Jak si vybrat čtvrtinu v desce s kruhovou pilou

Kruhová pila. Typy a zařízení. Jak vybrat a funkce

Moderní sortiment dřevěných mlýnů pro manuální frézování pro zpracování dřevěných produktů je úžasný. Dnes, začínající tesař nebo mistr se zkušenostmi, snadno nevybere žádné trysky pro jakoukoli práci. Před několika desítkami let patřila jednoduchá frézovací řezačka, která mohla ochutnat čtvrť. Byli si navzájem pronajati za „Magarych“ a pánové v továrně se pokusili udělat řezačky pro řezačku sami. Redid je ze strojních přístrojů, pro použití v domácím nástroji.

Dřevěné mlýny pro ruční řezačku různých typů

Rozmanitost stávajícího vybavení vyžaduje určitou systematizaci a my analyzujeme hlavní typy frézovacích rostlin pro manuální elektrické nářadí.

Návrh řezaček dřeva pro řezačku rukou je typický, stopka a řezací část, velikost a vzhled, který závisí na sadě úkolů. Zvažte jejich strukturu podrobně.

Může mít jiný design. válcový, kuželový tvar, někdy je na něj taháno plešaté, což zabraňuje prokluzu v kazetě. Úkolem stopky je zajistit spolehlivý držák a požadovanou hloubku frézování řezačky do materiálu.

Na stopě je možné nainstalovat vodítko ložisko. Slouží jako druh důrazu pro obálku šablony nebo pohybu podél okraje příručky. Výhody tohoto designu opotřebení a ložisko je snadno nahraditelné. Tryska s ložiskem nemusí nainstalovat kopírovací kroužek na řezačku rukou, což zjednodušuje práci se šablonou.

Řezná část

Určuje tvar podvodného povrchu. Může být vyroben jak ve formě tvarovaných drážek na hlavním těle trysky, tak i útoky karbidu na mírnějším základě.

Řezací část je buď monolitická, nebo sestává z výměnných nastavovacích disků fixovaných na ose. Druhá možnost je praktičtější, protože vám umožňuje vytvářet různé konfigurace na stejné stopce. Vzhledem ke složitosti výroby však mají vyšší náklady. Vyměnitelné disky mají druhé jméno. mlýn na trysky.

Shift Disk nebo Mill tryzle

vybrat, čtvrtinu, desce
 • Vysoká rychlost, klasifikace HSS. Měkké dřevěné mlýny velmi vysoce kvalitní a vysokou rychlostí. Na pevných skalách přehřátí a rychle tupý. Výhody. nízké náklady.
 • Karbid, klasifikace HM. Určené hlavně pro zpracování tvrdého dřeva. Nosí pomaleji, ale křehčí a na měkkém dřevě je obtížné dosáhnout dokonale rovného povrchu. Proces zpracování obrobku trvá déle. Náklady na tyto trysky jsou vyšší než rychlé

Pracovní plocha (naostřené okraje nebo řezací zuby) může mít jiný tvar. Přímé linie jsou snazší v údržbě, ale jděte rychleji.

Při průchodu heterogenního dřeva může vést k čipům a chvěním.

Hrany tvaru šroubu poskytují ideální popisovaný povrch, ale jejich ostření vyžaduje speciální vybavení, proto se zpravidla zpravidla získává zpravidla nová tryska.

Jak vybrat dřevěné mlýny a jak se liší. video

Hodně záleží na rohu, ve kterém je pracovní hrana uvězněna. Obvykle nepřesahuje 90 stupňů a je vybrán pro typ materiálu, s nímž bude tryska fungovat. Po zadním místě řezné hrany následuje komplexní design.

Nastavující mlýny mají často bilaterální ostření. To vám umožní používat jeden disk dvakrát tak dlouho. Když je na jedné straně foukána, prvek řezačky jednoduše otočí o 180 stupňů.

Tento design však neumožňuje použití systému složitých rohů zadního okraje a drážky k odstranění čipů. V důsledku toho je snížena účinnost a kvalita řezačky.

Dřevěné mlýny se liší způsobem zpracování povrchu. Protože rozmanitost tvarů a vzorů je velká, budeme považovat za nejoblíbenější.

Koncové mlýny

Nástroj se na konci podobá pravidelnému cvičení bez kužele. Zvláštností této řezačky je přítomnost řezacích zubů na konci a úhel 90 stupňů mezi rovinou koncového řezu a bočními okraji. Pomocí řezačky frézování terminálu pro řezačku rukou můžete vyvrtat a řezat výklenky drážky (včetně skrz), vybrat čtvrtinu, oříznout obrobku a procesní hrany.

Koncování kroku můžete snížit dokonalými hranami nebo si vybrat výklenek pro nainstalování uzamykacího mechanismu u dveří. Stejné frézovací stroje jsou vyříznuty výklenky smyčky. Tento nástroj je docela univerzální, ale je moudřejší používat koncové mlýny pouze podle zamýšleného.

