Seřízení karburátoru motorové pily Oleo-Mac gs 35

Seřízení karburátoru řetězové pily Oleo-Mac 941c

Při koupi řetězové pily je karburátor vybaven továrními volbami a je nastaven pro racionální provozní režimy. Ale v průběhu používání motoru (ICE), palivové čerpadlo, karburátor, v důsledku toho je nutné provést jejich opravy, servis a možnosti. Úloha karburátoru. Omezení nízkých a vysokých otáček motoru.

Hlavní aspekty, které umožňují zjistit nutnost seřízení karburátoru:

 • Motor NESTAČÍ nastartovat, zasekává se a nereaguje na sešlápnutí plynového pedálu;
 • Nedostatek volnoběhu;
 • Vysoká spotřeba paliva, GIS nevyvíjí výkon;
 • Opotřebení pístních skupin, saze na zapalovacích svíčkách, černé výfukové plyny, neúplné spalování benzínu.

Předpoklady pro poruchu karburátoru jsou následující:

 • Selhání upevňovacích šroubů, které regulují nízké a vysoké otáčky motoru, v důsledku silných vibrací nebo mechanických nárazů;
 • Při opotřebení pístního systému GIS;
 • Ucpaný vzduchový nebo palivový filtr, trysky, palivové potrubí, poškozený sací ventil.

Řešení problémů a opravy

Obvyklými závadami mohou být:

seřízení, karburátoru, motorové, pily, oleo-mac
 • Ucpání filtrů nebo trysek, odstranění čištění;
 • Poškození membrány (hraje roli čerpadla) lze vyřešit její výměnou;
 • Po demontáži skříně karburátoru se těsnění poruší a je třeba je vyměnit za nové;
 • Zaseknutí ventilu (jehla, která přerušuje přívod paliva do karburátoru), je nutné vyhodnocení ventilu, aby se určilo jeho další použití nebo výměna;
 • Poškození kontaktu páčky sytiče s plynovým pedálem, nutná oprava nebo výměna.

Není neobvyklé, že se některé z těchto problémů objeví po delší době nečinnosti řetězové pily. Proveďte veškerou údržbu součástí a odstraňování závad, které je třeba provést, než budete moci řetězovou pilu znovu zprovoznit.

Konstrukční prvky

Dobře vyvážené nářadí o hmotnosti 4,7 kg se vyznačuje vylepšenou ergonomií, pohodlně tvarovanými držáky a chytře uspořádanými součástmi. Pohodlná rukojeť snižuje únavu obsluhy při náročných řezacích pracích.

Řetězová pila je konstruována tak, aby byly čistič vzduchu, napínač řetězu a seřizovací šrouby karburátoru snadno přístupné. Vysoká opravitelnost dává majiteli řetězové pily možnost opravit občasné poruchy vlastníma rukama.

Výhody a nevýhody

 • Základní model nemá ozubený nárazník;
 • Někteří majitelé si stěžovali na kvalitu pilového řetězu;
 • Vyžaduje vysoce kvalitní palivo a maziva.

Technické specifikace jednotlivých modelů se liší.

Kompletní řada řetězových pil je rozdělena do 3 typů:

Jejich technické a konstrukční vlastnosti byly optimalizovány pro drobné domácí práce, jako je řezání palivového dříví nebo štípání větví.

Řetězová pila Oleo-Mac 936

Řetězová pila Oleo-Mac GS 370

Řetězová pila Oleo-Mac GS 35C

Tyto modely mají malé rozměry a nízkou spotřebu energie. Hmotnost řetězových pil Oleo-Mac nepřesahuje 5,5 kg.

Vyznačuje se středně výkonnými specifikacemi. Zařízení váží až 6 kg, ale jejich funkčnost je výrazně rozšířena. Výrobce uvádí, že tyto pily lze použít pro řezání kmenů velkých průměrů a pro práci se zmrzlým dřevem.

Řetězová pila Oleo-Mac 941 CX

Řetězová pila Oleo-Mac 947

Řetězová pila Oleo-Mac 952

Většina poloprofesionálních řetězových pil je vybavena systémem rychlého startu, který umožňuje práci při teplotách pod bodem mrazu.

Řetězová pila Oleo-Mac GS 650

Řetězová pila Oleo-Mac GS 720

Řetězová pila Oleo-Mac GS 820

Podrobnější seznam technických specifikací naleznete v návodu k použití stroje, na naší domovské stránce nebo v našem internetovém obchodě. Před zakoupením konkrétního modelu Oleo-Mac je vhodné věnovat pozornost zamýšlenému použití.

