Jak spustit zastřihovač pro trávu STIHL 55

Oprava zastřihovače pro trávu STIHL s vlastními rukama a pokyny pro operace FS-38 a 55 (STIHL FS), Nastavení karburátoru

Obyvatelé měst se uchylují ke službám návrhářů, nebo se sami snaží něco změnit ve svém domě, kupovat nový nábytek, tapetu, takže poté, co dorazili domů po obtížném dni, se člověk mohl mentálně uvolnit a relaxovat v příznivé atmosféře. Obyvatelé vlastních domů za městskou linií mají úplně jiné obavy a požadavky. A pak do popředí přichází nový mozek inženýrství. Stihl sekačky společnosti.

Historie této německé značky začíná v roce 1926. V počátečních fázích jeho vývoje se společnost zapojila do výroby a implementace různých komponent pro praní a parní stroje. Všechno to začalo, stejně jako mnoho společností, s malou produkcí a úzkou orientací, což umožnilo zaměřit se na kvalitu vyráběných produktů.

Na začátku 30. Let byla vydána první řetězová pila STIHL, která se v těchto dnech vyznačuje pohodlí a funkčností. Společnost se vyvíjí po dlouhou dobu a neustále představuje nové nástroje, což jí dává příležitost vstoupit na mezinárodní trh. A již v roce 1931 byly organizovány první pravidelné výrobky do Ruska.

K dnešnímu dni společnost zahájila své činnosti ve více než 160 zemích světa, otevírala nová centra a produkční oddělení ve Švýcarsku, Číně a mnoha dalších státech. To je pochopitelné, protože sortiment společnosti je působivý: Motoburs, benzínové postřikovače, sekačky, benzínové zastřihovače pro trávu, řetězové pily a mnoho dalšího. Chtěl bych poznamenat, že řetězové pily Shtil jsou velmi populární kvůli jejich funkčnosti a přijatelné ceně.

Zařízení sekačky na trávu

Měli byste znát zařízení sekačky STIHL FS 55, pokud plánujete zařízení ovládat, a ještě více jej opravit. Spalovací motor v této jednotce je téměř stejný jako v řetězové pile. Poslední pneumatika však byla zaznamenána do převodovky motoru s dlouhou trubkovou tyčkou. Uvnitř je šachta, která přenáší točivý moment z motoru na pracovní nástroj. Tento design je zavěšen na pásu, který hodí přes rameno. To vám umožní držet nástroj na hmotnosti, což je důležité s citlivou hmotou řetězové pily.

Rukojeť je připevněna k jednotkové tyčičce, pomocí jej můžete přesunout konec lišty pomocí pracovního nástroje Samotný nástroj je kulatý buben, na jehož obou stranách je hustá rybářská linie pro zastřihovač vychází z otvorů. Když se buben otáčí, je rybářská linie zastřihovače tažena pod vlivem odstředivé síly a zasáhne trávu, odřízne jej.

Stihl FS 55 sekačka na trávu, jejíž technické vlastnosti budou předloženy níže uvedené pozornosti, má rychlou nevýznamnou nylonovou rybářskou linii pro oříznutí. Je pravidelně aktualizován odvízením cívky, která se nachází uvnitř bubnu.

Benzotrimmers

Benzínové oříznutí pro trávu jsou nejběžnějším typem, který se vyznačuje vysokým výkonem poskytovaným motorem s 2 nebo čtyřmi taženými, manévrovatelností a mobilitou. Mezi nedostatky se rozlišují těžká váha a malá přívětivost životního prostředí.

Modely domácnosti v technických parametrech jsou podobné bateriovým a elektrickým copánkům. Zahrnují minimální sadu řezů. Díky motoru s nízkým napájením jsou lehké a efektivní.

Profesionální modely mají pokročilé funkce sečení, sekání trávy a keře se stonkem tlustou až 2 cm.

.

Benzotrimmery jsou provozovány v oblastech jakékoli velikosti a nejsou vázány na zdroj energie.

FS-55 Benzotrimmer je univerzální nástroj vybavený dvojitým popisem pro pohodlí ovládání procesu.