Drážkové mlýny

Příklady drážek vyrobených řezačkou drážky

vybrat, čtvrtinu, desce

Používá se pro frézování drážky různých velikostí a konfigurací.

 • Čáry. navržené pro vzorkování obdélníkových drážků.
 • Tvarované. dejte hranici tvar postavy, můžete napodobit vzorec fylenu na povrchu.
 • Lastochkin Tail. S pomocí jejich kloubů jsou vyrobeny se stejným názvem. Frézování je možné pouze pomocí speciální šablony.
 • Strukturální. Vyberte drážky „t“ figurativní konfigurace. Při práci je nutné zajistit odstranění čipů z drážky.
 • Trojúhelníkový s jejich pomocí, d drážky ve tvaru písmene V se frézují.
 • Boj. řezané drážky půlkruhového tvaru, což vám umožní ozdobit povrchy.

Kouřové mlýny

Nejběžnější typ trysky. Liší se širokou škálou použití:

 • Přímý (nebo kopírovat). Funguje kolmo k rovině obrobku a vytváří dokonale rovnoměrnou hranu. Může být vybaveno průvodcem.Kopírovat řezač s ložiskem
 • Kudrnatý. Dává okraji postavu (styl) formu jakékoli konfigurace, fantazie výrobců jsou nekonečné.Kudrnatý nebo jak se také nazývá tvarovaný mlýn
 • Figirene. navržená pro výrobu dveří a panelů, stejně jako sukní desky. Frases je složitý nástroj, protože tvoří figurovanou hranu a současně vyřízne odvetný prvek drážky.Figirene Je také Pholen Mill
 • Kónicky. Ořezává okraj produktu v daném úhlu. Téměř vždy vybavené průvodcem.
 • Komvochnaya. Udělá okraj zaoblený v profilu čtvrt kruhu.
 • Bojování. Zrcadlo naproti tryzle Kerekhovek ve tvaru profilu.
 • Mikro.tvarované. Řezy tenkých trojúhelníkových hrotů pro odpovídající typ spojení obrobku.Mikro.tvarované se používá ve směsi špičky

Metody výroby čtvrtiny

Můžete si vybrat čtvrtinu s několika metodami pomocí různých nástrojů. Například:

Poslední metodou je výběr čtvrtiny pomocí kruhové pily. nejpohodlnější a nejproduktivnější. Zvažte to.

Pokud potřebujete přísné desky, pak je pohodlnější řídit desky nejprve a teprve poté přejít na výrobu čtvrtiny.

Hlavní spojení s drážkou

Pití drážky na stolním kruhu se sadou disků pro drážky je mnohem rychlejší než ručně. Ale s dlouhými nebo širokými detaily je obtížné manévrovat kolem stolu. Kyvadlo vidělo tento problém řeší, ale je vlastní nevýhodě-obvykle jeho konzole nestačí pro dobití napříč širokými detaily.

Řezačka frézování pomáhá vyrovnat se s tímto neštěstí. Ale tady existují nedostatky.

Za prvé, pokud si vyberete více než jeden pár drážkovin, instalace pravítka pro každou stranu může trvat hodně času. Proto použijte vložku se šířkou rovnou vzdálenosti od okraje základny frézování k řezačce. Chcete.li nainstalovat pravítko, přesuňte vložku podél plánované podšívky na zpracovanou část

Za druhé, tloušťka zpracované části téměř nikdy neodpovídá řezačce, aby byla zaručena získání pevně namontovaného připojení. Můžete řídit nebo čistit díly z celého dřeva, ale je obtížné řezat části z překližkových částí. Pití drážky pro jasnější. Ale to vyžaduje dva pasáže frézováním. jeden pro každé hřiště.

Úzce se srazíte se vzorkem drážky, můžete vytvořit jednoduché zařízení (fotografie a).

Metody výroby čtvrtiny

Můžete si vybrat čtvrtinu s několika metodami pomocí různých nástrojů. Například:

Poslední metodou je výběr čtvrtiny pomocí kruhové pily. nejpohodlnější a nejproduktivnější. Zvažte to.

Pokud potřebujete přísné desky, pak je pohodlnější řídit desky nejprve a teprve poté přejít na výrobu čtvrtiny.

Řezačky profilu pro manuální frézování

Řezačka profilu je poměrně široký koncept, který se vztahuje na mnoho základních typů frézovacích rostlin: pro vzorové drážky (drážky), čtvrtletní a jako jedna z možností. pro zaokrouhlení úhly a hrany.

Chcete.li vytvořit složité profily, můžete použít postupně několik různých dřeva.

Mezi dřevěné mlýny pro řezačku rukou, která kolem rohů a okrajů kolem rohů a okrajů existují tři.teplotní, schopné vytvářet zaobrany podle kteréhokoli z jejich poloměrů nebo současně.

