Jak správně položit disk na zastřihovač pro trávu

Pravidla pro výměnu nožů na zastřihovači pro trávu

Pokud je disk na zastřihovači používán pravidelně, musí být občas odstraněn, aby se odstranil a naostřil nebo změnil na nový. Tuto část lze vyrobit z kovu nebo plastu, mít jiný počet čepelí, ale proces nahrazení zůstává stejný. Tento postup je navíc podobný vybavení různých výrobců, ať už Carver nebo Huter, ale jsou možné drobné rozdíly. Změna nože na zastřihovači je poměrně jednoduchá, pokud pozorujete bezpečnostní opatření a znáte správný postup, pro který najdete popis, který můžete v pokynech uživatele. V tomto materiálu bude popsán celý proces nahrazení krok za krokem, stejně jako způsob nezávislého ostření nožů.

Při používání motocyklů v letních chatkách je nejoblíbenější tryskou rybářskou linií pro zastřihovače Mínus použití rybářské linie spočívá v tom, že je výhodné pouze pro zkosení nízkých výhonků. V jiných situacích je řetězec okamžitě ucpaný, bez ohledu na to, zda se používá benzín nebo elektrický model zastřihovače pro trávu. Kromě toho je vegetace navinutá na vřeteno, což vytváří významný odpor na hřídeli a vede k jejímu zhroucení. Může také vyvolat selhání pístového systému v Benzocosu nebo vypálit motor v elektrilech.

Proto se pro sečení vysoké nebo tvrdé vegetace používají různé trysky. Takže pro sklizeň vysoké a drsné trávy, tenké výhonky stromů a keřů, které je nainstalují a používají lépe. Tato tryska ucpává mnohem méně často, což přispívá k většímu odolnosti technologie opotřebení.

Na poznámku! Vzhledem k tomu, že motor elektrických a bateriových modelů je méně výkonný než u Benzocos, takže použití disků je relevantnější pro benzínové copánky.

Elektronický zastřihovač pro trávu s nižším umístěním motoru (Stiga)

Pokuste se vyhnout sečení tohoto typu ořízků za syrového počasí, po dešti nebo když vypadne rosa. Faktem je, že k chlazení elektrického motoru dochází skrze sloty v plastovém pouzdře, skrze které může dojít k vlhkosti uvnitř.

Nepracujte s takovým zastřihovačem déle než 10 minut. to může vést k přehřátí motoru. Udělejte si přestávky v práci.

Existují oříznutí trávy nejen s dolním a s horním umístěním motoru. Elektronická oříznutí pro trávu s horním umístěním elektrického motoru jsou vybaveny masivnějšími elektrickými motory, některé modely mohou používat železný mlýn (nůž) nebo plastové nože jako řezací nástroj.

Pravidla pro provoz zastřihovače pro trávu

Kromě povinné konfigurace a běhu.před zahájením práce je třeba dodržovat řadu pravidel, aby byla sečení pohodlné, výsledek je nejlepší a životnost přístroje je dlouhá.

Použití pásu

Před zahájením zastřihovače pro trávu musíte připojit pás ke sestavenému a připraveni k práci. připevněte k baru s kovovou smyčkou. Taková držák odolá velké a dlouhé zatížení. Můžete nosit pás v některých modelech na jednom rameni, v jiných. na obou (batohové popruhy). Když jsou velké plochy utraceny, paže a záda jsou unavená hmotností zařízení, ale pokud pás dáte správně, můžete snížit zátěž a zabránit vzhledu bolesti ve svalech a kloubech.

Strážka na trávu

Pro tento úkol potřebujete šňůru, protože tráva na trávníku je měkčí než obvyklá. Nejprve byste se měli ujistit, že na zpracovaném území neexistují žádné velké odpadky, větve, dráty, pařezy a nepravidelnosti. Trávník by měl být oříznut rovnoměrně, to je. výška trávy by měla být stejná ve všech částech trávníku. Chcete.li správně sekat zastřihovače s rybářskou linií, mělo by být zařízení vždy drženo na stejné úrovni od země, pohánět je zprava doleva, hladce a bez spěchu. Území můžete rozdělit na čtverce a postupně je vystřihnout. Doporučuje se přesunout z jednoho do druhého ve směru hodinových ručiček.

