Po rozbalení by se role měla zavádět a řezat s plátny v souladu se specifickými rozměry, ale zajistit příspěvek ke smrštění, montáž. Pravidlo platí zde: čím déle je řez, tím více je potřeba příspěvek. Pokud je tedy délka plátna přes 10 m, pak je v rezervě nutné opustit 50-60 mm a s délkou menší než 10 m-30-40 mm je dost. Pokud je místnost malá, kde je délka menší než 6 m, pak by měl být příspěvek až 20 mm. Doporučuje se umístit všechny plátna do zásobníku a dát jim čas na úplné narovnání. 5 dní.
 • Po položení na podlaze musíte začít pracovat s linoleem, kde jsou stěny již na místě. Pro stisknutí materiálu na podlahu stojí za to použít purel nebo konstrukční pravítko. Nejprve se vyrábí propíchnutí a malý řez a potom řídí nůž podél pravítka kolem celého obvodu místnosti. V rohu se vyrábí výstřih ve tvaru písmene V. Chcete.li pracovat s trubkami, sloupy, botovým oknem, musíte určitě dělat vzory, pro pohodlí je můžete nakrájet na noviny a poté jej připojit a vyřadit z lepenky. Abychom nezkazili podlahu v obtížných oblastech, je podle šablony nutné snížit na malé segmenty.
 • Pokud je podlaha použita se vzorem, měli byste ji nejprve položit s přední stranou nahoru a vytvořit se přizpůsobení. Po položení materiálu je stisknuto paralelně se zdí, můžete použít těžký předmět, odříznout. Na místě, kde končí plátno, se používá následující (překrývání), je věnována zvláštní pozornost výběru obrázku. Shromážděno ve dvou vrstvách plátna bez spěchu je pečlivě proříznuto. Pokud je místnost velmi velká, pak výběr výkresu nastává podle hranice. Zde je nutné oříznout spojovací prvky pomocí pravítka a akutního nástroje a ovládat přesnost náhody obrázku.

Jak správně a rychle řezat linoleum doma, můžete se podívat na

Vyřízněte linoleum doma pro všechny, je důležité připravit dobře sharpenovaný nástroj, pozorovat určitý algoritmus akce. Je to na tom, jak vysoká kvalita se nůž ukáže, že vyrovnanost řezu bude záviset. Při položení podlahy je důležité pečlivě připravit základnu, podlaha by měla být vyčištěna od odpadu a neměla by mít výmoly. Jinak bude veškeré vynaložené úsilí marné.

 • S vlastními rukama
 • PVC dlaždice pro podlahu
 • Jak si vyrobit suchou podlahu ze svých rukou
 • DIY Directe knauf DIY: Pokyny, recenze

Výhody speciálních nožů

Nesmíme zapomenout, že linoleum může mít různé tloušťky a třídy. Čím vyšší je to, tím silnější bude materiál. Všichni odborníci na pokládání linolea mají ve svém arzenálu speciální nůž pro linoleum a ani jeden se situace stává jinak.

Některé typy povlaku mohou být označeny běžným nožem. Ale když se práce začne provádět s rohovými prvky a je jich mnoho, je lepší použít speciální nástroj.

 • Univerzální nože s zaměnitelnými čepelemi;
 • Syntetické řezání;
 • Nože ve formě háčku se používají na místech a úhlech na tvrdém docházce;
 • Speciální nůž ve formě půlměsíce, velmi pohodlný ve všech situacích;
 • Odstraňte zkosení, budete potřebovat elektronický nůž, umožní to udělat přesný řez na klouby a úhly.

Je třeba poznamenat, že ve skutečnosti je volba poměrně velká. A v různých situacích přijde na záchranu, jeden nebo druhý nástroj.

Jak řezat postel linoleum?

 • Nejprve musíte materiál označit značkou na místě, kde by měl být řezán. To platí zejména na místech, kde jsou dveře, rohy a džem.
 • V případě zmenšení plátna je kromě řezání nutné snížit měřený obrobku, s přihlédnutím k tolerancím. Pro obrazy až 7 m je tedy nutné povolit povolení 1,5 cm, od 9 do 3 cm a více než 10-5 cm.
 • Na základně rohů musí být materiál řezán ve tvaru písmene V, protože toto linoleum musí být pevně přitlačeno k povrchu podlahy a proříznuto podél pravítka pomocí rohu.
 • Pokud existuje vzorec na linoleu, musí být na zadní straně záda předem zaváděn a označen značkou, podle kterého by jej měl následně přerušit tak, aby obraz nebyl hloupý hloupý.

Někteří odborníci proříznou materiál pravidelným designem nebo dokonce kuchyňským nožem, hlavní věcí je, že jsou dobře naostřeni a mají hladký povrch, aby netrhli čepel během řezání.