.

zastřihovač, trávu, stihl
 • Rovný bar;
 • Rohová odolná převodovka;
 • Manuální čerpadlo pro palivo;
 • Kompaktní ochrana nože;
 • Individuálně nastavitelná rukojeť;
 • Uzavřený systém zapalování;
 • Otvor pro připojení 2 rozhraní;
 • Automatické ovládání délky řetězce Braid;
 • Boční vyčnívající brýle.
 • Napájecí jednotka-gasolin, 2-odtaznutí;
 • Síla. 1 litr. S.;;
 • Pracovní kapacita válce je 27,2 cm³;
 • Frekvence rotace. 8300 ot / min;
 • Průměr pohybu. 420 mm;
 • Celková délka nástroje je 1,7 m;
 • Kapacita palivové nádrže je 0,33 litru;
 • Hmotnost. 4,9 kg.

Model FS-38 je nejlehčí zastřihovač pro trávu kolem domu, květinové záhony, stromy, podél cest. Ergonomické, vybavené pohodlnou, kulatou, nastavitelnou rukojetí a rukojetí se všemi prvky řízení výkonu. Tyč je zakřivený.

Konstrukce nástroje zahrnuje 2- nebo 4-strunnou hlavu zastřihovač Autocut-C-5-2 s auto-regulací délek řezu. Abychom nahradili rybářskou linii, není třeba se rozebírat a odstranit ji. Chcete.li zlepšit efektivitu práce při čištění místa z tvrdé trávy, rákosí a pichlavých živých plotů, můžete nainstalovat hlavu s polymerními noži nebo durocut s řezacími řetězci odříznuté pro požadovanou velikost.

Pro rychlé a snadné spuštění je poskytováno ruční čerpání paliva a ergostartského mechanismu. Standardní vybavení zahrnuje ochranné brýle a pás pro pohodlí během provozu.

Technické charakteristiky sekačky na trávu FS-38:

 • Engine-2-STREK;
 • Síla. 0,9 litrů. S.;;
 • Svazek. 27,2 cm³;
 • Délka. 1,47 m;
 • Kapacita nádrže. 0,33 l;
 • Mass. 4,1 kg;
 • Průměr pohybu. 380 mm.

FS-130

Stihl FS-130 benzín je výkonná sekačka na trávu s těžkou třídou s ekologickým motorem 4-mix x 1,9 litru. S., s objemem 36,3 cm³ a ​​frekvence rotace hřídele 8500 ot / min. Motor je kombinací dvou a čtyřtaktních instalací s minimálním množstvím výfukových plynů, dobrým tahem a velkým točivým momentem. Vyznačuje se klidným zvukem práce, úroveň hlasitosti s plastovým nebo kovovým nožem dosáhne ne více než 108 dB (a).

Model je vybaven anti.slobračním systémem. Přenos škodlivých vibrací je snížen přítomností gumových pufrů.

Motor je spuštěn elektronickým zapalovacím systémem. Vytvořené vysoké napětí poskytuje tvorbu jisker a trvání spalování.

Kosilianské ocelové plátno řezání náhlavní soupravy s 2 ostrými hranami.

Při provozování nástroje se nezbytně používá univerzální ochranný štít.

FS-250

Najde použití v lesnictví a zahradnictví.

Díky inovativnímu systému Elastostart začíná jednotka rovnoměrně a bez šoků.

zastřihovač, trávu, stihl

Kompenzátor nainstalovaný v karburátoru je spuštěn k přesycení palivové směsi během znečištění filtru čištění vzduchu.

Model je vybaven dvoupřkovým benzínovým energetickou jednotkou pro 2,2 litru. S. S pracovním objemem 40,2 cm³. Objem nádrže je 0,64 litrů.

Plivový systém. řezání plátna pro trávu a 4 čepele. Vyjímatelné trysky zvyšují funkčnost nástroje.

zastřihovač, trávu, stihl

Jiné modely benzínu

Mezi poloprofesionální benzotrimmery se rozlišují FS-100 a 131.

Braid s přímým pruhem FS-100 má 4 mix motor s menším počtem škodlivých plynů uvolněných než dvoudobý motor. V tomto případě je jeho síla 1,4 litru. S., Co stačí k sekání velkých ploch s vysokou vegetací. Z nástrojů pro sečení obsahuje souprava na disku na disku se 4 řezy.

Sekačka STIHL FS-131 je vybavena benzínovým motorem o 4 mix s 1,9 litru. S., Ale pouze otočný nůž pro trávu GSB 230-2 působí jako řezy.