Rada! Pokud potřebujete trávník minimální výšky, měl by být úhel sklonu zařízení k zemi nejméně 30 stupňů, takže rybářská linie pro zastřihovač se téměř dotkne povrchu. Chyby lze odstranit ručně pomocí zahradních nůžků.

Pomoc

Seno by nemělo být příliš malé, takže musíte sekat pod kořenem. Je lepší jít na sečení s diskem, protože tráva louky je tvrdší než trávník a rybářská linie pro zastřihovač se s ním nemůže vyrovnat. Musíte co nejnižší zastřihovač pro trávu, zkuste pumpovat pruhy stejné délky. Keře a velké plevele s odolnými stonky jsou lepší kousnout do kruhu, aby nepoškodily disk. Zastřihovač trávy, jako v případě trávníku, by se měl pohybovat zprava doleva.

Prášek s vysokou trávou

V tomto případě je nutné nakreslit zastřihovač ze strany na stranu dvakrát, aby se odstranila výška trávy, a poté jej seká pod kořenem. Může být zapotřebí tři nebo více pohybu. záleží na délce stonků. Řezání tvrdé trávy na základně je lepší s disku.

Důležité!.

Sekání mokré trávy

Během deště a po dešti je tráva elektrickým zařízením nebezpečná! Vlhkost může způsobit zkrat v motoru, zastřihovač pro trávu může hořet a člověk může získat šok. Rosa je také nebezpečná, zejména pro zařízení s nižším umístěním motoru a síťové modely, které vyžadují prodlužovací kabel. Je bezpečné oříznout syrovou trávu motocyklem, i když benzínové jednotky s nízkým stupněm ochrany před vlhkostí musí být chráněny před deštěm.

Důležité! O tom, zda je možné sekat mokrou trávu s konkrétním modelem motocyklů, by mělo být v pokynech objasněno. Po sečení musí být mokrý zastřihovač pro trávu jakéhokoli typu pečlivě vysušen.

Výběr revolucí

Nastavení rotace vřetena je možné pouze na zařízeních s benzínem. Tato možnost se používá pro různé typy práce:

 • Nízké rychlosti jsou vhodné pro řezání trávníků;
 • Střední. pro vysoké bylinné houštiny a tenké keře;
 • Vysoké. pro řezání tlustých větví a keřů.

Kolik času může zastřihovač sekat na trávu

Zařízení s elektrickým motorem je schopno pracovat až 20 minut při zapnutí. Potom bude zařízení nutné vypnout současně s ochlazením motoru. Nabíjení baterie musí být pravidelně kontrolováno.

Sekačky na trávu mohou fungovat až 40 minut a dokonce až hodinu bez přestávky na chlazení motoru. Pak musí být utopeni po dobu 10-20 minut. Kolik času bude fungovat konkrétní sekačka na trávu, záleží také na objemu její palivové nádrže.

správně, disk, zastřihovač, trávu

Jaké typy zastřihovačů jsou

Zpočátku si všimneme, že kovové disky lze použít nejen na benzínu, ale také na elektrické oříznutí. Hlavní podmínkou pro použití nožů na řezání kovů na zařízení. při navrhování nástroje by měl být přenosový mechanismus (hřídel nebo převodovka) tuhý typ

Existují modely oříznutí s flexibilními hřídelemi, návrh převodovek, ve kterých je reprezentován ocelovým kabelem. Toto jsou zpravidla, řidiči elektrické trávy s nízkým výkonem, kteří nejsou určeni pro velká zatížení, stejně jako sekačky na trávníku v domácnosti. Kovové disky na ořezávarech nemůžete používat s flexibilním šachtou (pouze plastu), protože to povede k rychlému selhání převodovky. Před zakoupením kovových řezacích mlýnů budete muset zjistit typ poměru převodovky vašeho nástroje. tvrdý nebo flexibilní.

Jaký typ převodového poměru se používá na zastřihovači, je uveden v technickém popisu k nástroji. Pokud má zastřihovač pro trávu zakřivený tyč, pak se ve svém návrhu použije flexibilní hřídel. Nástroje s přímým barem mohou být vybaveny tuhými a flexibilními převodovkami, které závisí na síle zastřihovače pro trávu.

