Jak odstranit zaseknutý vrták v vrtacím kladivu

Šnek je zaseknutý ve fréze. jak ho odstranit? Typy a příčiny zasekávání vrtáků

V současné době je na stránce 0 uživatelů

Žádní uživatelé si tuto stránku neprohlížejí.

Lidé! Zlomila se mi stopka šneku SDS. Část stopky zůstává ve sklíčidle peorátoru. Zkoušel jsem lehkými tahy dostat tu zatracenou část dříku ven, ale nechtěla se pohnout. Nevíte někdo, co dělat, pokud jste se s tímto problémem setkali? Musíte vrtat.

Začněte odstraněním protiprachového krytu a osy a vysuňte ji kulovým otvorem

volvap napsal: Makita 3200 C

Neříkejte to. Není dobrý nápad vyrábět výkonné pero formátu SDS-max s mrtvým plusovým sklíčidlem.

Je obtížné vyjmout prachovku a sklíčidlo?? To jsem nikdy neudělal.

Nyní chápu, že prostřední peorátor by měl být SDS-max, nicméně problém je třeba vyřešit.

Pokud nevíte, jak kazetu rozebrat sami, odneste ji do servisu. Přestože není těžké jej rozebrat.

 • Použijte šroubovák (hřebík nebo t.п.) zasuňte zlomený dřík až na doraz do kazety
 • k uvolnění zátky sklíčidla v otvoru
 • Nejprve vyjměte prachovku a stopku a otvorem pro kuličku ji vyjměte. Možná to budete muset několikrát zopakovat, podle toho, kde se bit zastaví před protlačením stopky.

Děkujeme všem za pomoc! Reakce mnoha lidí mě velmi dojala! Stav věcí je následující. Odstranil jsem gumu na sklíčidle, kterou bylo velmi snadné odstranit, protože nebyla k ničemu připevněna. Dostal jsem se k mechanismu upevnění dříku. Pro ty, kteří se s tímto zařízením nesetkali, se ho pokusím popsat v kostce. Stopka zapadá do válce s bočními drážkami. Tento válec je uložen v menším válci, který je odpružený a pohybuje se nahoru a dolů. V drážkách na vnější straně jsou dvě kovové kuličky (o průměru asi 5 mm), které nevydávají druhý, odpružený válec. Takže jsem se k ulomenému dříku dostal shora a z boku přes kulové otvory, jak mi poradil milý Lomaster z Novosibirska. Ale dřík je zaseknutý, takže s ním nepohne ani magnet, ani lehké údery. Neodvážil jsem se ho umýt WD, ohřát ani ochladit, protože je v záruce. Po celé nábojnici byla také mastnota, jejíž původ neznám. Buď je to mazivo z výroby, nebo vychází z dříků. Baterku jsem odnesl do opravny, kde ji označili za nezáruční.е. Oprava za cenu. Diagnóza zněla, že dřík je značně zploštělý a k jeho vyjmutí bude nutné kazetu rozložit. Cena za opravu nebyla oznámena, v pondělí 7.06.Výsledek se dozvíme v roce 2010 odpoledne. Pokud někoho zajímá zbytek příběhu, dám vám vědět výsledek v pondělí večer (mokovského času). Nakonec. Použil jsem vrtáky Enkor, které jsem koupil u Leroye Merlina za 180 dolarů za kus. Vrtáky 25 mm x 150 mm.

Jak odstranit zaseknutý vrták z otočného stolu

Na staveništi je v určitém okamžiku nezbytné používat hořák. Používá se k vytváření různých otvorů nebo k odstraňování starých cementových a kamenných nátěrů. Často se stává, že vrták nelze ze sklíčidla vyjmout. Jak vyjmout vrták bez cizí pomoci a s co nejmenším rizikem poškození nástroje? Za tímto účelem je třeba si uvědomit některé zvláštnosti podobných problémů při provozu nástroje.

Pokud je vrták zaseknutý ve sklíčidle, kápněte do oblasti spoje několik kapek oleje.

Metody odstraňování

Nejprve zkuste upnout vrtačku do svěráku a poté nástroj přitáhněte k sobě a provádějte různé pohyby do stran. Samozřejmě nezapomeňte udržovat kazetu v otevřené poloze. Pokud je deformace mírná, je tento způsob odstranění pravděpodobně nejvhodnější. Pokud se nevysune, zkuste následující postup.

