Sekačky STIHL se zastaví po sešlápnutí plynového pedálu

Důvody ztráty výkonu křovinořezu. Sekačka nevyvíjí plný výkon

Každý majitel domu nebo pozemku zná problém s nadměrnou vegetací. Ruční sekačku na trávu úspěšně nahradila sekačka na trávu. Stroj se velmi snadno ovládá, ale jako všechny stroje selhává při nesprávné obsluze nebo v náročných podmínkách. Běžně se stává, že sekačka na trávu nenabere rychlost. Pro pochopení této skutečnosti je nutné porozumět některým aspektům funkce stroje.

Všechny vyžínače trávy jsou rozděleny podle typu napájení: benzínové nebo elektrické (síťové nebo bateriové). Je třeba poznamenat, že benzínové sekačky jsou v mnoha ohledech lepší než jejich elektrické a bateriové protějšky. Ačkoli všechny plní podobné funkce, existují mezi nimi zásadní rozdíly ve výkonu, manévrovatelnosti a účinnosti. Obecný princip činnosti je však u všech typů ručních vyžínačů stejný. jsou vybaveny motorem (dvoudobým nebo čtyřdobým spalovacím motorem nebo elektromotorem), který pohání žací jednotku (cívku s lištou nebo kovový kotouč). Všechny komponenty jsou namontovány na rovném nebo zakřiveném výložníku, včetně ovládací rukojeti vyžínače, na které jsou umístěna hlavní tlačítka.

Problém nízkých otáček je častější u benzínových vyžínačů trávy, proto jim bude věnována větší pozornost. Sekačka je uživatelsky velmi přívětivá a nevyžaduje velkou údržbu. Většina jeho chyb je však způsobena neznalostí základních informací v příručce. Proto je důležité, abyste si před zahájením práce se strojem pečlivě přečetli pokyny výrobce. Pro nastartování motoru proveďte zejména následující postupné kroky

 • zapněte spínač zapalování;
 • poté několikrát krátce stiskněte silikonové tlačítko, abyste načerpali benzín;
 • zavřete klapku sytiče;
 • nastavte páčku plynu do polohy vysokých otáček;
 • nejprve lehce trhněte rukojetí startéru, abyste cítili odpor motoru, a pak prudce trhněte.

Pokud sekačka startuje, ale zastaví se, nastavte sytič do střední polohy a zkuste to znovu. Po spuštění je třeba vypnout plyn a otevřít přívod vzduchu, protože vyžínače trávy pracují pouze na motor.

Důležité! Provoz strunové sekačky závisí na různých vlivech prostředí. V horkém počasí potřebuje stroj více času na vychladnutí. Při práci v husté nebo zarostlé vegetaci se motor příliš přehřívá. Každých 15-20 minut si udělejte pětiminutovou přestávku.

Proč se sekačka vypíná: Příčiny a řešení

Důvodů, proč se vaše elektrické nářadí náhle zastaví, motor nenabere otáčky, přeruší otáčky nebo „zamrzne“, může být více. Často je na vině nejen samotný motor, ale také přilehlé systémy, jednotky jednotky, zcela jiné části související s přípravou směsi paliva a vzduchu, její kvalita, doprava do motoru nástroje. Jsou uvedeny nejčastější příčiny:

 • Nezvyšování rychlosti. Může být poškozena mechanika pohonu motoru nebo mohou být problémy s karburátorem, ale hlavní příčinou je ucpání vzduchového filtru. Chcete-li situaci změnit, musíte jej vyjmout a vyčistit, a pokud již není k dispozici, vyměňte jej za nový, a to okamžitým objednáním na našich webových stránkách. Pokud se lanko od karburátoru neustále uvolňuje, sekačka nezrychluje. pokud je prvek prasklý nebo jinak deformovaný, rozeberte stroj a pevně jej upevněte nebo kupte nový.
 • Při vysokých otáčkách. Víčko palivové nádrže je ucpané. je třeba ho vyčistit nebo koupit nové. Častější příčinou je nesprávně seřízený karburátor. V informačních článcích uvádíme informace o správném nastavení všech šroubů. Zkontrolujte kvalitu přívodní palivové hadice a v případě potřeby ji vyměňte za novou.
 • Když se zahřeje. Objevuje se ve chvílích, kdy se palivo v karburátoru doslova vaří. Může se také objevit u verzí, kde je sytič karburátoru řídšího, rotačního typu (nikoliv kotoučového). Jedinou možností by byla výměna karburátoru za nový. Existuje také možnost, že je prodřený zapalovací drát nebo cívka. V tomto případě změňte prvek druhého z nich.
 • Rozjezd a zastavení (ihned po nastartování). Hlavní příčinou této situace je neregulovaný nebo nesprávně regulovaný karburátor. Výrazné praskání signalizuje nepravidelný přísun paliva a správné seřízení karburátoru může situaci zlepšit.

