Seřízení karburátoru křovinořezu Husqvarna

Časté závady se strunovou sekačkou Husqvarna 128R

Počet problémů, které lze vyřešit seřízením karburátoru, je poměrně velký. Pokud máte s řetězovou pilou Husqvarna problémy, je důležité seřídit karburátor:

 • vysoké volnoběžné otáčky;
 • nadměrné výpary z provozu nářadí;
 • Obtížné startování studeného nebo horkého motoru;
 • Nedostatečná trakce a nízká maximální rychlost.

Toto v žádném případě není úplný seznam problémů, které lze vyřešit seřízením karburátoru Husqvarna. V některých případech se úprava kvality a množství palivové směsi provádí po generální opravě motoru nebo při pravidelné servisní údržbě řetězové pily.

Výrobce Husqvarna AB doporučuje seřízení karburátoru před a po záběhu.

Seřízení karburátoru Husqvarna

Před seřízením vyžínače Husqvarna proveďte servisní práce (vyčistěte vyžínač a motor, vyměňte zapalovací svíčku, opravte drobné závady).

Nezapomeňte umýt pěnový prvek vzduchového filtru. Omyjte prvek mýdlem a teplou vodou, vyždímejte a osušte (nebo vyměňte, pokud je starý nebo poškozený).

Poznámka: Pokud seřizujete karburátor Husqvarna se znečištěným vzduchovým filtrem, bude po vyčištění vzduchového filtru palivová směs mnohem chudší (což může vést ke zhoršení výkonu nebo dokonce k poškození motoru). Nasaďte strunovou hlavu s maximálním přípustným průměrem a standardní délkou (až po žací nůž v krytu příslušenství), aby se při seřizování šroubu vysokých otáček karburátoru Husqvarna vytvořilo zatížení motoru. Spusťte stroj podle pokynů v návodu k obsluze Husqvarna a nechte jej 10 minut zahřívat (pokud se strunová hlava stále otáčí naprázdno, šroub volnoběžných otáček se otočí, t.е. spodní otáčejte proti směru hodinových ručiček, dokud se hlava zastřihovače nepřestane otáčet). Opatrně otočte obě jehly (pravou i levou) do střední polohy mezi úplně vyšroubovanou a úplně zašroubovanou (neotáčejte za zarážku)!, které mohou způsobit poškození motoru Husqvarna).

K seřízení karburátoru Husqvarna slouží tři seřizovací šrouby: pravý, levý a spodní.

1) Pravý seřizovací šroub L. obohacení směsi při nízkých otáčkách (nastavuje se jako první): Pomalým otáčením doprava a doleva zjistěte maximální volnoběžné otáčky. Poté otočte tímto šroubem o ¼ otáčky proti směru hodinových ručiček. Poznámka: Pravý šroub je z výroby Husqvarna zcela vytočen (0,5 otáčky). Nyní se dívá na 11 hodin. 2) Spodní šroub T. nastavení volnoběžných otáček motoru Husqvarna (je-li k dispozici): otáčením ve směru hodinových ručiček se volnoběžné otáčky zvyšují, proti směru hodinových ručiček snižují.

Nastavení volnoběžných otáček je správné, když je plynová páka otočena proti směru hodinových ručiček:

Zahřátý motor neběží při volnoběžných otáčkách příliš rychle.

Poznámka: Z výroby (Husqvarna) byl šroub volnoběžných otáček otočen z plného utažení na 8 plných otáček a „2 hodiny“ (nyní zůstává). Doporučené volnoběžné otáčky sekačky Husqvarna jsou 2.900 otáček za minutu. 3) Levý šroub H. nastavuje obohacení směsi při vysokých otáčkách (nastavuje se jako poslední). Kontroluje maximální otáčky, výkon motoru, teplotu a spotřebu paliva.

Poznámka: Motor Husqvarna by neměl běžet na plné otáčky déle než 10 sekund!