Trimmer nože jsou klasifikovány podle následujících znaků:

 • Výrobní materiál. jsou plastové a kovové. Plastové nože jsou méně účinné než kov, ale nemají velké zatížení na hřídeli a mechanismus pohonu nástroje. Plastové disky se používají na elektrických ořízkách a domácnosti benzos
 • Návrh řezacích zařízení. Ocelové disky jsou dva typy. čepel a ozubené (frézování). Plastové nože se vyrábějí ve formě čepelí. Tvrdá zařízení mají podobný design s kruhovými disky a lobed mají velké ploché nože
 • Počet řezacích hran. Počet zubů a nožů na discích se liší, což ovlivňuje výkon řezacího zařízení. Na převodových discích dosáhne částka 80 odkazů a na Blade. od jednoho do čtyř kusů
 • Přítomnost dalšího postřiku. Ocelová ozubená kola je navíc vybavena výherními útoky, což vám umožňuje používat nástroj pro řízení trávy na površích kopců. Když je disk kontaktován s překážkami ve formě Země a kamenů, zuby nejsou deformovány a netuší se, čehož je dosaženo kvůli přítomnosti vítězných útoků. Odborníci říkají, že zařízení s útoky karbidu dlouho neslouží. Útoky se rychle opotřebovávají a poté se frézovací řezačka používá bez vítězství

Plastové nože pro oříznutí nejen stojí levněji než kovové, ale také nemají vysoké zatížení na mechanismu motoru a přenosu. To platí zejména, když nůž zakopne na překážky. Čím vyšší je pružnost řezacího nože, tím méně je pravděpodobné, že deformace plastových disků.

To je zajímavé!Rosted kola s velkým počtem odkazů se používají k píchnutí různé trávy. suchý, zelený trávník a tlustý. Řez s takovým disku je rovný, čistý a sudý. Kromě toho velké množství zubů vylučuje jejich rychlou tupost a přítomnost dalších děr na povrchu kruhu (penetrace) je určena nejen pro chlazení, ale také pro snížení hmotnosti a zvýšení setrvačnosti.

Jak nainstalovat pilový disk pro zastřihovač pro trávu

Hlavními pracovními orgány jakéhokoli zastřihovače pro trávu jsou naviják s rybářskou linií nebo speciální disk (plast nebo kov). Můžete sekat zelené travnaté rostliny plastovým nožem, jako je rybářská linie, s kovovou. suchou trávou, rákosí a dokonce křoví. ?

Instalace diamantového disku

Tato operace se externě neliší od upevnění typického disku s výjimkou toho, že je vyžadována ještě větší pozornost, přesnost a důkladnost kontroly. Vyjměte cívku rybářskou linkou a blokujte hřídel převodovky speciálním kolíkem nebo vhodným průměrem šroubováku, otočte nádobu pro rybářskou linku proti směru hodinových ručiček. Zkoušíme diamantový disk na dolní štěrbinový puk a přesvědčíme, že jeho přistávací díra je více než průměr přistávacího pásu na puku. Při vysokých rychlostech se může disk přesunout, dojde k nerovnováze, která nevyhnutelně povede k rozpadu nástroje a dokonce ke zranění operátora nebo poblíž lidí. Snažíme se střídavě kompenzovat podložky a vybereme to z nich, které se hodí do šířky a zcela vybere mezeru mezi přistávacím místem pilového disku a soustředěným pásem dolní podložky. Nainstalujeme nižší cíl s kompenzačním prstencem, diamantovým disku, horním pukem a ochranným šálkem, který stále částečně redistribuuje tiskovou sílu do velké oblasti na velkou plochu. Celý výsledný balíček na hřídeli převodovky je spojen s maticí s vláknem levou rukou rukou a poté na koncovém klíči, blokování hřídele převodovky pomocí vhodného šroubováku. Odstraňte ochrannou plastovou trubici ze zubů a znovu zkontrolujte sílu upevnění pily na hřídeli převodovky. Pokud se ukázalo, že je spolehlivý, pak je zastřihovač pro trávu se zavedeným diamantovým disku zcela připraven, a to jak pro tradiční, tak pro tento nástroj, práce, práce.