Doufáme, že jste našli správnou odpověď na svou otázku: Proč se sekačka vypíná? Všechny díly v katalogu jsou vám nyní k dispozici, jako vždy. Ať už potřebujete píst do sekačky na trávu, nový karburátor nebo související položky k těmto systémům, vše najdete v obchodě Benzo Zip.

Příčiny a řešení

Chcete-li zjistit příčinu jakékoli závady sekačky na trávu jakékoli značky (např. Echo) a zjistit, jak ji odstranit, musíte určit, jaká činnost způsobuje vypnutí stroje. Motor se může vypnout při volnoběhu, při vysokých otáčkách, při zatížení nebo těsně po nastartování atd.д.

Pokud se motor po zapnutí plynu zastaví

Majitelé benzinových sekaček často uvádějí, že sekačka při zrychlování vypíná. Tato závada je obvykle způsobena problémem s karburátorem. Poruchy mohou být důsledkem dlouhodobého skladování, používání v náročných podmínkách nebo velkého přetížení motoru. Příznakem této závady je vibrační pohyb spotřebiče během provozu.

Ale tlačítka! Uživatelé, kteří jsou obeznámeni s opravami automobilových karburátorů, se mohou pokusit opravit tuto důležitou součást sekačky na trávu sami pomocí návodu k použití. Pokud tomu tak není, je nejlepším řešením zavolat servisní středisko a požádat o pomoc.

Strunová sekačka na trávu se někdy při přidání plynu vypne, protože je ucpaný palivový ventil. Tím se zabrání proudění benzinu. Problém lze vyřešit uvolněním ventilů. Tím se obnoví normální přívod paliva do karburátoru.

Benzínová sekačka na trávu Startuje A zastavuje se

Proč se benzínová sekačka na trávu nechce spustit? Příčiny a náprava

V poslední době získala benzínová strunová sekačka status jednoho z hlavních nástrojů v arzenálu zahrádkářů. A to není překvapivé, protože motorová sekačka na trávu vám umožní rychle uvést váš zahradní pozemek do pořádku. Někdy se však stává, že sekačka na trávu nenastartuje ani za tepla. a dokonce ani za studena. V takových situacích musíme příčinu problému určit sami. Zjistěte, co dělat, když se sekačka na trávu nechce spustit. Důvody, které často způsobují tyto problémy, budou popsány níže.

Strategie řešení problémů

Kde začít s řešením problémů, pokud se sekačka na trávu nespustí? V případech, kdy se nástroj po spuštění ihned vypne, je vhodné zkontrolovat následující součásti stroje:

Právě porucha výše uvedených míst nejčastěji vede k tomu, že se sekačka na trávu špatně rozbíhá. Podívejme se, jak takové potíže řešit.

Kontrola palivové směsi

Strunová sekačka se nespustí. V takovém případě je třeba nejprve zkontrolovat, zda je v nádrži dostatek paliva, a také posoudit kvalitu palivové směsi. Pro motorové nářadí používejte pouze vysoce kvalitní benzín. Doporučuje se používat palivo minimálně třídy A-95. Pokud do strunové sekačky natankujete palivo neznámého původu, které jste nezakoupili na čerpací stanici, může to způsobit časté poruchy. Mohlo by dojít k poškození systému píst-válec. Náklady na opravu často převyšují cenu stroje.

Proč se benzínová sekačka na trávu nechce spustit? To může mít za následek i nesprávnou přípravu palivové směsi, která se skládá z oleje a benzínu. Poměr, v jakém jsou tyto součásti kombinovány, je uveden výrobcem v návodu k obsluze vyžínače trávy. Příprava palivové směsi ve velkém množství, tj. pro budoucnost, se velmi nedoporučuje. Příliš dlouhé skladování vede ke ztrátě jeho definičních vlastností. Pokud sekačka na trávu nenastartuje, je vhodné vypustit staré palivo a použít čerstvě připravenou palivovou směs.

PŘEČTĚTE SI, která strunová sekačka je nejlepší. rotační nebo vibrační?

Kontrola zásuvného kanálu

Co dělat, když je používaná palivová směs v pořádku, ale benzinová sekačka na trávu přesto nenastartuje?? Stroj může selhat v důsledku nadměrné vlhkosti v zásuvném kanálu. Pro diagnostiku a odstranění problému postupujte následovně:

 • Odšroubujte zástrčku. Důkladně ji rozetřete a nechte ji uschnout.
 • Vypusťte přebytečné palivo z komory příslušným otvorem zapalovací svíčky.
 • Vyčistěte starou zapalovací svíčku, pokud jsou na jejím povrchu saze. K tomu vám postačí obyčejný pilník na nehty nebo pilník na nehty.
 • Při výměně prvku nastavte mezeru na 1 mm. Chcete-li parametr zkontrolovat, vložte do mezery minci.
 • Znovu sestavte funkční modul.
 • Zkuste spustit vyžínač plevele.

