Kde se nachází odvzdušňovací zátka řetězové pily STIHL 180?

Systém mazání řetězu řetězové pily

K dodávce oleje pro mazání řetězu řetězové pily se v nářadí používá speciální čerpadlo, které dávkuje mazivo do lišty pily podle počtu otáček motoru.

V systému je použit olej na řetěz řetězové pily s vyšší přilnavostí, což je nezbytné pro rovnoměrné rozprostření oleje kolem lišty a jeho udržení na liště i při vysokých otáčkách řetězu. Podívejme se blíže na systém zásobování olejem v moderních řetězových pilách.

Brzda řetězu

Aktivace řetězové brzdy, kterou upřednostňujete kontaktní, nikoliv setrvačnou brzdu. K prvnímu dochází při přitlačení brzdového dorazu (1) na ruku obsluhy, k čemuž dochází samovolně při uvolnění pily. Vzniklý brzdný posun způsobí, že brzdový pás (2.4) na spojkovém bubnu bez zastavení řetězu pily.

Setrvačný účinek brzdy je založen na setrvačných silách, které vznikají při náhlém nárazu na vodicí tyč, což mimo jiné způsobuje, že ne na začátku. utažení brzdového pásku nezastavuje řetěz. Brzda působí rychleji setrvačností než dotykem. Druhá varianta je však spolehlivější. Veškeré přípravy na práci, kromě sestavení řetězové pily po opravě nebo servisu, by měly být ukončeny kontrolou funkce brzdy řetězu. Pokud nefunguje, je vadný.

Závady a jejich odstranění u řetězové pily STIHL MC 180

Řetězová pila STIHL MC 180 v provozu. Problém je v tom, že. Před zimním uskladněním mi mechanik doporučil, abych do otvoru pro zapalovací svíčku dal 4 kapky oleje STIHL. Našroubujte zapalovací svíčku. Teď jsem se chystala na venkov, tak jsem si řekla, že se tam podívám. Vytáhl jsem startér, nechtěl jsem nastartovat! Odšrouboval jsem zapalovací svíčku, byla celá od oleje, otřel jsem ji a nasadil zpět. totéž. Odšrouboval jsem startér bez zapalovací svíčky a nahodil ho. všechno jde perfektně. Vraťte ho zpátky. nejde nahodit. Co by to mohlo být??

Vypláchněte motorovou pilu čistým, neředěným benzínem, nalijte jej přímo do otvoru pro zapalovací svíčku a postupně roztočte startér. Pak palivo vylijte a začněte znovu. Poté, co jste toto vše provedli a vysušili motorovou pilu a zapalovací svíčku, musíte ji ještě znovu zprovoznit. Pokud jste se naučili, jak vytvořit pojistku, měli byste se také naučit, jak provést vloupání, a ne jen přetahovat a utíkat.

Řekněte mi, co je příčinou zaseknutí startéru?? Řetězová pila STIHL 180 zcela nová.

To zjistíte, až když ho rozeberete. Možná startovací šňůra nedoléhá přesně nebo překáží odkapávací lišta. Spouštěče řetězu STIHL jsou dostatečně robustní a odolné, aby vydržely po celou dobu životnosti. Nejedná se o žádnou konstrukční závadu, buď se jedná o nečistoty, nebo o intenzivní používání. Vaše řetězová pila je nová, ale měla by být odvezena do servisního střediska STIHL k opravě.

U své motorové pily STIHL MS 180 jsem si všiml, že když dojde benzín v nádrži, zvýší se volnoběžné otáčky a řetěz se otáčí i po uvolnění spouště. Po stisknutí plynu se řetězová pila zastaví. Pila pracuje několik desítek sekund a poté se zastaví. U automobilů jsem se s takovým jevem nesetkal. otáčky motoru se zvyšují, pokud je v karburátoru nedostatek paliva. Proč se to děje??

To je běžné u dvoutaktních motorů. Když se v karburátoru vyčerpá benzín, směs se ochudí. V důsledku toho. vyšší otáčky, horší zrychlení. S tím souvisí krátkodobé přehřátí hlavy válců. Motor to nezničí, ale ani nezlepší jeho stav. Měli byste se vyhnout tomu, aby palivo z nádrže vyteklo až na doraz.

Mám motorovou pilu STIHL MS180, která se používá v sezóně na dřevo. v poslední době řetěz vůbec nereaguje nebo při sešlápnutí plynu škube. není možné řezat. Co může být na vině?

U zcela nového řetězu a řetězového kola musí být napnutí přesně podle specifikace. aby se spodní pramen neprohýbal. a horní se dá vytáhnout prsty do výšky hnacího článku. Pak bude řetěz na vodicí liště dostatečně volný. Postupné opotřebení zubů řetězového kola však snižuje jeho rozteč. A řetěz táhne stále déle a déle, rozteč řetězu je stále pomalejší. nastane okamžik, kdy se stupně řetězu a řetězového kola přestanou shodovat natolik, že doporučené napnutí již nestačí k snadnému pohybu řetězu. V takovém případě doporučujeme mírně snížit napnutí. Dokud není ve spodním vlákně určitá vůle To je také důvod, proč se doporučuje mít na řetězovém kole pár nebo dokonce tři řetězy. Tím se dosáhne rovnoměrného opotřebení a nedojde ke zrychlenému opotřebení nového řetězu na starém, částečně opotřebovaném řetězovém kole.

STIHL Motorová pila STIHL 180 má tendenci se při sešlápnutí plynu roztočit a při zahájení řezání se zastaví. Pokud však zrychlíte asi na 30 až 40 sekund, začne běžet normálně. Spotřebované 3 litry benzínu, čisté filtry, olej prodejce.

Pokud nastartoval nedávno, je pravděpodobné, že se do karburátoru dostalo něco s nesprávným palivem. Musí být vyčištěné.

Chci si koupit tento stroj. Na co se při kontrole zaměřit?

Nemluvím o samotném motoru, protože je lepší nechat ho diagnostikovat v servisu, můžete se podívat na zbytek a získat spoustu informací. Značný počet ujetých kilometrů je patrný z následujících údajů: Západka horního krytu diskety. (Měla by se pevně zavírat a neotáčet se vlivem vibrací). Nové řetězové kolo na opotřebované motorové pile. Motor se při sejmutí víka viklá proti krytu. Poškozená lišta zachycovače řetězu a poškození řetězu na krytu řetězového kola. Můžete si také dobře prohlédnout karburátor na levé straně. v místě, kde drátěné táhlo vstupuje do páky osy vzduchové klapky. Mírně opracovaná řetězová pila má plochý, podlouhlý otvor. Čím déle je pila v provozu, tím více se tento otvor opotřebovává. Někdy se dostane až na konec. Nikdy neberte pilu, která má byť jen malou vůli na pravém konci klikového hřídele vzhledem k motoru. To je znamení, že se blíží zásadní revize.

Kolik sekund musím nechat řetězovou pilu STIHL mc180 běžet naprázdno, než ji vypnu??

Nechte jej běžet přibližně 20-30 sekund a poté jej vypněte. Více na. nemá smysl.

Začal jsem volnoběh, nechápu, co je špatně, ale pak jsem si vzpomněl, že musím přidat hodně volnoběhu, když je motor horký, myslím, že to fungovalo. Přijdu v týdnu na letní chalupě potřebuji vidět pár kmenů, začnu pilu a nejprve se na studeném motoru otáčí řetěz a pak vše prochází, stojí 10 minut, začnu vše normálně pouze na studeném motoru. Je to normální?

Pokud se řetěz otáčí, znamená to, že otáčky jsou příliš vysoké. Je třeba mít na paměti, že správně seřízený a bezporuchový motor může mít hned po nastartování mírně zvýšený volnoběh, dokud se nezahřeje. A může být dosti zvýšena. před otáčením řetězu. Když se motor zahřeje, volnoběžné otáčky se trochu sníží. Z tohoto důvodu se doporučuje nastavovat volnoběžné otáčky pouze při zahřátém motoru.

Lze řetězovou pilu STIHL MS 180 vybavit spojkovým bubnem s odnímatelným ozubeným kolem („dodatečná montáž“ je přípustná), např. z modelu 250.