Testování v praxi

Pro bezpečnost musíte nasadit ochrannou helmu s průhlednou výstřelem, abyste chránili obličej, rukavice na ruce. Nejprve se snažíme odstranit tenké suché větve, postupně se přesunout na větší a dokončit testování suchých a polosušených kmenů stromů s průměrem 7-8 cm. Jsme přesvědčeni, že zastřihovač trávy s diamantovým disku funguje poměrně efektivně, spolehlivě a bezpečně. Plátky, příčné i šikmé, jsou velmi hladké. Nejsou viditelné zmačkané a roztrhané vlákna dřeva. Sekat trávu s diamantovým disku je také docela pohodlný, efektivní a produktivně, bez ohledu na jeho výšku, hustotu a stupeň sucha Pozornost! Neměli byste být uneseni instalací velkého průměru a tloušťky trávy pro trávu, protože to způsobí zvýšení zatížení převodovky a motoru a možného předčasného rozpadu. Bezpečnost práce s takovým nástrojem se také sníží, což v žádném případě nelze povolit.

Kde a který nůž je lepší?

Pokud je na výstřižce připevněn nahrazený nůž, není problém: výměna řezacího zařízení se provádí v souladu s pokyny pro provoz zastřihovače pro trávu. Ale to se ne vždy děje.

Skutečným počtem otáček obratu najdete vhodnosti instalace nože na existujícího elektrického zastřihovače (takové problémy s benzínem). Pokud při výměně lžíce rybářským prutem nožem vytočí motor nainstalovaný počet revolucí za sekundu nebo méně, pak je náhrada možná, jinak se motor hodně přehří a převodovka zastřihovač rychle selže.

Je zajímavé porovnat mezi sebou tři nejběžnější možnosti nožů. multi.tooth disk, stejně jako se dvěma a třemi čepelemi.

Nože na kovové disku

Obvykle sada na zastřihovač zahrnuje několik takových nožů, ale můžete si také koupit samostatně a měřit vnější průměr nože a konfiguraci přistávacího otvoru. Například diskové nože ze STIHL a Husquarna mezi sebou zaměnitelné. Diskové nože se liší v počtu zubů, výšky (mohou být různé.vysoké), stejně jako pevná látka plátna. Takové nože jsou nejčastěji instalovány na oříznutí od Stihl, Huter, Al-Ko, vybavené přímým barem a jsou nejvíce rigidní. Dobře se vyrovnávají se starými výhonky a dlouhými stonky, ale při práci s mladou trávou je na vnitřní povrch ochranného krytu často pozorováno sečení sečení sečení sečení se sečení.

Vystřihovač pro trávu s nožem na rozložení Oen ve srovnání s nepřetržitým nabývá na síle. Nedostatek diskových nožů je zvýšený okamžik setrvačnosti, takže se zvyšuje počáteční síla jednotky. Na levných strukturách a na častých zastávkách to vede k přehřátí motoru a negativně ovlivňuje jeho trvanlivost.

Dva.lobed a tři lobed nože

Takové nože jsou vybaveny jejich elektrickými ořízřeními pro značku trávy Bosch. Jejich okamžik setrvačnosti je minimální a prakticky neovlivňuje výkon jednotky. Pohodlí provozu tohoto designu spočívá v tom, že samostatná náhrada každé z čepelí je přijatelná Dvě.lobed nože pracují neustále na homogenní hmotnosti sečení. Vyřízli odříznutí na stranu dobře, nedovolují přilepení nebo zabalení zbytků do šachty tyče.

Tři.lobed a dva.lobed nože ve svých schopnostech jsou docela konkurenční sleva, ale tloušťka čepele by neměla být menší než 2 mm. Současně jsou kované nože odolnější než razítko (nalezeno na čínských.vyrobených zastřihovačích). Jednoduše je rozlišit. na lisovaných čepelích jsou stopy od úderu od oddělení jasně rozlišitelné s přítomností charakteristických zón čipu a řezu, které nejsou na kované.

Žraločí nože

Žralok je tryska tří nožů čepelí a každá čepel je pevná vzhledem k druhému v úhlu 120 °. Výhodou tohoto designu je, že každá čepel může být upravena jednotlivě. Výsledkem je, že se sečením pozemku s různými typy vegetace (tráva, plevele, suchost) bude kvalita sečení přibližně stejná. Kromě toho, protože se sníží interval mezi sečením trávy každé čepele, vypouštěcí trávu dochází intenzivněji

Okamžik setrvačnosti diskového nože může být snížen kvůli nezávislému průzkumu jeho povrchu, například na řezném lisu. Penetrační otvory by měly být umístěny přísně symetricky vzhledem k těžišti nože. Nástroj se stává snazší a jeho řezací schopnosti se nemění. Správné ostření čepelí vyměnitelného nože také dává pozitivní účinek. Provádí se s malým počtem zatáček brusného kruhu se středním obilím. Zuby jsou taženy pod úhlem 30 °. Nepoužívejte nůž pro zastřihovač pro trávu s útokem z pevné slitiny. kvalita řezu zůstane téměř na stejné úrovni a hmotnost nástroje se zvýší.