Jaký olej se používá pro zastřihovač pro trávu?

Olej pro dvoutaktní motory ořezávačů musí dodržovat mírně odlišné standardy než olej pro čtyřtaktní motory Rovněž by se olej z benzínu měl dobře rozpustit a být navržen tak, aby pracoval při vysoké teplotě.

S ohledem na takové vážné standardy moderní výrobci zahradního vybavení produkují speciální sestavy dvoudobých olejů, navržených speciálně pro oříznutí a motocykl. Oleje výrobců, jako jsou Hado a Stihl, jsou pro toto vybavení ideální, poskytují vynikající tuk a mají nízkou úroveň ohně.

Příprava směsi paliva a tankování

Pro pohodlí výroby palivového směsi je lepší mít speciální kanystr Doporučujeme získat podobné, je velmi pohodlné používat https: // ru-ad.ru/prinadlezhnosti-dlya-sadovoy-tehniki/dlya-benzopil/kanistry/

Dále si vezměte měřenou nádobu s měřítkem, která je na něj použita, s jeho pomocí můžete směs připravit co nejpřesněji a nejrychleji. Podívejte se na pokyny, která značka benzínu a 2-odtahovací olej https: // ru-sad.RU/Prinadlezhnosti-Dlya-Sadovoy-Tehniki/Masla-I-Smazki/Doporučeno výrobcem vašeho modelu sekačky na trávu Pak úhledně hotová směs, přes trychtýř, nalijte zastřihovač pro trávu do palivové nádrže. Poměr benzínu a oleje by měl být stejný, jak je uvedeno v pokynech. To je velmi důležitý bod!

Možné poruchy

Bohužel, dokonce i kompetentní a pečlivá provoz vysoce kvalitních benzínových sekaček na trávu nevylučuje zcela riziko poruch. Zvažte nejčastější problémy.

 • Motor nezačne. Možná svíčka selhala nebo palivo nevstoupí do karburátoru.
 • Nestabilní práce led na nečinnosti. Jedním z nejčastějších důvodů v takových situacích je nesprávné nastavení karburátoru.
 • Zastřihovač trávy nevyvíjí rychlost a neposkytuje dostatečný výkon. Takové jevy jsou spojeny s nutností čištění nebo výměny vzduchového filtru, svíček, a také upravovat karburátor a odstranění půdy v tlumiči tlumiče.
 • Přehřátí motoru, který může být způsoben použitím směsi palivové nízké kvality.

Poměrně často musí majitelé benzínových sekaček čelit situacím, když se přitiskne na plyn. Nejčastějším důvodem v tomto případě je nesprávná operace karburátoru vyžadujícího nastavení. Nejčastěji k tomu dochází po dlouhodobém skladování zařízení nebo v důsledku jeho provozu v obtížných podmínkách.

zastřihovač, trávu, stihl

Po přidání plynu může být palivový ventil uzavřen na zastavení motoru, který bude muset být mírně oslaben, aby se obnovil normální dodávku benzínu. Často musíte čelit ucpávání kabiny, tj. Zkontrolovací ventil umístěný v palivové nádrži. Důvody pro skutečnost, že led zastřihovače pro stánky trávy, kabel, se ohýbající v karburátoru a natahování palivové hadice ohýbá.

V dalším videu najdete podrobnou recenzi a test sekačky STIHL FS55.

Odstranění rukojeti

Chcete.li odstranit, je nutné odstranit plastové zátky z vnitřní dutiny tlumičů nárazů, po které pomocí silného šroubováku nejprve stiskněte horní tlumič nárazů, pak ten, který je blíž k zadní rukojeti.

V zadní části rukojeti je instalován spoušť plynu, který je připojen k karburátoru přes trakci drátu, aby se odpojil tah od spouštěče plynu, je nutné uvolnit dva šrouby a rozebrat rukojeť.

.

Analogy

Na světě a na ruských trzích lze rozlišit dvě značky prodávající podobné produkty. Sturm a Fubag. Jsou zastoupeny následujícími modely: německý benzotrimmer Fubag FPT 52 38712 a ruský Sturm BT8952D, které mají podobné vlastnosti a spadají do stejného cenového rozpětí.