Je možné použít. Vše je v naprostém pořádku. Jen tam nechoď, 325.“. je to pro motor náročné. Je však třeba mít na paměti několik věcí. Řetězové kolo má u této sady o něco větší průměr a o jeden zub více (s odnímatelným řetězovým kolem). Otáčky řetězu se zvýší v poměru 6:7, takže se odpovídajícím způsobem zvýší zatížení motoru. Praxe však ukázala, že u správně nabroušených řetězů to není rozhodující. A druhý. zcela nový řetěz s 50 body na takovém řetězovém kole je těžké nasadit. (Obecně se doporučuje 51 odkazů, ale jsou k dispozici jen zřídka.). Při prvním nasazení na řetězové kolo a tyč je to trochu utrpení, než to zapadne. A až se trochu natáhne, bude v pořádku.

Právě jsem si koupil motorovou pilu STIHL 180. Plněné olejem, benzylem. Zapnul jsem ho a nechal běžet na volnoběh bez zátěže. Přečerpal nádrž benzinu, občas mírně přitlačil na plyn. Z nějakého důvodu nevytékal žádný olej na mazání řetězu a olejový otvor byl stále suchý. Nebo začne vystupovat, když se řetěz trochu déle roztočí?

Při otáčení hnacího řetězového kola (zkrátka při otáčení řetězu) proudí olej do řetězu 180, ale při volnoběžných otáčkách se záběh nedoporučuje.

U mé motorové pily MS 180 mi po spotřebování jedné nádrže paliva zbývá nejméně půl nádrže oleje. Olej v drážce pneumatiky a vodicí liště řetězu. Ale při kontrole olej z nějakého důvodu nestříká z řetězu a nože podle mého názoru zůstávají při řezání suché. Na horní části žací lišty se tvoří zbytky dřeva. Ropa přichází, ale není jí dost. Nemohl se ucpat, motorová pila je nová a otvor je čistý. Je to vada výrobce, nebo to tak má být??

Nechci polemizovat o spotřebě oleje v řetězu Stihl, ale 2-3 nádrže paliva na jednu nádrž oleje není příliš mnoho? Po natankování mi zbývá méně než čtvrt nádrže oleje.

Když nastartuji nářadí a řetězová brzda je vypnutá, někdy se sama zapne, když zatáhnu za rukojeť startéru. Je to normální??

Tento model má poněkud zvláštní startování, nemá dekompresor a/nebo elastostart pro kompenzaci zpětného rázu a je i přes tak malý píst docela slušný. Z tohoto důvodu musíte při zapojení startovací rukojeti tahat za startovací šňůru plynule a rovnoměrně. pokud v jakémkoli okamžiku uvolníte rukojeť nebo zpomalíte rychlost tahu, zpětný ráz je nepříjemným pocitem.

Jaký je rozdíl mezi řetězovou pilou STIHL MS 180 a vodicí lištou 30 cm? a s tyčí o délce 35 cm? Т. е. Vzdálenost od dorazu řetězového kola ke špičce vodicí tyče?

Je to hodnota, která se v průběhu používání mění. Čím dále je řetěz natažen, tím delší je vzdálenost. Čím delší je lišta, tím větší může být rozdíl mezi délkou řezu nového a nataženého řetězu. Rozdíl v délce řezu mezi zcela novým řetězem a nataženým řetězem je přibližně 1 cm. Lišta se neprodlouží, pouze se její špička oddálí od těla pily, jinak by řetěz nebyl napnutý. hranice zvýšení délky řezu je přesně určena délkou napínacího šroubu a tím, v jakém místě šroubu byl napínací šroub při instalaci nového řetězu. Čím dále je řetěz od hnacího řetězového kola, tím dříve se při zachování všech ostatních podmínek poškodí přetížením. Obávám se, že je stěží možné koupit tyč delší než původní o 1 cm. Typické délky tyčí pro domácí modely. 12″, 14″, 16″ a 18″ pro řetízky 3/8″ x 1,3 mm a 13″, 15″ a 18″ pro řetízky 0,325″ x 1,3 mm.

Je možné mít při rozjezdu brzdu vypnutou, nebo musí být zapnutá??

Jsou to vaše osobní preference a jsou bezpečnější. Existují tři hlavní způsoby, jak začít. volnoběžné otáčky, poloviční a plný plyn. V prvním případě řetěz zůstává v klidu nebo možná po nastartování mírně cuká. Ve druhém a třetím případě. řetěz se pohybuje. Nastavení brzdy do pracovní polohy je v prvním případě ztrátou času. Je velmi nepravděpodobné, že by se volnoběžné otáčky náhle a bezdůvodně zvýšily natolik, aby se řetěz dal do pohybu. Ve druhém a třetím případě při rozjezdu s aktivovanou brzdou musí být brzda uvolněna ihned po rozjezdu, aby nedošlo ke spálení spojky. Při startování s odpojenou brzdou je třeba zatáhnout za páčku plynu a po nastartování ji uvolnit, aby se motor nastavil na volnoběh (ve třetím případě je páčka zatáhnutá již při startování a je třeba ji pouze uvolnit).

Musel pracovat, začal pilu rychle, i když to bylo nečinné po dobu 5 měsíců, řezal vše, co jsem potřeboval spálil jednu nádrž paliva v pořádku. Ale po týdnu přijdu a pod ním je louže oleje. Co by to mohlo být??

S tím jsem se u těchto strojů ještě nesetkal. Když nechám v nádrži studený olej a zahřeji pilu, obvykle to vyrazí olejovou hadici z čerpadla. Odvzdušňovač funguje pouze uvnitř, čerpadlo nepropouští vzduch, takže přetlak nemá kam odejít a stlačuje hadici.

Koupil jsem si motorovou pilu STIHL MC 180 C-BE. Spustil ji podle pokynů. Vše funguje dobře, ale trvá to příliš dlouho a příliš mnoho akcí. Zkoušel jsem to také bez držení brzdy v poloze I a nastartovalo to na první pokus. Koupil jsem si ohřívač STIHL STIHL 180 C-BE a zeptal jsem se, jestli to můžu udělat a jaké jsou problémy?

Je lepší startovat bez brzdy, spojka se rychle spálí. Když je teplo, snadno se nastartuje.

Můj nástroj by se dnes nespustil. Odšrouboval jsem zapalovací svíčku, je mokrá. Položil jsem ho na plynový hořák a zkusil to znovu. Nenastartuje se. Vyndal jsem ho asi pětkrát a celou dobu byl mokrý. Co dělat?

Zkuste také nevysušit zapalovací svíčku. Mám je všechny zaplněné. Obvykle to dělám takto: Vyšroubuji zapalovací svíčku, vypnu zapalování. Škubánky 10. 15 se startérem (při silném zatopení položte tlumič a trhněte). Pak fouknu na svíčku, aby se uvolnilo přebytečné palivo, a zašroubuji ji. Pak znovu nastartujte nikoliv zespodu, ale z druhé polohy odspodu (sytič je otevřený a startovací plyn je zapnutý). Obvykle od třetího blbce. Začne čtvrtý. Trochu kouře a je to, funguje to. Někdy jsem líný odšroubovat svíčku, tak šlápnu na plyn (samozřejmě na zemi) a škubu, dokud se nerozjede. Většinou to bude fungovat. A pokud po vyfouknutí a vysušení svíček znovu nastartujete z nejnižší polohy. je tam příliš mnoho paliva a zavřeme sytič.

Řetězová pila STIHL ms 180 c přestala držet volnoběžné otáčky a při práci se zastavila. Těžko se rozjíždí, ale na volnoběh se opět zastavil. Poté se již nenastartuje. Druhý den, po bezvýsledné snaze nastartovat, jsem sundal vzduchový filtr a umyl ho. Nefungovalo, musel jsem odstranit zástrčku. zapalovací svíčka byla suchá, ale mnohokrát jsem se ji pokusil znovu nastartovat. Vyčištění odvzdušňovací zátky (nebyla ucpaná). Výměna palivového filtru (ačkoli starý nebyl vizuálně znečištěný). Vyčistil jsem karburátor a pro jistotu vložil novou zapalovací svíčku. Pila se nespustí! Znovu vyšrouboval zapalovací svíčku. suché. Co dělat?

Odstraňte tlumič výfuku. Zkontrolujte píst, pokud má šmouhy, je třeba jej vyměnit.