Dalším krokem je upnutí nástroje do svěráku. Musíte to udělat tak, abyste nepoškodili karoserii, takže je lepší na ni nasadit gumové podložky. Po upnutí nástroje použijte plynový klíč nebo malý svěrák a vrták něčím stlačte. Nyní do něj musíte udeřit měděným kladívkem nebo malým svěrákem, podle toho, co použijete, v opačném směru, než je sklíčidlo. Pokud se vám ji nepodaří dostat ven po 3 až 5 tazích, nepokoušejte se o další, protože je zřejmé, že deformace je velmi silná a neobejde se bez demontáže torusu.

Demontáž konkrétního modelu nářadí je vždy individuální, takže neexistuje univerzální odpověď. Pokud se nebojíte a máte zkušenosti s demontáží, můžete to zkusit sami. Přesto doporučuji zavolat do odborného servisu. Za mírný poplatek provedou servisní pracovníci tuto práci.

To je konec tohoto článku. Přeji vám hodně úspěchů s vrtačkou a doporučuji používat dobré nástroje. Brzy se uvidíme!

Jak uvolnit sklíčidlo s dvojitou spojkou

Na rozdíl od sklíčidla s klíčovou dírkou nemá tento typ ozubené kolo, a tudíž ani doraz. Jeho prstence jsou poměrně hladké. V tomto případě je ideálním řešením odnímatelný držák zásobníku, který se často dodává s moderními vrtačkami. Potřebujete také kladivo:

 • Horní zásuvku nejblíže k vrtačce obklopte držákem vrtáku (kroužkem) a co nejpevněji ji upevněte.
 • Upněte vrtačku do svěráku, svorky, do rukou nebo mezi kolena.
 • Udeřte silou na rukojeť „zásobníku“ ve směru, ve kterém se horní spojka obvykle odvíjí.

Doporučujeme: Jak nabíjet telefon pomocí jiného telefonu?

Stačí jediný úder. kroužek se uvolní a vrták se snadno uvolní. Mezi čelisti nebo pod objímku by se měla dát lehká kapka oleje nebo maziva, aby se lépe posouvala.

Jak odstranit zaseknutý vrták

Svěrák často používaný při vytahování vrtáku Pokud se vrták při práci zasekne, musíte ho vytáhnout sami. Předtím však musíte vědět, jak vyjmout vrták z vrtáku. Existuje několik návrhů, jak tento problém vyřešit.

Zaseknutý díl je třeba odstranit pomocí svěráku. Tento nástroj výrazně zjednodušuje proces odstraňování. Existují dva způsoby, jak šnek ve svěráku vyjmout:

 • Pevně uchopte šnek a otáčejte jím směrem k sobě.
 • Upněte vrtačku a opatrně do ní udeřte malým kladivem. Údery musí směřovat stejným směrem jako výstup nástroje.

S výše uvedenými extrakčními metodami lze použít specializovaná maziva. Používají se k uvolnění sklíčidla rotačního kladiva.

Další informace! Pokud se zasekne v důsledku otáčení ve sklíčidle, je nutné sklíčidlo vyjmout. Za tímto účelem je třeba sejmout pojistný kroužek a víčko.

odstranit, zaseknutý, vrták, vrtacím, kladivu

Otočte vrták o 90 stupňů. Pokud to nepomůže, budete muset celou vrtačku rozebrat. Není dobrý nápad dělat to sám. Zejména pokud se jedná o značkové modely Interskol, DeWALT a Bosch.

Co dělat, když se zasekne??

Nejčastější příčinou zaseknutí je uvíznutí mezi armaturou a kamínkem ve zdi. Je zcela běžné, že se dostanete hluboko do zdi.

Nejdříve je třeba okamžitě zastavit veškeré pokusy o uvolnění vrtáku momentovým klíčem nebo rukama. V opačném případě je velká pravděpodobnost, že se vrták zlomí, a pak je mnohem těžší ho vyndat. Navíc by se baterka mohla porouchat a shořet, což by znamenalo, že byste museli utratit mnohem více peněz za nový nástroj.

Nejprve opatrně vyjměte jádrový bit z nástroje a dávejte pozor, abyste jej nepoškodili. Pak je třeba použít jiný vrták s menším průměrem. Poté nespěchejte a opatrně vrtejte kolem uvězněné osoby. Není třeba spěchat, důležité jsou opatrné a přesné pohyby. Důležité je, aby se zaseknutý vrták nezasekl, jinak se druhý vrták zlomí.

Pokud je kolem vás dostatek místa, můžete zaseknutou část snadno vytáhnout rukama.

Doporučení, jak se vyhnout rušení

Abyste se vyhnuli problémům se zaseknutím vrtáku ve sklíčidle, doporučujeme používat pouze kvalitní vrtáky známých a oblíbených značek. Kromě toho je při práci s různými materiály nutné správně a správně zvolit vhodnou pracovní trysku. Před trvalým použitím jádrového vrtáku pro trvanlivý povrch je vhodné nejprve zkontrolovat jeho kvalitu.