Důležité! Kvalita řezání linolea však závisí na správně vybraném nástroji. Nestojí za to riskovat, takže je lepší si vybrat profesionální nůž, aby se podlahy rozřezaly, takže na konci práce můžete obdivovat čerstvé linoleum, na kterém nejsou ani švy viditelné.

Řezací nástroje

Přírodní nebo polyvinylchloridové linoleum lze proříznout takovými nástroji:

  Konstrukční nůž. má zatahovací design, možnost změny a tvrdého opravy řezacího plátna. Ve skutečnosti je to vylepšená a přizpůsobená verze zatahovacího nože na papírnictví, která je přizpůsobena potřebám stavitelů. Skvělé pro řezání hustých a tenkých vrvabných materiálů, ale v pracovním procesu je důležité správně sledovat průběh nože.

 • Linoleum nůž pro řezání. má zakřivený nebo háček tvarovaný tvar řezacího zařízení. To umožňuje efektivně a rychle a rychle vystřihnout linoleum, koberec a další měkké typy. Je perfektní snížit rovný šev a také figurovat prvky v kloubech typu úhlu.
 • Střih pro podlahu typu podlahy. je k dispozici ve formě různých variací. Pro linoleum se používá design s řezacími prvky disku, který je upevněn ve speciálním rámu s rukojetí. Jednoduchý řez můžete použít s pevnou čepelí, což umožňuje rychle a rychle odříznout rovnoměrnou hranu podél celkové délky prádla.

Kromě toho si můžete poznamenat takový nástroj jako Edge. Používá se při položení přírodního materiálu, když je nutné řezat okraje „rozbitých“. V případě polyvinylchloridového povlaku umožňuje oříznout okraje okrajem, pokud dříve byly během řezání provedeny neodpustitelné chyby. Při výběru pracovních nástrojů je nutné vzít v úvahu typ povlaku, který plánujete namontovat. Linoleum pro domácnost se vyznačuje nízkou tloušťkou a hustotou. Abychom to vyřezali, stačí jednoduchý konstrukční nůž. Je lepší snížit dražší polototický nebo dokonce přírodní linoleum speciálním nožem. To umožňuje snížit ochranný těsný povlak a získat perfektní plátek.

Provozní postup

Položení linolea by mělo být prováděno pouze na dokonale dokonce i základně.

Jak dát linoleum a připravit na něj povrch, ne každý ví. Nejprve to musí být vyrovnáno a vyčištěno od všech druhů znečištění. Jakékoli praskliny nebo promáčknutí je třeba hodit a zdvih. Je nutné začít položit materiál ze zdi bez baterií, potrubí a dalších prvků, které komplikují styl. Roll plátno na vybrané zdi. Nakonec byste měli získat 1 nebo 2 stěny se dokonce okraji a na zdi zůstanou ohyby na druhém. Při položení je nutné zanechat mezeru 7-10 mm mezi plátno a zeď. Volný prostor vám umožní kvalitativně zarovnat povlak. Pokud taková mezera neexistuje, může linoleum stoupat a vytvoří se „bublina“.

Nejlepší je řezat materiál sám pomocí speciální konstrukční nůž, ale můžete použít papírnictví, budete také potřebovat kovový pravítko, aby se pruh vyrovnal. Než odložíte linoleum a odříznete, je nutné zkontrolovat správnost jeho umístění. Plátno by mělo být jasně položeno podél zdi, mezera mezi ním a zeď by měla být ne více než 1 cm, jinak jej základní deska nemusí zavřít.

Rozložte linoleum v místnosti a odejděte na jeden den.

Nejvíce je nutné provádět řezy v místech potrubí, na záhyby a v jiných problémových oblastech. Správné řezání plátna je hlavní součástí práce na podlaze linolea.

To musí udělat přestávku v práci po dobu 1-2 dnů, aby plátno snižovalo a leve přes podlahu

Ohybové místo zahřát rovnoměrně a pečlivě převrátit válce. Toto je poněkud komplikovaná práce. Je mnohem snazší nedovolit vlny než je odstranit.

Dále můžete přejít na instalaci sukníků. Musí být připevněny ke zdi, to umožní upravit linoleum. Použijte šrouby pro upevnění.

Pro upevnění můžete použít různé adhezivní sloučeniny, například kapalné nehty. Chcete.li to provést, valte plátno do role do středu, rozmačkejte otevřenou podlahovou povrch lepidlem a napište na něj materiál. Pak je druhá polovina plátna nalepena stejným způsobem. V tomto případě musí být podlaha dobře stisknuta, použijte k tomu špachtli. Většina odborníků však doporučuje položit linoleum bez další fixace Životnost domácího linolea není příliš dlouhá, takže existuje vysoká pravděpodobnost, že budete muset po krátké době znovu dát linoleum.