Šest let stará motorová pila STIHL 180, koupená nová. Se svou pilou jsem spokojen, kromě oleje, filtrů a maziva na ložiska jsem na nic nesahal, za ty roky jsem udělal slušný kus práce. Letos jsem musel hodně řezat, pracoval jsem tři dny. Druhý den začala pila špatně zapalovat, po dobrém startu se zdálo, že funguje dobře. Třetí den klesly otáčky asi o 2/3. Běží na volnoběh, někdy se může zadrhnout, nenastartuje najednou. Včera jsem ho vložil a od té doby jsem se ho nedotkl. Co by to mohlo být??

Podíval bych se na tlumič výfuku. Pokud nebyl vyčištěn 6 let, je ucpaný a výfukové plyny nemají kam odcházet. Při těchto příznacích je obvykle ucpaný buď vzduchový filtr, nebo tlumič výfuku.

Nedávno jsem zjistil, že je často dobré čas od času přehodit vodicí lištu na motorové pile. aby se opotřebení vyrovnalo. Řekněte mi, jestli to má cenu?

Otáčení vodicí lišty není jen žádoucí. do. V jakých intervalech. Záleží na množství práce. Nejenže ho otočte, ale také ho odmastěte.

Jaký je rozdíl mezi hnacím a řetězovým kolem u řetězové pily STIHL 180??

Mezi „hnacím řetězovým kolem“ a „řetězovým kolem“ není žádný rozdíl, jsou to různé názvy pro stejný díl.

Koupil jsem si tuto motorovou pilu a moc se mi líbí. Ale potřeboval bych se zeptat, jestli moje motorová pila dokáže řezat silné dřevo?

Standardní délka pneumatiky. 35 cm, je možné řezat klády. 70 cm v průměru, pokud převažují kmeny tohoto průměru, potřebujete řetězovou pilu s vyšším výkonem. Samozřejmě, že nástroj si s úkolem poradí a všechny kmeny velkého průměru přeřeže pomalu a jistě. Nezapomeňte však, že zatížením stroje, který na to není stavěný, tak vysokou zátěží (v nejlepším případě) zkrátíte životnost řetězové pily, což znamená, že její generální oprava je mnohem blíže.

Mohu na své řetězové pile STIHL 180 použít vodicí lištu o délce 45 cm??

Na řetězovou pilu můžete namontovat vodicí lištu o maximální délce 40 cm.

Kde se nachází odvzdušňovací zátka řetězové pily STIHL TS 180??

Odvzdušňovací ventil se nachází na horní části nádrže na benzin a na nádrži na olej, vizuálně je špatně viditelný.к. Ve startovacím pouzdře není nic.

vodorovné zaseknutí spouště plynu. Co dělat?

Je velmi pravděpodobné, že jedna z pák nebo tyčí je vadná a při otáčení se „chytá“.

Proč do vodicí lišty řetězové pily neproudí olej?? V čem je problém?

Olejový filtr je ucpaný. Kanál v tělese řetězové pily je ucpaný. Zablokovaný sběrnicový kanál a drážka. Vadný pohon olejového čerpadla (šnek). Vadné olejové čerpadlo. Nádrž na olej je prázdná.

Co mi můžete říci o přehřívání řetězové pily STIHL STIHL 180??

Pokusím se vysvětlit, jak je to s přehříváním, když je motorová pila v dobrém stavu. Považuji to za vadnou motorovou pilu: správné nastavení karburátoru (normální volnoběžné otáčky, podle ucha nebo tachometru 2800), ložiska, těsnění, filtry, zapalovací svíčka. v pořádku. Chladicí systém musí být také v pořádku, není vidět ani barva krytu startéru, mřížka je ucpaná a neprochází téměř žádný vzduch. Pokud dobrá řetězová pila pracuje s dobrou palivovou směsí (kvalitní benzin s dostatečně vysokým oktanovým číslem, dobrý dvoutaktní olej a správný poměr oleje). je téměř nemožné přehřát dobře fungující motorovou pilu. je samozřejmostí). Příčina přehřátí je přímo spojena s palivem. nová řetězová pila se může přehřát během 5 minut, a to i v dobrém provozním stavu. Důvod přehřátí. Ne práce nebo její trvání, ale palivo nebo olej. Nebo obojí. Tento nástroj se doma přehřívá s mírou a s příslušnými bezpečnostními opatřeními.

Proč se válec zahřívá a pila se zasekává??

Problém je v zapalovacím modulu, možná není komprese.

Poruchy řetězové pily STIHL MC 180

Otázka: Když jsem používal řetězovou pilu STIHL ms 180 c, nechtěla držet volnoběh a přestala pracovat. S obtížemi nastartoval, ale na volnoběh se opět zastavil.

Nechce poté začít. Druhý den jsem po neúspěšných pokusech nastartovat motor vyjmul vzduchový filtr a umyl ho. Nepomohlo to, musel jsem vyndat zapalovací svíčku. Pokusil se nastartovat, ale opět se zastavil, ale přesto byl suchý.

Vyčištění odvzdušňovací zátky (nebyla ucpaná). Výměna palivového filtru (i když starý není vizuálně znečištěný). Vyčištěný karburátor a pro jistotu vyměněná zapalovací svíčka. Pila se nespustí! Znovu vyšrouboval zapalovací svíčku. Suché. Co mám dělat??

Odpověď: Odstraňte tlumič výfuku. Podívejte se na píst, pokud má podélné rýhy, je třeba ho vyměnit.

Otázka: Jaký je rozdíl mezi hnacím a řetězovým kolečkem u modelu STIHL 180??

Odpověď: Mezi „hnacím řetězovým kolem“ a „řetězovým kolem“ není žádný rozdíl, jedná se o různé názvy pro stejný díl.

Dotaz: Koupil jsem si pilu STIHL mc 180. Moc se mi líbí, ale potřeboval bych se zeptat, jestli moje pila může řezat silnější dřevo?

Odpověď: Standardní délka tyče MS 180. 35 cm, mohl by uříznout kládu. 70 cm v průměru, pokud je tato velikost převažující, potřebujete větší motorovou pilu.

Samozřejmě, MS 180 zvládá svůj úkol, pomalu a jistě řeže všechny kmeny velkého průměru, ale je třeba mít na paměti, že dávat velkou zátěž na stroj, není postaven na to, si (v nejlepším případě) snížit životnost řetězové pily, to je přiblížit jeho generální opravu.

Otázka: Mohu na řetězové pile STIHL 180 použít vodicí lištu o délce 45 cm??

Odpověď: Řetězová pila MS 180 může být vybavena 40 cm dlouhou vodicí lištou.

Otázka: Kde se nachází odvzdušňovací zátka u řetězové pily STIHL ms 180??

Odpověď: Odvzdušňovací ventil se nachází na horní části benzinové nádrže a olejové nádrže, takže je vizuálně těžko viditelný.к. Vše je zahrnuto ve startovacím pouzdře.

Otázka: Spoušť plynu na MS 180 se zasekává ve vodorovné poloze. Co dělat?

Odpověď: Pravděpodobně vadný spojovací mechanismus, pokud se stroj otočí vzhůru nohama, je zachycena jedna z tyčí nebo pák.

Otázka: Proč je válec horký a proč se řetězová pila STIHL 180 vypíná, když je horká??

Odpověď: Problém se zapalovacím modulem nebo možná chybí komprese.

Otázka: Používám motorovou pilu STIHL 180 se standardní vodicí lištou a nedávno jsme zjistili, že lidé na tento model instalují vodicí lištu Carving. V katalogu je povoleno použití vodicí lišty o délce 30 cm, ale je nebo není možné u tohoto modelu použít vodicí lištu o délce 25 cm??

Odpověď: Čumák na Carvingu má velmi malý poloměr. S touto lištou je nejlepší používat řetěz s roztečí 1/4. Právě zde začínají problémy. Tyto řetězy jsou v maloobchodě k dostání jen zřídka. Kromě toho budete možná muset najít 1/4″ řetězové kolo pro 180.

Možná by mělo smysl poohlédnout se po vodicí liště 3/8 1.1 Rollomatic Mini 30 cm. Referenční číslo 3005 000 3905, pokud se nemýlím. Má malé řetězové kolo se 7 zuby. Je o něco větší než Carving, ale méně náchylný k mastnotě.

