Jak seřídit karburátor řetězové pily Husqvarna 240

seřídit, karburátor, řetězové, pily, husqvarna

Design a aplikace

Řetězová pila Husqvarna 240 se neomezuje pouze na tradiční sběr palivového dřeva. Vyčistí velké plochy keřů a starých stromů, lze ji použít k vytváření korun okrasných rostlin na zahradě a je vhodná k řezání prken ve stavebnictví. Dostatečný výkon a délka lišty umožňují podélné a příčné řezání.

Tento model kombinuje klasický design značky s vysokým výkonem a uživatelskou přívětivostí. Husqvarna 240 je řetězová pila pro domácí použití, ale funguje jako profesionální pila. Má mnoho funkcí, jako je snadné startování, dvojité čištění a redukce vibrací. Ergonomické ovládací páky a rukojeť umožňují pohodlné ovládání a snižují zátěž obsluhy. Součásti mechanismu jsou umístěny tak, aby k nim byl v případě opravy rychlý a snadný přístup.

How To Adjust / Tune a Chainsaw Carburetor | Husqvarna Stihl BEST Way

Pravidelná preventivní údržba a dodržování návodu k obsluze zabrání většině oprav řetězové pily. Ani v případě poruchy vás však nářadí příliš neobtěžuje. originální náhradní díly jsou snadno dostupné a vyměnitelné. Níže uvedené podrobné schéma znázorňuje řetězovou pilu Husqvarna 240:

Při nesprávném používání se řetězová pila porouchá a přestane plnit své funkce. Abyste udrželi svou řetězovou pilu v dobrém stavu, musíte vědět, jak ji používat.

Nejprve musíte řetězovou pilu správně připravit k práci. Řetěz musí být napnutý a nesmí se dotýkat jiných částí. Poté zatáhněte za páku, ale pouze pokud je motor zcela studený, a položte nohu na zadní madlo. Po zatažení za šňůru, dokud se pila nerozběhne

Jaký benzín do motorové pily Husqvarna??

Řetězové pily Husqvarna nepoužívají starý benzín. Použití paliva, které nedosáhlo normální provozní teploty, může vést k rychlému opotřebení dílů a snížení výkonu motoru.

Ve všech příručkách k motorovým pilám se také uvádí, že benzín s oktanovým číslem 95 a 98 je pro spotřebič škodlivý. Protože všechny modely řetězových pil Husqvarna jsou poháněny dvoutaktním motorem, lze u nich použít pouze benzín 92. Benzín použitý k nastartování motoru může způsobit detonaci, pokud palivo nemá požadované oktanové číslo.

Jak správně natankovat benzín do motorové pily huksvarna

Čistota paliva také ovlivňuje dobu, po kterou s ním můžete pracovat. Pokud benzín obsahuje cizí látky, nečistoty nebo rez, přeceďte jej přes jemnou gázu.

Jaký olej je vhodný pro vaši řetězovou pilu Husqvarna??

Pily Husqvarna nepotřebují ke správné práci víc než jen benzín. Je nutný mix:

Společnost Husqvarna vyvinula vlastní olej pro řetězové pily. Vhodné pouze pro dvoutaktní motory. V tekutinách se dobře nerozpouští. Je třeba poznamenat, že tento olej je vhodný pro nízké teploty. Tento olej se obvykle prodává v černých sklenicích, na jejichž zadní straně je uveden podrobný recept na palivovou směs pro pilu.

Jaký olej je vhodný pro vaši řetězovou pilu Husqvarna?

Olej na řetězy Vegoil je vhodnější, protože má nízký průtok a je odolný proti mrazu.

Olej pro vzduchové filtry je velmi účinný při zachycování přebytečných částic ve filtrech řetězových pil. Zabraňuje vniknutí nečistot do spalovacího prostoru motoru.

seřídit, karburátor, řetězové, pily, husqvarna

Můžete samozřejmě používat různé oleje, ale výrobce řetězové pily Husqvarna doporučuje používat palivo své značky.

Poměr benzínu a oleje pro řetězovou pilu Husqvarna

Palivovou směs připravíte smícháním benzínu a oleje v přesně daném poměru. Například běžné pily spotřebují na jeden litr benzinu až 50 mililitrů oleje. U řetězových pil Husqvarna se však doporučuje smíchat 4 litry benzinu a 100 mililitrů oleje.

Směs je lepší připravit do speciálních odměrných kanystrů. Mají dva otvory, ve kterých se nachází benzín i olej. Taková směs by se neměla skladovat déle než měsíc. Použití starého paliva způsobí poruchu řetězové pily.