Nože na motocykl a jejich účel (nože na motocykly)

Hlavní materiál pro výrobu zastřihovačů bude mít rád plast nebo kov. Zavedení takových spotřebních materiálů je téměř ve všem v závislosti na 2 charakteristikách:

Z úsudků o bezpečnostních opatřeních si domácí výrobci nedoporučují umístit železné nože na elektronické ořízkové trávy pro trávu pro trávu. Všechny Motokos provozující z elektronické sítě a baterií jsou vybaveny plastovými lopatkami. Na základě výrobce to bude celá disková design, s několika čepelemi nebo ve formě speciální sečení hlavy, která zajišťuje instalaci odnímatelných plastových čepelí.

Plochý tyč v benzínovém zastřihovači pro trávu a zakřivený v elektronickém

Umístění železného nože na elektronický zastřihovač pro trávu neumožňuje jeho konstrukční prvky.

 • Zakřivená tyč jednotky snižuje vzdálenost od její pracovní části k nohám Kosar. Pro které je určen k nohám návrh kolize čepelí s kamenem nebo jiným tvrdým předmětem copu pro trávu.
 • Nejvyšší točivý moment, který jsme zmínili výše, pro který je zamýšlen návrh střetu železného nože s tvrdým předmětem, převádí obrovské zatížení na flexibilní šachtě zastřihovače pro trávu a jeho motor. Co způsobuje jejich předčasné zhroucení.
 • Ve většině případů nemá Electrocos Pen restriktivní tyč hrající roli zastávky. Který nevylučuje zranění nohou.

Tyto funkce používají pouze plastové nože na ořízkách s elektronickými motory. Při srážce s překážkou jsou čepele zničeny, ty, které chrání nohy sekačky před pravděpodobným zraněním.

Plastové nože jsou dokonale ovládány s vyrobenou a suchou trávou. Chápou sečení kopřivy a lopuchů.

Použití železných nožů pouze na benzínových zastřihovačích je také odůvodněno konstruktivními rysy.

 • Souvažná struktura tyče zvyšuje vzdálenost k nohám, což poskytuje kozákům úplnou bezpečnost.
 • Pohodlné úchyty ve tvaru písmene U a J vám umožňují pevně udržovat nástroj. Hands Motokos ve tvaru D jsou vybaveny omezovačem spočívajícím v noze nákladu, což vám neumožňuje nechat hlavu k nohám se setkal s řeznou disk s tvrdou překážkou.
 • Spojka motoru s vnitřním spalováním umožňuje hladce získat rychlost na racionální úrovni. A když se čepel srazí proti tvrdému povrchu, může uhasit část rány.

Takové macárové, benzínové oříznutí pro trávu s nainstalovaným železným nožem je nejoblíbenější pro použití na obrovských oblastech. Úspěšně se jim řídí nejen s nejvyšší hrubou trávou, plevelem, lopky a kopřivy, ale se keři a mladými stromy.

Tvar čepelí disku nastaveného na zastřihovače pro trávu neovlivňuje kvalitu provedené práce. Rychlost nezávisí na jejich stavu. Triangular, lichoběžní, obdélníkové formy Tento klient zůstává přípravou výrobců.

Pokud máte v úmyslu připravit seno, pak nejlepší dát nože na motocykl s velkým počtem čepelí. Opatrně prozkoumejte kola s osmi zuby jinými slovy, disky se 4 velkými čepelemi a 4 dalšími

Umístění nože na zastřihovač pro trávu není tak obtížné. Výrobce vybaví své nástroje speciálním kolíkem, který umožňuje zablokovat převodovku a klíč, který je cívka odšroubována rybářskou linkou. Hlavní věc, kterou je třeba pozorovat při změně bezpečnostních měření řezných částí a posloupnost sestavení rozebírání.