Otázka: Kterým směrem má šipka na pístu směřovat k tlumiči výfuku nebo naopak u řetězové pily STIHL 180 C??

Odpověď: Šipka by měla směřovat k tlumiči výfuku (u všech řetězových pil STIHL).

Otázka: Který závit pro spojku (levý nebo pravý) na mém MS 180??

Odpověď: Všechny řetězové pily STIHL mají levý závit na spojce.

Otázka: Jaký je důvod trhání startéru u řetězové pily STIHL mc 180??

Odpověď: Důvodů může být několik. z vadného startéru (startovací pružina atd.).д.), na vadnou skupinu píst-válec.

Otázka: Proč je na mé řetězové pile STIHL 180 vůle v řetězovém kole??

Odpověď zní, že je opotřebované jehlové ložisko spojkového pohárku, ale i u nové pily má řetězové kolo minimální vůli!

Otázka: Motorová pila STIHL 180. Druhá plná nádrž benzínu. Benzín uniká zespodu. Proč?

Odpověď: Mohla by se uvolnit guma hadice, která by mohla krvácet odvzdušňovacím otvorem v palivové nádrži. První je třeba opravit, druhé je v pořádku!

Dotaz: Řetěz na mé řetězové pile STIHL 180 se nepohybuje, když je brzdová páka ve střední poloze, a začne se otáčet, až když ji přitáhnu k sobě. V čem by mohl být problém??

Odpověď: Brzda řetězu řetězové pily STIHL má dvě polohy: vytahovací a tlačná. Brzda v provozní poloze „zapnuto“, řetěz se nepohybuje; v krajní poloze „k sobě“ se pohybuje, dokud necvakne. je to brzda v poloze, kdy se řetěz otáčí.

Pravděpodobně máte brzdu zataženou, musíte páku přesunout do krajní polohy, tj.е. zatáhněte za rukojeť, dokud nezacvakne, a pokud to nepomůže, je brzda vadná a měli byste kontaktovat zákaznický servis!

Otázka: Jak správně seřídit karburátor STIHL MC 180??

Odpověď: U modelu STIHL 180 lze nastavit pouze volnoběžné otáčky, protože karburátor je z výroby nastaven a utěsněn. Regulujte volnoběžné otáčky tak, aby se řetěz netočil při minimálních otáčkách, nebo použijte otáčkoměr.

Otázka: Co mohu dělat? STIHL STIHL 180 řetězová pila se nespustí. Jiskra tam je, ale zaplní zapalovací svíčku a nenastartuje. Kde mám začít s opravou nebo demontáží??

Odpověď: Prvním krokem při opravě stroje je sejmutí tlumiče a kontrola pístu.

Otázka: Motorová pila STIHL MS 180 se při otevření plynu nezastaví, musím použít klapku sytiče, co mám dělat??

odpověď: Při pohybu páky nahoru se přeruší kontakt, ve vašem případě kontakt přerušen není, kontaktní pružina se „utrhla“ (ohnula), mohlo dojít k přetržení drátu kontaktní pružiny, ovládací hřídel (páka, kterou zvedáte nahoru) je opotřebovaná.

Otázka: Jak vyměním spojkové pružiny u řetězové pily STIHL 180??

Odpověď: Pružiny spojky lze vyměnit i bez demontáže spojky. Vše, co potřebujete, je malý, ale silný háček z pevného drátu a standardní klíč na zapalovací svíčky. Vyjměte misku, nasaďte klíč na šestihran spojky a uvolněte předepnutou pružinu.

Na jeho místo okamžitě vložte nový. Je to snadné. Jeden háček pružiny zahákneme prsty a pomocí háčku vtáhneme druhý háček do otvoru. Pak jej pomocí šroubováku řádně zatlačte do otvoru.

Otočte klikovou hřídelí o 1/3 otáčky, nasaďte zpět šestihranný klíč, podržte jej na místě a vyměňte pružinu za novou. Další. třetí. Vrátit šálek na místo, práce. Stav pružin můžete zkontrolovat také prsty.

Natažená pružina umožňuje pohyb závaží na kříži a lze ji velmi snadno odstranit. Když vyměníme pružiny za nové, měla by být spojka jako monolit a závaží nelze prsty vytáhnout, pouze když je přidržíte šroubovákem.

Otázka: Je možné namontovat řetězovou pilu STIHL MS 180 s lištou o průměru 1,3 cm a 30 cm místo standardní lišty o průměru 30 cm, ale s drážkou o průměru 1,1 cm?? Jaké je riziko takové výměny??

Odpověď: Podle mého názoru pouze zbytečná spotřeba řetězců. Model 1.1 má kratší zuby (některé modely mají zuby mnohem kratší) a méně ostří.

Nefunkčnost

nachází, odvzdušňovací, zátka, řetězové

Závady řetězové pily STIHL 180, které můžete zjistit a opravit vlastními silami. někdy se řetězová pila prostě nespustí. Takový problém může nastat zcela náhodně. Uživatel musí nejprve otevřít a znovu zavřít uzávěr benzinu. V dalším kroku odvětrejte spalovací komoru.

Doporučuje se vyjmout zapalovací svíčky a nechat je snadno vyschnout. V některých případech to může stačit ke spuštění nástroje a jeho správné funkci. Pokud problém přetrvává, může být příčina jiná. Odvzdušňovací zátka ovlivňuje přívod paliva. Pokud je ucpaný, vytvoří se v palivové nádrži podtlak a dojde k vypnutí motoru. Odvzdušňovací zátku lze velmi snadno opravit. Čistí se jehlou.

Princip činnosti řetězové pily

Hlavní spalovací motor se spouští startérem. Otáčky motoru jsou řízeny karburátorem, který je ovládán plynovým pedálem. Po dosažení určitých otáček motoru začne automatická spojka přenášet točivý moment na řetěz.

Karburátorem prochází více paliva, což zvyšuje výkon a otáčky. To je důležité při řezání, protože síla řezného nástroje směřuje na dřevo.

Plnicí tryska STIHL-180 EMAS Taiwan

Na našich stránkách najdete širokou nabídku originálních náhradních dílů na skútry, náhradní díly na mopedy a motocykly japonské čínské a domácí výroby za nejnižší ceny na Ukrajině. Koupit za nízkou cenu můžete píst na moped, klikový hřídel na skútr, klikový hřídel na moped, světla alfa, světla aktivní, karburátor alfa, karburátor delta, karburátor aktivní, klikový hřídel delta, pohon na moped, guma na moped, sestava pístu 50 / 72 / 90 / 100 / 110 / 125 / 150 / 200 cm3 v širokém sortimentu. Nyní internetový obchod motozapchestve MOBIbazaMOTO aktivně rozvíjí směr dílů pro benzointrumentov: díly pro motorové pily STIHL, náhradní díly pro motorové pily Goodluck, náhradní díly pro motorové pily Partner, motorové pily Huzkvarna, náhradní díly pro motorové pily, náhradní díly pro motorové pily Goodluck

Na našich stránkách najdete širokou nabídku originálních náhradních dílů na skútry, mopedy a motocykly japonské, čínské i domácí výroby. Díly na našich webových stránkách jsou pouze vysoce kvalitní.

Velomotory se startérem a bez startéru.

Díly pro japonské mopedy a skútry.

Pneumatiky, pneumatiky pro mopedy, skútry a motocykly.

Sestava motoru pro mopedy Delta, Alpha, Active Sabur a podobné modely.

Kompletní motor pro skútr.

Velo-motors f 80 kompletní montážní sady pro kola.

Náhradní díly pro čínské skútry od 49.9-150 cm3.

Náhradní díly pro čínské motocykly od 100-250 ccm.

Náhradní díly pro japonské mopedy a skútry.

Pneumatiky pro mopedy, skútry a motocykly.

Internetový obchod s moto díly UKRTMR nabízí pouze kvalitní díly na mopedy, díly na skútry, náhradní díly na motorky, motory na motorky ve sbírce, motor Delta, motor alfa, motor active, Velomotor, Velomotor f80, motory na motorky, motor suzuki hell, motor pro čínský skútr, motory minsk viper, díly java, díly mt, díly izh yupiter, díly izh planeta, motor yamaha jog, stejně jako kompletní sortiment náhradních dílů pro řetězové pily, vše v přítomnosti v našem skladu nabízíme za velkoobchodní ceny.