To je zajímavé: Jak vyrobit mokrý styl 2021

Nyní víte, jak správně dát linoleum vlastními rukama, abyste dosáhli nejlepšího výsledku. Proveďte tento jednoduchý postup pečlivě a přesně a vaše pohlaví vás potěší jeho vzhledem a kvalitou. V dalším článku. jaké mezery odejít při položení linolea mezi ním a zdí.

Výhody a nevýhody

Výběr podlahy je založen na studiu rysů materiálu, které se skládají ze silných a slabých stránek. To vám umožní pochopit stupeň přiměřenosti položení linolea v této místnosti a určit jeho životnost.

Mezi pozitivní vlastnosti linolea lze poznamenat následující.

 • Jednoduchý styl a všestrannost použití v místnostech různých typů (můžete ležet v obývacím pokoji, kuchyni, dětském pokoji, pracovní kanceláři, chodbě, domácí knihovně, toaletě, koupelně, chodbě);
 • Variabilita šířky, takže můžete zjednodušit obložení podlahy a provádět bezproblémovou technologii, položit plátno celým listem;
 • Obrovský výběr barev pro stavové materiály, takže typ místnosti na konci opravy bude zvláštní, naznačuje se na studni a jemnou chuť majitelů domu;
 • Antistatická struktura materiálu a refrakterní, kvůli kterému nepřitahuje prach a je odolný vůči pálení;
 • Dlouhá životnost na správné úrovni ochranné vrstvy (dostačující po dobu 10-15 let nebo více);
 • Odolnost vůči vlhkosti, opotřebení, lisování pod těžkým nábytkem;
 • Dobré zvukové vlastnosti, které vám umožní snížit stupeň hluku nepříjemných cizích zvuků;
 • Kompatibilita se systémem „teplé podlahy“ a jednotné distribuce teplého vzduchu v celé místnosti, takže můžete vstoupit na podlahu bosými nohama;
 • Různé cenové rozpětí, které vám umožní položit na podlahu, s přihlédnutím k vlastním preferencím a plánovanému nákupu rozpočtu.

Unikátní vlastnost linolea je kompatibilita s různou dekorací podlah: může být kombinována s keramickými dlaždicemi, parkety a parketovými dlaždicemi, doplněné laminátem a omdlená porcelánovými dlaždicemi. Tato metoda podlahy dává spoustu možností designu a umožňuje vám porazit nedostatek prostoru, územní plánování místnosti a dávat mu nenápadnou organizaci.

správně, opravit, linoleum

Jak vybrat správný model?

Při výběru nože je třeba řídit některé z jeho funkcí. Nástroj s vysokou kvalitou má silný kov (v některých případech. dřevěnou) držadlo potaženou plastu nebo gumou. Blade. pouze vysoce kvalitní oceli (nerezová).

Rukojeť by měla být dokonale umístěna v ruce a ne sklouznout. Elasticita pracovní části je hlavní kvalita, ocelová rovina by se neměla ohýbat. Tloušťka desky je 0,6–1 mm, šířka a délka odpovídá velikosti nástroje.

Před zahájením práce stojí za to zkontrolovat stupeň závažnosti čepelí a spolehlivost těla. Je vystaven značnému nákladům, která by měla odolávat. Je také nutné školení: Bez praxe bude obtížné pracovat, vaše ruka musí být na nástroj použita.

Navrhovaný sortiment nožů pro řezání linolea je skvělý. Pro pána nebude obtížné vybrat si ten, který potřebuje pro vysoce kvalitní výkon práce.

Nástroj pro řezání linolea

Konstrukční nůž je univerzální nástroj pro řezání povlaků

Řezání polyvinylchloridu nebo přírodního linolea lze provádět pomocí následujícího nástroje:

 • Konstrukční nůž. má zatahovací design, možnost změny a rigidní fixace řezacího plátna. Ve skutečnosti se jedná o přizpůsobenou a vylepšenou verzi papírnictví nože, přizpůsobené pro stavební potřeby. Vhodné pro řezání tenkých i silnějších válcovaných povlaků, ale během provozu byste měli pečlivě sledovat průběh čepele;
 • Knife pro řezání linoleum. má zakřivený nebo háček tvarovaný tvar řezacího prvku. Umožní vám rychle a kvalitní řezané linoleum, koberec a jakékoli jiné měkké podlahy. Je vhodný pro řezání rovného švu a figurovaných prvků v rohových kloubech;
 • Řezání pro podlahy. vyrobené v různých variantách. Pro linoleum se používá design s řezacím prvkem disku, fixován ve speciálním rámu s rukojetí. Pravidelný řez můžete použít s pevnou čepelí. Umožňuje vám rychle a efektivně odříznout plochý okraj po celé délce plátna.