Za tímto účelem vyvrtejte několik otvorů do pracovní desky a poté vyjměte vrták ze sklíčidla. Pokud po každé manipulaci snadno projde stopkou a lze jej vyjmout, je pravděpodobné, že je takový bit vyroben z kvalitního materiálu a neměl by se při práci deformovat.

Demontáž sklíčidla kvůli zadřenému vrtáku

Při vyjímání vrtáku ze sklíčidla se používá gumová palička Mnoho majitelů hořáků musí sklíčidlo samo vyjmout, aby z něj později mohli vyjmout vrták. Než však začnete, měli byste se seznámit se seznamem nářadí, které můžete k práci potřebovat:

Existují dva nejběžnější způsoby upevnění sklíčidla k hřídeli. Nejběžnějším způsobem montáže je závitová metoda. V tomto případě je poměrně snadné konstrukci odstranit. Opatrně jej upněte do svěráku a pomalu otáčejte vrtákem proti směru hodinových ručiček. Pokud je sklíčidlo vybaveno přídavným zajišťovacím šroubem, je třeba jej odstranit pomocí momentového klíče.

Některé modely Sturm and Hammer mají kuželové uchycení. V takových situacích dejte nástroj do svěráku a jemně poklepejte kladivem na spodní plochu. Několik tahů by mělo stačit k tomu, aby se sklíčidlo začalo odlepovat. Po jeho odstranění se můžete pokusit vrták vyjmout.

Jak povolit dvojité sklíčidlo

Dvojité nástrčné sklíčidlo slouží k bezpečnějšímu uchycení vrtáku Existují modely sklíčidel, které používají dvojité nástrčné sklíčidlo. Její zvláštností je, že nemá žádný ozubený mechanismus, který zlepšuje centrování vrtáku. Kroužek v tomto sklíčidle je naprosto hladký, a proto jej není snadné odstranit. Mnoho lidí si ji však stále dokáže snadno a bez pomoci odstranit samo. Postupujte takto:

 • Použijte držák a jemně jej omotejte kolem nejbližší spojky.
 • Umístěte vrtačku do svěráku a pevně ji upněte.
 • Udeřte kladivem do rukojeti. Ujistěte se, že úder směřuje na stranu, na které se šroubuje.

Po tomto úkonu by se mělo sklíčidlo uvolnit i s vrtákem.

Další informace! Při vyjímání kazety na ni příliš nemlaťte. Stačí jeden přesný úder, aby se obojek začal pohybovat.

Pro zlepšení klouzavosti lze přidat olej. Měla by být přidána pod spojku. Poté se bude kazeta lépe extrahovat.

Lehké leptání zbytků kyselinou dusičnou

Existují situace, kdy úlomek vrtáku uvízne v otvoru a nelze jej odstranit výše uvedenými metodami. Kyselina dusičná může pomoci v těchto obzvláště obtížných případech.

Koncentrovaná kyselina dusičná prudce reaguje s mnoha kovy a způsobuje jejich rychlou korozi a degradaci. Hliník je výjimkou. Slitiny, ze kterých se vrtáky vyrábějí, však nejsou tak odolné vůči kyselině dusičné. Tato vlastnost se používá, pokud je třeba snadno odstranit zaseknutý kus hliníku.

K reakci jsou zapotřebí následující nástroje a materiály:

K odstranění hliníkových hoblin, které by mohly zablokovat šroubovici ve vrtáku a zabránit proniknutí kyseliny do hloubky, je třeba použít jakýkoli vhodný nástroj.

Pak se z plastelíny vytvaruje něco mezi kelímkem a trychtýřem, který udrží kyselinu nad otvorem a zabrání jejímu úniku.

Plastelínový kelímek se upevní nad otvor s přilepeným vrtákem. Díl se nechá několik hodin odležet a pak se do něj nalije kyselina. Kus se nechá několik hodin zapnutý.

 • Indikátorem probíhající reakce jsou bublinky na povrchu kyseliny dusičné. Pokud je reakce slabá, díl se mírně zahřeje pomocí konstrukční sušičky.

Leptání se používá poměrně často, ale ne vždy úspěšně. Někteří řemeslníci si stěžují, že požadovaného efektu nelze dosáhnout po několik dní. To může být způsobeno dvěma problémy:

Proto je vhodné předem co nejvíce vyčistit šroubovací drážky čipu a použít plastelínový trychtýř. Pokud na vrták kápnete několik kapek, nedojde k aktivní korozi.