Na našich stránkách najdete širokou nabídku originálních náhradních dílů na skútry, náhradní díly na mopedy a motocykly japonské čínské a domácí výroby za nejnižší ceny na Ukrajině. Koupit za nízkou cenu můžete píst na moped, klikový hřídel na skútr, klikový hřídel na moped, světla alfa, světla aktivní, karburátor alfa, karburátor delta, karburátor aktivní, klikový hřídel delta, pohon na moped, guma na moped, sestava pístu 50 / 72 / 90 / 100 / 110 / 125 / 150 / 200 cm3 v širokém sortimentu. Nyní internetový obchod motozapchestve MOBIbazaMOTO aktivně vyvíjí díly pro řetězové pily: náhradní díly pro řetězové pily STIHL, náhradní díly pro řetězové pily Goodluck, náhradní díly pro řetězové pily Partner, řetězové pily huzkvarna, náhradní díly pro řetězové pily, náhradní díly pro řetězové pily Goodluck

Systém čištění vzduchu

Předfiltr má jinou konstrukci a neskládá se z více než jednoho prvku, např. sítka (2).4) nesněhový (1) filtr (viz „Filtr“). viz foto níže).

Ten zabraňuje vniknutí sněhu do systému čištění vzduchu. V zimě se nepoužívá a při teplotách nad bodem mrazu se odstraňuje.

Některé modely řetězových pil využívají k čištění vzduchu během předúpravy odstředivou sílu. Poruchy řetězové pily STIHL mc 180 a kde je najít odvzdušňovací zátka Motorová pila STIHL ms 180. Proud vzduchu je vířen oběžným kolem setrvačníku, a proto jsou nečistoty odfukovány ze sacího otvoru na cestě k jemnému filtru.

Jemné prachové filtry jsou vyrobeny z difuzní pěny, nylonové síťoviny nebo jiných materiálů.

Když je řetězová pila v provozu, vzduch v okolí je znečištěn pilinami, nikoli dřevním prachem. Ucpaný filtr snižuje množství vzduchu vstupujícího do karburátoru, což vede k obohacení směsi, aniž by se snížil výkon řetězové pily. Pravidelné čištění filtru je proto nezbytné. Olej není potřeba ani tak tehdy, když je třeba řetězovou pilu rozebrat kvůli opravě, ale mnohem častěji, po jakékoli zdlouhavé a špinavé práci. Proces čištění závisí na materiálu filtru. nejčastěji vyfouknutím, nikoliv propláchnutím.

V internetovém obchodě „Nářadí“ nabízíme nejširší sortiment náhradních dílů, spotřebního materiálu a příslušenství pro řetězové pily STIHL MS 180

Jinými slovy, máme vše, co potřebujete k servisu, diagnostice a opravě řetězové pily STIHL MS 180. Prodáváme originální i neoriginální náhradní díly a příslušenství pro řetězovou pilu STIHL MS 180 a nabízíme široký sortiment náhradních dílů a příslušenství, který vyhovuje finančním možnostem každého zákazníka. Hlavní oblasti prodeje naší společnosti jsou

Řetězy pro řetězové pily a elektrické řetězové pily všech značek od předních světových výrobců řezacího příslušenství. STIHL (Německo), Oregon (Kanada) a Husqvarna (Švédsko).

Vodicí lišty pro řetězové a elektrické pily:

vodicí lišty pro řetězové pily různých velikostí a pracovních rozsahů od 35 cm. do 90 cm. Vždy skladem řetězové pily STIHL, a to nejen levné, ale i profesionální.

Další příslušenství řetězové pily STIHL MS 180

Příslušenství k řetězovým pilám STIHL, jako jsou zapalovací svíčky, pilníky na řetězy, vzduchové filtry, olej, mazivo, řetězová kola, palivové filtry pro řetězové pily atd.

Včasné použití vodicích lišt řetězové pily a správný výběr náhradních dílů výrazně prodlouží životnost vaší řetězové pily.

Náhradní díly pro řetězové pily STIHL

Seznam náhradních dílů pro řetězové pily STIHL

vodicí lišta. Filtr STIHL MS 180, nárazník pro benzinové pily STIHL MS 290, MS 310, MS 390, pružinový gumový nárazník STIHL MS 341, MS 361, nárazník s rukojetí plynu STIHL MS 341, MS 361 pro STIHL MS 180, Nádrž na plyn pro STIHL MS 180, palivová hadice pro STIHL MS 290, MS 310, MS 390, šnek s pohonem řetězu pro STIHL MS 210, MS 230, MS 250, šnekový převod pro STIHL MS 290, MS 310, MS 390, šnekový převod pro STIHL MS 340, MS 360, MS 440, šnek s pohonem řetězu pro STIHL MS 180, Šrouby tlumiče výfuku pro STIHL MS 180, šrouby límce pro STIHL MS 210, MS 230, MS 250, vzduchový filtr pro STIHL MS 210, MS 230, MS 250, zapalovací kabel pro STIHL MS 180, matice pro STIHL MS 341, MS 361, MS 441, matice pneumatik STIHL pro STIHL MS 180, STIHL MS 240, MS 260, STIHL MS 290, MS 310, MS 390, STIHL MS 341, MS 361, STIHL MS 440, STIHL MS 180 tlumič výfuku, Sestava motoru řetězové pily STIHL MS 180, oblouková rukojeť STIHL, zástrčka tlumiče STIHL pro STIHL MS 180. STIHL MS 180 zapalování, STIHL MS 210, MS 230, MS 250 zapalování, STIHL MS 290, MS 310, MS 390 zapalování, STIHL MS 341, MS 361 zapalování, STIHL MS 240, MS 260 upínání ručního kola, STIHL MS 290, MS 310, MS 390 ruční kolo, STIHL MS 180 řetězový kroužek, STIHL MS 341, MS 361 kompletní řetězové kolo, STIHL MS 210, MS 230, MS 250, ozubený nástavec pro STIHL MS 180, jehlové ložisko pro STIHL MS 180, jehlové ložisko pro STIHL MS 210, MS 230, MS 250, impulsní hadice pro STIHL MS 341, MS 361, impulsní hadice pro STIHL MS 440, karburátor pro STIHL MS 240, MS 260, karburátor pro STIHL MS 290, MS 310, MS 390, klíč na zapalovací svíčky 1319 mm., klikový hřídel pro STIHL MS 018 (čep 8 mm).), klikový hřídel STIHL MS 180, klikový hřídel STIHL MS 360, kroužky STIHL MS 210, MS 230, kroužky STIHL MS 250, kroužky STIHL MS 260 (průměr 44 mm), kroužky STIHL MS 260 (průměr 44 mm), kroužky STIHL MS 250, kroužky STIHL MS 260 (průměr 44 mm).0 mm.), Sada víčka palivové nádrže pro STIHL MS 341, MS 361, skříň STIHL MS 180 (jímka), vzduchový uzávěr pro STIHL MS 180. filtr pro STIHL MS 180, vzduchový uzávěr.Originální filtr STIHL pro STIHL MS 210, MS 230, MS 250, kryt vzduchového filtru pro STIHL MS 341, MS 361, kryt řetězu pro STIHL MS 180, kryt řetězu pro STIHL MS 341, MS 361, kryt řetězu pro STIHL MS 440, spouštěč plynu pro STIHL MS 180, olejová nádrž pro STIHL MS 180, maznice pro STIHL MS 180, maznice pro STIHL MS 240, MS 260, maznice pro STIHL MS 290, MS 310, MS 390, mazací hadice pro STIHL MS 290, MS 310, MS 390, Magnetické kolo pro STIHL MS 290, MS 310, MS 390, Magnetické kolo pro STIHL MS 180 (s drážkou), Ruční kolo pro STIHL MS 341, MS 361, Modul zapalování pro STIHL MS 341, MS 361, MS 441, zapalovací modul pro STIHL MS 180, spojka pro STIHL MS 341, MS 361, spojka pro STIHL MS 440, spojka pro STIHL MS 180, sada membrán karburátoru pro STIHL MS 180.

mazací čerpadlo (software) a jeho fungování

Než zjistíte závadu nebo necháte svůj stroj STIHL 180 opravit, měli byste se nejprve dozvědět, jak funguje a z jakých součástí se skládá. Dvoutaktní motor STIHL je základním prvkem řetězové pily. To je zodpovědné za spolehlivost a výkon.