Výrobce: Itálie, Čína. Řetězové pily Oleo-Mac jsou uváděny na trh jako zařízení evropské výroby. Společnost EmakSpa má vČínské lidové republice několik dceřiných společností. Tímto způsobem italská společnost snižuje cenu svých zařízení a činí je dostupnějšími pro ruské zákazníky. Ve většině případů významně ovlivňuje kvalitu výrobku.

Abyste se vyhnuli pořízení nekvalitních výrobků, doporučuje výrobce vybírat zařízení Oleo-Mac ve specializovaných prodejnách.

Abyste se vyhnuli koupi řetězové pily vyrobené v Číně nebo čínského původu, doporučujeme předem prostudovat technické specifikace daného modelu a věnovat pozornost originálnímu designu a funkčnosti. Cena originální pily a padělku se samozřejmě výrazně liší.

Seřízení karburátorů řetězových pil Oleo-Mac 941c, 936

V úpravách není žádný rozdíl. Modely karburátorů řetězových pil Oleo Mak 937, 941c a devět set třicet šest jsou stejné. Na příkladu modelu 937 jsme podrobně prozkoumali postupné úpravy, takže bez ohledu na to, který z nich je stejný, je postup úprav podobný.

seřízení karburátoru

Pro přehlednost lze možnosti karburátoru řetězové pily zobrazit takto. Po zhlédnutí by ani začátečníkům neměly vyvstat žádné otázky týkající se nastavení.

Sada na opravu karburátoru

K opravě karburátoru budete potřebovat opravnou sadu, jejíž složení je následující:

Aspekty přizpůsobení

Při seřizování karburátorů pro motorové pily Oleo-Mac se obvykle objevují následující aspekty:

 • Nejednotnost značení šneků. V závislosti na modelu, dodavateli zařízení nebo z jiných důvodů se může označení lišit od vyobrazeného. V takových případech doporučujeme pečlivě prostudovat návod k obsluze dodaný se strojem.
 • Po této volbě je třeba řetězovou pilu vypnout a nechat ji 10 až 15 minut vychladnout, aby bylo možné zkontrolovat její funkci po studeném startu.
 • Pokud nemáte žádné zkušenosti nebo znalosti, neměli byste šroub H nastavovat. Důvodem je pravděpodobnost špatné konzistence paliva a vzduchu, což může vést k opotřebení pístních skupin, nesprávnému zapalování při startu a provozu motoru.
 • Ve všech krocích je nutné kontrolovat otáčky motoru pomocí otáčkoměru. Osciloskop nebo multimetr s touto funkcí může nahradit tachometr.

ČTĚTE Seřízení karburátoru sekačky STIHL

Nastavení krok za krokem

Rozebereme si příklad seřízení karburátoru na příkladu motorové pily Oleo Mak 937. Princip seřízení ostatních dmychadel je prakticky stejný, proto je tento způsob použitelný pro následující modely: 941c, 936. U jiných, méně oblíbených modelů (např. Oleo Mak 32 nebo Oleo Mak 35) nelze ověřit totéž. ale pravděpodobně neexistují žádné zásadní rozdíly.

Před nastavením karburátoru řetězové pily Oleo-Mac je třeba splnit několik kritérií:

 • vzduchové a palivové filtry;
 • Zkontrolujte stav trysek a ujistěte se, že jsou nepoškozené a bez překážek;
 • Posuďte celistvost membrán: žádné poškození, žádné praskliny;
 • zkontrolujte, zda je v palivové komoře dostatek paliva.

Pro standardní seřízení karburátoru není nutná žádná demontáž. Na vnější straně jsou šrouby, kterými lze provést všechna potřebná nastavení:

Ačkoli výrobce doporučuje pouze seřízení šroubu S, v praxi to nestačí. Před jakýmkoli nastavením je třeba všechny tři šrouby maximálně dotáhnout a poté povolit o 1,5 až 2 otáčky.