 • Plně otevřete plynovou rukojeť (dejte plný plyn) a pomalu otáčejte levým šroubem ve směru hodinových ručiček, dokud se otáčky motoru Husqvarna nesníží (o ucho).
 • Poté otáčejte levým šroubem velmi pomalu proti směru hodinových ručiček, dokud motor nezačne běžet hrubě.
 • Pak pomalu otáčejte šroubem zpět o malý kousek ve směru hodinových ručiček, dokud motor Husqvarna nepoběží rovně.

V tomto okamžiku je seřízení Husqvarna dokončeno.

Poznámka: Maximální doporučené vysoké otáčky motoru Husqvarna jsou 11.500 otáček za minutu. Husqvarna 333R má maximální výkon 1.6 kW (2.1 л.с.) na 8.400 otáček za minutu.

Poznámka: U nové strunové sekačky Husqvarna z výroby (Husqvarna) byl levý šroub zcela vyšroubován (0,5 otáčky) a zablokován (vyplněn) tvrdým plastem, který jsem po uplynutí záruky vyvrtal. Nyní se levá vrtule (stejně jako pravá vrtule) dívá přibližně na „11 hodin“.

seřízení, karburátoru, křovinořezu, husqvarna

Kontrola správného nastavení karburátoru Husqvarna

Motor se otáčí rychle, plynule a rovnoměrně při maximálních otáčkách a mírně čtyřnásobně při volnoběžných otáčkách, hlava vyžínače T-35 by se neměla otáčet.

Seřízení karburátoru

Konfigurace modulu není opravitelná a není třeba ji vyměňovat. Karburátor Honda Čištění karburátoru. V tomto případě není nutná sada na opravu karburátoru pro plynovou sekačku na trávu.

 • L. je zpočátku nastaven, protože je zodpovědný za dodávku paliva při nízkých otáčkách;
 • N. je zodpovědný za proudění benzinu při vysokých rychlostech a je také zodpovědný za spotřebu paliva a teplotu;
 • T. je to jednoduchý proces ladění.

existují varianty, obvykle čínský benzínový škrabkový karburátor, kde zůstává k seřízení pouze jeden šroub na tělese. nastavení volnoběžných otáček. To neznamená, že se modul přizpůsobí automaticky. to znamená, že bude obtížné provést i tento typ opravy jako ladění. Obrázek ukazuje seřízení čínského benzínového karburátoru.

 • Modul lze nastavit pouze při zahřátém motoru: za tímto účelem se zařízení nejprve na 10 minut zapne. Seřízení karburátoru Pokud hlava sekačky běží naprázdno, začněte se seřizováním okamžitě: otáčejte šroubem T proti směru hodinových ručiček, dokud se nepřestane otáčet.
 • Nastavení začíná šroubem L. Otáčejte šroubem doleva a doprava, dokud nenajdete polohu, při které jsou volnoběžné otáčky maximální.
 • Pak otočte šroubem a otočte jím proti směru hodinových ručiček. Toto bude jeho pracovní poloha.
 • Volnoběžné otáčky se nastavují otáčením proti směru hodinových ručiček pro zvýšení otáček a ve směru hodinových ručiček pro zvýšení otáček. snížit. Její nastavení spočívá v dosažení polohy, kdy se sekačka dostatečně otáčí, než se začne otáčet. Motor by pak měl v různých polohách běžet stabilně.
 • Poloha šroubu L se určuje jako poslední. při maximálních otáčkách by vyžínač neměl běžet déle než 10 sekund. Škrticí klapka se otevře a šroub se otáčí ve směru hodinových ručiček, velmi pomalu, dokud se otáčky nesníží na úroveň uší.
 • Poté otáčejte šroubem pomalu proti směru hodinových ručiček, dokud motor nezhasne. Pak otáčejte šroubem zpět ve směru hodinových ručiček, dokud se motor normálně nerozběhne.

Doporučujeme číst Boty pro extrémně nízké teploty Pokud máte tonometr a pokud je v technickém listu výrobku uvedena doporučená rychlost, lze korekci zpřesnit tím, že se zaměříte na údaje přístroje, nikoli na údaje z ucha.