 • startér;
 • setrvačník nebo chladicí jednotka;
 • zapalovací jednotka;
 • Spojkový a brzdový mechanismus;
 • Rozšiřující karburátor STIHL;
 • vzduchový filtr;
 • Nádrž na palivo a olej;
 • tlumič hluku;
 • antivibrační systém.

Palivo z nádrže vstupuje do karburátoru, kde se mísí se vzduchem z čisticí jednotky. Z karburátoru vstupuje směs vzduchu a paliva do motoru. Karburátor pily má jeden stavěcí šroub, kterým se ovládají volnoběžné otáčky. Všechna nastavení jsou přednastavena z výroby a nabízejí optimální směs paliva a vzduchu.

Řetězová pila využívá jednoválcový motor. Spojka se používá jako bezpečnostní mechanismus, který umožňuje volnoběžný chod elektromotoru v případě zablokování obvodu. Na začátku otáčení jsou speciální výstupky umístěné v radiálním směru přitlačeny pružinami ke středu hřídele, čímž se zabrání jejímu otáčení.

Elektrické obvody zařízení jsou součástí systému zapalování. Použití setrvačníku s magnety vytváří při otáčení elektromotorickou sílu (EMF), která indukuje proud v elektronické jednotce. Jednotka vyšle signál do zapalovací svíčky, čímž se na svorkách svíčky vytvoří jiskra. Tato jiskra zapálí směs v karburátoru. Po úspěšném spuštění projde řetězová pila všemi pracovními procesy.

Řetěz zařízení se skládá ze zubů a spojovacích prvků. Přístroj je vybaven brzdovým systémem, který chrání uživatele před zpětným zážehem. Přívod oleje je automaticky řízen čerpadlem.

Pohon olejového čerpadla se skládá ze 2 částí, plastového ozubeného kola se šnekovým převodem a drátové páky, která přenáší sílu z napínacího kola na šnekové kolo.

Mazací systém má vadný závit na plastovém hnacím kolečku a veškerou údržbu a opravy musí provádět odborník, proto dávejte pozor na opotřebené a poškozené závity, kdykoli je to možné.

Páka je agresivně namontována k pastorku a dodává se jako jeden kus. Špička drátěné páky je vhodně zahnutá a je navržena tak, aby co nejlépe držela buben hnacího kola. Na bubnu je speciální drážka pro instalaci pohonu.

STIHL 180 je kovové čerpadlo, které nelze demontovat. Na tělese čerpadla je přijímací otvor pro olej a drážkový kanál, kterým olej z olejového potrubí prochází přímo do čerpadla. Mechanismus instalovaný v tělese řetězové pily STIHL STIHL 180.

V okamžiku zvýšení otáček motoru začne buben. řetězové kolo otáčet šnekovým převodem pro drátovou páku a následně působí na otáčení pístu olejového čerpadla, pod jehož vlivem začne olej čerpat olejovými kanály do vodicí lišty řetězové pily.

Jak víme, v této věci není nic věčného a jak čas plyne, náš zákazník je odkázán na opravu. Olejový systém STIHL mc 180 není výjimkou a má své specifické závady. Podívejme se na ně blíže.

Známky vadného mazacího systému, následující

 • Řetěz motorové pily je zcela suchý a ani se neleskne;
 • Olej z olejové nádrže nevytéká;
 • Řetěz je po celou dobu rychle natahován řetězem;
 • Vodicí lišta se při řezání pohybuje do stran;
 • Vodicí lišta se zahřívá a v řetězovém kole se taví barva.

Tyto příznaky přímo nebo nepřímo naznačují problém s mazacím systémem řetězu řetězové pily.

Pokud máte podezření, že řetězový olej neproudí, zkontrolujte nejprve průtok oleje. To lze provést dvěma způsoby. 1. je důkladně popsán v příručce k nástroji a spočívá v tom, že je třeba motorovou pilu spustit, velmi přidat plyn a nasměrovat ji směrem k jakékoli překážce.

Vypouštěcí zátka oleje ( ventil ) pro řetězovou pilu STIHL 170, 180

Pro všechny potřeby řetězových pil Spectra nabízí náš obchod tyto typy dílů řetězových pil: klikovou skříň, klikový hřídel, olejové čerpadlo, karburátor atd.д. Náš obchod tyto potřeby splňuje, protože převážnou část položek katalogu tvoří náhradní díly pro řetězové pily těchto značek: Goodluck, Motor Sich, STIHL atd.

Máte potíže s výběrem správného dílu? Zákazníkům je k dispozici bezplatné odborné poradenství. V závislosti na rozpočtu zákazníka si lze snadno vybrat originální nebo neoriginální náhradní díly z katalogu, které však nejsou méně kvalitní. Nákupem náhradních dílů pro motorovou pilu MS-180 u nás získá kupující následující výhody:

 • Dobrý poměr ceny a kvality;
 • Rychlé objednání;
 • poradenská služba;
 • doručovací služba;
 • zajištění kvality.

Plánujete zakoupit sadu náhradních dílů STIHL 180?? Kontaktujte internetový obchod PE Skrynnikov a objednejte si zboží!

Popis (STIHL MS 180 motorová pila)

Obstarávání palivového dřeva, prořezávání stromů, prořezávání stromů. Řetězová pila STIHL pro mnoho prací v domácnosti, na zahradě a na dvoře. Tato řetězová pila je nepostradatelná při kempování, rybaření a lovu. Nejlepší pomocník ve stavebnictví a pro zemědělce. Řetězové pily STIHL MS 180 se vyznačují konstrukčními a bezpečnostními prvky běžnými u profesionálních pil, jednoduchou obsluhou a ergonomickým tvarem, který usnadňuje používání pily a umožňuje práci bez námahy. Stroje STIHL. je výkon, spolehlivost, snadné použití, jednoduchá údržba a snadno dostupné náhradní díly

Technické údaje (řetězová pila STIHL MS 180)

 • Zařazení: Lehké kompaktní pily
 • Pracovní objem (cm 3) 31,8
 • Výkon (kW) 1,5
 • Výkon (l.с.) 2,0
 • Hmotnost (kg) 3,9
 • Objem palivové nádrže (l) 0,25
 • Hmotnost na jednotku výkonu (kg/kW) 2,6
 • Řetězová pila Oilomatic (rozteč/stupeň) 3/8 P Picco Micro
 • Přípojnice (cm) 35.

Dodací lhůta na Ukrajině trvá od 1 do 3 dnů a může se změnit, pokud je zboží skladem, po dohodě se zákazníkem dodatečně.

Dodání v rámci Ukrajiny se provádí s pomocí dopravní společnosti „Nova Poshta“. (Po odeslání zásilky vás bude náš manažer kontaktovat s číslem zavazadlového listu a datem příjezdu do vašeho města).

Nova Post“. Doručovací služba, zásilka je doručena do kanceláře Nova Poshta ve vašem městě. Zjistěte, kde ve vašem městě můžete navštívit naši kancelář na adrese http://www.novaposhta.com.ua

V našem obchodě můžete za vybrané zboží platit různými způsoby:

Hotovost. Platbu lze provést při převzetí naším kurýrem v. Záporoží. Budeme vám velmi vděční, pokud si požadovanou částku připravíte předem, t.к. kurýr nemusí mít vždy k dispozici přesnou částku k předání.

Dobírka. Za zboží zaplatíte při převzetí. Při tomto typu platby platíte kromě platby za dodání zboží také procentuální poplatek za převod peněz.

Bezhotovostní. ?Uděláte objednávku, náš manažer vás bude kontaktovat a vystaví vám fakturu. Zaplatíte účet a upozorníte nás na něj. Po obdržení peněz se uskuteční přeprava zboží. Pro rezervaci produktu se prosím obraťte na manažera a vyberte si pro vás vhodný způsob doručení.