 • Motor startuje, zahřívá se 3-5 minut při středních otáčkách.
 • připojený otáčkoměr.
 • Provoz při nízkých otáčkách se nastavuje pomocí L. Potřebujete dosáhnout 1-1 500. RPM. motor bez přepólování řetězu a po sešlápnutí plynového pedálu otáčky neklesají. Pokud je zjištěna závada, je třeba šroub vyšroubovat, dokud se závada neodstraní.
 • Nejvyšší otáčky motoru se regulují pomocí šroubu H. Při maximálním sešlápnutí plynového pedálu udržují zrychlení pod kontrolou, zásadní je, aby nepřekročily velmi přípustnou hodnotu. Doporučujeme ji instalovat o 5-10 % níže, aby nedocházelo ke zvýšenému opotřebení benzinového motoru.
 • Karburátor jemně seřízený pomocí šroubu S. Při volnoběžných otáčkách řetězu by měl být šroub otočen proti směru hodinových ručiček až na doraz. Když je benzínový motor zastaven, šroub se vyšroubuje ve směru hodinových ručiček, dokud se nedosáhne měřeného provozu.
 • Po provedení volitelných postupů se řetězová pila otestuje v reálných provozních podmínkách. V případě potřeby znovu vytvořte možnosti.

Únik oleje z řetězu řetězové pily

Výhody řady řetězových pil Oleo-Mac

Výrobky tohoto výrobce mají ve všech ohledech optimální poměr cena/kvalita.

Řetězové pily italské značky Oleo-Mac se vyznačují tím, že

 • Ergonomický design;
 • vysoce kvalitní materiály;
 • Referenční dokonalost sestavení;
 • Spolehlivost a dlouhá životnost.

Modely dodávané na tuzemský trh s řetězovými pilami nevyžadují rozsáhlou předprodejní přípravu. Po instalaci náhlavní soupravy a naplnění palivových nádrží je nářadí připraveno k práci.

Příprava na vlastní seřízení palivového systému

Postup seřízení karburátoru je popsán v přiloženém návodu k obsluze. Šroubovák pro nastavení šroubů označených L, H a T je součástí výrobní sady. Někteří výrobci vybavují své řetězové pily karburátory, které vyžadují speciální klíč pro seřízení.

Správné nastavení palivového systému vyžaduje předehřátí pohonné jednotky na provozní teplotu a předčištění filtračního elementu sání vzduchu. Pila je v poloze, která umožňuje snadný přístup k palivovému systému.

Modifikace

Kromě modelu 937 najdete na trhu i verzi se symbolem PoverSharp na vodicí liště. Tento model se od modelu 937 příliš neliší, je však vybaven speciálním nástrojem pro broušení pneumatik. Jedná se o plastové pouzdro s brusným kamenem uvnitř.

Po nasazení na konec lišty a stisknutí zarážky lze řetěz během několika sekund nabrousit, aniž byste jej museli sundávat. Uživatelům se však tento karburátor nelíbí: říkají, že produkuje příliš mnoho jiskry, ale nemá dostatečný výkon. Lepší je ladit postaru, pilníkem, nebo s ním zajít do dílny.

Jak nastavit karburátor

Metoda volby motorové pily je poměrně jednoduchá a skládá se z následujících kroků:

 • Nastavení motoru pro plynulý chod při nízkých otáčkách za minutu.
 • Nastavení karburátoru pro správnou konzistenci paliva při nejvyšších otáčkách.
 • Úzké nastavení karburátoru pro volnoběžné otáčky.
 • Kontrola řetězové pily za všech podmínek.

Podívejme se nyní podrobněji na způsob nastavení karburátoru řetězové pily. Prakticky všechny modely karburátorů mají tři seřizovací šrouby. Šroub (T) slouží k nastavení úzkých volnoběžných otáček. Nastavení šroubu (H) pro nejvyšší otáčky. Šnek (L) řídí tvorbu konzistence při nízkých otáčkách za minutu. Utažením šroubů (L) a (H) se přívod paliva a směsi uvolní a otáčky se odpovídajícím způsobem zvýší.

Objednat online

940C 16″, 936 16″, GS 35-14″, GS 35-16″, 937-16″, 35-16″ PowerSharp, 35-14″ PowerSharp, 937-14″ PowerSharp, 937-16″ PowerSharp, 941C-16″, 941CX-16″, 925-10″, 932C-14″, GS 260-10″, GS 44-16″, GS 650-18″, 962-18″, 947-18″, 952-18″, 985HD-30″, 965HD-18″, 956-18″, 971-20″, GS 720 20″, GS 820-30″, 981-25

 • Blog
 • O servisním středisku
 • Obsluhované značky
 • Ceny za diagnostiku a opravu
 • Dodávka
 • Náhradní díly
 • Kontakt

Opravy a údržba zahradní techniky.

Specializovaný servis. záruční a pozáruční servis zahradní a komunální techniky světových výrobců! Prodej náhradních dílů s dodávkou po celém Rusku!