Jak vyrobit šikmé drážky s ručním mlýnem

Správné frézování pomocí frézy ruky

Řezačka rukou je univerzální mechanický nástroj v domácí dílně. Chcete.li to správně používat, musíte získat hlavní lekce práce na dřevo na dřevě. Na trhu je mnoho čínských mlýnů. Odborníci doporučují zakoupit výkonnější nástroj, protože seznam provedených prací se výrazně rozšíří. Mistr bude schopen snížit vzor, ​​vytvořit vzorek pod čtvrtinou, snížit hroty a provádět další operace spojené s výrobou nábytku.

Při zpracování dřeva je nezbytné frézovat. S tím můžete z dřevěného obrobku proměnit elegantní dekorativní produkt. Toto vybavení je nejčastěji používáno profesionály, ale milenci se zkušenostmi budou také schopni jej zvládnout. Použití mechanismů není úkolem plic, takže před zahájením práce s jejich používáním je nutné zajistit pohodlí a bezpečnost. Organizace pracoviště je velmi důležitá. Domácí mistr si musí pamatovat, že během provozu existuje možnost poškození nejen frézovací řezačky nebo mechanického zařízení, ale také na zdraví.

Zpracování dřeva pracuje nejen na stroji, ale také přípravu na pracovišti, plánování sekvence prováděné práce. Než začnete frézovat, musíte si vybrat správný typ řezačky pro konkrétní úkol, s ohledem na jeho tvar a velikost. Měli byste si vybrat rychlost stroje a hloubku řezání a nezapomeňte, že zpracovaný materiál musí být spolehlivě připojen ke stolu.

V závislosti na konkrétním typu frézovacího zařízení se pravidla pro jejich použití v mnoha aspektech liší. K dnešnímu dni se široce používají svisle frézovací stroje, ve kterém je vřeteno umístěno nad plochou. Při zpracování okrajů polic a kulatých desek, vytvoření drážky a spojení dřevěných částí, se osvědčili s takovou operací, jako je frézování dřeva. Při zpracování kulatých struktur je nezbytným doplňkem speciální kompas s podpůrnou deskou, která poskytuje přesnost zpracování.

Práce s frézovacím mlýnem se musíte naučit vést klidně a hladké pohyby. Klíčovým bodem je správný a bezpečný pohyb zpracovaného materiálu. To nelze provést příliš pomalu, protože na dřevě se mohou objevit skvrny z popálenin, což může vést k poškození materiálu.

Při provádění frézovacího dřeva se objevují čipy proti směru dřevěných vláken. V jednom průchodu je nutné provádět frézování do hloubky 8 mm, některé modely umožňují konfigurovat s přesností 0,1 mm. Hluboké drážky a ubikace musí být frézování v několika průchodech.

Nástroje:

Na obrobku se vyrábí značení budoucí drážky. Pokud by to mělo projít, musíte čerpat z obou stran, protože jinak nebude fungovat, aby se získala úhledná vložka. Je důležité, aby šířka značení odpovídala šířce stávajícího darů.

Laskavě je připevněn ke konci značení a vrhne se do stromu se světlou úderem Kiyanky. Poté je jeho čepel připojena po několika milimetrech a jezdí pod úhlem k prvnímu výřezu. Takže musíte jít na samotný okraj značení.

Poté jsou hrany omezeny a řez se provádí uprostřed. To vám umožní oddělit nasekaný strom a vyčistit jej od drážky.

Jakmile to bude dostatečně jasné, musíte vyvrtat vrták se stejným průměrem několik otvorů podél drážky. Je důležité, aby jejich hloubka byla stejná a odpovídá nezbytné délce špice, která bude vložena do vzorku. Při výrobě drážky byste měli nejprve pracovat s kořistí a na druhé straně, takže když se při vrtání spojí dvě výklenky uprostřed obrobku. Pokud se vydáte pouze na jednu stranu, pak na druhé straně dostanete žetony.

Po vrtání zůstanou podělení z tenkého dřeva. To se provádí rychle, pokud jsou stěny navíc vyvrtany v úhlu.

Výsledkem je, že dostanete drážku se dokonce i stěnami. Je důležité, aby jeho velikost odpovídala parametrům špičky. Spodní část nevyvinuté drážky může mít nesrovnalosti, není nutné ji vyleštit. Tento povrch stále není viditelný a po vyplnění karpentrického lepidla se bude držet roztrhaných vláken ještě silnějších.

Samozřejmě připojte obrobky pomocí hrotů a drážků delší než použití šroubů a jiných kovových upevňovacích prvků. Ale takový uzel vypadá mnohem atraktivnější a kromě toho je to nejspolehlivější. Nikdy nedovolí, aby se objevila vůle mezi připojenými polotovary. Možná poprvé, kdy drážky nebude tak úhledná, ale s praxí se jeho kvalita zvýší. Původní článek v angličtině

Jak si vybrat drážku s frézováním?