Nájezd

Před prvním použitím stroje musí každá pila projít záběhovou dobou, aby se zaběhly všechny části motoru. Pomáhá také novým uživatelům lépe pochopit, jak se stroj ovládá.

Pro zaběhnutí zapněte pilu a přepněte ji na nejlehčí zatížení a poté minutu řežte. Pak začněte na půl minuty běžet na volnoběh.

Důležité! Nikdy nezapínejte motor jako první, protože by mohlo dojít k poruše zapalovacích svíček.

Řezání

Chcete-li pokácet velký strom, určete, kterým směrem bude padat. K tomu je třeba spočítat počet větví a zjistit, kam směřují největší větve. Dbejte na sklon kmene a směr proudění vzduchu. Na základě těchto informací můžete zjistit, kde je nejlepší řezat.

Po pokácení stromu je třeba odstranit všechny větve a větvičky. Postavte se vlevo od stromu. Pracujte opatrně a pomalu, aniž byste se stromu dotýkali špičkou pily. Nejprve se odříznou nejvyšší větvičky, poté se větve spustí níže. Poté můžete začít řezat samotný kmen. Na rozdíl od větví se kmen řeže odspodu směrem nahoru, postupně k vrcholu.

Důležité! Při kácení křivých stromů nestůjte pod kmenem. Pokud se řezací zařízení zasekne, vypněte motor, nakloněte strom a uvolněte řetězovou pilu.

Obecná pravidla

Všechny návody k použití řetězové pily obsahují body, které je třeba dodržovat, aby se předešlo nehodám. Vypadají následovně:

 • Nepoužívejte stroj, pokud není seřízen.
 • Při spouštění pily si neomotávejte startovací šňůru kolem ruky.
 • Strom raději neřežte úplně, ale ponechte několik centimetrů.
 • Při přejezdu z jedné oblasti do druhé je důležité vypnout motor řetězové pily.
 • Jednotku nastavujte pouze při vypnutém motoru
 • Vyvarujte se kácení stromů, které jsou silně nakloněné nebo se vzájemně převisají.
 • Do vzdálenosti 50 metrů od stromu, který hodláte pokácet, by se neměly nacházet žádné okolní osoby. Na kácení se mohou podílet také pilaři a jejich pomocníci.
 • Pozorně sledujte, kam stromek spadne, a podle potřeby upravte stranu.
 • Při plnění řetězové pily je přísně zakázáno používat zápalky a zapalovače.
 • Pokud se řetěz přetrhne, okamžitě pilu zastavte.

Motorová pila je velmi nebezpečný stroj, který vyžaduje nejen zkušenosti, ale také znalosti. Pokud se budete řídit výše uvedenými radami, nebudete mít žádné potíže.

Řetězová pila Husqvarna 137.seřízení karburátoru.

Nejlepší rada, kterou vám mohu dát, je zeptat se odborníka! Věřte mi, že technici vám za velmi nízkou cenu seřídí karburátor a zkontrolují celkový stav pily. Pokud však přesto potřebujete seřídit karburátor svého motocyklu Husqvarna 137 bez cizí pomoci, dovolte mi, abych vám tento postup srozumitelně popsal. Jak opravit karburátor řetězové pily rukama. Na konec příspěvku jsem také přidal video o tom, jak seřídit karburátor motorové pily při volnoběžných otáčkách.

Jak ji správně nastavit

Na karburátoru jsou 3 seřizovací trysky. Šroub regulace volnoběžných otáček (T) se nachází na horní straně karburátoru. Níže naleznete dvojici seřizovacích vsuvek pro minimální (L) a maximální (H) otáčky vlevo a vpravo.

Karburátor řetězové pily Husqvarna seřiďte následujícím způsobem:

 • Zahřívejte ji 5 minut.
 • Otáčejte šroubem L, abyste zvýšili otáčky motoru na nejvyšší hodnotu, když jej nepoužíváte, a pak jej otočte o čtvrt otáčky zpět.
 • Jednou rukou podržte spoušť plynu po dobu asi 15 sekund. Přitom otáčejte tryskami H doprava tak daleko, jak to jen jde, a dosáhněte plné rychlosti. Pak otočte o půldruhé otáčky zpět nebo dokud „pískání“ motoru nezmizí.
 • Povolte plyn a otáčejte šroubem volnoběhu (T) ve směru hodinových ručiček, dokud se řetěz nezačne pohybovat. Pak jím otáčejte v opačném směru, dokud se řetěz nepřestane pohybovat.

Při seřizování by se vám mohla zaseknout řetězová pila. Příčinou mohou být příliš zkroucené trysky, příliš bohatá nebo příliš chudá směs.