Svíčkový kanál nechte alespoň půl hodiny zaschnout. V žádném případě se však nepokoušejte součásti zapálit. Zahřívání zapalovací svíčky může vést k jejímu konečnému poškození. Co dělat, pokud byla provedena údržba funkčního modulu podle výše uvedených doporučení, ale sekačka se nespustí? Poté byste měli závitové spoje potřít benzinem. Nemusí být navlhčený benzínem. Měla by být jen lehce navlhčená. Mělo by se použít k zajištění zapálení. Koneckonců, bez ohledu na to, jak silná jiskra nedal svíčku, v úplně suché komoře je prostě nic zapálí.

sekačka na trávu se zastaví

Seřízení karburátoru, špatně startuje

sekačka se zastavuje nebo dusí při přidání plynu

Více informací o opravách a výběru nářadí najdete na našich webových stránkách www.LookTool.Pojďte dál, každý je vítán.

Pokud se sekačka stále nedaří nastartovat, je vhodné zkontrolovat kvalitu kontaktu mezi vysokonapěťovým kabelem a zapalovací svíčkou. V případě absence jiskry (při spolehlivém spojení mezi uvedenými prvky) je problém s největší pravděpodobností způsoben poruchou zapalovací jednotky. V takovém případě bude nutné zavolat technika, aby jednotku resetoval.

Kontrola filtrů

Dalším velmi častým důvodem, proč se sekačka na trávu nespustí, je ucpání filtru. Chcete-li tento předpoklad potvrdit, jednoduše vyjměte příslušný blok a zkuste spustit stroj bez něj. Pokud se sekačka na trávu nespustí, bude pravděpodobně nutné vyměnit vzduchový filtr nebo alespoň důkladně vyčistit starý filtr. Pokud je povrch filtračního prvku silně znečištěný, je třeba použít nové síto. Přitom nenechávejte sací potrubí zcela bez filtru. Ve skutečnosti může spěch v tomto případě vést k nutnosti opravy celé pístové skupiny motoru jednotky.

Čištění odvzdušňovací zátky

Motor značkových vyžínačů se často vypíná kvůli ucpanému odvzdušňovacímu ventilu. Hlavním úkolem této součásti je vyrovnávat tlak v palivové nádrži. Pokud je jednotka znečištěná, vzniká podtlak, který blokuje přívod paliva. Problém lze vyřešit vyčištěním odvzdušňovací zátky běžnou šicí jehlou.

Diagnostika výfukového potrubí

Stabilní provoz vyžínače může být ohrožen nahromaděním nečistot ve výfukovém potrubí nebo ucpáním síta tlumiče hluku. Tento problém se nejčastěji vyskytuje u starších modelů vyžínačů. Problém se řeší vyjmutím a vyčištěním síťky zapalovací svíčky.

Jak zabránit náhlým poruchám při provozu vyžínače trávy?

Aby byl stroj vždy v provozuschopném stavu, je třeba dodržovat několik jednoduchých pravidel:

Sekačka se nezvedá.Další důvod

Důvod je velmi jednoduchý (viz video)

Pokud jste provedli všechny operace s filtrem, ale provoz strunové sekačky na trávu poháněné benzinem zůstává stejný, strunová sekačka poháněná benzinem nenabírá rychlost, co dělat??

Poté byste měli zkusit vyjmout filtr ze stroje, abyste vyžínači trochu ulevili. Proč se čínská sekačka nezvedá, důvod Husqvarna. To by mělo stačit.

Dalším a poměrně častým problémem benzínového vyžínače je, že se jednoduše vypne a nejeví známky života.

V tomto případě může problém spočívat v následujícím:

Poslední a nejčastější příčinou poruchy benzinového vyžínače je, že kabel, který se nachází v prostoru karburátoru, jednoduše usnul.

Proto se předem ujistěte, že je dobře utažen, ale ne natolik, aby se přetrhl, jinak by při přílišném namáhání benzinové strunové sekačky mohl tento malý kabel prasknout, a pak byste určitě museli volat servisní středisko a také vyhodit spoustu peněz do kanálu.

Benzínová sekačka na trávu se při volnoběhu zastaví

Nezřídka se stává, že se motor křovinořezu při snížení otáček zadusí a při opětovném spuštění nevytvoří volnoběžné otáčky. Hlavní příčiny této závady jsou znečištěný nebo otevřený karburátor nebo zanesený vzduchový filtr.