Treens pro odstranění šampionů může mít různé průměry s úhly sklonu řezných okrajů na osu rotace 45, 55 a 60 °. Tyto řezačky mají pouze boční řezné hrany a zpravidla, dolní tvrdohlavý tsapfu nebo tvrdohlavý ložisko. Naproti tomu frézování řezaček pro vzorkové drážky mají řezné hrany a na spodním konci.

Vzorek čtvrtiny kruhové pily

Výběr čtvrtiny v dřevěné části je jednou z častých operací v tesařských a tesařských záležitostech. Proč se to dělá a jak se to zvažuje později.

Dřevo jako jakýkoli materiál má specifické vlastnosti, které je třeba vzít v úvahu. Tato zřejmá skutečnost však začáteční mistři často ignorují. Výsledkem je, že zkažená nálada, čas strávený na změně a často rozmazlený materiál.

Jedna z charakteristických vlastností dřeva. když se změní vlhkost, změní se lineární rozměry dřevěných detailů. Po sušení je dřevo stlačeno se zvýšením vlhkosti se rozšiřuje. Kromě toho se pryskyřice v průběhu času vypařují ze dřeva. Z tohoto důvodu je dřevěná část postupně snižována v lineárních velikostech, bez ohledu na změny vlhkosti. Tento jev se říká: Strom vysychá. Tyto účinky jsou patrné zejména v jehličnatém dřevě, ze kterého se vyrábí nejoblíbenější řezivo.

Přečtěte si, jak nakrájet vlákna trpaslíkem

Ve stavebnictví a letních domácnostech se nejčastěji používají desky ze smrku a borovice. Tyto odrůdy dřeva při sušení mění velikost nejvíce.

Odrůdy drážek

Mnoho uživatelů nemá ponětí, jak si vybrat drážku v desce, věří, že v obchodě jim bude nabídnuta pouze jednu verzi připojení a materiálu.

To je daleko od případu, velký sortiment se s vámi setká:

 • Asymetrická drážky. Zde jsou horní police delší než nižší.
 • Blok House, používaný hlavně pro dekorace a stropy na zeď. Proužky často napodobují úlevu paprsku a mají na přední straně půlkruhový nebo tvarovaný profil.
 • Euro podšívka, stejně jako Block House, je často dodávána s reliéfním vzorem.
 • Terasová deska vyrobená ze dřeva a polymeru má také hroty a drážky, které zjednodušují instalaci.

Co je to sušení

Typický případ: Udělali jste kůlnu v DACHA pro skladování domácnosti a pro další potřeby. Udělali to pro sebe, takže shromáždili desky, ze kterých jsou stěny vyrobeny opatrně, bez sebemenšího kliknutí. Uplynují dva až tři měsíce; desky jsou suché a celá zeď svítí trhlinami. V zimě je skrz ně fouká sníh, v létě prach nanáší prach uvnitř stodoly.

Menší dosáhne 10-13% lineární velikosti. To znamená, že deska 100 mm široká po sušení klesá na 88 mm.

Aby se to nestalo pro stěny zdí, musíte používat desky s čtvrtinou. Stěna pochva s takovými deskami nikdy nebude mít prostřednictvím mezer. Podle jejich čtvrtí se sousední desky navzájem překrývají a když se mezery vysychají, již nevzniká.

Bohužel, řezivo se velmi zřídka prodává s hotovou čtvrtinou. Amatérský mistr by proto měl znát způsoby, které jsou v případě potřeby dokončeny deskami.

Falz pomocí elektrické košile: Step.by.s.step instrukce

Krok

Nejprve je obrobek umístěn na pracovní stůl tesařství a opravit jej co nejtěžší pomocí svorek. Upevňovací prvky by měly být na opačné straně zóny zpracování.

Krok

Poté je nástroj připraven. Nastavte úhlový důraz na požadovanou vzdálenost od části. Poskytne tedy nezbytnou šířku přísného a úhlu 90 ° mezi přístrojem a okrajem součásti.

Krok

Vpravo na energetickém nástroji je omezovač hloubky zašroubován.

Krok

Řezací nástroj zařízení by měl být nainstalován co nejblíže k pravému okraji podrážky.

vybrat, čtvrtinu, desce

Krok

Když je vše připraveno, zahrnují elektrický parník a průchod průchodu je vybrán Falts. Instalace maximální hloubky bodnutí v jednom průchodu je nežádoucí. Tento okamžik musí být dohodnut s doporučeními výrobce nástroje.

Krok

Poté, co omezovač hloubky spočívá na dřevě, je práce zastavena. Záhyb je připraven.

V případě potřeby odstraňte zkosení na okrajích části. To pomůže vyhnout se rozdělení okraje úhlových povrchů. Pro pohodlí provádění komor na podrážce elektrického nástroje jsou poskytovány sloty různých velikostí.

Poté, co se seznámil s článkem, čtenář se bude moci dozvědět o účelu a používání Falz v tesařství, bude moci samostatně vytvořit vzorek čtvrtletí.