Vysvětlete prosím. V položce 5 předpisu se šroub L L? Musím si přečíst šroub A? Děkuji

sdělte mi počáteční polohu šroubů H L LA

sdělte mi počáteční polohu šroubů H L LA

Jak seřídit karburátor řetězové pily STIHL. Jak správně seřídit karburátor řetězové pily

Řetězová pila je technicky složitý nástroj, který čas od času potřebuje údržbu. Čištění, výměna filtru a samozřejmě seřízení karburátoru řetězové pily přispěje k tomu, aby vydržela tak dlouho, jak má. V tomto článku se podíváme na ladění karburátoru. Jak a proč se to dělá.

Situace, ve kterých je nutná úprava

Nové řetězové pily jsou od výrobce dodávány s předem seřízenými karburátory. Tomu se říká standardní nastavení. Aby však proces probíhal hladce, je třeba snížit maximální otáčky motoru a regulovat karburátor. Po době záběhu je třeba řetězovou pilu jemně seřídit, aby motor dosahoval maximálního výkonu.

Stejně tak vyšší spotřeba paliva, která má nepříznivý vliv na výfukový systém, je silným indikátorem pro čištění a seřízení. Jednoduše řečeno, řetězová pila produkuje více kouře a tlumič výfuku se ucpává, což vede ke ztrátě výkonu. Při nedostatečném množství paliva ve směsi jsou součásti motoru špatně mazány a dochází k předčasnému opotřebení. Špatná směs může také vést k zadření motoru z důvodu přehřátí (to je jeden z důvodů).

Pokud motor nejede na volnoběh, zastavuje se nebo nevyvíjí plný výkon, je nutné provést seřízení.

seřízení karburátoru musí být provedeno s čistými vzduchovými a palivovými filtry.

Nástroje

Karburátor řetězové pily by měl být správně seřízen speciálním nástrojem. otáčkoměrem. Slouží k určení maximálních otáček motoru a jejich nastavení podle údajů výrobce. K nastavení je zapotřebí malý šroubovák s drážkou. Některé modely řetězových pil vyžadují speciální nastavovací klíč, bez kterého nelze práci provést.

Klíč k seřízení některých modelů karburátorů je k dispozici pouze v servisních střediscích autorizovaných výrobcem pro opravy řetězových pil. Cílem tohoto opatření je omezit poruchy karburátorů způsobené nesprávným seřízením nezkušenými uživateli a těmi, kteří provádějí opravy bez úředního povolení.

Pokud je to možné, nechte řetězovou pilu seřídit v autorizovaném servisu a nechte ji zkontrolovat výrobcem.

Nastavení karburátoru

Algoritmus nastavení řetězové pily je poměrně jednoduchý a skládá se z následujících kroků:

 • Nastavení motoru pro plynulý provoz při nízkých otáčkách.
 • Nastavení karburátoru na správnou směs paliva při maximálních otáčkách za minutu.
 • Přesné nastavení karburátoru pro volnoběžné otáčky.
 • Kontrola řetězové pily ve všech provozních režimech.

Seřízení karburátoru musí být provedeno po záběhu a zahřátí motoru.

Podívejme se nyní blíže na to, jak nastavit karburátor řetězové pily. Téměř všechny modely karburátorů mají tři seřizovací šrouby. Šroub (T) slouží k jemnému nastavení volnoběžných otáček karburátoru. Šroub (H) nastavuje maximální otáčky za minutu. Šroub (L) reguluje tvorbu směsi při nízkých otáčkách. Utahováním šroubů (L) a (H) dochází k opotřebení paliva a směsi, resp. ke zvýšení otáček motoru.