Benzínová strunová sekačka se při volnoběhu zastaví

sekačky, stihl, zastaví, sešlápnutí, plynového, pedálu

Pokud není karburátor optimálně nastaven, je třeba jej vyčistit a znovu seřídit. Ucpaný vzduchový filtr strunové sekačky lze odstranit vložením strunové sekačky na několik hodin do roztoku obsahujícího čisticí prostředek pro domácnost. Pokud se ucpání nevyřeší vlastním čištěním, je nejlepší zakoupit nový filtrační prvek v souladu s návodem k použití.

Po vyčištění se sekačka na trávu při volnoběhu nevypíná a funguje až po delším zapnutí plynu.

Závady, které způsobují poruchy řetězové pily

Při diagnostice je třeba vzít v úvahu řadu závad, tj. к. mohou způsobit poruchu pily.

 • Opotřebovaná ložiska klikového hřídele. Opotřebovaná ložiska klikového hřídele nevyhnutelně vedou k házení na hnacím hřídeli, kde je uložen setrvačník. V takovém případě nelze vůli mezi setrvačníkem a zapalovací cívkou nastavit, což vede k nesprávnému zapalování a nestabilnímu výkonu řetězové pily.
 • Znečištění impulsního vedení. Impulsní potrubí slouží k zajištění činnosti palivového čerpadla, takže ucpané impulsní potrubí způsobí poruchu čerpadla a nefunkčnost pily (pila se rozběhne a pak se okamžitě zastaví).
 • Opotřebení CCGT. Zvýšené opotřebení hlavy válců má zpravidla za následek snížení komprese v motoru řetězové pily, což nevyhnutelně zhoršuje jeho otáčkovou schopnost.
 • Znečištění palivového a vzduchového filtru.

Proč elektrická strunová sekačka STIHL nedosahuje plného výkonu?

Problémy s otáčkami se mohou vyskytnout také u elektrické strunové sekačky. Příčiny jsou zde zcela jiné než v případě palivových postřikovačů.

Problém můžete vyřešit sami

elektrická strunová sekačka nepracuje při správných otáčkách, protože

 • síťové napětí je nižší než požadované minimum pro jednotku o více než 10 %;
 • došlo k poruše pozvolného rozběhu (pokud je takový systém namontován)
 • je problém s kartáčovou jednotkou;
 • vinutí motoru se vznítilo;
 • rotující části se mohou zaseknout.

Pro nastavení napětí je nejlepší nejprve zkontrolovat jeho kapacitu. Pokud neodpovídá normě, je třeba ji zvýšit pomocí stabilizátoru.

Softstartér lze opravit pouze v servisním středisku.

Pokud jsou kartáče opotřebované, jednoduše je vyměňte. Při instalaci nových je vhodné vyčistit všechny povrchy, se kterými přijdou do styku.

Chcete-li nastavit napětí, nejprve zkontrolujte napájení.

U spáleného vinutí motoru vyměňte elektromotor.

Zaseknutí rotujících částí může být způsobeno různými faktory. K nápravě je třeba znovu posoudit celou pohonnou jednotku.

Tento problém se může vyskytnout i u jiných nůžek STIHL. řešením je nabroušení ostří nůžek.

Kde hledat příčinu nebo kde začít hledat

Všechny řetězové pily jsou konstruovány stejně a pracují na stejném principu. Konstrukci řetězové pily naleznete v tomto článku. Nezáleží na tom, zda se jedná o STIHL, Husqvarna, ECHO, Champion, Partner, Sturm nebo jiné značky. Problém, který se projevuje tím, že se řetězová pila zastaví na plynu, se může vyskytnout jak u drahého a kvalitního nářadí, tak u levných čínských přístrojů. Když se vyskytnou problémy, je třeba je řešit.

Řetězová pila je soustava mechanismů složená z různých částí. Kterákoli část mechanismu může selhat a způsobit částečné nebo úplné selhání nástroje. Pokud se nářadí nepodaří nastartovat, není to zárukou, že je řetězová pila v bezvadném stavu. Pokud se motor při přidání otáček zastaví, je to známka poruchy. V případě této závady věnujte pozornost několika následujícím nástrojovým mechanismům

 • Benzínová nádrž. zkontrolujte, zda je v ní palivo. Pokud je k dispozici dostatečné množství paliva, zkontrolujte také palivový filtr, připojení karburátoru a odvzdušňovací zátku

Pokud řetězová pila při sešlápnutí plynového pedálu přestane fungovat, je třeba nejprve zkontrolovat tyto hlavní části a mechanismy. Existují i další důvody, proč se motor řetězové pily po stisknutí spouště plynu vypne. Co dalšího může přispět k této poruše, stejně jako funkce řešení problémů, zjistíme dále.