Pokud k tomu dojde, otočte palivové trysky pro minimální a maximální otáčky až na doraz. Pak je otočte o půldruhé otáčky zpět a zkuste pilu spustit.

Seřízení zapalování po seřízení karburátoru

Pokud vyčištění a seřízení karburátoru nepomůže odstranit stávající problém, zkontrolujte zapalovací svíčku a seřiďte motor. Postupujte v následujícím pořadí:

 • Vyšroubujte zapalovací svíčku a proveďte vizuální kontrolu. Pokud je suchá a má světle hnědé znečištění, lze ji považovat za provozuschopnou.
 • Pokud se na zapalovací svíčce objeví stopy benzínu, je třeba karburátor znovu seřídit. To je způsobeno tím, že se do motoru přečerpává příliš mnoho paliva a dochází k jeho přetékání.
 • Pokud zapalovací svíčka vypadá normálně, zkontrolujte elektrický systém. Především kabel přivádějící zapalovací svíčku. Jeho konec se přiblíží na krátkou vzdálenost k mřížce válce a šňůra se nastartuje startérem. Měla by přeskočit jiskra. Pokud chybí, kabel se zkontroluje zkoušečkou a v případě potřeby se vymění.
 • Pokud je kabel v pořádku, testuje se zapalovací cívka. Pokud se při kontrole nezjistí žádné přetržené nebo roztržené vodiče, cívka se napíchne pomocí testeru a údaje se porovnají s průvodní dokumentací. Pokud je zjištěna abnormalita, musí být jednotka vyměněna za podobnou.

Po výměně cívky je třeba nastavit vůli zapalování. Vůle mezi zapalovací cívkou a setrvačníkem by měla být 0,2 až 0,4 mm. K nastavení mezery je nutné použít sadu měřidel nebo fólii vhodné tloušťky. Sonda se při instalaci upíná mezi cívku a setrvačník a poté se vytahuje.

Výhody a nevýhody karburátoru Walbro HD 6B

Tento karburátor má bezpochyby mnoho výhod. Zde jsou některé z nich:

 • Karburátor je dobře sestavený a vysoce spolehlivý. Při správné a včasné údržbě karburátoru vydrží vaše řetězová pila mnoho let. Četné online recenze to potvrdily.
 • Komfortní konstrukce karburátoru. Membrána v náporové komoře umožňuje čerpání paliva při práci s řetězovou pilou v jakékoliv poloze, ať už při horizontálním, vertikálním nebo bočním řezání. To je velmi výhodné na rozdíl od řetězových pil s plovákovým karburátorem, kde palivo proudí do karburátoru gravitačně a při bočním řezání se pila jednoduše vypne.

Jako nevýhodu bych uvedl absenci primera na karburátoru nebo systému vyhřívání karburátoru. V Rusku musíme často používat pilu v zimním období. V extrémních mrazech se někdy objevují problémy se startováním.

Při výběru karburátoru existuje možnost, že si pořídíte padělek. Abyste se vyhnuli nákupu padělku, podívejte se před nákupem na následující video s podrobnými informacemi o továrním balení a karburátoru Zama pro vaši řetězovou pilu Husqvarna 365.

Situace, kdy je nutné provést úpravu

Nové řetězové pily jsou výrobcem dodávány s regulovaným karburátorem. Jedná se o tzv. standardní nastavení. Aby však došlo k normálnímu záběhu, je třeba snížit maximální otáčky motoru a regulovat karburátor. Po době záběhu je třeba řetězovou pilu jemně seřídit, aby se dosáhlo maximální účinnosti motoru.

Stejně tak zvýšená spotřeba paliva, která má negativní vliv na výfukový systém, je hlavní příčinou nutnosti čištění a seřízení. Jednoduše řečeno, začne vypouštět více kouře a tlumič výfuku se zanáší sazemi, což vede ke ztrátě výkonu.

Pokud je obsah paliva ve směsi příliš vysoký, části motoru nejsou dobře mazány a dochází k předčasnému opotřebení. Špatná směs může také způsobit zadření motoru z důvodu přehřátí (to je jeden z důvodů, proč stroj nenastartuje).

Takto vypadá zadřený, přehřátý píst z rozebrané motorové pily s nesprávně seřízeným karburátorem.

Pokud motor nejede na volnoběh, přidává plyn nebo nedosahuje plného výkonu, je třeba jej seřídit. Karburátor musí být vybaven čistým vzduchovým a palivovým filtrem. Doporučujeme také zajímavý článek, který popisuje hlavní příčiny okamžitého spuštění a zastavení řetězové pily.

Tovární nastavení

Výchozí nastavení karburátoru Husqvarna jsou polohy šroubů (H) a (L), při kterých je zaručen dobrý start řetězové pily. U nářadí Husqvarna je to jeden a půl otáčky od plně utažených šroubů (H) a (L).