Jak vybrat?

Při výběru nože pro sekačku byste měli věnovat pozornost mnoha bodům. Například kola s kovovými zuby jsou nejčastěji vyráběna ve formě kruhu

Zuby se mohou lišit ve tvaru, druhu, velikosti. U malých stromů a tlusté trávy je lepší přednost diskům s velkým počtem zubů.

Stojí za zmínku takové výhody frézovacích kruhů pro motocykl, jako je rychlá sada revolucí Pro husté sečení, na vysokou, stejně jako pro malou drsnou trávu a keře, je lepší si vybrat kruhy s 40 nebo více zuby a perace. Jsou schopni brousit vegetaci a zároveň to nebude zabaleno do kruhu. Pokud je počet zubů více než 60, pak můžete bezpečně sekat trávu a stromy s tloušťkou barelu až do 7 cm.

Disky s pevným plátnem a bez otvorů se rozlišují velkou hmotou, takže by měly být vybrány pro výkonné oříznutí (více než 40 cm3)

Zimní útoky by měly být vybrány pro sečení rostlin vedle překážek. Pokud potřebujete sekat trávu na seno, měli byste přednost ocelovým nožům s velkým počtem zubů s rovnoměrným zaostřením. Nepřetržité disky s počtem zubů od 16 do 32 řezaných rostlin dobře se silnými stonky.

U ořízků s nízkým výkonem jsou lépe vhodné lobedové disky s minimálním okamžikem setrvačnosti. Čím menší čepele, tím silnější nástroj brouší trávu. Disky se dvěma lopatek se tedy nejčastěji používají k sekání homogenní trávy. Hlavní výhodou tohoto druhu je, že vyřazuje řezané rostliny na stranu.

Při sklizni seno se doporučuje vybrat nože se čtyřmi lopatkami, aby se tráva nestavila.

Tloušťka lopatek je také důležitá při výběru. Disky lze vyrazit nebo kované. První z nich je charakterizován nízkou cenou, ale zároveň může být vážně poškozen, čelit překážce. Pokud jde o padělané disky, čipy a plátky se na ně netvoří při srážce s pevnými předměty.

Jejich nízká hmotnost nevytvoří nadměrné zatížení motoru. Měkký plast umožňuje nožům, když jsou na překážce, nezlomí se, ale jednoduše se ohýbejte mírně nebo deformujte. Doporučuje se používat takové řezací prvky pro bití silné měkké trávy.

Vlastní manufaktura cívky

Poměrně často je zastřihovač pro trávu provozován v vzdálenosti od míst, kde si můžete zakoupit náhradní díly pro splitě s jeho zhroucením. V tomto případě můžete místo rozbitého mechanismu nainstalovat jednoduchou cívku vyrobenou v designu vyrobeném sami. K tomu potřebujete list překližky (textový, kov atd.), oči, šrouby nebo šrouby. Proces zahrnuje několik fází.

 • Disk je vyříznut z překližky, který odpovídá neúspěšné cívce s průměrem.
 • Ve středu disku je vyvrtána díra, která odpovídá průměru s šachtou zastřihovače pro trávu.
 • Malé oči jsou připojeny k opačným stranám disku, které budou sloužit k doplňování rybářské linie.
 • Očima projděte rybářskou čáru pro zastřihovač a opravte ji běžnými šrouby nebo šrouby. Cívka je připravena na práci.
 • Svinutím vyrobené cívky mezi dvěma podložkami je připevněna k šachtě zastřihovače pro trávu s maticí.

Důležité! Je třeba si uvědomit, že k utažení nebo odšroubování matice bez tvrdé fixace hřídele.

Chcete.li nahradit rybářskou linku na domácím Bobinovi, budete muset uvolnit fixační šrouby, vložit novou část řetězce a znovu utáhnout spojovací prvky. Není nutné odstranit cívku z šachty zastřihovače pro trávu, je však nutné vyloučit možnost spontánního spuštění motoru.

Nahoře tedy byl krok.krok s obrázky popsanými metodami opravy řetězce hlavy. Jak vidíte, proces není komplikovaný. A většina poruch přímo souvisí s nepřesným palivem řetězce a jeho neuspokojivou kvalitou. Na videu můžete jasně vidět všechny fáze procesu.