Popis procesu

Pokud není karburátor seřízen a řetězovou pilu nelze spustit, začněte seřizování otáčením šroubů (L) a (H) do standardního nastavení. To znamená 1/5 otáčky šroubů, dokud nejsou zcela zašroubovány. Poté motor nastartujte a nechte ho ještě chvíli běžet a zahřát. Dalším krokem je nastavení nízkých otáček motoru. Optimálního chodu motoru při „nízkých“ otáčkách se dosáhne nastavením vrtule (L) a volnoběhu (T). Za tímto účelem nejprve otáčejte šroubem (L) až do dosažení maximálních otáček motoru, poté jej povolte o 1/4 a pomocí šroubu (T) nastavte volnoběžné otáčky na normální hodnotu.

Po dosažení nastavení nízkých otáček je třeba upravit trakci a maximální otáčky motoru. Za tímto účelem pomalu otáčejte šroubem (H) a kontrolujte otáčky podle elektronického otáčkoměru.

Nesmí být překročeny maximální otáčky motoru stanovené výrobcem.

Důležitým krokem je kontrola pily ve všech provozních režimech po jejím seřízení, k čemuž je třeba nechat řetězovou pilu vychladnout a poté ji spustit podle algoritmu spouštění studeného nářadí. Pokud pila startuje normálně a běží plynule na volnoběh, měli byste zkontrolovat, jak řeže. Pokud během testu zjistíte závady ve výkonu řetězové pily, je třeba znovu seřídit šroub (H), vyšroubovat jej a zkontrolovat tah v pracovním prostoru.

Ztráta trakce při maximálních otáčkách doporučených výrobcem je známkou opotřebovaného válce nebo špatné kvality paliva.

Seřízení karburátoru čínské motorové pily

Seřízení karburátoru řetězové pily

Většina řetězových pil má tři šrouby pro nastavení karburátoru:

 • L. šroub pro nastavení nízkých otáček
 • H. šroub trysky pro nastavení vysokých otáček
 • Šroub T u Partnera a Husqvarny (LA u Stihlu). nastavení volnoběžných otáček řetězové pily

Šrouby H a L se nastavuje poměr směsi benzínu a vzduchu podle otevření sytiče karburátoru. Při povolování šroubů se směs obohacuje a otáčky se zvyšují, při utahování se směs ochuzuje. otáčky klesají.

Šroub T(LA) slouží k nastavení volnoběžných otáček. Základní seřízení řetězové pily se provádí ve výrobním závodě při závěrečném testu. Karburátor je obvykle nastaven na bohatší (než optimální) palivovou směs. Během prvních hodin provozu je třeba dodržet postup nastavení z výroby. Následně (volitelně) je třeba karburátor seřídit.

Přečtěte si také: K čemu slouží tloušťkoměr?

Začněte s regulací volnoběžných otáček; otáčejte šroubem T (LA) proti směru hodinových ručiček, abyste dosáhli úplného zastavení řetězu při ustálených otáčkách motoru.

seřízení, karburátoru, křovinořezu, husqvarna

K jemnému seřízení motoru je zapotřebí otáčkoměr, který by měl být svěřen do rukou odborníka. a ve většině případů ji nebudete potřebovat.

Začněte šroubem L, poté použijte šroub H a nakonec šroub T (LA).

Pomalým otáčením šroubu L v různých směrech zjistěte nejvyšší volnoběžné otáčky. Když motor najde nejvyšší otáčky, otočte šroubem L o čtvrt otáčky proti směru hodinových ručiček. pokud řetěz běží naprázdno, je třeba otáčet šroubem T ve směru hodinových ručiček, dokud se nezastaví.

Šroub H slouží k nastavení výkonu a otáček za minutu. Nastavení karburátoru na chudou směs vede k nadměrným otáčkám, přehřátí motoru a poškození pístu řetězové pily.

Zahřejte motor na volnoběh po dobu nejméně 10 sekund a otočte šroubem H asi o 1/4 otáčky proti směru hodinových ručiček. Motor nechte běžet asi 10 sekund. Poté zkontrolujte maximální otáčky motoru pomocí otáčkoměru. Pokud maximální otáčky neodpovídají jmenovitým hodnotám, je třeba operaci opakovat. pokud je směs příliš bohatá, začne tlumič vyfukovat kouř; pokud je směs příliš chudá, pila píská a přehřívá se.