Řešení problému závisí na tom, kde jsou drážky umístěny, jakou velikost mají. Můžete citovat několik doporučení pro domácí pány:

  • Použití otevřených drážek zahrnuje konsolidaci v desce, obrobku podél řezačky.
  • Přesnost je určena výškou řezačky, umístění baru.
  • Doporučuje se používat dřevěný odpad pro zkušební operace. Tím se vyhýbá chybám.
  • Vzorek se provádí ve fázích, zatímco několik průchodů se provádí.

Přečtěte si také: Jak odšroubovat kolo, pokud jste vytrhli hranice

Hlavní věc po dokončení každé fáze je zbavit se odpadu dřeva včas. Pak nástroj rozhodně nebude trpět přehřátím. Při provádění práce je nejjednodušší používat šablonu vytesanou z překližky. Předává to samotného s nainstalovaným ložiskem.

Vrtné otvory

Pro přesné a přesné vrtání velkých otvorů použijte vrtný stroj a páteř. Označte střed díry, opravte odpovídající vrták a nastavte omezovač hloubky. Poté stiskněte obrobku se svorkami na plochu (to bude nějakou dobu trvat, ale plně se ospravedlní). Pokud je díra hluboká, zvedněte vrták několikrát, abyste odstranili odpad a minimalizovali přehřátí. Pokud musíte rozptýlit mnoho děr ve stejných detailech, je užitečné vytvořit šablonu ze dřevěných kousků, která je připevněna svorky ke stolu stroje stroje.

Chcete.li vyvrtat otvory pro šrouby a instalační otvory pro nehty, stojí za to použít vrták a je pohodlnější používat vrták na baterii. Pokud potřebujete ponořit spoustu šroubů, nainstalujte k tomuto nástroji šroubovák připojený do vrtačky.

vyrobit, drážky, mlýnem

Oděvní desky

Vysoko kvalitní dřevo je drahé, nákup dobré desky s nezbytnými parametry není vždy možné, ale ne vždy nutné. Abychom například vytvořili, není vůbec nutné hledat šířku desky do stolu, mít dovednosti tesařství, můžete vytvořit ideální dřevěné plátno s nezbytnými parametry.

Existuje mnoho možností shromáždění. Rozsáhlá deska se špičkou a drážkou, vývojová podšívka. Umožňuje vám vytvořit i dřevěné povrchy velké plochy. Jeho zjednodušená verze se často používá. deska s čtvrtinou.

Oblečení na hladké fugu (vstok)

Nejjednodušší způsob, který nevyžaduje další prvky. Boční okraje desek jsou roztahovány, je lepší to dělat ve dvojicích, sepřát oběma sousedních desek ve svěráku a zároveň je zpracovávat. Takové zpracování vytvoří přesný povrch, na kterém budou nesrovnalosti jedné desky kompenzovány nepravidelností jiné. Obě desky jsou rozmazány lepidlem a opraveny, dokud není zcela ztuhnutá.

Pomocí dalších připojení

Tato metoda poskytuje spolehlivější design, i když není zvlášť obtížný. Desky jsou pro něj také vyrovnány, ale na připojených koncích jsou vyráběny symetrické díry pro instalaci náčrtů nebo čepů. Výsledné plátno je možné posílit pomocí hnaných kovových konzol. Závorky jsou samozřejmě poháněny zevnitř produktu.

Oblečení prvků zatížení

Prodloužení (sestavení) deska, která je součástí podpůrné struktury několika způsoby. Nejjednodušší a nejspolehlivější je spojení podniku s následnou podšívkou s připojením zesilujících proužků. Nekritické oblasti lze posílit překližkou.

Stejná metoda se používá na klouby desek v různých úhlech. Přesně provedené řezy kloubních částí vám umožňují dělat bez vylepšení obložení, stačí opravit desky na křižovatce kloubů šrouby.

Frézování drážky ve dřevě

Droove se široce používá při upevnění spodní části zásuvky, zadní stěny skříně, kloubů zadek, shromáždění atd. Str. Drážku vyrobené přes vlákna lze nazvat Chisly, Insert a jiná jména, v závislosti na zemi, oblasti, oblast aplikace atd.Str. Používá se například při upevňování stacionárních polic ve stěnách skříně.

Jak drážka, tak řez mohou projít, tj. Prostřednictvím celého povrchu produktu, nebo nedosáhne jednoho okraje nebo obou okrajů. Existuje mnoho způsobů, jak zajistit přesnost práce, ale správa strojů zůstává víceméně stejná.

Paz Spike

Nejprve byste měli určit, jaký účel je potřeba tato metoda připojení. Pokud se jedná o stůl, pak jsou skokany obvykle spojeny s vertikálními nohama.

Vlákna stromu proto jdou svisle a vodorovně. Pokud se jedná o nástěnný stůl nebo u stolu s krabicemi, pak budou skokany trochu jinak. Budou horizontálně vzhledem k nohám.