Řetězová pila STIHL MS 180 je nepostradatelným nástrojem pro těžbu dřeva a další stavební práce. Jedná se o jedno z našich nejoceňovanějších zahradnických nářadí, které je nabité funkcemi.

Stroj váží přibližně 4 kg. Výkon je až 1,5 kW a vodicí lišta je dlouhá 35 cm.

Poloprofesionální pila zdědila elektronické zapalování a dostatečně rychlé napínání řetězu. Kromě toho má STIHL MS 180 dvě nádrže, jednu na benzín a druhou na olej.

Jednou z jeho hlavních vlastností jsou snížené vibrace.

Tohoto výsledku je dosaženo díky 4 tlumičům nárazů. Není žádným tajemstvím, že vysoká absorpce otřesů má škodlivé účinky na lidské zdraví, a Evropa proti ní dlouhodobě bojuje.

Je důležité si uvědomit, že uživatelé by se neměli pokoušet o demontáž stroje, pokud k tomu nejsou zapotřebí pokyny: v opačném případě je lepší přenechat tuto práci zkušeným odborníkům.

Řešení problémů s řetězovou pilou STIHL MS-180

Jaký je problém s řetězovou pilou STIHL STIHL 180?? Pokaždé, když musím před nastartováním motoru propláchnout karburátor a píst je suchý.

Proč se při zahřátí nářadí řetěz rozbíhá naprázdno??

S touto řetězovou pilou jsem několikrát řešil problémy. Problém byl v tom, že asi po 10 minutách zahřívání se řetěz roztočil na volnoběh, čím více se zahříval, tím silněji se začal otáčet. Pokud ji násilím zastavím, pila se zastaví. Pokud jsem se pokusil roztočit samotné řetězové kolo, točilo se poměrně pevně, ale jakmile se pila zastavila, řetěz se začal snadno otáčet. Výměna spojky neměla žádný účinek. Ukázalo se, že to byl olejový pohon, ten za spojkou. Ukázalo se, že má vylisované pouzdro a jeho výměna za nové problém zcela odstranila.

Jak velká je vůle řetězu na konci řetězové pily STIHL MS 180??

Jaká je příčina úniku benzinu ze vzduchového filtru motorové pily??

Řetězová pila v provozu 9 let, něco začalo chrastit uvnitř tlumiče, zdá se mi, jako by matice byla někde hozena, co může být? Běží dobře, ale s chrastivým zvukem, vypněte ji, zatřeste pilou, můžete také slyšet charakteristický zvuk.

Síťka uvnitř tlumiče se mohla propálit a odpadnout.

Jak zjistíte, zda je píst motorové pily STIHL MC-180 originální?? Viděl jsem ho v obchodě v černé barvě. Na motorové pile je šedá, proč??

Černá. Je to padělek. Na originálních dílech musí být vyraženo „S“.

MC 180 motorová pila, s čím a jak je možné vyčistit saze na pístu bez odstranění válce a poškození motoru? A vodicí lišta je v drážce hluboká 7 mm, za jak dlouho ji mám vyměnit??

Как отличить копию STIHL 180 от ОРИГИНАЛА

Nedoporučujeme odstraňovat karbonové usazeniny žádnými přísadami, pouze demontáží. Pokud je hloubka drážky menší než 5 mm, je nutné tyč vyměnit.

Dnes jsem musel rozebrat svou benzínovou pilu, poprvé za čtyři roky. Vypnutí po 10-20 minutách při volnoběhu. Karburátor je demontován až na šrouby. V olejovém systému je spousta pilin, vyfoukal jsem ho, znovu sestavil a rozjel ho asi jen za 5 sekund. Je to v pořádku, ale otáček je hodně. Seřizovací šroub si nepamatuji, zašrouboval jsem ho, jak nejlépe jsem uměl. Neslyším ho? a co reguluje, volnoběžné otáčky nebo kvalitu směsi??

Toto je šroub pro nastavení volnoběžných otáček, vyšroubujte jej při běžícím motoru, dokud se řetěz nepřestane otáčet. Karburátor 180m je neregulovaný, nastavitelné jsou pouze volnoběžné otáčky. Tento šroub obvykle zašroubuji po přestavbě karburátoru tak, aby vůle mezi hlavou šroubu a tělesem karburátoru byla něco málo přes 1 mm. A pak ještě trochu otočím volnoběžku. Měl by být na tachometru. ale mohu to udělat i takto. aby se správně napnutý řetěz při zahřátém motoru nepohyboval.

Pila špatně startuje, myslím, že je ucpaná. Vzduchový filtr je v pořádku, zkoušel jsem to i bez něj. desetkrát škubne. Odšroubovaná zapalovací svíčka je suchá. Pokud startujete, musíte držet plyn, pokud ho pustíte, zastaví se na volnoběh. Co by to mohlo být??

Sundejte tlumič výfuku a zkontrolujte stav pístu. Je možné použít svislé drážky. Nebo když je píst dole, je vidět sací strana. na povrchu válce jsou patrné známky oděru. Stav pístu můžete zkontrolovat také nepřímo pohledem na startér. Pilu musíte zvednout za startovací rukojeť. Pokud neklesá, je stav pístu velmi dobrý. Pokud klouže dolů postupně a trhaně, je ve středním stavu a je zachována funkčnost.

Nějaké tipy?? Motorová pila STIHL MS 180 úplně nová, vždycky z ní uniká benzín. nelze zjistit, odkud pochází. Čím více je v nádrži benzínu, tím více uniká.

Plnicí tryska palivové nádrže. To zjistíte po vyjmutí startéru. Může dojít k mírnému úniku. Nedržte pilu s plnou nádrží. Vyplněno. práce. Pokud není nádrž plná a je položena na levém boku. Není se čeho obávat. Pokud však dojde k úniku a nádrž není plná. Měl bych ho dát do servisu, dokud je ještě v záruce.

Prosím, poraďte, co vyčistit v karburátoru. Síťka je čistá, pod jehlou je čistá, seřizovací šrouby jsem neodšroubovával, obávám se, že když k těmto příznakům přidám ještě nesouosost karburátoru, tak se mi to může stát. Vzdám to. možná ho namočte do acetonu?

Na karburátoru. Odšroubujte vše, co lze odšroubovat. sejměte víčka, uzavírací jehlu, seřizovací šrouby, trysku. Malá víčka uvnitř se nevypichují, ale zkontroluje se, zda se neodlepila. A foukejte z jemné trysky pod vysokým tlakem do všech otvorů, počínaje těmi, kde byly zašroubovány seřizovací šrouby. Poté při montáži karburátoru zašroubujte seřizovací šrouby na 1 1/4 otáčky a začněte seřizovat otáčkoměr.

Mám motorovou pilu STIHL MS 180, která je stará 6 let. Problém je následující. Spustit pilu trochu na práci, a někdy hned, na plný plyn a nevyvíjí výkon. Je to, jako by se vyfukovalo, ale funí. Uvolněte plyn a motor se zastaví. A nespustí se. Čerstvý benzín. Výměna filtrů. Čištění tlumiče výfuku. Vyčistil jsem také karburátor. A problém není trvalý. Včera to tak bylo, ale dnes to šlape jako hodinky. Měl jsem obavy o zapalovací svíčku. Ale je v pořádku.

Začal bych kontrolou těsnění a ložisek, lisováním a kontrolou. Krimpování znamená kontrolu se sníženým tlakem. Při vtažení pístu tento tlak stoupá, protože chybí vnitřní protitlak, těsnicí jazýček klikového hřídele. Pokud je zobrazený tlak příliš nízký nebo tlak po 20 sekundách nestoupne na více než 0,3 baru, jsou těsnicí kroužky hřídele v pořádku. Pokud však tlak v klikové skříni dále klesá, je třeba vyměnit O-kroužek na klikovém hřídeli.

Při používání motorové pily cítím klepání ve spojce, šel jsem do servisu s důvodem a oni mi odpověděli, že je to v pořádku, že se to stává a že to přejde, načež jsem se zeptal, jestli to zlomí hlavní ložiska klikového hřídele, na což jsem slyšel. ne. Nástroj je starý 3 roky, někdo ho vyhodil a já ho vyzvedl, bylo mi ho líto, ukázalo se, že palivový a vzduchový filtr byl ucpaný a volnoběh byl vypnutý, to jsem překonal a další drobnosti. Jediné, co mě v poslední době trápí, je klepání, které je pryč, možná se vačky spojky zapracovaly. Spojka neprokluzuje. V MS 361 nic takového není. Pomáhá, radí, co dělat, omlouvám se, že jsem viděl, a tak dostala od předchozích majitelů, je to nepostradatelný pomocník doma a všude.