Seřízení dokončete nastavením volnoběžných otáček, jak již bylo popsáno výše. Volnoběžné otáčky jsou nastaveny správně, pokud motor běží plynule při nejnižších otáčkách a řetěz se neotáčí.

Karburátor lze považovat za regulovaný, pokud motor rychle zrychluje a při plném plynu zní jako čtyřtakt.

Karburátor v řetězové pile slouží k míchání a dodávání paliva do spalovacího prostoru motoru. Pokud je karburátor správně seřízen, pracuje spolehlivě za všech podmínek a má dobrou spotřebu paliva. Toto pravidlo platí pro všechny spalovací motory.

Jak funguje karburátor sekačky na trávu

Škrticí klapka určuje množství přiváděného vzduchu, což má přímý vliv na výkon motoru.

Palivo do karburátoru nasává čerpadlo (jeho membrána). Palivo pak proudí tryskou na karburátoru. Kapalina pak protéká vstupním a výstupním ventilem čerpadla. Filtrováno podle obrazovky. proudí přes jehlový ventil do membránové komory.

 • Vzduch přiváděný do trubky pomocí vzduchové přepážky (klapky). Přepážka reguluje intenzitu proudění vzduchu.
 • Palivový systém je nutně zúžen difuzorem, aby se zvýšil průtok.
 • Benzín protéká plovákovou komorou a omezovací tryskou. Plováková komora reguluje dočasný objem benzinu. Plovák je v plovákové komoře tlakově neutrální a v potrubí s omezením je již nízko. Palivo protéká tryskou díky rozdílu tlaků.
 • Zrychlení proudu vzduchu podporuje přenos paliva (benzínu) a jeho rozprašování. Výsledkem je směs vzduchu a paliva o správném poměru nebo hustotě.
 • Směs vzduchu a paliva vstupuje do válce palivovým potrubím.

Plocha otevřené vzduchové klapky určuje úroveň hustoty vzduchu v systému. Čím více je sytič otevřený, tím vyšší je spotřeba paliva a výkon.

Seřízení karburátoru řetězové pily spočívá jednoduše řečeno ve vytvoření optimální palivové směsi prostřednictvím správného průtoku vzduchu.

Seřízení karburátoru sekačky Husqvarna 128R.

První otázka, na kterou je třeba odpovědět v recenzi v nadpisu. Proč je třeba seřizovat karburátor u modelu 128 grasshopper?? Vše se odvíjí od evropských palivových norem. model 128R je vyladěn podle palivových norem EU. Naše palivo je horší kvality (diskutujeme o benzínu AI-92), což vyžaduje toto nastavení. Postup seřízení karburátoru Husqvarna 128R je jednoduchý. Co k tomu potřebujete. otáčkoměr, seřizovací šroubováky.

Nastavte délku vlasce vycházejícího ze strunové hlavy na 15 cm na každé straně (má velký vliv na otáčky).

Benzín AI-92 zřeďte dvoutaktním motorovým olejem Husqvarna v poměru 1:50 (jeden díl oleje na 50 dílů benzínu). Pro snadnější výpočet doporučujeme poměr 1 litr paliva x 20 mililitrů oleje. Pro první spuštění doporučujeme poměr 1 litr paliva x 23 mililitrů oleje (poměr platí pro první záběh motoru). Podle dodavatele je pro dlouhou životnost motoru a záruku nezbytný přesný poměr a používání pouze dvoutaktního oleje Husqvarna.

Spusťte sekačku a otočte páčku plynu na maximum

rpm. Otáčky nastavte pravým seřizovacím šroubem H na 8 500-8 800 ot/min.

Uvolnění plynu. Při volnoběžných otáčkách otáčejte seřizovacím šroubem T na horní části karburátoru, dokud se volnoběžné otáčky nebudou pohybovat mezi 3000 a 3200 podle otáčkoměru. Motor by měl běžet hladce a bez cukání. Střihací hlava by se měla přestat otáčet.