Při seřizování musíte nejprve otočit šrouby na standardní nastavení a poté řetězovou pilu spustit a doladit výkon, maximální otáčky a volnoběžné otáčky.

Seřízení karburátoru se obecně neprovádí příliš často. Nejlepší a nejkvalitnější možností je tovární nastavení. Pokud je to však nutné, lze toho dosáhnout nastavením příslušných šroubů. Karburátor v řetězové pile slouží k přípravě směsi vzduchu a paliva, která musí mít určitý poměr složek. Pokud není rovnováha dodržena, začne motor špatně fungovat.

Směs, která neodpovídá předpisům, může být přesycená nebo vyčerpaná. V prvním případě je více paliva v poměru ke vzduchu, ve druhém je více vzduchu, než je třeba, a více paliva. méně. V tomto článku vám ukážeme, jak seřídit karburátor řetězové pily Husqvarna 142.

Seřizovací „šroubovák“ pro karburátor Husqvarna 240

Blíží se jaro, čas na kácení nežádoucích stromů. Jedním z nejoblíbenějších nástrojů je motorová pila a jednou z nejoblíbenějších levných motorových pil (donedávna určitě) je Husqvarna 240. Ale zřejmě proto, že se jedná o rozpočtový produkt, není ani příliš spolehlivý. Tak jsem si dnes při práci vzpomněl na naši epickou úpravu této pily, která proběhla před několika lety.

Ve skutečnosti, abych byl upřímný, vzal jsem šroubovák ne na odkazu, a tady aliexpress.com/item/New-Splined-Carburetor-Screwdriver-Adjustment-Tool-For-ZAMA-CARB-H-L-Chainsaw-PML/32704758518.ale během této doby odkaz přestal fungovat. Vypadá to, že to, co jsem našel teď, je úplně stejné, ale pokud něco, omlouvám se. Ale chápu, že neexistuje mnoho druhů, a s touto formou. jen jeden, takže pravděpodobnost, že se jedná o plnou analog. dobře, nechte to být 99%.

Začalo to tím, že pila neudržela otáčky, nebo naopak, nebo nechtěla nastartovat, nebo něco jiného. Musel jsem provést několik úprav a zdálo se, že to funguje dobře. Pak znovu Nakonec se ukázalo (co nás to sakra stálo)! Dokonce jsem ho dal do servisu. ale vypadá to, že ho jen seřídili a vrátili), že za to může membrána. buď ležela a tvrdla ve špatné poloze, nebo byla původně vadná, ale nakonec byla špatně vylisovaná a křivě překrývá ventil. Zahřál jsem ho fénem a opravil „nesouosost“ a zlepšilo se to, pak jsem vyměnil opravnou sadu, kterou jsem zde koupil, a vše se rozběhlo. A dokonce jsem chtěl udělat recenzi této sady, ale jen o měsíc později ji viděl a offline za srovnatelné peníze a rozhodl se, že tato recenze a tento nákup je bezvýznamný. Nemohl jsem teď najít žádné fotky 🙁 Obecně to vypadá takto. Nahoře je normální membrána „v řezu“, dole je to, co bylo v naší pile. Prostřední část s ventilem je skloněná dolů. Proto špatně sedí na styčné části ventilu. A pružina je slabá a nedokáže to kompenzovat.

Ano, to se týká spíše tématu recenze. K servisu karburátoru potřebujete seřizovací nástroj. A karburátor tohoto modelu se „pěkně“ liší tvarem a umístěním seřizovacích šroubů:

hlavy šroubů na našem modelu jsou zapuštěné, ale vypadají takto:

Protože jsem potřeboval provést úpravy teď, a ne až za měsíc, kdy dorazí šroubovák. byly vyrobeny adaptéry na drážkový šroub a otvor, které byly nalisovány na stávající šrouby a nyní je lze otáčet běžným drážkovým šroubovákem

Při příchodu šroubováků jsme zkontrolovali, zda pasují, a to tak, že jsme jeden z adaptérů vyndali (přesněji řečeno, šel dolů) a pak ho vrátili zpět, protože jsme se rozhodli, že je to výhodnější. Takže momentálně tyto šroubováky leží na poličce a čekají na svůj čas 😉 protože lžíce je příliš drahá.

A teď vlastně k tomu šroubováku:

Pěkně přiléhá k tělu, dobře se drží, je lesklý, dobře pasuje na šrouby. Doporučuji opravárenskou sadu i šroubovák. pokud ovšem nemáte v sousedním obchodě na prodej stejné a levnější věci.