Kromě toho si můžete všimnout takového nástroje jako „Edge“. Používá se při položení přírodního linolea, když potřebujete snížit „rozbitý“ okraj. V případě povlaku polyvinylchloridu vám umožní snížit hranu „okrajem“, pokud byly hrubé chyby předtím během řezání učiněny.

Při výběru pracovního nástroje by se měl brát v úvahu typ povlaku, který je plánován pro položení. Linoleum pro domácnost má nízkou hustotu a tloušťku. Abych to snížil, je tu dost obyčejného konstrukčního nože.

Je lepší snížit dražší polokomerční nebo přírodní linoleum se specializovaným nožem. Tím se vyřízne hustý ochranný povlak a dostane se rovnoměrný plátek.

správně, opravit, linoleum

Vzhled nástroje je vidět na fotografii výše. Pro vstup.úroveň firemní položka. Pro čaroděj je lepší zakoupit lepší vybavení

Mezi výrobci si můžete všimnout produktů Truper, Suntool a Romus. Pro práci s vlastními rukama budou plně namontovány nože z Biber, Jettools, fit.

Jak správně řezat válcové povlaky

Hlavní body při řezání linolea během položení

Chcete.li provádět práce na řezání linolea plátna, kromě zakoupeného nože budete muset připravit čtvercový, dlouhý pravítko a ruleta. Chcete.li vytvořit šablonu, budete potřebovat obyčejný papír nebo hustou lepenku.

Při práci se pokuste nespěchat a provést všechna měření několikrát. Musíte snížit sebevědomé pohyby a vyvinout úsilí. V případě potřeby můžete vypracovat schéma pro umístění obrazů a poté pokračujte v jejich řezání podle vypočtených parametrů.

Technologie řezání diy linoleum bude sestávat z následujících:

 • Před řezáním linolea by měl být uchováván uvnitř po dobu 7-14 dní při teplotě místnosti. Delší období je uvedeno na kartě Pokyny nebo papír dodávané s povlakem.
 • Dále je role naříznuta podle délky místnosti, přičemž se zohledňuje příspěvek. Pro plátno 5-6 m dlouhých 20 mm zadku, méně než 10 m-40-50 mm, více než 10-12 m-50-70 mm. To je nezbytné pro zásoby materiálu pro ořezávání a přirozené smršťování.
 • Řezané plátna by měly být ponechány 3-5 dní, dokud nebude zcela narovnána. Pokud „vlny“ zůstanou na povrchu, neměli byste se je snažit je odstranit pomocí třetích způsobů. Vysoce kvalitní válec se přirozeně narovná.
 • Pak jsou rozřezány kousky po celé délce místnosti. Pokud jsou v místnosti vyčnívající komunikace a další ozdobné prvky, budete muset připravit papírovou šablonu. Po vzoru je vzorec přenesen do linolea a naříznut na správných místech.
 • Pokud má místnost správný tvar, je linoleum tlačeno blízko ke zdi překrýváním a je odříznuto na místě konjugace.
 • Pro dokování plátna se vzorem je první plátno rozloženo na povrchu podlahy. Druhé plátno ukládá na první místo, dokud dokovací hrana nevytvoří pokračování vzoru. Dále je okraj lisován dlouhým pravítkem a prořízl obě kousky.

Po dokončení řezání linolea se musíte přesunout do poloviny místnosti a odstranit pracovní plochu z prachu, budování zbytků a abrazivních částic. Poté, co to můžete začít opravit a dokování.

Jacking dvou nebo více obrazů

Svařovací svařování se používá k zakotvení dvou nebo více obrazů

Fixaci linolea na podlahu lze provést několika způsoby. Lepidlo nanesené na celý povrch podlahy je nejspolehlivějším řešením. Bilaterální lepicí páska se používá pro pokoje, kde fixační tuhost nehraje roli nebo linoleum je dočasná podlaha.

Adhezivní hmota je připravena na práci podle pokynů na obalu. Pro aplikaci se používá špachtle Lepidlo se aplikuje na čistý povrch s pohyby podobnými vlnám bez přebytku.

Poté, co je plátno úhledně sníženo a válcováno s těžkým válcem. Pokud není žádný válec, pak může být nahrazen obvyklou úrovní budovy zabalené v měkkém hadříku. Povrch musí být důkladně vyhlazen v celé oblasti.

Podobně přicházejí s druhou polovinou místnosti. Chcete.li ukotvit plátna, musíte přilepit pásku po celé délce a odstranit ochranný povlak. Po zbývající části se na zbytek aplikuje lepicí hmota. Po lepení by měl být šev důkladně převrácen.

Pokud je svar naplánován, pak je nutné vystřihnout drážku pod vyplněním. Před svařováním musíte několik minut pečlivě zahřát vysoušeč vlasů, položit na trysku a vložit šňůru.

Při položení povlaku v bytě můžete sledovat video, jak řezat linoleum. Při položení několika obrazů věnujte pozornost posloupnosti akcí.