V loňském roce jsem si koupil tento model zastřihovače pro trávu, abych obnovil objednávku na zahradním pozemku Vypořádá se s váhou, dokud si nestěžuje. Říká, že je vhodné pracovat. Podle mých pocitů mohu říci, že je to velmi lehké a pohodlné, pokud by stále existoval pás, pak by to nebyla cena. Pro přeplnění stromů a keřů je skvělé. Podle mého názoru to není vhodné pro Kosbu ve velkých svazcích, protože ruce jsou unavené. Jinak nebyly problémy s motocyklem, všechno funguje dobře a nezklame.

Tento model zastřihovače pro trávu používám 2 po sobě jdoucí sezónu. Pro přeplnění oblastí tvrdých oblastí používám hlavně tvrdé oblasti Protože se nebudete plazit na stromy a na plot, používám zastřihovač pro trávu. Líbí se mi tento nástroj. Začíná poprvé, dokonce i v chladném počasí. Chcete.li to udělat, musíte jen načerpat trochu paliva. A rybářská linie pro zastřihovač je také velmi snadno změna v ní, existuje zvláštní pozice pro to.

Byl jsem vyzván neustále úhledně řezaným trávníkem souseda, abych si koupil zastřihovač pro trávu). Přicházím do chalupy, vidím jeho trávník a chci vydat stejnou objednávku doma. Za to a získal to. Nyní v mém letním domě se všechno stalo úhledně a čistým. Ve správě zastřihovače pro trávu jsem se mnou docela spokojený. Není mnoho paliva. Jen hlučné, ale podle mého názoru jsou všichni tak hlasité. Pokud začneme sekat se sousedem, ukáže se taková symfonie, že můžete slyšet celý okres. Rozhodně doporučuji akvizici.

Cívka se opotřebovala z dlouhého díla.

Prvním projektem opravy je pájet nový prodlužovací čepice z Kapronu nebo plastu.

Vzal pruh plechu, stiskl ho do tkáně a zahřál plamenem plynového hořáku. Potom na obou stranách připojil stranu hlavy sekačky na trávu a na stejnou dobu a hustý plastový puk. Po 2 sekundách je stiskl k sobě a nechal je vychladnout. Nebylo to připájeno Ukázalo se, že nějaký mazaný americký plast. Není kombinován s naším polyethylenem, polystyrenem, polykarbonátem.

Ustoupil na své předchozí pozice a znovu studoval tlakový mechanismus. Objevil mezeru dostatečnou pro druhý projekt opravy.

Ze starého větru jsem odřízl kus mosazné trubice 25 mm dlouhým s vnitřním průměrem 27 mm. S pomocí Emery a souboru jsem vyčistil konce.

Poté se světlým úderem kladiva přeložil telefon na plastové tělo rukávu tlakového mechanismu.

Z břízové ​​tyčinky dejte zástrčku 10 mm dlouhý s vnějším průměrem 27 mm. A také ji zatlačil do mosazné potrubí shora, dokud se nezastaví do rukávu.

Pro opravu konstrukce ostrost jádro přezdívalo trubici v kruhu podél plastmass a kladivo testovalo okraj podél dřevěné dopravní zácpy.

Abychom drželi nativní prašníky v cívce, bylo nutné je stisknout v kazetě soustruhu a řezačka, která dláždí drážku pod uzamykací kroužek s hloubkou 1 mm a šířkou široké 2 mm.

Sklonil jsem samotný uzamykací kroužek na ořezávání kohoutek z pletací jehly na kole a na to se kousl z přebytku na místě.

Po jednoduchých opravných pracích nainstaloval hlavu na sekačku na trávu, odložil ji, zastrčil rybářskou linii pro zastřihovače a šel do zahrady pro testování. Všechno funguje! Studna! Stiskl jsem na aktualizovanou římsu. rybářská linka pro zastřihovač prodloužila. Po sečení zůstal prašník na místě. Swlingové povrchy se neucpaly trávou a zemí.

Úspěšné rozhodnutí o další hodinu bylo znovu.implementováno na druhé opotřebované nositelné hlavě. Teď mám náhradní!

Když se podíváte na pozorně připojené výkresy, můžete hádat, abyste vinu z kombinované protézy „Pipe plus Traffic Jam“ z bronzového obrobku.

Nebo dokonce s ochrannou uzávěrem pochodně. Pak nebude potřeba drážky s uzamykacím kroužkem.