Pokud zaznamenáte viditelný kouř z výfukových plynů nebo nestabilní volnoběžné otáčky při nastavených volnoběžných otáčkách, upravte „kvalitu směsi“ pomocí levého seřizovacího šroubu na karburátoru L.

Máte potíže se seřízením karburátoru na svém motocyklu Husqvarna 128R? přivezte jej do našeho servisního střediska. pomůžeme vám.

Z našich zkušeností s elektrickým nářadím Husqvarna naše servisní středisko zjistilo, že seřízení je občas nutné i u jiných modelů řetězových pil a křovinořezů Husqvarna. Tato nastavení, podobná metodě popsané pro nastavení karburátoru sekačky Husqvarna 128R, může provést každý uživatel. níže je uveden seznam hodnot rychlosti pro různé techniky sečení a pro různé podmínky sečení.

Osobní zkušenost

sekačka na trávu nebo vyžínač

Strunová sekačka je širší pojem než sekačka na trávu, protože může být i elektrická. benzínová strunová sekačka a sekačka na trávu. jsou jedno a totéž.

Někteří autoři tvrdí, že strunová sekačka. je to slabší nástroj než výkonnější sekačka na trávu, kterou lze použít i na sekání keřů. Osobně mám nástroj s maximálním výkonem 1,7 kW, který je schopen, jak je uvedeno v návodu, sekat malé keře do tloušťky 10 mm. Návod k obsluze se nazývá „benzínová strunová sekačka“. „.

seřízení, karburátoru, křovinořezu, husqvarna

Poměr směsi paliva

Někde jsem četl, že pokud se v návodu k použití sekačky a v olejové nádrži uvádějí různé poměry palivové směsi, měli byste použít poměr uvedený v návodu.

Dělal jsem to dlouho. motorový olej kapal do palivové nádrže a na svíčce se vždy usazovaly saze, protože v manuálu byl uveden záběhový poměr 1:25, ale kanystr. 1:50. Po přepnutí na 1:50 již není únik oleje viditelný. Žhavicí svíčka stále svítila, ale s menší intenzitou (karburátor byl stále rozhozený).

Někteří uživatelé benzinových nástrojů stále určují poměr benzinové směsi od oka. Pokud je směšovací poměr příliš nízký, může se ihned po nastartování motoru po chvíli ozvat neobvyklý zvuk, který pak během zahřívací fáze postupně zmizí a motor se může zastavit náhlým trhnutím. Pokud budete se sekačkou na trávu pracovat tímto způsobem, dojde k její poruše.

Čištění zástrček

v nejhorších dobách při použití vyžínače s neregulovaným karburátorem přestával motor startovat po spotřebování každé nádrže paliva. Teprve poté, co byly zapalovací svíčky zbaveny všech nánosů, bylo možné pokračovat v práci.

K čištění elektrod byl použit jemný smirkový papír a k čištění prostoru mezi izolátorem a tělesem byla použita tenká kancelářská sponka. Tenká kancelářská sponka s ohnutým koncem. Nejprve byly elektrody otřeny hadříkem, poté byly oškrábány smirkovým papírem. Poté byla zástrčka ponořena do nafty a nasáklé saze byly seškrábány z povrchu izolátoru, vnitřku pouzdra a z prostoru mezi izolátory pomocí kancelářské sponky. Poté byla zátka několikrát ponořena do nafty a palivo bylo vytřepáno i s nečistotami. Někdy se postup čištění sponkou a oplachování opakoval. Zapalovací svíčka byla poté otřena do sucha a připravena k dalšímu použití.

Je neuvěřitelné, že jedna nádrž palivové směsi s neregulovaným karburátorem může být hotová za méně než 10 minut. testováno v praxi, když byla sekačka na trávu spuštěna a pracovala při vysokých otáčkách s maximálním přívodem paliva (seřizovací šroub byl vyšroubován mnohem více než obvykle).