Klepání na. je příčinou kolapsu ložiska klikového hřídele. Naléhavá potřeba opravy, protože při zhroucení ložiska klikového hřídele kuličky poškodí válec a pístní skupinu!

Můžete mi říct, jak je nastaveno zapalování?? Známky, které se mají shodovat v omt nebo jinak?

Magnetická spojka musí být v určité vzdálenosti od zapalovacího modulu.

Lze pro palivovou směs použít vzduchem chlazený, vodou chlazený, dvoutaktní minerální olej?

Není k dispozici! Pro dvoutaktní motory můžete použít vzduchem chlazený olej! Doporučujeme používat pouze originální olej.

Existuje nastavení průtoku oleje řetězem??

Ne. Standardní nastavení. Při plném plynu proudí olej do řetězu, při volnoběžných otáčkách ne.

Zeptal se servisu, pokud černá kapalina uniká mezi válcem a výfukem, je to kvůli záběhu pily. Pokud je olej již ve fázi záběhu a objeví se tyto problémy, co je třeba udělat, abyste zjistili, jak stroj dále používat a jak jim předejít?? Zapalovací svíčka je také pokryta nespáleným kalem a výfuk je mokrý a černý

Stroj neprovozujte déle, ale je třeba vyvětrat spalovací komoru, vyměnit zapalovací svíčku a vyčistit netěsnosti. V budoucnu do stroje nevjíždějte a nenechávejte jej příliš dlouho běžet naprázdno.

Můj přítel mění píst na řetězové pile STIHL 180. Chtěl jsem dát mezi klikovou skříň a válec dvě těsnění. Cílová stránka. Trochu snižte kompresní poměr, abyste omezili negativní účinky nekvalitního benzínu. Myslíte si, že má smysl? Mohu poradit, jakou tloušťku má případné těsnění?

Jak to chcete udělat?? U tohoto modelu je konektor uprostřed uložení ložiska klikového hřídele. A nejsou zde žádná těsnění, vše je utěsněno. Spolu s kompresním poměrem ztratím i kompresi. U čínského pístu se zřídkakdy dostane přes sedm kilogramů. A požádejte svého přítele, aby zkontroloval pružnost olejového těsnění. Při opětovné montáži nepoužívejte pod těsnění žádný tmel!

Motorová pila STIHL 180 se porouchá. Stavební dělníci na staveništi řezali pórobeton. Sečteno a podtrženo: žádný píst, motorová pila nestartuje, vodicí lišta a řetěz do koše. Volal jsem do servisního střediska, říkají, že původní píst 6300 a čínský (Champion)-2000. Navíc olejová těsnění a těsnění. Práce je zdarma (překvapil sám sebe). Mělo by smysl tuto pilu přestavět, pokud tam dáte čínský píst (pila se bude v zemi používat jen zřídka) a vyměníte všechna těsnění?? Mám novou pneumatiku a řetěz. Počítám, že celá oprava bude stát asi tři a půl tisíce. Dává to smysl?

Vyplatí se vyměnit i klikový hřídel, ložiska jsou pravděpodobně opotřebovaná. Karburátor vždy rozeberte a propláchněte. Je tam spousta špíny. Je nutné vyměnit všechny filtry. získáte pilu Champion v balení Stihl. Pro příležitostné použití na venkově. To je v pořádku.

Nedávno koupil motorovou pilu MS-180, pracoval asi 4 nádrže, při čištění zjistil, že řetěz není napnutý, i když při práci to není cítit, začal utahování, šroubu. Když jsem se podíval na šroub, byl dost ohnutý, snažil jsem se ho odšroubovat. nefungovalo. Prosím, poraďte, zda je možné ji dostat ven bez návštěvy servisu?

Snadno se vytahuje. vypáčit šroubovákem, vytáhnout vodicí tyčí. Závity na něm jsou metrické, je snadné najít matice. Po narovnání nezapomeňte matici spustit. Zkontrolujte stav závitů. Matice je dlouhá a při mírném ohnutí šroubu se může zaseknout.

Páka STIHL ms 180 combi při řazení vyskakuje z drážky na krytu řetězové pily. Co dělat?

Sedla na ovládací hřídeli jsou opotřebovaná. Výměna těla pily (klikové skříně).

Kontrola tlaku v pístu?

Pokud máte na mysli tlak. Zkontroloval jsem kompresi, musí být nejméně 8 barů.

Pila startuje v pořádku, po nastartování běží ve vysokých otáčkách a neklesá, co mám udělat, aby běžela v otáčkách naprázdno??

Řetězová pila MS 180 nesaje palivo z palivové nádrže. Propláchněte a vyčistěte kanál spalovací komory. Co může být příčinou?

Problém s odvzdušňovacím ventilem (vytváří podtlak v palivové nádrži).

Jaká je velikost ložiska této pily??

Koupil jsem si novou motorovou pilu. Žádné zkušenosti. Při změně napnutí řetězu jsem postupoval podle návodu: zvedl jsem knoflík křídlové matice a zkusil ji povolit otáčením proti směru hodinových ručiček. Ale knoflík se neotáčí. Možná jsem přehlédl nějaký postup?

Zvedněte knoflík křídlové matice a otočením doleva křídlovou matici povolte.

Lze píst vyměnit, nebo by se měl přestavět spolu s válcem??

Potřebuji znát stav válce. Pokud není s válcem nic v nepořádku, lze píst vyměnit samostatně.

Pila se nespustí. Při vypínání se ovládací hřídel vyklopí ze svého uložení. z koncovky. Sundal jsem kryt. Vidím, že se uvolnilo táhlo škrticí klapky od karburátoru. Vraťte celou věc na místo, smontujte ji. Ale nenastartuje. Všiml jsem si, že při stlačení páčky startéru se sytič nezavře až k otvoru karburátoru, takže by se měl nebo měl zavřít úplně. To může být příčinou neúspěšného startu?

Předpokládá se, že se zcela uzavře. To může být příčinou studeného startu. Možná je třeba vyměnit nápravu vzduchového tlumiče. I když se na to musíte podívat. pokud je drážka v páce, do které se zasouvá táhlo, málo vyvinutá, můžete zkusit táhlo mírně ohnout. Postupně, až se pevně uzavře. Častěji se úplně nezavře a za studena se velmi obtížně startuje a není tam žádný primer. Jedná se o jednu z nemocí těchto modelů, běžný jev.

STIHL 180 odvzdušnění benzínové nádrže

Řetězová pila je zařízení, které je užitečné pro každého majitele. Bez ohledu na model, který máte, se dříve či později budete muset se svou řetězovou pilou seznámit, abyste mohli sami diagnostikovat závady a opravit stroj. Proč je třeba to udělat?

Samozřejmě nejste imunní vůči poškození, ale některé z těchto nástrojů nejsou tak špatné, abyste museli volat opravnu (a zaplatit pěkný peníz). Někdy se může stát, že řetězová pila přestane fungovat, protože je ucpaná odvzdušňovací zátka. Nejste si jisti, kde se nachází odvzdušňovací zátka na vaší motorové pile? To a mnohem více se dozvíte v tomto článku.

Co je to odvzdušňovací zátka??

Jedná se o díl, který vypadá jako standardní ventil. Hraje důležitou roli. normalizuje tlak v nádrži řetězové pily. Proč je důležité vyrovnávat tlak? Abychom mohli odpovědět na tuto otázku, musíme se podívat na proces vzniku vakua v nádrži. K tomu dochází, když je nádrž na benzin hermeticky uzavřena a palivo se uvolňuje (zvyšuje se tlak ve stěně). Dýchací potrubí vyrovnává tlak (ve vztahu k atmosférickému tlaku). Bez tohoto malého ventilu, který mnoho lidí podceňuje, nemůže motorová pila správně fungovat.

Majitelé řetězových pil Husqvarna mají k dispozici také návod, jak správně vyčistit karburátor?