V každém případě bude tato sloučenina nejspolehlivější. Při provádění velkého počtu hrotů se používají speciální stroje. Pokud potřebujete jedno nebo více míst Spike-Paz a není po ruce žádné tesařské vybavení, bude vhodné to udělat ručně. Chcete.li to provést, budete potřebovat sadu tesařských nástrojů, včetně:

Nejprve vytvoříme špičku pro budoucí spojení.

Chcete.li to provést, musíte vzít bar a označit na něm velikost budoucího hrotu.

Nejprve označte délku špice. Děláme to na všech površích obrobku.

Dále na konci baru vytváříme velikost rozměrů průřezu hrotu.

Poté položte obrobek na stůl, položte na něj rovnoměrný pruh podél příčné linie délky špice a opravte ho svorkou. To je nutné, aby se dokonale kolmý řez kolmý.

Děláme řezy podél výrazného obvodu délky hrotu a přeskupujeme tyč svorkou.

Opravíme obrobek ke stolu ve vzpřímené poloze ve svislé poloze.

Abychom získali přímý střih, použijeme předem připravenou šablonu ve tvaru T. Je to talíř překližky s pevnou tyč, jako na fotografii. Připevňujeme šablonu pro obrobku svorky. Dále provádíme řezy ze širokých stran hrotu.

Na úzkých stranách sekce, pokud je malá, lze řezy provést bez použití šablony ve tvaru T. Je důležité ovládat polohu plátna pro pily, měl by být přísně rovnoběžný s obrobkem.

Výsledkem je, že na specifikovaných velikostech dostaneme vysokou kvalitu.

Znovu začneme označením. Na obrobku na připojení Junis PAZ použijte průřez špice.

Dále vyberte dlát podél šířky špičky.

Opravujeme sklizeň svorky na stole. Pokud je obrobek tenký, pak pro pohodlí upevňování vezmeme několik částí nebo desky odpovídající velikosti a upevněte je svorkou, jak je znázorněno na fotografii.

Nejprve vyčistíme díru na šířku, abychom zaručili kolmou, sekáč je vystaven rohem.

Dále vytvoříme vzorek se sekáčem. Tyto operace opakujeme opakovaně, dokud se neponoříme do poloviny hloubky drážky.

Dále otočte obrobku pro pohodlí a spusťte vzorek na druhé straně. Takové akce lze provést tak, jak se vám líbí, pouze pokud je vhodné vytvořit vzorek.

Podle značky délky hrotu provádíme prohloubení na danou velikost.

Po dosažení dané hloubky vyčistíme drážku a vložíme část a hrot.

Fossi na stromě „Lastochkin Tail

V drážkách a hrotech za takových okolností: Pouze polovina obvyklé šířky. Je to kvůli funkcím, které mají sloučeniny této odrůdy.

Hlavní věc je správně nakonfigurovat zařízení, opravit jej ve vhodné poloze.

Spojení na špici by mělo vést k určité mezeře. Je to nutné, abyste později mohli pohodlně použít složení adheziva.

Pracovní tipy na sloučeniny

Každý může udělat spojovací spojení, teprve před vážným shromážděním musíte správně cvičit, pokud nemáte žádné tesařské dovednosti. Výsledkem je, že můžete získat poměrně vysokou kvalitní fixaci. A pokud je stále navíc připevněno kovovými rohy, pak je síla vašeho nábytku na vysoké úrovni.

Výroba typu špičky a drážky „Lastochkin Tail“.

Existuje mnoho způsobů, jak navázat spojení na základě hrotů. Ale před zvážením hlavních nejčastějších z nich je vhodné zohlednit některá pravidla a jemnosti, které budou určitě nutné během práce vést:

  • Pokud máte příležitost, vytvořte špičku na speciální přesné vybavení. Tím zajistíte maximální korespondenci velikosti hrotů a drážky. Takové vybavení je v každé tesařské dílně nebo v kancelářské výcvikové místnosti.
  • Stává se, že budete vyrobit nábytek, který nevyžaduje zvláštní přesnost. Pak můžete navázat spojení s vlastními rukama. Za tímto účelem musí být hroty řezány výhradně podél dřevěných vláken. V tomto případě by měla být šířka přibližně 17-20 tloušťky hlavní části. Takže se budete moci vyhnout čipům a vzhledu trhlin.
  • Je o něco snazší snížit hroty na překližce. V tomto případě může být tloušťka sinusu absolutně jakákoli. Šířka hlavních částí to neovlivňuje. Princip shody ve směru vlákna však zůstává stejný.
  • Po řezání hrotů je vyříznuto a jejich velikost byla zkontrolována, strom musí být mírně vysušen. To se týká obvyklého držení materiálu v místnosti na den. Takže dřevo bude schopno mít konstantní podobu, která v budoucnu pomůže vyhnout se zakřivení spojení.